IBIS SHAG ^Buitenland Dobbelmann lelt lier... man! Bescherming van Ziekeninrichtingen. Branden. HEILOO WARMENHUIZEN STOMPETOREN HENSBROEK BERGEN KOEDIJK OUDORP De heer S. Roosma, architect te Leeu warden, verzoekt ons opname van het vol8®hde. Menig bestuur van ziekeninrichtingen zal zich de vraag hebben gesteld of ook deze inrichtingen beveiliging behoeven tPgen eventueele oorlogsgevaren. Inderdaad, zelfs al zou men aannemen dat vijandelijke vliegers niet met voor bedachten rade een ziekeninrichting zullen bombardeeren. dan moet men nog de mo gelijkheid van vergissingen niet uit het o0g verliezen. Echter het stichten, van paniek is óók een der doelpunten van oorlogsvliegtuigen, en ook ziekenhuizen zijn daar een dank baar object voor. In dit verband kan er op worden gewe zen dat alleen inrichtingen waar zieke- of gewonde-militairen worden verpleegd, vallen onder de bescherming van het Tractaat van Genève, en ziekeninrichtin gen voor de civiele bevolking, op zich zelf zijn aangewezen. Ziekeninrichtingen welke dicht bij be langrijke militaire doelen liggen, zooals watertorens, stations, electr centrales, gasfabrieken, enz. moeten dan ook in tijd van oorlog worden ontruimd. Alleen de kelders hiervan kunnen worden ingericht als nood-verbandplaats. Besturen van deze inrichtingen zullen djn ook rekening moeten houden met de mogelijkheid van bescherming van de in die inrichting vertoevende zieken en het personeel. Waar in tijd van oorlog de zwaar ge wonde en gegaste menschen naar een zie kenhuis worden getransporteerd, moet er dus gelegenheid zijn voor het behandelen van gaszieken Het toedienen van zuurstof kan geschie den vanuit een centraal punt, terwijl af zonderlijke ademhalings-toestellen moeten kunnen worden aangesloten voor even- zoovele gaszieken. Alvorens echter gewonden en gaszieken naar een ziekeninrichting worden ge bracht, moet hun, althans in grootere plaatsen, op de dichtstbijzijnde eerste- hulppost de eerste hulp kunnen worden verleend. In elke wijk moet daarom zoo'n eerste- hulppost aanwezig zijn, en deze posten moeten de beschikking hebben over een icherfvrije- en gasdichte schuilplaats. In een eerste-hulppost worden gaszie ken en niet-gaszieken gescheiden, aange zien de eersten eventueel ontsmet moeten worden. Gevallen waarin dit noodzakelijk is, kunnen getroffenen nu worden getranspor teerd naar een nood-verbandplaats. Behalve de reeds geroemde kelders van buiten dienst gestelde ziekenhuizen, leenen vooral badinrichtingen zich byzonder voor noodverbandplaatsen; ook groote kelders onder winkelhuizen en souterrains bij hotels zijn voor dat doel geschikt. In deze nood-verbandplaatsen moet kun nen worden beschikt over groote hoeveel heden warm water, ten dienste voor het ontsmetter. van getroffenen, terwijl een nood-operatie zaaltje wel onmisbaar zal zijn. Het ligt voor de hand, dat gaslicht- en bomvrij-zijn, een noodzakelijke eisch is. Hier kan vervolgens worden beslist of een getroffene naar een ziekeninrichting of naar zijn woning vervoerd moet worden. Met de mogelijkheid dat veel getroffe nen moeten kunnen worden opgenomen, moet een ziekenhuis-bestuur terdege rekening houden, zoodat dus in dergelijke tijden de lichte zieken welke zich in die inrichting bevinden naar huis moeten worden gestuurd, opdat er meer ruimte vrij komt. De wijkverpleging wordt dan zwaarder belast. RECHTSKUNDIGE ADVISEURS. De Inlichtingdienst der NederL Vereen, van Rechtskundige Adviseurs schrijft ons. Vele rechtzoekenden beginnen langzamer