Het einde der Ossche onthullingen. ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 12 DECEMBER 1935 Binnenland. De misdrijven zijn tot klaarheid gebracht. Marechaussee en politie hebben na moei- zamen arbeid het doel bereikt. Dramatische bekentenissen. Speelgoedkelder in vlam men opgegaan. (Van onzen bijzonderen verslaggever.) De rechtbank te 's-Hertogenbosch is nu bijna gereed gekomen met de behandeling van de voornaamste serie groote zaken der Ossche benden, die zooveel lange jaren een misdadige terreur hebben uitgeoefend over een groote streek van ons land. Het tweede tafreel van dit gerechtelijke slotbedrijf zal daarna spelen voor het hof aldaar, want in vrijwel alle zaken is door het openbaar mi nisterie hooger beroep aangeteekend tegen de uitspraken van de rechtbank, waarvan de strafmaat steeds beneden den eisch is gebleven. Nog telkens echter blijven uit Oss berichten nadruppelen over nieuwe ar restaties ter zake van misdrijven, die in een min of meer ver verleden zijn geschied. Zal er dan nooit een eind aan komen, vraagt men zich onwillekeurig af. Wij hebben ons die vraag ook gesteld en zijn daarom eens op informatie uitgeweest. Het antwoord erop kan bevredigend lui den: de groote serie misdrijven, die zooveel ongerusthi heeft gewekt en waarvan inder tijd de daders door een algemeene zwijg zaamheid zich aan den wrekenden arm der justitie wisten te onttrekken, is thans zoo goed als geheel tot klaarheid gebracht. De daders zitten acher slot en grendel en de diefstalletjes en strooperijen, waarvan den laatsten tijd de bedrijvers zijn achterhaald, zijn nog maar van geringe beteekenis in vergelijking tot de groote zaken, waarvan de- onthulling eenigen tijd geleden zooveel beroering heeft teweeggebracht. Oss herademt. Men leefde er onder druk. In de eerste plaats wel door de voortdu rende misdadigheid der jonge mannen uit zekere millieus, die met steeds grooter bru taliteit te werk gingen en telkens nieuwe slachtoffers van hun bedrijvigheid vonden, zonder dat justitie vat op hen scheen te hebben. Men ontwaakte er telkens met de huiveringwekkende gedachte, wat er dien nacht wel weer gebeurd zou zijn en vele be woners in de omgeving begaven zich eiken avond angstig ter ruste, met de vrees in 't hart dien nacht bezoek zullen ontvangen van deze drieste jonge mannen, die voor geen moord opzij gingen. Aan den anderen kant verdroot het de bevolking zeer. dat Oss zoo langzamerhand in den lande een buitengewoon ongunstigen naam kreeg, als of er niet anders dan kwade lieden woonden. Thans is dat niet. De misdadigers zijn ont maskerd en men kan zich weer veilig ter ruste begeven. Toen de zwijgzaamheid was verbroken, is de stroom van bekentenissen los gekomen, die zich als een rollende sneeuwbal steeds vergrootte. Men weet, welk een belangrijk aandeel de marechaussee na de verkregen verste.king in deze eerste onthullingen heeft gehad, doch ook de gemeentepolitie heeft er het hare toe bijgedragen, dat aan het stilzwijgen een einde kwam. Vermoedens, die de autoriteiten reeds lang koesterden, werden hier tot zekerheid gebracht. Want de politie kende reeds lang haar pappenhei mers. al was het, mede door de vrij geringe bezetting van het korps, maar al te vaak moeilijk om het wettig en overtuigend be wijs te leveren, dat noodig was voor een veroordeeling. Ieder groepje had zijn eigen methode van werken en als er weer eens een overval of een inbraak was geschied, kon de politie al heel gauw zeggen, wie er aandeel in hadden gehad. Ook uit andere indicaties viel wel het een en ander af te