Alkmaar I - N. Niedorp I. Last van Uw zenuwen? SPORT EN WEDSTRIJDEN. De tweede helft begint! fthuttieuws ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 2t DECEMBER 1935 AGENT VAN DEN GEHEIMEN DIENST. SUIKERFREULE. VERLIEFD MAAR OP WIE...? Harmonie. Het treffen tusschen leidende ploegen. Feijenoord-Blauw Wit, D. H. C.-D, F. C„ Sparta-H. B. S., Veendam-Be Quick de belangrijkste wedstrijden. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS Zondag a.s. 2 uur DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. Di'„"da?ï",l,""r ,0' De titel doet reeds vermoeden, dat we hier te maken krijgen met een of andere myste- neuse misdaad, en nu we de film gezien hebben kunnen we zeggen, dat dit inder- daad het geval is. En nog wel een moord, waarvan beschuldigd wordt de zoon van een scherpzinnig, zeer geacht politieman, welke zoon zelfs een plaats had op het bu reau van den officier van justitie, ter op leiding voor den geheimen politiedienst. Men ziet het, voor den liefhebber van de tective-verhalen om te watertanden. De vermoorde is hier AU Rossi, hoofd van een boevenbende, wien op zijn bureau een kogel door het hart wordt geschoten op het moment dat hij met zijn zuster telefo neert. Zij hoort de schoten en als zij dan geen antwoord meer krijgt op haar dringen de vragen, deelt zij de politie mede, wat zij gehoord heeft. Agenten spoeden zich naar het opgegeven adres en vinden... Bob Martel in de kamer, den veelbelovende zoon van den super-indetendant bij den identifi- catiedienst der politie. Bob had zich tegen vaders zin verloofd met Muriel, de zuster van All, maar ook deze broer was tegen de voorgenomen echtverbintenis en toen het jonge paar overhaast wou trouwen, werd All daarover ingelicht door de huishoud ster van Muriel, waarop het bendehoofd zich naar het opgegeven dorp begaf en met geweld zijn zuster voor het altaar weg sleepte, en passant Bob neerslaande. Deze vervoegde zich later bij All en beloofde hem te zullen wreken. En toen men nu hem in de kamer van den vermoorden man aan trof, stond zijn schuld al bij voorbaat vrij vast. Wij zullen van deze film niet meer ver klappen, om er de spanning niet aan te ont nemen, maar wel kunnen we zeggen dat de ontknooping sensationeel is. Waar wij we ten, dat boeken met detective-verhal en tal van vereerders vinden, durven wij het Roxy- theater met de film: „Agent van den ge heimen dienst" een talrijk bezoek voorspel len.. Een uitgebreid voorprogramma gaat aan het hoofdnummer vooraf. De journaals uit binnen- en buitenland geven heel wat wereldnieuws in woord en beeld, vooral het Hollandsch nieuws is in teressant. We worden b.v. herinnerd aan het 25-jarig tooneeljubileum van mevr. Bouber—ten Hope; we zien de terugkomst van ons voetbal-elftal, dat tegen de Ieren speelde; we zien een kookdemonstratie van het crisis-zuivelbureau in Rotterdam (bak ken van kaaspannekoek) en nog veel meer. Dan een paar kluchten: „Wat een knalef fect" en „Adsdpirant-filmsterren", en ten slotte „Scrappy's sensationeele race", een grappige teekenfilm. Alles te zamen veel interessant, dat men evenwel niet langer dan tot en met Dinsdag kan zien, want daarna komt er een geheel nieuw programma. „DE MOOISTE DAG VAN MIJN LEVEN". City-theater. Joseph Schmidt, de beroemde tenor, die duizenden voor zich gewonnen heeft door zijn prachtig stemgeluid, vervult thans in een nieuwe film de hoofdrol naast Felix Bressart en Otto Wallburg. Beppo en Tonio, welke personen door Joseph Schmidt in een dubbelrol worden voorgesteld, zijn tweelingbroers. Hun bei der ooms Paul (Otto Wallburg) en Max (Felix Bressart) zijn tevens hun peet