DE GEBROEDERS „GOCHEM" Jüutsi m Wetenschap RHEUMATTEK IN BEIDE KNIEEN. Sietsma. begrooting wel gemakkelijk sluitend tracht te maken door een bijdrage van de regeering, doch hij vreest, dat een zoo op gezette begrooting de goedkeuring van Ged Staten niet zal krijgen, omdat deze ontvangst- post niet vast staat. Ten aanzien van de openbare werken be sprak spr. de plannen voor de walm uren en de brug aan de Mient. Is het gerechtvaardigd deze gelden te voteeren? Is 't niet voordee- liger de bruggen op te doeken en de Mient te dempen? De heer v. d. Vall oordeelde, dat er te veel kosten mee gemoeid zijn en dat het ste delijk schoon geschaad wordt. Spr oordeel- oe, dat de boomen aan de Mient niet eeuwig blijven en dat dus het stedenschoon niet ge schaad wordt. Spr oordeelde, dat de raad vergelijkende cijfers behoeft, alvorens hij kan stemmen voor het voorstel van B. en W. Spr. oor deelde voorts, dat de Armenraad veel ge gevens verstrekt, die niet op haar terrein ligt. Ook voor vaste standplaatsen van taxi's verklaarde spr. zich, waarbij hij een tarief regeling bepleitte en belichtte, dat men nu tiet publiek zeer dupeert door dit te verplich- gebruik te maken van de taxi's bij het station, zooals ze geplaatst staan. Met den heer Venneker is spr. het eens, dat de salaris korting niet moet gelden voor het politieper soneel. Niet eens was hij het met de kinder toeslag, omdat loon naar ge>p restte Jen ar- btid moet worden gegeven Tenslotte oordeelde spr., dat de gemeente zich nimmer moet begeven op het terrein van de motorraces. De heer Siets ma betoogde dat de V.D. de dupe zijn van het ge wijzigde kiesstel sel. Spr. vond het toch wel leuk, dat de zetel, die de V.D. verloor, door den heer Appel bezet is geworden, omdat wij ook met zijn beginselen ons voordeel kun nen doen. Spr. staat niet onwelwillend te genover het col lege aan welks samenstelling hij heeft medegewerkt, zoodat hij dit zooveel mogelijk zal steunen In vergelijking met 1935 is de begrooting vlug verschenen, doch ook spr. was van oordeel, dat de beantwoording van B. en W de sporen draagt van een te snelle behande ling. Spr. verzocht voorts de door den heer v. d. Vall genoemde werkobjecten in oogen- schouw te nemen. Slechts enkele punten wil spr. bespreken, omdat hij wil afwachten, wat de regeering doet. Spreker is van oordeel, dat de salarissen hier niet uitgaan boven die van het rijkspersoneel, zooals dit in 1936 zal zijn en daarom verklaart hij zich tegen verlaging. Ook is hij voor loon naar pres tatie en daarom is hij tegen de motie, die kindertoeslag beoogt. Wat de opheffing van de Handelsschool betreft, verwonderde spr. zich er over, dat B. en W. slechts de cijfers van 1935 hebben gegeven. Aangezien de bezuiniging zich pas in '44 doet gevoelen, vindt hij geen vrij heid voor opheffing van de Handelsschool te stemmen. De onderhoudskosten van verschillende bezittingen waren z.i. niet in overeenstem ming met de kosten Ook informeerde spr naar de rekening van het Victoriebad over 1935 en van de boringen in de Bleekers- sloot. De vraag of het mogelijk is hier een lyceum in te richten, gaf spr. aanleiding te vragen waar het verschil ligt in een gym nasiale opleiding en een lyceumopleiding. Ook spr. verklaarde zich voor het behoud var. den Armenraad en voorts vroeg hij een orderzork naar het sle bte dooikomen van de buitenlandfche statiocs. Tenslo'te vi.de hij zich in het verweer stellen tegen den heer Vogelaar ten aanzien van zijn opmerking over de provincie en het G. E. B. Men stelt z.i de zaken op zijn kop. 12 jaar is spr lid van de lichtcommissie waar steeds gezegd is, dat wij in 1937 klaar staan voor eigen op wekking. Steeds is spr. voor directe levering aan huis geweest, doch zoo, dat Alkmaar geen schade wordt toegebracht. De heer Wo 1 d e n d o r p: Vroeger sprak je anders. De heer Sietsma: Ik heb gemeend in het belang van Alkmaar te handelen, door op een behoorlijke schadeloosstelling aan te dringen en er op aan te dringen den minis ter in de arbitrage te betrekken De heer H o ij- t i n k betoogde, dat de zijnen on verzwakt uit den verkiezingsstrijd zijn gekomen en spr. was van oor deel, dat de S. D A. P. slechts door de nieuwe zetel- verdeeling hier met zes man zit. Spr. becijferde den achteruitgang der S. D. A- P- Spr. oordeelde dat de soc.