leiden, doch als men de jongens aanhield, was er niets uit hen te krijgen zoodat men ze tenslotte maar weer moest laten loopen Hoe vaak is het niet gebeurd, dat de ver moedelijke daders werden gearresterd, maar dat ze na eenigen tijd weer moesten worden losgelaten! Er waren zoo langzamerhand heel wat open plekken gekomen in de boeken, waarin de justitie aanteekening hield van de mis- „^e, wAerden aangegeven. Men zou ware met potlood de namen hebben kunnen invullen van hen, die als e bedrijvers ervan in aanmerking kwamen, aoch een definitieve invulling met inkt heeft pas het afgeloopen jaar gebracht. Het wa- n dezelfde namen, die eerst het potlood er verdenking erachter had geschreven. Moord, roofoverval, inbraak, diefstal, had den de laatste jaren in de politie-annalen ae plaats ingenomen van wat vroeger meer schering en inslag was: mishandeling, ver nieling, wederspannigheid, openbare dron kenschap en een enkele maal ook doodslag bij een dronkemansvechtpartij. De „zware jongens" van Oss waren van kwaad tot er ger gekomen en hun optreden wekte meer en meer bezorgdheid. Nu is aan dat alles in korten tijd een einde gekomen. Misdadig Oss bekende en het heeft aan beide zijden opluchting gebracht. Berouw, diep berouw hebben deze eens zoo verhard schijnende jonge mannen getoond en de tra nen hebben rijkelijk gevloeid. Meer dan drie honderd misdrijven zijn op deze wijze aan het licht gekomen en dat maar door de be kentenissen van eenige tientallen misdadi gers. Sommigen hadden groote series op hun geweten: zoo bleken er drie wel bij honderd zaken te zijn betrokken. De opheldering van dit alles heeft veel tijd gekost, maar nu is men ermee gereed gekomen. Daarbij heeft zich meer dan eens het merkwaardige feit voorgedaan, dat het da derschap of het mededaderschap werd bekend van een misdrijf, - aarvan niet eens aangifte was gedaan. Wanneer dan de slachtoffers van zulk een inbraak of overval werden op geroepen, bleek alles te kloppen, doch de autoriteiten zelf hadden er tevoren nooit van gehoord. Aangifte was veelal achterwege ge bleven uit vrees: zoozeer zat de schrik er bij de meesten in. En de overweging, dat de be drijvers toch niet zouden worden gevonden, sprak ook een belangrijk woordje mee, om de slachtoffers ervan terug te houden zich extra moeite te geven. Er zijn nu nog maar enkele plekken in het misdriivenboek en deze betref fen zaken van betrekkelijk ondergeschikt be lang. De opluchting is hiermee van weerskanten gekomen. Niet alleen de bevolking die zich bedreigd voelde, haalt ruimer adem. doch ook de bedrijvers van al deze ongerechtigheden voelen zich van een zwaren last bevriid. Het is met die bekentenissen niet altijd zoo vlot gegaan, a's men zich dat misschien voorstelt Meestal bleek uit de bekentenis van den een het daderschap of het mededaderschap van den ander. Dan werd die ander onder vraagd, doch dit had niet altijd dadelük het gewenschte gevolg. Pa-s na een confrontatie kwam de waarheid voor den dag en dan was de stroom ook vaak niet te stuiten. Dra matische tooneelen hebben zich daarbij afge speeld, toonee'en van een tragiek, welk den toeschouwer in het diepst van zijn ziel ge roerd zou hebben. De voortdurende angst, waaronder deze misdadigers gebukt gingen, was opeens van hen afgevallen en zij voelden zich a's het ware >pnr»'ucht nu zij hun ge- we'en konden ontlasten. Zoo is dan nu een eind gekomen aan de „onthullingen van Css. De misdrijven zijn opgehelderd en het slotbedrijf ervan vraagt aüeen nog even de aandacht bii de berech ting van wat het best een bloem'ezing uit