Agenda KIJXEMOOPEMLOECK JUéticaties Stad en OmgeiMty VOOR HET KIND "Weerbericht Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Geschichten aus dem Wienerwald (hum.), hoofdrollen Magda Schneider, Wolf A! bachRetty, Theo Lingen, Leo Slezak. Toe gang elke leeftijd. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, half 8 hoofdnummer Anny en Max; hoofdrollen Anny Ondra en Max Schmeling. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Meisjes van Achttien (real.)hoofdrollen Frances Dee, Ginger Rogers en Billie Burke. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Broadway Humor (revue)hoofdrollen Alice Faye, James Dunn, Ned. Sparks. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. 3 uur, Nassaulaan 19, ledenvergadering Vereen. Kinderbewaarplaats. 8.30 uur, gebouw Leeszaal, ledenvergade ring Openbare Leeszaal en Boekerij. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond Mij. tot Nut van 't Algemeen. 8 uur, Rustende Jf.ger te Bergen, causerie en vertooning film A.N.W.B. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, cause rie en vertooning film A.N.W.B. 7.30 uur, bij A. Rus te Heerhugowaard, optreden duo Hofman. KERSTBOOMEN-MARKT. De Directeur van het Gemeente-Slachthuis en het Marktwezen te Alkmaar brengt be langhebbenden hierbij ter algemeene kennis, dat de Kerstboomenmarkt te Alkmaar wordt gehouden van Maandag 16 tot en met Dins dag 24 December a.s. (met uitzondering van Zondag 22 December 1935) op de Platte Steenenbrug, tegenover de Langestraat. De standplaatsen voor deze markt moeten schriftelijk worden aangevraagd vóór Vrijdag 13 November a.s., ten kantore van het Gemeente-Slachthuis aan den Heldersche- weg No. 28 te Alkmaar, met duidelijke ver melding van naam en woonplaats. De aan vragers ontvangen op 13 December bericht van toewijzing, benevens de voorwaarden, waarop dit jaar de standplaatsen worden verleend. Op Zaterdag 21 December 1935 moet de Platte Steenenbrug, na afloop van de markt, geheel worden ontruimd. De Directeur voornoemd, VOORTHUYSEN. HINDERWET. Heden zijn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met bijlagen van: a. de N V. Alkmaarsche Overdekte Bad en Zweminrichting, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een overdekte baa en zweminrichting, door bijplaatsing van 2 Dieselmotoren, resp. van 20 en 30 P.K in het perceel gelegen op het terrein van 't voormalig ziekenhuis aan de Paternoster straat; b. de N.V. Petroleum Maatschappij „The Texas Company" te 's Gravenhage, om vergunning tot het uitbreiden van een ondergrondsche benzinebewaarplaats, door vervanging van de aftapgelegenheid door een electrisch aangedreven aftappomp, voorzien van een motor van 1/3 PK, vóór en ten behoeve van het perceel Ka naalkade nrs. 3 en 4. Bezwaren tegen deze verzoeken kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag, 24 Decem ber as., voormiddags te elf uur, en schrif telijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de ver zoekers en hij, die bezwaren heeft inge bracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen Alkmaar, 10 December 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. DE LAATSTE GANG.... Teraardebestelling van wijlen den heer H. H. Hofmeester. is tusschen ons en den dood. Nog slechts heel kort geleden had spr. den heer Hofmeester geschreven, hem geluk ge- wenscht met het herstel van zijn vrouw en de beste wenschen uitgesproken voor OM SPOFDTG NUCHTER TE WORDEN. Twee geneesheeren te Bcston, Celesnick en Robinson geheeten, hebben een „ontnuchte- ringsgas" uitgevonden, dat s'achtoffers van overmatig gebruik van alcohol tot bezinning brengt. Het nieuwe gas is een mengsel van 90 pCr zuurstof en 10 pCt kooldioxyde. Het wordt als verdoovingsmiddel toegediend door mid del van een masker. (Misschien is dit bericht nog van belang voor den heer Kropholler, die het nieuwe po ifiebureau heeft geconstrueerd en