Aqeuda VOOR HET KIND JhMicaties Stad en Omgeving. JlecPUszoJken £aatste éecichtect QemeetUemdeH JkoiÓHdaal Hieuw* Weec&ericfd DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). de Lange &-de moraaz. BANKIERS ie ALKMAAR SINDS ACTIVITEIT IN ABESSINIE. BURGEMEESTER BENOEMD. DE FRANSCH-ENGELSCHE VREDESVOORSTELLEN. SIGARENMAKERSCONFLICT BEËINDIGD. HEEMSKERK ST. NICOLAASFEEST NEUTRALE KLEUTERSCHOOL TE HEIL00. WERVERSHOOF HOORN Weinig visch. BLOKKER HOOGKARSPEL DIRKSHORN GRAFT BEVERWIJK Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Geschichten aus dem Wienerwald (hum hoofdrollen Magda Schneider, Wolf Al- bach—Retty, Theo Slezak, Leo Slezak. Toe gang elke leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, Vrijdag, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag, half 8, hoofdnummer Annv en Max; hoofdrollen Anny Ondra en Max Schmeling. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Meisjes van Achttien (real.); hoofdrollen Frances Dee, Ginger Rogers en Billie Burke. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Broadway Humor (revue); hoofdrollen Alice Faye, James Dunn, Ned. Sparks. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 7 December. 8 uur. Harmonie, feestavond gymnastiek- vereeniging De Halter. Maandag 9 December. 8 uur, Heul 3, Volkszangavond. Dinsdag 10 December. 3 uur, Nassaulaan 19, ledenvergadering Vereen. Kinderbewaarplaats. Woensdag 11 December. 8.30 uur, gebouw Leeszaal, ledenvergade ring Openbare Leeszaal en Boekerij. Bij Koninklijk besluit van 4 November 1935, nr. 39 is met ingang van 1 Januari 1936 het maximum aantal vergunningen voor den kleinhandel in sterken drank voor deze gemeente verlaagd en vast gesteld op 50. Alkmaar, 6 December 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. J. DAALDER In den ouderdom van 73 jaar overleed te Bergen, na een ongesteldheid van eenige we ken, de heer J. Daalder. Vooral als kenner van de fauna en flora heeft de heer Daalder zich naam verworven. Tijdens zijn onderwij zersschap te Texel heeft de heer Daalder een belangrijke studie gemaakt van de in de dui nen broedende vogels, maar ook de levende natuur in het polderland en in de boeschen trok zijn groote belangstelling. Als medewer ker heeft hij daarvan als bewoner van Texel in dit blad getuigenis afgelegd en het is me de zijn verdienste, dat in breeden lering het belang van de bescherming der broedkolonies op Texel werd erkend. De laatste jaren schreef hij in „De Bergen- sche Badbode" zeer lezenswaardige verhan delingen over de fauna in de duinen te Ber gen en in het polderland. De heer Daalder was een gemoedelijk man, die ook in de jaren waarin hij te Ber gen woonde, van zijn belangstelling in het Berger leven blijk heeft gegeven. JUBILEUM H. A. MAAS. Het muziektijdschrift „Musica" bevat een zeer waardeerend artikel over onzen stadge noot, den oud-kapelmeester van ons vroeger Sted. Muziekcorps den heer H. A. Maas, en zulks naar aanleiding van het feit, dat het a.s. Dinsdag (10 Dec.) 40 jaar geleden is, dat hij zijn muzikalen loopbaan als leerling klarinetist van den heer Cejier, kapelmeester der Schutterij te den Bosch begon; daauna als stafmuzikant van het 5e Reg. Inf. onder kapelmeester van Aken naar Amersfoort, waarna hij als kapelmeester der huzaren te Deventer in functie trad. Van zijn verdere loopbaan kan men bijzon derheden vinden in genoemd tijdschrift, 't Zal den jubilaris op dezen gedenkdag zeker wel niet aan belangstelling ontbreken. WEER OP VRIJE VOETEN. Een der 3 verdachten uit Bergen, die in verband met de bij den houthandel Bierdra ger te Alkmaar plaats gehad hebbende in braak was gearresteerd, is wederom op vrije voeten gesteld. HET DOET WEL PRETTIG AAN! Wat doet er dan wel prettig aan? Kijk, om die vraag te beantwoorden, zoudt U eigen lijk Zaterdagavond naar de Harmonie moe ten gaan, waar op den Halter-feestavond deze vraag precies beantwoord zal worden! Iets kunnen wij u er wel van verklappen 't Is n.1. de titel van een stuk, dat door de Halter-leden dien avond ten tooneele zal worden gebracht. En als men dit stuk ziet, zal men herhaaldelijk bij zich zelf zeggen., soms spottend, soms gemeend: inderdaad, dat doet wel prettig aan! 