wusn Oe Nederlandsche Ambulance in Abessinië. Zoon droge Kuch afscheid burgemeester a. commandeur. Een onderhoud met Dr. Winckel. Zoo spoedig mogelijk naar het front. Hoes t- Griep -Bronchitis -Asthma A Zooals wy hebben gemeld, verblijven de leden der Nederlandsche ambulance momenteel nog steeds in Abessinië's hoofdstad Addis Abeba. Doch reeds werd bericht, dat eerstdaags het vertrek der ambulance naar het terrein van haar werkzaamheid achter het front, Dessie, is te verwachten. Een correspondent van United Press seint aan de „Maasbode", d.d. gisteren uit Addis Abeba, dat hij een onderhoud heeft gehad met den leider der Nederlandsche colonne, dr. Ch. Winckel. In antwoord op een desbetreffende vraag, zeide laatstgenoemde, dat het bombarde ment van de Zweedsche ambulance bij Dolo en de Egyptische in Daggaboer in geen en kel opzicht ook maar de geringste wijziging had gebracht in de plannen der Nederlan ders om spoedig naar het front te vertrek ken. Daar konden zij den gewonden solda ten het meest van dienst zijn, daar ook zou hun hulp het best te stade komen. „Ik ben van meening, aldus dr. Winckel, dat het Roode Kruis meer dan ooit nood zakelijk is om zijn werk van barmhartig heid te verrichten, ondanks het ongehoorde optreden der Italianen tegen de ambu lances. Op het oogenblik wacht ik op instructies uit Genève met betrekking tot de beste on derscheidingsteekenen, welke op de tenten moeten worden aangebracht om ze voor de vliegers duidelijk herkenbaar te maken als ambulance. Ik voor mij persoonlijk ben een Voorstander van een totale camouflage der ambulance. Binnen weinige dagen vertrek ik van hier om met den keizer in Dessie een onderhoud te hebben". Wat betreft de beschuldiging van Ita- liaanschen kant, dat de ambulances zouden dienen als schuilplaats voor Abessinische krijgers bij een luchtaanval, verklaarde dr. Winckel nog: „Evenmin als andere Roode Kruis-ambu- lances zal ook de onze ooit dienen als schuilplaats voor troepen". Tenslotte zeide de doctor nog, dat de Nederlandsche colonne in Abessinië zal blij ven, zoolang als menschelijkerwijs slechts mogelijk zal zijn. Aan dit verslag van het interview voegt de correspondent een aantal alge meen bekende bijzonderheden toe over de samenstelling van de Nederlandsche am bulance. Hij is vol lof over haar uitrusting, welke hy schitterend noemt en een van de beste welke men in Abessinië ooit heeft gezien. Zij bestaat uit meer dan zeshonderd kis ten, met een inhoud, die varieert van röntgenapparaten tot sera tegen gasvergif tiging. Drie complette sterilisatoren voor instrumenten en zelfs een veldlaboratorium voor diagnose-onderzoek, aldus de cor respondent, die dan verder mededeelt, dat momenteel het plan bestaat om de basis van de ambulance te vestigen in Dessie en dan verderop naar het front twee veldhos pitalen in te richten. De plaats voor deze laatste zal intusschen nog nader worden be paald in overleg met den Negus. De Nederlandsche ambulance kan hon derd man tegelijk verplegen, en wat haar medische voorraden betreft en het gecon serveerde voedsel, men schat, dat deze voor een jaar voldoende zijn. Heel het personeel der ambulance is be zield met een groote geestdrift en wenseht zoo spoedig mogelijk met zijn eigenlijke werk te beginnen. MAN VERDRONKEN. Gisteravond ongeveer half negen is een zekere T. O. te Uithuizen (Gr.) in het kleine Maar op onverklaarbare wijze in het wa ter geraakt. Ofschoon de man onmiddellijk op het droge werd gebracht, waren de le vensgeesten echter reeds geweken. MINISTER SLINGENBERG BEZOEKT TENTOONSTELLING. Voor jongere werkloozen. De minister van sociale zaken, mr. Slin- genberg, heeft gisteravond de tentoonstel ling van het Amsterdamsch Centraal Comi té voor Jongere Werkloozen in de voormali ge St. Catharinakerk aan den Singel bij het Koningsplein te Amsterdam bezocht. De minister, die vergezeld was van zijn echtge- noote, heeft