Rechtszaken DE GEBROEDERS „GOCHEM" zuidscharwoude hensbroek noordscharwoude wieringerwaard verrukkelijk van smaak, pittig van aroma, croquant van samenstelling Alkmaarsche Politierechter kwaliteit. Stort- of kleingoed werd voor 1 tot 2.90 verkocht. Tweede kwaliteit bracht lager prijen op. Kool van 2 tot 3 pond werd voor 3 tot 5.20 verkocht; van 3 tot 5 pond voor 3.90 tot 6.70, sommige partijen lie pen tot over de 7. De grootste aanvoer van gele kool vond plaats aan de veiling van de Langendijker Groentencentrale. Voor deze koolsoort wa ren de pryzen beter. Aanvankelijk werd voor de sorteering van 1 tot 2 K.G., eerste kwaliteit tot 9 betaald; later lagen de hoogste prijzen tusschen 8.30 en 8.60. Dit waren maximum-prijzen. Veel werd voor 8 tot 8.50 verkocht. Kool van 2 K.G. en zwaardere werd voor 6.90 tot 7.60 verhandeld. Voor tweede kwaliteit werd 4 tot 6,60 betaald. Bij uitzondering wer den sommige partijen voor 7.30 tot 7.60 verkocht. Voor de kleinere soorten werd 2 tot 3.80 besteed. Aan de Broekerveiling werden nog be langrijke partijen ruige of veldgele kool aangevoerd. De prijzen er van liepen sterk uiteen, daar de kwaliteit ook veel verschil de. Voor de mooiste van de meest gewensch- te grootte werd 3 tot 3.60 betaald. Meer afwijkende soorten brachten slechts 50 cent tot 1 op. De grootste aanvoer bestond in Deensche witte kool. Voor deze koolsoort was goede belangstelling, vooral van de zij de der zuurkoolfabrieken. Er komt maar weinig eerste soort goed. Voor eerste kwa liteit werd voor groote sorteering 4.£0 tot 5.60 betaald. Kleinere brachten 0.7" tot 2 op. Voor tweede kwaliteit werd voor kool van 3 pond en zwaarder 3 tot f 4.70 besteed, al naar gelang van gewicht en kwa liteit. Kleinere brachten 70 cent tot 2.50 op. De aanvoer van andijvie was gering en de prijzen ervan waren laag. Er werd 0.60 tot 1.30 besteed. Slecht liep het ook met de uien. Ofschoon van geen overvoerde markt kan worden gesproken en er toch vrij goede vraag uit het buitenland is, kon voor grove uien niet meer dan 1.90 tot f 2.40 worden gemaakt. Middelgroote uien brach ten slechts 1.40 tot 2.20 op, drielingen 60 cent tot 1 en nep, die iets meer ge vraagd werd 3.40 tot 4.. Voor peen werd 1.20 tot 1.70 betaald, voor kleine re 60 tot 80 cent. Bieten brachten goede prijzen op, n.1. 3.50 tot 4.20. JUouUtciaal 'llieuws bergen Vergadering Volksonderwijs. In het „Oranje Hotel" werd gisteravond een door 30 leden bezochte ledenvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer Hoogervorst, had een grootere opkomst verwacht, doch con stateerde dat men vooruit ging en hij hoop te dat dit zoo zou blijven. De heer Leistra las hierop de notulen, waarne de heer ten Bruggencate 't jaarver slag las, dat van optimisme getuigde en van een groeiend ledental gewaagde. Reeds thans telt de afdeeling 155 leden. Dank zij het huisbezoek zijn er reeds 40 kleuters voor de op te richten kleuterschool. Het meubilair is er eveneens. Van de 100 aandeelen groot 5, zijn er nu 92 geplaatst. Met mej. Siegmund werd een beide par tijen bevredigende overeenkomst gesloten. Pogingen zijn gedaan om de boventallige leerkracht voor de openbare school te be houden. Dank werd gebracht aan het gemeente bestuur en de propaganda-commissie. Uit het verslag van den penningmeester stippen wij aan dat de kas aanving met 29.54 van den penningmeester van de vorige afdeeling. Aan contributie werd ontvangen 145.95. In kas is nog 23.94. De voorzitter noemde het geringe kasbe- drag verblijdend, omdat een vereeniging die werkt meestal geen geld in kas heeft. Dit jaar was er veel voor propaganda be steed. Als candidaat voor het voorzitterschap werd door het bestuur de heer Leistra ge steld, die, nadat de heer Schuil had mede gedeeld een candidatuur niet te aanvaarden, met algemeene stemmen als zoodanig werd gekozen en de benoeming aannam, onder de mededeeling, dat zijn