'fxouinciaal Tiieuws ^Bxuiken Jjnqzzonden Stukken Qitie Jiotomën &heepsüiditigen £uchtvaact jftucyectiike Stand JluAticaties Madkt&mchtm HEILOO WIJDENES NOORDSCHARWOUDE BEVERWIJK BERGEN OTERLEEK BROEK OP LANGENDIJK! WIERINGERWAARD dat voor eenzelfde bedrijf, behalve een uit- pootkaart voor fabrieksaardappelen, nog een teeltvergunning voor consumptieaardap pelen wordt verstrekt. Teneinde de afgite van de teeltvergun ningen zo ovlot mogelijk te doen verloo- pen, is reeds een aanvang gemaakt met het toezenden van aaVivraag-formulieren aan de bekende telers. Degene die nog niet bij den L. C. O. zijn aangesloten, of die op 15 Januari nog geen aanvraagformulier hebben ontvangen, wordt in overweging gegeven zich alsnog voor een dergelijk formulier wenden tot de L. C. O. binnen wier werkgebied hun bedrijf is gelegen. De door de telers ingevulde aanvraag formulieren moeten uiterlijk 25 Januari zijn ingezonden aan de betreffende L.C.O. Het totaal aantal dat met aardappelen mag worden beschouwd, is, evenals in 1935, vastgesteld op 100.000 H.A. Indien de totaal aangevraagde oppervlakte dit opervlak niet overschrijdt, zullen aanvragen voor 100 pCt. worden toegewezen. Begin Februari zal h:eromtrent nader mededeeling worden ge daan. Het mobillsatiekruis. De Nationale Bond „Het Mobilisatie- kruis" hield Maandagavond jaarvergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer J. Admiraal Nz., opende, heette welkom en sprak de beste wenschen uit voor 1930. Het jaar zal weder om veel van ons eischen. De crisis met al haar gevolgen wordt wel zeer sterk door onze leden gevoeld. Laten allen, zonder uit zondering, het moeilijke werk van het hoofdbestuur en afdeelingsbestuur verlich ten. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt ook al de "roote moeilijkheid om voor onze arme leden wat te doen. Niette min heeft men veel medewerking en steun. Het ledental bleef stationnair, 68. Een woord van dank werd gebracht aan hen, die ons met de verloting hielpen. De rekening luidde: ontvangsten 507,47, de uitgaven 499,07, saldo 6.40. In de kas- commissie werd gekozen de heer F. van Eist. In het bestuur werden herkozen de heeren As. Schouten, J. M. Zonneveld en G. Smits. By het punt „Mededeelingen" kwam naar voren om van het hoofdbestuur een 150 te krijgen voor steun. De secretaris werd gemachtigd, om het hoofdbestuur om een bedrag te vragen om in den dringenden nood van meerdere gezin nen te voorzien. Bij de rondvraag bracht de heer van Eist dank voor de kerstgave. Ook gaf hij in overweging om royement voor contributie schuld zeer soepel toe te passen. Men geve liever gelegenheid om in 3 of 4 termijnen te betalen. De voorzitter zegde overweging toe, doch contributie moet er zijn. De gemeenteraad van Wijdenes heeft eer vol ontslag verleend aan den heer G. J. de Goede als gemeente-secretaris. De nieuw benoemde burgemeester zal tevens secreta ris worden. Op aandrang van de ouders der leerlingen van de o„L school is besloten den kweekeling met acte te behouden op een sa laris van 550 per jaar. Installatie burgemeester van Wijdenes. Gemeld wordt, dat burgemeester Mol Woensdag 8 Januari a.s., te ongeveer 1.30 uur n.m., zijn intrede in Wijdenes zal doen en dat de installatie te ongeveer 4 uur zal plaats hebben. Zich doodgegeten. Het paard van den heer C. Aarse, dat Vrij dagavond in den stal was los geraakt, meen de deze vrijheid niet beter te kunnen benut ten dan door zich aan den inhoud van een vat meel eens