Agenda KIJKENisKOOPELCLOECK Stad en Omgeving. RADIO-REPORTAGE. De wereld luisterde VERDUISTERING IN DIENSTBETREKKING Een bedrag van f 6000 zoek. Het kan nog wel meer zijn. De dader gevat Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, Maan dag en Dinsdag, hoofdnummer Mazurka (dram.); hoofdrollen Pola Negri, Albrecht Schoenhals, Ingeborg Theek en anderen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het spoor in de wildernis (Wild-Westfilm); hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het leven is niet zoo kwaad (Holl. amusements film); hoofdrollen Lou Bandy, Fientje de la Mar, Dolly Mollinger (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Schots en Scheef (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor alle leeftijden. Dinsdag 28 Januari. 9.30 uur, gebouw Molenbuurt no. 1, verg. Ned. Bond van Winkel- en magazijnbedien den. Volksuniversiteit, cursus zonnestelsel. Woensdag 29 Januari. 8 uur, Harmonie, opvoering „De schamele straatzanger en het miraculeuze Lieve Vrouwke". 8 uur, de Unie, Nat. Jongeren Verbond, rede mr. Wendelaar, lid Tweede Kamer. 8 uur, Waakt en Bidt, hulpzendingsvereen. „Het Mosterdzaadje", spreker J. Swijnen- burg, evangelist onder de joden te Zeist. 8.15 uur, Volksuniversiteit, cursus karak terkunde. Donderdag 3" Januari. 8.15 uur, geref. kerk te Alkmaar, vocaal concert chr. mannenzangvereeniging De Lofstem, van Broek op Langend ijk. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van „Het kind van de buurvrouw" door het ensemble Bouber, onder auspiciën van het comité voor tooneeluitvoeringen. 8.15 uur, De Unie, concert dameskoor Pro Arte. Om iets te zien van de belangstelling voor den dooden vorst moet men meer naar het Zuiden gaan, naar de Thames, en dan de rivieroever een paar kilometer opwaarts' volgen. Uit de lichte nevel duiken ragfijne vor men op, als door een Japansche artist in grijze tinten op zijdenpapier gepenseeld. Massieve, degelijke toren, door een volk gebouwd dat schijnbaar geen haast had en in de realiteit wortelde, bekroond met speel- sche opengewerkte koepels. Een reeks brugbogen koepelt naar den overkant van de rivier en verliest zjc£u,in den mist. Een sleepboot schiet er onder door, regen slaat haar rook neer. Het zijn de parlementsgebouwen, waar het lichaam van den koning rust voor de laatste gang naar Windsor aanvangt, het park, dat hieraan grenst, langs de straat naar de rivier, en over de lange Lambeth brug tot bijna de andere zijde van de rivier schuifelde een menschenmassa voort, vele rijen diep, een paar kilometer lang. Het was het laatste défilé van het volk voor hun vorst. Negenduizend menschen per uur passeerden de katafalk. Uren lang. En dagen lang zal dit zoo voortgaan. Het duur de ongeveer een uur voor men van Lam- beth-brug tot den ingang van het Parle mentsgebouw was gekomen. Bij Lambeth-bridge sloot ik mij aan. Langzaam maar zeker gingen wij vooruit. Er werd niet veel gesproken. Verschillende mannen droegen medailles; ook oude vrouwtjes soms: herinneringen aan in den wereldbrand verloren zonen Het was een gemengd gezelschap, waar ik mij bevond: taxi-chauffeurs, priesters, werkloozen, intellectueelen, schoolkinderen en veel vrouwen. Langs het hek van Mil- bank gaande, stond links een groot stand beeld van brons: Auguste Rodin's beroemde groep „De burgers van Calais". Het was of de beelden van de wanhopige boetelingen meewandelen op dezen duisteren tocht Aan de straatzijde stonden de politie-agenten schouder aan schouder. Dan, verder-op bij het parlement, weer een standbeeld: Richard Leeuwenhart. Te paard gezeten was hij als een wachter voor het gebouw, met opgeheven zwaard. Dan