^Alkmaarsche Courant. Agenda JhiMicaties ^Binnenland 1805" Stad en Omgeving. IDeeréeeicht SPAANDER Co. Kerstfeestvieringen. WINKELSLUITING. DE ONTSLAGEN BIJ DEN KON. HOLLANDSCHEN LLOYD. De actie der vrouwen. BEZUINIGING BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. EEN VEERPONT IN BESLAG GENOMEN. De pachter liet zich met smok kelaars in. KIPPEN KENNEN GEEN GRENZEN. DE INBRAAK TE LAREN. Het gestolene. JUWEELENDIEFSTAL OPGEHELDERD. De beide vermoedelijke daders van de inbraak bij de firma Kan te 's-Gravenhage gearresteerd. De Haagsche politie is er in geslaagd, binnen een maand den juweelendiefstal bij de fa. Gebr. Kan in de Spuistraat te 's-Gravenhage tot volledige klaarheid te brengen en de beide dieven te arres teren. Weliswaar is pas een fcedee.te van het gestolen goed terecht, doch op sporing van het overige is verm >edelijk s'.echts een kwestie van tijd. ERNSTIG VERKEERSONGELUK BIJ KORTGENE. Drie jongelui door een auto aangereden. Een van hen gedood, twee gewond. DE LANGE 6DEMORAA2- REGENJASSEN. Kerstfeest Zondagsschool Evan- lische Unie. KERSTFEESTVIERING TE LIMMEN. Met de kinderen der Zondagsschool. k Een geluhwensch in de krant f i bespaart U schrijfwerk en i porto-hosten. y Bovendien vergeet U niemand, f k want i 1 U wordt gelezen f a Stuurt tijdig in. Kerstfeest te Koedijk- Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot I uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Episode (rom.); hoofdrol Paula Wessely. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, ƒ.45 uur, hoofdnummer Duke, het wonderpaard van den Sheriff (sens.) Geprolongeerd. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Becky Sharp (Kermis der ijdelheid), rom.; hoofdrol Miriam Hopkins. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Suikerfreule (hum. Neaerl. film); hoofdrol len Aaf Bouber, Joh. Elsensohn, Annie van Duin, Louis Borel, Louis de Bree, Hans van Meerten. (Geprolongeerd). Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 28 December. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, paedagogische jeugdbioscoop, hoofdnummer De tooverbaard van de dwerg. Vrijdag 3 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, demonstratie van partijen wedstrijd EuweAljechin door Hans Kmoch. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat in Ge meenteblad van Alkmaar no. 1497 is opgeno men het besluit van den Raad dier gemeente van 19 December j.1. tot aanwijzing van den Oudejaarsdag als een der dagen waarop de bepalingen der winkelsluitingswet 1930 om trent het sluitingsuur niet zullen gelden. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende 3 maanden ter gemeente-secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in af druk tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 28 December 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, Loco-Secretaris. Gistermorgen heeft de conferentie plaats gehad, welke Maandag j.1. door den heer M. H. de Beaufort, directeur van den Koninklijken Hollandschen Lloyd, was toegezegd aan de vrouwen delegatie, benoemd in de vergadering van de ontslagenen met hun vrouwen, welke vergadering door het Vrouwen comité was belegd. Om half elf waren de dames en de ontslagenen in het Lloyd's Koffiehuis bijeengekomen. Toen om elf uur de vrouwendelegatie zich, onder begeleiding van de vergade ring-bezoekers, naar het kantoorgebouw begaf, werd zij tegengehouden door een zeer sterke politiemacht, waarbij ook motorpolitie was. De agenten kregen echter geen enkele aanleiding om op te treden. Door een brigadier van politie werd de delegatie voor het hek begroet met de mededeeling, dat de heer de Beaufort slechts drie dames wenschte te ontvangen. Tevoren had de vergade ring besloten de delegatie desnoods tot vijf vrouwen te beperken. Dit vijftal heeft toegang geëischt, aan welken eisch voldaan