Agenda li8o5 Alcmaria Victrix I. Alkmaar I. DE LANGE &-DEMDRAAZ. ff!uMicaües £aatste A Scheepstijdingen Weec&ecUht Stad en Omgeving. De 29ste partij remise. Zondag a.s. 2 uur: OM DE AUTONOMIE VAN NOORD-CfflNA. Japansche verwachtingen. BEHANDELING VAN PETROLEUM- EMBARGO UITGESTELD. Volkeabondsraad waarschijnlijk Dinsdag a.s. bijeen. Graaf de Marchant in het Parlement. Beraadslaging in de Eerste Kamer. Bij het ter perse gaan van dit nummer vernemen wij nog uit Den Haag, dat Graal Marchant et d'As- sembourg (N. S. B.) met 2912 stem men is TOEGE- GELATEN als lid van de Eerste Kamer. BAXKIERS ie ALKMAAR SINDS QtTdfcrVoiEfflwi Algemeen verslag en Memorie van Antwoord op de Gemeente-begrooting. ONDERSTEUNING VAN BEHOEFTIGEN EN WERKLOOZEN. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tol 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Jeanne d'Arc, de maagd van Orleans (rom - nist.); hoofdrollen Angala Sallockar en Gus- tav Gründgen. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De bonte sluier (rom.); hoofdrollen Herbert Marshall, Jean Herstholt en Warner Oland. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, half 8, hoofdnummer Avontuui aan het Lido (hum.); hoofdrollen Szöke Szakall, Nora Gregor. Toegang alle leef tij den. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De speler (real.); hoofdrollen Richard Dix en Dorothy Wilson. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Vrijdag 13 December. 8 uur, dancing Harmonie, Vereen. Bella- my, spreker de heer J. Bogaart uit den Haag. 8.15 uur, Harmonie, vergadering N.S.B, spreker de heer Nije. regeering niet eens tot loonsverhooging zou verplicht zijn. Van Zeeland heeft niet ontkend, dat hij hoopt op de seizoenomstandigheden die de duurte minder zouden doen toenemen. Waarschijnlijk geen politieke moei lijkheden. Zal deze houding tot moeilijkheden leiden? Het is te verwachten van neen Van Zeeland heeft integendeel verstandig gebruik gemaakt van de critiek van sommigen door te doen wat hem werd verweten niet te doen en zoo doende schaart hij meer vrienden rondom zich. Alleen van socialistische zijde is er een vraagteeken. Doch daar wordt handig gema noeuvreerd en behoudens een paar wilde sta kingen zal alles wel worden aanvaard. De socialisten hebben er een handje van weg in de kaart te spelen van „kapitalistische" be langen. Zoo stelt zich hier de toestand. Men kan nagaan dat er tusschen theorie en practijk een zeker verschil bestaat. Van Zeeland speelt een groot spel. Slechts naar zijn resul taten zal hij worden beoordeeld. Zal binnen een jaar van voren aan moeten worden her begonnen, met nog meer misère voor het volk maar met dezelfde moeilijkheden of zullen de resultaten definitief zijn? Dat is de ang- stige vraag. HINDERWET. Bij besluit van 12 December 1935 is aan de firma P Hekket en Co., alhier, vergun ning verleend tot het uitbreiden van een pa- pierwarenfabriek, door vervanging van de bestaande electro-motor van "lYt P K., door een electro-motor van 15 P.K., en bijplaat sing van 2 electro-motoren van resp. 1 en V, P.K., voor de aandrijving van diverse machi nes, in het perceel Kanaalkade nr. 12, alhier. Alkmaar, 13 December 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOEL MA, secretaris. (Ongecorrigeerd.) Hedenmiddag werd de 29ste partij Aljechin—Euwe voortgezet. Na 10 zetten (in totaal dus 50) was de partij geëindigd en remise. De stand is thans: Euwe 15 ptn., Aljechin 14 ptn. De laatste partij wordt Zondagavond te Amsterdam gespeeld. Terwijl te Tokio nog geen officieele mede- deelingen zijn ontvangen, melden de persbe richten reeds, dat de Nanking-regeering een politieken raad heeft ingesteld voor de pro vincies Hopei en Tsjahar. In politieke krin gen te Tokio neemt men echter aan, dat deze