Agenda KIJKEN isKOOPELCLOECK JhiMicaties JlecAUzake n üaaisie betichten &heepsüjdutQeti Stad w Omgeving. WeecAedcht JOSEPH SCHMIDT GEDEPUTEERDE STATEN TEGEN DEN KROON. Geen gevolg gevend aan salaris verlaging. DE OUDE DE BIE STAAT TERECHT. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. komt a.s. Vrijdag in CITY theater Algemeen verslag en Memorie van antwoord op de Gemeente-begrooting. Na 288. KOSTEN TER ZAKE VAN Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Jeanne d'Arc, de maagd van Orleans (rom- Rist.); hoofdrollen Angala Sallockar en Gus- tav Gründgen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De bonte sluier (rom.); hoofdrollen Herbert Marshall, Jean Herstholt en Warner Oland. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8, hoofdnummer Avontuur aan het Lido (hum.) hoofdrollen Szöke Szakall, Nora Gregor. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De speler (real.); hoofdrollen Richard Dix en Dorothy Wilson. Toegang boven 14 jaar. Dinsdag 17 December 8 uur, 't Gulden Vlies, concert koren onder leiding van Nico Snel. Woensdag 18 December. 8 uur, logegebouw Nieuwesloot 111, lezing over „Geesten-inspiratie" voor de vereen, van Spiritisten Harmonia. 8 uur, bovenzaal van Gijzen, Breedstraat, worstelwedstrijden. 7.30 uur, zaal De Bakker te Noordschar- woude, uitvoering Hercules en Hygiëa. HINDERWET. Heden zijn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met bijlagen van: a. den heer C. P. Middelbeek, alhier, om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij, met plaatsing daarin van een heeteluchtoven en een electro-motor van 1 P.K., voor de aandrijving van diverse machines, in het perceel Zcven- huizen nr. 1 b. de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's-Gra- venhage, om vergunning tot het uitbrei den van een ondergrondsche benzinebe waarplaats met aftapinrichting door ver vanging van de pomp door een eledrisch aangedreven aftappomp, voorzien van een motor van 1/4 P.K., in het perceel Ka naaldijk nrs 2122; c. den heer W. Schmidt, alhier, om vergun ning tot het oprichten van een auto garage, met plaatsing daarin van een electro-motor van 2 P.K., voor de aandrij ving van een auto-wasehmachine, in het perceel Heiligland nr. 38. Bezwaren tegen deze verzoeken kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG, 31 DECEMBER a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Ge durende drie dagen vóór gemelden dag kun nen de verzoekers en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 17 December 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. PRINSES JULIANA TE BAARN. Gistermiddag heeft H.K.H. prinses Juliana een bezoek aan Baarn gebracht. Te omstreeks twee uur arriveerde zij, ver gezeld van haar hofdame, freule de Brauw, per auto ten huize van den burgemeester, jhr. mr. G. C. J. van Reenen waar zij een vergadering bijwoonde van de Naaldvak school prinses Juliana financiert n.1 die instelling en kennismaakte met de be stuursleden daarvan. Vervolgens bracht de prinses een bezoek aan de school, waar de directrice aan haar werd voorgesteld en waar Haar door een der leerlingen bloemen werden aangeboden. Na hier alles in oogenschouw te hebben ge nomen, begaf H.K.H. zich naar de woniig van mej. C. A. J. Druyvestein om haar per soonlijk de eere-teekenen te overhandigen in verband met haar benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Mej. Druyyvestein ontving deze onderscheiding in verband met haar 25-jarig jubileum als bestuurslid van de Vereeniging voor Ziekenverzorging. Daarop vertoefde de prinses nog eenigen tijd ten huize van den burgemeester, waarop H.K.H. te ongeveer half zes weer naar Den Haag vertrok. In de hedenmiddag te Haarlem gehouden vergadering van de Prov. Staten van