Aqmda 'fcoMHciaat 'Rieuw& Amstecdmtscfie Jieucs -l 2^> föücqcdijke Stand Stad en Omgeving. Weec&ecufit heiloo prolqhoajie Vo,I„, w. pc. H.d„ 2 i st. maartensbrug burgerbrug nieuwe niedorp De val van het Kabinet-Laval. V'A,. 5'/, "Vis i 10% 11-Vis 10% u/v, Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 én van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hartedief (rom.); hoofdrollen Shirley Temple en James Dunn. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het leven is niet zoo kwaad (Holl. amusements film); hoofdrollen Lou Bandy, Fientje de la Mar, Dolly Mollinger. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De weggeloopen bruid (amus.); hoofdrollen Robert Young en Evelijn Venable. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 23 Januari. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering De Rozenkrans. 8 uur, in de bioscoop Harmonie, vertoo ning film De laatste Milliardair, voor de Volksuniversiteit. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, opvoe ring „De vreemde reis" door kinderkoor Harmonie. Vrijdar 24 Januari. 8 uur, hotel De Nachtegaal, alg. verg. Alkm. IJsclub. ernstige moeilijkheden ontstaan. De vrede is gehandhaafd, onze verplichtingen jegens den Volkenbond zijn vervuld, onze vriend schappen en bondgenootschappen zijn on gerept, de onafhankelijkheid van onze bui- tenlandsche politiek is verzekerd en ver sterkt: dit zyn de resultaten. Frankrijk blijft meester van zijn bestaan. Deze politiek heeft op alle punten niet op gehouden de goedkeuring van de Fransche Kamers te winnen. De vorige week bleek by éen stemming over de algemeene poli tiek; waarbij de kwestie van vertrouwen was gesteld, de bestaande meerderheid nog toegenomen. Hoe zwaar mijn taak ook was, ik zou die hebben voortgezet, maar de nieuwe polite- ke toestand belet mij dit. De handhaving van een nauwe eenheid tusschen de in de regeering vertegenwoordigde partijen bleef de wezenlijke voorwaarde van mijn actie. Deze noodzakelijke samenwerking is niet meer mogelijk. Een partij heeft het initiatief genomen deze samenwerking aan haar vertegenwoordigers in den boezem van het kabinet te verbieden. Nu ik mij te rugtrek meen ik, als belooning voor mijn poging, het recht te hebben aan allen on der de huidige omstandigheden een nood zakelijk voorbeeld van kalmte, koelbloe digheid en eenheid te vragen. De ontslagbrief van de radicale ministers. Herriot, Bonnet, Paganon, Bertrand, de radicale ministers, die zich van Laval heb ben afgescheiden, zeggen in den brief aan Laval, waarin zij hun besluit, om uit het kabinet te treden, mededeelen: Uit een overweging van trouw aan onze partij en eerlijkheid jegens u, beschouwen wij het als een daad van politieke recht schapenheid, wanneer wij u ons ontslag als leden van de regeering aanbieden. Het schijnt ons inderdaad, dat wij u niet meer de onmisbare medewerking van onze vrienden kunnen verschaffen om u in de Kamer de noodzakelijke meerderheid te waarborgen. De aftredenden betuigen teh slotte aan Laval hun erkentelijkheid voor de aan houdende welwillendheid, die hij geduren de acht maanden van samenwerking zijn ministers heeft betoond. Een afzonderlijke brief van minister Marin. Louis Marin, behoorend tot de groep van het Republikeinsch Verbond, minister zon der portefeuille in het afgetreden kabinet, heeft aan president Lebrun zijn ontslag verzocht in een afzonderlijken brief, waarin hij de redenen heeft uiteengezet, waarom hij niet zijn handteekening wilde zetten on der den collectieven ontslagbrief