fBitutettiand JUmtdeuws fuchtuaact £a*tdz en fmn&ouux DE GEBROEDERS „GOCHEM" LISTERINE TANDPASTA NIEUWE NIEDORP ZIJPE EGMOND AAN ZEE ShSLT net o^"0331" niet zal be vorderen, doch eer zal ondermijnen? ONGEMERKT TE WATER GEREDEN. Chauffeur verdronken. CHAUFFEUR HAD NIETS GEMERKT Aanrijding met doodelijken afloop. SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Onwilligen rijden in een sloot. WIELRIJDER GEDOOD. HARTVERLAMMING. WIELRIJDER AANGEREDEN. Tn de schittering van gezonde tanden demonstreert zich de jeugdige frischheid van den mond DE DRAAIHARTIGHF.ID IN DE KOOL Plannen ter bestrijding. slavenhouder van de wereld. Mussert be weert, dat Italië niet anders kan doen en dat wij niet de negers en Arabieren mogen hel pen door sancties, het blanke ras te ver nederen. Ook in Mein Kampf van Hitier wordt gesproken over en uitbreiding van het aantal Duitschers in Europa tot 250 mil- lioen, hetgeen ook niet anders dan met wa pengeweld zou kunnen geschieden Het hart van Europa wordt bedreigd door het Duitschland van den 30sten Juni en den boekenbrand. Het politieke gangsterdom regeert over Europa. Spr. is trotsch. voorzitter te zijn van een partij met 90.000 leden. Deze zullen zich niet zoo gemakkelijk overgeven aan iemand, die voor hun denkt Het zijn zelf denkende men- schen. Wij staan voor die verkregen rechten op de bres. Het aantal werkloozen is ge groeid tot 400.000. De S D.A.P. heeft steeds aangedrongen op een ander regeeringsbe- leid. Het antwoord van de S.D.A.P is thans vastgelegd in het Plan van de Arbeid. De staat zou bankroet zijn volgens Mus sert. Dat is fantasie. De staatsschuld wordt door hem 7 milliard genoemd, doch tegen over deze schulden staan weer bezittingen. In Italië met de Lire en in Duitschland met de Mark is het anders gegaan. In Duitschland staan de vrouwen in de rij om vet. In veertien jaar „demoliberaal bestuur is dit niet voorgekomen. In Dene marken en Zweden is de begrooting in even wicht. In België is een overschot. Het Plan van de Arbeid van de S.D.A.P. brengt wel vaart en arbeid. Na een krachtige opwekking om het werk zelfbewust te steunen en te schragen, be ëindigde spr. zijn met groote aandacht en herhaaldelijk door bijvalsbetuigingen onder broken rede. Voor debat gaven zich twee sprekers op die door den heer Vorrink werden beant woord Door den Npordermarktbond Werd in de vergadering van het bestuur besloten, een voorstel bij de prov. commissie in te dienen, waarin wordt aangedrongen een zoodanige wijziging in de beschikbaarstelling van teelt- vergunningen aan te brengen, dat deze ver gunningen niet steeds op naam worden ver strekt. maar dat elk geval afzonderlijk zal worden beschouwd, om m:sbruik te voorko men. Naar wij vernemen is het bestuur van de prov. commissie het geheel met de voor stellende yereeniging eens. Tooneelavond. Op den tweeden tooneelavond uitgaan de van 't Nut trad Zondagavond in de Prins-Maurits op de tooneelvereeniging „Hierna Beter" te Koog aan de Zaan. Opgevoerd werd „Najaarsstormen", een coqiedie in drie bedrijven van Christien van Bommel-Kouw en Henk Bakker. Aangezien de optredende vereeniging het verig jaar met den alhier gehouden tooneel- wedstrijd den eersten prijs heeft behaald, waren de verwachtingen van het publiek natuurlijk hoog gespannen. En wij kunnen zeggen dat het publiek dat de zaal tot in de uiterste hoeken had gevuld, in geen en kel opzicht is teleurgesteld. Vooral