Noordholland is o.m. bfesloten om de aanma ning van den Kroon om de sala rissen van het provinciaal per soneel met 5 te verlagen, geen gevolg te geven. Na Oss' zuivering. Voor de Bossche rechtbank had zich hedenmorgen te verantwoorden de 46- jarige Ossche arbeider M. F. de B., vader van Piet en Wim de B., wegens de uit lokking van den in den nacht van 15 op 16 Mei 1934 te Ooyen door H. A. v. d. Putten, J. Hendrik (Jonge Toon de Soep) en M. de Bie en F. J. v. Orsouw ge pleegde roofmoord in de woning van de bejaarde gebroeders Verhoeven. M. de B. is ten laste gelegd, dat hij korten tijd tevoren te Oss door misbruik van gezag als vader van W. M. de B. door voor wat deze betreft hem daartoe aan te zetten en verder wat allen betreft door het verschaffen van gelegenheid middelen en inlichtingen dit misdrijf opzettelijk heeft uitgelokt. Als eerste getuige wordt gehoord H. A. v. d. Putten (de Ruth die den roof moord bekende en nog eens vertelde wat er in dien nacht was geschied). De president vraagt, hoe ze er eigen lijk toe gekomen zijn. Getuige zegt, dat de Bie verteld heeft, dat daar een oude man woonde, bij wien wat te halen was. Hij kwam meermalen bij de Bie aan huis, want hij was bevriend met Piet. Verdachte klaagde zijn nood, dat hij geld noodig had om voor Piet een verdediger te kunnen betalen. Hij riep getuige toen het plan tot den overval op den ouden man te Ooyen aan die veel geld had. Ook van de vrouw heeft getuige inlich tingen gehad, 's Avonds bij van Buul hoorde hij nog meer. Het aanvankelijke plan om op Maandag den overval te doen ging niet door. Toen zouden zij het Dinsdag doen. Weer gaf de Bie raadge vingen en hij zei, dat ze het beste door den kelder konden gaan. Wim de Bie vroeg aan zijn vader een revolver, die het wapen aan Hendriks gaf. President vraagt verdachte wat hij hiervan denkt. Verdachte blijft ontken nen. Getuige A. J. Hendriks (Jonge Toon de Soep) doet ook mededeel ingen over de toe- draent van den overval. Weer antwoordde verdachte op een des betreffende vraag van den president, dat hij nergens van wist. Voorgeleid wordt de 17-jarige getuige W. de Bie, zoon van den verdachte, die beruid is als getuige in de zaak van zijn vader op te treden. Hij erkent, dat het plan van den inbraak was besproken. Eerst heeft getuige het van P. v. B. en daarna van zijn vader gehoord. Zijn vader heeft hem verteld het van de Ruth te hebben gehoord. Vrder wordt gehoord de 25-jarige gede tineerde J. v. Orsouw (de Olie), die ook mdedeel ingen doet over den overval Verdacht verklaarde nogmaals niets met deze zaak te maken te hebben. Meerv. strafkamer. Zitting van 17 December. Uitspraken 10 December. Chr. Joh. van B., koopman, Hoorn, ged. Ztedenmiedr. art. 248bis strafrecht. Aangehouden tot 7 Januari. Lambertus Korver T., arbeider, Wie- ringen. Mishandeling, 3 maanden gev. en betaling van een schade: 99.13. Pieter O., winkelier Helder. Hooger beroep, veroordeeling overtreding ijk- wet; 6 x 1 boete of 6 x 1 dag hechtenis. Joh. F., chauffeur, Haarlem en Gtjs- bertus V., leeraar Zeevaartschool Hel der. Veroorzaken van dood door schuld (auto-ongeluk te Het Zand op 13 Aug. j.1.) Beiden vrijgesproken) wegens gebrek aan bewijs. Klaas de Gr., los werkman, Enkhui zen. Brandstichting in een brievenbus; 1 dag gev. met 1 dag aftrek en ter be schikking der regeering gesteldd. (Ongecorrigeerd ARRESTATIE VAN COMMUNISTEN. Het Japansclie ministerie van binnen- landsche zaken zet de strijd tegen staats- vijandige elementen, in het bijzonder tegen communisten en leden van religieus politieke secten, voort. De politie heeft op Hokkaida 184 communisten gearresteerd, o.m. den leider, een gewezen professor. Te Tokio zijn Dinsdag 19 advocaten we gens communistische activiteit veroordeeld tot