hand op de hoogte te komen van het feit dat het een ieder vrij «*aat zich „rechtskun dige", „confident", „rechtskundig adviseur, .jurist", „belastingconsulent", „accountan enz. te noemen en dat hiervan regelmatig misbruik wordt gemaakt door indivi u die hun rechtskennis ontleenen aan vee vuldige kennismaking met het v«rdach bankje en/of het feit dat zü enkele malen failleerden. _.n Zoo vermeldde een Rotterdammer, tegen wiens onderneming betrekkelijk kor geleden een waarschuwing van de ree 'n de pers verscheen, kennel ij doel zich een aureool van betrouwbaarheid te verschaffen, dat hij lid is van het lnsU tuut voor Handels- en Bedrijfsvoorlichting, °na bleek dat betrokkene abonnee was «en weekblad en daarmede tevens kosteloos iid van bedoeld instituut! i en In Breda gaf een man wiens brieven wemelden van stijl- en taalfou en, te zijn van de vereeniging van ™ch^ dige adviseurs. Dank zij het ingrijp den kantonrechter aldaar, die den kundige" op een civiele terechUitting «erde al8 gemachtigde van een g^8»^ toe te laten en de medewerking va kon hieraan een einde worden «ema8Kh Onlangs viel een middenstan er g d*n van een waschbaas, die z'c accountant noemt en onder groote "tuig poogt in de rechtspractyk wr te zijn. Deze iccountant-zaakw n doorheen betrokken bij een bucket'** Ponil ln een andere plaats gefailleerd, „00r- °P groote schaal keurige circulaires,^^, zien van twee adressen en twee nummers, waarvan één bleek te tl nummer van een advocaat. In di atfirijven werd gezegd, dat wann j *,ch in moeilijkheder bevond, den in niet moest aarzelen zich tijdig dat atelier van de circulaire te wenden, kas te laten toevertrouwen. Het eind van het lied is o.m. geweest dat de accountant zaakwaarnemer en salaris van slechts J 4.500 voor zijr. bemoeiingen wist *e toucheeren. Het telefoonummer van den advocaat is inmidddels van het adres van den accountant-zaakwaarnemer verdwenen nadat de advocaat een duidelijke wenk had ontvangen va den Raad van Toezicht en Discipline op de Orde van Advocaten bij den Hoogen raad der Nederlanden, aan welken Raad de circulaire ter kennisne ming werd toegezonden. De Inlichtingendienst voornoemd (geves tigd ten kantore van den heer Th. J. van der Heijden, koninginnegracht no. 10 te s-Gravenhage), die tot heden in zyn archief ongeveer 500 onbekwame- en/of onbe trouwbare zaakwaarnemers heeft geregis treerd blijft bereid belanghebbenden en rechtzoekenden informaties daaromtrent te verstrekken. BRAND IN EEN SCHUUR: LANDBOUWER GEWOND. Waarschijnlijk doordat vonken uit een brandend fornuis sloegen is, gistermiddag te Gorssel (O.) brand ontstaan in de schuur van den landbouwer H. J. Baltink. De landbouwer, die in zijn boerderij een middagdutje deed, werd door buren op den brand attent gemaakt. Hij begaf zich in de schuur, teneinde te trachten nog enkele bezittingen in veiligheid te bren gen. Hierbij liep de man brandwonden aan t gelaat op. Door den gunstigen wind bleef de brand tot de schuur, welke geheel afbrandde, beperkt. De brandweer uit Zutphen bestreed het vuur. Eenige landbowgereedschap en twee havermijten werden door het vuur ver teerd. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. DE LANDBOUWFEESTEN TE OPMEER. Voor het concours-hippiqi.e bestond groote belangstelling, terwijl des avonds druk ge feest werd. De uitslag van het concours-hippique is de volgende: a. Voor een span der best betuigde land- bouwpaarden, aangespannen voor den boe renwagen of bakwagen le prijs 30 met verguld zilveren medaille, aangeb. door den heer G. C. van Balen Blanken, 2e pr. 15 met zilveren medaille aangeb. door den heer M. de Jong te Spanbroek, 3e prys 10 met zilveren medaille aangeboden door den heer Van de Ree te Spanbroek. b. voor het best betuigde landbouwpaard (Hackney uitgesloten) le prijs f 40 met ver guld zilveren medaille, aangeboden door den heer G. Stapel, voorzitter der afd., 2e prijs 20 met zilveren medaille, aangeboden door den heer P. Pluister te Opmeer, 3e prijs 10 met zilveren medaille aangeboden door den heer J. Knijn. De uitslag was, dat in rubriek a. de eerste prijs werd gewonnen door Gebr. Hoed te Alkmaar, de tweede door Jn. Schouten te Ooster-Blokker en de 3e door S. Groot te Ursem. In rubriek b. werd de le prijs gewonnen door dr. D. Groenhart te Dirkshorn, de 2e door Jb. Bierens te West-Graftdijk en de 3e door Gebr. Hoed te Alkmaar. Geen prijzen voor hengsten. In het tentoonstellingsverslag van Op meer is gisteren gemeld, dat er prijzen voor hengsten beschikbaar waren gesteld. Priizen weren er evenwel niet. Zij die de dieren aanvoerden kregen een vergoeding van 10 AFGESLOTEN WEG. Naar aanleiding van een bericht van de K. N. A. C. over het afgesloten zijn van den weg Velsen—Alkmaar onder de ge meente Limmen, wiist men ons van be vriende zijde erop, dat hier bedoeld is het gedeelte in de gemeente Castricum van de SDoorboomen tot het café „De Rustende Jager". De omleidingsweg voor het verkeer is met borden aangegeven. SPOORWEGWERKEN. Naar wij vernemen wordt thans binnen kort begonnen met het verbreeden van den overweg bij K.M. 7.177 te Koegras in ver band met den aanleg van een rijwielpad voor twee verkeersrichtingen langs de westzijde van den Rijksweg no. 10 (Stol pen—den Helder). Hierdoor worden de verkeerstoestanden ter plaatse aanmeike- lijk verbeterd. Een afscheid. In het Sportgebouw werd Maandag avond een ouderavond gehouden welke druk was bezocht. De voorzitter, de heei K. Heijt, bracht in herinnering dat het 1 Juli a.s. 15 jaar zal zijn dat hij hier zijn aanstelling kreeg. En nu zal hij op 1 Sep tember (met het begin van den nieuwen cursus) afscheid nemen. Spr. ging na hoe znn komst hier was. Van een modern in gerichte school kwam hij hier bij een min of meer verwaarloosde school. Spr. had eerst gedacht zijn sollicitatie in te trekken, doch na een bezoek aan den burgemeester, „.o spr. verzekerde dat B. en W. zouden meewerken om de school te verbeteren, had spr. toegestemd. Hoewel de colleges van B. en W. wisselden, had spr. van den burgemeester steeds volledige medewer king ondervonden. Bij zijn aanstelling was het nog een gemengde (d.w.z. ook katho lieke) school. Spoedig is dat veranderd, daar een r.k. school werd gesticht. Spr. ging na dat van het onderwijzend perso neel dat hij 15 jaar geleden aantrof, spoe- r twee zijn overleden. Alleen vond hij en die is er gelukkig nog mevr. Mossel—Klomp. Met haar werkte spr. zeer genoeglijk samen en hij hoopte dat zij nog jaren in gezondheid haar gewaar deerde krachten aan het onderwijs zal geven. (Instemming). Wat het onderwijs betreft, dat staat hier op peil. (Dat is geen bewering van spr. want dan zou hij het niet zeggen, maar een schrijven van den inspecteur 1. o., het welk spr. voorlas.) Zooals u weet ga ik met 1 September naar de nieuwe school in het bosch (u.l.o.