Alcmaria was kansloos tegen Kinheim. Een machtelooze voorhoede en een sterke achterhoede, die de situatie niet kon redden. Somber uiteinde. helder-Alkm. Boys 2-1. D.T.S. I-Alkmaar I 0-4. Uit het Alcmaria-kamp, Wat de Alkmaarsche Boys deden. Met een zeer verdiende 20 ne derlaag heeft Alcmaria het jaar 1935 besloten en de situatie is thans zoo, dat voor de derde keer in successie het degradatie-gevaar gekomen is. De nederlaag kwam voor ons niet onverwacht, toen wij voor den aan vang van den wedstrijd Alcmaria's opstelling hoorden, en helaas, ons voorgevoel heeft ons niet bedrogen. Het moge jammer zijn voor al wat Alcmaria is, maar dit elftal kon nooit een overwinning behalen en zal ook nooit een zege boeken, als er geen andere voorhoede komt. De onmacht is wel zeer duidelijk getee- kend door de 0: geen enkel doelpunt werd door dit vijftal gemaakt. Wat echter nog erger is: geen enkele keer heeft men het keeper Druiven lastig kunnen maken. O, er zijn wel een paar schoten gelost, maar ze gingen naast Maar een zuiver schot op het doel is er gedurende den geheelen wedstrijd niet geweest. En dat is wel heel erg droevig, vooral ook als men bedenkt, dat de Kinheim-achterhoede ook al vrij zwak was. Wa6 er dan bij Alcmaria niets goeds? 0 zeker wel, maar het goede is zoo heel erg gauw verteld: zonderen wij keeper Jongmans uit, die weinig te doen kreeg, dan resten ons slechts drie spelers: Koning, die ver boven alles uitstak, Bijlsma en Rootring, die beiden slechts een tikje minder waren dan Koning, maar op een zeer goeden wedstrijd terug kunnen zien. Wat dit drietal gedaan heeft beteekent feitelijk niet minder dan het Alcmaria behoeden voor een deba cle. Trapvast, snel en doortastend was het trio, dat menigen aanval onderbrak, dat stand hield, ook toen er een totale inzinking kwam in de ploeg. En verder was het zwak. Zeker, de Grand had goede momenten, maar wis selde die al te vaak af met zwakke oogenblikken. Michels deed in de eerste helft geen onaardig werk, maar was daarna vrijwel uitgespeeld en de voor hoede heeft waarschijnlijk nooit zoo dom en ondoordacht gespeeld als deze keer. Wij mogen wijzen op het herhaal delijk buitenspel staan van Plas, wat niemand kan goed praten. Wij mogen wijden op Gerritse als midvoor: n.1. een uitgesproken vleugelspeler, die als rechtsbuiten voortdurend gevaarlijk kan zijn, die als linksbuiten zeer zeker mee kan komen, maar die op elke andere plaats zich nimmer zal thuis voelen. Daar is v. d. Pol, een speler die als hij wil en als hij goede partners heeft misschien de beste van de voorhede zou kunnen zijn, maar die al te gauw in de malaise deelde. En daar is de linker vleugel, die slechter was dan ooit. Pezie, de invaller deed af en toe nog vrij aar dig werk, maar de Jong heeft feitelijk niets gedaan. Dan was er nog wat: ten eerste een gebrek aan tempo, dat wel heel, heel laag was; ten tweede het veel te korte spel in de voorhoede, waardoor men zelfs elkaar flink in den weg liep; ten derde de tactische fout om bij een ach terstand nog een verdedigende houding aan te nemen. Dat laatste was wel heel frappant, want toen het 10 voor Kin heim stond, trok de witte middenlinie zich terug en 6tond de toch al machte looze voorhoede heelemaal alleen! Wij zijn in bovenstaande zeker niet karig geweest met onze bemer kingen, maar wat moeten wij an ders? Moeten wij het goede trachten te vinden, of ook op de fouten, de groote fouten dan, wijzen? Men be- grijpe goed, dat het ook voor ons veel prettiger is, om o^er een goed spelend Alcmaria te kunnen schrij ven, maar als de kwaliteit van het spel dan zoo bedenkelijk laag zakt, moeten wij dan maar steeds zwij gen? Wij meenen, dat wij verstandig doen, om niet aan struisvogelpoli tiek te doen. En daarom, bij