werd. In het onderhoud met den heer de Beaufort trachtte deze de punten, wel ken in den open brief aan zijn adres waren behandeld, te weerleggen in een financieel technisch betoog. Zonder hierop in te gaan, bleef de delegatie zich op het standpunt stellen dat, welke mo tieven de heer de Beaufort ook mocht aanvoeren, de zaak waarom het voor haar werkelijk gaat, eenvoudig deze is, dat de thans in nood verkeerende ge zinnen na een zóó langdurig dienstver band, meer dan ooit aanspraak blijven maken op hun recht op uitkeering en op uitbetaling van het spaar- en pen sioenfonds. De presidente van het Vrouwencomité stelde den heer de Beaufort ermede in kennis, dat de actie tot Dinsdag 31 De cember zal rusten, doch dat, bij niet- vervulling van de redelijke eischen, het vrouwencomité tezamen met de perso neelscommissie de actie naar buiten versterkt zal voortzetten. Bij den dienst van tractie en mate rieel van de Nederlandsche Spoorwegen zullen begin Jan. a.s. weder 63 man van verschillende betrekkingen personen geboren vóór 1 Januari 1878 op wachtgeld worden gesteld. Men meldt uit Maastricht aan de N. R. Crt: Rijksambtenaren hebben de veerpont over de Maas tusschen Bunte en het Belgische plaatsje Herberich in beslag genomen. Bij de laatste verpachting van dit veer werd bepaald, dat de pachter de boot, in welken vorm ook, niet in dienst van smokkelaars mocht stellen. Ook na herhaalde waarschuwingen heeft hü zich niet aan deze bepaling gehou den met het gevolg dat de rijksambtena ren dezer dagen tot in beslagneming zijn overgegaan. De boot is op Nederlandsch gebied op het droge gebracht. Eerst na betaling van de boete zal de boot wor den vrijgegeven. De bewoners van de streek hopen dat dit spoedig zal gebeuren, daar zij van de stopzetting veel last ondervinden. Dezer dagen hadden zich te Roethen- bach, niet ver van de Nederlandsche grens, 8 kippenboeren te verantwoor den, die hun hoenderparken aan weers zijden van de grens hebben. Zij voenden de kippen goedkoop in Nederland in, doch lieten deze op Duitsch grondgebied dure eieren leggen. De Duitsche douane neemt aan dat op deze manier 2 milli- oen eieren gelegd zijn. De verdachten kregen elk 5 maanden gevangenisstraf. Naar wordt vernomen zijn bij de in braak gepleegd in den nacht van den eersten op tweeden Kerstdag, in de villa van den heer Royaards staande op den hoek van de Vredelaan en den rijksweg AmsterdamAmersfoort te Laren, ge stolen een geheel nieuw heerenrijwiel, een 6mokingco6tuum, een gouden schaartje, een gouden vingerhoed en een gouden naald, een kistje sigaren en eenige flesschen wijn. Vrijdag heeft de Larensche politie in de nabijheid der villa een oude fiets gevonden, vermoe delijk afkomstig van den dief. die deze tegen het nieuwe rijwiel „geruild" heeft. Vermoedelijk heeft de politie eenige aan wijzingen. Het onderzoek duurt nog v«ort. Zooals men zich zal herinneren werd in den nacht van 28 op 29 November bij de firma Kan Spuistraat 12a, door mid del van een baksteen een éta'ageruit in geworpen. Uit iie étalage werd een partij ringen en broches gestolen. Aa rvanke- ijk taxeerde men de waarde van het gestolene op f 1000. later is dat bedrag vastgesteld op 570. Op aanwijzingen van de Haagsche politie werd de week daarna, n.1. op 4 December, te Amsterdam gearresteerd, de aldaar woonachtige 20-jarige H. K., verdacht van medeplichtigheid aan bo vengenoemd feit. K. ontkende aanvan kelijk, doch heeft later een volledige bekentenis afgelegd. Inmiddels was bekend geworden, dat K. in relatie had gestaan tot den 42- jarigen A. S., zonder vaste woon- of verblijfplaats. Toen deze op 24 December bij een goudsmid te 's-Gravenhage een ring probeerde te verkoopen, werd hij door de Haagsche politie gearresteerd. S. heeft tot dusverre nog niet bekend, doch er zijn voldoende aanwijzingen tegen hem, en daaruit