raad een soortgelijk karakter zal hebben als de politieke raad voor het Zuid-Westen, die te Kanton zetelt. Beide lichamen staan tech nisch onder de administratieve controle van Nanking, doch practisch zijn zij, ook in financieele aangelegenheden, autonoom. De politieke raad bestaat uit 17 leden, on der leiding van generaal Soeng Tsje Yoean, bevelhebber van de garnizoenen te Peking en te Tientsin. Verdere leden zijn o.a. de be kende bejaarde staatsman Wang Itang, de bekende bankier Tsjoe Tso Min, de vroegere waarnemende president van den politieken raad van Peking Wang Ko Min, de burge meester van Peking Tsjln Teh Sjoen en de burgemeester van Tientsin Sjeng Ko. In Japansche politieke kringen gelooft men, dat deze politieke raad zal streven naar stabilisatie van Noord-China door vriend schappelijke samenwerking met Mandsjoe- kwo en Japan. De eerste zitting, die de Commissie van Achttien voor de sancties hedenmiddag heeft gehouden, duurde ongeveer een half uur. In dien tijd legden Laval, Eden en de Poolsche vertegenwoordiger Komarnitzki verklarin gen af. Laval deed mededeel ing van de te Parijs tot stand gekomen Fransch-Britsche overeen komst en deelde mede, dat de Volkenbonds raad ten spoedigste inzage van de voorstel len zou krijgen. Eden vulde de mededeelingen van den Franschen minister-president aan en ver klaarde, dat de beide West-Europeesche mo gendheden weliswaar geen mandaat van de sanctie-conferentie hadden gekregen, doch dat zij niettemin een poging hadden gedaan, de beide partijen te verzienen. Het ging niet om voorstellen, doch om et.i initiatief r>e Raad, die spoedig bijeen geroepen zou wor den, was competent om ze te behandelen Vanzelfsprekend konden ook van andere zij de initiatief-voorstellen worden gedaan. De Poolsche vertegenwoordiger Komar nitzki verklaarde, dat de mededeelingen van Laval en Eden de commissie de verplichting oplegden, niets te ondernemen, dat inbreuk zou kunnen maken op de bevoegdheden der competente Volkenbondsorganen. Deze moes ten de beteekenis van dv nieuwe ontwikkeling en de daaruit ontstane situatie onderzoeken. De Commissie van Achttien kan derhalve geen maatregelen van politieken aard ne men zoolang de Volkenbondsraad zich niet heeft kunnen uitspreken over de Fransch- Britsche voorstellen. De kwestie van het pe troleum-embargo is daardoor voorloopig uit gesteld. De commissie komt Vrijdagmiddag te 4 uur weer bijeen ter behandeling van het rap port inzake de uitvoering der sanctie-bepa lingen. Men neemt aan, dat de Volkenbondsraad Dinsdag 17 December a.s bijeenkomt, over eenkomstig het verleden jaar door Litwinof voorgestelde besluit, dat met het oog op de ver van Genève wonende raadsleden een zit ting en de agenda minstens 5 dagen van tevoren moeten worden vastgesteld. i ZITTING TWEEDE KAMER. De motie K. ter Laan (s.d.a.p. de regeering verzoekend de omzet ting van 3-jarige ambachtsscholen in tweejarige in nadere overwe ging te nemen, wordt verworpen met 62 tegen 24 stemmen. Aan de orde zijn de wetsontwer pen tot bestendinging der korting op de Indische pensioenen c.s. De Eerste Kamer heeft heden beraadslaagd over de beslissing omtrent de toelating van het benoemde lid der Kamer Graaf de Mar chant et d'Ansembourg (N.S.B.) De heer Mendels (S.D.A.P.) merkte op, dat de Kamer hier krachtens de grondwet haar eigen zelfstandig oordeel te geven heett Tevens constateerde hij, dat van een opzette lijk doen traineeren van deze zaak geen sprake is. Tegenover de door den heer de Marchant verkregen „Entlassungs-Urkunde" stelt spr. de wet op het Nederlandschap, die daarmede geen rekening houdt. Een minder jarige kan door eigen naturalisatie het Ne derlanderschap verliezen, aldus interpreteert spr. art. 7 der wet. Ook op grond van het vrij willig dienst