Oledit&zaAen ■tëfieepsüjdUiQen JiuHsl £M Wetenschap Spoct Jtackt&eckfUea Staatsloterij Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Ernstige mishandeling door een hoofdagent van politie. De Cruquius, een van de drie stoomgemalen, waarmee de Haarlemmermeer is droogge legd, zal n.1., nu het buiten werking is ge steld, niet worden afgebroken, maar worden ingericht als technisch museum voor be- m alings werktuigen De desbetreffende overeenkomst is in bij zijn van de prinses onderteekend. H.K.H. heeft daarna voor de ontvangst bedankt en de hoop uitgesproken dat de Croquius nog lang aan het thans gestelde doel zal beant woorden. Vervolgens heeft ir. Bijl een korte voor dracht gehouden over de Haarlemmermeer en de drooglegging. Ten slotte heeft men de Ir. v. Sandick- kamer bezocht, waar aan de prinses de her inneringsmedaille van de Croquius en het eerediploma zijn uitgereikt. EEN KOOPMAN ZOEK. Van reis naar Dusseldorf niet teruggekeerd. Zaterdag is de heer M. uit Eefde, handelsrei ziger van beroep, die vaak in West-Duitsch- land vertoefde, met den heer K. uit Apel doorn in een auto naar Duitschland vertrok ken. Tot heden is de heer M. niet uit Duitschland teruggekeerd en zijn verwan ten meenen dat hem iets ernstigs is overko men. De heer K. heeft den heer M. Zater dag het laatst gezien. Hij is hem in Dussel dorf kwijtgeraakt en heeft nog den gehee- len nacht naar den heer M. gezocht, even wel zonder resultaat. Een stadgenoot van den heer M. is naar Dusseldorf vertrokken teneinde daar een nader onderzoek in te stellen. De politie van Eefde is van het geval in kennis gesteld. Gisteren heeft een familie lid van M. per telefoon den Nederlandschen consul te Dusseldorf mededeeling van de vermissing gedaan en hem verzocht een onderzoek te willen instellen. over het hoofd getrokken en zijn hand ver wrongen. Onder zijn jas kon hij nog zien, dat de M. hem zoo mishandelde. Later zat Smit vol bloed, nadat hij door de M. op nieuw op den grond was gegooid en met be hulp van een boei werd mishandeld. Hij werd toen door 4 agenten vastgehouden en toen kwam de M. met een sabel op hem af. Ook werd hij achter op zijn hoofd geslagen, waardoor hij een sterk bloedende wond ont ving. Het bloed liep hem over zijn gelaat. Daar is hy door de M. ingesloten. Getuige Smit vroeg toen een dokter, waarop werd geantwoord: „ga je roes maar uitslapen". Later kwam de M., die zei: „nou laat ik je hier zitten en dan gaan we Maandag op transport". „Dat durf je niet", zei getuige toen! Vervolgens kreeg hij een kroes water, waarvan hij niet dronk, maar alleen zijn mond spoelde. Getuige wist nog altijd niet, waarom hij was ingerekend. Den volgenden morgen werd getuige vrijgelaten. Hij voelde zich te suf om een dokter te consulteeren. Dat heeft later zijn vrouw gedaan. Er werd geen proces-verbaal tegen hem opgemaakt. BLOEDDORSTIGE HONDEN VERSCHEUREN SCHAPEN. Eigenaars voor de rechtbank. Het vorige jaar October hebben veehou ders in de buurt van de Nieuwe Meer on der Amstelveen groote schade geleden, doordat honden tientallen schapen hebben doodgebeten. In totaal voor 1200 schapen werden afgemaakt. Drie terriers van de gebroeders K. hadden waarschijnlijk deze „moorden" op hun geweten. De politie waarschuwde den eigenaar van deze bloed dorstige huisdieren, doch het resultaat bleef uit. lederen dag sneefden schapen en kippen onder de felle beten van de terriers. Op Donderdag 7 November werd onder de schapen van den veehouder v. Duinhoven te Sloten een zware razzia gehouden. 