geruimen tijd op de tentoonstel ling vertoefd en met groote belangstelling de vele stands in oogenschouw genomen. De voorzitter van het Centraal Comité, de heer J. W. Willemsen, alsmede enkele andere be stuursleden, dienden den minister tijdens zijn rondgang van voorlichting. Wij vernemen nog, dat de datum van slui ting der expositie, welke aanvankelijk was vastgesteld op 12 Januari, in verband met de groote belangstelling van het publiek, dat ook gisteravond zeer talrijk was, tot 18 Jan. is verlengd. MOORDAANSLAG TE OMMEN. Gelukkig weigerde de revolver. Op de markt te Ommen werd gisteren levendige sensatie gewekt doordat de woonwagenbewoner L. Bakker den woon wagenbewoner L. Wolters na een hoog- loopende ruzie met een revolver achterna zat. Bakker schoot driemaal op den vluch tenden Wolters, doch driemaal weigerde het wapen. Voordat de aanvaller voor de vierde maal had kunnen afdrukken werd hij door een opperwachtmeester der ma rechaussee, die toevallig in de nabijheid was, bij den kraag gegrepen en ontwa pend. Het wapen bleek 5 scherpe patro nen te bevatten en had dus ernstige onge lukken kunnen veroorzaken op de volle markt. De man is wegens poging tot dood slag opgesloten. Zoo'n blaffende, doffe, pijnlijke hoest, die Uw borst verscheurt en U niet al leen overdag, maar vooral 's nachts zoo kwelt, wordt veroorzaakt door slijm, die zich heeft vastgezet en niet wil loskomen. Die raakt Ge binnen 24 uur kwijt, als Ge Akker s Abdijsi roop neemt. Abdijsiroop woelt die slijm los en bevrijdt Uw luchtpijpen van ziektekiemen. De Abdijsiroop be strijdt met kracht de gevolgen van ge vatte koude, voorkomt ernstiger aan doeningen. Neem vandaag nog biji AKKER' m fVérhöóqde^er^q IVprlaaqde prijzen 75cent BRAND IN PADVINDERSCLUBHUIS. Te Amsterdam. Gisteravond tegen 10 uur ontstond brand in het clubhuis van de Nederland sche Padvinders, Groep V, gevestigd in het perceel Lijnbaansgracht 327 te Amster dam. De brand is ontstaan in een berghok onder de trap, waar vele brandbare voor werpen, o.a. een hoeveelheid papier, wa ren opgestapeld. De brandweer van de hoofdwacht Honthorststraat en van de Achtergracht was spoedig ter plaatse en bestreed het vuur met twee stralen. De voorzijde van het perceel komt uit in een nauw steegje, dat toegang heeft tot de Fokke Simonszstraat. Van deze zijde werd het vuur, dat in het trapportaal hevig woedde, aangetast. De vlammen sloegen door tot de vliering. Het trappenhuis brandde geheel uit. Door het krachtig in grijpen van de brandweer konden echter de clublokalen behouden blijven. Slechts een deel van een der clublokaaltjes op de eerste verdieping kreeg eenige brand schade. Binnen een kwartier was de brand weer het vuur meester en kon met het nablusschen worden begonnen. De schade die betrekkelijk is, wordt door verzeke ring gedekt. NEDERLANDSCHE BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. In Nederland verdronken 25 jaar geleden gemiddeld per jaar 939 menschen en kinde ren. Door de uitbreiding der zwemkunst, door het bevorderen van het zwemmend redden door de reddingsbrigades en het plaatsen van modern reddingsmaterieel, trad een groote daling in. In de jaren 1920 tot 1934 bedroeg het aantal verdronkenen ge middeld 675 per jaar. In 1935 bedroeg het aantal verdronkenen 521, dat der geredden 625. Het aantal te water geraakte auto's, bus sen en vrachtwagens bedroeg in 1934 85 wagens; gered of wisten zich te redden 200; doodelyke afloop 43. In 1935 was het totaal aantal wagens 108; gered of wisten zich te redden 226; doode lyke afloop 36. Gemeentebesturen of vereenigingen, die een voorlichtingsavond over het redden van drenkelingen, ook uit auto's, met lichtbeel den wenschen, kunnen inlichtingen be komen bij het secretariaat vkn den bond, mej. A. Claus, van Woustraat 2, Amsterdam (Z.), of bij A. J. Meyerink, hoofdconsul voor de Centrale Propaganda van den Bond te