d7ets bijzonders DE GEBROEDERS „GOCHEM" HEILOO EGMOND BINNEN RUSTENBURG DE RIJP OUDE NIEDORP WIERINGERWAARD AKERSLOOT NOORDSCHARWOUDE Alkmaarsche Politierechter Zó bijzonder, dat het niet mogelijk is het artikel naar werkelijkheid af te beelden. Zó fijn van smaak, dat het moeilijk is U deze te omschrijven. Grotendeels chocolademaar hoe vernuftig toegepast! Een lekkernij: verrukkelijk van smaak, pittig van aroma en croquant van samenstelling. In eerste klas zaken verkrijg baar: 14 ets. per ons (2 ons voor 25 ets.) Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. wisselend, al naar gelang van kwaliteit en grootte: meestal 0.90 tot 2; enkele par tijen 2.80 tot 3.50. 'jPzcoutcLiai Tlieums Teraardebestelling J. ter Buurkes. Zaterdagmiddag 3 uur had op de Nieuwe Begraafplaats de begrafenis plaats van wijlen den heer J. ter Buurkes, oud-sta tionschef te Heiloo. De belangstelling was groot. Onder de vele aanwezigen merkten we op stationschef v. d. Berg en de 3 assis tenten, allen in dienstkleeding, het vol ledig personeel van Weg en Werken, den vertegenwoordiger van van Gend en Loos expeditiebedrijf, vele oud-ambtenaren hij de Ned. Spoorwegen, 't bestuur van den Ned. Ymkersbond, waarvan de overledene pen ningmeester was, en zeer velen, waarmede chef ter Buurkes in aanraking was geko men. Toen de kist in de groeve was neerge laten en de vele bloemstukken waren néer- gelegd, trad naar voren de heer ter Brugge, die sprak namens den Ned. Ymkersbond. Vriend ter Buurkes, niemand had ver wacht, dat we hier aan Uw groeve zouden staan. Namens den bond breng ik U dank voor het vele werk, dat u verrichtte. Onze ymkers vormen een gesloten kring, die niet tot de buitenwereld doordringt. Daar ge voelde U zich thuis. Het werk in het ver borgene had uw belangstelling en uw daad werkelijke hulp. Gij leefde in uw vrijen tijd voor uw bijen. En het was voor U een lust, om dat stukje natuur te beschou wen en daarin mee te werken. Ik dank U namens allen, rust zacht. De heer van de Wetering was geschrok ken door het plotseling verscheiden. We kenden elkander sinds 1897. Toen ik in 1897 in Enschedé werd geolaatst, trof ik jou daar, Jan. Wat jij voor mij was en voor den dienst op het drukke station Enschedé, zal ik niet gauw vergeten. Niets was je te veel, als het den dienst betrof en iemand te hel pen en voor te lichten. Je was de trouwe knecht in dienst der Spoorwegen. Later werd je overgeplaatst naar Heiloo, doch je vriendschap en hulp zijn me bijgebleven. Ik breng je daarvoor dank, ik zal je niet vergeten. Rust zacht. Ds. Bloemhoff kon getuigen, dat hier een edel mensch was ter ruste gelegd. Wat hij als vader voor zijn talrijke kinderen is ge weest, had spr. reeds naar voren gebracht. Het mag voor U een troost zijn, dat ze uit alle hoeken van het land zijn opgekomen om hem de laatste eer te bewijzen. Ik kende U niet zoo goed. Doch God, die de harten doorziet en de nieren proeft, kan U beter beoordeelen. Spr. roemde de bescheidenheid van den overledene en wenschte hem rust na volbrachten arbeid. Een zoon van den overledene bracht, diep bewogen, dank voor de laatste eer zijn vader bewezen. Volontair. Tot volontair aan de gemeente-secre tarie is benoemd de heer J. Bongaardt te Heiloo. Kinderkoor. Hoewel de zangvereen. „Harmonie" ter ziele is, heeft het bestuur toch aan het ver langen van zeer velen voldaan en het kin derkoor in stand gehouden. Eerstdaags zal het koor een operette opvoeren. Niets is gespaard daarvoor is het bestuur van .Harmonie" borg om de opvoering te doen slagen. Feestavond van Nieuw-Tuindorp. De bewoners van Nieuw-Tuindorp heb ben het vorig jaar een buurtcommissie ge vormd en reeds dadelijk was te zien, wat ze wilden. Met den verlichtingsavond van V. V. V. toonden zij met een fraaie eere