tuchthuisstraffen van ten hoogste tien jaren. HIJ POOGDE BIJ EEN AGENT IN TE BREKEN. Vandaag nam een wel bijzonder avontuur lijk inbreker in het bankje der verdachten te Amsterdam plaats. Reeds negen maal is hij wegens diefstal met braak veroordeeld en thans zou hij een nachtelijk bezoek hebben trachten te brengen in de woning van een agent van politie in den IJpolder. In den nacht van 13 op 14 Juli hoorde de agent een geluid, dat hij direct als „ver dacht" herkende. De vakman aarzelde geen moment; hij greep z'n revolver, sprong z'n bed uit en begaf zich naar buiten. Op dat moment vluchtte een man in het nachtelijk duister weg. Een revolverschot kraakte; de vluchteling struikelde, richtte zich weer op en vluchtte verder Onmiddellijk waarschuwde de agent Jjn collega's en enkele uren later werd u. recidi vist gearresteerd. De man had te veel erva ring om door dik en dun te ontkennen; hij gaf toe in den IJpolder te zijn geweest: „op zoek naar een mooi vischwatertje''. Ook had hij een praatje gemaakt met een seinhuis wachter, vlak in de nabijheid van de woning van den agent. Maar slechte bedoelingen? Geen sprake van! De rechtbank geloofde niet veel van het verhaal en dit college veroordeelde hem tot twee jaar gevangenisstraf onder aftrek van ruim twee maanden voorarrest. De „onschuldige" liet het er niet bij; hij teekende appél aan en vandaag behandelde het gerechtshof deze strafzaak. Wear kwam hij met het verhaal over het „mooie vischwatertje" voor den dag. President: Och kom, in 't holst van den nacht zoek je een vischwater, terwijl je over dag niets te doen hebt. Bij fouillering vond de politie een mes, een zaklantaarn en een paar handschoenen. Waar dienden die handschoenen voor, wilde de president weten, zeker voor de kouop 13 Juli.... Verdachte: Ik draag altijd handschoenen. President: Tot vei hooging van ie uiterlijk schoon of tegen de koude, of Verdachte vult de zin niet aan. De procureur-generaal mr. Versteeg requi- reert bevestiging van het vonnis (twee jaar met aftrek van voorarrest). De verdediger mr. Th. Eskens pleitte cle mentie. Arrest 31 December. EEN MEISJE ONTVOERD. Drie maanden geëischt. Voor het Amsterdamsche Hof heeft van daag een schildersknecht terechtgestaan wegens ontvoering van een minderjarig meisje. De rechtbank had hem tot drie maan den gevangenisstraf veroordeeld. Eind September van het vorige )aar ver" spreidde de politie het signalement van een 17-jarig meisje, dat sedert eenige dagen ver dwenen was. Tenslotte werd zij gevonden; de jeugdige avonturierster had haar intrek ge nomen op een zolderkamertje, dat voor haar gehuurd was door een schildersknecht, waar mee ze „verloofd" was. Haar ouders waren niet bijster op deze verkeering gesteld, omdat de jeugdige schilder uit een minder gunstig milieu afkomstig was. De verliefde jonge man wist een uitweg; hij huurde een kamer tje, zoodat zij voorloopig niet te vinden was en de ouders haar niet naar een gesticht konden brengen, waartoe het plan bestond. De procureur-generaal Mr. Versteeg, requireerde eveneens drie maanden gevange nisstraf. De verdediger Mr. P. van 't Hoff Stolk bepleitte een voorwaardelijke straf. Arrest 31 December. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL TE UTECHT. Twee werklieden zwaar gewond. Hedenmorgen te 12 uur heeft op den Vleutscheweg te Utrecht bij den bouw der onderbrug van het Amsterdam-Rijnkanaal een ernstig ongeval plaats gehad. Uit ee^ heistelling voor het aanbrengen van palen viel een stuk ijzer op 2 werklieden, die er onder stonden. De gevolgen bleven niet uit en beide slacht- 1 offers bleven ter plaatse zwaar gewond liggen. Het zijn de 18- jarige C. Nederveen en de 33- jarige H. Meijer, beiden uit Rotterdam. De slachtoffers zijn naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht DE SNEEUWSTORMEN IN IJSLAND. Inzake de zware sneeuwstormen op IJsland wordt nader uit Reikjavik ge meld, dat men er vrij zeker van is, dat er vijf vermiste visschersbooten zijn ver gaan, aangezien wrakstukken zijn aan gespoeld. Ook in de haven van Reikjavik heeft de storm schade aangericht. In het Noorden zijn twee mannen bij het in veiligheid brengen van hun schapen dood gevroren. WIJLEN Mr. LODER'S OPVOLGER. Luitenant-generaal Swart. Naar wordt meegedeeld is in de plaats van wijlen mr. B. C. J. Loder tot voor zitter van curatoren van de Indologische faculteit te Utrecht benoemd luitenant- generaal b. d. H. N. A. Swart, thans waarnemend-voorzitter. DE DIEFSTAL IN HET KONINKLIJK ARCHIEF. Verdachte krijgt 2 jaar. De Haagsche rechtbank heeft heden de gewezen amanuensis A. de R., than6 gedetineerd, van het Kon. huisarchief tegen wien door het 0. M. 3 jaar gevan genisstraf is geëischt wegens verduiste ring en diefstal van verschillende voor werpen afkomstig uit het Kon. huisar chief, veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf. COMMUNISTISCHE BETOOGINGEN TE PRAAG. De Tsjechische bladen melden, dat Maan dagavond communisten betoogingen hebben gehouden. Na botsingen met de politie, waarbij verscheidene communisten werden gearresteerd, vormde de overigen een op tocht, waaraan ongveer 500 personen deel namen. Toen de politie, welke per uitrukauto ter plaatse was verschenen, den optocht wilde ontbinden, werd zij door de betoogers met steenen en flesschen bekogeld, terwijl de demonstranten ook van knuppels gebruik maakten. Pas na geruimen tijd is de poli tie erin geslaagd de betoogers uiteen te ja gen De communisten hielden volgens de bladen particuliere auto's aan, waarmede zij hun gewonden lieten vervoeren. De persdienst der politie verklaart, dat de betoogingen geen politieke oorzaak heb ben. LAVAL SPREEKT IN DE KAMER. Hedenochtend heeft Laval in de Fransche Kamer geantwoord op de critiek tegen het Italiaansch—Abessinisch conflict. „Frankrijk is trouw aan het Volkenbonds pact en tracht den vrede te herstellen. Het trachtte de vijandelijkheden te doen staken zelfs voor deze waren begonnen", zeide hij. Laval herinnerde dan aan de besprekingen welke hij heeft gevoerd te Rome, Genève en Londen en aan de samenwerking met Enge land. Laval denkt steeds aan den vrede voor de Fransche haardsteden en handelt dien overeenkomstig. Alles doet hij om een oorlog te voorkomen. Toepassing van artikel 16 had een oorlog tengevolge kunnen hebben. Tenslotte zeide hij nog: „Men verwijt ons een premie te stellen op den aanvaller. Wij hebben evenwel slechts een plan opgesteld. Wij hadden geen beslis sing te nemen en handelden slechts in op dracht van den Volkenbond. Ik wijs deze on rechtvaardige en onjuiste critiek dus van de hand. Iedereen vraagt vrede, welnu het is in naam van den vrede dat ik heb gehandeld. Onze vrije sterke republiek wil met allen sat menwerken om den vrede in Europa te hand- 1 haven, daarom heb ik reuen gemaakt naar Rome en Moskou. Ik onderhandel met alle mogendheden, die verklaren bij te willen dragen tot de reconstructie van Europa en ik zal voortgaan met deze politiek welke mijn geweten voldoet". STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". Bintang (Silver Java Pacific Line) van San Francisco 15 December. Johan de Wit, thuisreis, verwacht te IJmuiden en te Amsterdam 18 Dec resp. 9 uur v.m. en 1 uur n.m. K. N. S. M. Deuealion 16 December te Genua. Euterpe 16 December 23.25 Lydd gep. Hermes 16 December te Izmir. Juno 16 December van Cartagena naar Alicante Nereus 16 December van Kopenhagen naar Gdynia. Rhea 16 December van Tarragona naar Valencia. Saturnus 16 December van Algiers naar Antwerpen. Stuyvesant 16 