extra te goed te doen. Het ge volg hiervan was echter, dat het dier moest worden afgemaakt. Voor den eigenaar een dubbele schadepost. Faillissement geëindigd. Wü hebben kort geleden gemeld, dat het faillissement van de weduwe Swager, na ingesteld hooger beroep door het Hof te Amsterdam, is vernietigd. De weduwe C. Swagerde Geus, Spoorstraat 12 te Noord- scharwoude verzoekt ons mede te deelen dat dit niet haar betreft daar zij bij geen faillissement betrokken is. Een zangconcours. Waar ons wordt medegedeeld, zal door den R.K. Bond van Zangvereenigingen in Noordholland alhier een provinciaal zang concours worden gehouden, n.1. op 21 en 28 Juni a.s. Onze plaatselijke zangvereeniging „St. Caecilia" hoopt dan haar 25-jarig bestaan te herdenken en zal met de concoursregeling belast worden. By den bond zijn 30 vereenigingen aan gesloten, tellende niet minder dan 1200 leden, zoodat verwacht wordt, dat de be langstelling voor dit cóncours wel groot zal zijn. Het hoofdbestuur heeft aan „St. Caecilia" zijn volledige medewerking toegezegd. Meer verkeersveiligheid. De Breedstraat alhier heeft ter weers zijden parallelwegen waarheen, door mid del van borden van ongebruikelijk model wielrijders en parkeerende voertuigen wor den verwezen. Het meerendeel der wielrijders rijdt ech ter op het geasfalteerde gedeelte van den hoofdweg, welke een onderdeel is van de doorgaande verbinding HaarlemAlkmaar. De K.N.A.C. heeft met het oog op de al- gemeene verkeersveiligheid aangedrongen op sluiting van de rijbaan voor het verkeer met rijwielen, De ontevredenheid over de Kerst- uitkeering. Op grond van de officieele publicatie van het Algemeen Nederlandsch Persbureau, waarbij werd gemeld, dat aan de werkloo- zen als Kerstgave een uitkeering van 25 van het loon mocht worden gedaan, hadden de werkloozen alhier met Kerstmis een der gelijke uitkeering verwacht. Voor velen leidde het tot groote teleurstelling toen zij vernamen dat de uitkeering slechts 25 van het steunbedrag mocht bedragen, waar door velen met slechts iets meer dan ƒ1. naar huis moesten. Dit gaf begrijpelijk aanleiding tot onte vredenheid en de regeeringsorganen zullen zeker verstandig doen over deze materie juist geredigeerde berichten aan de pers te verstrekken. Hoewel de werkloozen in Bergen over tuigd zijn, dat ons gemeentebestuur het mo gelijke doet, zijn zij, terecht, toch van oor deel, dat het leven in Bergen niet goedkoo- per is dan in Alkmaar en dat het dus niet billijk is de werkloozen in Bergen in een lagere loonklasse te plaatsen. Onder leiding van den heer de Groot kwam Zaterdag in 't lokaal van den heer Nieuwendijk de werkloozen in groote getale bijeen. Direct na de opening werd een co mité van actie gekozen, bestaande uit de heeren F. Jimmink, voorzitter; D. Bergman, secretaris; D. Dirkson, penningmeester; J. Schaaper, G. de Sain, P. Roozendaal en C. Houten. Aangezien de vergadering ook door de raadsleden Den Das en Brak als belangstel lenden werd bijgewoond, gaf, op verzoek van den heer Dirkson den heer Den Das; als tijdelijk wethouder, een uiteenzetting van de regeeringsvoorschriften voor de Kerst uitgave en de loonregeling voor de werkver schaffing, daarbij als zijn meening uitspre kende, dat een actie voor een rechtvaardi ger regeling van de Kerstgave geen succes zou hebben, al was ook hij bereid de pogin gen daartoe te steunen. Het raadslid Brak ondersteunde deze zienswijze. De heer Bergman verdedigde een tegen overgestelde