't Kan natuurlijk de bedoeling niet zijn, om den rnhoud hier weer te geven, 't Zij ge noeg te melden, dat er in de geschiedenis tal van verwikkelingen voorkomen, dat er zich voor de betrokkenen soms pijnlijke situaties voordoen, dat er zoo nu en dan een pikant sausje over 't geheel wordt gegoten, en dat Maar kom, wie precies wil weten, wat zoo prettig aan deed, die moet zelf maar komen zien, wat de Halter-leden zullen vertoor.en. En dat doetbijzonder prettig aan! Tot Zaterdagavond dus. HET VLOT BRENGEN VAN DE „JOS MARIA". De beslissing inzake berging van het bij Egmond gestrande motor-vrachtschip, de „Jos Maria", is gevallen. Het schip zal vlot gebracht worden door Smit en van der Tak's Bergingsmaatschappij, aan wie ook het vlot- brengen van de „Kerkplein" is opgedragen. EIGENMACHTIG VLEESCH GEMERKT. Vleeschwarenfabrikant krijgt vier maanden. Een vleeschwarenfabriek te Lochem, die in zijn fabriek de beschikking had over goed- keuringsmerken, welke door de keurmees ters in de fabriek wel eens worden achter gelaten, heeft daarvan gebruik gemaakt om eigenmachtig vleesch te gaan merken. Hij werd te dier zake door de rechtbank te Zutphen veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. Het Gerechtshof te Arnhem heeft in hooger beroep deze straf vermin derd tot vier maanden. (Ongecorrigeerd ZITTING TWEEDE KAMER. De Warenwet. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Ka mer. Voortgezet werd de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging der Warenwet. Mevr. de VriesBruins (S.D.A.P.) ver dedigde een technische verbetering in haar gisteren ingediend amendement. De minister kon het amendement niet overnemen wegens de algemeene bedoelirg van het wetsontwerp. Het amendement werd verworpen met 57 tegen 20 stemmen. Het amendement van mevr. de Vries Bruins op artikel 15 on: te bepalen, dat om hulsels de hoeveelheid der waar moeten aanduiden werd z. h. st. aanger.cmen. Het amendement-Drees om de bijdragen van het rijk in de kosten van gebouwen en wachtgelden van keuringsdiensten niet ge durende jaar te betalen, coch zoolang ze voortduren werd z. h. st. aangenomen Later in den middag zal over het wets ontwerp worden gestemd. Aan de orde is de begrooting van het de partement van handel, nijverheid en scheep vaart voor 1936. De heer Lovink (C.H.) bepleitte verbete ring van den economischen voorlichtings dienst. De functie van directeur van den economischen voorlichtingsdienst behoort te worden hersteld. Te Addis Abeba wordt bevestigd, dat de Italiaansche vliegers aan het noordelijk front zeer actief zijn. Er zijn echter slechts twee Abessiniërs door bommen gedood en enkelen gewond. Een Abessinisch vliegtuig dat met medicamenten van Addis Abeba naar den gouverneur van Walkait vloog, werd, toen het boven de stad Dabat vloog, door Italiaansche vliegers achtervolgd. Toen het landde, zouden de Italianen het vliegtuig met bommen hebben bestookt zonder het te tref fen. Verscheidene huizen bij de landings plaats werden verwoest. Men verwacht hier van uur tot uur het groote offensief der Abessiniërs. Bij Kon. Besluit is met ingang van 16 Dec benoemd tot burgemeester der gemeente Koog aan de Zaan de heer F. W. Allen, thans wethouder dier gemeente. De heer Allen werd 25 Dec. 1881 te West- zaan