van het kabinet. Marin schrijft ojn.: Daar ik de thans geopende crisis, die ge boren is uit ongrondwettige en onparlemen taire handelingen, als zeer nadeelig voor het land beschouw, daar zij, in het bijzonder op financieel gebied en op dat van de buiten- landsche politiek verschrikkelijke gevolgen kan hebben, wil ik voor de reeks daden, die er zijn gepleegd, en die niet uitgaan van de meerderheid der leden van het kabinet, geen enkele verantwoordelijkheid mede dragen. Het kabinet Laval, dat nu is afgetreden, had, zonder den steun der radicalen niet kunnen bestaan. Van daar, dat Laval in Juni Herriot en een aantal radicale mi nisters in zijn combinatie heeft opgenomen. Onder de radicalen is echter toenemende ontevredenheid over de daden van het ka binet Laval ontstaan. Lavai's bezuinigings- credieten hebben ontevredenheid gewekt, zijn politiek in het Abessinisch-Italiaansche conflict bevredigde de radicalen, onder wie men de sterkste voorstanders van de sanctie- politiek jegens Italië vindt, niet Herriot heeft aanvankelijk getracht zich vrij te maken van den dwang van de machtige radicale partij door af te treden als haar voorzitter. Ten slotte heeft hij gemeend, beter te doen Laval maar in den steek te laten. Het waarom nu hij eenmaal lid van de regeering was is niet duidelijk. Toen de radicale ministers zich bij Herriot aan sloten, was het kabinet-Laval, dat nog pas een behoorlijke meerderheid in het kabinet had behaald, vernietigd. Zonder een neder laag in het parlement te hebben geleden heeft het zijn ontslag aan den president van de republiek aangeboden. Maandenlang is de politiek van Laval voortgezet met de medewerking der radicalen; zij is goedge keurd door de radicale ministers en door een aantal radicale stemmen gesteund. De plotselinge ommekeer der radicalen is even min te verklaren als te rechtvaardigen. De gezags-crisis, waaraan Frankrijk lijdende is, houdt aan. Poincaré in 1926, Laval en Tar- dieu tusschen 1928 en 1932. Doumergue in 1934, Laval opnieuw in 1935 hebben ge tracht in te grijpen: blijvend resultaat is niet bereikt. Zoodat men zich nu moet afvragen welke gevolgen de val van het ministerie Laval op het vertrouwen in de financiën van het land, ja, op de openbare orde moet hebben. Welk ministerie kan bij de huidige samen stelling van de Kamer van zijn leven zeker zijn? Centrum en gematigden zullen niet voor een radicaal kabinet stemmen, mocht dit aan het bewind komen en het is te vreezen, dat een combinatie van ministers, voortgekomen uit de intriges der laatste dagen, aan gezag te kort zal komen en im- popluair zal zijn in het land. Toch zou het logisch zijn zoo de presi dent van de republiek aan een radicaal opdracht gaf een nieuw ministerie te vol gen; logisch ook, dat de radicalen met den steun der socialisten met wie samen zü hun campagne tegen Laval hebben gevoerd, zouden regeeren. Het lot van Frankrijk zou dan worden toe vertrouwd aan de radicale party, die zich aangesloten heeft by het z.g. volksfront, waartoe behalve de socialisten ook de com munisten behooren. Een kabinet van nationale eenheid mag, na de door de radicalen tegenover Laval aangenomen houding, uitgesloten worden geacht. Een concentratie-kabinet? Tot hoe ver zou dit zich, met de verkiezingen in zicht, naar rechts moeten uitstrekken? Reeds zijn er stemmen opgegaan om tot Kamer-ontbinding over te gaan, die door de vervroegde verkiezing eener nieuwe Kamer zou kunnen gevolgd worden. Ten slotte zyn er ook stemmen opgegaan voor de vor ming van een kabinet, dat de