in het derde bedrijf werd veel verlangd en er is veel gegeven. Er klonk menigmaal een gulle lach, ook was het spel meermalen aanleiding dat me nige traan werd weggepinkt. Het is wederom een avond geweest van onverdeeld genot. Zonder uitzondering is er door allen uitnemend spel gegeven Na af loop van het derde bedrijf moest verschil lende malen worden „gehaald". De muziek tijdens de pauze was veel te zwaar en in het geheel niet geschikt voor dit publiek. Wij hopen dat men hiermede een volgen de maal rekening zal willen houden. Drankwetvergunningen. Bij koninklijk besluit is het maximum aantal drankwetvergunningen voor deze gemeente vastgesteld op 19. Afschaffing van de kermis. Naar aanleiding van de mededeeling in onze begrootingsbeschouwing, dat B. en W. voorstellen de Pinksterkermis af te schaffen, deelen wij op verzoek van wethouder C. Broek nog mede. dat ons bekend was, dat het voorstel bij meerderheid van stemmen wis genomen. Wethouder Broek stemde voor behoud van de kermis. Geen liefhebbers voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. Na den heer J. de Groot heeft thans ook de heer KI. de Graaff, die in de tweede vaca ture voor Maatschappelijk Hulpbetoon ge kozen was, voor zijn benoeming bedankt. HET HAAGSCHE VERBOD VAN DE BEUL. Vragen van het raadslid mr. Mobach. Het lid van den Haagschen gemeenteraad mr. Mobach heeft tot den burgemeester van 's-Gravenhage de volgende schriftelijke vra gen gericht: „Is het juist, dat door den burgmeester de wederopvoering te 's-Gravenhage van het tooneelstuk De Beul is verboden? Is het juist, dat dit verbod niet gegrond is °P het feit, dat de inhoud van het toonee'stuk sirijdig zou zijn met de openbare orde of ze delijkheid doch uitsluitend op het feit, dat bij e«n opvoering van dit tooneelstuk te Amster dam door een aantal fascisten de orde is ver stoord en de burgemeester hier ter stede even eens een dergelijke ordeverstoring vreest? 'K de burgemeester niet van oordeel, dat op grond van het bepaalde in de artikelen 278 van de Algemeene Politieverorde- te 's-Gravenhage schouwburgbezoekers 'ch bij verstoring der orde aan een stral- a?r fe't schuldig maken? 's de burgemeester niet van oordeel, dat er deze omstandigheden zijn verbod genlijk een toegeven beteekent aan de agita tie van personen, waarvan gevreesd wordt, z,cl1 b'i toneelvoorstellingen aan het maken?73" strafbaar feit zullen schuldig J8v^LbargTe!2er niet van °<»-deel dat «frhi2ï °u e omstandigheden den .♦»ïnï b"rgeiTieester niet bereid om boven- im l h- alsnog zijn verbod in te trek- wJn«iÜ?i.een eventue€,e opvoering van het ooneelstuk maatregelen te nemen, opdat ver storing der orde worde voorkomen? RADIOREDE OVER ..DE BEUL". Van Dalsum voor de V.P.R.O. Zondagavond 15 December om 18 10 uur zal voor de V.P R.O. Albert van Dalsum spreken over „Wat is de bedoeling van De eui Deze rede zal worden voorafgegaan door een korte inleiding namens het V P. K.O.