Kerstfeestvieringen. Jiidschcifteu Provinciaal 'Hieuw* £aatste AecicAten StaalsloUdi £ucfUuaact JUutMiemos 5Rucqedi jfte Stand MacktêecicfUen Adoedeniiëit ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTOBUS. Kerstviering te Groot-Schermcr, Kerstfeest te Broek op Langendijk. Kerstfeest Doopsgez- kerk te Broek op Langendijk. •Hof u ff Kerstfeest te Oudkarspel. ZUIDSCHARWOUDE RIJKSKLERK VERRAADT GEHEIMEN. Tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. HANDICAr ROODE KRUIS- AMBUANCE. Dr, Belmonte breekt een enkel. TROEPEN VAN CURACAO STAAN GEREED., Echter nog geen besluit om te vertrekken. DE OORLOG IN OOS1-AFRIKA. DAK VAN DANSZAAL INGESTORT. Dertig gewonden in Noord-Italiê. STOOMSCHIP OP ENGELSCHE KUST GESTRAND. Sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co.'s Internationalen Sleepdienst te Rotterdam ver leent assistentie. Drie dooden. Bij het overboord gooien van de deklast is een der vletten vol water geloopen. De vijf zich daarop bevindende personen wisten zich te redden, door op een andere vlet te springen. De stranding is waarschijnlijk een aevolo- van de mist. 8 Woensdagmorgen ongeveer acht uur heeft bij den onbewaakten overweg te Venhuizen een botsing plaats gehad tusschen een auto bus van den dienst Enkhuizen—Hoorn en de tram, die de verbinding onderhoudt tusschen Hoorn en Bovenkarspel. De chauffeur be- nierkte de tram te laat en hoewel hij onmid- oellijk krachtig remde, kwam de bus, als ge volg van de gladheid van den weg, eerst op de rails tot stilstand. Ook de trambestuurder remde krachtig, doch kon een aanrijding niet meer voorko men. De zware autobus werd in de flank gegrepen en tien tot twaalf meter langs de spoorbaan geduwd. De inzittenden van de autobus kwamen er goed af. Slechts één der passagiers werd licht aan het hoofd gewond'. ij au*° ^°°r m tractor van de Ne- derlandsche Spoorwegen was weggesleept, kon de tram de reis voortzetten. Het uitzicht is op het punt, waar de bot sing p.aats had, zeer slecht, doch over enkele dagen zal het gevaar voor goed geweken zijn, want per 1 Januari wordt de tramlijn opgebroken en de dienst gestaakt. HERSTELD. De doelverdediger van Alcmaria Victrix, die 1 December tijdens een wedstrijd der mate werd gekwetst, dat hij in het zieken huis zich aan een operatie moest onder werpen. is thans in zooverre hersteld, dat hij Maandag het ziekenhuis kan verlaten. Zondagsschoolver. „Laat de kinderkens tot mij komen". Gisteravond hield de Alkmaarsche Zon dagsschoolver. „Laat de kinderkens tot mij komen" haar jaariijksch kerstfeest in de Ka- pelkerk. Als om 5 u. de heer C. Knaap, voor zitter der Z. S., op gebruikelijke manier opent, zien we een tot de uiterste hoeken ge vulde kerk, stralende kinderoogjes en na tuurlijk zeer veel ouders, verheugd over het genieten van hun kinderen. We zouden de waarheid geweld aandoen, wanneer we zei den, dat dit Kerstfeest gevierd werd als vorige jaren. Neen, 't was juist anders dan anders. Als proef had het bestuur een eigen liturgie ontworpen, voornamelijk met het doel, de volle aandacht van de kinderen te concentreeren op het eene, waar het om gaa:, om Jezus Christus, het kindeke in de kribbe. Niet om den mooien boom, ook niet om het mooie geschenk. Aan deze liturgie werkten allen mee, kin deren, zoowel als de ouderen. De Schrift lezing, door den heer Lutjeharms. werd af gewisseld door kinderzang o. 1. v. mej. J. Ringers. Het bestuur kan zijn poging als vol komen geslaagd beschouwen Ook het z.g.n. kerstverhaal