dezen laatsten wed strijd van 1935, meenen wij nog iets te moeten noemen. Als wij ons herinneren, hoe de eprste wedstrijden van dit sei zoen waren, als wij verder de standen bestudeeren, dan blijkt uit alles, dat Alcmaria beschikte over een productie ve voorhoede en over een matige rest. En het gekste is nu, dat die matige rest nooit veranderd i6 (alleen werd Koning toevallig opgenomen, omdat hij voor Ooms inviel in een vriendschappelijken wedstrijd), maar dat men de voorhoede steeds veranderd heeft. Welke opstellingen hebben wij al niet gehad! Homan is mid-voor en rechts binnen geweest, Hiemstra dito, v. Wie- ringen dito, Bos heeft Plas eens vervan gen, Gerritse heeft op diverse plaatsen gespeeld en wij gelooven, dat Alcmaria de laatste 6 7 wedstrijden nooit met eenzelfde voorhoede gespeeld heeft. En nu wil het er bij ons niet in, dat het steeds en steeds weer veranderen goede resultaten oplevert, neen, goede resul taten verbetert. Het tegendeel lijkt ons eerder waar. Wij zijn er van overtuigd, dat Alcma ria Zondag a s. wéér met een andere voorhoede voor den dag komt, naar het beteekent niets anders dan onrustig en onzeker spel van de geheele linie. Daarom hopen wij, dat er eindelijk eens een tijd komt, waarin wij een vaste Alcmaria-ploeg krijgen. Dan pas zal de crisis achter den rug zijn. En al6 wij dan ook den wedstrijd van gisteren beschouwen en hierboven kri tiek op de spelers gegeven hebben, dan moeten wij hier billijkheidshalve aan toe voegen, dat dit vijftal nooit in dit verband geoefend heeft, waardoor een groot deel van het zwakke spel ver klaard is geworden. 'Na deze uitweiding keeren wij terug tot den wedstrijd van gisteren en nemen thans Kinheim onder de loupe. Het elftal is er niet op vooruit gegaan, maar zal zich toch heusch niet zoo erg bang behoeven te maken voor de onder ste plaats. Want het extra-forsche spel van vrijwel het geheele elftal is in staat, om elk ander spel af te breken en de spelers van de wijs te brengen. Kinheim is een. ze^r sympathieke ploeg geweest: ze is bezig, dien naam te ver liezen. De spelers zijn allen flink ge bouwd én 'maken van hun lichaams ki acht een gebruik, die niet door den beugel kan. Het liep deze keer af met een paar waarschuwingen, maar een volgende keer bij een anderen leider zou het wel eens andere kunnen gaan. Overigens heeft de ploeg slechts een zeer matigen indruk achtergelaten en had Alcmaria één enkeleq schutter in de voorhoede geh^d, de pontbewoners hadden nooit gewonnen. De twee doel punten" waren tenslotte verdiend, al kwam Kinheim er wel wat al te goed koop aan. En verder! Och, laten wij in 't kort nog iets over de ontmoeting zelf zegger De wedstrijd, Alcmaria had eeret den steun van den wind, wat mede oorzaak was, dat de thuisclub vrijwel voortdurend in den aanval was. Het begin liet zich vrij hoopvol aanzien, maar waar eenige goe de aanvallen op buitenspel strandden en eenige anderen door te haastig en onzuiver schieten verloren gingen, ble ven doelpunten uit. Hoe sterk de meerderheid van Alcma ria wel was, kwam tot uiting door het feit, dat Jongmans pas in de 14de mi nuut voor het eerst een bal kreeg. Ook daarna kreeg hij niet veel te doen, want Kinheim bepaalde zich tot verdedigen en enkele uitvallen. .Deze Iaat6ten strandden voortdurend op het witte backstel en toen dit een enkelen keer gepasseerd werd, bleek ook Kinheim geen schutter te bezitten. Fen hooge bal werd door den midvoor met de hand be werkt en een ander gevaarlijk moment bezwoer Bijlsma nog net op tijd. Verder was steeds Alcmaria aan het aanvallen, maar succes bleef uit, ook al, omdat geen enkele aanval goed werd af gewerkt. Slechts een schot van de Jong, dat net naast vloog en een kopbal van de Grand, die juist over ging, hadden heter lot verdiend. Na de rust was Kinheim sterker en het duurde niet lang, of het Alcmaria- doel kwam in gevaar. Koning werkte hard, maar waar Michels uitgespeeld raakte, stond hij voor een onmogelij ke taak. 