poort, dat er wat van hen uitging. Zater dagavond hebben zy een feestavond in De Rustende Jager gehouden, die klonk als een klok. Toen de voorzitter, de heer Breebaart, de bijeenkomst opende, waren pl.m. 150 per sonen aanwezig. Na het openingswoord voerde een jongedameskoortje, onder lei ding van mevr. G. van LienenOoijkaas, eenige zangnummers uit. Het optreden van de Tuindorp-girls onder leiding van mej. Clara Kossen, getuigde van smaak en humor en bezorgde hen een spontaan ap plaus. Mej. Melchers zong met pianobege leiding van mevrouw L. MelchersGran eenige liederen, welke met groote aandacht werden aangehoord „De orgeldraaiers op Tuindorp" was een succesnummer, dat de lachspieren in beweging bracht. Na de pauze werd de één-acter „Het Telegram" voor het voetlicht gebracht. Verder werden voordrachten gegeven. Het opera-ensemble „Het Elite-corps van Slanke Piet" e.a. trokken de aandacht. Ernst en luim wisselden elkander af. De dansmuziek door Jan v. d. Brink bracht de stemming er in. Er waren ook verrassingen, ja wat niet! De tooneelaankleeding werd verzorgd door onzen plaatsgenoot den heer J. J. Korstanje, terwyl de verlichting verzorgd werd door onzen plaatsgenoot den heer P. Zwaag. Het bal, dat tot na 3 uur duurde, hield de jongelui nog gevangen. Werkverschaffing, Op verzoek van het gemeentebestuur werd door het ministerie van sociale zaken goedgekeurd het diepspitten op gronden van particulieren in werkverschaffing me subsidie van het Rijk. Het is de bedoeling, dat alleen werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners zul len worden aangewezen, alsook zelfstandige tuinders, mits niet op eigen bedryf. Er zal zooveel mogelijk in accoord moeten worden gewerkt tegen een zoodanig loon, dat bij flink werken 0,26 per uur kan wor den verdiend. Bij verzuim wegens regen mogen de eer ste drie uren per week niet worden vergoed, de volgende regenuren met 21 cent. De algemeene controle berust b de Ned. Heide Maatschappij. Het is het plan zoo spoedig mogelijk defce nieuwe regeling toe te passen, Propaganda-avond Staatspensionneering. Zondag werd in 't café de Graaf een propaganda-avond gehouden van den Bond van Staatspensionneering. De voorzitter, de heer W. Aaij zeide in zijn openingsreden verwacht te hebben, dat de zaal wel te klein zou zijn, daar de zaal nu voor ruim de helft bezet was. Dit zal wel zijn oorsprong hebben gevonden in den balavond in het naburig gelegen café. Ver volgens was het woord aan het duo Jo en Piet, dat het publiek op zeer aangename wijze heeft beziggehouden. Vooral de zang nummers, meestal eigen composities, waren zeer mooi en werden voortreffelijk voorge dragen. Na dezen zeer geslaagden avond sloot de voorzitter met een woord van op wekking om lid te worden van den Bond van Staatspensionneering. Loop der bevolking. Bevolking op 1 Januari 1935 703 m., 640 vr., totaal 1343; vermeerdering door ge boorte met 17 m., 10 vr., totaal 27; door ves tiging 47 m., 32 vr., totaal 79, geheele ver meerdering 106. Vermindering door overlijden 13 m., 5 vr., samen 18; door vertrek 48 m., 36 vr., samen 84; totale vermindering 102. Bevolking 1 Januari 1936 706 m., 641 vr., totaal 1347. Levenloos aangegeven kinderen 2. Huwelijken 13. Steun aan noodlijdende gemeenten. Van het provinciaal bestuur van Noord holland werd bericht ontvangen dat de minister vah Binnenlandsche Zaken bij wijze van proef voor het jaar 1936 aan de prudentie van Ged. Staten zal overlaten de beoordeeling van alle begrootingswijzigin- gen (gewone dienst) voor de gemeenten, voor welke de rykssteun en de daaraan te verbinden voorwaarden zyn vastgesteld en aanvaard. Herinneringsleven. Vanwege 't comité ter voorbereiding van de Ned. herv. vrouwenclub heeft ds. Enklaar Vrijdagavond een voordracht ge houden