Agenda 15 °|0 korting QemeetUccaden Jiiicgetiijke Stand Stad en Omiqzihhq op WINTERJASSEN SPAANDER Co. OTERLEEK ALKMAAR. AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN. NIEUWE VERKEERSVOORSCHRIFTEN. Stedelijk Museum i n g a n g Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Geschichten aus dem Wienerwald (hum.); hoofdrollen Magda Schneider, Wolf Al- bach—Retty, Theo Lingen, Leo Slezak. Toe gang elke leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Meisjes van Achttien (real.); hoofdrollen Frances Dee, Ginger Rogers en Billie Burke. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer j Broadway Humor (revue); hoofdrollen Alice Faye, James Dunn, Ned. Sparks. loegang boven 14 jaar. Donderdag 12 December. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, cause rie en vertooning film A.N.W.B. 7.30 uur, bij A. Rus te Heerhugowaard, optreden duo Hofman. Vrijdag 13 December. 8 uur, dancing Harmonie, Vereen. Bella- my, spreker de heer J. Bogaart uit den Haag. 8.15 uur, Harmonie, vergadering N.S.B, spreker de heer Nije. Zaterdag 14 December. 8 uur, hotel Brittanje, home-trainerwed strijd Alcmaria Victrix. 8 uur, Harmonie, feestavond Speeltuin vereeniging T.O.G. 8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering kinder- operette Het Stem". Heidekind door „De kleine gaan. Te Londen maakt men echter een on derscheid tusschen het Fransch-Britsche plan en een Volkenbondsplan. Senator Marconi bij Laval. Minister-president Laval heeft gister den bekenden Italiaanschen uitvinder Senator Marconi in audiëntie ontvangen. Het officiëele communiqué te Rome. Omtrent de overhandiging van het Fransch-Engelsche voorstel aan Mussolini wordt het volgende officieele communiqué gepubliceerd: „De leider der Italiaansche regeering heeft Woensdagmiddag te 5 uur den ambassadeur van Frankrijk en te 5.30 uur den ambassadeur van Engeland ontvan gen, die hem een afschrift van de voorstellen van Parijs hebben overhandigd. Mussolini heeft tegenover beide ambassadeurs ver klaard, dat hij de in de laatste dagen door de regeeringen van Frankrijk en Engeland te Parijs ondernomen pogingen in verband met het Italiaansch-Abessinische conflict waardeert, en zich voorbehoudt, de hem ge dane voorstellen te onderzoeken". Het Abessinische standpunt inzake de voorstellen. Het Abessinische gezantschap te Parijs publiceert de volgende mededeeling „Abessinië is het slachtoffer van een on gerechtvaardigden aanval geworden, die eenstemmig door den Volken bondsraad en den Volkenbond is veroordeeld. Onder deze omstandigheden is de Abessinische regeering vastbesloten, alle voorstellen uit te schake len, die in directen of indirecten vorm den Italiaanschen aanvaller een belooning toe kennen en geen rekening zouden houden met de beginselen, die de Volkenbondsraad en de Volkenbondscommissies, evenals de Volkenbond zelf, hebben bevestigd, in het bijzonder het beginsel van de territoriale en politieke onaantastbaarheid van Abessinië, evenals alle verdere voorstellen, die ten doel hebben op een zwakken staat pressie uit te oefenen om dezen staat ertoe te dwingen, de heerschappij van een machtige regeering te aanvaarden, die steeds verklaard heeft dat zij zich met geweld de overwinning van haar eerzuchtige bedoelingen wil verzekeren, en wel mèt, zonder of tegen den Volkenbond" De Abessinische gezant te Parijs. Maryam, verklaarde heden in een persgesprek: „Wan neer de nieuwe vredesvoorstellen erover spreken, dat Abessinië gebiedsdeelen