's Morgens zag de eigenaar enkele ge wonde dieren rondloopen, een was dood gebeten en een ander was de sloot inge jaagd. De politie besloot in te grijpen en de drie terriers werden „aangehouden" en „in ver zekerde bewaring" gesteld. Om zekerheid te krijgen, stelde dr. Van Ledden Hulse- bos een onderzoek in; deze deskundige trof in de faecaliën schapenwol aan. De gebroeders K. stonden gisteren te recht voor de Amsterdamsche rechtbank om zich te verantwoorden wegens de ge dragingen van hun honden. De agent, als getuige gehoord, verklaar de, dat in korten tijd 1200 schade was toegebracht door de beruchte honden van K., die door iederen veehouder in de buurt werden gevreesd. Verdediger mr. Mendels: Zijn de verdach ten voldoende gewaarschuwd? Getuige: Ik heb herhaaldelijk gezegd ze vast te houden en voorzichtig te zijn, om dat ze steeds achter de schapen jagen. De deskundige heeft schapenwol gevon den en dat heeft allen twijfel op. „Ik geloof niet, dat er schapenhaar in een honden maag groeit". Een dierenarts, a décharge gedagvaard, had den volgenden dag in den bek van de honden geen schapenhaar aangetroffen. Desk. ach te het niet onmogelijk, dat het haar toevallig in de maag van de dieren is gekomen; overal ligt in dien tijd wol, aan alle hekken zitten vlokken De officier grondde zijn requisitoir op het rapport van dr. van Ledden Hulsebos. Mede gehoord de getuigenverklaringen achtte spr. bewezen, dat de honden de schapen hadden aangevallen. Het O. M. requireerde tegen den eenen verd. 15 boete, t. a. van diens broer re quireerde hij vrijspraak. De kantonrechter had den eenen broer veroordeeld tot zes dagen hechtenis en den ander vrijgesproken. Mr. Mendels pleitte vrijspraak. Meervoudige strafkamer. (Zitting van Dinsdag 21 Januari). De ontslagen hoofdagent-rechercheur Hendr. Herm. de M. te Hoorn was gedag vaard om in de middagzitting als verdachte te verschijnen, op grond van het hem te- laste gelegde feit, dat hij in den laten avond van 18 Maart 1933 den thans 50-jarigen arbeider Johannes Smit had mishandeld door hem tegen de grond te duwen, hem te stompen, met de gummistok op zijn hoofd te slaan, enz. De heer Smit was zich niet be wust iets strafbaars gedaan te hebben, doch hem werd door verdachte een schop tegen zijn maag gegeven, waardoor Smit kwam te vallen. Hij werd toen naar het bureau ver voerd, waar de agent, die Smit al eens meer uitgedaagd had, hem zeide: „hier heb je nou ons tweegevecht". Getuige had echter geen lust in dit tweegevecht en had tegen de M., toen deze hem aanviel, gezegd: „schei er uit"! Hij liet daarop zijn mes zien. Dit mes werd hem ontnomen. Er kwamen meer agenten bij. Zijn overjas werd hem /fefledec&wdsche Jandfiasta Q-nnns ?Q CT.