met als onderwerp Herinnerings leven. Ondanks het minder gunstige weer warén ongeveer 60 personer in het kerk gebouw aanwezig. Jammer genoeg voor hen, die er niet waren. Mevrouw Koomen heette de aanwezigen en in 't bijzonder ds. Enklaar hartelijk welkom en zeide, dat het doel van 't comité wa? het kerkelijk leven in onze gemeente wat op te wekken. De hoop werd uitgesproken, dat men er iets van zou meenemen. Daarna werd het woord gegeven aan den spreker voor dezen avond, die op de hem bekende manier van spreken ons 1 1/2 uur heeft bezig gehouden over het onderwerp „Herinnering". Er waren 3 zaken, n.1. het heden, de toe komst en het verleden en het was vooral 't laatste waarover voor het meerendeel is gesproken en waarnaar met volle aandacht van begin tot het einde werd geluisterd. Loop der bevolking. De bevolking op 1 Januari 1935 bedroeg 2072 zielen, 1088 m. en 984 vr. Geboren 32 m. en 23 vr., totaal 55; Vesti ging 52 m. en 51 vr., totaal 103; Vermeer dering 84 m. en 74 vr., totaal 158; Stérfte 8 m. en 9 vr., totaal 17; Vertrek 73 m. en 76 vr., totaal 149; Vermindering 81 m. en 85 vr., totaal 166. Zoodat de bevolking op 1 Januari 1936 bedroeg 1091 m. en 973 vr., totaal 2064 zielen. Wit Gele Kruis. Wegens de oprichting van het Wit Ge le Kruis en bedanken van vele leden van het Witte Kruis, zijn vacature's ontstaan in laatstgenoemde afdeeling. In deze vaca ture's zijn benoemd de heeren ds. van Mul- lem, E. de Bie, Jb. Groot Azn. en C. Groot, terwijl hiermede ook is voorzien in de va cature wegens bedanken van den voorzit ter, den heer J. van 't Hof Sr. Nat. tooneelwedstrijd. In den vierden en laatsten wedstrijd avond van den natiOnalén tooneelwedstrijd trad Zondagavond in Concordia op de too- neelvereeniging Varia van IJmuiden met het bekende blijspel in drie bedrijven „Ex- koning Peter" van den auteur A. den Her tog. Een talrijk publiek woonde ook nu weer deze opvoering bij. Prachtig spél is er geleverd en het stuk boeide van het begin tot het einde. Het tal rijke publiek heeft bijzonder van dezen mooien avond genoten. 7ledtL<i<zakeit Zitting van 20 Januari '36. Twee jeugdige amateurinbrekers. De polltiezitting ving heden aan met twee nog piepjonge zondaren, de 18-jarige bui tengewoon groote en dikke Willem Pr. en de 16-jarige Dirk M., beiden wonende te Schoorldam gem. Warmenhuizen, welke jeugdige boosdoeners met Zeedijk-allures op 22 September door een raampje de wo ning waren binnengedrongen van mej. Overbeek, het hoofd der school, tijdens haar afwezigheid ter gelegenheid van de vacantie. De heertjes kregen gelegenheid verschillende voorwerpen van weinig waar de zich toe te eigenen, doch'onder den buit bevonden zich ook 'n paar rijksdaalders en wat klein geld, zoodat de moeite niet geheel onbeloond werd. Waar één van de knepen nog minderjarig was en den 18-jarigen leef tijd niet had bereikt, werd hij verdedigd en wel door mr. dr. Buiskool van Schagen. De heer M. Senior, vader van den jongsten verdachte, nam het gebeurde nogal makkelijk op en kwalificeerde het geval als een kwajongensstreek. De heer Wiggers, reclasseeringsambtenaar, tilde de zaak nipt zoo licht en acHtte het noodzakelijk, dat jongeheer Willem een jaartje naar het Hoogeland werd gedeporteerd. Wat Dirkje betrof, voor hém noemde hij een gecombi neerde tuchtschoolstraf definitief en voor waardelijk, 'n overweging, waarmede dr. Buiskool zich niet kon vereenigen. Gerequireerd werd tegen deze jongens uit het by de justitie met een zwarte kool genoteerde deel van het arrondisse ment, Harencarspel, Warmenhuizen c.a.: voor den dikken Willem 5 maanden gevan- genistraf voorw. met 3 proefjaren met on der toezichtstelling en opzending voor den tijd van 1 jaar naar het Hoogeland; voor Dirk 6 maanden tuchtschool, waarvan 4 