-bestuur door ds. B. J. Aris. KORPS MARINIERS BESTAAT 270 JAAR. Gistermorgen zijn voor het frönt van den troep van de mariniers op het Schuttersveld te Rotterdam zes reserve luitenants bij de in fanterie ten tweede male beëedigd. Ditmaal als reserve-officieren der mariniers bij de Konink. marine-reserve. Kolonel C. J. O. Doren, chef van het korps, sprak de te beëedigen officieren toe. In zijn hand legden zij op het vaandel den eer af. Daarna marcheerden de mariniers naar de excercitieloods, waar de eerste plechtigheid plaats had in verband met het 270-jarig be staan van het Korps der Mariniers. Hier heeft generaal-majoor C. J. W ven Staphorst aan kolonel Doren een vaandel bandelier aangeboden als geschenk der offi cieren ep oud-officieren der mariniers. Namens de onder-officieren is den adju dant-vaandeldrager W. H. v. Driesem een kistje voor den bandelier aangeboden. SCHIJN EN WEZEN. Een inval in de studio van de Chr. Radio Vereeniging, die als scherts bedoeld was, maar ernstig werd opgevat. Ti'ders'het vragenuurtje van dë Ned. Chr Radio Vefeeniginp te Hilversum drong gis teravond iemand de studio binnen, die den schijn wekte, zich wederrechtelijk toegang te verg haffen en een woordenwisseling met dan spreker te beginnen. Deze scène was opzette lijk op touw gezet in verband met een groote propaganda-campagne van de vereeniging, maar zij scheen bij verschillende luisteraars den indruk gewekt te hebben, ernst te zijn Naar men ons desgevraagd mededeelde, was deze schijn-inval vooraf "geënsceneerd voor bedoelde campagne, zoodat er geen sprake is van eanige ernstige gebeurtenis. INSTELLING ENERGIERAAD. De minister van waterstaat, jhr. ir. O C. A. van Lidth de Jeude, heeft gistermiddag in de Statenzaal van zijn departement ge ïnstalleerd de commissie, welke de regeering zal hebben te adviseeren omtrent de instel ling van een energieraad en omtrent de samenstelling, de taak en de bevoegdheden van zoodanigen raad. ECHTELIJKE TWIST OP STRAAT Man met schaar in den rug gestoken. Tijdens een hevigen twist, welke een vecht partij tengevolge had, heeft een vrouw in de 2de Wittenburgerdwarsstraat te Amsterdam haar man met een schaar een diepe steek wonde in den rug toegebracht. De man werd in bewusteloozen toestand een aangrenzend huis binnengedragen, vanwaar hij naar een der ziekenhuizen is vervoerd. Na verbonden te zijn kon hij naar huis terugkeeren, daar zijn wonde niet van ernstigen aard bleek te zijn. De vrouw, die de echtelijke woning sinds eenigen tijd had verlaten, werd door de poli tie aangehouden. Na te zijn verhoord, is zij weer op vrije voeten gesteld. VADER VAN ZES KINDEREN VERDRONKEN. B'\\ het kolenlossen uitgegleden en te water geraakt. Gisteren is de 49-jarige kolenlosser C. J. K. bij het lossen van een kolenschip aan het Zuider-Buitensparne te Haarlem uitgeglerieu en te water geraakt. Hoewel hij. spoedig ge red werd, bleken de levensgeesten reeds g* weken te zijn. De man was gehuwd en vader van zes kinderen. Het stoffelijk overschot is naar de Maria- stichting overgebracht. Gisteravond is van het havenhoofd te Middelharnis op het eiland Goeree en Overflakkee een auto te water gereden. I>e chauffeur, die vermoedelijk de eenige inzittende was, is daarbij om het leven gekomen. Het havenhoofd, dat op 2 K.M. afstand van Middelharnis ligt, is de eerste aan legplaats van het eiland voor de booten, die op Rotterdam en Hellevoetsluis va ren. Ten behoeve van de passagiers is een parkeerterrein bij het havenhoofd aanwezig. Dit parkeerterrein is aan drie zijden door het water begrensd en is des avonds niet verlicht. Omstreeks een half uur voor de aan komst van de stoomboot Rotterdam Middelharnis, toen nog niemand In de omgeving van het havenhoofd aanwezig was, is de auto, vermoedelijk bij het kee- ren, te water geraakt. De auto is bij de sluis van de kade gereden. Een schip perszoon verklaarde omstreeks kwart