zaken zou blyven afdoen tot aan de verkiezingen. Gemakkelyk zal de thans ontstane crisis in elk geval niet zyn op te lossen. Namen van kabinetsformateurs. Bouisson heeft de opdracht het nieuwe kabinet te vormen, niet aanvaard. Hy meen de, dat hy dit zóó kort na zyn herkiezing tot Kamervoorzitter niet kon doen. Herriot formateur? Gisteravond om acht uur heeft president Lebrun zyn besprekingen in verband met de oplossing der crisis afgebroken. Volgens een bericht van Reuter zou de president van de republiek aan Herriot opdracht geven een kabinet te vormen. Men verwacht echter, dat ook Herriot de opdracht zal afwyzen. Lebrun zal dan, naar men vermoedt, Yvon Delbos, voorzitter van de soc. radicale fractie, met de kabinets formatie belasten, die overigens ook wel zal weigeren. Dan komt, gelooft men, een soc. radicale senator, Marcel Regnier, of Albert Sarrout aan de beurt. Wie zal premier worden? Naar in politieke kringen wordt verno men zal Herriot, die hedenochtend by den president der republiek werd ontboden, de opdracht tot het vormen van een nieuw ka binet van de hand wyzen. Vermoedeiyk zal dan den voorzitter van de rad.-soc. kamer fractie Delbos deze taak worden aangebo den en indien deze eveneens zal weigeren, wat wel waarschyniyk is, noemt men Reg nier, minister van financiën in het afgetre den kabinet, en senator Sarraut als opvol gers van Laval. KLEUTERONDERWIJS IN BERGEN. Men schryft ons: Nu door de weigering van „Volksonder- wys" om samen te werken centraliseering van het kleuteronderwys in deze gemeente onmogelyk is geworden, zal naar wy ver nemen ook de „Berger Schoolvereeniging" binnenkort een kleuterklasse aan haar school verbinden, welke echter in meer dan één opzicht zal afwyken van de andere. Allereerst wat de grootte der klassen be treft, omdat kleine klassen, waarin vol doende bewegingsvryheid mogelyk blyft, door de schoolvereeniging als een der eerste voorwaarden voor goed kleuteronderwys wordt beschouwd. Nadere by zonderheden zullen spoedig bekend gemaakt worden. Bouwarbeiders bond. De Algemeene Ned. bouwarbeidersbond hield Dinsdagavond een vergadering in „De Rustende Jager", waar het hoofdbe stuurslid Kaper sprak en een film van „Rood Weenen" vertoonde. De voorzitter, de heer P. Greeuw, weidde uit over het belang, dat geiykgezinden ge zamenlijk optrekken en roemde het vele, dat is gedaan in cursusvergaderingen e.d. Sinds de vorige samenstelling van den raad hebben we ook rekening te houden met de fascisten en hen, die voor hen of door hen in den raad zyn gebracht. De samenstelling is heel wat anders dan vóór de verkiezing. De heer Kaper begon met een inleiding over Oostenryk en speciaal Weenen. Deze millioenenstad heeft tyden gekend van grooten bloei. Eerst ging spr. terug tot de middeleeuwen om te komen tot het verval. Met groote sprongen kwam spreker tot den bloeityd. Hy stond uitvoerig stil by wat door de soc.-dem. was tot stand gebracht, en sprak daarna over het Dollfuss-bewind. Hierna werd de film vertoond als aan vulling van het gesproken woord. Het be zoek viel ons niet mee. van Donderdag 23 Januari 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1931 4 1934 4 Ned.-lodië 1934 4 193-» A 5H Duitschland 1930 idem met Icettingverklaring. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd Baak Handel Mpi) Cert 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. B1NNENL. Vorige koers 98J/., 97'/, 973/4 22 s/. 24'/, 1151/, 134 5fc% 89 Vs 110'/, Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent 28'/. 