-TU»P CT- - De commissaris van politie, de 57-jarige heer C. C. G. Dokter, werd gehoord als getuige. Hem werd gevraagd of hij ook een nachtrapport had gelezen, waarop ge tuige antwoordde dat was gerapporteerd dat de getuige Smit was gearresteerd omdat hij in staat van dronkenschap verkeerde en hij toen met een mes had gedreigd. Het mes was in beslag genomen en bleek een broodmes te zijn. De punt was er af gebro ken. De zaak was niet verder voortgezet in 't belang van Smit die dan gevaar liep dat zijn patroon hem zou ontslaan. De commissaris woont boven het politie bureau doch had niets van het tumult ge hoord. De arrestant is hem niet vertoond geworden en in de cel was getuige niet ge weest. Op de vraag van den officier antwoordde de commissaris van rolitie, dat het hem niet bekend was, dat Smit om een dokter ge vraagd had. Smit zei, dat het mes een knipmes met afgesleten punt was en geen broodmes. Ge tuige had 's Maandags zijn ontmoeting aan zijn patroon verteld en deze had hem gead viseerd naar den burgemeester te gaan, maar de burgemeester wilde hem blijkbaar niet ontvangen. De president begreep niet waarom Smit zich niet direct naar den commissaris had begeven met zijn klacht. „Och", zei Smit, „dat had me tóch niet gegeven" De patroon van Smit had hem gezegd, dat de zaak voor den burgemeester in orde was gemaakt. Het kwam den officier vreemd voor, dat de man, die alleen in staat van dronken schap verkeerde en niet de orde verstoorde, met zooveel geweld naar hët bureau wefc gebracht. De president begreep op zijn beurt niet, dat een dergelijk ernstig geval niet nader ns onderzocht. Het was een ernstig ingrijpen in de vrijheid van een persoon. Dit moest toch ter kennis van den officier van justitie zijn gebracht. De commissaris had ook bij den officier geen rapport uitgebracht. De agent Bakker onderschreef in hoofd zaak het verhaal van Smit. Deze was zonder eenige geldige reden aangegrepen door de M. en gruwelijk mishandeld. Sm't - dronken. Bij het overbrengen was Bakker niet geweest. Hij had de M. wel in het arrestantenlokaal met de gummistok zien slaan. Voorts was er geen sprake van een broodmes, doch van een knipmesje. Agent Bakker staat by den commissaris van politie bekend als een betrouwbaar ambtenaar. De agent Post was met collega Bakker op surveillance geweest bij den trein, die de bedevaartgangers voor den stille omgang zou vervoeren. Zij hadden Smit ontmoet en deze was niet onbekwaam. Wel had hij hen met een lantaarntje belicht. Getuige was door de agent de M. weggestuurd toen deze Smit ontmoette. In de verte had de agent toen nog geschreeuw gehoord. Bakker had hem later verteld dat Smit mishandeld was. Smit werd beschouwd als dronken, doch dat was hy niet, zei Bakker. Later had getuige den arrestant gezien. Zijn kleeren waren inder daad bebloed. De agent Gelderbeek, in dienst te Haarlem, vroeger te Hoorn, had destijds Smit op het bureau zien brengen. Hij was waarschijnlijk dronken. Getuige had niet gezien, wat er in de wachtkamer was gebeurd. Wel had hy de M. over Smit gebukt gezien. Voorts had hij nog een knipmes gezien, geen broodmes. Hij was niet bij het overbrengen naar de cel ge weest. Getuige Bakker, nader nog gehoord, ver klaarde dat naar zijn meening op last van de M., agent Selderbeek hem moest bewa ken, opdat hij niet in aanraking met Smit zou