Haarlem. Honorarium wordt nimmer gevraagd. DE PROTESTACTIE DER CITAX- CHAUFFEURS. De twee aangehoudenen in arrest. In beslag genomen auto's niet vrij gegeven. De 2 Amsterdamsche Citax-chauffeurs die eergisteren in den namiddag te Am sterdam aangehouden zijn, toen zij met een tiental andere collega's het verkeer over het Muntplein tijdens het spitsuur poogden te desorganiseeren, bevonden zich gisteren nog in arrest en zullen voor den officier van justitie worden geleid. De acht in beslag genomen auto's bevinden zich in de garage van 't bureau der Verkeerspolitie aan den Overtoom en zullen voorloopig niet worden v 'j- gegeven. BEZOEK MINISTER SLINGENBERG TE EINDHOVEN. Gisteren heeft de minister van sociale za ken, mr. Slingenberg, een bezoek gebracht aan de Philipsfabrieken te Eidhoven. De minister werd op het hoofdkantoor door dr. A. F. Philips ontvangen. Hierna werd in het laboratorium de fabrikage der Röntgenapparaten in oogenschouw geno men. In aansluiting hierop werd door dr. Burger een uitvoerig overzicht gegeven van de resultaten, bereikt met Röntgenonderzoek by de t.b.c.-bestrijding, hetgeen door den minister met bijzondere belangstelling ge volgd werd. Na een televisie-demonstratie te hebben bijgewoond en kennis te hebben genomen van het Philips-Miller-systeem voor de ge luidsweergave, werd een bezoek gebracht aan verschillende woningcomplexen. Ten huize van dr. A. F. Philips werd het noenmaal gebruikt, 's Middags begaf minis ter Slingenberg zich naar de residentie te rug. AUG. F. H. FALISE t. Bekend beeldhouwer. Op 60-jarigen leeftijd is te Wageningen gistermiddag plotseling overleden de be kende beeldhouwer Aug. F. H. Falise, leeraar in de anatomie en het boetseeren aan de Middelbaar Technische School te Den Bosch. De overledene was opgeleid aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam. De meest bekende van zyn werken zijn het standbeeld van Jeroen Bosch en van Kardinaal van Rossum te Den Bosch en dat van mgr. Schaepman te Ootmarsum. Tal van gedenkteekenen, \yelke in verschillen de plaatsen van het land zijn geplaatst, zijn door hem vervaardigd. De overledene was ridder in de Orde van Oranje Nassau, dra ger van het Kruis Pro Ecclesia et Pontifice, ridder en vervolgens commandeur in de Orde van den H. Gregorius de Groote, rid der in de Kroonorde van België, ridder in het Legioen van Eer en drager van het Eereteeken van het Roode Kruis. TEGEN RUSSISCHE GELOOFSVERVOLGINGEN. Dienst in kerk ging niet door. Gisteravond heeft het Russisch Baltisch Genootschap „Dr. Schabert", waarvan voorzitter is Dr. F. J. Krop, Nederduitsch hervormd predikant te Rotterdam, een openbare vergadering gehouden. Deze bij eenkomst was oorspronkelijk wastgesteld in de Groote kerk te Rotterdam. Het was de bedoeling, dat zes buitenlanders, waar onder Russen, Polen, een Letlander en een Noor, een rede zouden houden over de ge loofsvervolging in Sovjet-Rusland. De minister van justitie had echter geen toestemming verleend tot het openbaar optreden van deze buitenlanders. In ver band daarmede heeft de politie hun op treden verboden. Gistermiddag hadden bovendien de ge committeerden van de Nederduitsch her vormde kerk besloten de Groote kerk voor deze bijeenkomst niet af te staan. De bij eenkomst is daarom gehouden in de Doe lenzaal. Nu de buitenlanders niet het woord mochten voeren, werd gesproken door Dr. Krop, Dr. Callenbach, Mr. Dr. v. Cybland Oosterhof uit den Haag en nog drie ande ren. Er werd een adres gezonden aan den Volkenbond, waarin geprotesteerd wordt tegen de geloofsvervolging in Sovjet- Rusland. De politie had uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen. Aan eenige communisten werd de toe gang tot de zaal geweigerd. Wanordelijk heden hadden niet plaats. DE WIJZIGINGEN IN DE DIENSTPLICHTWET. Veranderingen in den duur van de eerste oefening voor verschillende categorieën; voor de zeemilitie een