-school), zei spr., er zijn sol licitanten voor hoofd aan de o. 1. school opgeroepen en spr. wilde maar hopen dat een der onderwijzers zal benoemd worden Hij nam dus min of meer afscheid (al thans hier in den ouderavond) en zeide dat niet alle banden verbroken worden daar spr. hier nog lessen zal geven in be paalde vakken. Met den wensch dat de band tusschen de ouders en het onderwij zend personeel een hechte band zou blij ven, eindigde spr. Daarna was het woord aan mej. van der Weijden uit Alkmaar met het onderwerp: „Landbouwhuishoudonderwijs". De spreekster zeide, dat er velen zijn, die van het onderwijs op de huishoud scholen een verkeerd denkbeeld hebben. Zij wilde vastleggen dat het huishoudon derwijs is en een beetje van land- en tuin bouw. Het is noodig dat de huisvrouwen der toekomst hun eigen potje kunnen koken en iets van landbouw en tuinbouw afweten. Want het is de bedoeling dat de meisjes, na hun onderwijs op die scholen, weer naar het platteland terug keeren Het onderwijs wordt gegeven 3 a 4 dagen per week. Spr. weidde uit over het onder wijs dat gegeven wordt. Bij de bezuiniging welke de regeering heeft ingevoerd, moest ook dit onderwijs een voer laten. Spr. hoopte echter, dat het mogelijk zal zijn om dit belangrijke onderwijs door te voeren. Na een dankwoord van den voorzitter volgde, onder het genot van een kopje thee, de gezellige conversatie tusschen de ouders en het onderwijzend personeel, waarna de keurcollectie handwerken werd bezichtigd, die aller bewondering had. Ver. E.H.B.O. opgericht. Maandagavond had in de o. 1. school te Schoorldam een bijeenkomst plaats van cursisten, die dezen winter den cursus „Eerste Hulp bij Ongelukken", onder let ding van dr. van Hesteren hebben gevolgd. Definitief is nu besloten een vereeniging E.H.B.O. op te richten en aan te sluiten bij de Nederl. Ver. E.H.B.O. Het bestuur is samengesteld uit de hee ren P. Mantel- voorzitter; mej. Overbeek, secretaresse, mevr. WildeboerKoedijker, penningmeesteresse. Het huish. regl. is opgemaakt en vastge steld, onder den naam: Ver. E.H.B.O., Schoorldam en Omstreken. De vereeniging telt 25 leden, zal telkens den eersten Maandag in de maand een de monstratie-avond houden en stelt zich ten doel bij eventueele ongelukken, op deskun dige wijze de behulpzame hand te bieden Hiervoor echter is noodig een kleine hoe veelheid materiaal om zoo noodig het werk te kunnen uitvoeren. Door de leden wordt betaald 1.20 con tributie per jaar. Dit bedrag echter is te weinig om in de noodigste behoeften te voorzien. De vereeniging beschikt momen teel niet over middelen maar men zal dona teurs werven tegen een contributie van 50 cent per jaar. Ook zijn natuurlijk giften ineens of vrijwillige bijdragen zeer welkom. Het dorp ontvolkt. Dinsdag was ons dorp grootendeels ont volkt. De plaatselijke reisclub trok naar Nij megen ,de afd. van den Bond van Boerin nen en andere Plattelandsvrouwen had een excursie naar de fabriek van Albert Heijn op haar programma. In twee autobussen reed rnen naar IJmuiden, waar een rondvaart langs de haven en voorbij het hoogovenbe- drijf werd gemaakt. De ondernemer, de 'neer J. Visser, bleek een onderhoudend gastheer, die al de merkwaardigheden niet slechts aanwees, doch ook uitlegde, zoodat wij nu geheel op de hoogte zijn van de grootste sluis ter wereld niet alleen, doch ook van de reddingboot, welke bij ruwe zee steeds drij vende bijlft, de „Neeltje Jacoba". Voldaan trok men verder, door Haarlem's schoone dreven naar Zaandam. Onder deskundige leiding van een tweetal chefs konden wi) het gansche bedrijf van den ondernemenden zakenman, Albert Heijn, in oogenschouw ne men. De chef-procuratiehouder deelde mede, dat de dames