Aqrnda &KI tst€ Aecichlat £ucfiioaact ^Burgerlijke Stand JCunst en Wetenschap Stad en Om Weec&eeicfU 9-itmtiieuivs Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Dinsdag Agent van den geheimen dienst (sens.); hoofdrollen Bruce Cabot en Mary Brian. Toegang boven 14 jaar. Woensdag en Donderdag hoofdnummer Duke, het wonderpaard van den Sheriff (sens.) Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De mooiste dag van mijn leven (hum.); hoofd rollen Joseph Schmidt, Felix Bressart en Otto Walburg. Op het tooneel: het Russi sche dans- en zangensemble Slawa. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Suikerfreule (hum. Nederl. film); hoofdrol len Aaf Bouber, Joh. Elsensohn, Annie van Duin, Louis Borel, Louis de Bree, Hans van Meerten. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Verliefd., maar op wie? (rom.-hum.); hoofdrollen Jan Kiepura, Lien Deyers, Adèle Sandrock, Theo Lingen. Toegang alle leef tijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Beide Kerstdagen om 7.15 en 9.30 u. 's av. 8 uur, Harmonie, verg. afd. Facult. lijk verbranding; spr. de heer F. Blaauw. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, optreden leden van de uit Rusland teruggekeerde dele gatie. 7.30 uur, zaal De Bakker te Noordschar- woude, uitvoering Hercules en Hygiëa. 3 uur, Nassaulaan 19, vergadering kin derbewaarplaats. (Eerste Kerstdag). Uitvoering gymn. vereen. Voorwaarts te Stompetoren. (Tweede Kestdag). 7.30 uur, zaal De Bakker te Noordschar- woude, uitvoering Hercules en Hygiëa. ZIJ, DIE ZICH MET 1 JANUARI A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONT VANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS FRAN CO EN GRATIS. DE DIRECTIE. AUTO IN DE DONAU GESTORT. Een auto, die bestuurd werd door een jon ge vrouw, is te Rassau in de Donau gestort. De chauffeuse en de twee andere inzittenden kwamen om het leven. (Ongecorrigeerd.) Kabinet-CoLijn staat wankel Paragraaf 12 onderwijswet terug genomen. Bij den aanvang van de vergadering van de Tweede Kamer hedenmiddag heeft de minister-president een verklaring afgelegd ten aanzien van par. 12 van het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven voor het onderwijs. De minister merkte op, dat uit de beraad slagingen is gebleken, dat in de Kamer hier voor geen meerderheid kan worden gevon den. De regeering is van oordeel, dat con centratie op het terrein van het bijzonder onderwijs noodzakelijk is, zoowel uit het oogpunt van bezuiniging op de overheids uitgaven als met hetgeen op het terrein van het openbaar onderwijs is gedaan. De ministers behoorende tot de linker zijde achten een afwijzen van par. 12 zoo ernstig, dat zij daarin aanleiding zouden vinden aan H.M. te verzoeken hen van hun ambt te ontheffen. Waar daarbij echter de grondslag aan het ka binet zou ontvallen, zou deze zaak tot zeer ernstige gevolgen kunnen leiden. De ministers hadden zich onder deze omstandigheden met het kabinet beraden over een oplossing, die het hun mogelijk zou maken aar. te blijven. Daarom heeft het kabinet besloten, dat par. 12 voor het oogenblik wordt teruggenomen. Het kabinet blijft echter staan op het stand punt, dat een wettelijke regeling moet worden getroffen om de concentratie van bijzondere scholen te bevorderen, want de regeering acht dit niet mogelijk met par. 13 alleen. De vraag of het mogelijk is tot zoodanige rege ling te komen, zal op korten termijn worden onderzocht door een staatscommissie van veelziidige samenstelling, die zou arbeiden onder leidine van de regeering De regee ring hoopt, dat binnen korten tijd dit onder zoek zal leiden tot een oplossing, welke voor regcering en Staten-Generaal aanvaard baar is. Indien dit niet mogelijk zal zijn, zal dc regeering met een eigen voorstel komen In middels zal met de concentratie, wat de openbare school betreft, niet worden voort gegaan door toepassing van art. 22 4de lid van de L.O.