aspirin £xmd: en Juiu&auw DE GEBROEDERS„GOCHEM" heiloo st. pancras burgerbrug stompetoren zuidscharwoude egmond binnen limmen hensbroek wieringerwaard schoorl enkhuizen 'Vramucïoat Tlieuws tuaoA stUaU tusJtft ten Noorden en dien ten Zuiden van Alk maar. Hen oplossing hiervoor biedt de ver breeding van het Varnebroek, den Kenneroer- singel en den Geestersingel door aanplem ping van een gedeelte der singelgrachten en aankoop van den noodigen grond. Op deze wijze kan een rijweg van 6 M in de bochten zelfs breed 7 M. a 7.50 M., wor den verkregen met daarnaast rijwielpaden van 1-80 M. en kantstukken van 0.70 M aan weerszijden. De kosten van het werk worden geraamd op 114.000 buiten aan koop van den benoodigden grond. Voor de detailleering en de raming van het werk verwijzen wij uwe vergadering naar de bij de stukken ter inzage gelegde teekenin- gen en de gespecificeerde begrooting van kosten. Met den Raad van Arbeid is overeenstem ming verkregen omtrent overdracht van den benoodigden grond voor de verbreeding van den Geestersingel hoek Helderscheweg. Aangezien bij de uitvoering van het werk ook een Rijksbelang is betrokken, hebben wij met den minister van waterstaat overleg ge pleegd omtrent toekenning van een Rijksbij drage. De plannen zijn daarom opgemaakt in overeenstemming met de inzichten van den Rijkswaterstaat. De minister is bereid te be vorderen, dat een subsidie van 40 in de kosten van het werk wordt verleend door het Verkeersfonds, mits het werk wordt uitge- voed ten genoegen van den hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noordholland en bij de Bergerbrug een signaalsysteem wordt aangebracht tot regeling van het verkeer aldaar. In het werk is een totaal aan arbeidsloon begrepen van bijna 30 000, buiten de kosten van toezicht, in verband waarmede het werk mede uit een oogpunt van werkverruiming van zeer veel belang is voor de gemeente. Afgezien van de vraag, of dit werk zich wel leent voor uitvoering in werkverschaf fing, heeft dit in casu weinig zin, omdat daarvoor geen subsidie verkregen kan wor den uit het werkloosheidsubsidietonds. dp Rijkscommissie van advies voor de werkver ruiming en werkverschaffing in Noordhol land stelt zich namelijk op het standpunt, dat het geschikt maken van den Geestersin gel en Kennemersingel voor het doorgaand verkeer als een normaal werk moet worden beschouwd, zoodat ook de uitvoering daarvan op normale wijze dient te gesclreden Ro- vendien kan de gemeente na uitvoering van het werk jaarlijks een uitkeerin°' ontvangen uit het provinciaal aandeel, bedoeld in art. 3b der Motorrijtuigen-belastingwet, daar de weg is opgenomen op het Ri'kswepenplan en voorkomt op de Provinciale wegenlijst. Deze uitkeering wordt cp 2300 rer jaar ge raamd. De gemeente zal dus een deel van de rente en aflossing van het voor het werk te leenen kapitaal, geraamd r>o 70 OOO (im mers 40.000 betaalt het Riik) met vorenbe doelde uitkeering kunnen dekken. De commissie van bijstand voor openbare werken kan zich in het algemeen blijkens her bij de stukken overgelegde advies met het plan vereenigen. De commissie van bijstand voor de financiën gaat eveneens daarmede accoord. B. en W. stellen den raad voor tot uitvoe ring van het plan tot verbetering van het Varnebroek, den Kennemersingel en den Geestersingel te besluiten en bieden U daar toe de navolgende ontwerp-besluiten ter vast stelling aan. BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR AAN DE GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDSONDERWIJS. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 173: Ter voorziening in de vacature van leeraar in wiskunde aan de Gemeentelijke Avond school voor lager nijverheidsonderwijs, ont staan door het aan den heer G. A. J. Boogh als zoodanig verleend eervol ontslag, stellen B. en W. vóór (behoudens het verkrijgen van Ministeriëele goedkeuring op de voordracht, die zij inmiddels hebben gevraagd) geduren de het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 September 1936 te benoemen den heer A Klaasse, onderwijzer aan de R. Kath. Jon gensschool te Heiloo, dien wij reeds van het begin van den cursus af tijdelijk met de waarneming der betrekking hebben belast tijdens de afwezigheid wegens ziekte van den heer Boogh. Het ligt in onze bedoeling voor een benoe ming met ingang van 1 October 1936 een op roeping van sollicitanten te doen. Wij hebben de commissie van toezicht op het gemeentelijk nijverheidsonderwijs ver zocht ons te willen mededeelen of zij zich met deze voordracht kan vereenigen. VERHUUR GEMEENTE- EIGENDOMMEN. B. en W, schrijven in bijlage Nr. 175: Bij besluit van uwe vergadering van 28 November j.1. zijn wij gemachtigd de per- ceelen weiland, gelegen in den Huiswaarder polder, kadastraal bekend gemeente Alk maar, Sectie C. nrs. 151, 152, 153 en 154, bij openbare inschrijving te verhuren. De heer J. Klaver, alhier, is intusscheu bereid gevonden bedoelde perceelen voor een jaar te huren voor 442.94 in totaal. Daar deze huurprijs ons aannemelijk voorkond, zouden wij het weiland aan den heer Klaver, voornoemd, willen verhuren en in verband daarmede geen openbare inschrijving willen houden. De commissie van bijstand voor he, gronc- bedrijf kan zich hiermede, blijkens haar voor uwe vergadering overgelegd advies, y,eTtcn}' gen. B. en W. stellen voor het desbetreffende besluit te nemen. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 1117 December 1935. Nieuwezaken: Anna-Paulowna: Coöp. Inkoopvereemging van winkeliers in koloniale waren „Anna- Paulowa" U.A. Den Helder: C. J. Schut, van Galenstraat 92, timmerman en aannemer. W ij z i g i n g e n. Alkmaar: De Lange en de Moraaz, uit treding procuratiehouder. C. J de Jong, Lindenlaan 74, schoenmake rij. Eigenaar uitgetreden. J. Hoogland, Paternosterstraat 8a, auto garage. Overgegaan aan: Gebr. Kleen Bouwmaatschappij „Rijnecom" N.V. in ltq. Kantooradres en statuten gewijzigd pf'"is" (eiS- B J- Schuijft), Paygloo. Filiaal gevestigd te Haarlem. «stigdTlS. Heïdi42' S'a8ïrii' Filiaa' Barsingerhorn: Onderlinge Brandwaar borg Mij. Bestuurswijziging. „Steunt Elkander". Bestuurswijziging t Sf8t^m: afé Vriendschap, (eig Th. Beentjes* at ?5' 0ver£egaa" aan: W. .Den Helder: „Helpt Elkander". Bestuurs- wnziging. Weststraat 43, brood- en ban ketbakkerij. Vennootschap ontbonden. Nieuwe Niedorp: Coöp. Landbouwersaan- koop ver. annex malerii ..De Toekomst". Ver plaatst naar Barsingerhorn. De Rijp; N V. Fabriek van melkproducten „De Beemster" in liq. Liquidatie beëindigd. Schagen: P. P J. van Drunen, Nieuwe Laagzijde B 70, groothandel in glas, oorse- lein enz. Overgegaan aan: J. G. van Barne- veld. Texel: Onderling Begrafenisfonds „P J Bouma", Schoolstraat 18. Bestuurswijziging Dorpskring „Steunt Elkander". Bestuurs wijziging. Wieringen: Gebr. Kuijt, Den Oever, Voor straat 34:. Vennootschao ontbonden. Onderlinge Burger Brandwaarborg ver. „Wieringen" Bestuurswijziging. Winkel: Fruit- en groentenvereeniging .Winkel", Dorpsstraat 137a. Bestuurswijzi ging. Ziipe: ..Hulp in Nood". Bestuurswijziging Opheffingen: Anna-Paulowna: Breezandsche Vischhan- del (eig. A. C. van Wilsem), Meerweg 54 Broek op Langendijk: SJ. Maakal, 507, café. Castricum; P. Gootjes, Dorpsstraat 98. schoenhandel. Een noodkreet. Onze correspondent schrijft: Het is winter. Wie warme kleeding heelt, trekt die aan. wie voldoende dekking heeft, spreidt een deken extra op zijn bed, wie kolen heelt, siookt de kachel op. Er heerscht hier armoede en gebrek. Hon ger wordt hier niet geleden. De gemeente lijke