komen. De heer Schermer, wijnhandelaar te Hoorn en patroon van getuige Smit, had op Maandag 18 Sept. bij Smit opgemerkt, dat hij een wond had by het oog en toen het verhaal van het voorgevallene aangehoord. Hij had Smit geraden, naar de burgemeester te gaan, wat Smit niet had gedaan. De heer Schermer, die dacht dat Smit zich had mis dragen had de zaak toen verder onderzocht. Smit was geen dronkaard. De heer P. A. Schneider, een collega van Smit, had de wonden van Smit gezien, niet de wond aan het achterhoofd. Smit had ge zegd, dat hij door agent de M. zoo was toe getakeld. Requisitoir. Hierop kreeg de officier, mr. Hymans, het woord en begon te verklaren, dat de afwe zigheid van verdachte hem speet. Hij zou hem dan eens goed onderhanden hebben ge nomen. Thans kon de officier kort zijn. Hij nam aan dat het bewijs der mishandeling vast stond. Wat Smit betreft, van hem had de officier den indruk, dat hij ook nogal gauw opspeelde maar dronken was hij niet geweest. Misschien had hij een biertje ge dronken. In strijd met zyn plicht had de verdachte getuige Smit ingerekend en er gerlijk behandeld. Met geweld werd deze onrechtmatig naar het bureau gesleept en daarna hevig mishandeld, hoewel hy niets gedaan had. De officier, die plotseling in deze zaak moest optreden, meende in de stukken te hebben gezien, dat de zaak niet was gerapporteerd, vermoedelijk met het doel ze in den doofpot te stoppen. Niets is naar voren gekomen, dat pleitte in 't voor deel van den verdachte. Meenende de zaak voldoende te hebben toegelicht, achtte de officier deugdelijke gronden aanwezig om tegen den gewezen hoofdagent 3 maanden gevangenisstraf te vorderen. Door onvoorzichtigheid zyn huisge zin in groot gevaar gebracht. Op 26 November stond terecht de 36-jarige brandstofhandelaar Jan K. te Westerblokker, die in den avond van 21 September de roeke loosheid beging, in zijn aan de woning verbon den brandstoffenbergplaats bij het licht van 'n stormlamp uit een met 20 L. benzine gevulde melkbus de benzinetank van zijn vrachtauto te vullen,, met het resultaat, dat door de benzine dampen brand ontstond, zóó ernstig, dat zijn kinderen, die in de nabijheid sliepen, alleen met levensgevaar gered konden worden en het geheele perceel overigens afbrandde. Aan dezen onvoorzichtigen huisvader was ten laste gelegd schuldmisdrijf art. 158 2o strafrecht, waarin een maximum vrijheidstraf of een geldboete van ten hoogste 300 is be dreigd in casu het door schuld veroorzaken van brand, waardoor levensgevaar kon ont staan. Volgens verklaring van den verdachte was zijn pakhuis of schuur electrisch verlicht, doch omdat hij bij het vullen van de tank juist dit licht onderschepte, had hij de stormlamp ge bezigd. Door den verdediger, mr. v. d. Loos, was een getuige-deskundige gedagvaard, de heer Frits Ringers, commandant der Alkmaarsche brandweer, die echter door een begrafenis verhinderd was, reden waarom uitstel van be handeling werd verleend tot heden. Voorts werd alsnog besloten den heer J. C. Pauwels, garagehouder te Alkmaar, eveneens te hooren in verband met het benzinegevaar. De eerste deskundige, de heer Ringers, achtte het vullen van een auto uit een melk- achtte het