Agenda KIJKEKISXOOPEKBUCLOECK ïBuutmtattd WeerAedcfd Stad en Omgeving. MEISJE AANGERAND. DE MALVERSATIES TE HAARLEM. Gemeente-veldwachter weet de daders te arresteeren. Stedelyk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Don kere oogen (rom.), hoofdrollen Harry Baur en Simone Simon. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De graaf van Monte Cristo (rom.); hoofdrol Eliza Landy. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Dinsdag, hoofdnummer Gold Diggers of 1935 (revue), hoofdrollen Dick Powell en 12 anderen; in het bij programma Moeders lievelingetje met Shirley Temple. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, 2.30 uur, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De havenjournalist (sens.); hoofdrollen Ben Lyon en Claudette Colbert. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 15 Januari. 8 uur, Harmonie, liederen-avond Kamer- muziekvereeniging m. m. v. Hans Schouw man, piano; zang mej. To v. d. Sluys. 8.15 uur, Volksuniversiteit, cursus karak terkunde. 8.15 uur, Harmonie, prop.-vergadering prot.-chr. reclasseeringsvereeniging. 7.30 uur, De rustende Jager te Heiloo, op voering revue ,,'t Zal wel gaan". Donderdag 16 Januari. 8.30 uur, in de r.k. kerk aan de Laat con ferentie voor niet-katholieken. 8 uur, 't Gulden Vlies, prop.-avond N. R. V., causerie over Italië. 225 K.G. OPIUM AANGEHAALD. Op het Japansche s.s. „Asama Marco" is te Kobe een hoeveelheid van 225 K.G. opium in beslag genomen. Twee matrozen zijn gearresteerd. Het s.s. was uit San Fran- cisco te Tokio aangekomen. De politie ver onderstelt, dat de opium eigendom is van een smokkelaarsbende, die tusscen China, Japan en de Ver. Staten handel drijft. KIEZERS ONTVOERD. Maar eindelijk teruggevonden. Bij verkiezingen in Boekowina werden vijf afgevaardigden van de nationale boe renpartij in Roemenië ontvoerd door ver tegenwoordigers van de christelijk nationa le partij en met een auto naar een dorp diep in Boekowina gebracht Na enkele uren slaagden de autoriteiten erin sporen van de ontvoerden te vinden en hen te be vrijden. In verband hiermede werden 71 personen gearresteerd. Hun wapens werden in beslag genomen. Nader wordt gemeld, dat de ontvoerden zijn oud-minister Saucuc Saveaunu, onder staatssecretaris Chelmeganu en de kamerle den Lepedatu, Constantinescu en Serafino- witsj. De ontvoerders werden geleid door hét kamerlid Robu. Een brigade politie en troe pen werden gezonden om de ontvoerden te bevrijden en de orde te herstellen. De ge wapende macht slaagde er volkomen in bei de opdrachten te vervullen. JAPANNERS VERLATEN DE VLOOTCONFERENTIE. Van bevoegde zijde verluidt dat de Ja pansche vlootdelegatie definitief heeft be sloten de conferentie te verlaten. Het is nog niet zeker of één of meer waarnemers te Londen zullen blijven. De delegatie zal haar besluit tot uittre ding waarschijnlijk op de eerstvolgende plenaire zitting der conferentie officieel meedeelen. Naar verluidt hebben de Japanners reeds gisteren de leden der Britsche dele gatie van hun voornemen in kennis ge steld. Vanmorgen hebben de Britsche en Amerikaansche delegaties in een gemeen- schapelijke bijeenkomst het Japansche be sluit en de toekomst der conferentie be sproken. SCHOTEN IN DE RECHTZAAL. Een persoon gedood. Het gerechtshof te Chicago is gisteren het tooneel geweest van een opwindend inci dent. Toen rechter Prystalski in de over volle rechtszaal den eisch van den advocaat John Kogh, die kortgeleden een civielproces was begonnen tegen een verzekeringsmaat schappij om een bedrag van 2 millioen dol lar, afwees, trok deze plotseling een klein pistool uit den zak en vuurde verscheidene schoten af. Het eerste schot doodde den advocaat van de tegenpartij. Vervolgens schoot Kogh tweemaal op den rechter, die zich echter tijdig wist te dekken, zoodat hij ongedeerd bleef. Ten slotte slaagden ge rechtsdienaren er in den advocaat tegen den grond te slaan en meester