-wet. De regeering hoopt, dat voorts door college's van Ged. Staten de noodige behoedzaamheid betracht zal worden met de toepassing van het derde lid van dit artikel. Bij par. 13 verdedigt de heer v. Dijken (a.r.) een amendement om de samenvoeging van bijzondere scholen te vergemakkelijken De heer Albarda (s.d.a.p.) betoogt, dat niet gebleken is of de rechterzijde een kabinets crisis durfde te aanvaarden. De heer Wijnkoop (c.p.h.) betoogt, dat de rechterzijde aandacht der arbeiders van hun werkelijke belangen wilde afleiden. De heer Sneevliet (r.s.a.p.) betoogt, dat zoo sociaal onrecht wordt verdoezeld. Minister Slotemaker de Bruine neemt het amendement over. Art. 1 en par. 13 worden z.h.st. aangeno men. Bij par. 14 (bezuiniging-onderwijzers-op leiding) bepleit de heer Zijlstra (a.r.) een amendement om hooger beroep tegen de schadevergoeding bij opheffing van kweek scholen mogelijk te maken. Nadat mej. Meyer (r.k.) en de heeren Tbijssen (r.k.) en Süring (r.k.) eenige kleine opmerkingen hebben gemaakt, zegt minister Slotemaker de Bruine het amendement over te nemen. Par. 14 wordt z.h.st. aangenomen. Bij par. 15, voorloopige pensionneering van 60-jarige onderwijzers, verdedigt de heer Süring een amendement op art. 16 van afd. A, om buiten twijfel te stellen dat een on derwijzer met voorloopig pensioen zich het uitzicht op gezinspensioen kan verzekeren te gen een bijdrage van 5*4 pCt. In het alge meen had spr. de pensionneering voor alle 60-jarigen facultatief willen stellen. Spr. wil in bepaalde gevallen de indirecte verplich ting om op O-jarigen leeftijd voorloopig pensioen aan te vragen niet doen bestaan. Spr. belichaamt dit in een tweede amende ment. De heer Ketelaar (v.d.) en Thijssen acht ten de amendementen niet noodig. De heer Zijlstra beveelt de amendementen aan. De minister zegt, dat het doel is jongeren meer perspectief te bieden. Spr. neemt het eerste amendement Süring over en laat inza ke het tweede het oordeel aan de Kamer. DE KWAK IN MOEILIJKHEDEN, De Kwak is op thuisreis uit Rome vertrokken, doch wegens slecht weer boven Zuid-Frankrijk en in verband met de onbruikbaarheid van het vlieg veld van Marseile naar Rome terug gekeerd. ONZE POSTVLUCHTEN. De Kwak (thuisreis) vloog gisteren van Cairo naar Rome. De Sperwer (uitreis) vloog gisteren van Rome naar Cairo. WAAGHALZERIJ VAN VLIEGER. Tijdens een demonstratie van militaire vliegtuigen, in tegenwoordigheid van den president der Argentijnsche republiek, den minister van oorlog en andere autoriteiten boven het vliegveld van El Palomar, heeft een sportvlieger overmoedige staaltjes van luchtacrobatiek uitgehaald, waardoor hij de militaire eskaders in groot gevaar bracht. De autoriteiten moesten scherp ingrijpen De president der republiek heeft persoonlijk bevel gegeven, dat den vlieger zijn brevet moest worden ontnomen. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Johannes Hendrikus Josee en Dieuwertje Teer. Gerardus Antonius Punt en Rosa Antonia Schifauer. GEBOREN: Augustinus Anthonius, z. van Willem Kooijman en Margaretha Bregitta Nootebos TOONKUNST. Met het oratorium „Das Paradies und die Peri", van Schumann, dat in jaren hier niet uitgevferd is, gaf Toonkunst het eerste con cert in dit seizoen. Solistische medewerking werd verleend door mej. Wilma Godefroi, sopraan, uit Den Haag; mej. Annie Veenenbos, alt; Rob Schlegel, tenor, te Den Haag, en Carel Wil link, bas-bariton uit Amsterdam, die allen het onderwijs genoten hebben of nog onder leiding staan van onze beroemde zang- paedagoge mej. Corn. van Zanten, die, na een lange roemrijke loopbaan als concert en operazangeres in binnen- en buitenland, ondanks haar hoogen leeftijd (80 jaar) nog steeds in 't belang der kunst werkzaam is, en eiken dag nog in vijf lesuren van haar om vangrijke kennis aan anderen mededeelt. Van die solisten noemen we in de