verlenging met 6 maanden. Door de wijzigingen van de dienstplicht wet, die 1 Januari 1938 in werking zijn ge treden, heeft de duur van de eerste oefe ning voor enkele groepen van dienstplich tigen verandering ondergaan. Zoo is deze duur voor de ziekenverplegers en de zieken dragers gelijk gemaakt en vastgesteld op 6 maanden; dientengevolge is de oefentijd voor de ziekenverplegers (voortaan zieken verzorgers) met 5 maanden verkort en voor de ziekendragers met yt maand verlengd. Verder is de oefentijd voor de onberedenen, die tot onder-officier worden opgeleid, o.a. met het oog op het capitulantenstelsel, ge lijk gemaakt met dien van de bereden adspirant onder-officier van de artillerie en gebracht van 9 op 12 maanden. Ook voor de zeemilitie wordt de oefentijd verlengd. Al zal vermoedelijk niet ten volle gebruik wor den gemaakt van de daaromtrent geschapen bevoegdheid, toch zal voor een groot deel van de dienstplichtigen van de zeemilitie een verlenging van den oefentijd met 6 maanden intreden, in verband met vermin dering van het beroepspersoneel. Voor de lichting 1936 is reeds gebleken, dat hierbij met de wenschen van belanghebbenden om trent den duur van den oefentijd rekening kan worden gehouden. By degenen, die vóór 1 Januari de eerste oefening hebben aangevangen, doch eerst na dezen datum met groot verlof zullen ver trekken, kan de vraag rijzen, of deze wijzi gingen ook op hen van toepassing zijn. Dit i3 niet het geval. Voor hen, die reeds vóór 1 Januari in werkelijken dienst waren, blijft de duur van de eerste oefening ongewijzigd. Ook blijft deze duur ongewijzigd voor de dienstplichtigen van de zeemilitie, die be- hooren tot de lichting 1935 of een vroegere lichting, doch de eerste oefening nog niet hebben aangevangen. Hetzelfde geldt voor de voorgeoefende aspirant onder-officieren van de landmacht, die de eerste oefening in 1936 volbrengen met het laatste gedeelte van de eerste oefening van niet-voorge- oefenden, die reeds in 1935 opkwamen, doch voor wie de oefening in 1936 eindigt. Voor de overige dienstplichtigen van de land macht, die eerst na 1 Januari 1936 voor eerste oefening opkomen, geldt de nieuwe regeling, onverschillig tot welke lichting zij behooren. BOUW VAN EEN TUNNEL ONDER HET NOORDZEEKANAAL. Mededeeling van den voorzitter van de Kamer van Koophandel te Haarlem. De voorzitter van de Kamer van Koop handel te Haarlem, de heer P. J. Droste Jr., heeft gisteren in zijn nieuwjaarsrede mede gedeeld, dat hij volgens de laatste inlichtin gen hoewel niet van officieele zijde meende te mogen afleiden, dat binnen niet al te langen tijd met de werkzaamheden voor den bouw van een tunnel onder het Noordzeekanaal zal worden begonnen. In 1935 is een onderzoek ingesteld, dat be trekking had op het oeververbindingsvraag- stuk van het Noordzeekanaal. Een en ander was het gevolg van door het bureau gehou den besprekingen met autoriteiten en ook met de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Amsterdam. Het resultaat van deze enquête en de mededeelingen van den mi nister van waterstaat, die de Kamer bereik- Dinsdag heeft de heer A. Commandeur officiëel afscheid genomen als burgemeester van de gemeenten Spanbroek en Opmeer, zulks in verband met het bereiken van de daartoe gestelde leeftijdsgrens. Voor de raadsvergadering, welke hiertoe 's morgens te Spanbroek was belegd, be stond groote belangstelling. De scheidende burgemeester hield een afscheidsrede, waar in hy het een en ander memoreerde uit de 18 jaren, gedurende welke hij te Spanbroek het bewind had gevoerd. Hierna werd de ambtsketen en voorzittershamer door hem aan den loco-burgemeester Stam overhan digd. Van verschillende zijden werd de heer Commandeur in waardeerende bewoordin gen toegesproken, niet alleen door raads leden en gemeente-secretaris, doch ook door den heer Stapel als directeur van den vleeschkeuringsdienst in den kring