vullen van een auto uit een met benzine gevulde melkbus niet extra gevaarlijk, wanneer een behoorlijk groote trechter ge bruikt wordt. De menschen zijn soms zeer roe keloos met benzine, het is zelfs niet uitgesloten dat men er een sigaar bij rookt. Wat hier gebeurd was, meende de deskun dige, stelde geen grove schuld vast, hoewel het altijd onvoorzichtig is. Vervolgens werd gehoord de heer Pouwels, die verschilende vragen richtte tot den ver dachte betreffende den trechter en de wijze van gieten, wat ook de vorige deskundige reeds ter sprake had gebracht. De officier achtte thans grove schuld niet aanwezig maar hoopte, dat het voor den ver dachte een goede les zou zijn geweest om in 't vervolg niet zoo roekeloos te zijn, wat ook als waarschuwing kon gelden voor anderen op zijn dorp. Ten slotte werd vrijspraak gere- quireerd. Mr. v. d. Loos kon kort zijn en refereerde zich aan dit requisitoir. (Wordt vervolgd). lingen 8090 cent; Uien 2—2.30; Grove uien 2.202.50. Aanvoer: 24800 K.G. Roode kool; 9900 K.G. Gele kool; 23200 K.G. D. witte kool en 10.000 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 21 Jan. '36. 1000 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 2.70; 17400 K.G. Uien: grove 2.402.50, uien 2.20—2.40, drielingen 0.80—1, gele nep 2.70—3; 2100 K.G. Peen 1.20— 1.40, kleine Peen 60 cent; 350 K.G. Kroten 2.70—4.10; 53100 K.G. Roode kool 3.70 8.20, doorschot 3.20—6.80; 18800 K.G. Gele kool 3.50—7, doorschot 3—4.90; 95400 K.G. D. witte kool 2.40f 5, door schot 2.504.30, alles per 100 K.G. JUBILEUM WILLEM VAN DER VEER. 25-jarig tooneel-jubileum. Op Woensdag 5 Februari a.s. hoopt de populaire tooneel-kunstenaar Willem van der Veer, in den Stadsschouwburg te Am sterdam, zyn zilveren tooneel-jubileum te vieren, in den rol van Hans van Wyk in „Liefde", komedie in drie bedrijven door Jaop van der Poll. De schrijver heeft dit stuk speciaal voor Willem van der Veer geschreven, zoodat den acteur alle gelegenheid geboden wordt zyn zeer bijzondere tooneel-gave te toonen. Willem van der Veer zal o.a. terzijde worden gestaan door mevr. Esther de Boer Van Rijk, die ondanks haar spreekwoor delijke vitaliteit, den rol van Oud-Groot- moedertje zal creeeren. Om dezen avond voor den jublilaris tot een schoone herinnering te maken zijn tal- looze vrienden en bewonderaars in de ge legenheid te stellen zich te verheugen over krachtig Nederlandsche tooneelspelkunst, heeft zich een huldigings-comité gevormd, bestaande uit de heeren Herman van den Eerenbeemt, voorzitter; Bernard van Vlij men, secretaris; H. D. v. Dellen, penning meester; en de heeren Merens en Fred. v. Monsjou, terwijl de wethouder van Kunst zaken, de heer E. Boekman zich bereid heeft verklaard het Eerevoorzitterschap te aanvaarden. Een groot aantal vooraan staande Amsterdamsche tooneelliefhebbers zyn toegetreden tot een comité van Aan beveling. EN 580-452 2—0 596-474 2—0 545-565 0—2 454-471 0—2 Biljarten. BILJARTBOND „ALKMAAR OMSTREKEN". De uitslagen van de verleden week ge speelde wedstrijden zyn als volgt: Afdeeling I De Drie Ruiten I—O.K.K.I De Driesprong IZ.E.K.Z.? I Excelsior IKijk Uit I Afdeeling II Excelsior n—O.K.K. II Z.E.K.Z.? II-De Drie Ruiten H 