nemen in het Duitsche leger, hetgeen de heer de Marchant zelf erkende en die zonder dat de kroon daartoe verlof heeft verleend; zal spr. niet kunnen stem men voor toelating. De heer Knottenbelt (Lib.) sprak als zijn meening uit, 'dat de heer de Marchant alleen reeds dient te worden toegelaten, omdat hij bij zijn verkiezing moest worden beschouwd als Nederlander. De heer Briët (C.H.), voorzitter der com missie tot onderzoek der geloofsbrieven oor deelde, dat deze zaak naar haar juridische meritis moet worden behandeld. Overvolle tribunes. Voor de beraadslaging in de Eerste Kamer heden gehouden naar aanleiding van de beslissing om trent de toelating van het benoemde lid der Kamer graaf de Marchant et d'Ansembourg was van de zijde van het publiek veel belangstelling op beide tribunes. Een aantal rechercheurs had zich tusschen het publiek gemengo. De heer Briët verweet den betrokkene ge brek aan openhartigheid tegenover het Ne- derlandsche volk en de Kamer. Wanneer deze Kamer een onjuiste beslissing zou nemen, rust het odium op den heer de Mar chant, die weigerde inlichtingen te geven. Wat het juridische betreft, was de heer Briët van meening, dat de geest der wet op het Nederlanderschap meebrengt, dat min der jarigen niet kunnen beslissen over hun eigen nationaliteit. Waar niemand bewijzen kan, dat de betrokkenen geen Nederlander zou zijn, moet de commissie volharden bij haar rapport. De heer de Savornin Lohman (a.r) zeide het dwaasheid te vinden, om hier te spre ken van wet- of zelfsgrondwetsschennis, terwijl de Eerste Kamer alleen haar plicht heeft gedaan Wat de zaak betreft, betoog de de heer Lohman, dat hij voor toelating was op de gronden door den heer Briët ge noemd. CORRESPONDENTIE. H. de V. Onze verslaggever handhaaft zijn meening te dezen opzichte. Critiek op critiek plaatsen wij nooit Als wij daarmede be ginnen is het einde niet te zien Red. Alkni. Crt STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". Poelau Bras, thuisreis, te Amsterdam 12 December. Enggano, thuisreis, van Port Said 12 December. Johan van Oldenbarnevelt, uitreis, te Southampton 12 Dec. K. N. S. M. Agamemnon, 12 Dec. 16.00 200 Mijl Z.W Quessan. Ajax 13 Dec. te Amsterdam. Alkmaar 11 Dec. te Cristobal. Aurora 12 Dec. te Amsterdam. Costa Rica 12 Dec. 20.00 te Hamburg. Deucalion 12 Dec. van Ceuta naar Genua. Juno 12 Dec. van Malaga naar Melilla Merope 13 Dec. 07.30 Holtenau gep. Oberon 12 Dec. te Amsterdam. Odysseus 12 Dec. van Cristobal naar Pto Barrios. Oranje Nassau 12 Dec. van Madeira naar Paramaribo. Orestes 12 Dec. te Istanboel. Orion 13 Dec. te Rotterdam. Orpheus 12 Dec. van Musel naar Oporto Rhea 12 Dec. van Catania naar Tarragona. Saturnus 11 Dec. van Zante naar Algiers Stuyvesant 12 Dec. van Madeira naar Plymouth. Triton 12 Dec. van Lefkandi naar Cavalla. Ulysses 12 Dec van Piraeus naar Mutzuna Vulcanus 12 Dec. van Faro naar Tanger. 11 i iLjjMMwyMCcwftftMf VRAGEN VAN DEN HEER STOUTJE§DIJK. De heer Stoutjeedijk heeft aan den raad der gemeente de volgende vragen gezonden: Ondergeteekende, H. C Stoutje6dijk, lid van Uwen Raad, verzoekt U beleefd in de vergadering van 19 December a.s. de volgende vragen aan B. en W. te mogen richten: le. Hebben B. en W. uit de persver slagen kennis genomen van een uitla ting van het lid van Provinciale Staten in Noordholland, tevens gedelegeerd lid van de commissie voor de Provinciale bedrijven Dr. v .d. Waerden, in de laatste Statenzitting bij de behandeling der be grooting van het Provinciaal Electrisch Bedrijf gedaan, ,dat het onereuse con tract met Alkmaar de Provincie 700.000 gekost heeft." 2e .'Indien deze woorden werkelijk zijn gebezigd op welke gronden berust dan die bewering? 