-dem zich be- wust zijn geweest van de tegen de overheid gevoerde politiek en oordeelde, dat zij in hun verkiezingslectuur zich hebben gesteld te gen de regeering en voor het „Plan van den Arbeid, dat gewogen is en te licht bevonden, al oordeelde spr., dat er wel wat goeds in zit. Spr. had verwacht, dat zijn buurman over het plan zou hebben gesproken, want het verschil tusschen hen is niet zoo groot. (Gelach.) Spr. ging voort met het bespreken van de verkiezingsactie en hij vertrouwde er op, dat het Roomsch-Roode verbond, in het belang van Alkmaar van den vloer is. Hij verheugde zich erover, dat de heer v. d. Vall thans spreekt over de Noord-Hollan der, het blad, dat in de verkiezingstijd slechts het krantje van den heer Hoijtink heette. Het is geen bezwaar, dat de heer v. d. Vall het blad niet kan betalen, want de propaganda Hoijtink. commissie besloot het blad aan hen die het niet kunnen betalen gratis te zenden (Ge lach.) Voofts betoogde spr., dat dr. Colijn den vinger heeft opgestoken tegen de soc.-dem. pers, die gehoorzaam is gebleken. Het vinger °Pf ken van v. d. Vall tegen spreker zal echter geen uitwerking hebben. Spr. betoog- e verder dat de soc.-dem. geweigerd heeft om mede te werken tot loonsverlaging met als gevolg, dat de personeele belasting van de minst kapitaalkrachtigen werd verhoogd. ten aanzien van den heer Appel heeft spr. zich in zijn krantje vergist. Hij heeft nem leeren kennen als een waardig lid en constateerde, dat deze, wat de bur gerlijken willen in de commissie niet zoo slecht vindt. Voorts hoopte hij, dat de heer Appel zijn uitlating dat het bij zonder onderwijs opvoedt tot slaafsheid, zal terug nemen. Spr. stond op het standpunt dat de lagere organen niet op het terrein van de hoogere organen behooren te treden. Aan rood-zwart i6 een einde gekomen waarover spr. zich verheugt. Hij beoor deelt dit college naar zijn daden. De r.k. eischten 2 zetels en betrokken in hun kring ook de christ. raadsleden, maar men gaf dezen geen gelegenheid de per sonen te kiezen zooals uit de gevoerde correspondentie bleek. Er is nu geen ge- flateerde opzet van begrooting meer. De tegenwoordige wethouder van financiën beziet de zaak serieuzer dan dit vroeger geschiedde. Wij verwachtten een sterk bzuinigingsplan. Wij allen constateeren dat wij heel erg in den put zitten. De indruk wordt gevestigd, dat wij allen in den put zitten tengevolge van de werkloosheidsvoorziening, doch dit is niet juist gesteld. In 1932 betaalden wij 255 000 daarvoor en nu 300.000. Toen meende men dat het niet noodig was om naar den Haag te gaan voor steun. Spr. oordeelde, dat het college in ge breke was gebleven om bezuinigingen in te voeren. De moeilijkheden werden verschoven naar de toekomst en het blijkt dat dit college eenzelfde stand punt inneemt. Met den heer Vogelaar oordeelde spr. dat het college naar be zuinigingen voor 1937 moet uitzien. Totnutoe heeft Alkmaar geweigerd de regeering in haar aanpassingspolitiek te volgen met het gevolg dat wij voor de instorting staan. Wij leven in een moeilijken tijd die onze verantwoordelijkheid viaagt en spr. vroeg of het college niet oordeelde dat er thans aangepast moet worden. Hij vraagt driemaandelijksche overzichten van de bedrijven. Principieel