verstomden ook de laatste gesprek ken, die over het koningshuis gingen. De poort van Westminster Hall was bereikt. En meteen verstomde het geluid van de voetstappen, de grond was dicht met tapij ten bedekt. Een donkere gang, dan, plotseling, na een buiging de Hall. Stilte. In twee rijen pas seerden wij de baar, waarop de doodkist rustte, bedekt met koninklijken standaard en kroon, zooals deze gisteren door Lon- den's straten gegaan was. Het licht van en kele kandelaars wierp een helder licht op dit middelpunt. Aan het hoofdeinde stond een gouden kruis. En rondom stond de wacht: garde-officieren of Yeomen of the Guard. Onbeweeglijk. De stilte leek hoorbaar te worden. De hooge kaarsen in de kandelaren droegen onbeweeglijke vlammen. Van uit de hooge koepels der Gothische gewelven, waarvan de kruisribben omlaag daalden langs den grauwen muur, tot op de hooge poorten, met Gothische heraldiek en blad-emblemen versierd, straalt een zacht geheimzinnig licht van luchters, mysterieus en indruk wekkend. Men hoort niets anders dan het schuifelen der voeten over de breede tegels en steenen treden der trappen. Na uren en uren wachten: enkele minu ten van eerbied aan den voet van het hooge praalbed met de kist onder den leeuwen standaard, de stille bloemen en het gouden kruis. Het was als een fantoom. Het had iets onwezenlijks door de volkomen onbe weeglijkheid der figuren, en rondom: de yeomen, het hoofd gebogen, steunende hun met de punt naar beneden gerichte helle baarden en de groote garde-officieren nog grooter lijkende door hun hooge berenmut sen of hun enorme witte pluimen. Lang zaam schuifelden wij verder. De enkele oogenblikken, die het publie.c in de zaal doorbracht, kort, te kort helaas, maar het kon niet anders, maakten een diepen, onvergetelijken indruk. En weer, zoo van een indruk in den an derend vallend: een poort daglicht. Dreunen van zwaar verkeer, het ner- veuse loopen door Londen. Het was of wij tot het leven terugkeerden. De koning van het grootste rijk ter we reld is heden ten grave gedragen. En we derom heeft het technische wonder, de radio, ons in staat gesteld van een zoo sporadisch voorkomende gebeurtenis mid dels den aether, indrukken op te doen. De geheele wereld was in staat mee te luisteren naar hetgeen de diverse repor ters daarvan aan hun landgenooten ver telden en in gedachten hebben we evenals toen koning Albert en de nog onvergete lijke koningin Astrid ten grave werden gedragen, dezen laatsten gang meege maakt. Hoe geheel anders was deze re portage in vergelijking met de droeve uit vaart van koningin Astrid. Toén een blij-stralende zomerdag, als symbool van een te vroeg heengegane jeugd, thans en het is treffend, zooals ook deze dag in zijn weersgesteldheid symboliek tot uitdrukking komt een somber-trieste lucht, egaal grijs, geen lichtplekje is te bekenneneen bejaard en hooggeëerd vorst wordt naar zijn laat ste rustplaats gedragen. Hij, de groote koning George V wordt door heel zijn volk vergezeld tijdens de zen laatsten gang en de Vlaamsche repor ter verhaalt hiervan met een prachtige tonatie in zijn stem. Immers, als hij vertelt van de ontroe rende oogenblikken, welke zich heden nacht klokslag 12 uur hebben afgespeeld bij de baar van den grooten doode in Westminster Hall, toen koning Edward VIII met zijn drie broers persoonlijk de wacht van hun geliefden vader kwamen aflossen, kunnen wij ons dat zoo goed voorstellen. Het is alsof we dan de on zichtbare toeschouwers zijn van deze diep-tragische plechtigheid. Hoor, slechts met nauwelijks waarneem baar geluister doen de wachts van de be reden lijfgarde plaats maken voor deze met recht koninklijke aflossing. Zie