het wangedrag van deze verdachten kan worden genoemd. Want het openbaar ministerie be paalt zich hii de meesten tot de voornaamste feiten, omdat meer daarvan de straf toch niet zoo kunnen verzwaren. Straks zul'en de gevangenisdeuren zich voor langeren of korteren tijd achter ne hoofdpersonen sluiten en zal de vergete'heid zich over hen uit strekken. Oss is gezuiverd Er kan een streep worden gezet onder de misdadigheid, die de ze streek in wiiden omtrek terroriseerde Een rustiger leven begint; vcc de bewoners, maar ook vcor politie en marechaussee, wier werk tot normaler proporties is terugge bracht. Moeilijk blusschiiigswerk voor de Amsterdameche brandweer. Een brand welke zich met groote hardnekkigheid heeft ver zet tegen de met kracht aange wende pogingen om hem onder de knie te krijgen en eerst na ruim een uur werken van de brandweer het onderspit heeft gedolven, is in den afgeloopen nacht te ruim twee uur uitge broken in den kelder van per ceel 56 in de P. C. Hooftstraat te Amsterdam, waar de speelgoed zaak „De Stad Neurenberg" van den heer L. Stas is gevestigd. De brand werd ontdekt door een voor bijganger, wien6 aandacht getrokken werd door rookwolken, welke uit het raam van den kelder te voorschijn kwamen. Juist aan de overzijde bevindt zich een brandmelder en deze werd on middellijk door den man in werking gesteld, met het gevolg, dat weldra de eerste brandweer-voertuigen ter plaatse waren. Toen de bevelvoerder het eerste on derzoek instelde, sloegen zeer zware rookwolken uit den kelder en den ge lijkvloers gelegen winkel. Hij liet dan ook, in overtuiging, dat het vuur reeds sterk om zich heen gegrepen hard, het alarm midde'.brand geven, met het gevolg, dat b'nnen een kwartier verster king van het materiaal was aangerukt. De bewoners van het bovenhuis, de familie Grouwen. bestaande uit man, vrouw en negen kinderen, waren reeds gewekt door den rook die ook in hun woninar doorgedrongen was; een agent en een brigadier van politie hebben den man en de vrouw ter zijde gestaan bij het naar buiten brengen van de kleine kinderen. D<* eeheele familie vond bij buren onderdak. Bij de pogingen om tot den biand door te dringen moesten de brandwachts rookmaskers voordoen. Brandmeester De Jong, die dit een oogenblik had afgezet, raakte bedwelmd en werd naar buiten gebracht. Na in het Tesselschadeziekenhuis behandeld te zijn, kon hij zich huiswaarts begeven. Onder leiding van de hoofdbrand meesters Doets en ir. Van Thiel werd het vuur aangetast met drie stralen door het kelderraam, terwijl er twee door een belendend perceel langs de achter zijde in den kelder werden geleid. Het o ussching6werk werd ernstig bemoei lijkt door de zware rookontwikkeling. Eerst nadat een massa water over de vlammen was verspreid, konden de spuitgasten tot het inwendige van den kelder doordringen en het vuur bij den haard aantasten. Het rookafzuigings- toestel, dat reeds in bedrijf was gesteld, behoefde geen dienst te doen. De kelder, waarin voor een bedrag van ongeveer 20.000 gulden aan speelgoed was geborgen, is grootendeels uitge- band. Het goed is vrijwel geheel door het vuur, dat niet naar den winkel is doorgeslagen, en door het bluschwater vernield. De heer Stas, die niet in zijn zaak woont, heeft aan de politie medegedeeld, dat hij daar tot ongeveer half één werk zaam is geweest, waarna hij naar huis is gegaan. Hij opperde het vermoeden, dat een voorbijganger per ongeluk een brandende sigaret of sigaar door een stuk zijnde ruit aan den straatkant naar binnen geworpen heeft, waardoor de brand kon zijn ontstaan. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. BEGROOTING ZUIDERZEEFOffDS. Op korten termijn ral een aan vang gemaakt worden met Je uitvoering van werken voor den N.O. polder; als eerste object wordt genoemd een werkhaven bij Urk. Ontleend is aan de memorie van ant woord aan de Tweede Kamer betreffen de het Zui der zeefonds 1936: De minister moet verklaren, dat de aanneming van het wetsontwerp tot ver laging van de openbare uitgaven de financieele situatie niet in zoodanige mate heeft verbeterd, dat than6 zonder zorgen voor de toekomst met de voort zetting van da inpolderingen kan wor den aangevangen. Het ligt in het voornemen op korten termijn een begin van uitvoering te maken, terwijl wel als vaststaand mag worden aangenomen, dat de werkver ruiming niet op één plaats zal gecon centreerd blijven. Het eerste werk, dat in verband met het maken van den N. O.-polder in uit voering zal moeten komen, is het maken van een werkhaven bij Urk. Intusschen is in het - oorspronkelijke plan voor den N.O.-polder wijziging ge bracht voor zooveel betreft de bemaling van het westelijk deel van den polder. Het zuidelijk gemaal van den polder met schutsluis zal daarbij niet, als vroeger werd aangenomen, gebouwd worden tusschen Urk en Schokland, maar bij eerstgenoemd eiland en wel aan de te maken werkhaven. Overwogen zal wor den, gelijktijdig een aansluitend dijkvak van beperkte lengte uit te voeren. Ver wacht wordt, dat de aanbesteding zal kunnen plaats hebben zoodra dit wets ontwerp door de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal zal zijn aangenomen. Het komt den minister voor, dat aan een regeling, als destijds met de M.U.Z. getroffen, thans geen behoefte bestaat, hetgeen niet uitsluit, dat de M.U.Z. wel licht gegadigde voor de uitvoering van werken onder normale aannemings- voorwaarden zal blijken te zijn. De minister stelt zich voor binnenkort een nota inzake de uitgifte van gronden en de Staatsexploitatie in de Wieringer- meer in te zenden. GRATIS REIS NAAR LEEUWARDEN. Jonge zwerver misleidt de politie. Gisteren heeft de Amsterdamsche Centrale Recherche een 18-jarigen jongen aangehou den, die zonder middelen van bestaan in de stad rondzwierf. Daar hij zeide in Leeuwar den te wonen, is hij naar die stad op trans port gesteld. Daar aangekomen, bleek bij onderzoek, dat men met eenAmsterdam mer te doen had, die de politie om onver klaarbare redenen had misleid. Er zat toen niets anders op dan hem weer naar de hoofd stad terug te brengen. TWEEMAAL HETZELFDE BEURSJE GEVONDEN. In een tijdsverloop van 35 jaar. Dat de chauffeur van een taxi in zijn wagen een of ander voorwerp vindt, dat daar door een der passagiers verloren of vergeten is, is een schier dagelijks terugkeerend feit, dat volstrekt geen afzonderlijke vermelding verdient Een uitzondering mag evenwel worden ge maakt voor een zilveren beursje, dat de chauffeur van een Amsterdamsche bloKbandtaxi gisteren in zijn wagen ontdekte De man begroette n.1. in dit voorwerp een oude bekende, want ongeveer 35 jaar geleden had hij het eveneens ge vonden, toenmaals in zijn rijtuig en in zijn kwaliteit van koetsier bij de be kende firma Bakhuizen in de Wetering straat. Hij had het toen teruggebracht naar de Weteringschans, waar de eige naresse destijds woonde en deze thans een bejaarde dame! mocht het genoegen smaken, gisteren haar eigen dom in haar woning aa.. de De Laires- sestraat uit de handen van denzelfden vinder, die van zijn vondst kennis had gegeven aan de afdeeling gevonden v werpen van de Taxi Centrale in ont vangst