werkverschaffing zorgt, gelukkig mogen we zeggen, dat huishuur en levensbehoeften betaald en gekocht kunnen worden, doch er is zooveel meer noodig. In het Parochieblad wijst men (voor de St. Elizabethsver.) op de behoefte. Dr. Barn- hoorn wees er op, dat men hier eenige bij verdienste best kan gebruiken en we zijn er zeker van, dat het heel bescheiden wordt uit gedrukt. Doch men weet waarschijnlijk niet dat hier tientallen kinderen op stroo slapen en onder zakken of koedekken. Ook weet men niet, dat er dringende behoefte is aan kleeding en schoeisel Ook het Burg. Armbe stuur zorgt voor de armen in de gemeente, doch men kan niet alle leed en nood ver lichten. De burgemeester wil geen crisis comité. Anders kon men helpen. De ver zoeken aan het Nat. Crisis-comité komen om advies bij den burgemeester en dan krijgt men nul op request. Men kan helaas niets óoen. Voor werk van het niet ontbonden plaatselijk crisis-comité is alleen de toestem ming van den burgemeester noodig en deze weigert. Men kent zijn standpunt en alle ver togen om hem tot een ander inzicht te bren- gefi, lijden schipbreuk. Mochten er echter zijn, die voor de behoeftigen iets willen doen, dan zijn er verschillende instellingen, die gaarne kleeding en schoeisel in ontvangst willen nemen. Voor het kind. In het postkantoor is voor het eerst een stand aangebracht, waarop de aandacht wordt gevestigd op het misdeelde kind. Men kan weldadigheidspostzegels en kaarten koopen en we spreken de hoop uit. dat velen het zullen doen. Vrijdagavond hield de bond van loonpioegers van den Langendijk en omstreken haar jaarvergadering in café Kramer te Zuidscharwoude. De voorzit ter, de heer J. Bruin van Zuidschar woude, opende met een hartelijk wel kom. De heer Brouwer van Koedijk maakte een opmerking over de notulen en zeer terecht. Op de vorige vergade ring was nl. besloten in t vervolg de jaarvergadering niet des 's avonds doen des 's middags te houden met liet oog op den grooten afstand welk-j ve'e lede i van het centrum Z.-Scharwoude zich bevinden. Er zou in de maand Septem her vergaderd worden. Deze werd dt, ge_chikste genoemd. Algemeen was men het eens dat wanneer men de vergade ring wil bezoeken, er zeker wel een middag kan worden uitgebroken. Vervolgens was het woord aan den penningmeester, den heer C. Langen dijk van Oudkarspel, die een vers ag uitbracht, het financieele gedeelte be treffende. In kas bleek ruim 20 te zijn. Alles werd in orde bevonden. Tot onzen spijt, zeide de voorzitter, heeft de penningmeester, de heer Lan- gedijk, te kennen gegeven, dat hij be dankte als lid, doordat hij een anderen werkkring had gekozen. Veel heeft hij voor den bond gedaan en niets was hem te veel. Vooral bij de oprichting heeft hij goed werk verricht. De voorzitter sprak enkele hartelijke woorden aan zijn adres en wenschte hem in zijn nieuwen werk kring veel succes. Het bestuur stelde voor ir. de vacature te voorzien door een ander lid uit dezelfde gemeente als zoo danig te benoemen. Het oog was gericht op den heer G. Langedijk, welke door alle aanwezigen werd gekozen. Op verzoek van den voorzitter zal de oude penningmeester tot zoolang in func tie blijven. 't ZAND Overgeplaatst. Onze plaatsgenoot, de heer A. W. Hettema, opzichter bij den Rijkswaterstaat, wordt met ingang van 1 Januari a s. overge plaatst naar Alkmaar. Verbetering. Tot heemraad van het waterschap „Zijpe en Hazepolder" in de vacature, ont staan door de benoeming van den heer C. Tiel tot dijkgraaf is benoemd de heer C. Smit alhier en niet zooals werd gemeld de heer C. Schuit. *De slotavond van den naaicursus voor het Rijk georganiseerd door mevr. Giljnis—Schermerhorn, onder leiding van mej. Buize, voor vrouwen van werk- loozen en mingegoeden was Maandag avond in café