natuurlijk rekening heeft gehouden met het opbergen van dronken lieden. Er is dan natuurlijk nog slechts een cel ter ontnuchtering nocdig, wat dus bezuiniging beteekent!) RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag 19 December a s des namiddags een Raadsvergadering te be leggen o.a. ter behandeling van de gemeente- begrooting voor 1936, welke vergadering zal worden voortgezet op Donderdagavond en zoo noodig on Vrijdag 20 December des na middags en des avonds. VEEHOUDER TE D1RKSHORN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag begaf de heer P. Berk- tiouwer, veehouder alhier, z'ch nog een poos- e naar zijn land, om daar enkele werkzaam- ïeden te verrichten. Daar door de aanhoudende, zware regens der laatste weken vooral de dammen tus schen de weilanden zeer modderig zijn ge worden, had de heer B. zijn laarzen aange trokken. Toen hij tegen melktijd nog niet weer was thuisgekomen, ging zijn dochter eens kijken achter de woning, of vader haast kwam Niets van hem ontwarende, liep zij de eers'e weide in, en vond aan 't einde hiervan tct laar vreeselijken schrik haar vader in de sloot. Op haar hulpgeroep snelden een paar >ersonen uit de naaste omgeving toe en ïaalden den drenkeling uit het water De ijlings geroepen geneesheer, dr Groenba*-;, kon echter slechts constateeren, dat de le vensgeesten reeds waren geweken Vermoedelijk is de heer B. op den modde- rigen dam uitgegleden en op zoo'n ongeluk kige wijze in de sloot gevallen, dat hij zich niet heeft kunnen redden. Wel een indroe- vig geval. De heer Berkhouwer was lid van het be stuur van den Voorpolder, idem van de al- ceeling Harenkarspel van „Het Witte Cruis" en notabel van de Ned. Herv. Ge meente alhier. Met hem is een geacht inge zetene van de gemeente Harenkarspel heen gegaan. (Reeds in een gedeelte onzer vorige oplage vermeld.) FAILLISSEMENT. Ter griffie van de arrondissements-recht- bank aihier is gedeponeerd de uitdeelings- lijst in het falissement van KI. Schouten Az., veehouder te Wester Blokker, gemeen te Blokker, met een uitkeering aan concur rente schuldeischers van 1.944 DE LEIDSCHE WOLWINKEL Men verzocht ons er op deze plaats op te willen wijzen, dat het filiaal der Leidsche wolwinkel in de Huigbrouwerstraat is opge- teven en dat men thans dus alleen terecht kan in de Snaarmanslaan. het conflict tusschen he hoofdbestuur van het Witte Kruis en de Afdeeling Alkmaar opgelost. Zooals bekend is, werd heden op de Al gemeene Vergadering der N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" te Amsterdam, door de afdeeling Alkmaar van Het Witte Kruis de volgende vraag gesteld: „Is de Algemeene Vergadering van oor deel, dat het Hoofdbestuur juist heeft ge handeld, door onderhandelingen aan te knoopen met het Hoofdbestuur van het „Wit-Gele-Kruis", zonder omtrent de voor gestelde wijze van samenwerking en de op gemaakte contracten vooraf overleg met de afdeelingen te hebben gepleegd?" Op deze vraag werd door het Hoofdbe stuur de volgende verklaring afgelegd: Het is de afdeelingen bekend, dat tus schen de Afdeeling Alkmaar en het Hoofd bestuur een meeningsverschil is ontstaan De beide standpunten werden uiteengezet in het Maandblad. Ten opzichte van dit meeningsverschil heeft het Hoofdbestuur de bemiddeling in geroepen van den Eere-Voorzitter der Ver eeniging den Commissaris der Koningin in Noord-Holland. De Commissaris heeft op 21 September j.1. in conferentie onder zijn leiding ten Gouvernementshuize te Haarlem bijeenge roepen een deputatie uit het Hoofdbestuur bestaande uit de heeren: Dr. C. J. Brenkman, Voorzitter van het Hoofdbestuur. C. Bos, Algemeen Penningmeester. F. C. Spierings, lid van het Hoofdbe stuur en een deputatie uit het Bestuur der Afdeeling Alkmaar bestaande uit de hee ren: Dr. J. H. Pameijer, Voorzitter. Mr. G. A. de Lange, Secretaris-Penn. D. G. G Margadant lid van het Be stuur. 