D 'PtwtiMCiaa? Hieuws Jeuilteton E ONBUIGZAMER VliJ.Jlaarvan is geweest op wien nimmer f t w beroep werd gedaan, wanneer n al «^eenen van hulp en steun aan de medeleden, wanneer die deze hulp en steun mochten behoeven. Jluzzleculkiek BERKHOUT Teraardebestelling 1. Leegwater. BROEK OP LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE WIERINGEN CASTRICUM EGMOND BINNEN Iepziekte. MEDEMBLIK HEEMSKERK Bloembollencultuur. STOMPETOREN HOOGKARSPEL de premie door de gemeente alleen wordt be taald voor personen, wier inkomen volgens schatting 900 per jaar niet overschrijdt De beide plaatselijke geneesheeren hebben zich bereid verklaard ook 20 pCt der con tributie voor hun rekening te nemen, zoodat betrokkenen zelf 60 pCt. hebben te betalen Nadat een voorstel van den heer Oden om 30 pCt. voor rekening der gemeente te nemen was verworpen, werd het voorstel van B en W aangenomen. Behoudens goedkeuring van den minister zal ingaande 1 December een toeslag worden gegeven op de uitkeeringen uit werkloozen- kassen. De kasuitkeering zal van gemeente wege worden aangevuld tot het steunbedrag, dat betrokkenen zouden ontvangen volgens de rijkssteunregeling, indien hij geen kasuit keering had. Deze regeling is ingevoerd om- dat zij, die uit de werkloozenkassen trekken, dikwijls minder ontvangen dan zij, die op andere wijze worden ondersteund. In verband met vorengenoemd besluit werd een le suppletoire begrooting voor den dienst 1935 vastgesteld. Opnieuw werd de zaak van den vleesch- keunngsdienst behandeld. Den Helder was thans bereid den p'aatselijken veearts hier een aanstelling te geven als onder-directeur, waarbij hij dienst zou doen bij vervanging van den veearts en de hulpkeurmeesters ge durende vacantie en ziekte. Voor de vervan ging bij vacantie zou hij jaarlijks 525 ge nieten, eventueel naar evenredigheid vermeer derd bij vervanging wegens ziekte. B. en W. vonden dit een redelijk voorstel en stelden voor de samenwerking met Den Helder te blijven voortzetten. De raad besloot echter een eigen dienst te stichten en niet op het be sluit tot het opzeggen van het contract per 1 Januari 1936, terug te komen. Met de gemeente Den Helder werd een overeenkomst aangegaan tot toelating van lerüngen op den cursus in oude talen al daar. Verder werd besloten toe te treden als lid van de vereeniging IJsstrijd tegen een contri butie van 10 per jaar. De begrooting der zeegras-exploitatie en de gemeen febegrooting voor 1936 werden vastgesteld. Op de gemeentebegrooting is geraamd voor kosten van ziekenverpleging 12.000, ondersteuning van behoeftigen 22.000, kos ten van werkverschaffing 221.000 en steun verlening aan werkloozen 112.000. Tot dekking van deze kosten zijn als extra-bij dragen geraamd de extra-bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds en de z.g.n. be lastingbijdrage. Hierna kon de begrooting slechts sluitend worden gemaakt door het ra men van een bijdrage in de kosten der huis houding tot een bedrag van 56655.06. De beide kasgeldleènmgen van 25.000 en 17 000 zullen na l Januari a.s. worden verlengd. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer S. de Vries en tot leden der commissie van advies voor de werkloosheid verzekering en arbeids bemiddeling de heeren J. Tijsen Jz. (tevens voorzitter), O. Bosker Jz., J. Klein Cz., M Bakker, F. Bontkes, H. Hulsman en E. Jager Bii de rondvraag had mevr. Wit-Sükker een klacht over de brandweer te Den Oever Hiernaar zal een onderzoek worden inge ste'd Hierna sluiting. In den namiddag van Dinsdag heeft op de algemeene begraafplaats te Berkhout de teraardebestelling plaats gehad van den heer J. Leegwater, in leven gemeenteveldwachter dier gemeente. Voorafgegaan door een achttiental leden- gemeenteveldwachters van den bond van ge meenteveldwachters in Noordholland, onder- afdeeline van den Alg. Ned. Pol. Bond met hun omfloerst vaandel, sloten zich bij hei sterfhuis de Brigade Commandant der rijks- veldwacht te Hoorn en een vijftal rijksveld wachters achter den lijkstoet aan. Meerdere kransen, w.o. werden opgemerkt die van genoemden bond en van de gemeen te-ambtenaren der gemeente Berkhout, dek ten de baar Voor het gemeentehuis stonden B. en W de leden van den raad en vele gemeente-amb tenaren opgesteld Nadat aldaar eenige oogenblikken was halt gehouden, sloten genoemde autoriteiten zich achter den lijkstoet aan. Op de begraafplaats werd allereerst h t woord gevoerd door den burgemeester, die uaar het Engelsch van J. S. FLETCHER door mr. H. J. H. 16) „Ik vind, dat Joseph Bickerdyke zich schandalig gedragen heeft", zei Berna. „Als ik maar een kansje krijg, dan zal ik hem dat wel in zijn gezicht zeggen. Maar ik zie niet in, waarom zich dat nu moet wreken op zijn dochterof op jouw zoon. Wat hebben zij gedaan om dat te verdienen. Oliver lachte gemoedelijk. „Ja, ja, daar zit wel wat in, Benia gaf hij toe. „Jullie vrouwen hebben er slag van om je zin te krijgen. Maar... het is nu eenmaal een feit, dat kinderen moeten boe ten voor de fouten van hun ouders. Dat is al een heel oude waarheid 1 »,Er zijn wel meer van die oude waar heden, die niet waar mochten zijn", zei Benia. „Ik zeg alleen maar... doe niets, waar je later spijt van zou kunnen hebben Zeg, het wordt me te kil, ik ga maar naar binnen". Ze trok haar sjaal wat dichter om zich neen en ging naar binnen, terwijl Oliver een andere sigaar opstak en wat rond ging fandelen om over de gebeurtenissen van den dag na..te denken. Hij wist maar al te Sped, hoe zijn zuster, die toch een verstan dige en praktische vrouw was, er over den overledene schetste als een plichtgetrouw mbtenaar, die ondanks zijn moeilijke en on dankbare taak, geen vijanden had doch en- dfihirfpn h?' Steeds €n onder a,le omstap.- crhi.al Was- een ieder> zonder onder scheid, te helpen en bij te staan. i N^®en8. genoemden bond sprak de heer Leurink uit Noordscharwoude JrJLw1* te hebben gebracht aan den bur gemeester voor diens hartelijke woorden *ot hun overleden vriend en bondsmakker ge- rnw yi den overledene als een vn!ï. afdeel rag, die, hoewel niet ep - grond tredend toch steeds een De brigade-commandant der Rijksveld- wacht te Hoorn bracht dan aan den over ledene voor de vriendschappelijke en colle gae wijze, waarop hij steeds met zijn bri gade had samengewerkt. Als goed vriend en trouw kameraad sprak de heer Rood te Oudkarspel eenige harte lijke woorden tot den overledene en diens i familie, daarbij zijn leedwezen betuigend dat het wegens het onverwacht overlijden, hem niet meer mogelijk is geweest den overledene op zijn ziekbed nog eens de vriendenhand te mogen drukken. Spreker beloofde hem, van wien hij zooveel vriendelijkheid en ware kameraadschap had ondervonden, niet te zui len vergeten. Ten slotte bracht ds. Kreeke, na eenige troostvolle woorden tot de familie te hebben gericht, namens de