Agenda VISITEKAARTJES GEBOORTEKAARTEN ONDERTROUWKAARTEN m N.V. Boek- en Handelsdrukkerij Publicaties £aatste betichten $i£ntnieuws Spoct Stad en Omgeving. WeecAecicM h Herms. Coster Zn. FRAUDE BIJ RIJKS POSTSPAARBANK. Vijf ambtenaren gearresteerd wegens diefstal van f 5000.— UW ADRES VOOR IS: VOORDAM C 9 ALKMAAR De Alkmaarsche keuringsdienst blijft behouden. g tot Stedelijk Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 9 t 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Don kere oogen (rom.), hoofdrollen Harry Baur en Simone Simon. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De graaf van Monte Cristo (rom.); hoofdrol Eliza Landy. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De havenjournalist (sens.); hoofdrollen Ben Lyon en Claudette Colbert. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 16 Januari 8.30 uur, in de r.k. kerk aan de Laat con ferentie voor niet-katholieken. 8 uur, 't Gulden Vlies, prop.-avond N. R. V., causerie over Italië SLUIS- EN OVERHAALGELDEN ZESWIELEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat bij Koninklijk besluit van .24 Dec. 1935 nr. 30 het tarief van de sluis- en overhaal gelden aan de Zeswielen als volgt is vast gesteld: L Sluisgelden. a. Voor vaartuigen, hoe ook genaamd, per ton van 1000 K.G. laadvermo gen 1 cent met een minimum van 6 cent Bij geschil over den inhoud der vaartui gen beslist de meetbrief; is deze niet aan wezig, dan geschiedt betaling naar den inhoud, waarop de pachter het vaartuig schat. b. Voor één balk 5 cent Voor twee balken 10 cent voor drie balken of een vlot 15 cent De sluisgelden zijn verschuldigd, en mo gen door den pachter gevorderd worden, onverschillig of de sluis gesloten is, dan welk bij gelijken waterstand openstaat. II. Overhaalgelden. Voor elk schuitje 10 cent Bij besloten water, als de overtoom met planken is overdekt: Voor een paard en slede 5 cent voor een bierslede 5 cent voor een hand- of kramerslede 3)4 ct. voor een kleine slede 1)4 ct Van des avonds 9 uur tot des morgens 5 uur wordt dubbel tarief geheven. Alkmaar, 16 Januari 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. KLAVER, lo.-burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. (Ongecorrigeerd.) SCHUUR AFGEBRAND. 26 varkens omgekomen. Gistermiddag te vier uur brak door on bekende oorzaak brand uit in de groote schuur van den landbouwer S. Smit te Nistelrode (N.B.) De schuur brandde tot den grond toe af. Veel gereedschap, karren, voorraden stroo en hooi, alsmede 26 var kens, kwamen in de vlammen om. Slechts een paar varkens konden hun hokken ver laten, doch waren zoo ernstig met brand wonden overdekt, dat zij onmiddellijk moesten worden afgemaakt. Op het oogen- blik, dat de brand uitbrak, waren de bewo ners niet thuis. ITALIAANSCH LEGERBERICHT. Legerbericht No. 98 luidt als volgt: Maarschalk Badoglio seint: „Onze troe pen zijn bezig den veldslag van Ganale Doria met succes te winnen. Onze troepen zijn over een afstand van meer dan 70 K.M. opgerukt, overal den hardnekkigen tegen stand van den vijand neerslaand. De troepen van Ras Desta Danto trekken in wanorde terug, achtervolgd door onze troepen. De sterke achterhoede van den vijand, verborgen in holen, tracht vergeefs de achtervolging tegen te houden. De ver liezen van den vijand zijn zwaar en zullen later bekend worden gemaakt. Aan het Somalifront heeft de luchtvaart vijandelijke concentraties bij Dagaboer en Sasabane gebombardeerd in actieve samen werking met onze troepen in hun opmarsch. Aan het Eritrea-front heeft de luchtmacht kampementen en concentraties van het vijandelijke leger nabij Andinoy met zicht baar resultaat gebombardeerd". CHINEESCHE SOLDATEN AAN HET MUITEN. Een afdeeling stedelijke soldaten van Tsjangtjoe nabij Amoy is aan het muiten geslagen. De commandant