blijkt tevens, dat er geen derde medeplichtige is geweest. K. is inmiddels te 's-Gravenhage in het Huis van Bewaring opgesloten. S. zal vandaag daarheen worden gebracht. Een gedeelte van den buit is intus- schen reeds achterhaald. Men vermoedt, dat de rest te Rotterdam beleend is. Gistei avond ca. kwart voor zeven zijn op den Provincialen weg van Kortgene naar Geersdijk drie jongelui aangereden door een auto, bestuurd door zekeren V. uit Westenkerke, die hen in volle vaart rechts wilde passeeren. Een van hen, M. v. d. Linde uit Kortgene, was op slag dood. J. Koets brak een been en R. Rood- zand werd aan het gezicht gewond. Het lijk van v. d. L. is naar de begraafplaats vervoerd; K. is naar het gasthuis te Goes gebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. DRIE MANNEN ZATEN IN FAUTEUILS... Politie betrapte geeninbrekers. De Leidsche politie heeft op den Tweeden Kerstdag een niet onvermakelijke geschiede nis beieefd. Omstreeks vier uur werd de politie ge waarschuwd, dat zich in een perceel aan de Schelpenkade, waarvan de bewoners uit- stedig waren, eenige mannen ophielden. Een inspecteur van politie, een rechercheur en een agent begaven zich naar het bedoelde pand, gevolgd door andere agenten Van het bewuste perceel bleek de voordeur te klem men, maar met eenig geweld kon ze worden geopend In de gang, aldus „Het Volk", kwam men reeds een meisje tegen terwijl in de kamer drie manspersonen in het donker in de fauteuils zaten. Zij gaven wel voor geen inbrekers te zijn, maar zijn voor alle zekerheid per auto naar het politiebureau overgebracht, om daar verhoord te worden. Daar bleek, dat men hier te doen had met de dienstbode der familie, die de poes te drinken en de planten water moest geven. Zij had een vriend van haar mee naar binnen genomen. Wat later waren twee andere kameraden, wie het wachten begon te ver velen, gevolgd. Het gezelschap was, toen de politie-overval plaats vond, hevig geschrok ken. JÏAXKIERS te ALKMAA R SJXDS GOED AFGELOOPEN. De boomen in de bocht bij de Ned. herv. kerk te Sint Pancras schijnen voor heeren autobestuurders thans een aantrekkings- ipunt te vormen. In den tweeden Kerstnacht is een auto ■vrijwel op dezelfde wijze tegen een boom gereden als de vorige week. Echter wist deze bestuurder zijn wagen even verder om te krijgen, zoodat hij langs den boom schuurde, welke danig ontveld was. De glasscherven lagen op het land van de heer Duif, zoodat dit ongeval wonder best goed is afgekomen. PREDIKBEURTEN VOOR OUDEJAAR EN NIEUWJAARSDAG. Vriendelijk verzoeken wij H.H. predikan ten e.a., die voor bovengenoemde dagen gaar ne predikbeurten zien geplaatst, ons deze te doen toekomen voor zoover zij zulks nog niet deden uiterlijk Maandagmorgen elf uur. In het nummer van dien dag zullen wij ze dan opnemen. WINKELS OPEN. Oudejaarsdag mogen alle winkels den ge- heelen dag tot 's avonds 12 uur voor het pu bliek geopend zijn. EEN BEDE OM HULP. Men schrijft ons: Het jaar spoedt ten einde. Nog enkele dagen en we hebben den 31sten Decem ber. Oudejaar een denkbeeldig halte op onzen levensweg. We overzien in onze gedachten de gebeurtenissen van 't afgeloopen jaar. We vragen ons ook af: „Wat zal 1936 ons brengen? Velen kunnen tevreden zijn, maar meerderen nog denken met zorg aan de dagen die komen. Zoo ook de Vereeniging voor Kinder voeding, want ook voor haar nemen Je zorgen steeds toe. Kwamen er in 1933 dagelijks een 120 kinderen aan onze tafels plaats nemen, in 1934 waren het er reeds 160. En than6 in '35 zijn er meer dan 200 gasten, die alle dagen hun maal komen vragen. De behoefte wordt steeds grooter. Dat zou niet erg zijn als de geldmiddelen in gelijke verhouding toe namen, maar juist het tegenovergeste1- de heeft plaats. De gemeentelijke sub sidie is verminderd, het aantal contri buanten en donateurs is door verhui zing, sterfgeval, bedanken