aan Italië moet afstaan, dan zullen wij liever doorvechten tot geen Abessiniër meer in leven is dan dat wij op deze wijze den wensch van onzen aanvaller toegeven. Wanneer de voorstellen ook maar bij benadering inr houden, wat in de pers daaromtrent gepubli ceerd is, zijn zij gewoonweg belachelijk". De grenzen van het economische invoedsgebied. De diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph meldt uit Parijs, dat het in het Fransch-Engelsche vredesplan voor de economische ontsluiting door een Italiaan sche maatschappij bedoelde gebied in Zuid- Abessinië wordt begrensd in het oosten door Italiaansch Somaliland, in het zuiden door Kenya, in het westen door de 35ste lengte graad en in het noorden door de 6de breedte graad. De mededeeling is opmerkelijk omdat volgens de vroegere mededeelingen de grens in het Noorden van deze zóne zal loopen van de 8ste breedtegraad en de grens in het Westen van de 36ste lengtegraad. Deze wij ziging beteekent, dat de grens van het eco nomische invloedsgebied van Italië ongeveer 25 K M. ten Zuiden van de oorspronkelijk gemelde grens loopt, met andere woorden dat de zóne een veel kleiner gebied omvat. De verschuiving naar het Westen over één lengtegraad vergroot dit gebied slechts met een kleine strook lands ten Noorden van het Rudolf-meer. Omtrent de werkwijze fn het gebied, dat de Italiaansche Mij. ter beschikking zou wor den gesteld, meldt de correspondent dat het onder de souvereiniteit van den Negus zal blijven, doch dat het bestuur en de politie dienst in handen zullen komen van den Vol kenbondscommissaris. Deze commissaris zal de verantwoordelijkheid krijgen voor de vei ligheid en de welvaart der kolonisten die zich daar zouden willen vestigen. Hoare en Laval zijn van meening geweest, dat Italië met een betrekkelijk geringe uitbreiding der grenzen van Italiaansch Somaliland tevreden zou kun nen zijn. Men verwacht niet, dat voor het midden van de volgende week te Geneve veel tot stand zal kunnen worden gebracht. De raadsvergadering van hedenmorgen werd bijgewoond door alle leden. De notulen van de vorige vergadering wer den na een paar bemerkingen van den heer Heringa goedgekeurd. Naar aanle'ding van het verslag, hetwelk de Alkm. Crt. van die vergadering had gege ven, zei ed v o o r z i 11 e r, onjuist te achten het daarin medegedeelde ten aanzien van on aangenaamheden bij de werkverschaffing Spr. ontkende, dat de opzichter niet voldoen de soepelheid zou betrachten, het tegendeel is waar. Vanwege de Heide-Maatschappij was zelfs gezegd, dat de arbeiders dankbaar mochten zijn voor de soepelheid van den op zichter. Ook vond spr. onjuist, dat jonge man over het paard getild zou zijn. De heer W i 11 e v e e n merkte op, dat dit ook niet in dat verslag staat. De uitdrukking is vragenderwijs in de raadsvergadering ge bruikt en staat ook zoo in het verslag De overige daarin voorkomende bemerkingen zijn ook in den raad gebezigd, door niemand is beweerd, dat de schuld zou liggen bij den opzichter. Spr. meende, dat de voorzitter ver keerd heeft gelezen. De v o o r z i 11 e r zei, dat hij toch niet de eenige is, die het verslag aldus had gelezen laat dat dan verkeerd zijn, dan heeft het er toch niet du:delijk gestaan. De heer W i 11 e v e e n betoogde nog, dat de voorzitter verkeerd had gedaan met zijn bemerkingen in de raadszaal e brengen; hij had die beer achterwege kunnen laten. De vergadering. Van de genomen besluiten deelen wij mede: Aan de georganiseerde