Doordat de tweelingbroers op hetzelfde meisje, Gretel genaamd, verliefd worden, komt het tot een breuk tusschen de beide ooms. De energieke oom van Paul weet voor Tonio een contract te sluiten voor een zang tournée m het buitenland, zoodat Tonio een prachtige toekomst voor zich heeft. Met Beppo gaat het echter niet zoo goed. Zijn oom Max kan geen contracten voor hem vinden en zij zijn gedwongen hun le ven te slijten in hun oude mistent, waarin Beppo als de zingende clown optreedt. Opnieuw ontmoet Beppo Gretel en weer ontvlamt zijn hart in liefde voor haar. In de stellige overtuiging dat zijn liefde be antwoord zal worden, trekt Beppo de stou te schoenen aan en gaat haar jawoord vra gen. Echter vindt hij haar in de armen van een ander. In zijn groot verdriet wil hij een eind maken aan zijn leven, doch oom Max weet dit te verhinderen. Na eenige jaren verlangt Tonio weer naar zijn broer, en gaat dan ook terug naar Weenen. met oom Paul. Daar aangekomen zal Tonio optreden in een groot theater. Door opeenigheid met de directeur, wil Tonio echter niet optreden. Toevalligerwijze gaan Beppo en oom Max naar het theater als toeschouwer. Door de groote gelijkenis tusschen Beppo en Tonio, wordt Beppo voor Tonio aange zien en naar het tooneel gesleept, en Beppo moet zingen. Niemand, behalve oom Max, weet van deze vergissing, tot oom Paul en Tonio intusschen tot inkeer gekomen, bin nenstormen. Oom Paul duwt Tonio op het tooneel en zoo zien we dan de tweelingbroers beide op het tconeel staan zingen Terwijl het publiek beide zangers toe- juicht, wordt de vrede geteekend tusschen oom Paul en Oom Max, wanneer ook zij Gretel in de armen van een ander zien. Vooraf gaat een Fox journaal en een tee kenfilmpje, terwijl bovendien het Russische zang- en ensemble „Slawa" het pu bliek vergast op eenige liedjes en dansen, die zeer in de smaak vielen en die verdien stelijk worden uitgevoerd. Victoria-Theater. Dat de film Suikerfreule ook hier gister avond bij de eerste vertooning zoo'n groot succes behaalde, is het beste bewijs, dat we hier inderdaad een der beste totnutoe uitge komen Hollandsche films hebben. Suiker freule brengt vroolijkheid, sentement, gevoe lige tafreeltjes en kortom van alle genres f voor "'tnemende vertolkers namp 7 °°f voor een reeks prachtige op namen. Zoowel uit Indië als uit Holland op- Ha?hii f i' gaarne zal willen zien En i#JL Sl van Henri van Wermeskerken leende zich zeer goed voor de film. kprfahripv'V 'i Kooy is machinist op de sui- T0el0eng Barse in indië Hij ^rV°Kr-f1] ïaar naar de Oost en ziin Dirk i^n •1ift,m H°lland achter. Maar Vrouw knmf ,ailg Ind'ë terUg Zijn Mailmrr i*1 vJieSmachine naar hem toe. rïtjk zou v. d. Kooy heel erg ingenomen njil •g^e5si m€t deze komst, als hij maar net bezit was geweest van een groote SS! I' waarvan Belje niets wist Hij durft het haar niet te zeggen en als Dolly Ifon ^eisjespensionnaat met verlof komt, steit Mij Dolly aan zijn vrouw voor als de aochter van zijn vriend Schuit. Tot welke ver wikkelingen dit leidt, is licht te begrijpen, als men nog weet, dat Jhr. van Wielandt zoo- wel als Hans Vermeer beide op Dolly ver liefd zijn. En deze employé's brengen ten slotte de waarheid aan 't licht. Betje is blij, dat zij zoo'n lieve dochter krijgt en vergeelt Dirk gaarne alles. Dolly wordt gelukkig met Hans, die van Wielandt als administrateur zal opvolgen. Aaf Bouber, zooals onze actrice algemeen bekend is, heeft de rol van Betje schitterend gespeeld. Echt naar het leven en meermalen zit een treffend gevoel. Niet minder goed wa ren Louis de Bree als Schuit en Johan Elsen- sohn als Dirk. Twee prachtige