was vei vallen. Hiervoor in de plaats kwam eigenlijk een overhooren van de kerstgeschiedenis, wat eveneens door den voorzitter geschiedde, waarbii ook dit voor deel werd verkregen, dat de kleintjes er ac tief bij betrokken waren. Hoe glunderden ze als ze een profetie mochten opzeggen. Wat klonk het indrukwekkend uit die kindermon den gezamenlijk de en^elenboodschap te hooren cpzeggen. Heeft God zich niet uit den mond der ionge kinderen lof toebereid? Een 35-tal leerlingen verlieten de zondags school. Hun werd als aandenken een bijbeltje meegegeven. ,.Lees daar getrouw in", aldus de leider in zijn afscheidswoord. We zongen nog „Zijn naam moet eeuwiv eer ontvangen" en met dank aan God werd dit feest be sloten. Daarna volgde de uitdeeling der ge schenken. Op den eersten Kerstdag vierden de kin deren der Zondagsschool van de Ned. Herv. gemeente het kerstfeest onder leiding van de dames Schermerhorn—Kleinsmit en van Stra len—de Jong. v Hoewel ten gevolge der minder gunstige tijden de bijdrage van het kerkbestuur sterk gereduceerd was, hebben deze dames kans gezien, zij het dan op meer bescheiden wijze dan voorheen, in de consistoriekamer den Zondagsschol ieren eenige aangename uurtjes te bezorgen. Dank zij de belanglooze beschikbaarstel ling eener royale traktatie van het kerke raadslid, den heer J. Kreb, ontbrak het de jeugd niet aan de noodige lekkernijen. Als vanzelfsprekend prijkte „de mooiste boom" met zijn vele lichtjes temidden der kinderen, die menig kerstliedje ten beste ga ven. Eenige pakkende kerstvertellingen vielen zeer in den smaak, terwijl de warme choco lademelk zich goed liet smaken. Tot slot onjving ieder een nuttig cadeautje, waarna allen tevreden huiswaarts gingen, 't Was een uitstekend geslaagd feest. *2en Kerstdag werd kerstfeest gevierd met de kinderen der Zondagsschool in de Ned. herv. kerk. Evenals vorige jaren ontbrak ook thans de" versierde kerstboom niet, waaromheen de kinderen met blijde ge zichten geschaard waren en luisterden naar de gebruikelijke kerstvertellingen, terwijl afwisselend versnaperingen werden rondgediend en kerstliederen gezongen. Bij het naar huis gaan werden allen nog verrast met een geschenk. *len Kerstdag, 's middags 4 uur, werd met de kinderen der Doopsgez. Zondag school kerstfeest gevierd in de overvolle kerk. Rond den prachtig versierden kerstboom werden versjes gezongen, terwijl een koortje der Doapsgez. meis- jesvereeniging eenige liederen ten beste gaf. Ds. de Jong vertelde een kerstver haal „Door liefde behouden", hetwelk door allen met groote aandacht werd gevolgd. Versnaperingen en geschenken werden uitgedeeld, wat de vreugde nog verhoogde bij de kleintjes. Ten slotte werd door ds. de Jong den dank overgebracht van gemeente en kerkeraad aan allen, die door hunne gaven en belangstelling hadden meege werkt om het kerstfeest te doen slagen en in het bijzonder de dames-onderwij- zeressen der Zondagsschool, voor al hare toewijding daaraan en hare zorgen voor het kerstfeest. Het kerstfeest dat len Kerstdag in 6i L k€rk a'hier gevierd werd, za bij hen die hierbij tegenwoordig wa- ren, in dankbare herinnering blijven. De beteekenis dit wij aan den kerstboom hebben te hechten werd door ds. van Uijk uiteengezet. De kinderen brachten «enige mooie liederen ten gehoore, w aarna de predikant het kerstverhaal vertelde. Mevr. van Dijk dec.anieerde het sprookje van „Het klokje van Innesfare" De liederen, hierin voorkomende, wer den door het vrouwen- en meisjeskoor gezongen, onder leiding van den heer K Stam. Den heer Sism werd een fraaie bloemen- en vruchtenmand aangeboden. Na oe uitdeeling van de geschenken bracht ds. van Dijk een weord van dank aan allen die medecowerkt hadden dit feest te doen «lagen. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de vrouwenvereeniging die door haar ijverig werken in staat wa6 geweest ongeveer 60 cadeaux onder be hoeftige gemeenteleden te verdeelen. Kerstfeest te Ncord-Scharwoude. Daar deen bouw van de nieuwe kerk nog niet geheel voltooid is, werd het kerstfeest van de Ned. herv. Zondagsschool wederom in het gem. gymnastieklokaal gehouden Toen ds. van Dijk opende met het laten zingen van gezang „Daar is uit werelds duisteree wolkn", was een grocte schare be- landstellenden aanwezig, w.o de burge meester dezer gemeente. Door den predikant werd de beteekenis van het kerstfeest uiteengezet, waarna gezongen worden door de leerlingen van de Zondags school, o.a. een kerstcantate. door mevr. van Dijk werd een mooie kerst- vertlling gegeven, terwijl het feest verder werd opgeluisterd met orgelspel van den heer M. Visser. Daarna volgde de uitreeiking van de cadeautjes, waarmede ook dit kerstfeest tol het verleden behoort. Kerstviering te Akersloot. Woensdag, le Kerstdag, is in de Ned herv. kerk te Akersloot het jaarlijksche kerst feest gevierd met de kinderen der Zondag school. Vele ouders en andere belangstellen den waren op~ekomen om dit feest bij te wonen. Om den prachtig versierden kerst boom zaten de kinderen geschaard, die zoo nu en dan eenige kerstliederen zengen onder leiding van mej. Bosman, mej. Nederveen en mej. Timme. Door ds. van Mullem werd het kerstverhaal alsmede een kerstvertelling op onderhoudende wijze verteld. Nadat eenige tractaties, chocolade en koek waren rondge deeld. begon voor de kleinen het belangrijkste van den avond, n.1. het uitdeelen der cadeaux Ten slotte bracht ds. van M-llem dank aar, allen, die hadden meegewerkt tot het wel slagen van dezen avond en ncodigde ook de grooteren uit tot optouw der kerk. Kerstviering te Stomoetoren. Op den 2en Kerstavond vierden de kinde ren van de Zondagsschool het Kerstfeest in het kerkgebouw. In vollen luister straalde het licht van den grooten kerstboom, beschijnend de blijde kindergezichtjes, die, omgeven door belangstellenden, aardig de vele ingestudeer de kerstliedjes zongen. Mevr. Heringa las het geboorteverhaal voor, telkens onderbro ken door het bijbehocrende lied, en later nog een mooi kerstverhaaltje. Versnaperingen en cadeautjes werden rondgedeeld, Ds. Heep, die het feest leidde, en de gemeente verzocht eenige gezangen te zingen, sprak een dank woord tot allen, die aan het schoone geheel hadden meegewerkt. Kerstfeest te Obdam. Het jaarlijksche kerstfeest met de kinderen van de zondagsschool is hier weer cp een prettige wjjze gevierd en wel 2den Kerstdag 's avonds om 7 uur Het verloop van het kerstfeest was als alle jaren natuurlijk weer heel prettig. Het is altijd een mooi gezicht, al die blijde gezichtjes van de kinderen om den verlichten boom te zien. Medewerking werd dit jaar verleend door een 10-tal jonge dames, door wie een paar mooie liedjes werden gezongen Aan het einde werd een woord van dank tot allen gericht, die hadden medegewerkt dit mooie kinderfeest zoo buitengewoon te doen slagen. Aan alle kinderen werd na afloop nog een mooi cadeau mee naar huis gegeven rivier", een strijd tusschen negerstammen, die met behulp van zwart menschenmate- riaal in de buurt van Londen opgenomen is. Er is zeer veel geïllustreerd-nieuws over actueele gebeurtenissen in binnen- en bui tenland, er is een uitgebreide rubriek sport en ook de mode en alles waarin voorname lijk vrouwen belan|" stellen zijn niet verge ten. Verhalen en novellen zijn er ditmaal van William Shelleek, van Al Clifford, van i ouciivv.