van de stad gaf bevel dat deze afdeeling, 80 man sterk, door troepen van de 80-ste divisie van het Chi- neesche leger ontwapend moest worden. Bij de uitvoering van dit bevel kwam het tot een botsing tusschen de muiters en de regeeringstroepen, waarbij 40 muiters wer den gedood en 30 van de regeeringstroepen werden gewond. De overige 40 muiters wer den gearresteerd en de orde werd hersteld. BRUTALE INBRAAK IN LIMBURG. Geld uit plunderd huis gesleept en ge- In de gemeente Oirsbeek (L.) is gister- avon een brutale inbraak gepleegd bij den landbouwer J. H. Haren, wiens boerderij is gelegen aan den drukken verkeersweg HeerlenSittard. Te 7 uur hebben ongewenschte gasten zich met een meegebrachte ladder toegang verschaft door het raam aan de straatzijde naar de slaapkamer op de bovenverdie ping. Zij hebben vanaf deze slaapkamer een groote kist door het raam naar buiten gedragen en deze op een afstand van 100 Meter van de woning in het veld geopend door verbreking van het slot. Het daarin liggende geld, een bedrag van 400, heb ben zy meegenomen. Kist en inliggend pa pier werden achtergelaten. Toen de familie later op den avond naar bed ging, ontdekte zij den diefstal en waar schuwde de politie. De landbouwer was niet tegen diefstal verzekerd. Bij het hoofdkantoor der rijkspost spaarbank te Amsterdam zijn twee ge vallen van verduistering ontdekt, waardoor de spaarbank voor 5000 is benadeeld. Van dit bedrag is ten slotte nog 1675 terecht gekomen. By deze verduistering zijn vijf perso nen betrokken, twee ambtenaren van de spaarbank, een monteur, een broer van één der ambténaren en een koop man uit Haarlem. De eerste verduiste. ring had reeds enkele maanden gele den plaats Deze werden in elkaar ge zet door de beide spaarbank-ambtena ren, gehuwde menschen van omstreeks 35 jaar. Zij lieten den werkelooze een spaarbankboekje nemen te Rotterdam, die daarop 5 stortte, welk geld hy van een der ambtenaren, zijn broer, had ontvangen. Dit boekje met een storting van 5 werd door de beide ambtenaren vervalscht en de storting veranderd in 2055. De beide amb tenaren zorgden ervoor, dat het postkantoor in Utrecht een mandaat kreeg om aan den werklooze 2000 uit te keeren. Om te be wijzen, dat deze werklooze de eigenaar van het boekje was, werden hem valsche papie ren verschaft door den Haarlemschen koop man. Alle benoodigde bescheiden klopten dus uitstekend en het kantoor te Utrecht be taalde prompt de 2000 uit. Van dit be drag kregen de beide ambtenaren en de werkloozen broer ieder f 600, terwijl de koopman in Haarlem 200 ontving. Van dit geld is niets teruggevonden. Nog een geval van fraude. Het tweede geval van fraude is van meer recenten datum. In de handen van beide spaarbank-ambtenaren kwam voor enkele weken terug een boekje, waarop een be drag stond van 4000 en waarvan de rente moest worden bijgeschreven. Nu werd de monteur ervoor gespannen om een gedeelte van dit bedrag te innen. Dit geval ver schafte eenige moeilijkheid, omdat hierbij noodig was de handteekening van den eige naar van het spaarbankboekje. De beide ambtenaren beschikten over die handtee kening en de monteur ging zich oefenen haar na te maken. Intusschen kreeg het kantoor te Haarlem een mandaat om op dit boekje 3100 uit te betalen. De monteur trok naar Haarlem, zette de valsche handteekening en ontving 3100. Van dit bedrag ontving een der ambtena ren ongeveer f 1300, de tweede ambtenaar 1000 en de monteur 700. Van dit bedrag wist de centrale recherche nog een groot gedeelte op te sporen. Van het bedrag van 1300, dat een der ambtenaren ontving, werd f 900 gered. Dit bedrag was door den ambtenaar verstopt op een plekje in de heide bij Ede. Het geld, dat de monteur had ontvangen, is in zijn geheel terecht geko men. De monteur had het verborgen in een garage, waar hij werkte. Van de 1000 die de tweede ambtenaar ontving, is weinig overgebleven. Slechts 75. Het staat na tuurlijk vast dat de benadeelde houder van het spaarbankboekje, waarop de 3100 werd geïnd, geen schade lijdt. Dit bedrag is reeds weer geheel geresti tueerd. De vijf mannen die te Amsterdam aan het hoofdbureau in arrest zijn, hebben volledig bekend. Zij zullen Zaterdag aan de justitie worden overgeleverd. 