geboren. SCHEPEN AAN DEN KETTING. Na een botsing op de reede van Vlissingen. Het uitgaande Belgische stoomschip „Syrië" is in den afgeloopen nacht door den deurwaarder uit Goes aan den ketting gelegd. Het schip ligt nu in den Bieze- lingschen Ham voor anker. I>eze beslaglegging moet in verband wor den gebracht met een aanvaring welke het Belgische schip, uitgaande van Sluiskil naar Malaga op Maandag jl. ter reede van Vlissingen had met het Russische stoomschip „Kim", dat van Antwerpen naar Livorno was vertrokken. De „Syrië" kreeg hierbij schade aan de huidplaten bo ven de katerlijn, terwijl de „Kim" zijn bak boordanker verloor. Later verloor de Rus ook nog het stuurboordanker, doch beide ankers heeft men reeds kunnen visschen. In verband met de aanvaring is ook de „Kim" aan den ketting gelegd door den deurwaarder, die namens de reederij „Dep- pe" waartoe de „Syrië" behoort, optrad. De „Kim" ligt in de haven van Vlis singen. De correspondent van de „Figaro" te Lon den meldt aan zijn blad dat hij het Fransch- F.ngelsche voorstel tot bijlegging van het Italiaansch-Abessinisch conflict in groote lij nen kan mededeelen. Het zou op het volgen de neerkomen: 1. Een deel der provincie Tigre en de ste den Adoea, Adigrat en waarschijnlijk ook Makalle, zouden bij ItaLiaansch-Eritrea wor den gevoegd, terwijl Aksoem Abessinisch zou blijven. 2. De provincie Agaden komt bij Ita- liaansch-bomaliland. 3. De Abessiniërs moeten den Italianen economische kolonisatiemogelijkheden laten in de buurt van Bari. Dit gebied zou worden geplaatst onder een bijzondere bestuurs- controle, doch zou principieel moeten blijven onder de suzereiniteit van den Negus van Abessinië. DE OSSCHE STRAFZAKEN. Verdere behandeling op 16, 17 en 19 December. Op Maandag 16 December zal de Bossche rechtbank weer aanvangen met de behande ling van Ossche strafzaken. Op dien dag zullen opnieuw terecht staan de 59-jarige landbouwer H. L. van Erp, bijgenaamd Driek van Reneeren en de 47-jarige arbei der N. J. van Geenen, verdacht van uitlok king van brandstichting te Oss in Augustus 1926 bij welken brand vier personen om het leven zijn gekomen. Voor van Erp treedt a's verdediger op mr. E. van Zinnicq Berg- mann te Den Bosch, voor Van Geenen mr. W. van Dijk te Eindhoven. Op Dinsdag 17 December zal worden be handeld de strafzaak tegen den 47-jarigen Osschen arbeider M. F. de Bie, verdacht van medeplichtigheid aan den roofoverval te Oyen in den nacht van 15 op 16 Mei 1934. Verdediger is mr. Gerrits uit Den Bosch Op Donderdag 19 December zullen wor den behandeld de navolgende zaken Tegen den 36-jarigen arbeider J. J van Galen, verdacht van inbraak bij de Boeren leenbank te Heesch in den nacht van 23 op 24 November 1928, waarbij 700 gulden werd gestolen (verdediger mr. Bogaerts te Boxtei) en tegen den 33-jarigen arbeider J. de Bie bijgenaamd Koosje, verdacht van de inbraak bij de Boerenleenbank te Heesch en van den roofoverval te Dinther in den naciht van 28 op 29 Januari 1929 bij van Sleeuwen, waar bij 500 gulden en gouden voorwerpen wor den gestolen (verdediger mr. Bogaerts); vervolgens tegen den 30-jarigen arbeider J. A. van Schaik te Eindhoven, bijgenaamd Menne Pop en den 27-jarigen J. C. van Geenen, bijgenaamd Puk, verdacht van den roofoverval te Oss in den nacht van 19 op 20 April 1927 bij Jan Huismans, waarbij geld en een geweer werd gestolen. In een gisteren gehouden huishoudelijke vergadering van den Nederlandsche sigaren makers- en tabaksbewerkersbond is besloten zich neer te leggen bij de nieuwe loon- en arbeidsregeling. Hiermede is het loongeschil in de sigarenindustrie, dat reeds sedert April van dit jaar gaande was, geëindigd. Ook de federatie van sigarenmakers heeft zich thans bij deze