Renses. Eenige leerlingen waren door ziekte en ook vanwege het slechte weer, weggebleven. Mevr. Glijnis dankte de leidster voor haar uit stekende hulp en sprak den wensch uit dat ook de vervolgcursus gehouden kon worden waarvoor zij haar be6t zou doen. Eén der leerlingen, mevr. Witteveen, sprak eveneens eenige waardeerende woorden tot de beide dames en gaf zich meteen op voor den haakcureus welke door de Zuivelkern gehouden wordt en wa.rvoo:r mevr. Renses wederom haar lokaliteit beschikbaar stelt. Ook zij mocht een woord vrn dank voor hare goede zorgen oogsten. De stoffen, van regeeringswege goed koop beschikbaar gesteld, vonden een goede ontvangst. 'In deze gemeente zai evenals in an dere gemeenten aan den Langendijk, een comité voor de jeugdige werkloozen worden ingesteld. De werkloosheid. 'Doordat zich zeer vele tuinders meld den voor plaatsing in de werkverschaf fing, werden nadat nagegaan was of zij wat hun inkomen betrof, daarvoor in aanmerking konden komen, een 24-tal geplaatst aan den Vennewatersweg. De werkloosheid stijgt nog voortdu rend, ongeveer 70 arbeiders zijn werk loos, waarvan een aantal voor hun bond kunnen stempelen. Dan zijn er nog de jeugdige werkloozpn. d'e voor geen steun bij werkverschaffing in aanmer king komen, zoodat het totaal aantal de 100 reeds te boven is. Vergadering L. T. B. In de vergadering'van den L. T B., welke ook werd bijgewoond door de heer Poelman te Beverwijk, lid van het kringbestuur, bracht de secretaris verslag uit namens de commissie, die met B. en W. confereerde over den steun aan de tuinbouwbedrijven. Dit verslag was eenzijdig opgesteld, aldus wethouder Valkering en het raadslid Kuijs. De eerste gaf een uiteenzetting van de be spreking in het college van B. en W. en in den raad en kwam krachtig op tegen de wijze, waarop B. en W. iets in de schoenen wordt geschoven, wat een persoonlijk in zicht is. De heer Kuijs zeide, dat de raad achter B. en W. staat en men steeds bij B. en W. gehoor vindt. De voorzitter zeide, dat de burgemeester die hierin aan critiek wordt onderworpen, den blaam niet verdient. Zeker, alles gaat niet naar wensch, doch de moeilijkheden zijn er, en men moet roeien met de riemen die men heeft. De heer Poelman kon niet aan den in druk ontkomen, dat de samenstelling der commissie geen gelukkige was. Spr. wees er op, dat alleen een krachtige standsorgani satie mede kan werken om de moeilijkheden het hoofd te bieden. Het mag wel gezegd worden, dat er een noodtoestand heerscht onder de tuinders. Spr. gaf in overweging om de commissie aan te vullen met een lici van den N. T. B. (Ned. Tuindersbond). Be sloten werd, dat de voorzitter deze zaak met den burgemeester zal bespreken. Vervolgens kwam aan de orde de bespreking van de oprichting eener r.-k. Middenstandsvereeni- ging, om ontwikkeling fe brengen op sociaal- economisch terrein. Hoewel de voorzit'er er weinig voor gevoelde, werd na een krachtige verdediging van den geestelijken adviseur besloten om er toe over te gaan Hierna sluiting. Staatspensioen. Voor de afd. Hensbroek van den Bond voor Staatspensionneering traden Zondag op den gehouden propaganda-avond op de alom bekende dichter-zangers Jasper en Maraike. De voorzitter, de heer Joh Koning, sprak er zijn dank over uit, dat ondanks het slechte weer nog zoo velen opgekomen waren. De reden hiervan zal wel zijn, zeide spr., dat allen wel gaarne eens kennis wil den maken met de schrijvers van het mooie propaganda-stuk „Zaken zijn zaken", wat het vorige jaar hier met zooveel succes is opgevoerd Daarom had het bestuur ge meend goed te doen om de schrijvers eens persoonlijk te laten optreden. Na het zingen van het Bondslied werd door Jasper en Maraike een éénacter opge voerd, getiteld „Vooravond", een stukje