366-423 0—2 Krijt op tijd I—Kyk Uit II 433-467 02 Afdeeling III Kyk Uit III-De Driesprong Hl 360-305 20 De Drie Ruiten IIIO.K.K. III 357-286 20 Het programma van deze week luidt: Afdeeling II Excelsior IIDe Driesprong II Kijk Uit IIDe Drie Ruiten H Krijt op tijd IZ.E.K.Z.? II Afdeeling III De Driesorong IIIExcelsior III O.K.K. III—Kijk Uit III 21 K. N. S. M. Januari van Alicante naar Januari te Kopen- naar Achilles Malaga. Ragamemnon 21 hagen. Bacchus 21 Januari C. Finisterre gepass. Bodegraven 21 Januari te Cristobal. Calypso 21 Januari te Burriana. Fauna 21 Januari te en van Triest Sushak. Ganymedes 21 Januari te Constantza. Hebe 21 Januari van Belize naar Li- vingston. Hercules 20 Januari van Dikili Calyves. Hermes 22 Januari te Amsterdam. O. Nassau 19 Januari van Curacau Pto. Cabello. Orpheus 21 Januari te Stettin. Perseus 21 te en van Cadiz naar Malaga, v. Rensselaar 22 Januari te Amsterdam. Theseus 21 Januari te Amsterdam. Tiberius 21 Januari te Alexandrië. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". Chr. Huygens, thuisreis, van Genua 21 Januari Madoera (S. J. P. L.) te Beira 20 Jan. Poelau Tello( thuisreis, te Hamburg 21 Januari. Toerisme. RALLY MONTE CARLO 1936. De Nederlandsche Fordrijders Bakkér Schut-de Beaufort zijn gister te Tallinn aangekomen. De wegen langs deze route zyn buitenge woon slecht, terwijl de rijders bovendien nog met enkele sneeuwbuien hebben te kampen gehad. Alles is wel. naar naar STOMPETOREN. werd Dinsdagavond AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJJZEN. AMSTERDAM, 22 Jan. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 17.500 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 22 Jan. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 247 Vette kalveren, le kw. 60—67 cent, 2e kw. 50—58 cent, 3e kw. 42— 48 cent per K.G. levendgewicht; 44 Nuch tere kalveren 4—7.50; 276 Varkens, wegende van 90—110 K.G., 45—46 cent en kele hooger noteering, zware varkens 43— 44 cent en vette varkens 42—43 cent per K.G. slachtgew. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Jan. 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 14000 K.G. Roode kool 3.30—6.70; 8500 K.G. Gele kool 1.10—7.20; 23000 K.G. D. witte kool 1 4.60; 25000 K.G. Uien 2— 2.30, grove 2—2.40, gele drielingen 80—90 cent en gele nep 3.40; 1550 K.G. Breekpeen 1.40, alles per 100 K.G. 1800 st. Ruige gele kool 1.10—2.50. WARMENHUIZEN, 21 Jan. 1936. Roode kool le s. 6—7.60, 2e s. 7.10; Gele kool le s. 6.60, 2e s. f 2.906.30; D. witte kool le s. 4.10—4.50, 2e s. 3.20—4.50; Drie- Bridge. BRIDGEN TE In café Renses een groote bridgewedstrijd gehouden. Prijswinnaars waren: Groep B, oneven: 1. C. M. van Veen en M. Pranger 11 ptn.; 2. D. Kronenburg en P. Renooy 20 ptn., 3. mej. D. Jonker en W. de Boorder 25 ptn. Groep B, even: P. Slot en K. Korver 14 ptn., 2. Piet Korver en Jac. Korver 25 ptn., 3. J. Jonker en B. Appel 26 ptn. Groep A, oneven: 1. A. W. de Koning en G. de Koning 28 ptn., 2. G. Porsius en B. de Boer 32 ptn., 3. K. Schermerhorn en S. Visser 32 y, ptn. Groep A, even: dr. Elema en mevr. Ele- ma 28 ptn., 2. mevr. Mulder en H. Da ve laar 29 ptn.. 4. dr. Heringa en S. Beurs 34 ptn., 4. K .Kuiper en A. Smit 36 ptn. Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. De sprints van Dinsdagmiddag brachten weinig verandering in het klassement en zoo was de stand gisterenavond 8 uur de volgende: 1. CharlierDeneef 37 pnt.; 2. Buysse Billiet 31 pnt.; 3. Depauw—van Nevele 30 punten; Met één ronde achterstand: 4. Loncke— Martin 27 pnt.; 5. Piet van Kempen— Broc- cardo 15 pnt.; 6. Schön—Aerts 12 pnt.: Met drie ronden achterstand: 7. v. viock- hoven—van Buggenhout 8 pnt.; Met vier ronden achterstand: 8 Gehr Vroomen 26 pnt.; Met zes ronden achterstand: 9. Meer- schaert-Degraeve 34 pnt.; 10. Carpriaux- Verhaeghen 7 pnt.; 11. Smets-Hagelstecn 7 punten; Met zeven ronden achterstand: 12 Fal"k Hansen Danholt 17 pnt.; 13. Haezcndonckx Verreycken 12 pnt. Alle andere koppels waren 8 of meer ron- den achter. ™'enaT 'ag b« het be«in van dezen a ,d °P.d* 15e P»aats met 9 ronden achter stand. Hy heeft tot nu toe onvoldoenden I twee dagen zijn soepelheid heeft herkre anders geven wy Pellenaers weinig kaii°n' een goede plaats. °P Bij de sprints van gisterenavond werd weer fel gejaagd en het waren Aerts *r Schön, die zich aan den kop van het v plaatsten. Het Fransch—Nederlandsche k pel BroccardoPiet van Kempen rydt ficreser. end nu toe uitstekend, alhoewel wat veerd, tactisch de goede kansen afwacht Dammen. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP De 16de party te Leeuwarde De 16de party tusschen Vos en Rauchen bach om het wereldkampioenschap gisteravond te Leeuwarden gespeeld Wit: J H Vos Zwart: M. Raichenbach 1. 33—28 18—23 2. 39—33 12—18 3. 31—27 1721 4. 3731 21—26 5. 44—39 26V37 6. 42X31 20-24 7. 47—42 1420 8. 41—37 7—12 9. 4641 1014 10. 34—29 23X34 11. 40X29 1—7 12. 27—22 18X27 13. 31X22 5—10 14. 3731 24-30 15. 35X24 19X30 16. 11—37 20—25 17. 39—34 30X39 18. 43X34 14—19 19. 49—43 10—14 21. 45—40 18X27 20. 43—39 12—18 22. 31X22 7—12 23. 37—31 19—24 24. 29X20 15X24 25. 42—37 12—17 26. 34—29 17—21 27. 29X20 21—27 28. 32X21 16X18 29. 20—15 14—19 30. 37—32 19—24 31. 50—45 11—17 32. 40—34 2—7 33. 45—40 7—11 34. 40—35 8—12 ■35. 34—29 Na nog een tiental zetten eindigde dt partij in remise. (Niet officieel) 5de klasse, 3de lijst Trekking Tan Woensdag 22 Januari 1936 Hooge Prijzen f 1000— 1982 14422 18919 t 400.— 6648 15175 16670 f 200.— 5703 8832 f 100.— 2399 3210 5783 8876 13538 15393 17194 19888 Preien van 70.— 118 119 252 326 442 608 637 718 822 1043 1055 1082 1263 1302 1320 1349 1370 1543 1591 1599 1758 1816 1900 1919 2049 2067 2325 2584 2605 2631 2672 2876 2885 3152 3235 3561 3644 3665 3335 4399 4436 4999 5021 5047 5144 5167 5276 5336 5348 5385 5487 5576 6602 5700 5857 «»S 6372 6409 6425 6458 6530 6574 6630 6739 6760 6794 7010 7101 7188 7309 7382 7447 7526 7536 7731 7755 7775 7943 8180 8248 8267 8630 8718 8847 9071 9208 9523 9560 9715 9778 9894 10111 10135 10273 10278 10342 10544 10678 10701 10729 11029 11079 11146 11150 11247 11249 11320 11403 11745 11789 11838 11965 12122 12134 12192 12229 12336 12477 12501 12503 12563 12575 12649 12696 12744 12818 12925 13107 13379 13406 13468 13616 13740 13782 13851 13872 13971 13980 13990 14024 14027 14038 14099 14364 14412 14476 14558 14651 14873 14922 14931 15174 15302 15309 15520 