beslissing neergelegd, evenals de r.k. en chr. sigarenmakers-orga nisaties, die zulks reeds eerder deden. De nieuwe regeling houdt in, loonsverla ging voor diverse groepen in het bedrijf en veranderde werkgeversvoorstellen. Zij zal gelden tot 1 April 1937.. *D« raad kwam Woensdag bijeen. Het voornaamste punt der agenda was be handeling der begrootingen dienst 1936. Verwacht wordt van het rijk eene bij drage van ruim 31.000. De uitkeering per inwoner welke door de gemeente van het Rijk uit het ge meentefonds ontvangen wordt, bedraagt oigeveer 10, totaal 46542.88, terwijl in de jaarwedden van burgemeester en secretaris 3000 door het rijk wordt bijgedragen. Verwacht wordt van de dir. belastin gen eene opbrengst van 42.400 wo. be grepen is een bedrag groot 9100 af te staan de werkloosheidsverzekering, welke door het rijk echter opnieuw wordt uitgekeerd aan de gemeente in verband met hare noodlijdendheid. Mede mag nog verwacht worden een bedrag groot 40.000 als gewone bij drage van steunverleening. De overige kosten van steunverlee ning, uitsluitend ten laste der gemeente komende wordt geschat op 25.000. Openbare veiligheid, politie en brand weer kosten de gemeente 6250, volks gezondheid 1900 en openbare werken 21.000 w.o. 8000 voor noodzakelijk wegenonderhoud en pl.m. 11000 aan rente en aflossingen van leening. Het 1. o. wordt belast met 31.500, ter wijl het uitgebreid en hooger onderwijs geschat wordt op 4300. Het G. E. B. levert de gemeente een voordeel op van 1950, doch het wo ningbedrijf een strop van 3050. De totaalcijfers zijn: gew. dienst in ontvangst en uitgaaf (inclusief rijksbij dragen) 258.983.81, kap. dienst 111000. De leeningschuld bedraagt per 1 Jan. 1936 211.718.72 voor gew. leeningen en 236.638.21 voor annuïteitsleeningen. Ten slotte: de verschillende te heffen opcenten op de belastingen bedragen 80/20 op de grondbelasting; 200/225 op die van het personeel in de 7de klasse; 40 op die van het vermogen en 75 op die van het gemeentefonds in de 3de klasse heffing. Wegens steeds omvangrijker werk, ge paard met onder zijn beheer stijgende geldmiddelen, besloot de raad per 3 maanden de controle over zijn beheer verplichtend te stellen. Goedgevonden werd nog om met de bank van Nederl. gemeenten 2 leeningen, 1 a 86.000 en 1 k f 10.000 te sluiten. Aangeboden werden bovengenoemde ge meenterekeningen. Op advies van de commissie van rappor- tuers werd besloten de jaarwedden van beide weth. van 300 op 400 te brengen Mede besloot zij wegens uitbreiding van werkzaamheden het secretarie-personeel met 1 man te versterken. (Aanvangsalacis 1400 inax. 1800). Het lag verder in de bedoeling der com missie het salaris van den heer Langendijk (gem. opzichter), dat thans 600 bedraagt, met 10 te verlagen, wat ernstig door B en W. ontraden werd, zoo zeer zelfs, dat er geen voorstel van gemaakt werd en men het terug trok. Bij den post onderhoud wegen zag de com missie gaarne, dat het door B. en W. ge noemd bedrag van f 8000 nog met 2000 overschreden werd. Goedgevonden. De heer Muijen drukte er nog zijn leed wezen over uit, dat hij op de begrooting de jaarlijksche subsidie ad 50 voor tuinbouw- onderwijs miste. De voorzitter zegde, dat gezien de geringe deelname voor dit onderwijs deze gelden op de begrooting ontbroken hadden, doch op aandringen van den heer Muijen zal alsnog behoudens goedkeuring van Ged. Staten ge- trachten worden genoemd bedrag te voteeren. De administrateur van het G.E.B. vroeg en verkreeg een klasseverhooging, waardoor zijn salaris voorheen 1400—1800, riu 1800—2200 wordt. Een gelijk verzoek bereikte den raad van den administrateur van het armbestuur. Ook dit verzoek werd ondanks hevige protesten van den heer P. Klaasse ingewilligd. De heer