700 GESTOEN. Inbraak te Veenendaal, benevens rijwieldiefstal. In den afgeloopen nacht heeft een in breker zich door middel van een tuimel raam toegang verschaft tot den winkel van de coöperatie, de Eendracht te Veenendaal (Geld.) Met een bedrag van 700 is de in dringer verdwenen. De man, die met handschoenen heeft gewerkt, heeft zich met het geld, dat hij uit de in den winkel staande cassa's heeft genomen en een nieu we fiets uit de voeten gemaakt. Een uitgebreid onderzoek wordt inge steld. PROF. EINSTEIN AMERIKAAN? Prof. Einstein heeft de Amerikaansche nationaliteit aangevraagd. 'BISSCHOPSWIJDING MGR. HUIBERS. Naar wij vernemen, zal de plechtige bis schopswijding van mgr. J. P. Huibers, bis schop van Haarlem, plaats vinden op Dinsdag 11 Februari a.s. BOUW VAN 3 SCHEPEN. Voor den K. P. M. Nederlandsche en Zwitsersche motoren. Teneinde op betere wijze te kunnen blij ven voldoen aan de groeiende behoefte van de China—Java—Mauritius-Afrika Lijn der N.V. Koninklijke Paketvaart Maatschappij dan met het thans in die lijn varend mate rieel mogelijk is, heeft deze maatschappij opdrachten gegeven voor den bouw van drie motor-passagiersschepen, respectieve lijk aan de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen (inclusief voort stuwingswerktuigen); de N.V. Nederland sche Scheepsbouw Maatschappij te Amster dam (voortstuwingswerktuigen te leveren door Werkspoor Amsterdam) en de firma Blohm en Voss te Hamburg (voortstuwings werktuigen te leveren door Gebrs. Sulzer te Winterthur). De voornaamste bijzonderhelen van elk dezer schepen zijn: lengte over alles 560 voet; breedte 72 voet; holte 40 1/2 voet; be laden diepgang 30'—11/2"; draagvermogen circa 12.000 tons. Zy worden ingericht voor het vervoer van ruim 80 eersteklas-passagiers en circa 90 Chineesche kajuitskla^e-passagiers De voortstuwing zal geschieden door drie schroeven, gedreven door drie Sulzer- motoren van 3600 P.K. elk. Deze zullen den schepen een dienstvaart van zestien myl per uur verzekeren. De schepen zullen de namen „Ruys", „Tegelberg" en „Boissevain" ontvangen en aldus genoemd worden naar de drie door tastende mannen die in 1888 het initiatief hebben genomen tot de oprichting van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij. „JONGENS VAN JAN DE WITT". Een nieuwe film van A. Benno. Van den heer A. Benno wordt vernomen, dat zijn plannen voor een nieuwe Neder landsche film thans definitieven vorm hebben aangenomen. De titel "zal zijn „Jongens van Jan de Witt". Onderhande lingen zijn nog gaande over de keuze van de studio. Bridge. BRIDGE-COMPETITIE DER A.B.C. De uitslag van den Woensdag gespeelden bridgewedstryd luidt: Even lijn: 1. J. JonkerP. Wiedenhoff rangpunten 7, matchpunten 18l/2; 2. D. Kra nenburgP. Renooy r.p. 6, m.p. 25; 3. Jac. JongA. van Weert r.p. 5, m.p. 27. Onevenlijn: 1. G. de KoningS. Peek r.p. 7, m.p. 21; 2. W. de KoningC. Maze- reeuw r.p. 6, m.p. 23; 3. S. BloothoofdP. Hart r.p. 5, m.p. 27. Een lijn: 1. JonkerP. Wiedenhoff rp. 18, 13, mp. 98(4; 2. J. BarhorstC. Laas Jr rp. 18, mp. 105)4; 3. Jac. JongA. van Weert rp. 17, mp. 110; 4. M. MichelsW. Nugter rp. 17, mp. 112; 5. M. PrangerC. van Veen rp. 15, mp.ll9)4; 6. D. KranenburgP. Renooy rp. 14, mp. 114)4; 7. M. BoekeiJac. v. d. Made rp. 13, mp. 122. Oneven lyn: 1. G. de KoningS. Peek, r.p. 20, m.p. 101; 2. S. BloothoofdP. Hart, r.p. 19, m.p. 110; 