meening. Z.i. was er met een sterke actie wel iets te bereiken. Spr. stelde de volgende motie: „De werklooze arbeiders der gem. Bergen in een druk bezochte vergadering bijeen in 't lokaal van den heer Nieuwendijk op Za terdag 4 Jan. 1936, besprekende de slechte steunverleening en de onbillijke verdeeling der z.g. „Kerst gave", dringt er by het gemeentebestuur ten sterkste op aan| pogingen in 't werk te stellen de gemeente Bergen in een hoogere steunklasse geplaatst te krijgen, om te ko men tot een meer menschelijke steunnorm, en besluit deze motie de Pers ter publi catie aan te bieden en aan het gemeentebe stuur te doen geworden". Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen. De heer Wokke stelde nog voor de huis vrouwen bij deze actie te laten medewer ken, door een staatje van dagelijksche uit gaven te doen samenstellen en deze bij een onderhoud met het gemeentebestuur te overhandigen. Aldus werd besloten. Na nog verschillende grieven besproken te hebben ging de vergadering, die een bi zonder kalm en ernstig karakter droeg, uit een. Reeds zijn -bij het comité een 25-tal staat jes over dagelijksche uitgaven voor een ge zin ingekomen, die doen zien, dat een gezin, dat allersoberst leeft, wil het niet verarmen, meer noodig heeft dan het voor het steun bedrag kan bekomen. Wij laten hieronder zoo'n staatje van een gezin, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen volgen: Huishuur 5.00 2 pond margarine èi 60 ct. 1.20 2% p. vet 40 ct. 1.— Aardappelen en groenten 1.— Brood 2.52 Kruidenierswaren 2.45 Melk 1.05 Kleeding en schoeisel 1.50 Garen en sajet 0.30 Ziekenhuisverpleging 0.21 Abonnement op krant 0.10 Begrafenisverzekering 0.45 Ziekenfonds (1/3 te betalen) 0.24 Contributie bond 0.77 1% p. spek 0.63 Licht, brand en olie 1.50 Brandverzekering 0.05 Onderhoud fiets en gereedschap 0.24 Het Witte Kruis 0.02 Knippen en scheren 0.20 Personele lasten 0.11 Contributie Volksbond f 0.10 Tezamen 20.64 Niet in strijd met de Gemeentewet. Door den heer J. Broersma alhier is in een adres bij Ged. Staten bezwaar gemaakt tegen het feit dat de tijdelijke wethouder der gemeente, de heer L. den Das, als op zichter over de werken ter verbetering van de Bergerringvaart is aangewezen. Requestrant wijst er in zijn bezwaar schrift op, dat de werkzaamheden in werk verschaffing worden uitgevoerd door het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland. In verband met het feit dat het Hooghem- raadschap met het gemeentebestuur over- leg heeft gepleegd alvorens den heer den Das als opzichter te benoemen, is reclamant van oordeel, dat de wethouder door aan vaarding dezer functie een met het raads lidmaatschap onvereenigbare betrekking be kleedt en in strijd handelt met artikel 25 der gemeentewet. Volgens de meening van den heer Broersma zou de heer den Das thans „ambtenaar, vanwege het gemeentebestuur aangesteld of daaraan ondergeschikt" hetzij „ambtenaar van een aan het gemeentebe stuur rekenplichtige administratie" zijn ge worden. Na een te dezer zake ingesteld onderzoek hebben Ged. Staten aan den heer Broersma en aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat hun niet is gebleken dat door den heer L. den Das betrekkingen worden vervuld, waarmede ingevolge de Gemeentewet het lidmaatschap van den Raad onvereenigbaar is. Ged. Staten achten alzoo geen termen aanwezig hier ambtshalve in te grijpen. Collecte blinden. Evenals andere jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blin