devies zou zijn: recht door zee. De aftredende bestuursleden, mevr, van Gulik en de heer ten Bruggencate, werden bij acclamatie herkozen. Tot bestuurslid werd door het bestuur aanbevolen de heer Boersma, die eveneens bij acclamatie werd gekozen. De heeren Kamermans en Blankendaal werden tot le den van de financieele commissie gekozen. De kleuterschool. De voorzitter zeide, dat de laatste hand aan het meubilair wordt gelegd en dat de school met 1 Febr. geopend kan worden. Spr. hoopte, dat bij de opening alle ouders aanwezig zullen zijn. Voor de opening zal dr. Scheltus worden uitgenoodigd. Van B. en W. was de mededeeling inge komen, dat het benedenlokaal van de open bare school beschikbaar is gesteld. Op den duur hoopt het bestuur een eigen kleuterschool te kunnen openen en spr. hoopte, dat ook dat doel bereikt zal wor den. De heer Leistra deelde mede, dat men het lokaal krijgt van de le klas, dat aan mo derne eischen voldoet. Aan het lokaal is een apart speelterrein verbonden en het lokaal heeft een eigen ingang. Tot leden van het schoolbestuur stelde het bestuur voor te benoemen: mevr. Huen- der, mevr. Zee en den heer Hoogervorst. Ook deze candidaten werden bij acclamatie gekozen. De schoolgeldregellng. Het bestuur gevoelde voor schoolgeld naar draagkracht, doch moeilijk is de draag kracht vast te stellen. Wij willen trachten ons geheel te bedruipen, aldus de voorzitter. Een aanslag naar het belastingbiljet ver werpt het bestuur. Vast wordt gehouden aan een norm van 2 per maand voor wie dit kan betalen. Verder minstens 3 p. m. voor wie minstens 3000 inkomen hebben. Voor hen die gering met aardsche goederen zijn bedeeld en de werkloozen zal f 0.50 per maand berekend worden en reductie wordt gegeven voor meerdere kinderen uit een ge zin. De heer Jimmink oordeelde het onmoge lijk voor de gezinnen die van de steunrege ling moeten leven om zelfs 0.50 per kind per maand te betalen en verzocht voor hun een soepele toepassing te laten gelden. De voorzitter zegde dit toe. De heer Schuil verheugde zich er over, dat het bestuur eenigszins in de door hem gewilde richting was gegaan. Spr. verheug de zich over de toezegging aan den heer Jimmink en vertrouwde er op, dat de beter gesitueerden vrijwillig meer willen betalen. De heer Leistra zeide nog, dat de regeling voorloopig is. Afgewacht moet worden hoe de financieele toestand wordt, want de be dragen moeten omlaag. De voorzitter deelde mede, dat de loco burgemeester namens het bestuur van de Berger Schoolvereeniging een bespreking gevraagd heeft; waarop tevens zullen wor den uitgenoodigd het bestuur van de chr. school en van de r.k. school en in die ver gadering zal getracht worden, om tot een heid te komen. Spr. verwachtte, dat de r.k. en de christelijken daarvan niets willen weten: de christelijken hebben alleen een kleuterschool opgericht, omdat de consciën tie begon te spreken en de katholieken heb ben een kleuterschool. Het bestuur heeft geen bezwaar tegen een bespreking met 't bestuur van de Bosch- school, maar het houdt vast aan een kleu terschool van Volksonderwijs, omdat Volks onderwijs zich ten doel stelt de openbare school krachtig te steunen als de school voor iedereen. De loco-burgemeester, de heer Macdonald, merkte op, dat de voorzitter verzuimd heeft mede te deelen, dat het bestuur van de Ber ger schoolvereeniging voor 'n op te richten neutrale kleuterschool 1000 beschikbaar wil stellen. Spr. zag geen verschil tusschen een neutrale kleuterschool en een kleuter' school van Volksonderwijs en was van oor deel, op grond van het pleidooi van den voorzitter, dat deze pleit voor bijzonder on derwijs, omdat hij samenwerking afwijst. De voorzitter zeide met pleizier de 1000 te willen aanvaarden, en merkte op, dat een kleuterschool van Volksonderwijs geen bi zonder onderwijs is, omdat openbaar onder wijs geen bizonder onderwijs is. Opgericht