3. A. SmitR. Witteveen, r.p. 18, m.p. 106; 4. P. OffenbergJ. Scher mer, rp. 15, m.p. 112; 5. W. de KoningCL Mazereeuw, r.p. 14, m.p. 115; 6. W. Duive- manS. van Ginkel, r.p. 13, m.p. 116; 7. J. SnijdersW. Wolf, r.p. 13, m.p. 121. Het gemeentebestuur heeft bericht ontvangen, dat de keuringsdienst voor waren te Alkmaar in stand blyft. Op geheven zijn de diensten van Arnhem, Eindhoven, Breda, Leiden en Zwolle. In verband met de opheffing van den dienst te Leiden is het gebied van den Haarlemschen dienst gewijzigd. Van het Haarlemsche gebied heeft Alkmaar een gedeelte toegewezen ge kregen, dat dus aan het gebied van den hier gevestigden dienst is toege voegd, t.w. de gemeenten Assendelft, Beverwijk, Heemskerk, Jisp, Koog aan de Zaan, Krommenie, Uitgeest, West- zaan, Wijk aan Zee en Duin, Wormer, Wormerveer, Zaandam en Zaandijk. Ongetwijfeld zal men van deze voor Alkmaar en het noordelijke deel der provincie zoo belangrijke beslissing met genoegen kennis nemen. Naar aanleiding van bovenstaand bericht hebben wij een bezoek gebracht aan dr. Mol, den directeur van den Alkmaarschen Keuringsdienst, om hem geluk te wenschen met het behoud van den dienst. Dr. Mol, die in het belang van de Volksgezondheid, steeds met zijn geheele persoonlijkheid voor den dienst heeft ge werkt, verheugde zich evenzeer over het bericht, doch achtte het noodig er op te wijzen, dat het besluit nog niet definitief is, omdat, in tegenstelling met wat tot nog toe gebruikelijk was, de minister van Sociale Zaken bericht, dat het in zijn voornemen ligt om aan H. M. de koningin dit voorstel te doen. Wij achtten het echter ondenkbaar, dat de koningin het voorstel van den minister niet zou bekrachtigen. Dr. Mol was dit wel met ons eens en deelde ons mede, dat door de voor genomen regeling de Alkmaarsche Keu ringsdienst van een gebied, dat 260000 inwo ners omvatte, wordt uitgebreid tot een ge bied met 360000 inwoners. Wij komen, aldus dr. Mol, door de uit breiding naar het zuiden heel wat centraler te liggen. Geheel Noordholland boven het IJ, behalve Velsen en het melkwinnings- ge'bied van Amsterdam komt nu by den Alkmaarschen dienst. Typisch oordeelde dr. Mol het, dat by de nieuwe indeeling zoo weinig rekening is ge houden met de provinciën. In Noordholland b v. mogen drie diensten blijven bestaan en in Brabant slechts één. Een gedeelte van Brabant wordt nl. door Dordrecht bediend en een ander gedeelte door Goes. Toch wyst de nieuwe indeeling er op, dat er deskundig is gehandeld. Overigens was het Dr. Mol meegevallen, dat er slechts vijf diensten worden opge heven en dat de diensten, die bestaan blij ven, de personeelsbezetting mogen uit breiden. Dit was echter wel noodig. 1 Janu ari 1934 werd b.v. de Alkmaarsche Keurings dienst met 6 man verminderd. Nu het gebied met 100000 zielen wordt uitgebreid, mag de dienst echter weer met drie menschen wor den vermeerderd. Van de inperking verwacht de regeering een bezuiniging van 100000, doch in wer kelijkheid zal de bezuiniging grooter zyn, aangezien de handel voortaan aan de kosten van den dienst zal by dragen. Verheugend was het, dat de reëele handel zich zoo krachtig voor het behoud van de keuringsdiensten, die de consumenten be schermt, heeft uitgesproken, omdat men te recht begrijpt, dat deze diensten ook de reëele handel tegen de knoeiers beschermt. Verheugend was het evenzeer, dat in de Tweede Kamer, bij de behandeling van het bezuinigingsontwerp, zoo afdoende was ge bleken, dat de volksvertegenwoordiging in het belang van de volksgezondheid zich tegen de opheffing heeft verklaard en als haar oordeel heeft uitgesproken, dat de diensten goed werken en door de ambte naren goed worden uitgevoerd. Dr. Mol zag hierin terecht het bewijs, dat de ambtenaren van de keuringsdiensten zich niet schuldig hebben