3e Indien deze bewering, naar de meening van het college niet gerecht vaardigd is, wat hebben B. en W. dan gedaan of zijn zij voornemens te doen, om ter bevoegder plaatse deze voorstel ling van zaken te weerleggen? GESLAAGD. Onze stadgenoot de heer W. A. Barten slaagde gisteren te 's-Gravenhage voor het examen Wiskunde L. O. Voor het M. O. examen Staathuishoud kunde en Statistiek slaagde de heer Jacq. H Aa, te Hoorn. MEESTER WIJN OVERLEDEN. „Een der oud-leerlingen thans te Maastricht" schrijft ons: Voor m'n geestesoog doemt de stille figuur van mijn ouden Meester weer op: vriendelijke, grijze man met 'n sikje, waarmee we in onze wilde dolle school jongensjaren zoo graag den draak sta ken; met z'n vriendelijke oogen, die zoo tintelend door de glazen van z'n bril je konden aankijken, als doorgrondden ze je diepste gedachten. Meester Wijn, die ons, jongens van de stadsarmenschool, als het noodig was zoo ongenadig den broek kon afborste len, doch ook zoozeer met ons leed meevoelde; ons zoo best begreep in onze deugden en onze ondeugden. En m n schoolmakkers, ze kunnen zich zeker als ikzelf den verjaardag van Meester herinneren als den dag van gisteren, op welken we de heele üe klas onzer klompenschool hadden „versierd" met serpentines van tien voor een dub beltje, gekocht van geld opgespaard van onze proletarische Zondagscent, omdat we voelden in het krijt te staan bij onzen meester. En nu 6taan we aan z'n doodsbaar en laten nog eenmaal al die oude dingen van bijna twintig jaar geleden aan onze herinnering voorbij gaan. Goeie, oude meester Wijn, het zaad dat je uitstrooide op de wel wat ruwe grond van je leerlingen is, geloof ik, niet op ondankbare aarde gevallen. Ik ben er van overtuigd, dat zeer vele oudleerlingen onzen schoolmeester, door hun aanwezigheid ter begrafenis dankbaar zullen gedenken. ST. NICOLAASFEEST. „Vrouw Fortuna", door de Amsterdamsche Onderwijzers. Gisteravond was het in de Harmoniezaal die bijna te klein was om alle feestgan gers, kinderen en genoodigden te bevatten liet groote feest voor de leerlingen der hoog ste klassen van de o. 1. scholen. Het optre den van de Amsterdamsche onderwijzers too neelvereeniging en muziekvereniging was ook nu weer de groote attractie. En zij heb- ten de feestviering van de afd. Alkmaar van de B. v. N. O. op schitterende wijze besloten en alle aanwezigen, den kinderen in de allereerste plaats, een prachtigen avond be zorgd. i naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 13 December Medegedeeld door het Kon. Ned Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,8 m.M. te Aberdeen. Laagste barometerstand 751,8 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 14 December: Meest zwakke oostelijke, tot noord-ooste lijke, of noordelijke wind; gedeeltelijk be wolkt; weinig of geen sneeuw; lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Weeroverzicht. De hooge druk neemt over Scandinavië langzaam verder in beteekenis af. Ook over de Britsche eilanden blijft de barometer langzaam dalen; de stijgingen, welke gis teren over IJsland werden gemeld zijn van weinig beteekenis gebleken; thans schijnt in het westen een nieuw lage drukgebied te na deren. Verder veranderde de drukverdeeling nog weinig. De depressie in de Poolzee, brengt over noord-Scandinavië nog zware neerslag Het weer in het hooge drukgebied blijft somber, slechts over het zuiden van ons 'and, België, noord-Frankrijk en de Duitsche rijnvlakte is het helder. Uit P'len oost-Frankrijk en zelfs uit noord-Italië wordt sneeuw gemeld. De ochtendtemperaturen zijn sinds giste ren over bijna het geheele gebied gedaald, alleen in het noorden van ons land, Dene marken en zuid-Frankrijk steeg de tempera tuur een weinig. In oost-Polen is de vorst thans matig; over Duitschland, Zwitserland en bijna ge heel Frankrijk is zij licht. Strenge vorst komt