typen. Annie van Duyn heeft de rol van Dolly echt jong en frisch gespeeld. Zij was steeds zeer aan trekkelijk. Louis Borel als Hans Vermeer had het gemakkelijker dan Hans van Meester, die de minder sympathieke rol van van Wielandt had te spelen, maar dit ondanks alles uit stekend deed. Verder ziet men in tal van klei nere rollen verschillende van onze bekende acteurs en actrices. Zooals de Bree ook nu weer voor de vroolijkheid zorgt door mooi sober spel, doen slechts weinigen het hem na. Suikerfreule kan er op rekenen, dat zeer velen deze week hun opwachting bij haar komen maken en dan zal men algemeen zeg gen: Wat ben ik blij, dat ik die vrouw heb leeren kennen. Het voorprogramma bracht een Eclair- K urnaal en een interessant Hollandsch ieuws met o.a. een gedeelte van den «ocht der Ned. Elftalspelers naar Dublin en de toespraak van Prinses Juliana tot de vertrek kende Roode Kruis-afdeeling. Verrassend goed was weer een van de meestelijke gek'ieur de Silly Symphonies van Walt Disney, ge titeld De Sprinkhaan en de Mieren, terwijl een komische tweeacter het eerste program- madeel completeerde. Maar Aaf Bouber, Elsensohn en Louis de Bree mag U in hun nieuwe succes niet ver zuimen. Of het nu de eene, of de andere Jan Kiepura is ge\vee6t die we gisteren heb ben gezien en gehoord weten we wer kelijk niet meer! Hindert trouwens ook niet veel, aangezien ze beiden over dezelfde ëtemcapaciteiten bleken te be schikken en alleen de economische om standigheden verschillend waren. 't Is een aardige dubbelrol die hierin door Jan Kiepura wordt gegeven. Aan den eenen kant zien we hem als kruide niersbediende en aan den anderen als de bekende operazanger Jan Morena. De moeilijkheden beginnen wanneer zijn impressario den kruideniersbediende aanziet voor den werkei ijken Jan Mo rena, met dien verstande dat het haar van den eerste wat lichter blijkt te zijn. De impressario weet evenwel van zijn wetenschap dat er een dubbelganger van de beroemde operazanger bestaat profijt te trekken, wanneer de „echte" Morena op een keer weigert een onder houd te hebben met een bekend Ameri- kaansch krantenmagnaat. Hij weet na veel zoeken de „namaak" Morena te vinden en deze wordt van instructies voorzien. Begrijpelijkerwijze doen zich dan de dolste complicaties voor. Edi de kruideniersbediende verlooft zich met de dochter van een eigenaar van een groote augurkenfabriek, terwijl de echte Jan Morena verliefd wordt op de doch ter van de eigenares van de kruideniers zaak. Het ziet er tenslotte naar uit dat de beide dubbelgangers in een duel zullen worden gewikkeld, terwijl op een be paald moment de impressario niet meer weet of hij de imitatie of de echte Jan Morena de deur heeft uit gegooid. Doch eind goed, al goed en elk der dubbelgangers krijgt het meisje dat hem toebehoort. In het voorprogramma zien we nog een paar aardige screensongs en een musical song. CINEMA EN THEATER. Met het nummer van deze week is C. en Th. uitgebreid tot en met 48 pagina's. Men vindt er o.a. in: vele verhalen, filmkinderen onder de kerstboom; 'n rubriek van week tot week; Kerstgebruiken in Noorwegen en Zweden, Engeland, Denemarken, Japan en in Hollywood, 'n Kerstkruiswoordraadsel; die ren in nood (een schets uit de natuur: Wat filmsterren doen of „fit" te blijven; talloo- ze foto's, enz. 