onjuist was het z. i. een bijdrage van het rijk te vragen. De raad is verantwoordelijk voor de gemeente huishouding en daarom moeten de in komsten en uitgaven sluitend gemaakt worden. Spr. vroeg of het college de 290.000 verwacht. De heer v. d. Vall: Natuurlijk. De heer H o ij t i n k Dan heeft het college en de heer v. d. Vall nog al een goeden dunk van de regeering, hoewel de heer v, d. Vall wel eens anders be toogde. (Gelach). Voor enkele jaren heette het nog: „wij hebben met de reactionnaire regeering niets te maken". Als niet bezuinigd wordt zal spr. niet voor de begrooting stemmen. De heer B u 1 e n s En met bezuini gingsvoorstellen komen. De heer H o ij t i n k Ik behoud mij daarvoor het recht voor. Steeds hebben wij gezegd: „probeer op de bedrijven te bezuinigen" en spr. denkt er over voor te stellen lagere be dragen beschikbaar te stellen, dan moet het college maar zien hoe te handelen Dit geldt nit alleen voor den dienst van gemeentewerken, doch ook voor de rei niging, het sportpark en de plantsoenen. Ook de subsidies voor de kleutervereeni- gingen van 18.000 gaan spr. te ver. Spr. wil dit jaar beginnen met minder te geven, zooals bij de wethoudersver kiezing is afgesproken. De heer v. d. Vall: Dat is niet afge sproken. De heer Ho ij t i n k oordeelde ook dat verlichting in het Weeshuis voor bezui niging in aanmerking komen. De finan ciën brengen de noodzakelijkheid van 5 op de salarissen te verkrijgen, het geen een 30.000 brengt. Wordt daartoe besloten dan is spr. voor invoering van den kindertoeslag. Ook de subsidie voor de Openbare Leeszaal dient verlaagd te worden. Ook behoort rekening gehouden te worden met de verlaging van het ren tetype van besturen van bijz. scholen voor gebouwen, welk percentage is te ruggebracht tot 5 De Handelsschool loopt achter uit doordat het 5e leerjaar is afgeschaft. Nu deze een 4-jarige is geworden wilde hij aansluiting bij het ulo zoeken. Hij zal met een voorstel komen de Handels school op te heffen. De opbrengst van de vermakelijk heidsbelasting (geraamd op 45000) blijft stationnair. Als men een paar avonden met armenzorg bezig is dan verwondert spr. zich er over en het antwoord daarop van B. en W. in de me morie noemde spr. eigenaardig. Spr. wil dat deze belasting op 25 wordt ge bracht om te bereiken, dat zij die geld voor brood noodig hebben, dit niet voor vermaak uitgeven. Met Gods hulp zal men naar spr. oor deelde de moeilijkheden wel overwin nen. Dat de rekening 1935 van het Vic toriebad er nog niet i6 verwondert spr. Spr. stemde toe dat 300 000 voor ar menzorg hoog is, maar dit wordt veroor zaakt door dingen die buiten de armen zorg staan. In 1982 werd voor Armen zorg 76.000 uitgegeven en is in '34 geste gen tot 95.000, terwijl de uitgaven van het R. K. Armbestuur en het Ned. Herv. Armbestuur gelijk zijn gebleven. De kerk heeft de roeping voor de armen te zorgen. Spr. vraagt dan ook beide be sturen iets meer te doen. 52000 thans uitgetrokken voor werk verschaffing vindt spr. laag. In 1934 gaf Deventer daarvoor 450.000 uit. Spr. is dus, in tegenstelling niet zoo tevreden in dit opzicht als de heer v. d. Vall. Hulde bracht spr. aan de regeering die de te werkstelling van de jeugdige werkloozen mogelijk maakt. De 25000 is, volgens den voorzitter van zijn afdee- ling, maar een memoriepost. Mr. Leesberg oordeelde het noodig de begrooting te laten spelen in de on derwereld en haalde de geschiedenis van Odessus op. Hij waarschuwde in de richting voor te gaan om de regeering a's het veelkoppige monster voor te stel len. In geen enkel antwoord komen B. en W. den raad tegemoet en toch is de raad niet de lastpost en de regeering niet het monster. Spr. zegt „heb vertrouwen in de re geering en in den raad". Kom den raad tegemoet in meerdere