gemaakt aan kleinzielige ambtenarij en hij sprak er ook zijn voldoening over uit, dat de plattelandsgemeenten in Noordhol land zich voor het behoud van de diensten hebben uitgesproken. Ook daarin ligt een aanwijzing, dat de bevolking ten plattelande zich de waarde van den dienst bewust is geworden. Wy spraken daarover onze voldoening uit, omdat wy weten, dat Dr. Mol en zijn ambtenaren zich voor de bevordering van de volksgezondheid geheel hebben gegeven en daar, waar dit mogelijk was, voorlichtend en preventief zijn opgetreden. GESLAAGD. De heer W. Roos alhier is op het te Am sterdam gehouden examen voor Fransche Handelscorrespondentie geslaagd. Voor het op 17 Dec. gehouden examen van de Ver. van Leeraren in de Handels wetenschappen, slaagde o.a. mej. T. Ruyter te Bergen voor het diploma Nederlandsche Handelscorrespondentie. Geslaagd voor het praktij kexamens boek houden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen en van de Ver eeniging van Leeraren in het Boekhouden de heer H. Loof te Slootdorp, vroeger te Alkmaar. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Hedenmorgen wilde een 15-jarig meisje met haar rijwiel uit de v. d. Boschstraat in de Langestraat rijden. Doordat op dit oogenblik een auto uit de Langestraat in de v. d. Boschstraat wilde rijden, moest het meisje krachtig remmen, om geen aanrijding te veroorzaken. Hierdoor reed een haar achteropkomende wielrijder haar van ach teren aan, met het gevolg, dat haar fiets ernstig beschadigd werd. Van een en ander werd door de politie proces-verbaal opge maakt. Het meisje liep geen verwondin gen op. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Lijst van nieuwe aanwinsten. Engelsche romans. 823 C 20 Century, A of creepy stories. 823 C 33.1 G. E. P. Collins, Twin flower. 823 C 46 A. J. Cronin, Hatter's castle. 823 M 66.2 Naomi Mitchison, The Corn king and the Spring pueen. 823 W 21w 11. Walpole, Wintersmoon. Duitsche romans. 833 B 29.5a Vicki Baum, Die andern Ta- ge; Novellen. 883 B 29.5e Vicki Baum, Der Eingang zur Bühne. 833 B 29.5g Vicki Baum, Das grosse Ein- maleins. 833 E 24 G. Elert, Ein Mann, ein Schiff und eine spate Liebe. 833 E 24w G. Elert, Wohin wandern unsre Söhne 833 E 24z G. Elert, Zwei Frauen und Schiff. 833 T 44c B. Frank, Cervantes. 833 L 21 W. Langhoff, Die Moorsolda ten. 833 S 78h W. Speyer, Der Hof der schonen Madchen. 833 Z 44j A. Zweig, Junge Frau von 1914. I. 833 Z 44e A. Zweig, Erziehung vor Verdun. III. N. B. Verv. op: Der Streit urn den Sergeanten Grischa. Fransche romans. 843 C 33c Gabrielle Colette, La chat- te. 843 D 95 H. Duvernois, A 1'ombre d' une femme. 843 G 32 A. Gervais, Aesculape en Chine. 843 R 65 J. Romains, Les hommes de bonne volonté. Dl. 9. Montée des périls 843 W 72 Willy Colette et Willy,' Clau- dine a 1' école. I. 843 W 72c WillV Colette et Willy, Clau- dine a Paris. II. 843 W 72cm Willy Colette et Willy, Clau- dine en ménage. III. 843 W 72cv Willy Colette et Willy, Clau- dine s' en va. IV. Esperanto. r B, 14 J: Baf>hV> Viktimoj. beteekent historische roman. naar waarnemingen, verricht in. den morgen van 16 Januari, v Medegedeeld door het Kon. NéderL Meteorologisch Instituut te De Blldt. Hoogste barometerstand 766.8 m.M, t« Budapest Laagste barometerstand 747.6 m.M. te La Coruna. Verwachting (geldig tot den avond van 17 Januari): Meest matige oostelijke tot zuidelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken; aan vankelijk weinig of geen, later toenemende kans op sneeuw of regen; aanvankelijk temperatuur om het vriespunt of lichte vorst, later dooi. Weeroverzicht De depressie in het zuid-westen breidt zich gestadig over het vasteland en ook naar het noorden uit Het centrum ligt thans nabij de kust van Portugal. Het daal- gebied, dat gisteren in het noordwesten lag, bewoog