voorw. en 2 onvoorwaardelijk en onder toe zichtstelling. Mr. dr. Buiskool bleef zich tegen een on voorwaardelijke veroordeeling van zijn min derjarig prodeaantje verzetten. Uitspraak: Willem Pr. 6 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren en opname in de kolonie „Het Hoogeland" voor den tijd van minstens 1 jaar. Voor Dirk M. 6 maanden tuchtschool, waarvan 4 maanden voorwaardelijk en 2 maanden definitief met last tot onmiddel lijke gevangenneming van den veroordeel de. De klap op de paedagogische vuurpijl noemde de heer Wiggers dit vonnis! Speculanten op de gokzucht des volks, Een viertal zoogenaamde bookmakers, die blijkbaar heel gauw hun speculatiehetten uitzetten op de Medemblikker harddraverij, stonden heden achtereenvolgens terecht en wel de 25-jarige pikeur Wiebe Kn., als gangmaker, omdat hij bij die gelegenheid de bezoekers had geanimeerd om te wèd- den op prominente harddravers. De opbez. gem.-veldwachter v. d. Sluis zat er echter op als een bok op de haverkist, Wist ver schillende speculanten op de goklust dés volks op den bon te werken en trad thans tegen een viertal delinquenten als bezwa rend getuige op. Tegen Wiebe, wiens straf register niet geheel onbeschreven is, werd geyorderd 2 maanden gev. Uitspraak 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. Volgde de heer Adr. Joh. M. te Alkmaar, die ook op 16 Sept. te Medemblik tot wed den op een vermaard harddraver zou heb ben geanimeerd. De verdachte was echter zoo vrij belist te ontkennen. Verbalisant bleef evenwél bij zijn onder ambtseed op gemaakt proces-verbaal. De officier bleef eveneens aan den kant van den veldwach ter en requireerde hier 25 boete of 15 dagen. Uitspraak conform eisch. Verscheen in de derde plaats de heer Jan M. uit Bergen, die zich aan een soortgelijk speculatie-misdrijf had schuldig gemaakt volgens dagvaarding. Hij was beter geoutilleerd als verdachte en had mr. Herman Scholten zijn juridische belangen toevertrouwd, welke verdediger op zijn beurt de veroordeelde in de vorige zaak als getuige decharge voor het voet licht bracht. Het is begrijpelijk dat met een serieus verdediger als mr. Scholten deze zaak niet zoo glad marcheerde en den ge- tuige-verbalisant werd het Vuur nader aan de schenen gelegd en ook met de rechter lijke autoriteiten werd druk gediscussieerd. Door den getuige a décharge werd ver* klaard, dat hij 5 van verdachte in ont vangst had genomen. Het was geld dat hy van verdachte te goed had. De officier wees op de vele moeilijkheden, die het constatee- ren van dergelijke feiten opleveren en vor derde 25 boete of 15 dagen. Mr. Scholten ontkende dat het vereischte bewijs hier zou zijn geleverd en conclu deerde na een uitvoerig pleidooi vrijspraak. Vonnis 25 boete of 15 dagen. Tenslotte werd behandeld de analoge zaak tegen Simon de VI., varkenskooper te Wy- denes. 't Was hier weer geheel 't zelfde. Ook deze amateur-bookmaker zou gelegenheid hebben gebpden tot wedden, wat door den tongvaardigen varkenskooper echter vurig werd ontkend. Hij zou zijn favoriet hebben geanimeerd tot harder loopen. De onwrik bare v. d. Sluis liet zich echter niet van zijn stuk brengen en persisteerde bij de waar neming in zijn procesverbaal vastgelegd. Tamme eenden achterover gedrukt. Een klein mannetje, die zich voorstelde als Pieter D., landbouwer te Barsingerhorn, had de officier in de schoenen geschoven, dat hij drie, althans eenige tamme eenden wederrechtelijk zich had toegeëigend, eigen dom van den heer M. v. Leyen, die zeven exemplaren had gemist en er drie aan de markt als zijn eigendom had herkend. De heer Pieter D. nam echter de beschul diging niet en verscheen heden op de zon- daarsbank, met mr. Wynne als raadsman en verdediger. Deze jurist deed de dubbelzin nige vraag aan den