eerste plaats mej. Veenenbos, die haar partij niet alleen gezongen, maar ook voorgedragen heeft, er leven aan heeft gegeven, 't Was een omvangrijke opgave die echter van begin tot einde op peil stond. Naast deze altzangeres plaatsen we de op het programma niet vermelde sopraan, die weinig te doen had maar haar partij in het gunstigste licht bracht, o.a. de aria „O lasz mich von der Luft durchdringen". De overige solisten zijn nog jong en voor al de bas en de tenor missen nog de noodige routine om 'n dergelijke partij volkomen tot haar recht te brengen. De sopraan mei. Wilma Godefroy heeft een frisch, goed klinkend orgaan, vertolkte haar partij (de Peri) met goed begrip (Wo find ich sie? Verstossen! Es fallt ein Tropfen auf's Land), doch schoot bij die gedeelten waarin zij met het koor zich moet laten hoo- ren wel eens wat te kort. De bas, Carel Willink, ook in 't bezit van een mooi orgaan, had. evenals de ongenoem de sopraan 'n zeer kleine partij, en daarbij niet erg dankbaar. De tenor, Jos. Schlegel, een zanger met een egaal klinkend geluid, staat nog niet genoeg boven de materie, is nog te veel aan z'n partij gebonden, zoodat de voordracht er onder lijdt. Veel optreden, maar dat io een moeilijke zaak in dezen tijd. Het koor was goed (s'otkoor le, 2e en 3e deel, het dameskoor „Schmüket die Stufen", O heil'ge Thranen inn'ger Rcue) dit Ia tste met het solokwartet. O ja, die kwartetten der solisten klonken bizonder mooi. Het Alkmaarsch strijkorkest begeleidde en had een flinken steun aan mei. Siezen, die voor het eerst deze taak vervulde en volko men ervoor berekend was. Als altijd toonde de heer Oushoorn zich de geroutineerde, muzikale leider. A. K. HIJ WERD HERKEND. Door de politie werd Dondordagavon-t op den openbaren weg aangehouden zekere P. T., die stond gesginaleerd in het Algemeen Politieblad. DE „JOS MARIA" VANAVOND NOG VLOT? De „Jos Maria" is na den laatsten vloed zoo sterk gekeerd, dat zij met den voorsteven recht naar zee ligt, en ook naar dien kant is afgezakt. Men houdt rekening met de mogelijk heid, dat het schip vanavond laat bij hoog water vrijkomt. MORGEN OP DE SCHAATS? Naar wij vernemen zal bij doorgaand vrie zend weer morgen de ijsbaan „De Quint" geopend worden. Hedenmorogen is de dikte van het ijs opgemeten en dit bedraagt thans reeds 5 c.M., zoodat mag worden aangeno men, dat het ijs morgen geschikt is om te berijden. Mits natuurlijk de nacht vriezend weer brengt. PREEKBEURTEN VOOR DE KERSTDAGEN. Beleefd verzoeken wij H. H. predikan ten e. a., die ons de preekbeurten voor de a s. Kerstdagen nog niet deden toe komen, zulks thans te doen, omdat wij de lijst daarvan zullen opnemen in ons no. van a.s. Maandag. DE WET OP DE UITVERKOOPEN. Terzake overtreding van de wet van 13 September 1935, Stbl. 564, betreffende het uitverkoopen en opruimen in 't win kelbedrijf werd door de po'itie alhier tegen een drietal winkeliers procesver baal opgeaakt. DE 0PR1CHTIN0 VAN EEN VOORBEREIDENDE MONTESSORI-SCHOOL Een voorloopig comité schrijft ons: Waar reeds eenigen tijd bleek, dat ook Alkmaar zich meer en meer voor Montes- sori-onderw(js gaat jnteresseeren, namen eenige dames het initfttief tot oprichting eener voorbereidende Montessorischool. Nadat meerdere ouders opgegeven hadden hun kleuters in deze voor Alkmaar nieuwe onderwijsrichting opgenomen te willen zien, is Dinsdagavond in een bijeenkomst der ouders besloten over te gaan tot oprichting der kleuterklasse. De heer Fontein, hoofd der Montessori school te Bussum, gaf een uiteenzetting over het onderwerp: „Waarom sturen wij ons kind naar de Montessorischool?" De heer Fontein schetste de ontwikkeling van den kleuter en de behoefte tot zelfontwikkeling van het kind. Juist de Montessori-klasse, waar alles op het kind gericht is, biedt mo gelijkheid tot ontplooiing van eigen wezen. Hoe het verouderde begrip dat Montessori- onderwijs