den, tewerkgesteld in de bekende inrich ting, Plantage Middenlaan 64 te Amster dam. De vereeniging streeft er naar de blinden in staat te stellen zich zooveel mo gelijk in het maatschappelijk leven te kun nen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden loon uit betaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De vereeni ging beschikt tevens over een Internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De ver eeniging hoopt dat de inwoners van Oter- leek met milde hand zullen geven, tenein de dit schoone werk in stand te kunnen houden. De collecte wordt gehouden op Maandag 13 Januari a.s. en volgende da gen. Jaarvergadering „Steunt Elkander". Maandagavond vergaderde de zieken kas „Steunt Elkander" in het lokaal van den heer C. Vijzelaar, onder presidium van den heer P. Stammes, die in zijn opening enkele woorden van stille hulde bracht aan het overleden bestuurslid A. Schoon. Het jaarverslag van den secretaris gaf een ledental aan van 243. Er was 2431.62 uitgekeerd aan ziekengeld over 176 L .dagen betreffende 67 gevallen. Het financieel overzicht gaf een ont vangst aan van 3471.31 en een uitgaaf van 3310.41, batig saldo I6O.9OV2, wat met het saldo van 31 December 1934, zijnde 2141.95 een bezit maakte van 2302.82*4 op 1 Jan. 1936. In het bestuur werden de heeren W. Giltjes en J. Voorthuizen herkozen, ter wijl in de vacature van wijlen den heer A. Schoon werd gekozen de heer Jb. Kruk. De heer H. Kamp zal de kas vertegen woordigen op de bondsvergadering. De voorzitter memoreerde ten slotte nog het overlijden van den eere-voorzitter, den heer J. Dekker te Nederhorst den Berg. waarna sluiting volgde. Loop der bevolking over 1935. Aantal inwoners 1 Januari 1935 1216. Ingekomen 79, geboren 27, totaal 106; vertrokken 06, overleden 18, totaal 114, zoodat het totaal inwoners op 31 December 1208 bedroeg. Er werden 9 huwelijken voltrokken, Tot ambtenaar ter secretarie is be noemd de heer S. W,Schellinger Jr. voorheen volontair ter secretarie alhier. Sociëteit „De Eendracht". Zaterdagavond hield de sociëteit „De Eendracht" haar gewone jaarvergadering. De heer J. A. Waiboer, voorzitter, deel de mede dat van den heer Limpers be richt was ontvangen dat deze niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen. Voorloopig werd de heer Sleutel bereid gevonden het secretariaat waar te nemen, terwijl de heer Waiboer bij acclamatie werd gekozen als voorzitter. De rekening van den penningmeester, nagezien door de heeren J. van Ham en K. Zijp, werd in orde bevonden. Ont vangsten met inbegrip saldo vorig jaar 130.02%, uitgaaf 30.65. Batig saldo 00.57%. Wegens omstandigheden werd besloten de gewone kolf- en biljartwed strijden voorloopig uit te stellen. Het ledental van de Sociëteit wordt steeds minder. De ouderen gaan heen en jongeren komen er niet bij. De eenzame Tweelingbroeder, door Hervey Allen, bij de N.V. Uitge vers-Maatschappij Elsevier te Am sterdam. Dit boek is het laatste van de Triologie „Anthony Adverse", waarvan reeds zyn verschenen „De kleine madonna" en „Het bronzen spiegelbeeld", welke beide boeken reeds een herdruk beleefden toen „De een zame tweelingbroeder" nog niet ter wereld was. Dit zegt zeker wel iets van de repu tatie van den schrijver. Natuurlijk zullen zij, die de beide eerst genoemde boeken lazen, het derde ook willen lezen; echter ook voor hen die noch „De kleine madonna" noch „Het bronzen spiegelbeeld" kennen, zal het laatste van de Triologie veel