4b 6 i/, 247 Calvé Delft Cert. NederL bord ex 40 afst Philips Gloed. Gem Bezit 21j'/. Untlever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleb Steel Citie, Sgrvice Stee' co mm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden2T Dito actions if> un MIJNBOUW. io w Alg bxplor. Mij. Rediane Lebong PETROLEUM Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell (Inioo Tide Water RUBBhRS Amsterd Rubber Dell Bat Rubber Hessa Ru her Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Railw. Cert Union Pacific 106% 35'/, 19% 29'/, 2'/lS 28'/, 5'/is 244'/, 141'/, 13.1/, 27'/, 171 199»/, 215'/, 233% 98'/, 24'/, 10"/i, 9% 122'/, 73 9t'/, 41V, 71'/, 12 54 190 201'/, 200 40'/, 8'/g 71 pl.m. 1.30 98Vts 98 Vis 96-'/, 96 V, 23 24'/, 59 90 28»/, 246 220V, 36 17% - 31 2% 2vV, 24"/, 144-5 124 2t>/, 172 201'/, 221 2i4'/,-$ 99V, 24'/, 11 10% 124'/,-J 74 99 42 54'/, 190 207 203 41'/, 9'/. 71 pl.m. 1.45 59$-flC| 89'/, pl.m. 2.00 97'/, 97'/, 96%-f 96% -I 241/, 60'/, 89'/, -90 pl.m. 2.15 23 24 55'/,-60 89'/. 28'/, 28'/, 219-20 2l9f-20 220 106-Vg-i 106VS-7 K6»/g.| 17% 177/w 2-% 30$ 30$-% 27a 2%-7. 29$ 29'/, 29$-7w 7461/, 245V,-6 ?45'/,.i "31/, 143»/, 12 1221/, j 122 1/, 2ö'/, 2b»/, 234$ 11 10»/,. 124J 74 98'/, 2»/,% 54-»/, 189 90 234'/,-f 99|-i00 124|-5$ 74 98f 100 43'/, 7l'/,-2i 531-4'/, 235-1/, 99$-HO 124J 5$ 74'/, 191 71'/. 191 «Noteering per 50 e* coupon WISSELKOERSEN AMSI r.P" M. Vorige NIET OFFICIEEL New;York kOD.deD Berlijn t f Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm ltsl'4 ....al koert 7 2i>V, 59 221/, 9 70»/, 24.92 47 9/ 32 50 37 50 36 50 20 15 Oo.OO Koert op heden 2 uur 1.47% 39.22V, 9.71'/, 24.90 47.92 32 60 37 60 36 60 2010 00.00 Bestrijding runderhorzel. In café Kossen alhier werd een byeen- komst gehouden door de vereeniging van oud-leerlingen van den landbouwcnrsus te St. Maartensbrug, teneinde te komen tot doelmatige bestryding van de runderhorzel. Hiertoe waren op uitnoodiging aanwezig vertegenwoordigers van de zuivelfabrieken „De Eensgezindheid" te St. Maartensbrug, ^De Dageraad" te Burgerbrug en „De Tyd- geest" te St. Maarten. Staande de vergadering werd een com missie benoemd, welke een bestrydingsme- thode zal uitwerken teneinde de schadely- ke horzel zoo doeltreffend mogelyk te be- stryden. Staatspensionneering. De afdeeling Burgerbrug van den Bond voor Staatspensionneering hield een propa- ganda-avond in café Langendyk alhier. De heer H. Bruin Nzn. van Alkmaar be handelde het onderwerp „Niet versagen" in een vlotte en aangename rede, waarin het doel van den bond werd uiteengezet en aller medewerking werd ingeroepen om „oud en arm" de wereld uit te helpen. Voorts werd de voor zich sprekende film „Oud en arm" vertoond. Tenslotte bracht de heer P. Cloeck zyn zeer gewaardeerde levensliedjes ten ge- hoore. Twee oude dames te water. Een dezer dagen gingen twee reeds be jaarde dames uit de Moerbeek naar huis, toen zy ongeveer by het, pengebouwtje op de hoek by de boerderij van den heer Zy- pe een auto achterop hoorde komen. Voorzichtigheidshalve waarschuwden zy elkaar voor dit naderend onheil en beiden haalden dan ook fiks naar rechts uit, zoo ver mogelyk op de grasberm, maar helaas weken zy zoo ver uit, dat zy hun even wicht niet meer konden bewaren en elkan der vastgrijpend in de sloot terecht kwam. Gelukkig kwam op dat moment juist de heer K. van Nieuwe-Niedorp per auto voorby en waren de beide dames met zyn krachtige hulp weer spoedig op het droge. Thuis konden de drenkelingen verder van den ergsten schrik bekomen. PROVINCIE-PERSONEEL. Salarisregeling