't Gevaar kwam dan ook hoofd zakelijk van den rechtervleugel. Zoo nam Kinheim al vrij spoedig de leiding uit een scherpe voorzet van den rechts buiten, waarbij den bal tegen den paal caramboleerde en toen door Koning net binnen de paal werd getrapt. Toen begon Alcmaria de fout, om zich te gaan verdedigen. De middenlinie trok zich terug en hield stand. Maar toen was het ook totaal uitgesloten dat er een tegenpunt zou komen. Het einde naderde al, toen uit een voorzet van rechts het tweede Kinheim- doelpunt kwam: een heel mooi geval, waarbij de midvoor den bal liet loopen voor den links-buiten, die onhoudbaar het leer in het net joeg. De x*est is gauw verteld. Alcmaria voelde zich verloren, veranderde de voorhoede nog een paar keer, maar niets hielp en het einde kwam n et een som bere 2O-nederlaag, geleden tegen een zeer zwakke ploeg. Helder kreeg meer dan haar toekwam. Ook deze ontmoeting is voor de rood-wit- ten Alkmaarders op een nederlaag uitgeloo- pen, een nederlaag, die inmiddels de derde in successie is geworden. En nu moge het een vaststaand feit zijn, dat de kaasmenschen en vooral na de rust heusch geen slechten wedstrijd speel den, in die periode ieder oogenblik de gelijk maker te verwachten was en de witgehemden Heldernaren ontegenzeggelijk meer kregen dan zij feitelijk verdienden, het is alles eek ter een „schrale" troost, daar de beide winst punten verloren gingen, winstpunten, die in competitieverband soms boekdeelen spreken Een ding staat echter vast, dat de rood-wit te kaasmenschen ondanks hun netelige positie op den ranglijst nog niet behoeven te wanhopen. Als we eens bezien welke plaats Helder op den ranglijst inneemt en we bedenken den wedstrijd van gisteren, als we nog even in herinnering roepen de resultaten van Zaan dijk uit de vorige competitie, neen, het zat de Alkmaarsche Boys ook gisteren niet mee en een onderste plaatsbezetting is in strijd met hun prestaties. En nu de wedstrijd. Merkwaardig toch die wedstrijd, die zuiver te deelen was in twee helften. Als we daarbij even bezien het eerste gedeelte. Was men zich soms te veel van het gewicht van dit wedstrijdresultaat bewust? Vrijwel een voortdurend aan den grond ge nageld Boys-team, waardoor de tegenpartij veel te veel gelegenheid kreeg om den toon aan te geven en enkele mooie scoorkansen op onbegrijpelijke wijze verloren gingen. Eerst pas toen het eerste tegenpunt kwam scheen men te ontwaken. Helaas, het was echter schijnDe reactie kwam pas na de thee, toen de stand reeds 2—0 was voor de thuisclub. Maar toen hebben de Alkmaar ders dan ook waarlijk veel goed gemaakt en het is slechts aan het noodlot te wijten, dat nog het eene begeerde en zeker verdiende winstpunt verloren ging. De Alkmaarsche verdediging en halflime was weer goed op dreef. Doelman Keesen heeft z'n heiligdom weer goed verdedigd en in de backlinie was Slikker in prima condi tie. Zijn partner Koster maakte enkele fou ten. Zeer jammer voor hem was het, dat een misser, zoo duur werd gestraft. De rood-witten halflinie BrouwerPater Hassing, speelde vooral na de wisse ling een goede partij, zood'at men hier mo gelijk zeer goed geslaagd is. E)e Alkmaarsche aanval kon ons nog met geheel bevredigen. Het aanvalswerk gaat nog niet regelmatig over de geheele linie. We heb ben een idee, dat de nieuwe midvoor Schenke in de toekomst z'n plaats volkomen waard zal blijken te zijn en met Kwadijk die nog niet volkomen fit bleek te zijn door z'n opge- loopen blessure en Indri als buitenman, kan dit stellig een goed geheel worden. Op de