nog plaatselijk in Zweden voor Blijkens de vfiegtuigwaarnemingen is in midden Duitschland in de hoogere luchtlagen de temperatuur weer gestegen. Een vrij warme luchtmassa vloeit over de benedenste koude lagen heen. Op de grens van deze beide luchtmassa's bevindt zich de wolkenlaag, welke de nachtelijke uitstraling verhindert en overdag het we*r 3omber houdt. Ten onzent is weirig verandering in den weerstoestand te verwachten. De wind zal wat verder afzwakken en wellich» naar noord krimpen. De temperatuur blijft iets onder of om het vriespunt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 1.14 uur licht op. Nadat de heer Koelman 'n welkomstwoord had gesproken en op de meeste aandacht en stilte had aangedrongen, begon het orkest te spelen en weldra gingen de gordijnen vaneen voor de opvoering van „Vrouw For tuna", een stuk met zang en dans in drie be drijven van Fred I erens, met muziek van P Staphout. Deze laatste voerde zelf hei orkest aan. In „Vrouw Fortuna" zijn de drie gezellen: Meijer, kleermaker, van Loenen, schoenmaker en Blaker, de hoedenmaker, de hoofdperso nen. Zij zwerven rond en vinden een nacht verblijf in de herberg van Jasper. Deze her berg heeft „Vrouw Fortuna" als uithang bord en als de drie gezellen klagen over hun gebrek aan fortuin komt de geluksgodin hen 's nachts bezoeken en zal op hun verzoek hun wenschen vervullen. Meijer wordt de rijke erfgenaam, van Loenen wint op zijn lot den hoofdprijs en Blaker komt weer bij zijn baas terug. Meijer is in het tweede bedrijf de rijke man. Maar geluk is zijn deel niet. Vooral als ten slotte blijkt dat hij door alle om 't hardst bedrogen en bestolen wordt. Ook aan van Loenen heeft het geld geen geluk gebracht en daarom besluiten zij weer als gezellen te gaan reizen, maar eerst een bezoek te bren gen aan de bruiloft van Blaker, die hen uit- genoodigd heeft. En op het feest in het derde bedrijf komt alles in orde. Niet alleen voor den gelukkige Blaker, maar ook voor Meijer en van Loenen. Met groot succes en op uitnemende wijze hebben de dames en heeren uit Amsterdam dit stuk gespeeld en gezongen. Dat was alles even vlot en vroolijk. Vooral de drie gezellen hadden een groot succes maar ook de andere medewerkenden verdienen alle hulde. De costuums waren bijzonder goed (18e eeuw]. Het orkest weer de zich uitstekend. Na het daverend applaus aan t slot bracht de heer Koelman op de meest hartelijke wijze dank aan de Amsterdamsche collega's voor alles wat zij weer voor de Alkmaar- sche kinderen hadden gedaan Hij dankte den inspecteur van het L. O., den heer G C. Dun, voor zijn aanwezigheid, de dames en heeren geleiders voor 't vervullen van hun taak en het Alkmaarsche publiek voor zijn gaven, die dit feest hadden mogelijk gemaakt Hoogst voldaan gingen na afloop allen huiswaarts. Het jaarlijksche Sint Nicolaasfeest van den Bond is weer in alle opzichten ges'aagd en de commissie verdient in hooge mate de dank der kinderen FEESTAVOND VAN DE ORDE VAN GOEDE TEMPELBOUWERS. Zaterdagavond geeft de Geh. Onthou ders-Organisatie de Orde van Goede Tem pelbouwers een feestavond in het Wapen van Heemskerk" (van Gijzen) op de' Breed- straat. Gezien het programma belooft het een mooie leerrijke avond te worden, mede ook door de medewerking der bekende tooneel- IXn*'"* ÏW De P^amma-prijs behoeft geen bele'sel te zijn Een goede op komst wordt verwacht DIERENBESCHERMING. Een bruin hondje met een halsbandje is heden zwervend gevonden op den Kennemer- singel Het is hedenavond tusschen half ze. ven en half acht voor den eigenaar te ver- krijgen bij den inspecteur van Dierenbe- scherming, den heer Verwer, Oudegracht hoek Baanstraat T. O. G. Niet de nieuwe leden, maar nieuwe donateurs, die zich voor Zondag opgeven, ontvangen twee kaar ten voor den