leidt tot te groote vrijheid een volkomen onjuist beeld is van hetgeen dat onderwijs het kind geeft, bleek uit de lan taarnplaatjes die de heer Fontein liet zien en waarbij zijn uitleg dit nog verduidelijkte. Na de lezing kwamen er nog verschillende bezwaren naar voren, zooals aansluiting op de Middelbare scholen, en hoe het kind komt tot het leeren van vakken die het niet aan staan De jarenlange ondervinding van acn heer Fontein, zoowel in gewoon L o al3 in de Montessori-richting voor 1. o. maakte, dat op de moeilijkheden een duidelijk en vol komen bevredigend antwoord verkregen werd. In de eerste helft van Januari hoopt de Montessorischool te openen. Bovendien zal er begin Januari een excursie voor belang stellenden plaats vinden naar een der Mon tessorischolen te Amsterdam. Er is reeds een klasje voor voorbereidend onderwijs, waarmede mejuffrouw Bochove, gediplomeerd Montessori-leidster, in Januari denkt te beginnen, mits het oprichtingsfonds vóór dien tijd toereikend is, de aanschaf- fingskosten voor materiaal en inrichting van het lokaal te bestrijden. Wij hebben reeds vele toezeggingen voor bijdragen, doch wachten nog op meerdere. Wij wijzen erop, dat, ofschoon het wel in de bedoeling ligt, in de toekomst het voor bereidend onderwijs te doen volgen door Montessori 1. o., het geen bezwaar is, het kind alleen het voorbereidend onderwijs te laten volgen. Laat ieder die kinderen van 3 tot 6 jaar heeft, eens in beraad nemen hen te laten profiteeren van deze gelegenheid om zich te ontwikkelen temidden van het mooie en doelmatige Moniessori-materiaal. Wij hebben een geschikt lokaal gevonden in het centrum van de stad (begin Wilhel- minalaan) met tuin, zoodat de kinderen een gedeelte van den dag buiten kunnen werken Het schoolgeld bedraagt, 4, 5 of 6 gulden per maand, naar draagkracht, plus een gave voor het oprichtingsfonos (in het vervolg zal bij toetreding een inleggeld geheven worden). Maar ook aan hen die kinaeren hebben, die thans nog niet in aanmerking komen, doch over eenige jaren de kleuterleeftijd zullen bereiken, hebben wij het vriendelijk verzoek toch met een gave van 10 of meer te wil len helpen aan de oprichting waarvan zij toch ook t.z.t. de vruch.en zullen plukken, terwijl dan het inlegg»ld vervalt. Op het oogenblik hebben wij kans van slagen, en daarom willen wij alle moeite doen het plan door te voeren, want mislukt het thans, dan zal het weer voor jaren van den baan zijn. Tenslotte richten wij ons tot diegenen die wel geen kleuters van de Montessorischool kunnen laten profiteeren, maar toch veel in teresse voor onze plannen hebben, ook van hen zullen wij dankbaar een bijdrage aan vaarden. Toezeggingen te richten aan het adres van mevr. Hamburger, Wilhelmina- laan 8, alhier. AUTO TE ST. MAARTENSVLOT- BRUG IN BRAND. 'Woensdag vloog de auto van den heer P. Kooij, alhier, bij het aanslaan van de motor Jn brand. De heer Kooij trachtte den branden den wagen de schuur uit te rijden doch zijn pogingen mislukten, omdat de rem men nog aanstonden. Door een en ander kon niet worden voorkomen dat behalve de auto ook de schuur gedeeltelijk afbrandde, benevens een hoeveelheid schapenwol. De brandspuit was inmiddels gealar meerd en was sjooedig bet vuur meester. AUTO TE ST. PANCRAS TEGEN BOOM GESLAGEN. Drie inzittenden zwaar gewond. 