de eerste gasten in het nieu we ontspanningsgebouw waren en hoopte, dat zij een goeden kijk op het bedrijf had den gekregen, waar gewerkt wordt onder de leuze: „goede waar, voor concurreerende prijzen". De voorzitster mevr. v. d. Laan dankte voor de prettige ontvangst. Daarna werd naar Amsterdam gereden, een wandeling door de versierde hoofdstra ten gemaakt, waarna de dames in de pret tigste stemming om half tien het dorp weer bereikten. Poldervergadering. Maandagavond vergaderde het bestuur van den Polder en Banne in de Polderka mer ten gemeentehuize, onder voorzitter schap van den heer Jb. Groot Jr. Van de tuinders in deze gemeente was tot het polderbestuur een verzoek gericht, inhoudende de vraag of genoemd bestuur wilde besluiten een nieuwe vuilniststort- plaats aan te wijzen. Dit is voor het be stuur een zeer moeilijk probleem daar het ongeveer in het centrum gelegen moet zijn. In den zuid-oosthoek is plaats genoeg maar dat is te ver. Men besloot om als stortplaats aan te wijzen het rietland van den heer de Jager te Heiloo, indien de eigenaar bereid is het af te staan. Het perceel is thans in huur bij den heer J. Leegwater. Op 'n verzoek van P. v. Leyen Pz. om mede pachter te worden van 't visch- water werd afwijzend beschikt, daar het vorige jaar bij de verpachting is besloten deze 5-jarige periode geen nieuwe pachters aan te nemen, ook al komt er een te overlijden of bedankt als pachter. Over 5 jaar is het bestuur vrij, te doen wat het wil. De uitgaven bedroegen 11096.30, de ont vangsten 10746.70. Het nadeelig saldo over 1936 is 349.60. Het boekjaar 1936 begon met een nadeelig saldo van 593.36 wat dus al een vermindering geeft van ƒ243.67 Op 1 Jan. 1936 was achterstallig aan lasten 712.81. Met het sluiten van het afgeloo- pen boekjaar was nog achterstalig 451.60 wat dus was teruggeloopen tot een bedrag van 261.45. Het werkelijke nadeelig saldo over 1936 bedraagt dus slechts 17.54 Namens de commissie tot nazien der boeken deelde de heer H. de Vries mede dat alles in de beste orde is bevonden. De penningmeester ontving een woord van dank. De begrooting 1937 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf van 10111.72 met een post voor onvoorzien van 612. De polderlasten zijn eveneens als het vorige jaar weer vastgesteld op 13 per H. A. Door de hoofdingelanden werd goedge keurd dat een kasgeldleening voor den dienst 1938 wordt aangevraagd van ten hoogste 5000 tegen een rente van ten hoogste 5 Op een vraag van den heer Bas, of de peilpalen al gecontroleerd zyn antwoordde de voorzitter dat dit zal gebeuren. De heer Wit deelde mede, dat een van de ingelanden hem heeft gevraagd of de mo gelijkheid bestaat nog eens een onderhoud met den heer Lienesch te hebben. De ver gadering was hier niet tegen maar dan na den drukken tijd. Raad bijeen geroepen. De burgemeester heeft den raad tegen Dinsdag 15 Juni des morgens 9 uur byeen- geroepen. De agenda beoogt in hoofdzaak wijziging van verkeersverordeningen ert aanvulling van de algemeene politieverordening in verband met de uitvoering van het regie ment „Autovervoer personen". Voor het schoolfeest. In de laatstgehouden vergadering van de vereeniging in het schoolverbond, is be sloten, in verband met den slechten finan- cieelen toestand der kas, dat onderwijzend personeel en commissarissen een beroep zullen doen op de burgerij om een bijdrage teneinde het jaarlijksch schoolfeest te doen slagen. Stopzetting werkverschaffing. Evenals vorige jaren zal de rijkswerkver- schaffing