arbeiders zal ge durende de trekkingsperiode een kolenbon worden verstrekt, terwijl voorts de gemeente hun vakbondscontributie zal betalen tot een maximum van 50 cent per week voor eiken belanghebbende. Aan Ged. Staten zal worden geadviseerd tot 't toepassing van een korting ad 5 per op de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger. Op de gemeentefondbelasting zullen weder 75 opcenten worden geheven. Afgewezen werd het verzoek om toe te tre den als lid tot de vereeniging IJsbestrijding Besloten werd niet te voldoen aan den wenk van Ged. Staten om schoolgeld te hef fen voor het volgen van het vervolgonder wijs. Goedgekeurd werd een suppletoire begroo ting voor 1935 ad 400 voor het burgerlijk armbestuur. Er zal nog eens bij de regeering worden aangedrongen op het nemen van een beslis sing over de school te Oterleek. (Uitvoeriger verslag in ons volgend num mer.) ST. NICOLAASFEEST. Het tweede gedeelte van het jaarlijksche Sint Nicolaasfeest voor de kinderen der o. 1. scholen georganiseerd door de afd. Alkmaar van den B. v. N. O. had gistermiddag plaat3 in de Harmonie. De leerlingen der derde en vierde klasse woonden daar van twee tot vier een bioscoopvoorstelling bij. Een Hollandsch journaal, waarin o.m. de intocht in Amster dam van St. Nicolaas voorkwam en een ge kleurde teekenfilm gingen aan het hoofd nummer „Skippy" vooraf. De geschiedenis van Skippy, die met zijn vriendje Sooky zooveel moeite deed om de ïond Pennie weer terug te krijgen werd met ^langstelling gevolgd Prettig was het dat Skippy op 't laatst zoo goed door zijn vader werd begrepen en de jeugd was heel blij, dat de hondenvanger flink werd afgestraft, ackie Cooper speelt zooals men weet de rol Skippy en het jongere broertje van Jackie Coogan is zijn vriendje Mirrie Green is ook geen onbekende. Zij speelde voor Eloïse En Abessinië.".t Is ons duidelijk geworden, als eze jeugdige filmartisten brachten het er - tranig af. In de pauze werden de kinderen GETROUWD: Dirk Koelemeij en Trijntje Bethlem. Hartog de Jong en Valerie Antonia Kraus kopf. Cornelis Bierman en Martina Jo- hanna Licht. GEBOREN: Johanna Henrietta, d. van Jan Adrianus Hoekmeijer en Anna de Zwart OVERLEDEN: Arij Wijn 70 jaar. Maartje Schotze, echtg. van J. Schrieken, 62 jaar. Grietje Schermer, wed. van Jan Drijver. EEN BINNENBRANDJE. Het speet commandant Ringers, dat hij ons vanmorgen zoo vroeg uit het bed hac laten halen, want de brand was in een mini mum van tijd gebluscht! Het speet ons dat er zoo weinig copy zat in het koude uitstapje, dat ons zoo guur op de nuchtere maag viel. En eigenlijk 1'gt de schuld heelemaal bij de brandweer! Was die niet altijd zoo vlug ter plaats en was die niet altijd met modern materiaal paraat, dan waren binnenbrandjes wellicht uitslaande branden géworden. En hadden wij wel copij gehad! Het zal echter den eigenaar van de suiker goedfabriek De Zeehond niet gespeten heb ben, dat alles zoo vlot verliep, want nu ver brandde alleen het inwendige van het kan toor, waar de klok nog rustig door tikte en precies aan gaf „hoe laat het was". Resumeerende: een binnenbrandje in het kantoor van De Zeehond aan de Zaadmarkt de brandweer, een straal, uit De vlammen hadden niet eens gelegenhoii gehad, om ons te verwarmen op dezen kouden Decembermorgen BRANDSTICHTING TE KEINSMERBRUG. In September 1934 brandde de z.g. oude MAATSCHAPPIJ NUT VAN T ALGEMEEN. Het departement Alkmaar der Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen heeft gister avond