te worden. Uiteraard veroorzaakte de schietpartij onder de aanwezigen enorme opwinding. RIJKE CUBAAN ONTVOERD? Maandagavond liepen door de stad Ha vanna geruchten, dat wederom een rijke Cubaan was ontvoerd, die slechts tegen be taling van een hoog losgeld zou worden vrijgelaten. Het is de zoon van den ijzer koning Gorostiza. Het geëischte losgeld zou 50.000 dollar bedragen. TWEE ERNSTIGE ONTPLOFFINGEN. Negentien dooden. Bij Foejoei, ten noord-westen van Nagoja, in Japan, heeft zich op den spoorweg een zware benzine-ontploffing voorgedaan. Twee wagons werden totaal vernield. Vier personen werden gedood, 20 zwaar gewond. Onder de slachtoffers bevinden zich ook eenige schoolkinderen. Aangezien men ver moedt, dat de brandstof zich in de bagage van een reiziger bevond, zijn alle passagiers gearresteerd. In Miajasaki op het eiland Kioesjoe zijn drie gebouwen van een kruitfabriek in de lucht gevlogen. Tot dusverre zijn 15 doo den geborgen. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. MOORD IN RUSLAND. Vijf personen gearresteerd. De Iswestia meldt uit Minsk, dat de voor zitter der Kolchozen Pobeda, Kriwlen, is vermoord. Als verdacht van den aanslag zijn vijf personen, die vroeger groote boeren waren, gearresteerd. AANLOKKELIJK AANBOD VOOR HET SCHRIKKELJAAR. Henry Wallenstein, kantonrechter te Waukegan in Illinois (Am.) heeft aange kondigd, dat in het jaar 1936 die huwelij ken gratis zullen worden gesloten, waarbij het voorstel Van de vrouw uitgaat. Bruid en bruidegom moeten dan verklaren, dat het de jongedame was, die haar uitverko rene uitnoodigde, het leven gezamenlijk verder te slijten. Indien de kantonrechter van de waarheid van hun verklaring over tuigd is, zal hij het huwelijk kosteloos tot stand brengen, om daarmede te toonen. hoeveel waardeering hy heeft voor het oude gebruik van het schrikkeljaar. In 1932 heeft Wallenstein dezelfde aan kondiging gedaan met het gevolg, dat 29 echtverbintenissen kosteloos werden ge sloten. SALAMANDERS MET TWEE HARTEN. In een vergadering van het Amerikaan sche zoölogische genootschap te Princeton hebben de geleerden Collins en Wright mededeelingen gedaan over merkwaardige experimenten, die zij hadden verricht. Zy hebben de harten van watersalaman ders in embryo overgebracht in de licha men van volwassen dieren van dezelfde soort. Deze dieren, die aldus twee harten hadden, leefden na de operatie nog 100 tot 165 dagen. De overgebrachte harten bleven in hun nieuwe omgeving hun eigen functie vol brengen; zij behielden hun eigen slag en pasten zich niet aan bij dien van het oude hart. Gevolg niet van het controle systeem der spoorwegen, maar van corrupte ambtenaren. Bij de berechting van den chefcommies by 't plaatskaartenbureau der Ned. Spoor wegen te Haarlem door de rechtbank al daar wegens verduistering van ongeveer 13.000, in zijn functie gepleegd, is, zooals men zich uit het verslag der terechtzitting herinnert, zoowel van de zijde van het O. M. als van die der verdediging scherpe critiek geuit op het systeem der controle bij de Spoorwegen, waaronder dergelijk omvangrijke malversaties mogelijk zijn ge weest. Naar aanleiding daarvan heeft de Utrechtsche correspondent van het „Han delsblad" inlichtingen hieromtrent inge wonnen bij den heer Van Wiersum, chef van de Centrale Controle der Ned. Spoor wegen. De heer Van Wiersum vertelde, dat de controle op de kas van het Haarlemsche station tweemaal per maand behoort te worden uitgevoerd door den stationschef, hetgeen deze echter niet behoorlijk heeft gedaan. Voorts behoorde het tot de taak van den inspecteur der comptabiliteit te A'dam, tenminste tweemaal per jaar op zijn beurt de kas te controleeren. Gebleken is, dat dit ook niet goed geschiedde. De stationschef heeft het geld niet na geteld en de inspecteur schijnt volgens de krantenverslagen geld te hebben aangeno men voor een „zieke dochter". De eerste maal ,dat de stationschef de controle had moeten