familie dank aan allen die van hun belangstelling hadden doen blijken en hadden medegewerkt aan deze waarlijk plechtige en indrukwekkende be grafenis. Vergadering der afdeeling Langendijk en omstreken van bloembollencultuur op Woensdag 11 Decmebre, des avonds 7 uur, in het lokaal van Vijzelaar, onder leiding van den heer K. Wagenaar uit Heerhugo- waard, die in zijn opening de wensch uit sprak dat het vak zich in de toekomst vrijer mocht bewegen. Besproken werd eerst de beschrijvings brief voor de algem. vergadering, te hou den in Haarlem. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren K. Wagenaar en W. J. Balder. Ingekomen was een schrijven der afdee ling Bovenkarstpel tot het doen houden eer.er tentoonstelling van gebroeide tu'.pengewas- sen, waarbij gevraagd werd in deze mede werking te verleenen. Besloten werd om aan 10 deelnemers der Flora-tentoonstelling 2.50 uit te betalen, zijnde ten naaste bij het bedrag wat de uitgeplante bollen hebben opgebracht op de groente-veiling en aan 2 deelnemers een bedrag van 10 daar deze voor voorwaar delijk afstand wenscMten te doen voor dien prijs. Ingekomen was een schrijven dat dr. Dijt lezingen zal houden over economische vraagstukken. Bij de rondvraag werd opgemerkt dat het voor verdere bekwaming in het vak goed zou zijn een praart-avond te houden. Besloten werd een deskundige te vragen en er kunnen voordien vragen van allerlei aard schriftelijk ingediend worden bij den secretaris der afdeeling het bloemenvak be treffende. Bij voldoende deelname zullen dan opge zonden worden naar den spreker van dien avond, waarbij alle leden opgewekt worden ter vergadering te komen. De heer v. Mienis, Noordscharwoude, achtte de contributie van per 5 per jaar 'e hoog voor de kleine bedrijven van 5—6 snees. Spr. was van oordeel dat veel meet personen zouden toetreden al3 lid wanneer deze lager gesteld w erd. De voorzitter merkte op dat er reeds een progressieve heffing is, en dat pogingen om het minimumbedrag van 5 te verla gen steeds op de algem. vergadering zijn verworpen. Hierna sluiting. Zanguitvoering „Gemengd 1 oor." 'Woensdagavond werd door de zang- vereeniging „Gemengd Koor" onder leiding van den heer P. Pranger een zanguitvoering geven in de zaal van den heer P. Kramer, alhier. De belang stelling was groot, maar in vergelijking met vorige uitvoeringen, waarbij de zaal dacht. Volgens haar opvatting behoorde hij grootmoedig, vergevingsgezind en ruim hartig te zijn terwille van Louis en Marga- ret Mary. Hij wist ook, dat de oude juf frouw gelijk hadmaar toen hij op het punt stond het met haar eens te worden, kwam hem plotseling het gezicht van Joe Bickerdyke, zooals hij liet in de club voo<- zich gezien had, voor den geesten zijn woede vlamde weer heftig op. „Nooit voordat ik dat heer een lesje ge lezen heb!" zei hij hardop tot zichzelf. „Ik zal Joe Bickerdyke dan toch eerst eens la ten zien wat Carsdale doen kan!" Al wandelend door zijn tuin begon hij plannen te vormen en hij ging daarmede door, toen Benia te ruste was gegaan. En ofschoon hij een staf van vertrouwde be dienden in huis had, hield hij zich nog steeds aan zijn ouderwetsche gewoonte van iederen avond'zelf de ronde te doen, om zich er van te vergewissen, dat deuren en ramen goed gesloten waren; daarna dronk hij nog een glas whisky, rookte één pijp en ging dan zelf naar bed. En toen hij dien avond op het punt stond zijn voordeur op