'n Rijk Kerstnummer! Voetbal. Vorst? Het lijkt er op en dus moeten wij rekening houden met terreinafkeu ringen. Regen en modder hinderen niet zoo zeer, harde bevroren velden kunnen gevaarlijk zijn en brengen al te vaak overwinningen aan die clubs, welke spelers alles durven wagen. Rekening houdende dus met ijsver maak, althans met vele terreinafkeu ringen, zullen we kort zijn met ons overzicht. Afdeeling I. In af deeling I krijgen wij reeds return- wedstrijden en dus kan er sprake zijn van revanche-wedstrijden. Zoo moet V. S. V. deen keer zorgen, dat H.D.V.S. niet weer gelijk speelt en ofschoon er in Schiedam gespeeld wordt, gelooven wij aan een Vel- zer ovrewinning. Sparta, dat de vorige week in den Haag van H. B. S. won, speelt nu thuis tegen de Hagenaars en wij mogen dus een minstens even groot succes verwachten. Alleen H. B. S. schijnt thuis een klasse minder te spelen dan uit en is in deze competitie op vreemd terrein nog niet geklopt! Ligt hier dus een verrassing?! Ajax trekt naar de Koog, waar K. F. C haar wil bevechten. K. F. C. heeft uit de laatste 4 wedstrijden 7 punten gehaald, wat op kracht wijst, 't Zal zelfs Ajax niet meeval len. om te winnen! A D. O. kan thuis winnen van Xerxes. dat in Rotterdam al met 3-0 geklopt werd en de derby tusschen R. C. H. en Haarlem is 'n zoo lastige ontmoeting dat hier me geen mogelijkheid een uitslag te voorspellen is. Al zegt ons voorgevoel, dat Haarlem wint Afdeeling II. In deze afdeeling is wel zeer belangrijk de wedstrijd Feijenoord—Blauw Wit. In Amsterdam won Blauw Wit met 10, doch waar de Amsterdammers nu hun spil missen en. Feijenoord thans beter op dreef is, ziet het er voor Feijenoord niet slecht D F. C., een der leidende ploegen, gaat naar D. H. C. Dat beteekent een zeer lasti ge wedstrijd voor de Dordtsche ploeg, die zeker met een gelijk spel al tevreden mag ^Stormvogels speelt thuis tegen Z. F. C. en moet kunnen winnen. Met V U. C. wordt het critiek en zij dient den thuiswedstrijd tegen Excelsior te winnen, 't Zal echter nog moeite genoeg kostte. En een nederlaag beteekent vrijwei de 10de plaats. D. W. S.—H. F. C. geeft aan de thuis club verreweg de beste kansen. Afdeeling III. In het Oosten slechts één wedstrijd, n.1. S. C. H.—P. E. C. Dat wordt natuurlijk een Zwolsche zege! Het Zuiden. Hier blijven de verrichtingen van B.V.V de aandacht trekken. Morgen spelen de leiders thuis tegen Bleijerheide en wij mo gen weer een Bossche zege verwachten. Juliana—Noad wordt ongetwijfeld een spannende wedstrijd, waarin het kracht- verschil vrijwel nihil is. De gelukkigste kan winnen en in dat geval zal dat dus waar schijnlijk Juliana zijn. LongaM. V. V. is wat voor puzzelaars Beide ploegen met afwisselend succes spe lend, prefereeren gelijke spelen en dus zal het wel een puntenverdeeling worden. De derby EindhovenP. S. V. is een van die wedstrijden, waarvan weinig te voor spellen is. In elk geval wordt het voor het Eindhovensche publiek zeer spannend. N. A. C. zal intusschen een mooie gele genheid krijgen, om te winnen, want het 'bezoekende Roermond is niet al te sterk. Het Noorden. In het Noorden trekt Be Quick naar Veendam. Als Be Quick daar mocht win nen, zal haar kans met 20 tot 50 stij gen. Maar Veendam is tweede op de rang lijst, droomt ook van kansen en dusWe zullen afwachten. VelocitasG.V.A.V. is ook al een moei lijke wedstrijd voor beide ploegen. Degene, die het beste op dreef is, wint. Hoogezand krijgt kans, om thuis Sneek te kloppen en Achilles heeft slechts een heel klein kansje, om thuis van Leeuwarden te winnen. Betere kans heeft Friesland op de zege, nu H. S. C. bij haar op bezoek komt. AIcmaria naar Bloemendaal. Alcmaria begint morgen ook al aan de tweede serie van haar competitiewedstrijden en wel met een returnwedstrijd legen Bloe mendaal. Thuis was Alcmaria positief de sterkste, maar dat beteekent niet, dat het morgen voor onze withemden een walk-over wordt. Verre van dat. Bloemendaal is op eigen veld zeer moeilijk te kloppen. Daarvan weten vele clubs en ook Alcmaria mee te praten. Intusschen, waarom zou Alcmaria dan moeten verliezen? Wij voor ons zouden het niet weten. Zelfs nu niet, terwijl Lengers op non-activiteit is. 