uitoefenen, had hy de fout moeten ontdekken. Beide met de controle belaste ambtenaren hebben hun plicht niet gedaan. Beiden zijn dan ook door de directie gedegra deerd, waarna de inspecteur der comptabiliteit te Amsterdam zijn ont slag heeft genomen. De plaatselijke controle aan het station heeft dus te wenschen overgelaten. Daar entegen is de fraude ontdekt door de Cen trale Controle, drie maanden nadat ze was begaan. De heer Van Wiersum legde er den nadruk op, dat deze fraude in Utrecht ontdekt moest wordeii volgens het bij de Spoorwegen geldende systeem. Ook deel de hij mede, dat de door den rechtercom missaris ingesteld ingestelde deskundigen commissie in haar rapport niets aan het controle-systeem te laste legt. Op de vraag van den correspondent ten slotte, hoe deze controle technisch werkt, antwoordde de hoofdambtenaar, dat hij ze ker veertien dagen noodig zou hebben om daarvan de bijzonderheden mee te dee- len Op den oostelijken Kanaaldijk te Wapenfelde (Geld.) werd Zondagavond een meisje aangerand door drie onbe kende personen. Het gelukte de ge meentepolitie reeds Maandagmorgen klaarheid in deze zaak te brengen. De gemeente-veldwachter arresteerde drie verdachten, den 29-jarigen J. K. te Werven, den 18-jarigen R. H. en den 17-jarigen G. R. te Wapenfelde. Deze legde na te zijn verhoord een volledige bekentenis af. Zy werden alle drie in verzekerde bewaring gesteld en zullen Woensdag voor den officier van justitie worden geleid. Het drietal heeft zich denzelfden avond ook aan een tweede geval van aanranding schuldig ge maakt FRANSCH OF NEDERLANDSCH IN BELGIE? In parlement en pers is meermalen geble ken van belangstelling voor de vraag in hoeverre Fransch, dan wel Nederlandsch de taal is in de diplomatieke correspondentie met België. Terzake kan worden meegedeeld dat terwijl in latere jaren reeds vrij veel Nederlandsch in die correspondentie werd gebezigd, thans het Nederlandsch door onze regeerings-organen als algemeen gebruikte taal is aangenomen. SPOORWEGPERSONEEL. Algemeen, vervroegd ouderdoms pensioen op 55-jarigen leeftijd? Naar aanleiding van de door den perso- neelraad by de directie van de Nederland- sche Spoorwegen geuite bezwaren inzake het verschil in inkomsten van personeel H. S. en S. S. by afvloeiing op of boven den 60-jarigen leeftjjd, heeft de directie aan den personeelraad, volgens de „N. R. Crt." waarin zy mededeelt, dat h.i. dit bezwaar ondervangen kan worden door haar de be voegdheid te geven al het personeel by ont slag op 55-jarigen leeftyd of ouder ver vroegd ouderdomspensioen toe te kennen zooals thans reeds bestaat ten aanzien van personeel in bepaalde betrekkingen by de exploitatie van het spoorwegbedrijf. De di rectie wijst er nog op, dat dan de pensioen wet gewijzigd zal moeten worden, waarbij dan tevens voorzieningen getroffen zullen dienen te worden in verband met de finan- cieele offers, welke dan van het pensioen fonds gevorderd zullen worden. De personeelraad heeft een afschrift van dezen brief aan de verschillende perso neels vereen igingen gezonden, welke ver- eenigingen het denkbeeld van de directie in nadere bespreking zullen nemen. BOERDERIJBRAND TE MILL. Twee personen bij het redden van vee gewond. Gisteren brak brand uit in de kapitale boerderij van den heer M. Schaap te Mill (N.B.) Het geheele achterhuis stond spoe dig in lichter laaie. De brandweer uit Mill tastte het vuur met kracht aan en zij slaag de erin het woonhuis te behouden. Het ach terhuis brandde evenwel geheel uit. Bij het in veiligheid brengen van het vee werd de heer Schaap door brandend hout getroffen en ernstig aan een der beenen gewond. Een buurman, de heer Veldpaus, die hem assisteerde, bekwam brandwonden aan gelaat en handen: Het woonhuis kreeg groote waterschade. Omtrent het ontstaan van den brand tast men in het duister. De boerderij was ver zekerd. CH. PLEYNES t. Stichter van de Zeepfabriek Duif". ,De Te Schaan in het