*, vctu uiuioru, van Karl L. Kossalc Raytenau en Eugen Krizsat. De Waterkampioen. Winternummer. Dit steeds zoo uitstekend verzorgde tijd schrift is deze week verschenen met een in teressant Winternummer, dat weer met zorg is samengesteld en uitmunt door boeiende- artikelen en fraaie foto's. Wie belang stelt in buitenboord-motoren zal in dit nummer veel van zijn gading vinden. Panorama heeft een mooi verzorgd kerst nummer uitgegeven. Bij vele afbeeldingen wordt verteld van het Vredespaleis en zijn stichter Andrew Camegie. Interessant is het artikel avonturiers en ongeluksvogels onder 's werelds kunstschatten met fraaie reproducties van bekende schilderijen, die in verloop van tijd door dwazen vermeld, gestolen of beschadigd zijn. Vele afbeel dingen laten zien hoe Shocho Ichikawa de grootste acteur van Japan een vrouwenrol speelt en zich daarvoor geschminkt heeft. Tolvrijheid en recht is de titel van een arti- kei waarin de tolmisère te Loenen aan de vecht wordt besproken. Voetbalenthousias- ten zullen belang stellen in een geïllustreer de bijdrage over Albion s voetbalsuprema- tie. De film-recensent bespreekt de eerst- daagsch uitkomende film „Sanders van de KALENDERS. De Noordbrabarri, maatschappij van ver zekering op het levenopgericht in 1843, biedt weer haar bekenden maandkalender aan, waarvan het schild in drie kleuren is gedrukt. Een goede kantoorkalender! De gladheid. Dinsdag voor Kerstmis was de straat in de Langendijker dorpen weer buitenge woon gevaarlijk. Tallooze ongevallen van minder ernstigen aard kwamen voor. De bussen ohdervonden veel last. 's Middags hadden de bussen een vertraging van bijna een kwartier. Op de Spoorstraat te Noord een kwartier. (Ongecorrigeerd De rechtbank te Amsterdam veroordeelde vandaag een klerk bij de Directe belastingen, werkzaam te Amsterdam, wegens schending van ambtsgeheim tot een gevangenisstraf van een maand. Het O.M. had vier maanden gerequireerd. De jongeman had een Zaandamschen in genieur inlichtingen verschaft uit hét dossier voor de inkomstenbelasting. De ingenieur wenschte te weten, hoeveel zijn tegenpartij in een civiele procedure verdiende. De ambtenaar liet een foto maken van het betreffende dossierstuk. Deze foto produceer de de ingenieur tijdens het proces, wat tenge volge had, dat de tegenpartij een klacht te gen den klerk indiende. Naar wij, vernemen, heeft dr. Bel monte., een dei artsen van de Nederland- sche ambulance in Abessinië tijdens de reis van Port Said naar Djiboeti zijn enkel gebroken. De toestand is echter niet ernstig en dr. Belmonte kon met zijn collega's de reis naar Addis-Abeba voortzetten. Waarschijnlijk zal' hij eéni- ge weken in de Abessinische hoofdstad blijven. Hij zal dan later de ambulance volgen. 