getuige, of hij bekend was met het bekmerk van verdachte. De heer C. Slijkerman uit Heerhugowaard had eenden verkocht aan v. Leyen en deze eenden waren in de korf van Slijkerman gemerkt alvorens ze aan v. L. werden over gedaan. En op de Purmerender markt had Slijkerman dri% eenden gezien, die het bek merk van bovenbedoelde eenden droegen. De heer Slijkerman deed dienaangaande een mooi geïllustreerd en humoristisch verhaal, dat echter niet in het voordeel was van den zich van den domme houden den verdachte. De officier vermeende dat het bewijs er voldoende dik op lag en vorderde 4 maan den gevangenisstraf. Mr. Wijnne was onvoldoende voorbereid en refereerde zich, doch vermeende dat de gevorderde straf wel wat heel hoog was, reden waarom pleiter ten dien aanzien cle mentie inriep en verd. wenschte te zien opgelegd een voorw. straf of een geldboete. De officier protesteerde. Een voorw. straf voor iemand die niet wil bekennen is on bestaanbaar en een geldboete kan de man niet betalen, ergo de officier persisteerde. Vonnjs 25 boete of 15 dagen en boven dien 2 maanden gev. voorw. met 3 proef jaren. Een brutale dievegge. De niet verschenen mej. Alida Wilhel- mina A., had op verschillende tijdstippen in October de familie de BoerDuits te Alkmaar in kwaliteit van werkster, bena deeld voor een bedrag van 167, door zich uit den spaarpot van mevrouw de Boer dit bedrag toe te eigenen. Onder het gestolene bevonden zich diverse gouden tientjes. De langvingerige juffrouw was al te voren veroordeeld en de proeftijd was nog niet eens om. Gerequireerd werd tegen deze dievege 5 maanden gevangenisstraf. Uitspraak conform. Met een gummislang Heldersch gemeentegas afgetapt. Aan dit listige feit had zich op 19 No vember schuldig gemaakt de 69-jarige weduwe Naatje de B., gehuwd geweest met A. H. H., wonende te Helder. Bij het op nemen van den meter had de beambte der gemeente, H. Reekers, deze clandestiene leiding ontdekt. Zij stond heden deswege te recht en erkende zelf de leiding op boven omschreven wijze tot stand te hebben ga- bracht. Zij deed het reeds 3 jaar lang en 8 jaar geleden had ze dat kunstje al geleerd van een kennis uit Amsterdam. De kwade opzet was hier dus duidelijk aangetoond. Bovendien was de juffrouw reeds eenmaal wegens diefstal veroor deeld door dë rechtbank te Alkmaar. De politierechter noemde haar handelwijs wel treurig. De officier bleek ook niet bijster met het oude vrouwtje te sympathiseeren en vor derde 55 boete of 30 dagen, waarin inbe grepen het bedrag van 30 aan gestolen gas, waarmede zij de gemeente Helder volgens lage schatting had benadeeld. Mr. Arnold Veltman, verdediger, stelde hét geval wat meer gunstig en onschuldig voor en verzocht het opleggen van een meer aannemelijke boete voor het oude mensch, dat van f 13 per week moet leven. Uitspraak 25 boete of 10 dagen. Weer een Heldersche familieruzie, familie ruzie. Er bestaat in Den Helder een familie, die voortdurend in de Alkmaarsche rechtszaal terugkeert als gevolg van veelvuldig voor komende conflicten. Heden was het weer de petroleumventer Age Jan B., die zyn nicht, mej. A. v. d. SelRunnenberg, op 23 November met een steen in het gelaat zou hebben gegooid, waardoor zij bloedend werd verwond. Vol gens verdachte had zijn nicht, die aan 't straatschrobben was, met een bezem zijn paard geliefkoosd, wat thans door nicht werd ontkend. Ook dezen morgen waren er weer onaangenaamheden gezegd in den boe zem der familie Verdachte had twee klachten tegen zijn familie ingediend bij de Heldersche politie. Op verzoek van den verdediger, mr. dr. Buiskool, werden twee leden van de familie Bethlehem, 'n jeugdige stalknecht en de 63- jarige Sieze Rijkers, als getuige a décharge gedagvaard. De jeugdige stalknecht Jan Age ver klaarde, dat