Span. broek en vele anderen. Namens raad ambtenaren werd hem een fraaie boeke&J molen aangeboden. De afscheidsplechtigheid te Opmeer, wéftJ 's middags werd gehouden, droeg vrijwel eenzelfde karakter. Hier werd den aftreden, den burgemeester een ets in lijst aangebo" den. De heer Commandeur, die te Spanbroek blijft wonen, trekt zich hiermede nog geens- zins uit het openbare leven terug; hy be kleedt tal van bestuursfuncties en is vooral mede op het gebied van den landbouw een vooraanstaande figuur. De heer Comman deur was o.m. gedurende een 12-tal jaren Statenlid. Men kan zeggen, dat zijn nood- gedwongen heengaan over het algemeen zeer wordt betreurd. ten, zijn aanleiding geweest, dat de Kamer aan het einde /an het jaar 1935 dit vraag stuk kon laten rusten, omdat bekend werd, dat een tweetal projecten in bewerking was, nl. één voor een brugverbinding over het Noordzeekanaal en éen voor een tunnelver binding onder het kanaal. ERNSTIGE BRAND TE LEIDEN. Twee vrouwen in levensgevaar. Gistermiddag omstreeks vijf uur werd de Leidsche politiebrandweer gealar meerd voor 'n brand, die was ontstaan in de bovenverdieping van perceel Hooge- woord 2, waarin gelijkvloers is gevestigd een slagerij van de firma I. Zandvoort, terwijl de eerste étage werd bewoond door de familie Laman. De brand was niet van ernstigen aard: een japon, die voor de kachel hing te drongen, had vlam gevat e het vuur was, toen de brandweer arri veerde, reeds door de bewoners gebluscht. Een kwartier later echter kwam een alarm voor het zelfde perceel. Toen de spuit ditmaal arriveerde stond de tus- schenkamer, waar de japon in brand was geraakt in lichter laaie. De bewoonster en haar dochter konden niet meer tijdig langs de trap het huis verlaten en moesten door een raam aan de achterzijde via een plank met assistentie van een der buren in veiligheid worden gebracht. Nadat het plafond was ingestort, verbreidde 't vuur zich ook over de tweede étage, doch nadat de brandweer het vuur met vier stralen had aangetast, was ongeveer zes uur het gevaar voor uitbreiding geweken. De na- blussching duurde tot ongeveer negen uur. De aangerichte schade is vrij aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. De slagerij heeft vrij groote waterschade op- geloopen. Aangezien de electrische stroom van de tram op verzoek van de brandweer uitge schakeld was, heeft het tramverkeer in en om Leiden geruimen tijd stagnatie onder vonden. AGENT KWAM JUIST OP TIJD. Man byna in een sloot verdronken. Maandagavond laat hoorde een surveil- leerend rijwiel-agent in de nabijheid van den Buiksloterweg hulpgeroep. Toen hij er op afging, zag hij in een moddersloot, ter zijde van den weg, een man, die zich krampachtig aan een van de steile sloot kanten vasthield, daar hij in de modder dreigde weg te zinken. De agent wist den drenkeling met groote moeite los te trek ken en op het droge te brengen. Zoo gauw mogelijk bracht hij hem naar het bureau Adelaarsweg, waar hem droge kleeren werden verstrekt. Toen de man opgeknapt was, ver telde hij, dat hij den dag in Amsterdam had doorgebracht. Hij was op weg naar de autobus, die hem naar zyn woonplaats, Purmerend, zou brengen, toen hij tengevol ge van de duisternis in de sloot terecht kwam. Daar hij in de modder wegzakte, was het hem onmogelijk tegen de steile slootkanten op te klauteren. Hij had lan gen tijd vergeefs om hulp geroepen en was dan ook blij, toen de agent hem eindelijk uit zijn benarde situatie kwam verlossen. VERSCH BROOD BIJ HET ONTBIJT. Actie wordt krachtig voortgezet. Gisterochtend kwamen in een der zalen, van het American Hotel te Amster dam de leden bijeen van het comité „Versch brood." Het comité was van oordeel, dat er thans geen enkele reden meer bestaat, om den verkoop des morgens vóór 10 uur nog te verbieden. De verbeteringen van de techniek hebben n.1. de motieven, die tot het verbod van vervoer van versch