1. In deze conferentie heeft het hoofd bestuur erkend, dat het schrijven van den brief van Februari 1935 aan het hoofdbe stuur van het „Wit-Gele Kruis" ontactisch en betreurenswaardig was. 2. Vastgesteld werd dat de afdeeling Alk maar op een dwaalspoor was geraakt door dat anderen de Wit-Gele-Kruis-kwestie niet behoorlijk uit elkaar gehouden hebben, alge meene en afdeelingsvraagstukken betreffende het „Wit-Gele-Kruis". 3. Ten slotte verklaarde het hoofdbestuur de. bij schrijven van 2 Mei 1934 aan het be stuur der afdeeling gedane toezegging, in zake niet aantasting van het contract dier afdeeling met het plaatselijke „Wit-Gele Kruis", gestand te zullen doen. Wat betreft de gestelde vraag is het hoofd bestuur uit den aard der zaak van oordeel, dat in algemeen-organisatorische kwesties de Algemeene Vergadering volledig dient te worden geraadpleegd. Hierop antwoorade dr J H Pameijer. de afgevaardigde der afdeeling Alkmaar van het Witte Kruis. „Naar aanleiding van de verklaring van den voorzitter van het hoofdbestuur, waar mede wij ten volle genoegen nemen voel ik mij verplicht in de eerste plaats den commis saris der koningin, onzen eere-voorzitter. namens de afdeeling Alkmaar onzen harte lijken dank te betuigen voor zijn zeer ge waardeerde bemiddeling tusschen het hoofd bestuur en onze afdeeling. Namens de afdeeling Alkmaar neem ik acte van de verklaring, waaruit blijkt dat het con flict tusschen het hoofdbestuur en onze af deeling na Wi jaar is opgelost en trekken wij derhalve de vraag, op den beschrijvings brief gesteld, in. Ik hoop, dat in de toekomst het hoofdbe stuur trouw zal blijven aan de afgelegde ver klaring en dat het verder steeds op de bres zal staan om de rechten der afdeelingen tegen wie dan ook te verdedigen. Ik heb gezegd". NIEUWE VERKEFRSVOORSCHRIFTEN Niet meer dan 2 personen naast elkaar fietsen. Krachtens de nieuwe Verkeersverordening is thans strafbaar gesteld als bestuurder van een rijwiel zonder noodzaak met meer dan twee personen naast elkaar te rijden De meest links rijdende bestuurder wordt hiervoor aansprakelijk gesteld Dit is een bepaling, die vooral voor scholieren, die graag in groepen tegelijk voortrijden, van belang is. Daarnevens is het strafbaar gesteld dal bestuurders van motorrijwielen zonder noodzaak met zijn tweeën of drieën naast elkaar rijden, een euvel wat op de hoofd verkeerswegen in deze gemeente nogal eens voorkomt. Tenslotte wordt gewezen op de volgende bepaling: Het is aan een bestuurder van een rijwiel verboden op een weg te rijden, terwijl hij of een op zijn rijwiel zich bevindend per soon zich aan een ander rijwiel of motorrij tuig of rij- of voertuig of een zich daarop bevindend persoon vasthoud. Ook dit is een fout, waaraan scholieren, in groepen fietsende, zich veelvuldig bezon digen. DE POSTILJON VAN LONJUMEAU. Opera in 3 bedrijven van Ab Adam. In verband met de opvoering Zondag avond in 't Gulden Vlies van de PosHijon van Lonjumeau verzoekt men ons opname van het volgende: Nu binnenkort de Nederlandsche Kame>-- Opera onder leiding van den bekenden opera-leider J. Richard Heuckeroth hier ter plaatse een uitvoering komt geven van „De Postiljon van Lonjumeau", groote opera in drie bedrijven, willen wij hiermede met een enkel woord deze sedert 1935 opgerichte in leiden. Tot dusverre was het slechts mogelijk een opera in plaatsen op te voeren waar 't tooneel ruim genoeg was. Hierdoor was het aantal plaatsen, waar een opera gespee'd kon worden, beperkt. Om dit ideaal te ver wezenlijken, stelden een aantal jonge kunste naars (zangers, zangeressen en instrumenta listen) zich onder leiding van den bekenden opera-specialist J. Richard Heuckeroth, te voren le dirigent van de Nationale-Opera te Amsterdam. Het doel is werken van niet Ïroote, doch wel volledige bezetting te geven >e keuze viel op de Postiljon van Lonju meau. De pers te Amsterdam schreef o.a. over de eerste uitvoering aldaar: Dit knusse ensemble gaf onder Heucke- roth's inspireerende aanvoering in Maison Boer een aangenaam-artistieke uitvoering van Adolphe Adam's De Postijon van Lon jumeau, opera in 3 bedrijven, Nederlandsche bewerking door mevr. A Kroon van Dissel Het is heel begrijpelijk, dat de kring dezer intiem-musiceerenden zich uitbreidt, steeds meerderen zich aantrokken gevoelen opera kunst te beoefenen onder een kunstenaar wiens medesleepende frischheid en altijc jeugdige kracht executanten en toeschouwen in zijn enthousiasme mee te betrekken. Want het zoo geheel aparte, gedistingeerde audito ruim leeft mee met de prestaties dezer muziekminnenden, die bij het ontvouwen der partituur de intentieën van den leider met entrain weergaven. De opvoering had groot succes. Een keurige krans aan Heuckeroth's lessenaar werd door meerdere bloemen aan gevuld &Ook Madeleine was het voorwerp eener fraaie bloemenhulde. En meerdere malen le-'k het applaus geen einde te willen nemen. Een de zaal doordaverend succes! Naar aanleiding van de voorstelling, welke de Nederl. Kamer-Opera op zéér bijzonder vereerende uitnoodiging voer de Koninklijke Nederlandsche Toonkunstenaars Vereeniging afd. Amsterdam gaf, werd in de groote Pers vermeld: De Nederlandsche Kamer-Opera onder lei ding van J. Richard Heuckeroth gaf Zondag avond 1 December in maison-Boer, daartoe uitgenoodigd door de Koninklijke Neder landsche Toonkunstenaars Vereeniging afd Amsterdam, een uitvoering van de opera De Postiljon van Lonjumeau De uitverkoch te zaal bracht medespelenden en leider meer malen een hartelijke ovatie, terwijl de voorzit ter, de heer Bertrand Drilsma, in zeer waar deerende woorden namens de K.NT.V dank zegde. Vele autoriteiten op muzikaal gebied woon den de voorstellifig bij. Inhoud en medewerking zullen hier ter plaatse geheel gelijk aan die te Amsterdam zal zijn Men zal deze voorstelling niet mogen ver zuimen. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 3—10 DEC. 1935. Nieuwe zaken: Alkmaar: P. Verhagen Jr., v. d. Woude straat 47, kleermakerij; Huishoudcentrale (eig. L. Poorter), Mient 7, huishoudelijke artikelen, gereedschappen, borstelwerken enz. J. M. N. Stam, Corfstraat 28, timmerman en aannemen, Heiloo: Drogisterij „Het Witte Kruis" (eig C. Vader), Raadhuisweg J 110. Den He'der: Firma Souwer en Böhmer, Molenstraat 140, grossierderij in koloniale waren en aanverwante artikelen. Administratiekantoor voor onroerende za ken „Den Helder en Omstreken", N V in op richting, Plantsoenstraat 3, koopen, verkoo- pen, administreeren van onroerende goede ren, assurantiën en hypotheken. Wijzigingen: Alkmaar: Alkmaarsche Manufacturenhan- del van Vroom en Dreesmann, Laat. Be stuurswijziging Frankenberg's boekhandel en drukkerij M.V., Langestraat Statutenwijziging. BarsingerhornCoöperatieve Boerenleen bank. Bestuurswijziging. Bergen: S. Zwaan, Karei de Grootelaan 20 vischhandel. Eigenaar overleden. Graft: Onderlinge Hulp bij ziekte en on gevallen. Bestuurswijziging. WieringenCoöperatieve Boerenleenbank 3estuurswijziging. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 10 December. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 763.4 m.M. te Sarna. Laagste barometerstand 751,0 m.M te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 11 December: Matige tot krachtige, later afnemende, noord-oostelijke tot oostelijke wind; betrok ken tot zwaar bewolkt; weinig of geen neer slag; temperatuur om het vriespunt, Weeroverzicht. De hooge druk heeft zich vooral in Scan- dinavië verder ontwikkeld, zoodat een kern van 780 m.M van Schotland tot de Golf van Biscaye uitstrekt Die in het zuiden breidt zich nog iets westwaarts uit, zoodat de oostenwind-toestand voor verscheidene dagen is verzekerd. In Duitschland is in het noorden door den sterken wipd en de bewolking de vorst ver dreven, maar de temperatuur is er weinig boven nul. In zuid-Duitschland, Zwitserland