ze staan, deze vier vorsten, ieder op een hoek van de catafalk, waarop het stoffelijk overschot van hun aller vader rust. Geen woord spreken ze, allen voelen zij het ontroerende van dit oogenblik aan, zij, als laatste wakers van hem, die hen vieren zoo lief had. Roerloos staan ze daar en in hun vieren leeft één gedachte: vader, gij zijt voor ons geweest het liefste, dat wij hadden rust nu zacht. Wij zullen voor moeder zorgen Zoo komt de dageraad, langzaam, maar zeker. En dan is het oogenblik gekomen, dat king Gorge zijn laatsten gang zal gaan maken. In Westminster Hall worden daartoe reeds vroeg de voorbereidingen getroffen. Bijna onhoorbaar nemen de ingewijden hun maatregelen en slechts aan een en- k:le is het gelukt, hiervan getuige te zijn. Eenvoud, dat is het grootste kenmerk van al deze toebereidselen. Hooge kaarsen werpen nog een onwe zenlijk licht in de doodenhal. Scherpe schaduwen van de inmiddels weer ver- s-henen yeomen of the gards geven aan het geheel een machtig somberen indruk. Buiten staan de troepen stil, stram en stroef en alleen monotoon klokgebeier van de Big Ben verstoort in den vroegen morgen de plechtige stilte. Daar komt het affuit aanrijden, ratelend rollen de wielen over het met zand be strooide asfalt. Het geheel heeft iets sprookjesachtigs, al die middeleeuwsche costuums, al die ceremonieele comman do's, het heeft nu veel meer met de nuch tere werkelijkheid gemeen. Op de straten, zoo vertelt de omroeper, treft men wonderlijke tafreelen aan. De dag was reeds aangebroken, toen nog honderden menschen lagen te slapen op de trottoirs, in de portieken van winkels of op de grasvelden van het Hydepark. Ondanks het feit, dat het later begon te regenen, sliepen velen onbekommerd door. Werkloozen en andere arme lieden gebruikten stapels couranten als kussens, anderen hadden wollen dekens en zelfs heetwaterkruiken meegebracht. Op één plaats zag men vrouwen, die er niet voor teruggedeinst waren matrassen mee te brengen. Zij hadden zich in slaap zakken gehuld en sliepen Men zag ook beter gekleede personen, die vergeefs naar een leege plaats op de tribune zochten. Ja, zoo zegt de Vlaamsche omroeper, zelfs 35 pond werd er geboden voor een plaats. Café's en restaurants waren overvol en tegen 9 uur begon het te motregenen, om echter omstreeks tegen half tien op te houden om plaats te maken voor een ma ger zonnetje, dat door zware wolkenban ken heenbrak. Bij de Marble Arch deed zich een inci dent voor, dat niet onvermeld mag blijven. De dicht opeengedrongen menschenme- nigte wist door de politieafzetting heen te dringen, waardoor gedurende drie kwartier groote verwarring heerschte. Een 20-tal mannen en vrouwen moest dientengevolge door den geneeskundigen dienst worden behandeld. De vrouwen, die in zwijm waren gevallen, werden over de hoofden van de toeschouwers heen aan de leden van de eerste hulp overgereikt, De soldaten en politie-agenten wisten de orde tenslotte op goedmoedige wijze te herstellen, hoewel het nog geruimen tijd duurde voordat de rijweg waa vrijge maakt. Toen de sto*t de Cenotaaf voorbij trok, brachten de konujfl tQ het militaire saluut. De zon brak thans krachtig door de wolken en bescheen dit treffende moment. De vrouwen bogen het hoofd, toen hun „Queen Mary" voorbij ging, zwaar in rouw gehuld. Wanneer de koninklijke familie West minster Hall bereikt heeft, worden na dat allen eenige oogenblikken bij hun ge liefden doode verwijld hebben de al lerlaatste maatregelen getroffen om de kist met het stoffelijk overschot van de catafalk te nemen, om haar straks van deze plaats naar het affuit te rijden. Zie, daar komen in eerbiedigen pas de hooge