de knip te doen, werd er hard tegen getikt Hij deed open en zag een man staan dien hij kende als een boodschappenlooocr van „The Grif fin", met een brief in de hand. „Van mijnheer Louis John, mijnheer Carsdale. Ik hoef niet op antwoord te wach ten". zei de man. Oliver sloot de deur en nam den briet mee naar zijn kamer. Het was echt iets voor hem om eerst zijn pijp te stoppen «i zijn whi«kv in te schenken, voordat hij den briet open scheurde. Eerst toen zij goed brand geh-eel bezet was, was het wel wat min der. Eerst kwam „Gemengd Koor' op het tooneel en zong een viertal liederen op verdienstelijke wijze. Vooral „Waar de Hei te bloeien staat" van J. P. J. Wierts, werd o. i. goed gezongen. Daarna kwamen de kleuters de klein sten, koorklas A, welke met pianobege leiding van mej. N. Kramer, zes aardige kinderversjes zooals „De Spoortrein" van Joh. Veth. „Nici" van F. C. Palm boom, „Jarig Jetje" vm Van Praag, al lemaal bekende versjes van voor de radio. Aardig was het de kleine peuters, met ernstige snuitjes, de oogen op den directeur gevestigd, maar toch onbe vangen en vrij, hun liedjes te hooren en te zien zingen. Hoewel deze kleinen het soms met de zuiverheid niet te nauw namen wordt er steeds met de meeste aandacht en pleizier naar dit klasje geluisterd. Ook bij het tweede optreden werden de liedjes heel aardig gezongen. Het laatste „de Kleppermarsch", met bege leiding van de kleppers was een goed wel wat luidruchtig slot. Bij de koorklas B, de grootere kinde ren viel een belangrijke verbetering te constateeren, er werd veel zuiverder ge zongen dan wij het van dit koor gewend waren. Er zijn dan ook heel wat leden bijgekomen. Men beschikt over goed materiaal. Eén der versjes van deze klas: „Het zonnetje van binnen" had slechts één coupletje. Dat was geen be zwaar, wijl een der jonge zangers, de 14 jarige D. Schouten heeft er een cou plet bijgemaakt. Daarvoor werd een dubbel applaus gegeven. Bij de vier laatste door Gemengd Koor" gezongen liederen waren het ver plichte en het vrije nummer van het concours te Santpoort. „De dag des oor deels" door J. H. Boedijn en „het Onuit- gezongen Lied" van Wierts; over het algemeen werd goed gezongen. Het was een mooie zangavond. Door eenige leden van de zangver- een iging werd een tooneelstukje in één bedrijf „Oom Leerman is dood", opge voerd. Het was een leuk schetsje, dat door de jonge dilettanten vlot gespeeld werd. Het Amsterdamsche dialect van de fa milie Lobbes is echter wel iets te verbe teren. Niettemin werd er hartelijk om gelachen. Een gezellig bal besloot den avond. Aanbestedingen. 'Aanbesteed zal worden het onder houd gedurende 1936 van de navolgende Rijkswerken, in en langs het noordelijk en westelijk gedeelte van de Wieringer- meer: het gemaal Leemans met de Stonte- lersluis 2100.—), de vaarten en slooten 8500.—); de Slootsluis 350.—); de straatwegen 22.800)de vaste en be weegbare bruggen 1550.de gewal ste wegen 5800.—J; de kanalen, water- keeringen en kunstwerken, tot de Am- stelmeerboezem behoorende 7900. Totaal der raming 49.000. Verder zal worden aanbesteed het on derhoud gedurende 1936 van de navol gende Rijkswerken in het oostelijk en zuidelijk gedeelte van de Wieringer- meer, te Medemblik en te Andijk: Gemaal Lely 1600.—), vaarten en tochten 6700.—), de Hoekvaartsluis 200.—), de straatwegen 44.750.