sterk achter uit gegaan. En toch is er veel geld noo- dig. Sedert 14 October hebben wij reeds 12450 porties voedsel opgeschept. En wij staan nog pas bij den aanvang van den winter. Hoe zullen wij rond komen tot 1 Mei? Mogen we een -beroep doen op den weldadigheidszin vah de meer bevoor rechten onder onze medeburgers? Mis schien als ge op oudejaarsavond uw balans opmaakt, valt het saldo mee en voelt ge u in de blijde feestelijke stem ming genegen een bagatelletje af te zonderen voor 't goede doel. Gij behar tigt dan tevens het algemeen belang als ge de behoeftige jeugd helpt bewaren voor de noodlottige gevolgen van onder voeding. Daarom wordt lid van onze vereeni ging of schenk ons uw gave voor 't arme schoolkind dat in onze eetzaal met recht zou kunnen zeggen: Wij groeien vast in tal en last, Onz' tweede vaders klagen. Ach laat ons beê niet ongehoord, Doch help ons luttel dragen. Het Bestuur van Kindervoeding. Het adres van onzen penningmeester is: de heer W. Th. S. Matthijsen, Laat. VERLOTING KINDERV AC ANTIE KOLONIES. Mevr. van Dam verzocht ons mede te deeleii, dat de hoofdprijs van bovengenoemde verloting (een chocolade-stuk der firma Rin- gers, dat bij de firma Cramer op het Ritse voort ter beschikking staat van den houder van het lot 2594) en diverse andere prijzen nog steeds niet zijn afgehaald. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 29 December is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Ver- dronkenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen is gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. POLDERVERKIEZING. Bij de verkiezing in den Polder „de Egmondermeer" werden bij enkele candi- daatstelling benoemd tot dijkgraaf de heer Jn. Blom Jbzn., tot Heemraad de heer J. Admiraal, en tot Hoofdingelanden de hee ren H. Docter en A. de Waard. In de vergadering van Dijkgraaf, Heem raden en Hoofdingelanden werd den schei denden Dijkgraaf, den heer Th. Bijman, die wegens leeftijdgrens moest aftreden, terwijl hij 33 jaar lid van het bestuur was ge weest, waarvan 17 jaar als Dijkgraaf, door den nieuwen Dijkgraaf, den heer J. Blom. onder hartelijke bewoordingen, namens het bestuur, een zwart ebben-houten wandel stok met zilveren knop en inscriptie aange boden. GEWIJDE AVOND IN HET DIACONIEHUIS. Vrijdagavond werd in het Diaconiehuis de traditioneel geworden wijdingsure gehou den voor de verpleegden ter gelegenheid van het Kerstfeest Bij de opening werd gezamenlijk gezongen Gez. 229 vs. 1, waarna de heer Roderwijn een kort overzicht gaf over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat overleden zijn 14 per sonen, opgenomen 14 en vertrokken 1 ecnt- paar. Het aantal verpleegden is thans 07, 50 mannen en 17 vrouwen. De oudste man 93. de oudste vrouw 90 jaar. De centrale verwarming is uitgebreid tot de vrouwenzaal en, laten de financiën het toe, dan hopen regenten verder te kunnen Als spreker trad op ds. W. D. M. Baar, die op onderhoudende wijze het Kerstevange lie uitlegde en daarmede tot de harten heeft gesproken. In aansluiting zong mevr. de Haas, door mevr. Kleijmeer op de piano begeleid, eenige kerstliederen, welke keurig werden vertolkt en waarvoor zij luid applaus ontving. Beide dames gaven ook een paar vroolijke num mertjes, die zeer in den smaak vielen. De president-regent dankte spreker, zan geres en begeleidster voor het gebodene (weder geheel belangeloos), daarna dank brengende aan den vader en moeder en per soneel voor alles, wat zij in het afgeloopen jaar voor huis en verpleegden hebben ge daan, allen een zalig uiteinde en gezegend nieuwjaar toewenschende. Het was een goede avond. DIERENBESCHERMING. Gevonden op de van Houten kade een licht cvpersch poesje met wit borstje. Terug te bekomen Macl. Pontstraat 37. I Op den eersten Kerstdag vierde dé Zon dagsschool der Ver. v. Vrijz. Hervormden