voldoening schenken. De hoofdpersoon uit de serie, Anthony Adverse, komt hier terug in Livorno om zijn erfdeel in ontvangst te nemen en we ontmoeten nu opnieuw verschillende be kenden uit de beide vorige boeken, o.a.: Don Louis, den haatdragenden ouden diplo maat, de vrouw Faith, die later de echtge- noote werd van den ouden Don, den ban kier Nolte, de inmiddels als zangeres be roemd geworden Angela en Dolores, die later jaren nog huwde met Anthony. In lossen, vlotten stijl (misschien hier en daar wat te veel in detalis vervallend) worden de verdere avonturen van Adver se beschreven: zijn interessante tocht per rijtuig naar Parys; zijn ontmoeting met Napoleon I (die toen nog eerste consul was); zijn werkzaamheid in geldzaken ten behoeve van Frankrijk (waarbij verschil lende vooraanstaande figuren uit dien tijd en ook de Amsterdamsche geld handel een rol speelde); en dan voorts ten behoeve van die geldzaken zijn vertrek naar Amerika, waar een heele serie avon turen hem wacht, tot zelfs vrijwillige afzondering in de eenzame wildernis gedu rende een paar jaren, gevangenschap (als gevolg van Don Louis wraak) in een huis voor melaatschen, en ten slotte zijn dood bij het vellen van een boom. Spannend is het boek van begin tot ein de en de schrijver verstond de kunst om de belangstelling gaande te houden ook zelfs in de meer historische gedeelten. Een boek van grooten omvang, maar dat desondanks zeker veel lezers zal vinden. DE ENTREE BIJ DE „OVERDEKTE". Aan wie het ligt, weet ik niet, doch kan die onsmakelijke rommel en afval niet eens spoedig opgeruimd worden op het terrein voor het Overdekte Zwembad? Er behoeft nog wel niet, zooals in Haar lem het geval is, een keurig plantsoen en bestrating te zijn, doch deze entree is m.L geen gezicht voor een dergelijk mooi ge bouw afgezien nog van het gevaar spij kers in auto- of fietsbanden te krijgen. In de hoop, dat meerderen het met my eens zijn, teeken ik met dank voor de plaatsing Een abonné van de Zweminrichting. SOLDAAT MAAKT AMOK. Superieuren doodgeschoten. Te Larentoeka op Oost-Flores (Ned.-In- dië) heeft een soldaat amok gemaakt, zoo meldt Aneta aan het Hbld. Hij schoot den kapitein van de infanterie A. J. M. Koster en den sergeant-majoor Zandbergen dood. Daarna viel de amokmaker nog anderen aan, doch bij zijn poging om het kampement binnen te dringen, werd hij neergeschoten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Saleier, thuisreis, te IJmuiden 7 Jan. Enggano, thuisreis, van Amsterdam 6 Jan. Marnix van St. Aldegonde, thuisreis, te Amsterdam 7 Januari. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ly'ster en Koetilang (beide uitreis) zijn gisteren van Athene te Cairo aange komen. De Kieviet (thuisreis) arriveerde in Jodhpur. De Sperwer thuis. Het K. L. M.-vliegtuig Sperwer is giste ren te 18.32 uur vlot op Schiphol geland. Het toestel vervoerde 1.915 K.G. briefpost voor Athene, 6.340 K.G. briefpost voor Marseille, 5.625 K.G. briefpost voor Rome, 181.395 K.G. briefpost voor Amsterdam en 5.200 K. G. pakketpost voor Amsterdam. KONINKLIJKE BELANGSTELLING VOOR ONZE LUCHTVAART. Frijns voorgesteld aan koning George. Toen de „Kwak" der K.L.M. den 29sten December op de Atheensche luchthaven Pathoy Tatoi aankwam, bevonden zich ko ning George van Griekenland en de erfprins Paul op het vliegveld om twee passagiers van het Indië-vliegtuig, bloedverwanten van den koning, per „Kwak" op weg van Londen naar Jodphur te verwelkomen. Voor de