in Noordholland. De Nederlandsche Federatieve Bond van Personeel in Openbaren Dienst heeft een adres gezonden aan de Provinciale Staten van Noordholland, waarin er met klem op wordt aangedrongen, het voorstel van Ge deputeerde Staten inzake de verlaging der loonen en salarissen van het personeel In dienst by de provincie en provinciale In stellingen, niet te aanvaarden en dus aan de desbetreffende aanmaning van den mi nister van Binnelandsche Zaken niet te voldoen. ALKMAAR. GETROUWD: Johannes Petrus Putter en Bernhardine Hermine Görgen. GEBOREN: Eerlanda Clasina, d. van Frederik Willem de Waard en Aaltje Lubertha Burgers. Cornelis Dirk, z. van Theodorus Bakkum en Adriana Bleeker. OVERLEDEN: Jan Frans 63 jaar. Andries Oudes 75 jaar. WONDERLIJK GOED AFGELOOPEN. De auto vernield, de bestuurder ongedeerd! Een zeer merkwaardig auto-ongeluk Is gistermiddag naby Hoorn gebeurd, merk waardig wat den afloop betreft. De reiziger der firma Berkhout alhier reed met den wagen in de richting Hoorn, komende uit Schellinkhout. De breede weg wordt vlak by de poort te Hoorn smaller en op die vernauwing staat een hek. Waar schyniyk verblind geworden door een tegenligger, is de bestuurder met volle vaart tegen het hek opgereden. Een zware balk van het hek trof den wagen en drukte zich onder den motorkap en het dashboard door den wagen, om tegen de achterzyde der carosserie aan te botsen. Gelukkig schoof de balk precies langs de bestuurdersplaats, zoodat de bestuurder zelf niet geraakt werd. Door de botsing was hy natuuriyk het beheer over den wagen kwyt geraakt en de auto kantelde van den dyk af. Ook daarby bekwam de bestuurder geen enkel ongeluk. De wagen werd natuuriyk vrywel geheel vernield en is door de firma Met alhier gister nog naar haar filiaal in Hoorn en vanmorgen naar de werkplaatsen in Alk maar vervoerd. HEDENAVOND GEEN POLO WEDSTRIJDEN. Uitgesteld tot nader order. In verband met totaal onvoorziene om standigheden zullen de vastgestelde en aan gekondigde waterpolowedstryden, welke he denavond in de „Overdekte" gespeeld zou den worden, niet door gaan. Deze wedstrijden (D.A.W.—A.D.Z., voor de dames, en D.A.W.—D.W.R., voor de hee- ren) zullen tot nader order worden uitee- steld. Ook het wekelyksche clubuur van D.A.W. komt hedenavond te vervallen. BRANDSTOFFENBIJSLAG WERKLOOZEN. Voorzooveel noodig wordt de aandacht van werkloozen, die brandstoffenbyslag ontvangen, er opnieuw op gevestigd, dat zy daarvoor de cokes tegen 0.65 per H.L. kunnen afhalen, zoowel by de gasfabriek als y e p-aatselyke bi andstoffenhandelaren. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 23 Januari. Medegedeeld door het kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 764,1 m.M. te Toulouse. Verwachting, geldig tot den avond van Vrydag 24 Januari: Meest matige westelyke tot zuidelijkt wind; aanvankelyk opklarend met weinig of geen neerslag; later weer toenemende bewolking met regenkans; iets kouder det nachts; overdag weinig verandering in tem peratuur. Weerovenicht. De depressie, naby en over Scandinavië blyft stationnair. Thans vertoont zij twee kernen, één naby de Shetlands en één over midden-Noorwegen. Sedert gisteren is zy echter wel wat opgevuld. Een secundaire uitlooper, welke heden nog hier te lande regen bracht, bevindt zich thans over west- Duitschland, alwaar eenige stations regen melden. Een daalgebied, dat gisteren over de Alpen lag trok naar centraal-Europa, waar het zware neerslag veroorzaakte. Over zuid- Frankryk vormde zich een hooge druk- gebied, dat