haar jaarlijksch kerstfeest des avonds in de Kapelkerk, die tot in de uiterste hoeken bezet was met ouderen en jongeren. Want ook vele ouders hadden zich opgemaakt om met de kinderen dit heerlijke feest mede te maken. Voor den kansel straalde 'n prachtig versier de boom in den gloed van vele kaarsjes. E>e voorzitter, ds. Baar, opende met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna ge zamenlijk Gez. 229 1 „Daar is uit 's we relds duistere wolken" werd aangeheven. Onder het zingen van een collecteliedje werden door de kleinen hierna hun gaven ingezameld, waarop ds. Baar in een vraag gesprek het oude en altijd weer schoone kerst verhaal vertelde en de kinderen door hun antwoorden gelegenheid hadden te toonen met vrucht de lessen te hebben gevolgd. De kerstvertelling „Een kerstverhaal van drie kleine kabouters" van J. Oterdall, waar in de kerstgedachte, dat niemand gelukkiger kan zijn dan wie geeft wat hij heeft, op schoone wijze vertolkt was, wist de aandacht van het begin tot het einde te boeien. Een Kerstcantate, getiteld „Kerstdag", muziek van M. H. van 't Kruijs, werd onder leiding van den heer Cornelis Jonker, zooals wij van dezen dirigent ge wend zijn, vlot en zuiver uitgevoerd. Ook de tweestemmige passages lieten aan zuiver heid niets te wenschen over. De pianobegeleiding was bij den heer Nico Akkerman in goede handen, terwijl enkele duetten en soli van mevrouw Tauber en mej. Suze van Dalen op verdienstelijke wijze werden vertolkt. Hierop volgde nog het oude Kerstlied „O verblijdende", door de kinderen even eens tweestemmig gezongen. 't Spreekt vanzelf, dat men een en ander door de noodige tractaties werd afgewis seld, welke er als altijd graag ingingen De organist der kerk, de heer Pieket Vi'ee- serik, liet intusschen allerlei Kerstliederen van het orgel klinken. Er heerschte een blij de, warme stemming. Een voornaam punt van het programma was voor de kleinen, wier stralende oogen reeds lang gericht waren op de welvoorzie ne tafels, het uitdeelen der geschenken. De grootere kinderen ontvingen een boek en de kleinere een presentje, dat ze zelf had den mogen opgeven. Nu kwamen eerst recht de monden los en opgetogen werden de kostbare geschenken den ouders en vrienden in de verte getoond. Aan een 33-tal jongens en meisjes, die de zondagsschool gingen verlaten, werd door den voorzitter een kerkboekje uitgereikt, waarbij deze wees op 't belang van kerk- en catechisatiebezoek Nadat de kinderen nog een danklied op 't kerstfeest hadden doen hooren, sloot de voorzitter met een dank woord aan allen, die op eenigerlei wijze tot het welslagen van het feest hadden mede gewerkt. daarbij het personeel der zondags school, dat zich zooveel tijd en moeite had getroost voor het moeilijke, maar mooie zondagsschoolwerk, niet vergetende, en ver zocht ten slotte de aanwezigen allen dank saam te vatten in het slotlied Gez. 180 1 ,,'k Wil U, o God, mijn dank betalen". Na het uitspreken van den zegen gingen oude ren en jongeren voloaan en dankbaar huis waarts, met de herinnering aan een mooi en welgeslaagd feest ter eere van het kind, dat telken jare weer onze harten warmer doet kloppen. De lessen der zondagsschool vangen weer aan op Zondag 19 Januari a.s., in de lokalen aan de ambachtsschool aan den Bergerweg en de gemeenteschool in Rochdale. des mor gens elf uur. Leeftijd der kinderen 612 jaar. Het kerkgebouw was geheel gevuld met ouderen en jongeren, toen ds Deet man, de consulent der gemeente, den tweeden Kerstdagavond om 7 uur de bijeenkomst opende. Na den gemeen schappelijken zang (Gezang 230 1 en 9\ zongen de kinderen hun eerste lied on der leiding van mej. Teunissen, die'ook dit jaar zich wederom gegeven heeft voor de Zondagsschool. Na de Kerstge- naar Waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 28 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 761.6 m.M. fe Helsingfors. Laagste barometerstand 734,9 m.M. ie Lerwick. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 29 December: Matige, tijdelijk toenemende, zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaringen; tijdelijk regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De oceaan-depressie werd stationnair ten zuiden van IJsland en vult aan de westzijde op. In het oosten begint het continentale ge bied vgn hoogen druk zich weer te herstellen. In Spanje blijft de druk bij voortduring laag. De secundairen, die langs den oostrand der depressie trekken, geven beurtelings regen en opklaring, terwijl de krachtige wind in Frankrijk en langs de kusten de temperatuur hoog houdt. De meeste regen viel thans in Engeland en het Kanaal. In Duitschland liggen nog onbeteekenende vorstgebieden. In de bovenlucht beweger, zich over geheel centraal-Eurqpa en de Alpen warme en zeer droge Föhnwinden. In de Alpen en in Mün- chen werd de temperatuur van het vriespunt eerst op 3000 M. hoogte waargenomen. Daarentegen werd het in Schotland en Ier land weer iets kouder. In Lapland nam de vorst af tot matig. Het is te verwachten, dat het weer in onze omgeving in het eerste etmaal nog zacht zal bliiven. STORM WAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt hedenmorgen te 8.55 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Stormsein neerhalen: bliift op Uw hoede. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.18 uur licht op. schiedenis volgden enkele nummers op orgel en viool, tractatie en kinderzang van alle kinderen te zamen en van en kele meisjes, waarna mej. Teunissen een Kerstvertelling deed en een Kerstcan tate door de jeugd ten gehoore werd ge bracht. De jongejuffrouw Kieft zong ook enkele Kerstliederen (o. a. „O kindeke klein" en „Jesus, unser Trost und Le- ben") haar zusje, dat haar begeleiden zou, was door ziekte verhinderd aan wezig te zijn waarop mej. Teunissen ten gehoore bracht: „Groote God, wij loven U" en „De hemelen roemen den Eeuwigen eere". Nadat op orgel en viool het Solvegslied was gegeven, volg den andermaal tractatie, kinderzang en de uitdeeling der geschenken, waarop, nadat door de jeugd „het afscheid van den Kerstboom" was gezongen, ds. Deet- man de samenkomst sloot met een woord van dank aan allen, die dit Kerstfeest hadden mogelijk gemaakt door op de lijsten te teekenen en door op welke wijze dan ook, te helpen, bij 't in orde maken van den Kerstboom, en door als organist en violiste de stem ming te verhoogen. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan mej. Teu nissen, die nu reeds voor de 9de maal haar toegewijde krachten aan het Zon dagsschoolfeest heeft gegeven. Het vol gend jaar hopen we dus ons tiende Kerstfeest in Limmen te geven. Daarop zongen we Gezang 96. Ten slotte bleven wij met hen, die aan 't Kerstfeest zich gegeven hadden, nog even na, waarbij door den heer Jb Schermer (president-kerkvoogd) nog enkele woorden van dank werden Pe' bracht aan allen, die zich verdienstelijk hadden gemaakt. 'Donderdagavond 2den Kerstdag werd door de kinderen der Ned. herv. gem- in ons kerkgebouw het kerstfeest g€' vierd onder leiding van ds. Baar, hijg*" staan door een aantal dames met mevr. van der ZijdenGeus aan het orgel- Het kerkgebouw was goed bezet en de kinderen waren geschaard om den vei' sierden kerstboom. Ds. Baar opende met een woord van welkom en was verheugd dit kerstfeest te kunnen vieren, waarna de gemeente gezamenlijk zong Gez- 2-.. vers 1. Hierna ha deen vraaggesprek plaats met de kinderen over de geboorte en het leven van Christus. Als kerstver telling ging „De drie Weldoende Kerst kabouters", wat met volle aandacht gf' volgd werd. Met de kinderen werd kerstcantate van Cath. Bruining beste gegeven met mevr. Van

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2