voor vijf uit de roef van ziin schip, dat in de nabijheid lag gemeeia. aan dek te zijn gekomen en toen achter zich een luid gegil te hebl>en gehoord. Hij zag iemand te water liggen die dadelijk weg zonk. Op zijn alarm is men dadelijk be gonnen te dreggen en zijn de autoritei ten gewaarschuwd. Tegen zeven uur kon de auto door een kraan wagen worden gelicht. De auto was ledig, zoodat kan worden aangenomen, dat de drenkeling, dien de schipperszoon heeft gezien, de eenige inzittende van'den wagen was. Zijn lijk is even later opgehaald. Het was de 19-jarige P. Potters uit Ouddorp- Haven. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men in het duister, aangezien nie mand er getuige van is geweest. Gisteravond omstreeks kwart voor negen is op den Wouwschenweg te Ber gen op Zoom halfweg den speeltuin „De Ketel" aan den spoorwegovergang, de ruim 45-jarige N. S. B.-colporteur Anton Smit, wonende aan de Moerstraatsche- baan aldaar, het slachtoffer geworden van een auto-ongeluk. Smit liep ter rechterzijde van den weg op het rijwieipad in de richting Bergen op Zoom. Achter hem naderde ten luxe auto, bestuurd door den uud-wereld- kampioen-wie'renner J S Deze is blijk baar na het n-*m«n van de bocht te ver naar net rechtergedeelte van den weg uitgeweken, waardoor hij op het rijwiel pad den voetganger aanreed. Het slachtoffer kwam op den bumper terecht, werd over eenigen afstand mee gesleurd en kwam tenslotte in een langs den weg loopende sloot met het hoofd op een betonnen paaltje terecht. De bestuurder van de auto reed door. Eenige ooggetuigen van het ongeluk hadden echter het nummer opgenomen en zoo kon de politie, die spoedig ter plaatse was, zeer kort daarna den be stuurder en de auto achterhalen. De be stuurder verklaarde niets van het onge luk te hebben bemerkt. De auto is in beslag genomen. Het lijk is per brancard naar het politiebureau te Bergen op Zoom vervoerd. Gisteravond te. omstreeks kwart over negen gaven aan de grens te Ossen- drecht surveiileerende Rijksambtenaren een Zeeuwsche auto, komende uit de richting Santvliet in België, die bij het grenskantoor den weg naar Ossendrecht wilde inslaan een teeken tot stoppen. De bestuurder reed echter door, waarbij de ambtenaren de auto eenige schoten na zonden. Deze troffen waarschijnlijk geen doel, maar het had tot resultaat, dat de bestuurder de bocht, die hij inreed te kort nam, met het gevolg, dat hij in een sloot terecht kwam. Onmiddellijk snelden de ambtenaren toe met twee marechaussees, die eveneens ter plaatse waren, en arresteerden de twee inzitten den. die afkomstig bleken te zijn uit 's-Heerenhoek Tevens werd de auto en een lading van 500 K.G. suiker; die frauduleus werd vervoerd, in beslag genomen. De beide smokkelaars werden in de marechaus seekazerne te Ossendrecht opgenomen. Gisteravond omstreeks half acht is de heer A. Nevejan, bierbrouwer te Sas van Gent, toen hij zich per rijwiel van de wijk Stuiver naar huis wilde begeven, door een auto, die uit de richting Sel- zaete kwam en bestuurd werd door den garagehouder S. M uit Sas van Gent, overreden en gedood. In een woning aan de Trompenbur gerstraat te Amsterdam is gistermiddag een vrouw dood bij een walmende petro leumkachel gevonden. Ofschoon men aanvankelijk dacht, dat zij door de rook gestikt was, heeft het geneeskundig on derzoek uitgewezen, dat zij is overleden tengevolge van hartverlamming. Buren, die in de