bezuiniging. Spr. ziet het spook, dat wij noodlijdend worden. Wij staan aan den rand van de noodlijdendheid. Spr. motiveerde dit nader. Wij hebben 700.000 meer uit gaven op een uitgave van millioen en zijn dus vrijwel in de positie van noodlijdendheid. Door bezuiniging kun nen wij ons daarvan verder verwijderen. Er is wat gebeurd verhooging van de pensioenbijdragen en salarisverlaging tot tezamen 10 pCt. Wij zouden dus 10 pCt. van de salarissen moeten vinden. Als te hoog noemde spr. de salarissen van het Weeshuis en de uitgaven voor het Weeshuis. Waar is de bezuiniging gebleven? Spr. mist die over de geheele linie en vroeg het college dit nog eens te bekijken. Spr. vroeg of het college wel moeite heeft gedaan om de perspectieven die er zijn te benutten. Spr. is het e- mee eens, dat het college de lijnen moet aangeven, omdat dit over de gegevens beschikt. Verschillende mo gelijkheden besprak sur. Ook hij wilde den Armenraad liever niet noemen, doch zeide op de vraag of deze in Alkmaar noodig is „neen". Veel dubbel werk wordt er thans verricht. Spr. gaf dit aan. Er is geen beter oogenblik dan dit om de zaken bij elkander te doen. Geen ge meenteambtenaar zal behoeven te wor den weggedaan en het brengt bezuini ging- Op onderwijs, plantsoenen, het wees huis kan worden bezuinigd. Ook op ge meentewerken is dit mogelijk. De omstandigheden maken dat er bij publieke werken weinig werk is, maar daardoor is het bedrijf topzwaar. Spr. oordeelde voort6, waar 12000 is uitgetrokken voor plannen voor publie ke werken er toch zeker ook een plan gemaakt kan worden om de Mient te dempen. Wij moeten zoo ver mogelijk van de noodlijdendheid a.f Ten aanzien van het slachthuis oordeelde spr. dat men daar de voorzichtigheid ten top voert en aan de hand van de cijfers stel de spr. in het licht, dat de ontvangsten dit jaar 10.000 hooger zijn dan de raming. Dit jaar is er reéds 57000 aan slacht- g-elden en toch ramen B en W. voor 1936 40.000. Dit is geen raming. Spr. wilde door bezuinigingen de begrooting gun stiger stellen. De heer Wol- dendorp be toogde uitvoe rig, dat thans Handelsschool als 4-j. school de aantrekke lijkheid heeft verloren, 750 per jaar kost iedere leerling; 2000 kosten de leerlingen uit de buitengemeenten 1 F aan Alkmaar. Woldendorp Spr. becijferde, dat B. en W. foutief zijn in het berekenen van de bezuini ging aan de opheffing verbonden en spr. was van oordeel dat met September de Handelsschool dient te worden opge heven. Ook wilde hij tijdig maatrege len voor de reorganisatie van het lager onderwijs. Spr. oordeelde ook dat de stand van zaken bij het Victoriebad be kend kan zijn. Dat 1935 een ongunstig crisisjaar was betwistte spr. Zijn aandacht had het getrokken dat in het Wit-Gele Kruis 10 gekort zal worden, terwijl Huisverzorging niet be snoeid wordt. Spr. verzocht ook op het Wit-Gele Kruis geen bezuiniging toe te pr etsen. Eens was spr. het met den heer Voge laar in zijn opmerking over de raads- statenleden. Hij constateerde, dat de Grondsma heer Sietsma alles behalve Alkmaar had veilig gesteld, doch in tegendeel alles had gedaan om het voor Alkmaar zoo beroerd mogelijk te maken. Onwaar is het dat de tarieven van de provincie la ger zijn dan van de gemeente. Voorts brak hij een lans voor de caféhouders, die men gelijk behoorde te stellen met winkels en vrijstelling van de billardbe- lasting behoorde te geven, althans hal veering moet toekennen. Spr. schetste de noodlijdendheid van vele dezer men- schen. Spr. zou stemmen tegen de verlaging van de salarissen van de ambtenaren. De heer Grondsma was bang, dat het mosterd is na den maaltijd om het goede te bereiken. De duurte van het aparaat, zeide spr. het vorig jaar, zal de op heffing van de markt vorderen. Reeds wordt de markt zeer