te Schoorl gedurende dezen zomer wegens technische redenen eenigen tijd wor den stopgezet. Deze stopzetting zal geschieden over het tijdvak 5 Juli tot en met 25 September. De daarbij tewerkgestelde werkloozen uit deze gemeente zullen dan weder in de gewone steunregeling worden opgenomen. MUTATIES IN DE MILITAIRE BEVELVOERING IN RUSLAND. Officieel wordt medegedeeld, dat bij be schikking van den Russischen volkscommis saris van oorlog, Worosjilof, de bevelhebber van het militaire district Moskou, legercom mandant Berlow, benoemd is tot opperbevel hebber in het militaire district Wit-Rusland. Omtrent het lot van legercommandant Uborewitsj, die tot nu toe bevelhebber is ge weest van het militaire district Wit-Rus- land, wordt, aldus vervolgt het bericht van het Duitsche nieuwsbureau, niets medege deeld. Uborewitsj gold als een der bekwaam ste leiders van het roode leger. Hij heeft den afgezeten maarschalk Toechatsjewski zeer na gestaan. Ten aanzien van het geval- Toechatsjewski, aldus besluit het Duitsche nieuwsbureau, bewaren de officieele instan ties ook verder het stilzwijgen. De officieele persorganen hebben evenwel niet nogmaals de berichten over zijn arrestatie gedemen teerd. DE FRANSCHE SENAAT OVER DE VLAG EN HET VOLKSLIED. In den Franschen senaat heeft Reibel (re- publikeinsche unie) een interpellatie inge diend over den eerbied voor de vlag en het volkslied. Hij zeide o.a., dat op 7 April j.L op de Opera Comique 'n galavoorstelling werd gegeven, welke werd bijgewoond dooi den minister-president en twee ministers. Het or kest speelde achter elkaar de „Marseillaise" en de „Internationale", dit laatste lied werd toegejuicht Reibel noemde het onverdragelij k, dat bij officeiele gelegenheden de Internationale weerklinkt en de roode vlag wordt gehe- schen. Blum antwoordde, dat genoemde voorstelling werd gegeven door een volks- vereeniging. Hij zelf kwam na het begin en vertrok voor het einde, hij was niet tegen woordig toen het orkest de Internationale speelde. De minister-president verklaarde verder, dat in Frankrijk slechts één vlag be staat en wel de driekleur en slechts één volkslied, de Marseillaise. Politieke par tijen zingen op het oogenblik zoowel de Marseillaise als de Internationale. De minis ter-president ziet hierin een teeken van den nationalen samenhang, waarover Reibel zich op de eerste plaats moet verheugen. NA DE RAMP VAN DE HINDENBURG. De commissie van onderzoek terug gekeerd. De leden van de Duitsche commissie van onderzoek naar de oorzaken van de ramp van de „Hindenburg" zijn gisteren aan boord van de „Europa" te Berlijn teruggekeerd, te zamen met vijf overlevenden van de be manning- VOOR DE PIJP neytj NIEUWE DOODVONNISSEN IN DUITSCHLAND. Voormalige communistische rijks dagafgevaardigde staat terecht. De vroegere communistische rijksdagaf gevaardigde Maddalena en vier ander be klaagden hebben voor de volksrechtbank te Berlijn terecht gestaan terzake van het in gevaar brengen van de veiligheid van den staat. Twee der beklaagden werden ter dood ver oordeeld. Maddalena werd tot levenslange dwangarbeid veroordeeld, terwijl de andere beklaagden eveneens met dwangarbeid werden gestraft. Maddalena was in 1933 gevlucht, doch kortgeleden was hij klandestien naar Duitschland teruggekeerd om zijn familie te bezoeken. ZWITSERLAND OP DEN WEG NAAR HERSTEL. De leider van het financieele departe ment, bondsraad Meyer, heeft in de bonds vergadering, waarvan de zomerzitting gis teravond is geopend, aangekondigd, dat