wordt een openbare kleuterschool ter ver sterking van het openbaar onderwijs, en de grondwet van Volksonderwijs zegt, dat wij al het mogelijke moeten doen om de open bare school te steunen. Nu de afdeeling dit doet, komt een buitenstaander, die zegt: wij moeten samenwerken, een dergelijke samenwerking is in het belang van degenen, die dat aanbieden. Wij mogen ons niet door buitenstaanders van het mooie idee af laten brengen. De heer Leistra merkte op, dat er geen samenwerking maar tegenwerking wordt gezocht. De heer Schuil oordeelde de houding van het bestuur ook de juiste. Er is geen tegen stelling tusschen de leerkrachten van de openb. en die van de Boschschool, maar de menschen, die hier voor het openbaar on derwijs vechten hebben al meer dan twee jaar gedacht over een kleuterschool en in dien tijd is er nimmer van de zijde van de Boschschool 'n stem opgegaan om daarvoor samen te werken. Spr. meende dan ook, dat nu niet naar die samenwerking moet worden gestreefd. Ons ideaal moet zijn een afzonderlijke kleuterschool, open voor iedereen. De voorzitter zeide nog, dat het bestuur vast zal houden aan een kleuterschool van Volksonderwijs. Spr. vroeg machtiging voor het bestuur voor de bespreking en vrij man daat. De heer Blankendaal zou onder geen voorwaarde een dubbeltje willen aanne men. De voorzitter zeide door de aanvaar ding van de 1000 geen medezeggenschap te zullen prijs geven. Het bestuur zal echter rekening houden met de opmerking van den heer Blankendaal en werkzaam blijven om voor de toekomst het benoodigde geld be schikbaar te stellen. Voor de bespreking zal het bestuur een uitnoodiging afwachten. De heer Macdonald zei, dat hij de stem men uit de vergadering gehoord heeft en daaruit de consequenties zal trekken; hij merkte nog od, dat de uitnoodiging voor de bespreking zal moeten komen van B. en W., als die nog komt. Rondvraag. De heer Jimmink verzocht pogingen in het werk te stellen om door het herstel van de ouderavonden het contact tusschen de school en de ouders te bevorderen. De voor zitter zegde bespreking hiervan in het be stuur toe. De heer Schuil had in de Alkmaarsche Courant een artikeltje gelezen over het kleuteronderwijs; de volgende alinea: „Wy achten het foutief, dat in Ber gen de schoolstrijd herleeft in een strijd om de kleuters en zyn van oordeel, dat het verschillende onderwijs in Bergen op rustige wijze, met opvoering van de energie der leerkrachten, tot het hoogst nuttige effect behoort te worden ge bracht en achten het voor het onderwijs eenvoudig funest, wanneer de leer krachten by het onderwijs in de ge meente werkzaam, in den strijd om de kleuters tegenover elkander worden ge plaatst". oordeelde hij een venynigheidje aan het adres van het onderwijzend personeel in Bergen. Op de in het artikel aangeroerde kwestie over de kleuterschool zal spr. niet ingaan, maar hij wil heftig protesteeren te gen de aangehaalde zinsnede. Spr. vroeg, of de heer Klomp, lid van Volksonderwijs, dat stukje heeft geschre ven. De heer Klomp beantwoordde deze vraag bevestigend en betwistte dat in deze zin snede een venijnigheidje verscholen ligt aan het onderwijzend personeel. Met het be wuste artikel heeft spr. niets anders beoogd dan in het belang van de gemeente Bergen voor het kleuteronderwijs daar waar dit mogelijk is, naar samenwerking te streven. De heer Schuil handhaafde zijn meening. Een onderwijzer geeft in de school steeds al zijn energie. De voorzitter oordeelde het geheele arti keltje niet prettig voor het bestuur van Volksonderwys: met nadruk verklaarde spr., dat ieder kind op de kleuterschool van Volksonderwijs zal kunnen komen en dat er verder op de ouders en de kinderen geen in vloed zal worden uitgoefend voor de keuze van de lagere school. De heer Leistra was van oordeel, dat er in het artikeltje onjuistheden voorkomen en dat het een geest van tegenwerking tot strekking