te mogen nemen HOUTMAGAZIJN AFGEBRAND. Gistermiddag te omstreeks drie uur is het houtmagazijn van den heer Hoofs, gelegen nabij het station te Lutterade (L.) totaal afgebrand. Behalve een groote voorraad hout en andere bouwmaterialen gingen een vrachtauto en enkele machines in de vlammen op. De politiebrandweer slaag de er in de belendende perceelen te be houden. De heer Hoofs, die een poging deed om nog het een en ander te redden, liep daarbij ernstige brandwonden op aan beide handen. De brand is vermoedelijk ontstaan tijdens het vullen van de auto met ben zine. Verzekering dekt de schade. UITWISSELING VAN JONGE KOOPLIEDEN. Tusscben Neder and en Dnitsch- land. Eenigen tijd geleden is te Berlijn opge richt een „Ausschuss für den Austausch jun- ger Kaufleute", welke zich ten doel stelt de uitwisseling tot stand te brengen van jonge lieden, die een leertijd in het buitenlandsche handels- of bedrijfsleven wenschen door te maken. De „Ausschuss" houdt zich zoowel bezig met het tijdelijk plaatsen van Duitsche jongelieden in het buitenland als van buiten landers in Duitschland en heeft zich hiertoe met de organisaties van belanghebbenden in verschillende landen m verbinding gesteld. Voor zoover Nederland betreft, is hierom trent overleg gevoerd met de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland (Daendelsstraat 1 c, 's-Gravenhage) en met de Nederlandsche Organisatie voor de In ternationale Kamer van Koophandel (Java- straat 68, 's-Gravenhage). Deze beide licha men hebben na onderling overleg besloten, gezamenlijk op dit gebied met den Duitschen „Ausschuss" samen te werken, terwijl aan de vereeniging „Het Buitenland" te Amsterdam zich bereid verklaard heeft, in bijzondere ge vallen haar bemiddeling te verleenen. Eventueele plaatsingen van jongelieden, zoowel in Nederland als in Duitschland, zullen c.q. geschieden binnen het kader van de in het begin van dit jaar tot stand geko men overeenkomst tusschen de Nederland sche en de Duitsche regeering inzakt de te werkstelling van z.g.n. „Gastarbeitmebmer", bij welke overeenkomst wederzijds een jaar contingent is vastgesteld. Het is de bedoeling dat belanghebbenden hier te lande zich wenden tot een der beide bovengenoemde organisaties te 's-Gravenha ge. De Nederlandsche Organisatie voor de Internationale Kamer van Koophandel zal desverlangd ook voor aanvragen tot plaat sing in andere landen dan Duitschland haar bemiddeling verleenen. Belanghebbenden dienen er intusschen re kening mede te houden dat de kans om in ruil een betrekking voor een leertijd in het buitenlad te vinden zeer gering is en dat zelfs in het gunstige geval maar weinig jongelieden per jaar geplaatst zullen kunnen worden, omdat er in iedere branche slechts een gering aantal ondernemingen zullen wor den gevonden, die in den tegenwoordigen tijd een buitenlander kennen plaatsen. HET VERBOD VAN INVOER VAN BANKBILJETTEN IN DUITSCHLAND. En het grensverkeer. Het verboc. om Reichsmarkbiljetten over de grens naar Duitschland te bren gen, zal voor de grenswinkeliers in Ne derland zeker geen schade veroorzaken. Van de goedkoope Mxrken maakten maar al te dikwijls Nederlandsche grens bewoners gebruik om naar Bochholt of Emmerik te -eizen teneinde daar hun kleeding en andere huiselijke benoo- digdheden te koopen. Nu men evenwel aar. de grens zoowel binnenkomende als vertrekkende personen precies visiteert wordt de lust om naar Duitschland te gaan vanzelf minder en zal men het noodige evenzeer in eigen woonplaats kunnen koopen. KERSTGAVEN AAN ONDER STEUNDE EN TEWERKGESTELDE