zijn tweede bijeenkomst gehouden in de diancing der Harmonie. Voor deze keer was de heer J. W. B. v. d. Stigchel, conser vator der biologische afdeeling van het museum voor het onderwijs uit 's-Graven- hage uitgenoodigd, die de bezoekers met een interessante causerie en aan de hand van een serie lichtbeelden een paar uurtjes in Abes sinië heeft laten vertoeven. Waar de spreker de reis zelf als lid van een expeditie heeft meegemaakt, en waar Abessinië op net oogenblik wel zeer in het middelpunt der belangstelling staat, dan kon het bijna niet anders, of de heer v. d. Stigchel had een aandachtig gehoor. Als wij zelf eenige punten noteeren, dan vragen wij ons wel eens af, waarom Enge land zoo geïnteresseert is bij den oorlog in in de zaal getracteerd op speculaas en cho colade. Voor den aanvang werden na het openingswoord van den heer Koelman nog eenige Sinterklaasversjes gezongen, waarbif mej. E. Kooij op de piano begeleidde. De twee prettige uurtjes waren naar den zin der "eugd veel te gauw om. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. In de gisteravond, onder leiding van den voorzitter mr. C. A. de Groot, ge houden bestuursvergadering van de Openbare Leeszaal en Boekerij hier ter stede was o.a. aan de orde het verkiezen van vier bestuursleden in de vacatures van de heeren J. Koopal die bedankt had en van mej. L. van der Linden en de heeren G. Grondsma en mr. C. A. de Groot, die herkiesbaar waren. De drie laatste bestuursleden werden herbenoemd en in de vacature van den heer J. Koopal gekozen Ds. G. W. Mel- chers, em. pred. te Heiloo. Besloten werd den heer Koopal die tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn schriftelijk dank te zeggen voor 't werk, dat hij zoo vele jaren op de meest accurate wijze voor de leeszaal verricht heeft. Tot penningmeester werd in de plaats van den heer Koop>al benoemd de heer H. Lind. De heeren mr. Veendorp en Saai zal verzocht worden, evenals verleden jaar, de kascommissie te willen vormen. Bij de daarop volgende algemeene ver gadering bleken geen leden te zijn op gekomen, zoodat zeker geconstateerd kan worden, dat de vele leden van deze instelling in de overtuiging verkeeren, dat de leiding in goede handen is en gerust aan het bestuur kan worden overgelaten. VOLKSZANGAVOND. Goedgeslaagde avond, veel nieuwe ge- voor Volkszang aan het werk geweest zichten; zouden er stille propagandisten zijn? Als dat waar is, mag men spreken van een verheugend verschijnsel. Jammer was het dat voorzitter van Burken den avond moest openen met de teleurstellende mededeeling dat het Dameskoortje clubje van Vijf door ziek te en familieomstandigheden van enkele leden onverwacht verhinderd was op te treden. Leider Sixma wist echter de aanwezi gen over deze teleurstelling heen te helpen, en met zijn bekend élan er de goede stemming spoedig in te krijgen Er is weer heel wat gezongen en dat er goed gezongen is, bewees wel zijn enthousiaste uitroep onder het zingen door: „wat zijn er mooie sopranen." Een meevaller was, dat er toch nog afwisseling kwam; de zangsoliste van den vorigen keer, mej. Langeveld, was in de zaal aanwezig en verklaarde zich be reid de liederen, welke zij de vorige maal had voorgedragen, nog eens te zingen; haar succes was ook nu weer groot. Verder was er nog een zangsoliste, die hoewel onvoorbereid, zeer verdienstelijk eenige nummers ten be6te gaf. Mevr. G. OhlenBosman begeleidde leider en solisten; zij is een onmisbare steun voor Volkezang, zonder haar kan men zich de avonden moeilijk indenken. Ad Int. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de rechtbank alhier is gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van H. F. M. v Leuven, filiaalhouder te Alkmaar. Uit- keering aan concurrente schuldeischers nihil; zoo ook de uitdeelingslijst in het faillissement van M. de Vries te Alk maar. Uitkeering aan alle schuldeischers 100 wij tenminste niet uitsluitend aan een strate gisch belang denken Men weet. dat Abessi nië en ook Egypte arm aan water zijn. En nu vertelde spr. o.m., hoe de Blauwe Nijl met een groot verval noordwaarts stroomt en veel slip aanvoert, terwijl daarentegen de Witte Nijl met slechts weinig verval van veel mindier belang is. De watertoevoer van de Blauwe Nijl is in Egypte dan ook zes keer zoo groot dan die der Witte Nijl en het is duidelijk, dat Engeland in Egypte groot be lang heeft bij de afvloeiing van de Blauwe Nijl. Spr. wees verder nog op de groote pro blemen der watervoorziening in Abessinië. Regelmatig loopen er watertreinen naar de hoofdstad en de Abessinische bevolking heeft zoo weinig water, dat de menschen langs den spoorlijn staan, om water op te vangen uit lekkende wagons. Men kan dus begrijpen, met welke moei lijkheden de Italianen te kampen hebben. Spr. gaf daar nog meer voorbeelden aan. Zoo is er steeds een groote vliegenplaag in het land waardoor de Europeaan het nimmer lang in Abessinië kan uithouden. De inheemsche be volking is er aan gewend en verdraagt zelfs de vliegenplakaten op hun gelaat! Waar de vliegen in de omgeving der oogen van den mensch geschikte legplaatsen voor eieren vinden, is het begrijpelijk, dat velen in dat land aan oogziekten lijden en dat het aantal blinden grooter is dan elders. Er is vaak over slavernij gesproken. In derdaad bestaat de slavernij in Abessinië, maar de slaven voelen zich verre van ge bukt. Zij beschouwen zich veel meer als iets bijdragende tot de meerdere macht en roem van hun heer en meester. Op deze wijze heeft spr. Abessinië ge schetst. Hij sprak van den Negus, een krach tige, verstandig keizer, die met inzicht zijn land bestuurd. Hij sprak over katoenplan tages en waterwerken, aangelegd door Ja panners, over kleeding en godsdienst der bevolking, over de heiligheid der stad Ab- soem en waar een serie lichtbeelden de cau serie verduidelijkte, was ook dit weer interessante avond van 't Nut. een GESLAAGD. Gisteren slaagde de heer D. A. Wittop Koning alhier voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde hoofdvak Pharmacie aan de gemeentelijke Universiteit te Am sterdam. HET HEIDEKIND. Een operette van dezen naam, geschreven door den heer Speur te Heiloo, zal Zater dagavond in het Gulden Vlies worden op gevoerd door 't kinderkoor De kleine Stem, onderafdeeling van de gemengde zangver- eening De Stem des Volks. Gezien vorige successen, zal het ook dezen keer zeker niet aan belangstelling ontbreken. FAILLISSEMENT. Uitgesproken is het faillissement aan J. Bakker, expediteur te Wervershoof, met benoeming van mr. Ledeboer tot rechtercommissaris en van mr. Lange veld tot curator. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 12 December. Medegedeeld door het Kon. NederI Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 779,9 m.M. te Karlstadt. Laagste barometerstand 754,7 m.M. fc Ingö. Verwdfchting, geldig tot den avond van Vrijdag 13 Augustus: Matige tot zwakke oostelijke tot noord oostelijke wind; hall tot zwaar bewolkt; weinig of geen sneeuw; lichte vorst des nachts; overdag om het vriespunt. Weeroverzicht. De hooge druk over Scandinavië neemt in zijn kern in beteekenis af; de hoogste baro meterstand is thans 779,9 m.M. te Karlstadt tegenover 786,6 m.M. van gisteren In zui delijke richting breidt zich echter het maxi- mum nog uit, terwijl het thans ook weer over IJsland versterking schijnt te krijgen. De depressie over de Poolzee trok oostwaarts, die over de MiddeFandsche Zee vulde op De hooge druk bleef zijn somber karakter nog bewaren; alleen ten Oosten klaarde het wat op, doch overigens heerscht nog overal betrokken lucht. In oost-Duitschland en Polen sneeuwt het, motregen wordt nog uit midden-Frankrijk en plaatselijk uit Groot-Brittannië gemeld; zware neerslag viel in noord-ScandinavÜ. In het grootste gedeelte van het waarne mingsgebied daalde de temperatuur, in Duitschland komt lichte vorst voor, evenals in het oosten van ons land, strenge vorst wordt nog in zuid-Scandinavië aangetrof- en. Het werd warmer over het westen van de de Britsche eilanden, zuid-Frankrijk en nooord-Scandinavië. Hoewel de hooge drukking in haar kern aanvankelijk nog wel in beteekenis zal blijven verliezen, is aanhouden van den oosten windtoestand waarschijnlijk. Hierdoor zal wat koudere lucht uit het oosten worden aan gevoerd, terwijl bij opklarend weer ook eenige stralingskou te wachten is. Lichte vorst des nachts en temperatuur om het vriespunt overdag zijn te verwachten. Een storing in het oosten kan weer migt >ewolkingstoeneming geven, de kansen op neerslag zijn klein. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtig* en andere voertuigen 4.14 uur licht op. kaasfabriek te Keinsmerbrug tot den grond toe af De oorzaak van den brand bleef on bekend. Thans is de politie er in geslaagd de oor zaak van dezen brand aan het licht te brem gen. Na een langdurig verhoor van den vroegeren bewoner van het bewuste perceel, den heer G. B., momenteel wonende te Scha- gen, heeft deze tenslotte bekend den brand te hebben gesticht. In verband hiermede is de heer B. in arrest gesteld. Een mooi succes voor den rijksveldwachter F Oveniand te 't Zand en den gemeente veldwachter J. Homan te Scha?erbrug, die deze zaak in onderzoek hadden. WET OP DE UITVERKOOPEN EN OPRUIMINGEN. In verband met de vele gestelde vragen inzake het houden van balans-opruimingen, brengt die Kamer van Koophandel te Alkmaar aan belanghebbenden ter kennis, dat in de periode tusschen 1 Januari en 1 Februari en tusschen 15 Juli en 15 Augustus opruimin gen in verband met jaars of seizoenswisse ling gehouden mogen worden zonder ver gunning van de Kamer van Koophandel. Het is echter verboden deze verkoop en aan te kondigen onder een andere aankondiging dan een der navolgende: „jaarlijksche opruiming", „halfjaarlijksche .balans- SPEELTUINVEREENIGING T.O.G. Deze vereeniging houdt Zaterdagavond een feestavond, waarvoor ook zij, aie zich nog tot uiterlijk Zaterdag als lid opgeven, twee vrijkaarten zullen ontvangen. ONDERLINGE SCHIETWEDSTRIJDEN. Op 9, 10 en 11 Dec. j.1. hadden in de bovenzaal van den heer Th. v. Gijzen onderlinge schietwedstrijden plaats op geweer K.S.O. tusschen de leden van den B.V.L., Burgerwacht en Politie-Korps. Er werd geschoten op 6 banen, die in alles zeer goed voldeden, ook wat de verlichting betreft De wedstrijden zelf mochten zich in een druk bezoek verheugen. Tot 11 uur 's avonds werd er nog met spanning ge schoten. De regeling was voortreffelijk waardoor alles regelmatig