't Is natuurlijk wel jammer, dat Lengers gedwongen is rust te nemen, maar een elftal kan niet door één enkele speler zoo verzwakken, dat het al bij voor baat geslagen is. Alcmaria heeft nog steeds een krachtige achterhoede, die haar mannetje staat. Alc maria heeft bovendien een beweeglijke voor hoede, die tot nog toe de meeste doelpunten in de competitie heeft gemaakt. En Alcmaria heeft een halflinie, die nog altijd een goede kern vormt. De Grand is weer in vorm ge komen,. Rootring is en blijft Rootring en de invaller van Lengers zal zijn plaats wel vol doende kunnen bezetten.- Welnu, als Alcmaria morgen enthousiast speelt, als Alcmaria een onverzettelijken wil toont, als Alcmaria de tanden op elkaar zet, dan kan tegen Bloemendaal succesvol ge speeld worden. Een elftal, dat een Vriendenschaar volko men weerstaat, dat tegen Vriendenschaar een zekere meerderheid toonde, zoowel tech nisch als tactisch, moet in Bloemendaal een partijtje kunnen spelen, dat klinkt als een klok. En bedenkt withemden: nog steeds hoort ge bij de kopgroep, al is die dan ook heel lang; nog steeds zijn de diverse ploegen er op uit, om elkaar puntjes af te snoepen. Wel nu, profiteert daarvan en wint! A.F.C. speelt thuis tegen D.O.S. Let eens op, dat wordt een Amsterdamsche zege! Als nummer drie is hier vastgesteld Zee- burgiaU.V.V. De whites hebben nog lang niet gewonnen en zoowaar zou U.V.V. best wel eens voor een verrassing kunnen zorgen! Tweede klasse B- Z.V.V. ontvangt hier West-Frisia. Veel krachtsverschil zal er wel niet zijn, al heeft West-Frisia de betere papieren. Toch zou een gelijk spel niet zoo'n vreemde uitslag zijn. Hercules, het zwakke Hercules, ontvangt W.F.C., dat het in elk geval *ot een punten verdeeling kan brengen. Hilversum speelt thuis tegen de Spartaan, wat nog een taaie opgave voor de sterke Gooische ploeg beteekent. Veel meer kans heeft natuurlijk Velox, dat op eigen terrein wel niet al te veel moeite zal hebben met B.F.C. En of O.V.V.O. thuis van het lastige O. S V. zal winnen, is --en groote vraag. De Amsterdammers zijn niet zoo heel sterk meer en mogen o.i. al blij zijn met een gelijk spel' Weer eens een volle „bezetting" De Alkmaarsche Boys ontvangen Hollandia en kunnen winnen. Eindelijk is weer eens een volledig pro gramma samengesteld en nl. de diverse eerste ontmoetingen van de tweede competitiehelft. Onze rood witte Alkmaarders krijgen be zoek van Hollandia endat zou weer eens een ouderwetsche AlkmaarHoorn-ontmoe ting kunnen worden. Een wedstrijd, waar het enthousiasme stellig de boventoon zal voeren en fel gestreden zal worden om de beide winstpunten. Hollandia wil winnen en dat is te begrijpen, omdat de volgelingen van Jan Pieterzoon Coen nog een kans op de bovenste plaats hebben en ongetwijfeld deze kans tot op het 'aatste oogenblik zullen trachten uit te buiten. Edoch,de rood witte kaasmenschen moeten winnen, willen zij in elk geval iets verder van de gevaarlijke plaats blijven. Er is nog iets anders! Deze ontmoeting zou tevens een revanche-partij beteekenen, in ver band met de reeds eerder geaccepteerde 4O nederlaag. Genoemde uitslag zou reeds da delijk aanleiding kunnen geven, dat de Alk maarders geen schijn van een kans zouden hebben, doch de waarheid ligt ver in het verschiet. Als we de Alkmaarsche verdediging van de betrokken eerste competitie-match met de huidige vergelijken, dan