landing op het vliegveld onderhield Z.M. zich met den agent der K.L.M. te Athene, door wien hy zich uitvoerig liet voorlich ten omtrent de Nederlandsche luchtvaart, in het bijzonder de Amsterdam-Batavia-lijn. Gezagvoerder Frijns van de „Kwak" werd voorgesteld aan Z.M. en aan prins Paul. Bronislaw Hubermann in ons land. Toen gezagvoerder Parmentier gisteren met de „Sperwer" op Schiphol aankwam, had hy een passagier aan boord, die de Ne derlandsche muziekwereld met vreugde zal inhalen. Het was de beroemde violist Bro nislaw Hubermann, die de reis van Athene naar Amsterdam meemaakte. ALKMAAR. GETROUWD: Gerardus Antonius Punt en Rosa Antonia Schifauer. GEBOREN: Hermanus Wilhelmus, z. van Jacobus Jo- hannes Bierman en van Johanna Jacoba Godijn. Marinus, z. van Marinus Maria Mans en Jannetje Hollander. Catharina Margaretha Antonia, d. van Adrianus van Arle en Agatha Wilhelmina Sophia Brasser. OVERLEDEN: Johannes Adrianus Baart, 72 jaar. Jo- hannes Cornelis Admiraal, 68 jaar. Cor- nelia Graftdijk, weduwe van Jan Stuurman, 78 jaar. SINT PANCRAS (Dec. 1935) Geboren: Joop z. van C. Ivangh en R. van der Walle. Getrouwd: Geert de Jong en Lena Ca- tarina Kouwen. Overleden: Antje Meereboer, 74 j., wed. van P. Volkers. Jacob Smit, 88 j. wed. van E. Rol. Loop der bevolking over 1935: Bevolking op 31 Dec. 1934: 773 m. en 726 vr.; ingekomen in 1935: 32 m. en 38 vr.; ge boren in 1935: 14 m. en 22 vr.; totaal 819 m. en 786 vr. Vertrokken in 1935: 36 m. en 48 vr.; overleden in 1935: 5 m. en 3 vr.; totaal 41 m. en 51 vr. Getal huwelijken: 11. Bevol king op 31 Dec. 1935: 778 m. en 735 vr. AKERSLOOT. (December). Geboren: Simon, z. van M. Kerssens en A. Cornelisse. Petronella, d. van W. Ver duin en G. J. Dekker. Overleden: Jacob Blokker 63 jaar. P. Vennik 81 jaar. BROEK OP LANGENDIJK. (December). Geboren: Jan, z. van C. Kostelijk en G. Wagenaar. Willementje, d. van G. Beers en W. v. d. Molen. Neeltje, d. van A. Leegwater en G. Koedijk. Aarjen, z. van A. Balder en D. TieL Overleden: Neeltje Berkhout, 78 jaar, ongehuwd. Gerrit Wagenaar, 37 jaar, echtgenoot van N. Duif Gerrit Spijker, 90 jaar, weduwnaar van Antje Bakker. HEILOO (December). Geboren: Johannes Petrus, z. v. A. Le Loux en H. J. Ritzer. Maria Petro nella, d. v. P. Kuyper en A. M. Baltus. Elly, d. v. D. de Graaf en C. Derogee. Guda, d. v. J. Wagenaar en A. Frans. Martinus, z. v. H. Rotteveel en C. M. van Mastwijk. Willem Cornelis Martinus, z. v. M. Opdam en J. WastervaL Cornelia Theresia, d. v. J. P. Schouten en A. Braken- hoff. Johannes Jacobus Andreas, z. v. H. P. Greuter en M. J. C. van Grinsven. Aagje, dochter van L. Andringa en A. Bak ker. Getrouwd: S. Hottentot en B. Schui temaker. Overleden: P. Koning, echtg. v. H. J. Doedens, 67 jaar. E. E. S. de Kadt, echtg. van S. de Kadt, 31 jaar. J. P. Le Loux, 19 dagen. G. Blokker, echtg. v. M. J. de Kruif. M. de Lange, echtg. v. J. Bood. HINDERWET. Heden' is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer B. HULSKAMP, alhier,- om ver gunning tot het oprichten van een fabriek voor zuivelgereedschappen, met plaatsing daarin van 2 electro-motoren, resp. van 2 en 1/4 P.K., voor de aandrijving van diverse machines, in het perceel DIJK nr. 6. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 21 JA NUARI a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tyd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft inge bracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 7 Januari 1936. Burgem. en Weth. van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING* ALKMAAR, 6 Jan. 