niet zijn broer, maar hij den bewüsten steën had gegooid. Nicht v. d. Sel liet zich echter niet van de wys brengen en zei op verdachte wijzende: Hij heeft het gedaan! Op den mofgen van de terechtzit ting was er nog weer oneenigheid tusschen de familieleden voorgevallen. Den officier hingen deze voortdurende Bethlehemsche en Runnenbergsche twisten danig de keel uit en requireerde in casu het feit bewezen achtende, 30 boete of 15 dagen hechtenis. Mr. dr. Buiskool beriep zich op de ver klaring van den jongen Bethlehem en achtte de zaak te twijfelachtig voor een veroor deeling en concludeerde vrijspraak, subsi diair een lichtere boete. Vonnis niet malsch: 1 maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf. TONNEMA CIE - SNEEK PABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNT Twee roode kooien gestolen. De tuinder Paulus D. te Grootebroek had op 19 October met behulp van een scherp voorwerp en 'n vaartuig ontvreemd ter; nadeele van L. Boekweit, wiens kooien blijkbaar zeer begeerlijk zyn, twee roode kooien. Door Paulus werd het feit erkend en er volgde veroordeeling wegens strooperij met behulp van een vaartuig tot 20 boete of 10 dagen. Een reuze groote mond opgezet. De niet verschenen heer Jan Klein had op 9 December den Enkhuizer politieagent Christiaans bedreigd met doodslag of al thans zware mishandeling, en hem boven dien nog bedreigd met de klomp en hem nog de huid volgescholden. Deze combinatie was voldoende om hem een vonnis, te be zorgen van 2 maanden gevangenisstraf. Met de vuist gewerkt. De 24-jarige slager J. Groot te Hoorn werd op 10 Nov. onthaald op een stomp van den heer Adr. Chr. D., wien hy om geld maan de. Eisch en vonnis 20 boete of 10 dagen hechtenis. Mishandeling. De visscher O. P., woonachtig te Den Hel der, reeds eenige malen veroordeeld wegens minder eervolle feiten, had zich nu weer te verantwoorden wegens mishandeling van zekeren Fr. Pronk, die er met zijn meisje van door was gegaan. Hij erkende loyaal en werd veroordeeld tot 15 boete of 10 da gen hechtenis. Nog een oud zaakje. Een landarbeider uit Grootebroek, Nic. B., die in 1932 bij verstek was veroordeeld tot 2 maanden gev. ter zake een te Enkhuizen gepleegde openbare schennis der eerbaar heid en inmiddels in Keulen was gaan wonen, was thans nog tegen dit vonnis ir. verzet gekomen. De zaak werd op grond van het zedekwetsende met gesloten deuren behandeld. Zitting 14 Januari. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken vorige zitting. Joh. H., grondwerker, Alkmaar, gedeti neerd, diefstal onder verzwarende omstan digheden, tusschenvonnis, onderzoek ge schorst. Petrus v. d. W., schilder, gedetineerd, als voren. Jacob W., Meyer V. en Julius A., allen te Amsterdam, gelegenheid geven tot hazard spel, ieder 25 boete of 15 dagen. Doeke V., koopman te Alkmaar, gedeti neerd, verduistering en heling, 6 maanden gevangenisstraf voorw. met 3 proefjaren en in vrijheid gesteld. Hendr. KI., transportarbeider, Zijpe, ge detineerd, verduistering van bontjekker, 6 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren en op te leggen bijz. voorwaarden, waaronder opneming in Hoog-Hullen, voorts in vrijheid gesteld. Willem Leendert M., Helder, zedemisdrijf art. 239 strafrecht, 6 maanden gev. 85. De orkestleden bevochtigden hun droge keleh en ook alle toeschouwers leschten hun dorst. Niemand lette op den nieuwsgierigen Pat. Daar kwam Pit aandragen met twee glazen limonade. 86. „Ik vind die dingen zoo eigenaardig", zei Pat tegen zijn broer. „Als je blaast en je drukt op die knoppen, dan komt er muziek uit. Zal ik het eens probeeren?" „Niet doen jo", fluisterde zijn broer verschrikt. „Als Pieterse het ziet, zijn we verloren. Ik weet wat beters".

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7