1 In den loop van den middag vernemen wij nog, dat te Rotterdam een detache ment van 5 mariniers, waarvan de man schappen behcoren tot de Rotterdamsche afdeeling der mariniers, uitgerust is, zoodat deze troep onmiddellijk kan ver trekken naar Cura^ao ter versterking van het garnizoen op dit eiland in ver band met een opstand, die in Venezuela is uitgebroken. Wanneer inderdaad wordt besloten dit detachement naar Cu- ragao te zenden, komt het onder bevel van kapitein de Bruin. Een definitief besluit om mariniers naar Cura^ao. te zenden is echter tot óp heden- nog niet gevallen. - Maarschalk Badoglio seint het volgende 81ste legerbericht: Gistermiddag heeft een van onze verken- ningsafdeelingen in den sector van de Takaz- ze een groep gewapende Abessiniërs bij den bergpas van de Afgaga teruggeslagen. Aan de zijde van den vijand zijn zeer ernstige verliezen geleden. Van ltaliaansche zijde zijn vijf zwarthemden en drie- Eritreërs gedood Vier officieren, negen zwarthemden en 37 Eritreeërs werden gewond. De luchtvaartafdeeling was aan het ge- heele front zeer actief. In het plaatsje Cardazzo bij Stradel'a is tijdens een danspartij onverwacht het dak van de danszaal ingestort. Het puin kwam op de dansenden terecht, ten gevolge waar van ongeveer 30 personen wonden opliepen Eenige ernstig gewonden moesten direct naar een ziekenhuis worden overgebracht. Het schijnt, dat de instorting is veroor zaakt door sneeuwmassa's welke zich op het dak bevonden. Maandagavond j.1. is op de Engelsche kust, ongeveer ter hoogte van Burnham, het Grieksche vrachtschip „Mickalis Poutous" gestrand. De positie van het schip was niet direct gevaarlijk en in den nacht van den Eersten op den Tweeden Kerstdag is het met eigen middelen vlotgekomen. Daar het schip echter water maakte, heeft de gezagvoerder gebruik gemaakt van de assistentie door de sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co.'s Internationalen Sleepdienst te Rotterdam. De kapitein van de „Zwarte Zee" had zich na het bericht van de stranding naar de on- heilsp'aats gespoed en kwam op tijd om hulp te verkenen bij het voorloopig dichten van de lekkage der „Mickalis Poutous". De „Zwarte Zee" heeft het Grieksche schip daar na op sleeptouw genomen en naar Cardiff gebracht, waar het in het dok is opgenomen. (Niet officieel) 3de klasse. 3de lijst Trekking van Vrijdag 27 December 1935 Hooge Prijzen 200.— 146 Prijzen van 45. 408 418 692 1079 1092 1190 1359 1422 1457 1733 1958 2407 2457 2491 2543 2827 2920 3319 3494 3657 4157 4268 4483 4578 4991 5412 5458 r613 5725 5741 5819 6084 6187 6334 6345 6722 6758 6884 7159 7230 7621 7799 8047 8124 8161 8989 9130 9190 9341 3703 9871 10108 10676 10098 10742 10771 10790 10960 11175 1143l 11665 11688 11732 11992 12082 122 4 12348 12481 12602 12922 13170 13402 14006 14234 14235 14443 14704 14856 14933 15626 15844 15950 16143 16230 17062 17070 17500 17598 18344 18502 18609 19798 19917 19922 19965 20C18 20355 20608 20986 Verbeteringen 3e klcsse, 2e lijst: 16976 m. z. 17976 20597 m. z. 20595. VLIEGTUIG OP ESKADERVLUCHT NEERGESTORT. Op de eskadervlucht door de koloniën, die wordt uitgevoerd door negen Portugee- sche vliegtuigen, is een ongeval geschied, waarbij echter geen menschen om het leven zijn gekomen. Door een motordefect moest een der toestellen, n.1. dat van den com mandant, een noodlandig maken in Portu- geesch-Guinea. De landing mislukte en 't vliegtuig werd geheel vernield. De inzitten den bleven ongedeerd. De overige vliegtui gen zetten den tocht voort. Men gelooft, dat het ongeluk veroorzaakt is door een breuk in de benzine-leiding. TWEE AMERIXAANSCHE PILOTEN VERONGELUKT. Nabij het gemeentelijke vliegveld të Lima (Peru) zijn twee Amerikaansche piloten om het leven gekomen, toen zij met een driemo- torig vliegtuig van de Pan Americain-Gra- ce Airways een proefvlucht maakten en het toestel plotseling neerstortte. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Te Breslau is een vliegtuig bij den start verongelukt. Drie personen zijn om het leven gekomen. „EPISODE" IN DE HARMONIE. Deze week brengt de Harmonie een hoofd nummer, dat terecht is genoemd één der hoogtepunten van het seizoen, n.1. de film „Episode", het boeiende en charmante Ween- sche filmwerk, met Paula Wessely in de hoofdrol. Het City Theater te Amsterdam koos -„Episode" als openingsnummer, wat zeker een bijzohderé aanbeveling is. De film speelt in het jaar 1922. Valérie Gartner, de hoofdpersoon, is leerling van de Weensche Academie voor kunstnijverheid. Zij gaat te midden van de verdwaasde bevol king ru%tig haar weg. Maar het kleine ver mogen van haar moeder gaat verloren en vanaf dat oogenblik gaat het leven van Valerie langs de klippen, waarop in die dagen reed3 zoovele jonge meisjes strandden. Zij maakt kennis met den rijken kunstverzame laar Torressani, die haar zal helpen. Hij doet dit ernstig en zij worden vrienden Maar het geeft aanleiding tot tal van verdacht makingen en misverstanden. Dan komt Kinz, de huisonderwijzer van Torressani, een oud- officier. En na 'n ernstig onderhoud tusschen hem en Valerie ontstaat een nieuwe vriend schap, die later leidt tot een groot geluk. De vreeselijke dagen zijn slechts een episode ge weest in haar leven. Uit een groot aantal beoordeelingen nemen wij q.a. de volgende: j Voor Wessely is deze film een triomf, een grootere nog als het succes van „Maske rade Scenario en regie plaatsen op een der gelijke manier haar talenten in het volle licht, dat het haar vereerders in bewondering en verrukking brengt. De stem van Paula Wessely is iets wonderbaarlijks, die gaat door alles heen, wat tusschen ons en deze film mocht staan, juist naar de plaats, waar wij gelooven dat ons hart is. Als het bonte gebeuren van deze film reeds lang door ons vergeten is, klinkt deze stem nog na, hetzij van vreugde vibreerend, krachtig, als zij aan klaagt of innig in teederheid. En als de film verder geen verdiensten zou hebben, als dat zij ons voor een uur de stem van Wessel; schenkt, dan zou dit op zichzelf reeds vol doende zijn. Willy Schmidt-Gentner's muziek is een goede steun voor de film. De door Wesselv gezongen schlager zal waarschijnlijk wel populair worden. Met Paula Wessely, Karl Diehl en Otto Tressier in de hoofdrollen wordt dezi film van het Viktoria Film Gesellschaft een buitesgewoon succes. Reeds bij de eerste scèn wordt het publiek geboeid, om dit tot het laatste toe te blijven. Steeds weer werden ver rassende momenten met bijval begroet en aan het einde bleven de toeschouwers nog lang op hun plaatsen, vereend door het gevoel, een niet alledaagsche film gezien, beleefd en be grepen te hebben. Deze film, zich afspelend in den tijd der inflatie, gebruikt het gebeuren van dien tijc •niet slechts als achtergrond, doch komt ge heel uit dit gebeuren voort, in de groote lijn, zoowel als in de details. De personen praten niet over de gebeurtenissen, doch zij zelf geven deze scherp en duidelijk weer. Zelfs in de simpelste woorden en de meest onbedui dende handelingen wordt die tijd levend Hier worden zelfs requisieten tot een teeken des tijds. Paula Wessely is de kleine Valerie Gartner. Zij is het middelpunt der film, boven alles uitstekend en alles overstralend. Zij weet hierin een werkelijk mensch uit te beelden en overtreft hierin de andere spelers. Zeer zeker een film, die niemand mag verzuimen. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Bernardus Johannes van de Pol en Ja- coba Maria de Heer. Cornelis Visser en Cornelia Alida Pannekeet. Casper Alber- tus Zagt en Elsje Swart. Gerrit van En gelenhoven en Lina Verwer. OVERLEDEN: Emma Henderica Bellis, 5 maanden. Gerrit Wagenaar, 37 jaar. Hendrika Pe ters, gehuwd met Arie Kleef, 64 jaar. Ni- colaas Noordstrand, 77 jaar. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 27 Dec. 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren-in totaal 115 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 21 H.L. voertarwe 4.50 5.25; 3 H.L. rogge 6.75; 36 H.L. gerst chev. 5.20-ƒ 5.50; 27 H.L. haver 6.62H 7.10; 3 H.L. boonen, w.o.: paarde 5.50 en citroenboonen 17; 10 H.L. kar- wijzaad 22; 11 H.L. blauwmaanzaad 17 en 4 H.L. erwten: kleine groene 7 Alles per 100 K.G. Handel goea. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 27 Dec. 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 35 sta pels, wegende 52000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine 18.50 en Boerenkaas: Kleine 18.50. Alles met rijksmerk. Handel goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 27 Dec. 1935. Op de he den gehouden veemarkt waren 36 Nuchtere kalveren, prijs 59, aangevoerd. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Dec. 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 236.600 K.G. SCHAGEN, 27 Dec. 1935. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 20 geldekoeien vette 140—180; 3 Vaar- zen 100130; 17 Nuchtere kalveren 6—12; 59 Överhouders 811; 3 Vette varkens 3840 cent; 39 Biggen 11 14; 21 Konijnen 0.50—1.50; 16 Kippen 0.400.75; Haantjes 0 50 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Dec. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 3800 K.G. Uien: gele uien 2.302.50, grove 2.70; 325 K.G Breekpeen 1.60, per 100 K.G.; 625 stuks Andijvie 8090 ct en 3700 Ruige witte kool 0.401.10. WARMENHUIZEN, 24 Dec. '35 Roode kool 2e s. 5.40-/ 7.50; Gele kool 2e s. 6.106.40; D. witte kool les4— 6.40, 2e s. 4.60—6.20; Drielingen 0.90— ƒ1.50; Uien 2.10—2.20; Grove uien 2.402.60. Aanvoer: 6150 K.G. Roode kool; 700 K G. Gele kool; 10800 K.G. D. witte kool en 4000 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 24 Dec. 1935 1400 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 2.30 en Bevelanders 2.10; 14300 K G. Uien: grove 2.502.80, uien 2.10 2.30, drielingen 11.10, gele nep 3.30; 2400 K.G. Peen 1.50—1.70, kl. Peen 0.60; 21000 K.G. Roode kool 6— 8.10, doorschot 5—8; 7700 K.G. Gele kool 3—5.20, doorschot 1.30—4.80; 49300 K.èG. D. witte kool 3.40—6.60, doorschot 2.80— ƒ6, alles per 100 K.G. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd BERTUS VAN DER POL en COBA DE HEER. Alkmaar, 27 Dec. 1935. Boomkampstraat 1. Geestersingel 48. Huwelijksvoltrekking Woensdag 8 Januari a.s., des voorm. 10 uur. De Heer en Mevrouw KOOIMAN—VAN AKEN geven kennis van de geboorte van hunne dochter MARIJKE. „De Beuken", Hensbroek. 26 December 1935. De Heer en Mevrouw H. TIJKEN—OLIJ •geven met groote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter GREETJE. k/o. Soember Bopong. Pasirian (Oost Java). 15 Dec. 1935. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een kort stondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 64 jaar, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, HENDRIKA PETERS. Echtgenoote van ARIE KLEEF. Alkmaar, 2en Kerstdag 1935. Oosterburgstraat 19. Uit aller naam, A. KLEEF.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3