officieren, aan wie dit is opgedra gen. Hun prachtige uniformen vormen een schitterenden aanblik tegen den don keren achtergrond. Nadat de kist op de schouders is ge plaatst, gaat het met tragen pas naar bui ten, waar tienduizenden getuige willen zijn van dezen voor Engeland zoo karak- teristiek-traditioneelen uitvaart. Kort klinken over de stille straten de comman do's en nauwelijks is de kist op het affuit geplaatst of de stoet komt in beweging. Wederom evenals toen koning George van Sandringham naar Westminster Hall werd vervoerd vlak achter het kanon de nieuwe koning met zijn broers en zijn zwager. Daarachter de leden van het ko ninklijk huis en dan, in een bonte rij, de tientallen hoogwaardigheidsbekleeders uit evenzoovele landen, verspreid over den aardbol. De omroeper noemt ze allen op; wij ver wijzen hiervoor naar het verslag, elders in dit nummer. Zoo gaat de droeve stoet naar Windsor. Het is twee uur Hollandsche tijd. Te Windsor wacht men Over het geheele rijk is een 2 minuten- stilte betracht en in deze oogenblikken zijn millioenen menschen met hun gedach ten bij hun vorst geweest. Overal liggen kransen, honderden en honderden. Windsor, waar koning George zijn eeuwige rust zal vinden Daar zal nu de kerkdienst worden ge houden. In de St. Joriskapel van het eeuwenoude kasteel Windsor en van daar uit zal de omroeper reportage geven. De verbinding is kennelijk iets te laat tot stand gekomen, want wanneer de Brussel-uitzending plotseling stopt en we naar Londen worden overgeschakeld, klinkt daar reeds de stem van den bis schop die zijn gebeden opzegt. Zijn stem is luid en duidelijk te verstaan. Het zijn Anglicaansche ceremonieën, welke hij aan zijn koninklijk auditorium verkondigt. „Earth to the earth" Amen. Langzaam echo's zijn stem weg, een fractie van een seconde is het stil in de kapel. Dan zet het koor een lied in, plechtig als zij het een gebed De bisschop vervolgt hierna: „The belo- ved king has gone, like a feather of his people has gone." Een korte zin, één ogenblik stilte en allen zeggen 't hem na. In 'tkort memoreert de bisschop het rijke leven van den koningof our kingagreat man. Weer een leid, waarvan de kerkgangers eenige woorden telkens weer herhalen. Aldus een dienst, zooals wij niet ken nen, maar indrukwekkend genoeg om de groote waarde ervan voor iederen En- gelschman te begrijpen. George the fifth, by the grace of God king of the English imperiam and alle the English dominions, king, but the first a soldier in our eyes. God save the king! Buiten bulderen de l^anonnen; met een stipte regelmaat hooren we doffe knallen. Het einde van den kerkdienst. Tet einde ook van de reportage, waarvan een ieder, die haar beluisterd, ontroerd zal zijn ge weest, juist om den eenvoud, waarmee een wereldvorst ten grave werd gedragen. CORRESPONDENTIE. Heeren V. en K., alhier. Tot onzen spijt kunnen wy ook ditmaal niet van de ge woonte afwijken geen critiek op critiek te publiceeren. Red. Alkm. Crt DE BLAAUBOERS OP HET RITSEVOORT. Men schrijft ons: Een excuus, Maandagavond niet te kun nen zingen, een hartelijke felicitatie van Orphus Mannenkoorlid, en... was het dan toch uitgelekt het feest dat ongemerkt zou passeeren. Mendacht er anderse over. Bloemen mand van geweldige afmeting, cadeaux, ver tolkten de blijdschau en waardeering voor het gelukkige zilverenpaar. Familie en vrienden verschenen, 't was intiem gezellig en... thans rustig en don ker op het zoo drukke Ritsevoort. Maar... was het een sprookje, klonk daar mooie mannenzang, waarlijk Orphus Mannenkoor vertolkte schoone liederen, plechtig en vol intentie klonk die heerlijke zang, het ver keer werd stil geleid, muisstil, werd