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks f 0.50f 2.20; Appelen per 100 pond 39.50; Bloemendaler kool 3—5, Bloemkool 8—10, 2e s. f 3—5 en Boerenkool 2.308.50 per 100 stuks; Gele kool per 100 K.G. 14.90 Groene kool 1—/ 5.50, Kropsla 0.70—3.30 en Knolselderie 2—5.20 per 100 stuks; Kool rapen per 100 K.G. 2.70; Peren per 100 pond 2.507; Prei per 100 bos 1.50— 4.50, Pieterselie 1.102.40, Raapstelen 1.70 en Selderie 11.70 per 100 bosj Roode kool per 100 K.G. 3.509.90; Spi nazie per bak 5567 cent; Spruiten per 100 pond 2.507; Tomaten per 100 pond 4 12; Uien per 100 K.G. 0.60—2.40| Witte kool per 100 K.G. 1.20; Wortelen p, 100 K.G. 0.701.70; Wortelen per 100 boa 4—15; Witlof le s. 7—10 en 2e 3.505.50 per 100 pond. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Jan. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prjj* zen onveranderd. Aanvoer 64900 K.G. PURMEREND, 7 Jan. 1936. Op de hedefl gehouden weekveemarkt waren aanvoer mi prezen a.s volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 28.000 K.G. Hoogste prijs f Ifl. Handel matig. 9 partijen kleine boerenkaas 17.50 en volvette kaas f 20.50. Alles met rijksmerk en per 50 K.G.; 371 Ponden boter 1.55—f 1.65 en weiboter f 1.551.60 per K.G.; 396 st. Runderen, w.o. 260 vette koeien 38—48 cent per K.G., 73 Geldekoeien 80—135, 35 Kalfkoeien 110—f 175, 27 Stieren 35—42 cent per K.G. handel matig; 9 Paarden 60130 en 50 Vette kalveren 8555 ct. per K.G. handel stug; 290 Nuchtere kalve ren, slacht 511 en fok 813, han del vlug; 217 Vette varkens, (slacht) 35371 ct. per K.G. handel matig; 39 Magere var kens 16—28, 232 Biggen 8—16, 909 Schapen f 820, handel vlug; 18 Bokken 39, handel matig; Kipeieren 3.75—» 4.25 en Eendeieren 2.75 per 100 stuksj Piepkukiens 6570 cent en Oude kippen ert hanen 3047% cent per K.G.; Konijnen 0.402.25 en Eenden 2575 cent per st, en Duiven 40 cent per paar; 471 Kippen eieren A 3.704.10 per 100 stuks. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend GJL Afd. eieren. 80000 stuks Eendeieren 2.75— 2.90 en 75000 stuks Kippeneieren waarvan de prijzen als volgt: 7080 K.G. 4.50— 5.50, 05—66 4.50—4.60, 63—64 J 4.20— 4.50, 60—62 3.90—4.20, 58—59 3.80— 4, 56—57 3.70—f 3.'90, 53—55 3.70— 3.80 en 50—52 3.60—3.70. Alles per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Jan. 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgtt 350 K.G. Aardappelen: BL Eigenheimers 2.90; 1500 K.G. Uien: gele nep 3.30— 3.70, gele drielingen 0.80, gele uien 1.90 2.10, grove 1.80—2.10; 4900 KG. Breekpeen 1.501.60; 25000 K.G. Roode kool 2.30—8.70; 20000 K.G. Gele kool 1.80—9; 26000 K.G. D. witte kool 0.70— 5.20, alles per 100 K.G.; 460 st. Andijvie 0.601.30 en 16000 stuks Ruige gele kool 0.40—3.60. EIERVEILING TEXEL. TEXEL, 6 Jan. 1936. Op de heden gehou den eierenveiling, waren in totaal 29870 st, aangevoerd, waarvan de prijzen als volgtt 58—62 K.G. 4.05—f 4.40, 62—64 4.30— 4.50, 64—70 4.40—5, 50—56 f 3.60— 4. Alles per 100 stuks. TEXEL, 6 Jan. 1936. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 1 Paard f 110; 7 Schapen 7. 10; 9 Kalveren f 8—f 12; 70 Kippen 0.50—0.75; 9 Biggen 12—f 15. NOORDSCHARWOUDE, 6 Jan. 1936. 900 K.G. Uien: uien 1.50f 1.60; 450 KG. Roode kool 7.30, doorschot 6.90; 6300 K.G. D. witte kool 4.40—f 4.70, doorschot 2.70—4.50, alles per 100 KG. .'A.iAiyjtiï

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3