bedreigd door een met 1 Jan. te stichten kaasbeurs. Spr. zou het spijten als de kaasmarkt zou verdwijnen. De bond van zuivelfa brieken vraagt verlaging van wik- en weegloonen. Gezien het antwoord van B. en W. dienen B. en W. thans bereid te zijn thans te verlagen. De beste re clame voor het product is de kaasmarkt en spr. betreurt het dat de producenten dit niet inzien. Opheffing wordt een ramp voor de zuivelbereiders en spr. wilde de regeering vragen om Alkmaar voor het behoud van de markt te steu nen uit het millioen dat voor reclame is uitgetrokken. De heer van Drunen merkte op dat het college nog niet zoo moe is dat het zich over geeft. Om 7 uur bleek dit ten opzichte van het salarisper- soneel wel het geval, door sa larisverlaging te aanvaarden, hoewel geen veranderingen zijn ingetreden. Heel wat geneesmiddelen zijn aange wezen, die onze gemeente beter zouden kunnen maken, maar men verzuimde de middelen zoo toe te dienen, dat werke lijke genezing kan plaats vinden. Welke bezuinigingen bedoelen vele leden? Wij deden alles om de gemeente financieel onafhankelijk te houden maar kunnen tegen de crisis niet op. Ook zijn wij niet meer vrij in onze belastingheffing. Van mindere salarissen krijgt men geen be- 'asting en ook de middenstand is daar van wee,r de dupe. Het gemeenteperso- neel heeft nu toch zeker al de noodige kortingen te pakken. Het is niet onze schuld, da* wij nu in een beroerde T tie zitten. De raadsleden die bezuinigin gen willen moeten ook maar zeggen waarop dit moet gebeuren. Spr. was voorts van oordeel, dat de heer Appel verzuimd had uit zijn stukje aan te halen, dat de communisten en R.S.A.P.-ers wisten, dat door de S.D.A.P. nog wel iets voor de arbeiders hier was bereikt. Spr. was van oordeel, dat het beter is als men het binnenkamers kan redden, om niet de straat op te gaan, met kans op een pak ransel van de politie. De heer H o ij t i n k Je hebt ook eens een keer op mij afgewild. De heer v. D r u en: Om de heer Hoijtink op de hoogte te stellen van wat noodig is. Hoeveel Alkmaarders hebben gewerkt aan de overdekte zweminrichting? Naar spr. was ingelicht, heeft de combinatie weinig gerea geerd op verzoeken van B. en W. 60 Alk- maerders zijn er te werk gesteld, maar voor hoe lang? Het plaatsnemen van andere pers vertegenwoordigers had spreker ter sprake gebracht, om het college er op te wijzen, dat met persconferenties B. en w. er rekening mede houden, dat de betreffende persman van de Schager Courant, niet georganiseerd mag zijn en van Trapman geen persafspraken ten aanzien van het publiceeren mag maken. Spr oordeelde daarom, dat een uergelijk blad be hoort te worden uitgeschakeld voor perscon ferenties. Bovendien wees hij er op, dat voor deze uitgeversfirma reeds een vertegenwoor diger aanwezig is. Ook spr. zou prijs stellen om op de hoogte Van Drunen Verbazingwekkende beterschap. Deze dame was zoo gelukkig, dat Kruschen Salts haar van de ondragelijke pijnen in beide knieën had verlost, dat zij ons schreef: „Kruschen is zijn ge wicht in goud waard". Lees haar brief: „Ik nam Kruschen Salts tegen rheu- matische pijnen, en het heeft mij won derbaarlijk geholpen. Mijn knieën waren zo:> pijnlijk, dat ik niet meer kon knie len. Waar ik zelf al het hu'swerk moet doen, zult u begrijpen, wat dit voor mij beteekende. Twee maanden geleden be gon ik Kruschen Salts te gebruiken; niets ter wereld zou er mij nu weer van af kunnen brengen. lederen dag voelde ik dat ik vooruitging. Ik zeg u Kruschen Salts is zijn gewicht in goud waard. U kunt deze brief gerust publiceeren. Mevr. G. M. W. Door een overmaat van urinezuur in het bloed ontstaan zwellingen in spieren en gewrichten, die de rheumatische pijnen, jicht en ichias veroorzaken. Dit urinezuur ontstaat door gisting van in het