een wetsvoorstel zal worden ingediend, waarbij de financieele crisiswetgeving nog voor kor ten tijd zal worden verlengd. Bondsraad Meyer stelde vast, dat Zwitser land van Januari tot September 1936 het hoogtepunt van de zesjarige crisis heeft doorgemaakt. De handel en het vreemde lingen- zoowel als elk ander verkeer, had den toen een niet te voorzien dieptepunt be reikt. De devaluatie heeft in enkele opzich ten spoedig een wending ten goede bewerk stelligt, doch over het geheel het karakter van het crisisjaar 1936 niet meer kunnen veranderen. DE ZONSVERDUISTERING BOVEN DE STILLE ZUIDZEE. Goed geslaagde waarnemingen. Volgens te Washington ontvangen radio berichten hebben de waarnemers van de zonsverduistering op het eiland Canton van den in de Stille Zuidzee gelegen Phoe- nix-archipel uitstekende photographieën ver kregen daar het zicht bijzonder goed was. Uit Honoloeloe wordt gemeld, dat daar by het begin van de zonsverduistering de hemel bedekt en het zicht daardoor minder goed was. Buit. kort. NIEUWE SPANNING TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY? D^ vredesconferentie is gisteren bijeenge komen naar aanleiding van het onverwacht- sche besluit der Boliviaansche regeering, de diplomatieke betrekkingen met Paraguay niet te hernieuwen. De conferentie heeft krachtige maatregelen genomen tot toepas sing van de Vredesprotocollen en tot het verhinderen van nieuwe openbare discussies tusschen de vroegere oorlogvoerenden. Met het oog op de nieuwste ontwikkeling der betrekkingen tusschen Bolivia en Para guay heeft de vredesconferentie te Buenos Aires besloten de overeenkomst van 9 Maart 1937 opnieuw te bevestigen opdat de regee ringen van Bolivia en Paraguay zich voortaan onthouden van het openlijk uiteen zetten van haar meening over de nog han gende vraagstukken, welke betrekking heb ben op het vredesprotocol, Men heeft er ter conferentie den nadruk op gelegd, dat de overeenkomsten uit de protocollen niet her roepen kunnen worden door den eenzijdigen wil der staten, die toepassing der protocol len onder garantie der zes bemiddelende staten beloofd hebben. De handhaving van het veiligheidsstelsel in den Chaco en de oplossing der daarmede samenhangende vraagstukken maken deel uit van de uit sluitende bevoegdheden der conferentie. De conferentie verklaart, dat het protocol den status quo voor de militaire positie vaststelt, zonder dat daarbij vooruitgeloopen wordt op eenige souvereiniteitsverklaring, welke tot stand zou komen door directe regeling of scheidsrechterlijke uitspraak. Tenslotte heeft de conferentie den beiden betrokken regeeringen medegedeeld, dat zij zich het recht voorbehoudt, een einde te maken aan de directe onderhandelingen over de eindregeling van uit het scheids rechterlijk compromis voortgekomen geschil len, zoodra zij van meening is, dat een on middellijke overeenstemming onmogelijk is. MEJUFFROUW DIANA BATTYE TERECHT. Mejuffrouw Diana Battye, die sedert vo rige week Dinsdag vermist werd, is van ochtend om twee uur teruggevonden, toen zy zich in de buurt bevond van Sussex Place, waar de ouders van haar verloofde, Michael Asquith, wonen. Het meisje huil de. Hoewel men niet den indruk kreeg, dat haar geestvermogens gestoord waren, was het meisje toch net in staat eenige aanwij zing te geven over de wijze, waarop zy haar tyd heeft doorgebracht sinds zij ver mist werd. „Didi" droeg een andere jurk dan op het oogenblik van haar verdwijning.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 13