—), de gewalste wegen 4500.de vaste en beweegbare bruggen 1600.het Overleekerkanaal te Medemblik met de kunstwerken 550.het gemaal en arbeidei woningen in den proefpolder te Andijk 100. Totaal der raming 60000.—. Aanvaarding legaten Door de Kroon is toestemming verleend aan het r.k. kerk- en r.k. armbestuur tot aan vaarding van een tweetal legaten door de thans overledene W Melker bij uiterste wils beschikking gelegateerd. De gemeentebegrooting. De gemeentebegrooting is thans van Ged. Staten terug gekomen met een beperkt aantal opmerkingen Hoofdopmerking is wel deze, dat van de reserve, welke nog bestaat, geen f 3000 in de begrooting mag worden opgenomen, maar een bedrag van 600, Onze Eerste December-Opgave. Een Krniswoord-pnzzle. Wij laten hieronder het geheel inge vulde diagram volgen. Stand der lijst per 1 Dec. Als hoogstgeplaatsten kwamen op de lijst voor: J. F. de Waal 97 p. Mej. Pastoor en Mej. M. Siezen 94 p. W. C. Einwachter 93 p. Th. Bo6 91 p. R. Smid6 76 p. Wed. Schagen 72 p. Mej. G. Hoog land 64 p. J. Jansen 63 p. Mej. A. Nienes 60 p. Mej. L. v. Ossenbruggen 36 p. P. Haasbroek 30 p. Mevr. Ha6sels 22 p. en verder een groot aantal met 20 en min der punten. Deze kunnen door geregel de inzending met zekerheid aan een prijs toekomen. Om voor den Decemberprijs in aan merking te komen moet men niet alleen op de lijst bet hoogst aantal punten heb ber», maar ook minstens 3 goede Decem- ber-oplossingen hebben ingezonden. Onze Nieuwe Opgave. (No. 2 der De- cember-serie). Welke vermenigvuldigingen? Wij geven hieronder twee lettereom- men. In beide stellen dezelfde letters dezelfde cijfers voor. CSHDM X FHMS DDHFHBAMA ZABHC X ADCZ BAADCMPDP (De getallen van vijf cijfers zijn even, die van vier cijfers oneven). Gevraagd wordt beide sommen in cijfers in te zenden. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtij dig mogelijk doch uiterlijk tot Vrijdag 20 Dec. 12 uur aan den Puzzle Redacteur van de Alkmaarsche Conrant. zoodiat een bedrag van 2400 gevonden moest worden. In verband met de nader in gekomen voorschriften ten aanzien van de bijdrage van het rijk in de kosten van steun verlening aan arbeiders kon de post met ruim 2000 worden verhoogd en is het ge lukt ook met de andere opmerkingen van Ged. Staten rekening te houden zoodiat zonder extra bijdragen van het rijk uit het werkloosheidssubsidiefonds de begrooting aan den raad is aangeboden. Deze zal in een binnenkort te houden commissievergadering worden onderzocht en het ligt voorts in die bedoeling om de begrooting te behandelen in de raadszitting na Kerstmis a.szoodat deze voor het einde van het jaar is vast gesteld. Ontwikkelingsconcert. In de zaal van Duin en Bosch werd Woensdagavond een ontwikkelingsavond ge geven waaraan medewerkten het Zusterkoor van Duin en Bosch en Stehn Jansen's Vo caal Dames-ensemble, terwijl solisten waren mevr. Grethe WeijnschenkHogebirk, so praan, mevr. Lenie MeijerHennik en mej. Beb Ogterop, terwijl het accompagnement was toevertrouwd aan mevr. Nelly Jansen v. d. Gugten. Het geheel stond onder leiding van den heer Jansen. We kunnen volstaan met de mededeeling dat zoowel vocaal als instrumentaal deze uitvoering als zeer ge slaagd mag heeten. Overeenkomstig de verwachting hebben de damessolisten zich van hun taak gekweten, terwijl ook de zang van het Zusterkoor zeer goed was, zoodat liefhebbers en kenners van muziek een genotvollen avond hebben ge smaakt. Bij een 8-tal boo-men op erven van ver schillende perceelen