December 19.00 van Ply- mouth naar Havre. Telamon 16 December Gibratar gep. Titus 16 December van Sushak naar Bari. Triton 16 December te Samos. Ulysses 16 December van Candia naar Catacolo. Venezuela 14 December van Dover naar Barbados. Vesta 16 December van Bonanza naar Huelva. Vulcanus 16 December te Barcelona. JUBILE. In een intiem samenzijn met het heele per soneel heeft hedenmorgen de heer Joh. D. Appel een der werkers van zijn drukkerij, den heer P. Wester, gecomplimenteerd met ziin 15-jarige dienstvervulling. Hij bood hem daarbij als cadeau en zilveren tafelmes aan met inscriptie De heer Appe! herdacht bij deze gelegenheid tevens het 60-jarig bestaan der zaak op 9 Sept. 1.1., welk feit toen stil zwijgend is gepasseerd. GESLAAGD. Gisteren slaagde te Amsterdam voor het examen voor apothekers-assistente onze stadgenoote mej. Anja Sletsma. KERKVERKIEZING. Tot notabei bij de Ned. herv. gemeen te te Oudorp is verkozen de heer J. van der Ham. AFSCHAFFING KERMIS EGMOND AAN ZEE. In zijn gisteravond gehouden vergadering heeft de raad der gemeente met 4 tegen 3 stemmen besloten tot afschaffing der ker mis aldaar. Tegen stemden de heeren C. Broek (wet houder); F. Suveks en Joh. Dqkker. VOOR HET KIND. zoodat ik tot mijn groote spijt, ge dwongen door den nood der tijden, u mijn jaarlijksche bijdrage moet onthouden waardoor het Gemeentebestuur, hoe wel overtuigd van het onmisbare aandeel, dat uwe stichting in de gemeenschap van onze stad vervult, genoodzaakt is, uwe sub sidie in het komende jaar van de begrooting af te voeren en bij dezen U mijn lidmaatschap uwer vereeniging opzeg Zinsneden uit brieven, die iedere penning meester van iedere vereeniging dit jaar zal hebben ontvangen en nog ontvangt! De tijden zijn moeilijk, dus: menigeen zal moeten bezuinigen, particulier, zoowel als overheidsorgaan, m^ar De tijden zijn moeilijk, dus: de nood stijgt en meer kinderen dan ooit vragen verzor ging en onderdak, ter voorkoming van onder gang en verwildering, en De tijden zijn moeilijk, maar Enkele centen heeft een ieder nog wel om een paar postzegels van het Kind te koopen en daarmede de_ dreigende hulpvermindering van vereenigingen en stichtingen van alle richtingen te voorkomen, want Als iedere Nederlander 7 centen geeft aan den weldadigheidszegel voor het kind (dus boven de gewone waarde!), dan zijn alle ver eenigingen in de mogelijkheid gesteld in 1936 haar plicht te doen! WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Alk maar vestigt de aandacht op een twee tal kooplieden van wie één voorgeeft Belg te zijn en die bij particulieren spot- goedkoope manufacturen t.w. overhem den, sokken, handdoeken e. d. aanbie den, die later ge'everd worden en waar van men alleen een monster toont. Tegelijk worden onder een mooi verhaal coupons stof voor heerencostuums aangeboden, waardoor het slachtoffer onder de suggestie van „koopje-halen" komt en deze stoffen koopt, tegen een te hoogen prijs wat achteraf blijkt. Deze stoffen worden contant betaald, doch de bestelde manufacturen worden nooit ge leverd. Gebleken is, dat ook in Alkmaar reedt- slachtoffers zijn gevallen. Men zij op zijn hoede. WINKELSLUITINGSWET. Ingevolge de bepalingen van de Win kelsluitingswet is het geoorloofd de winkels van Woensdag 18 tot en met Dinsdag 24 December 1935, eiken werk dag voor het publiek geopend te hebben van des voorimddags 5 tot des namid- c.ags 10 uur. Zondag 22 December 1935 gelden de gewone Zondagsbepaliagen Te Alkmaar mogen alle winkels op Woensdag 25 December 1935 (Ute Kerst dag) van des voormiddags 5 tot des ua- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 17 December. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,6 m.M. te Happaranda. Laagste barometerstand 747,5 m.M. te Brest. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 18 December: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuidooste lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; aanvanke lijk weinig of geen neerslag; temperatuur om het vriespunt. Weeroverzicht. De depressie, die gisteren een oogenblik noord-westerstorm op de zuidelijke Noordzee bracht, is in diepte afnemend noord-oost- waarts getrokken Een nieuwe depressie, die snel dieper wordt, trekt uit het Kanaal naar Frankrijk. Een nog diepere ligt ver op den oceaan, de hooge druk in het noord oosten is nog wel iets afgenomen maar zal zich thans vermoedelijk gaan herstellen, zoo. dat de kansen op oostelijke wind en vorst in midden- en noord-Europa weer toenemen. De Britsche eilanden opklarend weer bij noordelijken wind en zij hadden plaatselijk vrij sterke nachtvorst. IJsland is grootcn- deels onder invloed van de nieuwe depressie. In Duitschland is de vorst in het zuiden verdreven en in het oosten zeer licht gewor den. Ook daar valt vrij veel sneeuw. In Scandinavië is de vorst weinig veranderd, het sneeuwdek neemt er nog toe. Krimpende wind is hier te lande met lichte vorst of temperatuur om het vriespunt te verwach ten, met lichte dooi overdag. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.14 uur licht op. middags 8 uur en op Dwderiag 26 De cember 1935 (2en Kerstdag), den gehee- len dag voor het publiek geopend zyn. VRIJGESPROKEN. De Alkmaarsche rechtbank heelt heden uitspraak gedaan in de zaak „dood door schuld", een aanrijdings kwestie met doodel ijken afloop waarvan wij de vorige week uitvoerig verslag hebben gegeven. Het betrof het auto ongeluk te 't Zand op 13 Augustus j.1. Joh. Fennis, chauffeur te Haarlem en Gijsbertus Verschuur, leeraar aan de zeevaartschool te Den Helder, werden beiden vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De eisch was voor Fennis 200 boete subs. 60 dagen hechtenis, voor Ver schuur 300 boete subs. 80 dagen hech tenis en van beiden intrekking voor een jaar van het rijbewijs. BEGIN VAN BRAND. Gistermorgen omstreeks 10.30 uur brak er een begin van brand uit in de bovenachterkamer van perceel Coster- straat 2, bewoond door mej. N. en waarin bet atelier gevestigd was van den kunst schilder L Het gelukte de politie door krachtdadig optreden en met behulp van den kunstschilder L. den brand tijdig te b'asschen met emmers water. Eenige goederen waren verbrand. Het meeste hiervan was niet verzekerd. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Omstreeks 6 uur gisteravond had op den Hoeverweg in deze gemeente een aanrijding plaats tusschen den bestuur der van een bakfiets, genaamd S. K., wonende te Heer-Hugowaard en den bestuurder van een motorrijwiel W. K wonende te Egmond aan Zee. Beide be stuurders kwamen uit de richting Eg- mond-Binnen en werd de bakfietsenbe stuurder van achteren aangereden door den motorbestuurder. Het gevolg hier van was dat de motorrijwielbestuurder een been brak. Hij is per ziekenauto ver voerd naar het Centraal ziekenhuis. De bakfietsbestuurder kwam er beter af en kon na verbonden te zijn in het Centraal ziekenhuis weder naar zijn woning te rug keeren. Dr. B. uit Egmond aan Zee verleende de eerste hulp. Beide voertui gen werden beschadigd. Procesverbaal tegen W. G. wordt opgemaakt. No. 283. AANSCHAFFEN EN ONDERHOUDEN VAN SCHOOL BOEKEN. LEERMIDDELEN EN SCHOOLBEHOEFTEN (U.L.OJ Welke regeling wordt getroffen waardoor met 3 per leerling kan worden volstaan/ B. en W. zullen binnenkort een voorstel doen. VERZEKERING. PENSÏONNEERINÖ ENZ. (U.L.O.) Waarom zoo vroegen eenige l«kn is deze post hooger geraamd? De verhooging komt door hei uitbrek*11 van het personeel met een leerkracht

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2