meening verkeerden, dat er brand was uitgebroken, hadden de brandweer gewaarschuwd, doch deze behoefde niet meer op te treden. De 72-jarige wielrijder J. v. d. Laan, wonende te Friesche Brug bij Noordwol- de, is gistermiddag op den Eesveensche- weg te Steenwijk aangereden door een auto, welke bestuurd werd door dr. Bouwer. De wielrijder, die waarschijnlijk boven op de auto is komen te vallen, moest met een schedelbreuk en een hersenschudding in hopeloozen toestand naar zijn Woning worden vervoerd. EEN FILM VAN DE OLYMPISCHE SPELEN. Leni Riefenstahl ontvangt een opdracht. Minister Göbbels heeft Leni Riefenstahl opdracht gegeven, een film te maken van de Olympische Spelen te Berlijn. De bedoeling van de film is, om de idee van de Olympische spelen in het raam van het nieuwe Duitsch land onder het volk te brengen. Tevens zullen er versies gemaakt worden voor de verschillende landen. De film moet een jaar na de Berlijnsche spelen klaar zijn. Verder zal er een afzonderlijke film gemaal t worden van de Olympische winterspelen te Garmisch. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Kieviet(thuisreis) is gisteren uit Bang kok in Jodhpur aangekomen. De Lijster (uitreis) vloog gisteren het traject Rome-Athene. De Koetilang is op de uitreis te Rangoon aangekomen. De Sperwer (htuisreis) is wegens slechte weersomstandigheden gisteren te Athene ge bleven. THAW'S VLIEGTUIG VERONGELUKT. Alle inzittenden ongedeerd. Reuter verneemt uit Caldwell (New Jersey): De vlieger Russel Thaw is met be stemming naar Magellan (Chili) opgestegen, waar het toestel aan boord van de „Wyatt Arp" zal worden gebracht, om naar het Zuidpool-gebied te worden vervoerd De vlieger is voornemens naar den vermisten ontdekkingsreiziger Ellsworth te gaan zoeken. Reuter meldt uit Atlanta: Het vliegtuig van Russel Thaw. dat be stemd was om naar Ellsworth te gaan zoeken, is bij den start verongelukt en geheei vernield. Een nader bericht van het agentschap- Reuter meldt, dat Thaw, die in een vlucht van zes dagen Vuurland wilde trachten te bereiken, na zijn start te Atlanta met een boem in aanraking kwam. Alle inzittenden bleven ongedeerd. EEN HULDE VAN KAPITEIN VERSTEEGH. Een lauwertak ter nagedachtenis van de gevallen kameraden. Op het terrein van de militaire luchtvaart- afdeeling, te Soesterberg, is gistermiddag door den kapitein der marechaussee, P. Versteegh, een groote bronzen lauwertak gelegd op het aldaar geplaatste monument der gevallen militaire vliegers. Het aan bieden van dezen tak geschiedde namens zijn in October naar Ned.-Indië vertrok ken broer, kapitein W. C. Versteegh, oud commandant van de vliegschool te Soester- Beschermt deze frischheid met Tweemaal per dag Listerine gebruiken is een gewaarborgde verzorging Groote tube 50 cents KJ-dne tube 25 cents 10.000.000 geestdriftige gebruikers over de geheele wereld berg. Zij draagt als opschrift: Aangebo den door W. C. Versteegh, 1 October 1935. Kapitein Versteegh las een brief van zijn broer voor, waarin deze hulde bracht aan allen, die hun leven lieten in dienst van den Nederlandschen militairen vliegdienst. De be hoefte werd uitgesproken, de gevallen ka meraden op deze wijze te herdenken. De dommandant van de Iuchtvaartafdee- ling, kolonel P. W. Best, hield een rede, waarin hij onder meer opmerkte, dat de door kapitein-vlieger Versteegh gebrachte hulde niet alleen moet worden beschouwd als zijnde aan de nagedachtenis