en zuid-oost Frankrijk werd nog lichte vorst gemeld. De strenge vorst in Zweden hield aan en de lucht is er op veel plaatsen opge klaard Op de Britsche eilanden komt in Ier land en Schotland ook lichte vorst voor. l angs het Kanaal, op de Noordzee en de Oostzee waait een stormachtige noordoosten wind; in Duitschland valt hier en daar sneeuw of motregen. Aanvankeliik :s betrokken weer met tem peratuur om her vriespunt te verwachten LICHT O"' I Hedenavcnr voor rijwielen, motorrijtuigen en arJerc voertuigen 4 16 uur licht op. WEEST VOOR7ICHTIG De secretaris van den Armenraad verzocht ons mede te deelen dat het in het algemeen gewensrht is om. alvorens geld op te nemen van de een of andere bank inlichtingen daarover in te winnen bij den Armenraad hier ter stede. HFT ROYT?MFNT VAN MR DUYS. Hij zal niet in beroep gaan bij den Partijraad. STAKING TE BREDA IN ZICHT? 200 arbeiders erbij betrokken. De r.k., christelijke en Ned metaalbewer- cersbonden hebben aan de directie van de 'l.V. Ijzergieterij en email leerfabrieken de tna te Breda een ultimatum gesteid, waar- wordt medegedeeld, dat. wanneer de door e directie aangekondigde loonsverlaging van 10 pCt. niet vóór 16 December a.s. wordt ingetrokken, op dien datum dc staking, omvattend ongeveer 200 arbeiders, zal wor den afgekondigd De directie is n'et bereid op deze eisch in te gaan. De arbeiders-orga nisaties verwachten evenwel een oplossing door het optreden van oen rijksbemiddelaar. GEMEENTE-ADMINISTRATIE. VEREENVOUDIGING VAN DE Dinsdag 10 December. Woensdag 11 December. Donderdag 12 December. Gistermiddag werd op de algemeene begraafplaats het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. H. Hofmeester aan den schoot der aarde toevertrouwd. Tevoren trok de stoel door de stad, waar «enige oogeuhlikken werd getoefd vóór het 6tadhuis, waar de overledene zoo vele jaren was werkzaam geweest in een werkkring, die hem was lief gewor den en die hij nu zoo plotseling aan anderen heeft moeten overlaten Om drie uur arriveerde de etoet op den doodenakker, afgewacht door een schare belangstellenden, onder wie wij o.a. opmerkten den burgemeester, den geneente-secetaris, wethouder Klaver, den directeur van Plantsoenen, den heo,- D. J. Govers en verschillende amb tenaren der secretarie. Toen de kist in de groeve was neer- ge'aten en deze overdekt met het groote zwarte doek, waarop de bloemstukken een plaats vonden, welke als bewijzen van hoogachting waren gezonden (o.a. van het gemeentebestuur en het secre- tariepersoneei), nam ds. Met uit Zaan dam als vrien^ het woord, om te getui gen van zijn ontroering bij dit onge dachte en onverwachte sterfgeval Spr. constateerde dat juist nu weer bewezen werd, dat er slecht* een enkele schrede hun beider gezondheidde Hoogste Wijsheid had het echter anders beschikt En nu 6taan wij hier aan je graf, op de begraafplaats waar wij samen als jon gens zoo vaak hebben gedoold. Gij hebt een plaats van beteekenis in uw woon plaats mogen bekleeden, de groote schare van belangstellenden en de bloemen op je graf getuigen van groote waardeering voor wat ge in uw leven geweest zijt. Wij allen zullen de herin nering bewaren aan je trouwe vriend schap en je goede hart. Blijf tot ons spreken uit hooger leven. Tot weerziens, vriend! Jhr. mr. F. H. van Kinschot, bur gemeester, sprak een hartelijk woord van afscheid namens het gemeentebe stuur. Hij getuigde van de voorbeeldige wijze, waarop de heer Hjfmeester steeds zijn taak had vervuld en daarbij altijd klaar stond om anderen met raad ter zijde te staan en van voorlichting te dienen. Voor zijn nauwgezette plichts betrachting bracht spr. hem dank. Zijn trouwe, stille figuur zal op het stadhuis worden gemist. Ten slotte sprak de bur gemeester een woord van troost tot de achtergebleven weduwe, voor wie hij hoopte dat zij gesteund zal worden door het medegevoel van allen, die rauw met