propaganda voor staatspensioen. Hiermede hadden zij veel succes en een dankbaar applaus. We noemen slechts nog „Gas", een stukje, geschreven voor den denkende mensch. Het is dan ook werkelijk een stukje, waarover nagedacht kan worden. Na afloop dankte de voorzitter allen, die hebben meegewerkt, dezen avond te doen slagen, waarna een gezellig bal volgde. Landbouw en Maatschappij. De afdeeling Wieringerwaard van Land bouw en Maatschappij hield Zaterdag een propaganda-avond in het lokaal van den heer H. v. d. Woude. Bij de opening door den heer J. Saai waren slechts 20 personen aanwezig, wat na een half uurtje met een tiental werd ver hoogd. De heer Barendrecht van Houtrakpolder hield een lezing met als onderwerp „Moet de boer zich organiseeren?" Dat is zeer noodig In Wieringerwaard is het er nog verre af. Men schijnt niet te be seffen in welken tijd men leeft We moeten hand aan hand aan 't werk. Wat stil staat, gaat achteruit. Van alle kanten worden we tegen gewerkt. Onze boer is technisch goed uitgerust. In Assen, waar 20.000 menschen ter vergadering waren, werd begrepen, dat er een taak was te vervullen. Spoedig werd daar de Boerenbond opgericht, wat later Landbouw en Maatschappij is geworden. We zijn onder den voet geloopen door andere groepen, zonder dat we er iets van merkten De boer is de vijand van zich zelf. Vele boeren gaan zich aansluiten bij bon den, die onzen bodem minder maken. De bodem toch is de bron van welvaart, waar alles van af hangt. De vakorganisaties, ge holpen door de wetgeving, krijgen een be looning naar behoefte, niet naar prestatie. In de jaren '14'18 is wel gebleken, dat de Landbouw onontbeerlijk was. Zoo ging spr. nog eenigen tijd door. Het kwam neer op datgene, wat de heer de Lange verleden jaar hier al zoo duidelijk heeft uiteengezet. Mer een krachtige opwekking tot aanslui ting bij Landbouw en Maatschappij eindigde spr Het was maar een korte rede, doch spr gaf gelegenheid om vragen te stellen, wat misschien nog meer vruchtdragend kon zijn Van deze gelegenheid werd door enkele personen gebruik gemaakt, in 't bijzonder door den heer H. Jonker Jr, die begon te vragen, wat de grondslag was, waarop Landbouw en Maatschappij wilde bouwen. Dit werd over en weer een breed debat, waarbij de heeren zoo'n beetje langs elkaar heen praatten. De heer Barendirecht kon den heer Jonker niet ten volle overtuigen, wat later door den heer Joh. de Veer uitvoeriger werd toegelicht, waarmee de heer Jonker zich toen ten slotte vereenigde. T coneeluitvoering. De tooneelvereeniging „Nieuw Leven" alhier gaf Zondagavond een uitvoering in het lokaal van den heer Schuijt. Opgevoerd werd: „De kwade huishoud ster". blijspel in drie bedrijven van Joh. W. Broedelet. Als geheel was het een aardig vermake lijk stuk; de inhoud ervan is, zooals dat met blijspelen doorgaans het geval is, nu niet zoo heel gewichtig, zoodat het van het vlotte spel der medewerkenden moest komen, en dit slaagde goed. Vooral het laatste bedrijf, toen de heer C. Geurts als dokter Brakman ten tooneele verscheen, hebben de aanwezigen volop ge noten van den gezonden humor welke de ze in zijn spel wist te leggen. Vooral zijn lachen werkte aanstekelijk. Dezelfde vrij heid van beweging vonden we trug bij mevr. Jongeling—Hoogvorst als moeder van den jongen dokter van Halteren. We hebben deze dame eenigen tijd gemist als lid van „Nieuw Leven", althans als wer- komen bij' ons klimaat ge regeld voor; het product van vertrouwen. kend lid, doch ze heeft nog niets van haar kunnen ingeboet. Een zeer beschaafde uit spraak, gepaard aan een buitengewoon goed geslaagde uitbeelding van de oude moeder, maakte haar spel tot een genoegen. De heer M. Cornelissen als dr. van Halte ren was goed. In het laatste bedrijf had zijn spel