kunnen we reeds dadelijk bevestigen dat er een buitengewone vooruitgang heeft plaats gevonden en nog even in herinnering brengen dat de Alk maarsche aanval var toen, van het begin tot het eindsignaal door pech werd achtervolgd, dan durven we zoo dadelijk maar geen Hoornsche zege voorspellen, integendeel, de Alkmaarders lieten nog enkele weken geleden tegen Volewijckers zien, dat ze er terdege kunnen zijn, zoodat hier elke uitslag moge lijk is. Geven de rood witten een dergelijke partij te zien, dan valt er aan den Westerweg veel moois te genieten en zou de factor „hoogspanning" een belangrijke rol kunnen spelen en het slot, Ie kaasmenschen mogelijk een zwaar bevochten zege brengen, zooa's dit ook het vorige iaar het geval was. Een ding hopen wc echter, dat er geen in cidenten zullen voorvallen en het aanwezig zijnde publiek zich van onsoortieve uitlatin gen etc., zal onthouden. De leiding zal bij scheidsrechter Mol zeker in goede handen berusten. Komaan Boys, bedenk wat er op het spel staat, geef U voor de volle 100 pCt. Het kan, dus het moet! Het leidende Zaandijk gaat bij Beverwijk op bezoek, dat er al even slecht voor staa' als de Alkmaarders. Eer reden des te meer, om voor de leiders puntenverlies te voorspel len. Helder krijgt het ook niet gemakkelijk, daar een bezoek gebracht moet worden aan Volewijckers en als de Amsterdammres nog iets willen, zal het dan toch nu eens moeten gebeuren. We houden het dan ook op de groen witten Amsterdammers. H. R. C. krijgt in eigen omgeving tegen Succes een betere kans en we twijfelen niet, of de Racers brengen het stellig tot een goed einde. K. V. V.Purmersteiin kon wel eens een hernieuwde Krommenieër-zege zijn, zoodat dat Purmerenders dan ook weer geducht moeten oppassen. Alkmaar ontvangt Nieuwe Nie dorp en kan haar positie versterkt zien. De groen witte Alkmaarders krijgen be zoek van Nieuwe Niedorp en als de kaas menschen geducht op hun tellen passen, kan ook deze ontmoeting een tweetal winst punten opleveren. Men vergete natuurlijk niet, dat Nieuwe Niedorp maar een middel matige vierde klasse is en de zege bij voor- Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. baat reeds in de zak zit, zelfs de zwakste ploeg zorgde wel eens voor een verrassing! Groen witten opgepast dus, dan noteer en we de volle winst en dit kan. De kans wordt des te mooier, daar Texel een bezoek gaat brengen aan B. K. G en de mogelijkheid niet is buitengesloten dat de eilanders wel eens een veer zouen kunnen laten- De ontmoeting SchagenAndijk kan de volle winst opleveren voor de gastheeren. Ook thans weer menigen 6e» langrijken wedstrijd. Kan het leidende Alkmaarsche Boys II haar positie versterkt zien? Ook nu staan weer enkele zeer belangrijke ontmoetingen op het programma en als de weergdoen nu eens geen afbreuk doen aan het geheel, komen we weer een stap verder in de goede richting. In de eerste klasse A bemerken we reeds dadelijk, dat het leidende Alkmaarsche Boys II bezoek krijgt van de lijders.. Zonder meer zou men natuurlijk ge neigd zijn een Alkmaarsche zege te voor spellen, wij voor ons verwachten dan ook een dergelijk resultaat, doch meenen de kaas menschen toch onder oogen te moeten bren gen, dat het juist Zilvermeeuwen n was, die destijds C. S. V. I een 3—O-nederlaag toe bracht. Rood witten opgepast dus, dan wordt het stellig de volle winst De Alkmaarsche positie kan versterkt wor den, daar Bergen I een bezoek gaat brengen aan C. S. V. I en dit bezoek voor de Berge- naren ongetwijfeld een nederlaag met zich zal brengen. Ook van een K. V. V. Ill-zege zijn we niet geheel zeker. De Krommeniërs