linkerwing wil het nog niet erg bo teren. De linksbinnen v. d. Hilst kan nog steeds niet het juiste contact tot stand bren gen, z'n spel is trouwens te veel individueel. Mogelijk gaat juist daarom de Grand soms wat te veel naar binnen. En Helder? Met voldoening konden we constateeren, dat de wedstrijd van een heel wat prettiger gehalte was dan die van in de kaasstad. De witte verdediging was niet al tijd even safe, doelman Muller liet zich me nige bal ontglippen, kon zich echter tijdig herstellen, terwijl het geluk vaak aan z'n zijde stond. Niet altijd werd hier door de be zoekers op gereageerd. In de Heldersche halflinie viel de spil Kie- sewetter sterk op en zijn formidabel doelpunt uit een vrijen schop, was buitengewoon. De Heldersche aanval was wel bewegelijk, doch kreeg niet veel kans. Midvoor Kiljan is wel iswaar een prima speler, doch z'n speelwijze is wel eens laakbaar. Over den wedstrijd nog het volgende. Precies twee uur, zien we de volgende opstellingen binnen de lijnen. Helder Muller Burgers Spigt Trap Kiesewetter Quant Bijl B. de Boer Kiljan H. de Boer Godschalk Scheidsrechter Bosma de Grand v. d'. Hilst Schenke Kwadijk Indri Hassing Pater Brouwer Koster Slikker Keesen Alkm. Boys De Alkmaarders mogen het eerst tegen den wind inspelen en het. begin laat ons een wederzijds verkennen zien. Langzaam aan nemen de gastheeren het spel wat meer in handen, doch de kaasmenschen geven niet thuis. Dan plotseling na 9 minuten komt het fatale moment. Een lage kalme voorzet van links wordt op het Alkmaarsche doel gege ven, Koster maait over het leder heen en B. de Boer kan dankbaar van de gelegenheid gebruik maken, door den bal van dichtbij in te schieten (1Meteen schijnen de kaas menschen te ontwaken. Schenke zendt uit een goede pass een laag schot in, doch Muller kan juist vallende erger voorkomen. Dan komt Helder opnieuw los, doch de heeren zoeken het doel veel te hoog. Aan den anderen kant zien we opnieuw een mooie kans voor het Helder-doel verloren gaan. Dan een goed geplaatsten bal van Pater naar de Grand, een scherpe voorzet volgt, een lastig laag schot, doch weer kan Muller er juist nog bij. Nu is het weer Helder, die op rechts een corner mag nemen en zeer goed zelfs, doch het leaer gaat ten slotte naast. Opnieuw gaat de Grand er vandoor, een prachtige voorzet, Schenke wei felt een moment en weg kans. Als v d. Hilst geheel onnoodig een overtreding be gaat, mag Kiesenwetter van ver een vrije trap verwerken. Een formidabel schot, ge steund door den wind, en Keesen, wiens uit zicht totaal wordt belemmerd, moet ten twee de male visschen, 20. Ook de Grand mag een vrije schop verwer ken, doch hier gaat het leder juist over. Een plotselinge uitval van Indri, een hooge voorzet, doch de Grand is iets te klein en kan slechts ten deele koppen, zoodat een mooie kans voer doel verloren gaat. Een corner van de Grand kan ook niet benut worden, evenals een goeden aanval. Dan krijgt Helder een paar corners te verwerken. De tweede, zeer gevaarlijk, wordt goed door Keesen gekeerd. Nadat Keesen nogmaals goed kan redden, breekt de rust aan. Reeds dadelijk zetten de Heldernaren een goed offensief in, doch de rood-witten weten van geen wijken. Een hoog schot van Kiljan wordt goed door Keesen gestopt. Dan weten de Alkmaarders zich los te werken en hebben voortdurend het beste van 't spel. Een ver strak schot van Brouwer gaat juist naast en als er 12 minuten gespeeld is, komt Schenke in het bezit van den bal en met een ver strak schot is een prachtig tegenpunt geboren en dén stand op 21 gebracht. Nu komt Pr meer-spanning, het spel wordt pittig en enthousiast. Een voorzet van de Grand, kan Burgers juist tot corner werken De Grar.d neemt hem goed en Pater schiet ten slotte naast. Opnieuw