den feestavond, die T. O. G. organiseert. WIELERCLUB ALCMARIA. Niet om 11 uur, zooals gepubliceerd was, maar om 11.30 uur wordt de zaal van Brittanje morgenavond gesloten. Tot half twaalf kunnen bezoeken aan den wielerwedstrijd Alcmaria contra Victric dus nog binnen gelaten worden! GRAANSCHELF TE HEERHUGOWAARD IN BRAND. Gisteravond ongeveer 11 uur ontdekten voorbijgangers dat een graanschelf staan- de nabij de woning van den landbouwer Jb. Glas aan den Basserweg te Heerhugo- waard in brand stond. Hij waarschuwde den eigenaar doch vóór men aanwezig was had de geheele schelf reeds vlamgevat en viel aan blus- schen niet meer te denken. De inmiddels gealarmeerde motorspu# kon weinig uitrichten. Doordat de wind Noord was, liep de be huizing geen gevaar. Naar wij vernemen was de tarwe verzekerd ten voordeel van den hypotheekhouder, het stroo ten bate van den egienaar. Meerdere leden achtten het gewenscht, dat het aantal O.L. scholen spoedig in overeen stemming wordt gebracht met het aantal die scholen bezoekende kinderen. Zoodra de aangiften voor de toelating tot de le klassen voor den cursus 1936/1937 be kend zijn, zullen B. en W. nader hun stand punt omtrent de organisatie van het (XL onderwijs bepalen. Meerdere leden verheugden zich over brt in stand houden van het bewaarschool-on derwijs, dat speciaal voor de arbeiders van groot nut is. Ook B. en W. willen dit onderwijs zoo lang mogelijk handhaven. Een lid wil kosteloos verbeterd openbaar onderwijs verstrekken en is t«"-en elke uitga ve voor het bijzonder onderwijs. B. en W wijzen erop, dat de raadsleden de grondwet dienen na te leven. Eenige niet optimistisch gestemde leden hoopten, dat het voor armenzorg uitgetrok ken bedrag van 300.000 voldoende zal zijn. Een lid, beangstigend gestemd, vroeg of de algemeene opmerkingen in hoofdstuk 5 van het laatste jaarverslag van den Armenraad B en W. ook aanleiding geven tot het doen van stappen. De strekking van de laatste opmerking is B en W. niet duidelijk. Is het thans niet de tijd zoo vroegen meerdere leden om den Armenraad «p <e heffen B. en W. zijn daartoe niet bereid zoolang niet wordt aangetoond, dat dit een bespa ring van beteekenis voor de gemeente betee- kent. Het gaat hier niet alleen om het bedrag, dat thans voor rekening der gemeente komt, want verschillende werkzaamheden zouden door M.H. moeten worden overgenomen, wat uitgaven voor personeel en huisvesting met zich brengt, zoodat dit geen besparing van tenige beteekenis zou geven. Welke verplichtingen brengt dc regeling inzake borgstellingen voor MH. mede? B. en W. kunnen daarvan bij voorbaat nog geen gegevens verstrekken. Hoe denkt het College over de gezinsopvoe ding van weezen? Vele leden voelen het meest voor gezinsopvoeding, ook in het finan cieel belang der gemeente. Anderen deelden die meening niet. Er zal toch een weeshuis moeten blijven voor kinderen die niet in ge zinnen kunnen worden ondergebracht. B. en W. vinden geen termen om terug te komen op 's Raads beslissing toen het tegen woordige weeshuis werd aangekocht en in gericht. Meerdere leden wenschten in moreel en financieel opzicht meer arbeidsobjecten voor werkloozen, daar werk beter dan steun Zijn er geen objecten in andere gemeenten Gewezen wordt op een spoedige uitvoering van de werken in den Z O en Z W polder in het IJselmeer. Willen B en W aan de re geering vragen of ook A'kmaarsche werkloo zen daarvan kunnen profiteeren? Deze vraag komt B. en W. eenigszins pra*' matuur voor. Kunnen er nog voorstellen t.a.v. het t-6 boschplan verwacht wordpn? Bij de begrooting 1935 namen B. en dadelijk de voorbereiding van een gewijz'8 boschplan ter hand. Nadat de vereischte ad viezen waren ingewonnen volgde op 29 Ju"

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2