vorstendom Liechten stein (Dtl.) is op 78-jarigen leeftijd overle den de heer Ch. Pleynes, de man, die de stichter is geweest van de wijd en zijd be kende zeepfabriek Pleynes te Den Dolder. De heer Pleynes werd geboren in 1857 te Pfalzdorf. In 1899 kwam hij naar ons land om een fabriek van zeeppoeder te vestigen te Amersfoort. De zaken breidden zich al lengs uit, zoodat in 1902 een reusachtige fa briek in Den Dolder van de welvaart dezer onderneming kon getuigen. In 1907 werd een tweede fabriek in exploitatie genomen. In den loop der jaren verkreeg de onder neming het predicaat „Koninklijke". In 1918 trok de heer Pleynes, die zitting had in den gemeenteraad van Zeist, zich uit de zaken terug. Hij ging naar het Alpen land, waar hy is overleden. Woensdag zal hij er begraven worden. IN DE BOCHT GESLIPT. Gecompliceerd auto-ongeluk te Veur. Gisteren is te Veur een personenauto, be stuurd door den heer De Jong uit Leiden in een bocht op den Veurschen straatweg na bij Schakenbosch geslipt en in aanrijding gekomen met een groote vrachtauto van de fa. Vos en Schreuder uit Leiden, welke ge laden was met sinaasappelen. De luxe-auto kwam dientengevolge gedeeltelijk in een sloot terecht en was aan de voorzyde geheel ingedrukt. De vrachtwagen, welke even eens ernstig werd beschadigd, geraakte eveneens uit den koers en vernielde enkele hekken en muurtjes van tuinen om dan vlak voor een huis tot stilstand te komen. De inzittenden van beide auto's bleven on gedeerd. JONGEMAN DOODGEREDEN ZONDER IIET BEMERKT TE HEBBEN. In den afgeloopen nacht werd op den Boddenkampsingel te Enschedé de 24-ja- nge M. H. Luiten bewusteloos naast zijn rijwiel gevonden. De man was, naar later uit getuigenverklaringen bleek, vermoe delijk aangereden door een groote vracht auto, welke even te voren was gepasseerd. L. werd naar een ziekenhuis overge bracht. Korten tijd na aankomst is hij overleden. De chauffeur van de vracht auto, die te Almelo is opgespoord, ver klaarde van een aanrijding niets te heb ben bemerkt. DE WEG AFSLUITDIJK—LEEUWARDEN. Het gedeelte van den weg Afsluitdijk- Leeuwarden langs de spoorbaan in Harlin- gen bevindt zich in zeer slechten staat De K.N.A.C. heeft ten behoeve van de veilig heid van het verkeer bij den wegbeheerdcr op een spoedige verbetering aangedrongen. DE AFFAIRE-SCHAAP. Uitstel van homologatie. Hedenmorgen zou de civiele kamer dir Haarlemsche rechtbank een beslissing ne men inzake de homoiogatie van het »an de schuldeischers aangeboden en Zater H door hen «gS in de surseance van de firma J. Schaap Lzn te Wormerveer. Mr Slotemaker verzocht namens den curator mr. L. V. Hoog, de beslissing over de homologatie aan te houden, daar nog niet alle accoord-penningen waren g - stort. De rechtbank willigde dit verzoek in en zal thans op 28 Januari de beslis sing nemen. ONGEPASTE AARDIGHEID? Kost een persoon het leven. Toen de autobus van den ondernemer Winkel te Friezenveen, waarmede werK- loozen van Hardenberg naar Vroomshoop gistermiddag om 6 uur ter hoogte van spoorweg-overgang te Mariënberg was gekomen, meende een der inzittenden, dat de stuurinrichting defect was geraakt. Niet zoodra had hij aan dit vermoeden uiting gegeven of de arbeiders C. Dogger en F. Venenberg, beiden uit Vroomshoop, sprongen naar buiten. Zij werden dienten gevolge ernstig gewond en moesten naar het ziekenhuis te Almelo worden overge bracht,, waar Dogger hedennacht aan de opgeloopen verwondingen is overleden. De andere heeft een ernstige hersen schudding opgeloopen. DIEVENBENDE GEVAT. Goed werk van Limburgsche politie. Dank zy de samenwerking tusschen de Kon. Marechaussee te Spekholzerheide, de gemeentepolitie te Schaesberg en de ge meentepolitie van Heerlen is men erin ge slaagd een dievenbende aan te houden, die verschillende inbraken in de mijn streek op haar geweten heeft. Op verzoek van de kon. marechausee te Spekholzerheide werd te Sittard gear resteerd de 20-jarige K. Het ingestelde