een ver strak schot van Brouwer, dat Muller ontglipt, doch het leder kan ook nu weer juist naast worden gewerkt Ook een goed genomen vrije trap van Pater kon worden gekeerd. Het Alkmaarsche offen sief duurt voort en meteen mag de Grand weer een corner verwerken. Goed geno men, een handsgeval in het beruchte ge bied, doch scheidsrechter Bosma, die we wel eens in een beteren vorm zagen, laat door spelen, zoodat de kaasmenschen een rnocie kans op de gelijkmaker ontgaat. Het zit de Boys niet mee. Nu weer is het Kwadijk, die rakeling naast 6chiet een goed ingekopte bal van de Grand, uit een corner van Indri, kan juist met moeite worden gekeerd. Een hooge bal van Brouwer gaat via het hoofd van Schenke eveneens n^ast, een voorzet van Indri, uit een goede pass van Kawdijk, wordt eveneens door Schenke naast gekopt. Op nieuw laat Muller een goed schot van Kwa dijk glippen, wat de Boys ook probeeren, hel einde komt zonder wijziging. Dat Alkmaar het niet gemakkelijk Ji hebten in Oudkarspel was algemeen daad zoo. Doch ook het D. T. S.-elftal was tegen een zoo sterk spelend maar lang niet opgewassen. Reeds de eerste minuten van den wedstrijd waren voor D. T. vee ne lovend, toen zij kans zag tweemaal te scoren het eene doelpunt een gevolg van het andere, doch beide malen was reeds voor buitenspel gefioten Toen nam Alkmaar echter het spel in handen en uitstekend gesteund door de halflinie trok de voorhoede regelmatig ten aanval, waardoor veel gevaarlijke situaties voor het D. T. S.-doel ",€n'e" geschapen. Midvoor Kuis verdeelde het spel uitstekend en de binnenepeler. waren als steeds actief, zoodat doelpun ten bijna niet konden uitblijven. De vleugelspelers kwamen echter in deze periode echter wat te kort waardoor verschillende voorzetten nog als eens achter kwamen. Kranenburg speelde zich al gauw goed vrij en schoot hard in. Wel stopte de D T. S.-keeper nog, doch hij had den bal niet klemvast en Kra nenburg was er direct bij om opnieuw in te schieten, hiermede Alkmaar de leiding gevende. D. T. S. trachtte toen het spel te ver plaatsen doch de A.-achterhoede was in uitstekenden vorm en de backs onder braken de meeste aanvallen. Wel moest ook Duiveman nog enkele moeilijkheden oplossen doch dit wa6 hem wel toever trouwd. Het is Alkmaar dat de leiding ver groot wanneer Kranenburg een goede pass geeft aan den vrijstaanden Schoon hoven, die op kalme wijze nummer twee scoort. Alkmaar is thans regelmatig in den aanval en de D. T. S.-defensie heeft het zwaar te verantwoorden, doch tot de rust weet zij verdere doelpunten te voor komen. Na de rust is Alkmaar regelmatig in den aanval geweest en dat de score slechts tot 4—0 kon worden opgevoerd is voor een groot deel het gevolg van het uiterst zware terrein waarop men soms als vastgezogen stond. D. T. S. heeft ook na de rust herhaal delijk pogingen aangewend het 6pel te verplaatsen, doch tegen een zoo schit terend spelende halflinie en achterhoede was het voor haar om wanhopig van te worden. Slechts eenmaal zagen zij kans een hard schot in te zenden dat echter door Duiveman uitstekend werd gestopt. En de A. voorhoede? Deze bestookten regelmatig het D .T. S.-doel, doch de af werking van al deze aanvallen kon door de gladheid van het terrein niet altijd even groot zijn. Het was tenslotte Engel die nummer drie ëcoorde, terwijl Kuis het vierde doelpunt voor zijn rekening nam. Als geheel heeft het A.