15870 15978 16012 16083 16175 16259 16292 16888 17010 17027 17448 17475 17665 17681 17775 17831 17853 17874 18294 18384 18464 18516 18533 18596 18682 18710 18804 19003 19097 19753 19770 20113 20212 20346 20438 Nieten 3 62 179 236 281 291 395 413 447 636 640 685 803 999 1027 1046 1146 1205 1223 1288 1327 1460 1542 1551 1555 1627 1629 1631 1702 1703 1728 1754 1766 1770 1826 1954 1962 1909 2005 2128 2156 2168 2208 2220 2279 2312 2359 2370 2411 2486 2540 2621 2634 2636 2651 2685 2700 2701 2759 2813 2964 3000 3009 3055 3080 3151 3178 3179 3289 3314 3360 3394 3411 3439 3459 3462 3624 3691 3719 3746 3752 3777 3778 3805 3937 3941 4022 4110 4126 4156 4167 4174 4192 4274 4280 4329 4343 4347 4435 4450 4451 4458 4472 4478 4515 4529 4584 4596 4669 4843 4845 -«1 4909 4913 4945 4946 5070 5075 5169 52. 5256 5334 5358 5473 5495 5687 6764 585a 5859 5892 5896 5968 6042 6065 6071 6074 6097 6156 6179 6269 6284 6299 6306 6307 6320 6363 6393 6557 6569 6601 6616 6677 6728 6781 6810 6812 6818 6858 6871 6903 6930 6944 6980 7002 7019 7060 7104 7184 "222 7237 7311 7312 7389 7413 7415 7431 7446 7465 7491 7494 7550 7588 7697 7899 8136 7720 7770 7814 7842 7883 7966 8034 8270 8335 8411 8436 8484 8501 8575 8598 8615 8623 8627 8629 8631 8703 8725 8796 8968 9096 9111 9163 9250 9256 9475 9526 9531 9601 9624 9625 9724 9726 9752 9759 P798 0803 9891 9943 9962 9990 9991 10006 10523 10529 10572 10608 10614 10645 10653 10703 10772 10788 10807 10814 10836 10677 10927 10939 10058 10959 11064 11090 11139 11282 11325 11350 11370 11391 11444 11452 11473 11524 11545 li5*9 11596 11641 11778 11783 11803 11901 11932 11983 12036 12044 12048 12072 12102 12110 12311 12368 12378 12387 12504 12547 12567 12627 12712 12779 12896 12933 13000 13017 13044 13095 13098 13113 13117 13134 13248 13292 13312 13370 13380 13561 13601 13634 13658 13716 13741 13752 13769 13785 13813 13901 13936 13939 13961 13975 14140 14171 14372 14432 14448 14564 14647 14669 14670 14673 14686 14696 14707 14735 14807 14819 14827 14834 14902 14949 14993 15033 15060 15078 15091 1511' 15156 15180 15236 16377 15383 15414 15416 15434 15559 15581 15597 15613 15693 15719 15736 15781 15786 15825 15802 15987 16071 16111 16132 16206 16214 16233 16237 16277 16281 16302 16323 1641? 16418 18487 16512 16537 16593 18596 16625 16669 16693 16721 16730 16732 16798 16845 16885 16867 17013 17025 17037 17040 17043 17049 17114 17170 17269 17289 17317 17331 17360 17365 17514 17535 17565 17618 17620 17638 17654 17676 17710 17750 l'Bl1 17821 17833 17930 17971 18037 18043 18102 18146 18245 18271 18356 18376 18420 18521 18567 18584 18637 18639 18718 18741 18769 18859 18884 18907 19006 19024 19102 19138 19234 19310 19337 10440 19451 19452 19460 19487 19502 19511 19667 19683 19689 19697 lw7"0 19750 19819 19867 19907 20023 cfo„„ t v...u™alUr.i 20W2 20164 20204 20225 20260 20368 20395 20484 eun van Juul van Hevel die op het laatste 1 20485 20512 20555 20672 20575 20610 20675 2069' moment voor Braspenninx was ingevallen 1 ^l12 20781 20897 20995 20913 Het valt te hopen, dat Van Hevel na een of Verb€ter)ng2» 5e klas, 2e lijst: 8309 m. z 8308, na een of #457 m, <70 m z 9457j z 18660

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 1