onderzoek bracht aan het licht, dat hij in zijn practijken nog door een 4-tal jongelui werd bijgestaan. Deze. de gebr. H. 18 en 19 jaar oud, zekere D. 18 jaar en K. 20 jaar oud, allen wonende te Terwinselen, zijn aangehouden. Ze zijn heden ter be schikking van den commissaris van poli tie te Heerlen gesteld. REORGANISATIE VAN DEN DIENST DER GRONDBELASTING. Ministerieele missive. De minister van financiën deelt in een missive mede, dat het in de bedoeling ligt de werkzaamheden van de grondbelasting te doen verrichten door een ambtenaar van middelbaren rang. Deze ambtenaar zal zijn werkzaamheden verrichten in een rayon, dat ongeveer zal samenvallen met dat van een hypotheekkantoor. Aangezien hy in de schatting voor de grondbelasting niet een volle dagtaak zal kunnen vinden, zal hem daarnevens worden opgedragen de schat ting van huurwaarden van groote perceelen voor de personeele belasting. Bedoelde ambtenaren zullen binnenkort op de volgende standplaatsen worden werk zaam gesteld: Deventer, Hoorn, Zutphen, Eindhoven, Leiden, Winschoten, Al maar, Heerenveen, Roermond, Goes, Dordrecht, Nijmegen, Amersfoort en Assen. Deze nieu we ambtenaren worden werkzaam gesteld onder de inspecteurs der directe belastingen en zullen op diens inspectie in de toekomst de administratieve werkzaamheden voor de grondbelasting voor het geheele royan de zer ambtenaren worden verricht. Voor de eerste maal zullen 14 ambtenaren uit den actieven dienst der directe belastin gen by keuze voor die betrekking worden aangewezen en opgeleid. De keuze der standplaatsen is zoodanig bepaald, dat de ambtenaren geplaatst worden op een andere standplaats dan die van den controleur der grondbelasting. REGENSTATIONS BIJ DEN HOLTERBERG. Ter bestudeering van den heidebloei. Met medewerking van het Kon. Meteoro logisch instituut in de Bilt zal eenige jaren achtereen in de omgeving van den Holter- berg een dicht net van regenstations wor den opgericht, ten einde te trachten uit lo cale afwijkingen in den regenval te conclu- deeren welken invloed deze heeft op den bloei van de heide. De regenmeters zullen worden opgesteld aan de West- en Oostzijde van den heuvel rug en zullen onder controle staan van den beheerder van het observatiestation te Bat- hmen, dat tot deze zaak het initiatief nam en van het K.N.M.I. en van de vereeniging voor bijenteelt de Colrr.schate de volledige medewerking heeft. De neerslag waarnemingen zullen waar schijnlijk gepaard gaan met temperatuur- waarnemingen. teneinde ook eventueele vorstbeschadiging van de bloemscheuten zoo mogelyk voor den bloei der heide te kunnen vaststellen. De waarnemingen zul len alleen plaats vinden in de periode waar in de ontwikkeling der bloeischeuten ge schiedt. Men verwacht, dat in de toekomst langs dezen weg den imkers menige vergeefsche reis met de biién naar de heide zal kunnen worden bespaard. NATTONAAL-SOriALTSTISCHE S?~**"!NWINKEL IN AMSTERDAM. Belangstelling van publiek en bereden politie. De nat.-soc. sigarenwinkel in de Kalver- straat te Amsterdam heeft ook gistermiddag de buurt min of meer in beroering gebracht. Bereden agenten lieten af en toe hun paarden in de ^drukte van de nauwe winkel straat steigeren om de menschen tot door- loopen aan te sporen, wat nogal eens tot ze nuwachtige tooneelen aanleiding gaf Op den Dam en in den Palc'-traat heb ben de agenten herhaaldelijk oploopjes uit elkaar gejaagd naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Januari. Medegedeeld door het Kon. NederL Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.6 m.M. te Stornoway. Laagste barometerstand 746.5 m.M. te Nordöyan. Verwachting (geldig tot den avond van 15 Januari): Meest matige, in het noorden tijdelijk wel licht krachtige, westelijke tot noordelijk# wind; gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag; lichte vorst 's nachts; overdag lichte dooi tot temperatuur om het vries punt. WeeroverzichL De depressie over