-elftal weer uit stekend voldaan. In de achterhoede was ook tlian6 Ooms uitstekend op dreef en vooral de wijze waarop hij thans tracht te steeds den bal naar een vrijstaanden speler te plaatsen, verdient alle lof. Rechtsbuiten Engel, die C. Schoonho ven verving, was voor de rust nog zwak Na rust paste hij zich echter uitstekend aan. Zoowel binnenspelers als midvoor waren uitstekend en vooral de manier waarop de binnenspelers de schakel bleven vormen tusschen voorhoede halflinie was perfect. De halflinie was in goeden vorm en dus weet men wat dit drietal onder leiding van haar spil Zwaan, presteerde Duiveman zooals gewoonlijk, du6 prima. De wedstrijd zelf werd bijzonder fair gespeeld, waartoe de prima leiding van scheidsrechter Nel wel het noodige zal hebben bijgedragen. „Ai weer zoo n strooibiljet! Al weer zoo'n stuk papier!" Het zoontje speelt er mee! Dat 's 't nut, winkelier! en Door diverse terreinaikeuringen zijn door de lagere elftallen van Alcmaria slechts weinig wedstrijden gespeeld. Alcma ria II won met dezelfde cijfers, als waarmede het eerste verloor. Ook het tweede had inval Iers, n.1. voor den keeper, voor den midvoor en den linksbuiten. Toch werd er direct, ook door W.FC. II een vinnig tempo ingezet waarbij Alcmaria II, na de rust vooral, het meest in de meerderheid was en dit ook door een tweetal goede doelpunten uitdrukte Eigenlijk moest de stand 3—0 zijn, want Keppel maakte vanaf den rechtervleugel naar binnen zwenkend, een uitstekend dcelpun! dat de scheidsrechter, na protest van de*~ F.C.-achterhoede, annuleerde. Alcmaria II had de twee punten hare noodig en is nu weer uit de onmiddellijke nabijheid van.de onderste olaats p komen Alcmaria II was het kind van de rekenin Hoewel met „slechts" drie invallers spelen. werd zij door W. F. C. III in Wormerveer met 4—0 afgemaakt. W.FC. III nam revanche voor de nederlaag hier geleden w het derde heeft dus z'n vierden acntereenvol genden uitwedstrijd gehad. Alleen is nu het evenwicht van verliezen en winnen verbroken, 4 wedstrijden verloren 3 gewonnen. Het vierde ging gestadig door. Egmoud werd de vorige week ondanks ijzel en sneeuw met 2—i opgeknapt. In een slechten wed strijd waarin vooral van Egmonds zijde alles pP lu ,?ez€t *erd- wist Alcmaria doe Bloothoofd en Bos te scoren, waar F.gmon 1 goal tegenoverstelde. Alcmaria IV heeft nu nog 4 wedstrijden e spelen, 5 thuis, 1 uit. Het aantal punten dat nog absoluut noodig is voor het behalen van het kampioenschap, is 5. Het vierde heeft dus een zeer behoorlijke kans. et vijfde wa6 vrij. Bij de Junioren treffen we ook weer een slechten uitsla»* aan J verhezen van West-Frisia A. De kans P kampioenschap is dus alweer kleiner en brenat11!^ uwe af' wat het nieuwe jaar brengt Laten we hopen, geen degradatif\url den' uitsluitend promotie-wedsti hi I er En Door terreinafkeuringen kwamen ook nu weer slechts enkele elftallen in actie. Het eerste elftal bracht oen bezoek aan Helder en leed al was het dan ook onverdiend daar een 21 neder laag. Elders zal men omtrent deze ont moeting, een verslag kunnen aantref fen. De tweede elftallera deden het ook nu weer uitstekend. Het bezoek aan Z.h.C. V leverde een mooie overwinning op. Met rust hadden de reserves zich een kleine 1—0 voorsprong kunnen ver schaffen en na de thee drukten de heeren hun meerderheid in nog een drietal doelpunten uit Waar doelman v. d. Horst ook nu weer „niet thuis" gRf, kwam het einde alzoo met een 4— zege. Het tweede team heeft zich op de ranglijst inmiddels van een mooien voorsprong voorzien. Het vierde elftal bracht een bezoek aan het pittige Koedijk I en wat feite lijk te verwachten was, geschiedde ook nu weer. Deze rood-witjes leden op nieuw een nederlaag, doch thans was de uitslag 5—1. Korfbal. K V.K.V. I VERLIEST VAN BLAUW WIT III. Na een gedwongen rustperiode van bijna 2 maanden hervatte Zondag j.1. een gehan dicapt K.V.K.V. (er waren 3 invallers) de competitie met de uitwedstrijd tegen Blauw wit III te Amsterdam. Het was geen bijzonder gelukkige hervat, ting voor de K.V.'ers, want met een dikke 10—4 nederlaag moesten ze de terugreis