hebben de slechte gewoonte, juist in eigen omgeving het slechtste spel te demonstreeren en men wacht nog steeds op de eerste thuis-zege. Nu het pittige O. S. V. III op bezoek komt, zou dat ook nu weer eens puntenverlies kun nen beteekenen. Vrone I krijgt bezoek van K. F. C. TV, dat ook nog een kans op de bovenste plaats heeft, terwijl Vrone bij een nederlaag leelijk in de verdrukking komt. Kom aan Vronianen, probeert het nog eens, het beste beentje voor. Mogelijk nog een puntenverdeeling! Bij de ontmoeting W. F. G V—Z. F. G V zal het spannen. Mogelijk brengt het drei gende degradatie-spook, de Wormerveerders de volle winst. De tweede klasse A laat slechts een tweetal ontmoetingen zien. Alkmaarsche Boys III gaat naar O.F.C. I en wordt voor een zéér zware taak gesteld. Indien het de Alkmaarders mocht geluk ken, het tot een puntenverdeeling te brengen, zijn we dik tevreden! Of,... wil men re vanche nemen van de eertijds geleden 3—2 nederlaag?... Ons ook goed, maar we vreezen De ontmoeting W. F. C. VIZ. F. G VI zou ook hier een Wormerveersche zege kun nen brengen. In de tweede klasse D gaat het leidende Alcmaria IV naar Eg- monsche Boys I en kan een stap dichter bij het kampioenschap komen, hoewel de Eg- monders het natuurlijk als een buitengewo ne eer zouden beschouwen, de withemden de eerste nederlaag te mogen toebrengen. We houden het echter op de kaasmenschen. D. T. S. II ontvangt MEVO I en waar de Mevonianen de laatste tijd nog al teleur stellen, verwachten we een overwinning voor de Oudkarspelieren. Aan MEVO, om voor een ander resultaat zorg te dragen! De derby Alkmaarsche Boys IVAlk maar II kan een aardige en ongetwijfeld een spannende ontmoeting met zich brengen, daar de rood wit geblokten stel lig niets onbeproefd zullen laten, om het eens tot een eerste zege te brengen. We ge ven hen een kleine kans. De derde klasse E brengt een nieuwe zege voor Alcmaria V, nu de withemden bezoek van Vrone II krij gen. Ursem I zal wel over het bezoekende Alkmaar III zegevieren, evenals C. S. V. II in eigen omgeving, Egmondsche Boys II er onderhoudt. In de vierde klasse F klojt het leidende Koedijk II ongetwijfeld het bezoekende MEVO II. Qterleek I zou het in eigen omgeving tegen Oudorp II tot een zwaar bevochten zege kunnen brengen, terwijl het treffen Ursem II—Akersloot II, eveneens de gastheeren zullen triompheeren. IJ s s p o r t. IJSCLUB STOMPETOREN. Wegens bedanken van den voorzitter der ijsclub leidde de heer S. Heringa de vergade ring, welke Vrijdagavond in café Renses werd gehouden. Hij wijdde eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van den over leden penningmeester F. Woerdeman, die zooveel voor de vereeniging heeft gedaan. Ook den afgetreden voorzitter, den heer Huy- ser van Reenen, werd dach gezegd voor zijn werkzaamheden. Daarop gaf de voorzitter als secretaris een verslag van de hoofdbestuursvergadering en toonde zich bereid ook dit jaar in Alkmaar de club te vertegenwoordigen, waar men mee accoord ging. De penningmeester, de heer J. Schuuring, gaf een financieel verslag, waaruit bleek, dat er nog 87.40 in kas was, mede een gevolg van contributieheffing ook in ijslooze winters. Plannen voor de ophanden zijnde ijsperiode werde geopperd, kinder- en avondijsfeesten staan op het programma. Men hoopt de avondverlichting te kunnen houden. Het werktuigdepot zal gevestigd worden bij den heer L. Schuuring, die gekozen werd tot voor zitter. Na de rondvraag sloot de heer Heringa de vergadering met een opwekking te werken in het belang der vereeniging, welke thans 80 lede telt.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9