van hen die vielen, doch tevens als collegiale hulde aan de geheele militaire luchtvaartafdeeling. AKERSLOOT. (November). Geboren: Nicolaas Johannes, zoon van J. Kruijenaar en H. Mulder. Overleden: Aagje Bakker oud 65 jaar. Getrouwd: M. Kot en A. Timmerman Naar aanleiding van een eenige weken geleden gehouden vergadering welke was bijeengeroepen door den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen, waar verschil lende mededeelingen werden gedaan over po gingen, om de zoo gevreesde koolziekte te be strijden en voorstellen werden gedaan om de bestrijding krachtiger ter hand te nemen, wordt voor de vergadering van de Prov. Com missie van de veilingen in Noordholland het voorstel gedaan, krachtige medewerking te verleenen aan het pogen van den Planten- ziektenkundigen Dienst om tot een betere be- strijdig der draaihartigheid te komen. Deze steun zou zich ook moeten uitstrekken tot het verleenen van een financieele steun. Het on derzoek zal zich bezig houden met de levens wijze, de overwintering van de galmug, de verwekker van de draaihartigheid, de om standigheden, waaronder de groote vluchten van het insect optreden enz. Het onderzoek zal een bedrag vorderen van 1300. Van de veilingen wordt nu een bijdrage gevraagd van 800, terwijl aan het rijk om 500 zal worden gevraagd. INVENTARISATIE VAN STAPELPRODUCTEN PER 20 NOVEMBER 1935. Naam der veiling Avenhorn „Avenhorn en Omstr." Broek op Langendijk „L. G. C Grootebroek „De Tuinbouw" Hem „De Zuiderkogge'' Hoogkarspel ,.De Eendracht" Metjemblik „De Eendracht" Medemblik „St. Joseph" Noordstharwoude „Noorcjermarktbond" Opperdoes „Ons Belang" Obdam „De Tuinbouw" Warmenhuizen „Warmenh en Omstr." Wognum „De Volharding" Totaal in K.G. Totaal in wagons van 10000 K G. Op 20 November 1934 was voorradig Heden meer of minder voorradig Roode kool 70.000 K.G. 2.108.600 105.650 9.500 4.500 32.300 103.650 4.270.000 46.300 253.000 3.377.825 1.700 ff ff Gele kool 150.000 K.G. 1.721.700 76.700 19.300 2.000 18.650 29.000 1.290.000 162.100 133.100 918.275 4.000 D. witte 110.000 2.777.300 20.500 76.500 8 500 30.150 86 400 5.810.000 236000 304 600 2.065 200 21500 kool K.G. ff ff ff Uien 835.000 K.G. 1.821.600 1.193.250 461.000 490.550 331 600 267.300 1.640.000 176.100 447.000 502.850 34.750 Peen 690000 K.G. 396000 72 650 38 250 43100 142 350 13.700 365000 40 500 414.700 140.700 6.500 10.383.025 K.G. 4.524.825 K.G. 11.546.850 K.G. 8.201.000 K G. 2.363 450 K.G. 1.038 w 2.383 w 452 w 2.163 w 1.155 w 2.649 w 820 w 614 w 236 w 379 w Totaal 3701 w 8188 w 1.345 w minder 1.711 w minder 1.494 w minder 206 w minder 143 w ipinder 4487 w minder 21 Deze middag was het weer 't oude liedje. „Wacht maar, lieftallige Amalia", knorde Pat verheugd, „nou zullen we het beleven dat jij vanmiddag door iedereen wordt uitgelachen in- plaats van wij door jou". Hij hield zich achuil achter het var kenskot en wachtte kalm tot zijn slachtoffer in de buurt zou komen. 22 Sst, daar kwam ze aan; ze liep een jong varkentje op te jagen. Het beestje rende schichtig van den eenen kant naar den anderen en piepte angstig. Pat had veel lust om op Keetje toe te vliegen, maar bedacht zich toch; als hij haar een pak slaag gaf, zou er heel wat voor hem opzitten en dat had hij er niet voor over. „Maar krijgen doe ik je toch wel, kat," siste hij. „nogal heldhaftig om zoo'n diertje te sarren.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7