de Noorsche zee vult geleidelijk op, die in de Finsche golf werd iets dieper. De hooge druk in het noord oosten neemt voortdurend toe. Het lucht- drukverval over de Noorsche zee blijft groot, waardoor de toevoer van arctische lucht, naar het Ocstzee-gebied en centraal- Europa onverminderd doorgaat, terwijl op de Britsche eilanden en op het vasteland overal om het vriespunt is, komen in mid- den-Franwrijk en de Alpen nog hooge tem peraturen voor. De temperatuur en vochtigheidstoestand der bovenlucht boven München wijzen op Föhn tot groote hoogten; in midden-Zweden komen geen buitengewoon lage temperatu ren voo; in de Pooizee is de temperatuur tot hooge breedten boven of om het vriespunt; terwijl Spitsbergen regen meldt De depressie in het zuid-westen la nog weinig actief, doch de zuidelijke luchtstroom langs haar voorzyde brengt warmte tot na bij de zuidpunt van Groenland. Hoewel in het eerste etmaal nog geen vorst van beteeken is te verwachten is, moet toch met een geleidelijke daling der tem peratuur in den nacht rekening worden ge houden. LICHT OPI Voor rywielen, motorrijtuigen en ander# voertuigen hedenavond te 4.34 uur licht op. NOG STEEDS HET SLIPGEVAAR. De K.N.A.C. schrijft ons: Met het oog op de telkens wisselende weersomstandigheden en de kans op toene mende nachtvorsten, moet er nog eens in het bijzonder gewaarschuwd worden tegen de gevaren waaraan het rijverkeer bij be ijzelde wegen, vooral in de vroege morgen uren, bloot staat. Het kan voorkomen, dat door de zonne stralen een groot gedeelte van het be ijzelde wegdek ontdooid is, waardoor men allicht geneigd is te meenen, dat alle ge vaar van slippen geweken is. Men d'ent dan echter steeds goed te letten op weggedeel ten, die in den schaduw van huizen of hoo rnen liggen, want daar is hel üslaagje nog niet gesmolten en blijft het wegdex derhal ve uiterst gevaarlijk! Ook dient men ter dege met dit gevaar rekeoiDg te houden, bij het rijden over bruggen of wegdekken, die over vaarten gelegd tiin. Door de koude trek, die steeds onder de biuggen heerscht. blijft het ijslaagje veel langer liggen en veroorzaakt dientengevolge groot gevaar, te meer daar de wegvemauwii%en op brug gen steeds noodzakelijk maken, dat daar ter plaatse sterk geremd moet worden hetgeen de kans op slipgevaar vergroot. GESLAAGD. Voor het op 17 December te Amsterdam gehouden Mercurius-examen Engelsche Handelscorrespondentie, slaagde onze stad genoot, de heer A. van der Hoek. De heer P. Kuiper, alhier, slaagde voor het examen boekhouden van de Ver. van leeraren in de Handelswetenschappen. PUZZLE „VAN HET KIND VOOR HET KIND". De hoofdprijs te Nibbixwoud gevallen. Gistermiddag heeft te 's-Gravenhage ten overstaan van notaris mr. S. K. D. M. van Lier de trekking plaats gehad van de prij zen voor de puzzle „Van het Kind voor het Kind", welke puzzle in de meeste bladen van Nederland was opgenomen, en waar van de oplossingen by inzending moesten worden voorzien van een weldadigheids- postzegel. Ingekomen waren 11.000 oplossin gen: getrokken werden 1000 prijzen. De hoofdprijs bestaande uit een schilderij, ge schonken door H.K.H. prinses Juliana, gevallen op de oplossing van A. Vertelman te Nibbixwoud. Alle prijzen worden aan de winnaars franco toegezonden; wie voor 1 Febr. niets heeft ontvangen, heeft geen prÜ* gewonnen. LIJK AANGESPOELD OP TEXEL. Op het strand achter de Koog op Texel is bij paal 21 aangespoeld het in verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een manspersoon, naar schatting 40 tot 50 jaar oud. In den mond bevinden zich aan den bovenkant zes valsche tanden, waarvan twee gouden hoektanden bevestigd met een gouden plaat. Aan den onderkant bevinden zich eveneens twee hoektanden van goud- Het lijk was bijna geheel ontkleed. Al'een aan de voeten bevonden zich bruine san- dalen. Overigens is geen bijzondere be- I schrijving van het lijk te geven.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 1