'Gisteravond omstreeks 10 uur kwam een luxe wagen vanuit de richting Alk maar met groote snelheid aangereden. Eenige voetgangers, die juist wil den oversteken vanaf den Bovenweg naar de v. d. Vijzellaan, maakten de op merking: „als die auto iets overkomt ia het toch zeker eigen schuld." Nauwelijks waren deze woorden geuit of een vreeselijke slag weerklonk. De auto die intusschen bij de bocht bij de herv. kerk was gekomen, bleek tegen een boom te zijn gereden. Vermoedelijk door de te groote snelheid heeft de chauffeur zijn stuur niet tijdig weten om te krij gen. Het bleek te zijn de G 30508. toebe- hoorende aan den garagehouder C. Tuin man van Noordscharwoude. De inzittenden waren drie Jongens van Noord-Scharwoude nl. W. de Graaf, A. Borst en Jb. de Vet. Onmiddellijk waren omwonenden aanwezig. De. Molenaar, die tegenover de plaats des onheils woont, zou juiet een bezoe ker uitlaten, toen hij den vreeselijken slag boorde. Onmiddellijk snelde men te hulp en vond in de beek naast den weg het eerete slachtoffer, hevig bloedende de jeugdige de Vet te zijn. Borst lag even en vrijwel buiten bewustzijn. Dit bleek verder. Zij bleken beiden uit de auto geslagen te zijn. De bestuurder de Graaf kon uit de wrakstukken te voorschijn worden gehaald. Onmiddellijk werd de dokter gewaar schuwd en werden de slachtoffers naar de dokterswoning, welke vlak bij staat, vervoerd. Het ergste bleek Jb. de Vet er aan toe te zijn. Hij had een hersenschudding met vele snij en schaafwonden opgeloopen. Na verbonden te zijn werd hij per zie kenauto naar het ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Levensgevaar schijnt niet te bestaan. De beide anderen zijn niet zoo zwaar gewond en werden na verbonden te zijn, naar hun woning vervoerd. De auto was aan de rechterzijde totaal vernield. Vermoedelijk heeft de achterbumjjer een boom gegrepen en vervolgens de naafdop van het voorwiel den tweeden boom. Het geheel e dak was ojjengesple- ten. Door een kraanwagen van de garage Met te Alkmaar werd het wrakstuk weg gesleept. WIENS HONDJE IS DAT? Bij den inspecteur voor de dierenbe scherming is gebracht een klein zwart hondje (teef) dat Maandag hier ter stede gevonden is. Voor inlichtingen wendt men zich tot den heer Verwer, Baanstraat, tusschen 6.30—7.30 n.m. BURGEMEESTER VAN DEN HELDER OVERLEDEN. Een plotseling verscheiden. Gisteravond om half elf is de heer W. F. G. L. Driessen, burgemeester van Den Helder, plotseling overleden. De burgemeester van Den Helder, de heer W. F. G. L. Driessen, zou een sectie-verga dering van den gemeenteraad voor de a.s. he- grooting leiden. Te dien einde had hij zich naar het raadhuis begeven Voor de verga dering aanving, verklaarde hij echter zich niet wel te gevoelen, waarop men hem aan ried de leiding over te dragen; dit geschiedde. Een dokter werd gewaarschuwd en deze ad viseerde den burgemeester onmiddellijk naai huis te gaan. Aldaar aangekomen zette hij zich bij den haard en voelde zich naar zijn zeggen wat opgeknapt Omstreeks negen uur begaf hij zich naar zijn kamer. Even later kwam hij naar beneden en deelde mede, zich door de koude bevangen te voelen. Men waarschuwde de doktoren Rienks en Buchli- vest van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst. Hulp mocht echter niet meer ba'en. Te omstreeks half elf overleed burgemees ter Driessen. Zijn levensloop. De heer Driessen werd op 11 Juli 1886 ge boren en bereikte dus den leeftijd van 49 jaar. Zijn ambtsloopbaan begon hij als adjunct- commies ter secretarie te Bussum Den Óen Juli 1913 tot burgemeester van Westzaan benoemd, vervulde hij die functie tot 26 Februari 1918, om onmiddellijk daarna als regeeringscominissaris voor de graaninzame- ling in Noord-Holland op te treden. Den 25sten Juli 1919 werd de heer Driessen lot burgemeester van Koog aan de Zaan oe «KT naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 20 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,0 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 749,7 m.M. te Praag. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 21 December: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke tot oostelijke richtingen; nevelig tot half be wolkt; weinig of geen neerslag; lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Weeroverzicht. De depressie bij Scandinavië nam gisteren nog toe en breidde zich verder noordwaarts uit, waarbij de hooge druk verder werd ver. drongen. Ook de hooge druk op IJsland neemt iets af. De gisteren over Frankrijk trekkende depressie ligt nu in midden- Duitschland na een rug van hoogen druk, die de wind hier in het we3ten bracht, na dert hier een volgende daling, die weer oos tenwind zal brengen. In Duitschland is de sneeuwbedekking nu bijna volledig en neemt nog toe, daar bijna alle stations sneeuw melden. !n Scandinavië is de vorst gemiddeld iets toegenomen. Hier te lande kwam te Groningen 7 gr. C. vorst voor, op de Britsche eilander, lichte vorst. In west-Duitschland en ons land komt mist voor. Ofschoon de toestand nog allerminst vast is, moet toch voortduren van vorst waar schijnlijk worden geacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.14 uur licht op. noemd, waarna met ingang van 15 Novem ber 1928 zijn benoeming volgde tot burge meester van Den Helder. De heer Driessen was Ridder in de Orde van Oranje Nassau en drager van het Kruis van Verdienste van het Roode Kruis. De heer Driessen heeft in de zeven jaren, dat hij burgemeester van Den Helder was, zich doen kennen als iemand, wien 't welzijn van de stad en haar inwoners zeer ter hart» ging. De verfraaiing en uitbreiding van de stad, die onder zijn voorganger, den he»r W. Houwing een aanvang had genomen, werd door burgemeester Driessen met kracht voortgezet, waardoor Den Helder als woon plaats belangrijk aan aantrekkelijkheid heeft gewonnen. Het fraaie Reddingsmonument, dat in September van dit jaar door H.M. de konin gin onthuld werd, kwam mede door zijn be zielde leiding tot stand. Ook in de totstand koming van het internaat van de Zeevaart school, waardoor het behoud van deze onder wijsinrichting voor Den Helder verzekerd werd, heeft de heer Driessen krachtig de hand gehad. Ambtshalve had de overledene voorts zitting in besturen van verschillende instellingen en commissies, die verbetering van den economischen toestand van Den Helder en bevordering van het vreemdelin genverkeer beoogen. OPENING NIEUWE ZAAK. In de Huigbrouwerstraat 9 zal morgen g - opend worden een zaak in manufacturen, waarvan de exploitatie gevoerd zal worde.i door mevr. wed. N. Bruin. Alle artikelen welke alzoo in een manufacturenzaak voor komen, zijn voorradig en dit alles tegen con- curreerende prijzen. DE SUIKERFREULE. In het Victoria Theater loopt vanaf hedenavond de film De suikerfreuile: „Suikerfeuile" behoort tot de ge renommeerde successen van de Holland sche planken. Geen wonder dat de film, die, hoewel ze best op eigen beenen zou kunnen probeeren te staan, toch gaarne de slippen van haar voorgang ster in de volksgunst vastgrijpt, ook deze stof wilde behandelen. In samenwerking met den acteur Henri van Wermeskerken schreef Wal- t Schlee aldus een draaiboek voor de nieuwe film van de Hollandsche Tobis. Haro von Peski, die te voren nog wél nooit de regie van 'n film voerde, maar die als productieleider van de Duitscho Majestic medewerkte aan h9t tot stand komen van verschillende films, was zijn eigen regisseur bij deze film, die de nieuwe Hollandsche Majes,:c-maat- s 'lappij in opdracht van de Tobis maakte. Voor de hoofdrollen deed Von Peski eou beroep op ervaren krachten: Johan Elsensohn, de goed-ronde Amsterdam- sche acteur, die niet alleen in tal van Bouberstukken. maar ook fn de fijn? „Bleeke Bet" heeft laten zien, wat hU kan, kreeg de rol van Van der Kooy> den man die in het verre Ind*ë zoo ver rast wordt door het plotseling „jj1 komen" van zijn vrouw. Tusschen haakjes: in de film en in de nieuwe roman „Suikerfreule" komt juffrouw Van der Kooy natuurlijk met een vim-; machine, omdat het haar met de bo" no' lang niet vlug genoeg gaat. N' mand minder dan Aaf Bouber speen Vrijdag 20 December. Zondag 22 December. Maandag 23 December. Woensdag 25 December. Donderdag 26 December. de Lange 6-de moraal BANKIERS te ALKMAAR SINDS OM Hfcrvbiesft/», Victoria Theater.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2