echter nog maar weinig te betee kenen heeft In het esten bevindt zich op den oceaan weer een nieuwe depressie. Be halve over de Britsche eilanden, waar het wat zachter werd, is vrywel overal de tem peratuur gedaald. De vorst is in Scandinavië weer wat toegenomen. In midden-Duitsch- land vroor het hedenmorgen licht Het weer blyft verder in het heele noordelijke ge deelte van het waarnemingsgebied nog re genachtig. Ten onzent is voor zich de in vloed van de volgende depressie ook eenige temperatuursdaling in den nacht waarschyn iyk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.54 uur licht op. BOTSING. Gisteravond te omstreeks 10 uur kwam een luxe apto in botsing met het gazonhek op den hoek Heerenlaan-Vrouwenlaan in den Bergerhout, waardoor het hek werd vernield en de aauto zoodanig beschadigd, dat daarmede niet verder gereden kon worden. De wagen is weggehaald door de garage Dam aan het Scharloo. De auto bestuurder was vertrokken. Er wordt door de politie een onderzoek ingesteld. BEEEDIGD. Hedenmorgen is voor de Arrondissement*- Rechtbank Deëedigd als advocaat en procu reur mr. A. W. Kamminga te Alkmaar, Oudegracht 227. HET ORANJE-HOTEL TE BERGEN IN BOD GEBRACHT OP 3400». Voor Bergen was het heden een bijzon dere dag. Om 10 uur zou n.L in „De Rus tende Jager" ten overstaan van notaris van Riet de verkoop van het bekende „Oranje-Hotel" plaats hebben. Volgens plaatselijk gebruik werd met de veiling om 11 uur aangevangen, om den caféhou der gelegenheid te geven onder de be langstellenden de noodige kopjes koffie te serveeren. Een 60-tal personen, makelaars, hotel- en pensionhouders, gepensionneerden, vaklieden en renteniers woonden, met den vertegenwoordiger van een hypotheek bank, de veiling by. Ruim 30 jaar hebben wij op dergelijke veilingen als afslager den heer C. Meijer gekend, die steeds op geestige wijze de belangstelling wist gaande te houden. Hoewel hy ook ditmaal aanwezig was, liet thans zyn zoon om klokslag elf de hamer vallen, om aandacht te vragen voor den notaris, voor het voorlezen van de algemeene en byzondere voorwaarden. Van de bijzondere voorwaarden vermel den wij, dat de koopkosten tot 25000 7 bedragen, boven 25000 tot 50.000 1750 plus 6)4 van het bedrag boven 25.000. Voorts werd medegedeeld, dat de koo- per het recht heeft om den inventaris, die de volgende week Woensdag geveild wordt, in zyn geheel, verhoogd met 10 te naasten. De garage is voor 10 per week verhuurd. Over 1935 moet de kooper nog de grondlasten 138, de rioolbelasting 59.77 betalen. De Hoogheemraadschaps- lasten bedragen 24.38, de polderlasten 0.75, de waterleiding 11.40 per kwar taal minimum en de personeele belasting 521.60. Na de voorlezing klonk de energiek uit gesproken vraag van den jeugdigen vei lingmeester, wie hem hielp opbieden. Een stilte volgde, doch eindelijk klonk het eerste bod van 10.000, waarop van de notaristafel spoedig een bod van 20.000 volgde. Tot 30.000 werd hierop dit bod telkens met 1000 verhoogd, waar op tot 34000 verhoogingen met 500 volgden en aangezien dit bod door niemand werd verhoogd, werd vastgesteld, dat tot de volgende week Donderdag het beken de „Oranje-Hotel", dat 10 jaar geleden nog voor 96000 verkocht werd, in bod stond op 34.000. Wanneer dit bod de volgende week niet verhoogd wordt, dan zal deze bieder (vermoedelyk de hypotheekhouder) voor 36.542.77 eigenaar zijn. De slechte toestand in de Nederlandsche hotelindustrie komt ook bij deze verkoo- ping wel sterk naar voren.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3