verliep. De uitslagen luiden als volgt: Korp6\vedstrijden le vijftallen: le pr Schietver. Nimrod, 2e pr. Alkm. Politie Sport-Ver., 3e pr. Schietver. Xlcmaria, 4e pr. B.V.L. 2e vijftallen: le pr. Schietver. Nimrod 2e pr. motordienst B.V.L., 3e pr B.V.L. 4e pr. Alkm. Pol. Sport-Ver. Kampioensprijs (medaille uitgelooofd door den burgemeester Jhr. van Kin schot): lli. v. d. Aakster. Klasse A, personeele wedstrijden: le pr. Jac. Plas, 2e pr. Th. v. d. Aakster 3e pr. A. W. Boereen, 4e pr. Th. v. Gij zen, 5e pr. A. Boersen Sr., 6e pr. H Kaptein, 7e pr. A. Florijn, 8e pr J. Vol beda, 9e pr. G. de Reus, 10e pr. Schoonhoven. opruiming", „seizoenopruiming opruiming" of „inventarisopruiming". Voor opruimingen die om een andere re- pr. W. Wester, 2e pr. B. Bronner, 3e pr. den worden gehouden, dan in verband met Klasse B, personeele wedstrijden: lé jaars- of seizoenswisseling, of voor uitver- koopen. dienen derhalve ook voor de boven aangegeven perioden vergunningen bij de Kamer te worden aangevraagd. J. Winder, 4e pr. G. Staats, 5e pr. A. de Kort, 6e pr. G. Verbaan, 7e pr. Jac. Din gerdifi, 8e pr. R. v. Maetricht, 9e pr J Marbus. Personeel C: le pr. H. Kuiper, 2e pr. G. Veltman, 3e pr. J. Roskam. Dagprijzen werden toegekend: Maandag aan de heeren Th. v. Gijzen en G Besteman. Dinsdag aan de heeren A. J. A. Gene- faas en P. Zentveld. Woensdag aan de heeren A. Boersen en W. Wester. De extra-wedstrijd 10-tal B.V.L.Bur gerwacht werd gewonnen door den B.V.L. De zeer fraaie collectie prijzen zal Vrijdagavond in de zaal van den heer v. Gijzen worden uitgereikt Laagste inschrijvers te Alkmaar. De dienst der Zuiderzeewerken heeft heden aanbesteed het onderhouden gedurende 1936 van: I de Rijkszeewerken op Wieringen, met uitzondering van het gedeelte tusschen de dijkpalen 114 en 132; II de Rijkshavenwer ken op Wieringen; III de Noorder- en Zui derhaven nabij den Oever en andere voltooi de Zuiderzeewerken aldaar, alsmede verschil lende grond- en kunstwerken, behoorende tot de Rijkszeewerken, tusschen dijkpalen 114 en 132, tot den Amsteldiepdijk, den Baldzand dijk en tot het Baldzandkanaal tusschen van Ewijcksluis en Oostover; IV den Rijksweg 10a en gedeelten Rijkswegen 7 en 9. Laagste inschrijvers waren: voor perceel I J J. de Groot te Alkmaar en O. J. Bc*ker te Wieringen, beiden voor 11500; j>erceel H J. J. de Groot te Alkmaar voor 2863; per ceel III O. J. Bosker te Wieringen voor 8000; perceel IV J. de Vries te Heemstede voor f 10170; en in massa P. Daalders N.V. te Alkmaar voor 33726. De laatste dagen zijn in ons blad ©eni ge belangrijke voorschriften uit de nieuwe gemeentelijke verkeersverorde- ning gepubliceerd. Intusschen lijkt het niet ondienstig de Alkmaarsche wielrijders, die in het bij zonder bij de nieuwe bepalingen betrok ken zijn, nog eens te herinneren aan de vele malen, dat zij de overbekende regels, die reeds jaren in hun geheugen moesten geprent zijn, nog overtreden- Bedoeld wordt: het niet bellen op punten waar de vei ligheid zulks vordert; het in een hand houden van voorwer pen, zoodat het tijdig richting aangevei onmogelijk is; het links in bochten rijden; het niet tijdig aangeven van de ricn- ting bij hoeken, ook al heeft men handen vrij; ,je het meevoeren van voorwerpen (1 zich niet eigenen voor rijwiel-transpo Een ieder dient toch mee te aan de opvoeding in de noodzake'6 verkeersorde; de gevolgen bij n'et"n®er ven zijn te duur om deze regels te onaebtzamen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2