WERKLOOZF.N. Uitkeeringen van vereenigingen worden niet in mindering ge bracht op den stoun De mindering van sociale zaken keurt goed, dat indien derden (vereenigingen of bijzondere personen) uit andere dan openbare of daarmee gelijk te stellen kassen aan ondersteunde of tewerkge stelde werkloozen voor de Kerstdagen een uitkeering, hetzij in geld, dan wel in natura, wenschen te verstrekken, deze uitkeering bij de berekening van den steun, dan wel bij de beoordeeling van de plaatsing bij de werkverschaf fing, buiten beschouwing kan worden gelaten. EEN REIS OM DE WERELD. Han Hollander's stem. Nog vóór dat in Nederland de officieele telegrammen waren binnengekomen, waarin werd medegedeeld, dat de Indische luiste raars de Phohi-uitzending van het Avro ooggetuigenverslag van den voetbalwed strijd IerlanNederland, van den heer Hollander hadden gehoord, was ons dit reeds bekend. Zelfs hadden wij als het wa re in Indië aan den luidspreker gezeten! Reeds heeft men kunnen lezen, dat de Ni rom-zender op 29 meter hier den laatsten tijd uitstekend ontvangen wordt. Toen wij dan ook toevallig naar de Nirom luisterden, hoorden wij plotseling de tekende stem „Daar gaat Smit er van dcor, van Nellen schiet... goal!" Het was Han Hollander in Dublin, dien wij beluisterden via Indië, waar de Phohi-uitzending door de Nirom werd gerelayeerd. Tweemaal had zijn stem bijna den halven aardomtrek afgelegd en nog konden wij practisch woord voor woord volgen. Bravo Phohi! Indië hoorde u uitstekend. Wij zelf waren er in Holland, dank zij de Nirom, getuige van. DE PSEUDO-LOGE. Winkelier opgelicht. Een winkelier te Middelburg' is het slacht offer geworden van een sluwen oplichter. Deze vroeg den winkelier eenige costumes op zicht en verzocht die te bezorgen ten huize van een bekend arts, waar hij volgens zijn zeggen logeerde. Aan diit verzoek, werd voldaan en eenige costumes, ter waarde van ongeveer 400 in totaal, werden gezonden. Aan het hek van de villa van den geneesheer nam de klant, die daar „toevallig" juist was, ze persoonlijk in ontvangst. Toen men later echter om antwoo'd kwam. bleek, dat de dokter geen logé had, terwijl men ook van de costumes niets wist. DE AV.R.O-VERKIEZINGEN. N.S.B -candidaten in de minderheid. Naar het „Hbld." verneemt, is thans reeds een voorloopig overzicht verkregen van den uitslag der gewestelijke verkiezingen voor het Avro-bestuur in een aantal provincies. Dit voorloopig overzicht wijst uit, dat de aftredende bestuursleden herkozen zijn, ter wijl de van N.S.fi-zijde gestelde candidaten verre in de minderheid zijn gebleven. CONFLICT BIJ „ETNA". Loonsverlaging en ultimatum een v/eek opgeschorst. In het gebouw der Tweede Kamer heeft de rijksbemiddelaar, prof. mr. Aalberse, gister middag een conferentie gehad met partijen, betrokken bij het dreigend conflict aan de N.V. Ijzergieterijen en Emaillefabriek Etna te Breda. De rijksbemiddeiaar heeft een voorstel ge daan, dat beide partijen in overweging zul len nemen, waarvan het resultaat hem zoo spoedig mogelijk zal worden meegedeeld In tusschen zijn het ultimatum en de loonsver laging een week opgeschort. PRINSESSEN BIJ „TOEKOMST". Prinses Juliana en de Priflses von Erbach woonden gisteravond in den Koninklijken Schouwburg te 's-Gravenhage de voorstel ling bij van „Toekomst", gespeeld door de tooneelgroep „Het Masker", DOOR RATTEN AANGEVALLEN. Kind in de wieg gebeten. Een dezer nachten werden de bewoners van een huisje in de Bredasche Baan te Etten en Leur (N. Br.) gewekt door luid geschreeuw van hun ruim éénjarig kind. Bij nader onderzoek