aanvaarden. Dat Blauw-Wit in staat bleek om maar eventjes 10 doelpunten te scoren, wettigt de veronderstelling dat K.V.K.V. om zoo te zeggen niets had in te brengen; niets is echter minder waar. K.V. kreeg even zoo vele malen de gelegenheid een aanval op te zet ten als Blauw-Wit, zoodat het spel zeker geen eenzijdig karakter droeg. Alleen de formidabele schotvaardigheid van de Blauw- Witspelers(sters) bracht K.V. de flinke ne derlaag toe. Verder stak het spel van som mige Blauw-Wit dames ver uit boven die van K.V. en een voornaam aantal punten staat dan ook op rekening dezer dames. We mogen vanaf deze plaats de K.V.'ers dus wel den raad geven het schieten wat meer te beoefenen op de training, want in elke wed strijd brengen de doelpunten per slot de be slissing, al speelt men overigens nog zoo goed. Over den wedstrijd zelve kunnen we ver der kort zijn. In den beginne ging het spel gelijk op, alleen door de betere schotvaardigheid van Blauw-Wit is de stand betrekkelijk gauw 2—0. Na de vakwisseling is net weer Blauw-Wit dat met een paar goede schoten de stand geleidelijk opvoert tot 40. Nog één maal scoort Blauw-Wit voor de rust, waarna ditmaal K.V. door middel van Jon gebloed het Ie tegenpunt scoort, waarna meteen de rust aanbreekt. Ruststand alzoo 51 voor Blauw-Wit III. Na de rust is het van Beek, die den stand op 5—2 brengt. Een oogenblik schijnt het of K.V., dat nu zelfs iets meer aanvallend is, den achterstand gaat inloopen, maar weder om doelpunt Blauw-Wit en verhoogt zijn voorsprong tot 62. Na de vakwisseling is het echter weer spoedig 63 door een goede bal van v. Wieringen. Blauw-Wit krijgt er echter ook zin in en geleidelijk wordt de voorsprong tot 9—3 opgevoerd. Hierna is het wederom van Beek die het laatste doel punt voor K.V. scoort. Nadat Blauw-Wit er nog 104 van ge maakt heeft komt het einde van deze overi gens buitengewoon faire en prettig gespeelde wedstrijd Hockey. ALKMAAR I—T.O.G.O. I 1—4. Nadat Alkmaar I op 8 December het in den Haag tegen de oud-eerste klassers T.O. G.O. net niet kon bolwerken (32 was toen de uitslag), werd de return-match hier in Alkmaar met eenig vertrouwen tegemoet ge zien Immers de wedstrijd in den Haag toonde reeds aan, dat T.O.G.O. zeker niet ongeslagen kampioen zou worden. De Haag- sche kampioenscandidaten hebben een zeer goede voorhoede, waaruit reeds eenige spelers in proefelftallen uitkwamen. De achterhoede kan echter zich bij lange na niet meten met de rest van het team. Het baart dan ook geen verwondering, dat gisterenmiddag de Alk- maar4.eeper zich 4 keer moest laten passee- ren. Eenige gemiste kansen waren voorts oorzaak, dat de toch schotvaardige Alkmaar sche voorhoede slechts één keer kon scoren. Overigens geeft het geen pas het Alkmaar team te becritiseeren, wat na een behoorlijke eerste helft in elkaar zakte. Op misschien eenige uitzonderingen na deelde ieder in de algeheele malaise. De Hagenaars waren beter, in de 2de helft zeker een klasse K»er en dus bestaat er geen aanleiding over deze 3de nederlaag, die Alkmaar op eigen terrein in haar 7 jaren competitiespel leed, te treu ren. Al met al staat zij nog op de 4de plaats en bestaat er evenmin kans om te degradee- ren als óm te promoveeren. De volgende Zondag eindelijk weer een volledige competitie. Dan slaan we de ver richtingen van alle drie elftallen gade. Sjoelen. SJOELSPORT TE NOORDSCHARWOUDE 2de klasse. P. VeenD. Drost J. H. de Laat—P Kat P. Pool—Jb. Peters D. PeetoomJ Peetoom J. DuyvisE. Bos Sr. G. Smit—A. Kroon 3de klasse. D. Man—H. Oudshoorn H Lichtenberg—J. Beenken P. Smit—J. Smit J. v. Dort—O. Ameling 1622—1595 908—1134 1396—1383 12791484 15751226 1462-1595 1014—959 907—926 1314—1191» 1148-935

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12