heeft. In de openbare school zijn geen twee klassen in één lokaal onderge bracht, alleen de kinderen van de 7de, niet geschikt voor het ulo zitten in de zesde. De heer Schuil betoogde nog, dat een lid van Volksonderwys verplichtingen heeft te genover het volksonderwijs en daarom als journalist alvorens te schrijven zich in ver binding had moeten stellen met het bestuur van Volksonderwijs. De heer Klomp verklaarde dat hij zijn journalistieke vrijheid volkomen wenschte voor te behouden, omdat hij als journalist de taak heeft van algemeene voorlichting te dienen en niet ondergeschikt kan zijn aan het bestuur van een vereeniging waarvan hij lid is. Nadat hierover nog verder van gedach ten was gewisseld, sloot de voorzitter de vergadering met den wensch, dat Volkson derwijs zal groeien en bloeien. Bond voor Staatspensionneering. In de Rustende Jager vergaderde Dinsdag de afd Bergen van den Bond van Staats pensionneering. De heer A. Schoen deelde in zijn ope ningswoord mede, dat de heer C. Keppel als bestuurslid wenschte te bedanken en zijn plaats voor een jonger lid wilde inruimen. Spr. twijfelde er niet aan, of onder de 200 leden was er een opvolger te vinden. Spr. bracht de succesvol-geslaagde propa- ganda-avonden in herinnering, welke beve zen, dat de afd. een bloeiende is. De heer Keppel herinnerde aan de oprich ting van de afdeeling en hetgeen in de afge- loopen 25 jaar geschied was; spr. betreurde- het, dat hij het bereiken van het doel nog niet verwezenlijkt heeft gezien. Na 15 jaar voorzitter geweest te zijn, wilde spr. thans bedanken, in de hoop dat 'n ander zijn plaats zal innemen en het bestuur verder aangevuld zal worden. Uit de vergadering gingen stemmen op, die den heer Keppel verzochten om aan te blijven, doch de heer Keppel bleef bij zijn besluit, waarna de heer Schoen hem per soonlijk en namens de leden dank bracht voor hetgeen hij in het belang van den Bond gedaan had; onder acclamatie werd besloten den heer Keppel tot eere-voorzitter te benoemen, hetgeen deze onder dank aan vaardde. Het bestuur werd hierna aangevuld met de heeren A. Pieters, F. Jimmink en F. de Beurs, waardoor het weer voltallig uit 5 personen bestaat. De heer Keppel uitte den wensch, dat het nieuwe bestuur erin mocht slagen, de afdeeling tot hooger bic ei te brengen, waar na met de mededeeling dat in Febr. de laatste propaganda-avond wordt gehou den met tooneel en ds. Theesink, als spreker volgde sluiting. Tooneeluitvoering. De tooneelvereeniging O.K.K. heeft Zondagavond in de zaal van den heer P. Kramer te Zuid-Scharwoude een uitvoering gegeven met het tooneelstuk „Zonsopgang" van den Hollandschen auteur Joh. van Eekelen. De zaal was goed bezet. Het stuk speelt op een kleine plaats 'on heeft als hoofdmotief de strijd tusschen den onvergeeflijken vader en den zoon, die, om een in zijn prille jeugd begane misstap het huis heeft moeten verlaten en na veer tien jaren weer naar huis terug geroepen, in het bezit van een door hem gedane uit vinding, waardoor hij de fabriek van zijn vöder van den ondergang kan redden. De zon, de heer H. Beeldman, wordt tusschen twee vuren geplaatst als hij van een oon- curreerende fabriek het directeurschap krijgt aangeboden, maar daarbij de weten schap heeft, dat hij daardoor het levens werk en het leven van zijn vader vernie tigd; tenslotte spreekt echter het bloed. De heer Beeldman vertolkte deze rol uit muntend, vooral de scène in den nacht na het feest, waarop de beslissing zou moeten zyn gevallen, werd heel goed gespeeld. De heer F. Sariewijn was de vertolker van de rol van den stuggen fabriekseigenaar en onvergeeflijke vader, waarvan hij een goede creatie heeft gegeven. Mevr. J. Dirksvan den Abeele vervulde de rol van de moeder, in de plaats van mej. B. Alot. Zij toonde zich goed thuis in deze rol, welke haar goed lag. Vooral in het der de bedrijf was zij de echte moeder