bleek dat de kleine en kele bloedende wonden aan een der hand jes en vingers had, zoodat men vermoedde dat de baby door een rat was aangevallen. Den volgenden nacht werden de ouders wederom door het gehuil van het kind ge wekt. Nu kwamen ook wondjes op 't armp je voor. De ouders namen het kind, dat bij hun in het vertrek sliep, bij zich en draai den de lamp op het nachtlicht. Na eenigen tijd zagen zij, dat 3 groote ratten tegen het ijzeren kinderledikantje opklommen en door het bedje marcheerden. De ongure beesten verdwenen onmiddellijk op het eerste geluid dat zij vernamen. EEN TREIN DIE VERGAT TE STOPPEN. Gedupeerde passagiers te Borne. Een -niet alledaagsch gebeuren, heeft zich, naar het „Ov. Dagbl." meldt afgespeeld op het station N. S. te Borne. De trein van 9 30, de eerste verbinding van Amsterdam met Twenthe, was in aantocht Reizigers spoeden zich naar het perron, postbeambten staan klaar met postzakken etc., doch de sneltrein reed met onverminderde snelheid door, pas sagiers voor Borne keken al uit de portieren, maar van uitstappen was natuurlijk geen sprake. Toen de machinist in Hengelo aan kwam, kwam hij tot de ontdekking dat hij Borne had vergeten. Enkele reizigers riepen de hulp van de taxi in, een andere ging met een losse machine naar Hengelo. De ver wonderde gezichten vormden de komische zijde van dit voorval TWIST MET NOODLOTTIG GEVOLG. Een 16-jarige jongen loopt ernsti- gen steekwond op. Gisteravond te zes uur kreeg in per ceel Egelantiersgracht 88 huis te Am- sterdah de 44-jarige G. woorden met zijn stiefzoon K. De twist liep zóó hoog, dat G. plotseling een aardappelmesje greep en zijn stiefzoon een vrij diepen steekwond in de linkerzijde van den buik toebracht, met het gevolg, dat het slacht offer plotseling ineenzakte. Spoedig waren eenige agenten ter plaatse; de Geneesk. Dienst werd gewaarschuwd en deze vervoerde den jongen naar het Bin nengasthuis. De stiefvader werd aangehouden en in het bureau Marnixstraat in arrest gesteld. De verhouding tusschen het tweetal was reeds geruimen tijd slecht. De jongen had reeds eerder op den middag de politie meegedeeld, dat zijn stiefvader het op zijn leven voorzien had; een paar agenten hadden zich in dit verband in de buurt van het huis geposteerd, doch kwamen te laat om de steekpartij te voorkomen. Het gebeurde verwekte onder de omwonenden groote opschudding. DE TE TEGELEN AANGEHOUDEN INBREKERS. Omtrent de aangehouden dievenbende te Tegelen, welke in den laatsten tijd de omstreken van Venlo onveilig maakte wordt nader vernomen, dat de bende werd ontmaskerd in verband met den diefstal met inbraak in den winkel van den bakker S. te Tegelen. De aange houdene v. d. V. heeft een volledige be kentenis afgelegd en verklaard in samenwerking met de overige aange houdenen zich aan tal van diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Gisteren zijn twee van de aangehou denen, zekere D .en v. d. O. uit Tegelen, voor een onderzoek naar Blerik overge bracht. Toen de agent van politie zich een oogenblik verwijderde, heeft v. d. O. kans gezien te ontvluchten. Hoewel den geheelen omtrek is afgezocht, werd de dief niet opgespoord. De vierde verdachte zekere K. uit Venlo, is gister avond op vrije voeten gesteld. Op aanwijziging van v. d. V. heeft de politie in een dakgoot van een transfor matorhuisje tal van inbrekerswerk tuigen in beslag genomen, die daar ver borgen waren. Na voltooiing van het onderzoek zullen de aangehoudenen naar de strafgevangenis te Roermond worden gebracht.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9