werd iepziekte gecon stateerd. Door den minister van landbouw en visscherij werd den eigenaren bericht ge zonden, dat deze boomen vóór 1 April 1936 moeten zijn geveld en de schors op de beken de wijze onschadelijk moet worden gemaakt. Een mooi succes. De zangdemonstraties, welke langs de straten zijn gehouden door de kinderen van de O. L. school, ten bate van het crisscomi- té, hebben een mooi succes gehad. Er werd een bedrag van 63 ingezameld. Déraillement. Op het marktterrein is door den storm een ledige wagon op dirift geraakt. Het ge volg was een botsing, waardoor een trein uit de rails geraakten. Hoewel gelukkig geen persoonlijke ongelukken voorkwamen, is de niaterieele schade nogal belangrijk. De afdeeling vergaderde Woensdag avond hoofdzakelijk ter bespreking beschrij vingsbrief 179ste algem. vergadering. Zoo als de voorzitter terecht opmerkte, zal deze bijeenkomst geheel in het teeken der sanee ring staan. Aangaande een hoofdbestuursvoorstel om een bedrag groot 5000 te voteeren ter dek king van het verlies van Flora kon de bijeen komst zich daarmede vereenigen. De afgevaardigde kregen echter vrij man daat. Een adres der zusterafd. Bovenkarspel van het anti-saneeringscomité, waarvan aan 't slot de leuze „Weg met de Saneering'', ver wierf algeheele instemming der aanwezigen Aan 't slot der bijeenkomst werd nog het vriendelijk verzoek gericht Zaterdag de lezing van dr. Mol in 't café ,,'t Centrum" te Limmen niet te verzuimen. Dr. Mol zal be handelen het onderwerp: „De veredeling onzer bolgewassen. Het belooft een zeer in teressanten en leerzamen avond voor de vak- genooten te worden. Stamboekstier aangekocht. In overleg met ir. L. de Vries, rijksvee- consulent in N.-Holland, is door den heer D. Kramer Glijnis aangekocht den 2-jarigen Frieschen stamboekstier Kekkes Lindbergh II, fokker P. Kooistra te Kubaard. De stier erft op exterieur zeer goede over en werd in Fr. meermalen bekroond. Op de centrale keuring in Mei 1935 werd bij te Leeuwarden no. 2 geplaatst, terwijl hij op de herden kingstentoonstelling den 3en prijs verwierf. Hij is de zoon van Lindbergh II, kampioen van Zuid-Holland en in Fr. tienmaal be kroond. De marktvereeniging „De Eendracht" heeft besloten tot het maken van een en laadplaats aan de Westerwij?end. los* de. ging hij den brief van zijn zoon zitten lezen. Beste Vader, Vanavond heb ik met Margaret Bicker dyke gesproken. We vinden het beiden heel erg jammer, dat onze vaders oneenigheid hebben gekregen. We hopen van harte, dat het spoedig mag werden bijgelegd. Maar zoolang het zoo blijft, voelen wij het als onzen plicht om onzen eigen weg te gaan Ronduit gesiproken zijn we niet van plan onze voornemens door iets, wat dan ook, in de waf te laten sturen! We hebben el kaar beloofd te gaan trouwen en dat zullen we dan ook doen. En daarom geloof ik, dat ik beter doe met uit uw huis te gaan. Dat is het verstandigste voor u en mij. Ik zal rflorgen Bew sturen om mijn boeken en ver dere5 zaakjes te halen. Ik ben er van over tuigd, dat u dit van nte begrijpen zult en ik hoef er verder niets aan toe te voegen, dan alleen dit, dat ik nog steeds uw liefheb bende en voor zoover mijn geweten het toe laat uw plichtsgetrouwe zoon ben. LOUIS JOHN CARSDALE. Oliver las dit merkwaardige briefje twee maal over, voordat hij het zorgvuldig in zijn portefeuille stak. Hij begreep het volko men, en toen hij tien minuten later naar bed ging. verwenschte hij Joe Bickerdyke hartgrondig als den verwekker van al die narigheid. HOOFDSTUK VII. De Heide-Hoeve. Oliver was heel zijn leven gewend ge weest vroeg op te staan. Als kind en jonge man was hij vroeg uit bed gehaald, of hij zin had of niet; later was hij tot de over tuiging gekomen, dat het tijd is om op te staan zoodra het tijd wordt zich nog eens om te draaien. Hoe ouder hij werd, des le vroeger werd zijn opstaan. 