bij haar pogen, de partijen tot elkaar te brengen. Tilly, de dochter, mej. M. Bakker, was in het eerste bedrijf een „kattige" zuster, die later toch haar liefde voor het kleine broertje, dat haar lang geleden verlaten moest, na een gesprek met hem, niet was vergeten en zich van haar goede zijde liet zien. Zij speelde haar rol goed. Mevr. BurgerBeeldman, een vriendin van Tilly, achtten wy voor deze rol van jonge onderwijzeres niet zóó geknipt. Zij was misschien niet zoo gelukkig in haar optreden. De andere rollen, meer van onderge schikte aard, waren ook in goede handen. De heer C. Kostelijk Jz„ de chauffeur, gaf een kostelijke scène met het dienstmeisje. Dit was de vroolyke noot in het stuk. Al met al is een goede uitvoering gege ven, waarvan het publiek genoten heeft. O.K.K. heeft de naam, die zij langzamer hand heeft verworven, eer aangedaan met dit optreden. Den regisseur, den heer Beeldman, komt een woord van bijzondere lof toe. Een gezellig bal volgde. Kennis van plantenziekten. Onder aanwezigheid van het geheele bestuur en ongeveer 20 leden en uitgaande van de tuinbouwvereeniging „Ons Belang" alhier werd Vrijdag de eerste avond gehou den van den cursus, die gegeven zal worden door den controleur van den plantenziekte- kundigen dienst, den heer van Herwijnen te St. Pancras. Deze avonden, waarvan er vijf zullen wor den gegeven, zullen hoofdzakelijk gewijd zijn aan het behandelen van de ziekten der planten. Geslaagd. Onze plaatsgenoote, mej. N. Schenk, slaagde te Amsterdam voor het Mercurius- diploma boekhouden. Let op bij het teekenen van lijsten. Men deelde ons mede, dat in deze ge meente door een persoon met een lijst wordt geloopen, waarop hij verzoekt te teekenen en een bijdrage te willen verleenen. Deze lijst is ten bate van hemzelf, omdat, zooals de man beweert, hij werkloos is en geen steun geniet. Door allerlei mededeelingen tracht hij het medelijden van de ingezete nen op te wekken en hen er toe te bren gen, hem geld af te staan. Hij vertelde o.a., dat zijn gezin kort geleden is vergroot en, uit Zuidscharwoude afkomstig te zijn, het geen niet waar is. In Zuidscharwoude is deze man niet bekend, terwijl de politie ons mededeelde, dat er geen vergunning was verleend om met een lijst te collecteeren. Het ziet er dus naar uit, dat hier getracht wordt, de goegemeente geld uit de zak te kloppen, dat niet voor het gestelde doel wordt aangewend. Men zij gewaarschuwd! Bond voor staatspensionneering. Zaterdagavond vergaderde de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering in de zaal van den heer P. Schenk. De heer Limpers opende met een woord van welkom de bijeenkomst en herinnerde er aan, dat verleden jaar de vergadering, waartoe ook de vrouwen waren uitgenoo digd, een mislukking was geweest. De secretaris, de heer Woestenburg, gaf een keurig verslag over het jaar 1935. Het ledental was stationnair gebleven. Een paar ingekomen stukken van de fe deratie Holl. Noorden werden voor kennis geving aangenomen. Een dezer stukken bevatte een verzoek om mede actie te voeren tot het welslagen van den feestavond, te houden op 23 dezer bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de federatie. De rekening van den penningmeester wees uit, dat met inbegrip van 59.41 saldo van het vorig jaar de ontvangsten hadden bedragen 297,66, de uitgaven 282,86, zoo dat het batig saldo bedroeg 14.80. De rekening van de reis met de ouden van dagen gaf een nadeelig saldo van 2.90. Beide rekeningen werden met een woord van dank aan den penningmeester vast gesteld. In verband met den achteruitgang van de kas, drong de penningmeester op. bezuini ging aan; hij meende dat niet op den inge slagen weg kan worden doorgegaan. De voorzitter zag er niet zooveel be zwaar in. Dat komt misschien het volgend jaar wel weer in orde. Als bestuursleden moesten aftreden de heeren R. Spaans en P. Harder. Eerstge noemde was als 2e secretaris herkiesbaar en werd herkozen, terwijl de heer P. Wouden berg werd gekozen na herstemming met den heer A. Braaf. Een verslag werd uitgebracht van de ge houden bondsvergadering door den heer Limpers en van de federatievergadering door den heer Sijbrands. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de te houden bondsvergadering werden 14 ets. per ons (2 ons voor 25 ets.) TONNEMA CIE, SNEEK FABRIKANTEN VAN KINO PEPERMUNT gekozen respectievelijk de heeren Chr. van der Kolk Jr. en H. Sijbrands. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de federatievergadering werden ge kozen resp. de heeren H. Sijbrands en C, van Zandwijk. Het laatste punt was bespreking van het 25-jarig bestaan der propaganda-tooneelclub D. E. V. De bedoeling is om deze club, die zooveel jaren een steun is geweest voor den bond, te huldigen. Op voorstel van den heer P. Harder werd besloten een commissie van vijf te benoemen, die dit verder kan uit werken. Daartoe werden gekozen de heer Chr. v. d. Kolk Jr., P. Harder, R. Spaans, C. Blaauw en P. Marrees. Zitting van 13 Januari 1936. Een sigarenwinkelier die al te ge voelig getroffen werd. Tot slot van de zitting verscheen ook de rijksadvocaat nog op het podium, ten einde eenige belastingzaken van verzet nog eens mee te behandelen. Het betrof hier de sigarenhandelaar KI. Herm. B. te den Helder, veroordeeld tot 4 x 100 boete subs. 4 x 10 dagen hechte nis terzake het feit dat hij bij de aflevering van tabak enz. geschenken had verstrekt aan de koopers, welke geschenken beston den uit loten of zoo hij het noemde ge nummerde circulaires. Een en ander was geconstateerd door 2 rijksambtenaren. Opposant was niet in het bezit van een door hem door den minister van financiën verstrekte vergunning. Verdachte ontkende loten verstrekt te hebben, wel had hij in den winkel een bil jet hangen, waarin een gratis verloting werd aangekondigd. De politierechter noemde dit muggen zifterij en de opposant noemde het circu laires. De rijksadvocaat, mr. Seylhouwer, op zijn beurt noemde het een overtreding van de tabakswet, derhalve strafbaar en re- quireerde opnieuw in alle 4 zaken 4 x 100 boete of 4 x 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform den eisch. Was het een post- of een houtduif? De arbeider Remmert B., te Texel ^pen de de verzameling van 12 verdachten om dat hij op 16 Nov. te Texel met een wind buks 'n postduif zoo ongeveer blind en vleugellam zou hebben geschoten. Door deze windbuksschutter werd echter ver klaard dat de officier abuis was met zijn dagvaarding want het was een houtduif, die hij direct dood had geschoten. Echter één getuige, mej. Apeldoorn van Hoorn, kwam verklaren, dat zij de duif levend had aangetroffen. Het diertje beschikte toen slechts over een oog en een zijner vleugels was gekwetst. De duif was geringd en een postduif. Dat kan niet waar zijn, repli ceerde de schutter niet zeer taalkundig, maar mej. Apeldoorn bleef op haar stuk staan. Voor de politie was verdachte minder positief geweest. Bovendien staat hij bekend als een goed schutter en elk vogel die onder schot komt, wordt door hem weggeschoten. Gerequireerd werd 50 boete of 25 da gen en het -vonnis luidde 40 boete of 20 dagen hechtenis met vernietiging van den windbuks. Hij was er niet ingenomen mee! De 48-jarige pikeur Roelof v. W. had te 73. „Gaan jullie maar zoolang buiten tot ik je roep", zei de kapper en de broers gingen naar buiten, waar ze in de hal zoolang gingen zitten. Daar kwam Grietje van den kruidenierswinkel binnen. 74. „Dag Griet", zei Pit. Wat moet jij voorstellen?" „Ada van Holland", zei Griet. „Wacht, dan zal ik even repeteeren hoe ik mij gedragen moet," zei Pat terwijl hij opsprong. Hij maakte een diepe buiging, en zei met zwa de stem: „Edele jonkvrouwe, laat ik U naar boven be geleiden",

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6