lichaam opgehoopte afvalstoffen. De zes zouten nu, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen de afvoerorga- nen, d.w.z. ingewanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waardoor deze afvalstoffen langs de natuurlijke kanalen 6nel en volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Het bloed wordt hierdoor gezuiverd, waardoor langzaam maar zeker de pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te ver dwijnen. Tevens zal het frissche, zuivere bloed uw geheele gezondheidstoestand verbeteren, klachten als indigestie en hoofdpijnen verdwijnen voorgoed, ge voelt u energieker en krachtiger, het is of de beste jaren uwer jeugtd zijn terug gekeerd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg* baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.90 en 1.60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. gesteld te worden van de voorwaarden, die door het werkfonds worden gesteld. Aan het politiebureau is het nu zoo, dat er vreemde lingen werken, terwijl Alkmaarders graag te werk worden gesteld. De kwestie van de aanwijzing door mid del van de Arbeidsbeurs besprak spr. Hij oor deelde, dat daar geen kastjesventers en stof feerders voor grondwerk moeten worden aan gewezen. Ten aanzien van de motorraces van de V.V.V. oordeelde spr., dat V.V.V. reeds meer malen blijk heeft gegeven de races te willen behouden, maar tegelijkertijd van de ge meente te willen profiteeren. Spr. wilde ook de V.V.V. tegemoetkomen, maar dan moet men bewijzen, dat er tekorten zijn en Mr. J. P. heeft dit tot nog toe geweigerd. De heeren willen nu maar een race min der houden en daarom wilde spr. een onder houd met de motorrijdersvereeniging, die ook in andere plaatsen races organiseert. Hierop werd de vergadering geschorst om 12 uur tot Vrijdagmiddag 1 uur. KERKCONCERT. Op initiatief van de orgelcommissie der gereformeerde kerk, en met welwillende medewerking van den organist der kerk en van de christelijke zangvereeniging „A.saf", leider C. Dorland, gaf men aldaar gister avond een concert, waarvan het te be treuren was dat de belangstelling voor dezen avond gezien het doel waarvoor het concert gegeven werd zoo gering was. De heer Bruin, voorzitter der commissie, opende met het verzoek te zingen Psalm 150, vers 1, ging voor in gebed en sprak aan kort inleidend woord. De organist droeg met smaak composities van Bach (de eerste der kleine preludiums), Mendelssohn, Zwart, Asma en anderen voor; hij toonde veel te voelen voor nummers met uitkomende stem. Asaf begon met twee koralen van Bach, en liet daarna nummers van Mendelssohn, de Melle, Bonset, ie Nobel, hooren. 't Was beschaafde zang, die men gaf, o.a. „Beati Mortuï" van Mendelssohn, zeer verdienste lijk, doch ook aan de uitvoering der andere nummers was zorg besteed. De heer Haytema sprak na afloop een woord van dank tot de medewerkenden, ver zocht te zingen Psalm 89, vers 1, en eindig de met dankzegging. A. K. 37. De commissaris en de veldwachter waren een toonbeeld van wanhoop. „Wat zal Ka nu wel weer zeggen", huilde Pieterse bijna, „eerst ben ik door hun schuld in de koemest gevallen en nu is mijn pak ook nog naar de maan". „Ja, 'tis vreeselijk, Pieterse", brieste de commissaris. „Zoek onmiddellijk die kwa jongens op en zet ze achter slot. Dat is te bar". 38. In deze consternatie hadden Pit en Pat de bee- nen genomen en zorgden dat ze zoo vlug mogelijk uit de buurt van het politiebureau kwamen. Hijgend be landden ze eindelijk weer aan de boerderij van boer Pummels. Deze stond al op den uitkijk, omdat de jon gens te lang naar zijn zin wegbleven. Pit wilde juist een geloofwaardig verhaal aan Pummels ophangen over de gebroken eieren, toen plots Pieterse weer verscheen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11