brood voor 10 uur des ochtends hebben geleid, volkomen terzijde gestelde. Het verbod van nachtarbeid staat de afleve ring van versch brood voor genoemd tijd stip niet meer in den weg. Mede door het verkoopverbod is voorts het verbruik van brood schrikbarend achteruit gegaan. Opheffing van 't verbod zal, meent men, den bakkerijen en allen verder daarbij be trokkenen in hooge mate ten goede komen en aan de werkloosheid der bakkersgezel len practisch een eind maken. Op grond van de gevoerde besprokingen hebben de aanwezige leden van het comité, de heeren J. ter Haar, lid der Eerste Kamer en van den gemeenteraad, dr. I. H. J. Vos, lid der Tweede Kamer, J. F. Staal, directeur van Hotel Krasna- polsky, A. W. Volmer, directeur van het American hotel, L. Snapper, fabrikant, alsmede de adviseur dr .A. van Raalte, directeur van den Keuringsdienst te Am sterdam en de voorloopige secretaris Ph. Vos, accountant, besloten de actie voor versch brood krachtig voort te zetten. AANKLACHT TEGEN HET EERSTE KAMERLID DE BRUYN. Wegens een artikel tegen de N.S.B. in een vakvereenigingsblad. ter gele genheid van de textielarbeider» staking te Tilburg. Een artikel in het Verbondsblad van I September 1.1., is aanleiding geworden tot een aanklacht tegen het Eerste Kamerlifl den heer A. C. de Bruyn, voorzitter van hel R.K. Werkliedenverbond, wegens beleef ging van de N.S.B. De substituut-officie! van justitie te Utrecht, jhr. mr. J. E. W. Twiss Quarles van Ufford, heeft daarin, naar de Msb. meldt, aanleiding gevonden tot vervolging over te gaan. De zaak zal voor-j komen 14 Januari, voor de rechtbank te Utrecht. De juridische adviseur van het R.K Werkliedenverbond, de Utrechtsche wethou der mr. J. H. van Maarseveen, zal den heer De Bruyn verdedigen. Het artikel in kwestie ging over de textiel staking in Tilburg. De gewraakte passage luidt als volgt: „De textielarbeiders van Tilburg zyn, nu er herrie in de hut is, de troetelkinderen van de Telegraaf en van de N.S.B. De N.S.B. die bloedzuigers zetten de textielarbei ders in een schunnig strooibiljet tegen de leiders op. Er wordt over hen, zonder hen gehandeld. Het zijn de slaven van de vak- vereenigingsleiders, zy worden aangezet de wilde staking door te zetten. Dat schrijven de hyena's, die, als zy de baas zyn, geen schijn van medezeggenschap, noch minder zeggenschap dulden; die lieden, die aan hangers zyn van de dictatuur, die Jieden, die door rijkaards (groote werkgevers) ge steund worden, om de vakbeweging (de arbeiders) te bestrijden; die leden die, waar zij de kans hebben, kerk en priester* onder hun lompe voeten vertreden; die lieden, die voor moord en doodslag niet te rugdeinzen, dat gespuis zal nu aan de Tilburgsche textielarbeiders komen vertel len wat zij moeten doen". DIPHTERITIS TE ROTTERDAM. Vier kinderen gestorven. In de twee klassen van de beide scholen aan de Zinkerstraat te Rotter dam hebben zich eenige gevallenvan dyphteritis voorgedaan. In een klas zyn sinds 17 December zeven gevallen voorgekomen (waarvan twee kinderen uit één gezin), in een andere klasse twee gevallen. Van de negen patiënten zijn er vier overleden. Bovendien zyn nog twee jongere kinderen van gezinnen met schoolkinderen besmet. Beide scholen zijn op last van de afdeeling Onderwij' heden geheel gesloten. MINISTERS NAAR WARSCHAU. De minister van Landbouw, dr Decker*, zal, in aansluiting aan zijn reis naar Dene marken, Zondag a.s., tezamen met zijn ambt genoot van Handel en Nijverheid, Pro£' Gelissen, naar Warschau reizen. PSYCHOPAAT OP DE VLUCHT. Uit Avereest ontsnapt* Uit het psychopathen-asyl te Avereest >s weer een patiënt ontsnapt. Hy is een rustiU man, zoodat men zich niet ongerust bav hoeft te maken. De ryksveldwacht heeft direct een °n' derzoek ingesteld, doch was er gisteravond nog niet in geslaagd, den vluchteling op het spoor te komen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8