hen verbonden waren. Gelukkig, zoo eindigde 6pr., zegt ons geloof, dat God hem tot een nieuw lever heeft geroepen. Mr. A. Koel ma, gemeentesecretaris, bracht den overledene namens de secre tarie hulde voor de wijze waarop hij zijn taak verrichtte. Door zijn verschei den is een schaduw va.i rouw op het stadhuis geworpen, waar men hem hoogachtte niet alleen om zijn werk kracht en werklust, maar ook om zijn vriendelijke hulpvaardigheid en om de wijze waarop hij raad gif aan ieder die er om vroeg. Hij heeft gewerkt zoolang het voor hem dag was. Thans is hem zijn taak ontvallen en een ander zal die moeten opnemen, maar steeds zal het noemen van den naam Hofmeester ge dachten wekken aan trouw, eenvoud en vriendschap. Ru6t zacht! Een broeder van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. En toen stroomde de begraafplaats weer leeg, de droeve plechtigheid was afgeloopen en nieuwe plichten riepen allen, die er getuige van waren geweest hoe een ijverig en amb'tieu« ambtenaar hier geëerd was door zijn hoovste chefs. _4 Decemfcv; tot 10 Januari a.s._ POSTZEGELSenBRIEFK AARTEN Men schrijft ons: l>e verkrop van den Weldadigheide zegel voor het kind was in zijn eerste jaren eenig in ons land. Ter eere van gedenkwaardige feiten in de geschiede nis van ons land of vorstenhuis had men voordien wel „jubileum" en andere zegels uitgegevene maar zegels, welker opbrengst boven de officieel© waarde voor een bepaald doel werd bestemd, had men tot toen nog niet gehad. Vele jaren heeft het publiek onwennig gestaan tegenover dezen verkoop: maar langzaam en zeker (en dat is toch maar do juiste weg!!) is de actie ingeburgerd bij alle agen van de bevolking. En on danks de crisis, die natuurlijk ook bij deze cijfers van invloed is kon ieder jaar een bedrag van ruim ƒ125 000 worden verdeeld onder de vereenigin- gen, die zich bezig houden met de zorg voor het Misdeelde Kind Een prachtige som voor de inzamelaars en allen, die ha lden geofferd, maar spoedig verdeeld onde.- de vele vereenigingen van alle richtingen, die zich bpzig houden met de verzorging der meest hulpbehoevende kinderen v&n ons volk Voor verw&fl,r* loosde, blinde, doofstomme, idiote en hulpbehoevende kinderen wordt de op brengt W»tnd en dat met €efJ f)trRkk#, beperking:! Weldedierhei 1svereenifrlnppn voor het Misdeelde Kind, en zij alléén, krijgen in deze voor hen zware tijden, onmisbare aanvulling van geslonken inkomsten. In tegenstelling met het „gelukstelegram", waarvan de meer waarde ten goede komt aan het gezonde kind, aan de jeugdorganisatie'» (K. J V., A. J. N. J. V. etc.), ie de opbrengst van de Decembermaandzegel uiteluitend voor vereenigingen, gestichten en orga nisaties die zich het lot van de meest- beklageneaardigen aantrekken. Het zij een ieder dufffelijk bij het geven van zijn gift! Koopt één zegel en bezie hem goed: De ontwerper Henriët, heeft een prach tig gegeven «prekend uitgewerkt Een kindje plukt ie vruchten van een boom. Svmboliech? Natuurlijk! De weldadig heidszin van het Nederlandsche volk zij een boom. die vele vruchten geeft aan het Misdeelde F'nd. In antwoord op een vraag van het Handelsblad" aan mr. Duvs of hij bij den partijraad der S D. A. P in beroep zal gaan van het rovementsbesluit van het partijbestuur, deelde hij mede, dat hij dit niet zal doen. Als reden gaf mr. Duye hiervoor aan, dat hij dan bij hetzelfde college te recht zou komen, dat indertijd, tezamen met het partijbestuur het rapport der commissie-Bonger In den doofpot stop te teneinde de partijgenooten in den lande van de feiten onkundig te houden. De miniater van binnen landsche za' ken heeft gistermiddag de commissie* Kooiman, aan wie ie opgedragen onderzoek in te etellen naar en raP^ uit te brengen over de mogetijkhedj» tot vereenvoudiging van de lijke administratie in dep r«.AvceUv» dee woords, geïnstalleerd

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2