Zuurbier had nog graag gezien om den post werkloozenzorg met 2000 te doen vermeerderen, waarvan spr. na ernsti ge bestrijding van den voorzitter maar weer afzag. De heer Meyen stelde nog voor behoefti- gen een kerstgave (niet in geld) te schenken, wat nog een bespreking in het college van B. en W. zal uitlokken. Nog werd besloten een bedrag groot 1600 gulden te doen uittrekken voor een betere waterloozing, voornamelijk tot het doen aan brengen van stuwdammen. De heer Muyen lichtte den raad een en ander uitvoerig in. Daarna werden de begrootingen goedge keurd. Ingekomen stukken: Het r.k. schoolbestuur vroeg om dezen winter aan kinderen van armlastige ouders voedsel te verstrekken. Goedgevonden. De V.V.V. dezer gemeente vroeg een be drag groot 3000 tot verbetering en ver fraaiing van Marquette, tevens zal dan nog 200 gevoteerd worden voor de naald aan het te Noorddorp gelegen hu ltoneel voor dezelfdeWoeleindcn. Tenslotte was nog ingekomen een verzoek van dr. Meyer, arts, te Noorddorp, tot aan stelling van een tweede gemeentearts. De heer Meyen achtte dit voor een gemeen te als Heemskerk met 5000 inwoners van groot belang, doch wethouder Henneman drukte zich juist Jn tegenovergestelden zin uit. De voorzitter sloot zich bij het betoog van den heer Muyen aan, doch bij stemming sprak de raad zich uit om het adres voor kennisgeving te doen aannemen. Voor waren de heeren Muyen en Outenaar. Gistermiddag omstreeks half drie vereerde St. Nicolaas de Neutrale Kleuterschool te Heiloo met een bezoek. Zwarte Piet was na tuurlijk ook van de partij, om de zoete kin deren te beloonen voor hun gedrag en de stouten onder hen zoo noodig te kastijden. Gelukkig bleek het laatste niet noodig te zijn. Wel kon een enkele vermaning niet ach terwege blijven, doch over het geneel geno men kon de goede Sint van tevredenheid ge tuigen. Feestelijk zag het schoollokaal er uit. Op keurige wijze waren er versieringen aange bracht van door de kinderen zelf vervaardig de guirlandes. Vol verwachting zaten de kleintjes op hun plaats, in spanning over de dingen, die stonden te gebeuren. Mede dank zij het belangrijke werkzame aandeel, dat de kinderen zelf geven aan de feestviering, mag het feest als bijzonder goed geslaagd worden beschouwd. Met welk een ernst en opge wektheid zongen zij de liederen ter eere van St. Nicolaas. Het viel op, hoe vlot alles hun afging. Op zeker moment verlieten de kinderen al len net lokaal en even later werd dit geheel gevuld met een schare kabouters, die op aan schouwelijke wijze iets lieten zien van hun werkzaamheden, gedurende den nacht, als de groote menschen slapen. Gestoken in roode pakjes, voerden de kinderen dit hoorspelletje allerliefst en correct op. Hier is zeer zeker op z'n plaats een woord van hulde aan de onderwijzeres, mej. Poeze. Hoeveel geduld en toewijding is er noodig, dit allemaal den klei nen peuters bij te brengen. Hier bleek van hoeveel belang het is voor het kind, in zijn prille jeugd goed fröbelonderwijs te genie ten. Op lateren leeftijd zal het hiervan onge twijfeld de vruchten plukken. Tijdens feest vieringen als deze valt zulks op. Het kind leert zich vrij bewegen. Gaven de kinderen zelf den aanwezigen veel te genieten, dank zij de giften van vele kindervrienden werden de kleintjes overladen met weldaden. Met forsche hand strooide zwarte Piet de traditioneele pepernoten en zorgde aldus voor een echte grabbelpartij. Verder werden kleurige mandjes met inhoud 4 Decembei lol 10 Januari a.s. --•f' j I POSTZEGELSenBRIEFK AARTEN naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 6 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 764,3 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 745,6 m.M. te Sarna. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 7 December: Matige, aanvankelijk tijdelijk krachtige, later weer afnemende, zuidelijke tot westelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken- waarschijnlijk eenige regen iets zachter. Weeroverzicht. De depressie vulde verder op, haar kern bleef nog over Duitschland liggen. De se. cundaire, welke zich gisteren over Frankrijk bevond, trok naar centraal-Europa. Een nieuw lage drukgebied ligt ten zuiden van IJsland, terwijl zich een belangrijke secun daire over het zuiden van de Britsche eilan den en het Kanaal bevindt. In het zuidwes ten handhaaft zich de hooge druk. Het al gemeene karakter van het weer blijft nog somber; alleen ove' Frankrijk klaarde plaat selijk de lucht wat op en over zuid-Engeland valt regen, terwijl verder over midden. Duitschland en Oostenrijk regen en sneeuw wordt gemeld; ook over Zweden en Finland regent en sneeuwt het nog: de temperatuur daalde over Biscaye, onze omgeving, Frank rijk, het grootste gedeelte van Duitschland en eenige stations in midden-Zweden. Over de Britsche eilanden en het overige Scandinavië steeg zij. Ten onzent mag onder invloed van de secundaire ten westen van ons gelegen, toenemende wind met eenige regen en stijging van temperatuur worden verwacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.18 uur licht op. uitgedeeld, terwijl voor een snoepje in den vorm van chocoladeletters en visschen even eens was gezorgd Evenmin ontbrak de taai pop. Tot slot ontving iedere leerling van St. Nicolaas persoonlijk een stuk waardevol speelgoed. De dames-bestuursleden zorgden vock een goede leiding, zoodat alles een vlot ver loop had. De talrijke aanwezigen, die getrac- teerd werden op chocolademelk met specu laas kunnen met voldoening terug zien op ten echt gezellig, intiem St. Nicolaasfeest. Klein en groot hebben volop genoten. Ook St. Nicolaas betuigde bij zijn vertrek zijn groote tevredenheid over een en ander. Veldwachter benoemd. Tot veldwachter dezer gemeente is be noemd de heer Cornelis Punt, thans agent van politie te Zandvoort. Nu het tegen den winter loopt, is de visch vangst op het IJsselmeer van weinig beteekenis meer. Een viertal vaartuigen wist slechts 32 pond bot; 15 pond aal en 15 pond baars te besommen. Restauratie. Het fraaie, oude boerenhuis aan de Streek, dateerende uit 1659, toonde sterke teekenen van verval. Ook het Historische Genootschap „Oud-Westfriesland" interes seert zich sterk voor behoud van dit boeren huis. De eigenaar, de heer J. Koeman is thans overgegaan tot restauratie, wat het monument zeer ten goede zal komen. De directie van de N.V. Zuivelfabriek heeft den uitbetalingsprijs van de melk over het afgeloopen tijdvak bepaald op 5.76 per 100 K.g. of 5.93 per 100 L. gemid delde noteering. Polderbenoeming Herbenoemd is tot lid van het bestuur van den polder Woudmeer de heer T. Kos telijk te Noordscharwoude. Bij de candidaatstelling voor de ver kiezing van een hoogheemraadschap voor den Eilandspolder, vacature wijlen de heer J. W. van Raven, zijn als candidaat door de ingelanden gesteld, de heeren J. Blaauw Azn. te Graft, G. Kieft Janzn. te Groot schermer en Chr. Ramkema te de Rijp. De stemming over deze candidaten zal •plaats hebben op 23 December a.s. te Groot- Schermer. De openbare verhuring van de landerij en der gemeente Graft heeft in totaal opge bracht een som van 214 per jaar. Op de grens Heemskerk—Wijk aan Duin is Donderdagmiddag een stuk teel grond ter grootte van even 2 bunder OP een publieke veiling verkocht voor 10-000. d. i. 5000 per bunder. In de oorlogsjaren zou dit nog een zac" prijsje geweest zijn, maar de laatste jaren zijn wij deze besommingen ontwend.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2