'Hij was altijd op, voordat er nog iemand van zijn huis houding bij de hand was; de bedienden, die in den zomer de luiken open deden, zagen hem reeds in den tuin wandelen. In den winter vonden ze hem vcör den lessenaar in het kamertje, waar den avond te voren een houtvuur voor hem was klaargelegd, zoodat hij niets anders te doen had. dan het aan te steken met de lucifers, die er naast lagen. Lang voor zonsopgang kwam hij beneden, stak dat vuur en zijn lamp aan, zette zelf een kop thee en schreef zijn za kenbrieven, voordat de dienstboden aan den gang gingen. Hij kende de waarde van vroeg opstaan en het voordeel van werken met een uitgerusten geest en een uitgerust lichaam. De meeste zijner talrijke onderne mingen had hij voor het ontbijt uitgedacht en in vroeger dagen, toen hij in de spinne rij zelf nog toezicht hield, was hij altijd te gelijk met zijn vroegste werklui present ge weest en had het ontbijt beschouwd als een rustpooze halverwege den langen ochtend Het geheim van deze gewoonte lag hierin, dat hij nooit over tienen in bed lag en dat hij dadelijk in slaap viel, zoodra hij tus- schen de dekens was gekropen. Maar in den nacht, die op dien opwin denden dag volgde, sliep Oliver, voor het eerst sinds jaren heel slecht. En als hij al even indommelde, dan lag hij te droo- men, dat hij heftig met Joe Bickerdyke aan het ruzie maken was. Midden in den nacht lag hij een paar uur aan één stuk wakker, wat hem nog nooit in heel zijn leven over komen was. Voortdurend was hij met zijn wraakplannen bezig. Om vijf uur was hij gekleed en geschoren en had hij naar ge woonte een koud bad genomen. Hij zette thee, at er een droog stuk brood bij en stak een sigaar oip. Daarna ging hij de frissche lucht in. En al plannen makend, richtte hij zijn schreden naar de kleine rotsvlakte, waar hij den vorigen Zondagavond met Rawlinson naar Ryvedale Abbey had staan kijken. Daar ging hij ziften en staarde pein zend voor zich uit, terwijl de zon al hooger en hooger boven de heuvelen oprees. Ditmaal keek hij niet naar de Abbey en dacht er al evenmin aan. Hij was zich vaag bewust en stond zelf over dat bewustzijn verwonderd, dat er in zijn gevoelens voor de abdy een onwillekeurige omkeer had plaats gegrepen. Hij was er niet meer zoo zeker van, dat hij er naar verlangde. Bic kerdyke was nu immers eigenaar? En nu die abdy eenmaal van Bickerdyke was, scheen al haar heerlijkheid en glorie ver gaan. De druiven waren niet zuur.., maar de aanraking van Bickerdyke had ze van hun dauw beroofd. Bickerdyke was net een glibberige slak, nu hij hem eenmaal door en door kende. En nu hij eenmaal over die begeerde vrucht gekropen was, mocht hij die houden en zelf opeten! Hij, Oliver Carsdale, zou wel naar iets anders om zien. Hij keek den anderen kant uit en toen vielen zijn blikken op het stukje land, dat hij aan Rawlinson getoond had en dat geen deel uitmaakte van de bezitting Ry vedale. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 15