o. i. vlotter kunnen verloopen. Mevrouw CornelissenSlaats als de pseudo-huishoudster, was uitstekend op dreef; een echte kwade hoor, doch daar door medewerkende aan een gelukkig einde, daar dr. van Halteren zich verloofde met Mathilde Hoogerveen, goed uitgebeeld door mej. R. van Vuuren, (waar zeer zeker een goede kracht voor de vereenigng in schuilt) en waarbij waarachtig de z.g. huishoudster zich verloofde met den veel ouderen dokter Brakman, waarbij dan de bo vengenoemde dol-kluchtige momenten zich voordoen. Voorts kwamen nog in deze verhandeling voor: Van Kapsen (een patiënt), Cato de dienstmeid en Kees de huisknecht. Deze on dergeschikte rollen werden goed gespeeld door den heer P. Ruis, mej. C. Kiehl en den heer C. Nierop. Groot was de opkomst van het publiek niet, doch de voorzitter, de heer Geurts, was tevreden, en de aanwezi gen waren zeer voldaan over wat „Nieuw Leven" heeft ten beste gegeven. De regie van den heer Rossenbacker uit Heiloo en de grime van den heer Groothui zen uit Alkmaar gaven reden tot lof. Een bal besloot den avond. Voordracht gemeente-secretaris. De aanbeveling voor de benoeming van een gemeente-secretaris te Enkhuizen be staat uit: 1. A. L. Vreeken, hoofdcommies ter secretarie en wnd. secretaris te Slie- drecht en 2. A. Veenhuizen, commies eerste klas ter secretarie van Alphen aan den Rijn. DE AFZET VAN KOOL NAAR DUITSCHLAND. De vraag naar kool is in Duitschland goed, wordt gemeld. De prijzen hebben een kleine prijsstijging ondergaan en met het oog op de a.s. feestdagen wordt nog wel een kleine verhooging verwacht. Hopelijk zal men ook wat Hollandsche producten kunnen gebruiken. Het staat er echter thans zoo voor in Duitschland, diat eerst de Duit- sche waren worden geconsumeerd. In een der Duitsche vakbladen wordt er op ge wezen, dat de kwaliteit van de Duitsche pro ducten niet voor die van het buitenland heeft onder te doen, zoodat die Duitschers geen buitenlandsche producten behoeven te ge bruiken, als dat niet heelemaal noodig is, doordat er niet meer in Duitschland is. Bij voorbeeld wordt gezegd, dat men geen buitenlandische druiven moet koopen, wan neer men nog goede Duitsche peren kan krijgen. Dit wijst wel in de richting, dat eerst de Duitsche kool zal worden opgemaakt vóór wij voor leverantie in aanmerking komen. EEN NIEUWE METHODE OM MEER TUINBOUWSTEUN TE KUNNEN UITKEEREN? In de memorie van toelichting op de be grooting van het Landbouwcrisisfonds 1936 wordt medegedeeld, dat het bedrag, dat voor tuinbouwsteun is bestemd, op de begrooting staat 12 millioen, misschien nog wel kan worden verhoogd als, indien vermeerdering van inkomsten noodig mocht blijken te zijn, deze te verkrijgen was door een heffing op de binnenlandsche consumptie van groenten en fruit. Dan zou dus de consument worden belast. INVENTARISATIE VAN RUNDVEE. In verband mot de dezer dagen gehou den inventarisatie van het rundvee, worden zij, die rundvee hebben en op 16 December 1935 nog niet door een teller 33 Hen was na de catastrophe een toonbeeld van wanhoop. Druipend en geurend stapte de rampzalige veldwachter huis waarts, overal sporen achterlatend. De gevolgen bleven na tuurlijk niet uit; de dorpsjeugd liet zich niet onbetuigd en volgde joelend en gierend den wandelenden mesthoop. En tot slot wachtte hem thuis een allesbehalve feestelijk onthaal. 34 Ka, zijn vrouw, wasee n furie gelijk. „Ach, ach, mijn pas geschrobde straatje, griende zij, „moet jij over de menschen in het dorp waken? Man je bent niet eens in staat om op je zelf te passen. Resoluut kwam ze met een teil en bezem aan dragen, gelastte haar man in den teil te stappen en begon on der luid gejuich der omstanders den armen veldwachter schoon te boenen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7