zich naar de Noordzee. Door de drukdalingen in het noorden en zuidwesten werd de rug van hoogen druk doorbroken en vormen de depressie-gebieden een groot gebied van lagen druk met een byna noord zuid-gerichte as. Het oostelijk deel van het gebied van hoogen druk trok zich geheel naar het binnenland terug; van het westelijk deel is nog een geringe rest over, ten zuiden van Engeland. Langs de westzijde van het con tinentale gebied van hoogen druk worden de afgekoelde luchtmassa's uit het binnen land naar de kustlanden getransporteerd. Hierbij zal de temperatuur voorshands nog om of onder het vriespunt blijven en wordt de kans op neerslag in den vorm van sneeuw mogelijk en is bij regen ijzelvor ming te verwachten. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 4.32 uur licht op. BALDADIGHEID. Een drietal opgeschoten jongens is gis teravond door de politie geverbaliseerd ter zake baldadigheid. Zy hadden een boom stam, welke by het kruithuisje aan het bol werk lag, in het water gerold. OVERPLAATSINGEN BIJ DE SPOORWEGEN. Naar wij vernemen is de heer A. Rui- zinga, opzichter locomotief- en treindienst by de Ned. Spoorwegen alhier, met in gang van 1 April a.s. in gelijke functie overgeplaatst naar Eindhoven. Den heer J. H. Moorer, die een tweetal weken geleden uit Roosendaal naar Alk maar kwam als depotchef, is inmiddels reeds weder een nieuwe standplaats aan, gewezen; welke plaats dit is, meende men ons niet te mogen rr.ededeelen. Men meent te weten, dat beide genoem de functies aan het station alhier niet weder zullen worden vervuld. BOOMVALK GEVANGEN. De heer E. Mak zag hedenmorgen hoe een boomvalk in zijn woonhuis aan de Zander- sloot 'n vogeltje najoeg. Hy slaagde er in de valk te vangen, belde Artis op en vernam, dat men daar gaarne prijs stelt op het bezit van dit exemplaar, zoodat deze roofvogel hedenmiddag naar onze grootste dierentuin werd geëxpediteerd. De heer Mak stelde ons heden in de ge legenheid de valk te bezichtigen. Het bleek inderdaad een pracht-exemplaar te zijn. Bekend is, dat de boomvalk, die in bosch achtige streken thuisbehoort, bij ons over winterd en zich moeilijk Iaat vangen. Een boomvalk zwevende boven een hoog bosch blyft altijd een prachtig gezicht en in dit opzicht zouden wij gaarne de vrij lating van het dier hebben gezien. Voor Ar tis moet men echter wat over hebben. PORTEFEUILLE VERLOREN. De heer C. S. te Schagen had het onge luk na het loopen van kwitanties op den terugweg van Crisjeswerf naar Schagen z(jn portefeuille met 170 aan bankpapier te verliezen. Als de eerlijke vinder niet komt opdagen is het een leelijke schade post. DUIZENDEN KAZEN GESTOLEN. De firma Van Zwet, kaashandelaars te Rotterdam, heeft, naar de Tel. meldt, bij de politie aangifte gedaan, dat circa 4000 kazen uit haar pakhuis aan den Achterdijk te Purmerend waren verdwenen. In verband hiermede is tot arrestatie overgegaan van den 28-jarigen pakhuisknecht G. E., die de zaken voor de Rotterdamsche firma behar tigde. Tijdens eén onderzoek, dat in het pakhui» werd ingesteld naar aanleiding van een klacht over een partij kaas, welke de firn* Van Zwet had afgeleverd en die niet aan het monster zou voldoen (ziedaar weer het nadeel van een kaasbeurs. Red. Alkm. Crt.). zette de knecht het plotseling op een loopc1- doch meldde zich later bij de politie te Ilpendam aan. Bij zijn verhoor verklaarde hij, dat hij 'n groote partij kaas ten nadeel* van de firma Van Z. had verduisterd. HU werd op transport gesteld naar Purmerejid, waar hem door den inspecteur van poli*1® een verhoor werd afgenomen. E. legde <en volledige bekentenis af en zeide ook de ver miste 4000 K.G. te hebben verduisterd. WAnm.i». t J bflt® waarvan hij de opbrengst ten eigen had aangewend.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2