pianis simo, zelfs zang met gesloten mond beluis terd, applaus weerklonk, de lichten bij de buren waren ontstoken. Bruin's bloemen magazijn eenerzij ds, de bloemenfeestdos anderzijds en daar tusschen in, het zilveren bruidspaar, waarvan de bruidegom kleiner en de kleine bruid al grooter werd van dankbare blijdschap. De eerste bruidsdag was ingeluid. Vreemd, niemand wist het, onopgemerkt zou het voorbijgaan. De koorleden ontvingen tractatie, sigaren werden ontstoken, de directeur Nico Hoo- gerwerf bedankte zelfvoldaan, hij wenschte niet te rooken, maarer verdween een fijn stuk worst in zijn binnenzak. DE POSITIE VAN DE „KERKPLEIN". Gunstiger dan verwacht werd. Naar wy van deskundige zijde vernemen, la da positie van de „Kerkplein" gunstiger dan verwacht werd. Niet alleen Maandag- i-w-A, iqgar ook Dinsdagmorgen kwam het '^pooeg om te werken. Boven dien was de zee woelig. Hierdoor komt het schip en speciaal de achtersteven meer en meer los. Men verwacht dat het weer nog gunstiger zal worden. Tot nu toe was de zee te kalm, waardoor de „Kerkplein" rustig bleef liggen, en het is dan onmogelijk het schip vlot te krijgen. Als de zee flink tekeer gaat en de „Kerkplfein" daardoor in werking komt, ver wachten de bergers beslist het schip dezer dagen vlot te krijgen. Momenteel ligt de „Kerkplein" met den kop naar zee, lood recht op het strand. Lichter naar IJmuiden terug. In verband met de goede verwachtingen blijven de sleepbooten voor anker liggen. De lichter is met het oog op het te ver wachten ruwe Weer in IJmuiden binnen- geloopen, daar deze anders zelf in gevaar zou kunnen komen. De bergers verwachten de „Kerkplein" vlot te krijgen als er nog twee driemaal gunstig water komt, dat zal dus kunnen zijn Woensdagmorgen 7 uur of 's avonds half acht. Nu het onderzoek in de verduisterings zaak ten nadeele van de firma de Erven P. Verburg is afgeloopen, vernemen wij hier omtrent de volgende bijzonderheden: De reiziger van de firma Verburg, A. van H., oud 35 jaren, heeft in deze functie ver duisteringen gepleegd, tot een totaal bedrag van 6000. Dit was voorloopig vast te stel len. Het kan ook meer zyn. Toen hy Woensdagmorgen op reis ging naar het Zuiden des lands en Vrijdag nog niet teruggekeerd was, rees er een vermoe den, dat van H. het land had verlaten. Dit bleek ook juist te zijn, want aan een dominé te Broek op Langendyk heeft van H. vanuit Parijs een brief gestuurd, waarin hij mede deelde een fout te hebben begaan, waarom hij was gevlucht. Nu wilde hij in het vreem de land trachten goed te maken, wat hij misdaan had. Hij schreef den dominé, dat hij een dubbel leven had geleid, verzocht den predikant zijn vrouw van een en ander op de hoogte te stellen en haar de ingesloten honderd gulden van het ontvreemde geld te overhandigen. De predikant stelde zich echter in verbin ding met de familie van Van H. in Zee land en met de firma Verburg, welke laat ste inmiddels ook een brief had ontvangen met de bekentenis. De fa. Verburg heeft zich toen tot den burgemeester gewend, die de politiemannen Leurink en Rood op dracht gaf, deze zaak te onderzoeken. Gebleken is, dat van H. in de afgeloopen week een pas heeft aangevraagd voor Noord-Afrika en dus voornemens was het land te verlaten. Hierbij was groote haast en hij heeft deze pas zelfs uit Haarlem ge haald. De malversaties, welke Van H. ge pleegd heeft, dateerden vanaf 1934 en de kans bestond, dat een en ander zou uit komen, daar de fa. Verburg de gewoonte heeft per Januari een rekening-courant aan de afnemers te zenden. De fouten zouden dardoor uitgekomen zijn. Het systeem van Van H. was, dat hij gelden, die hy van A. had ontvangen, gedeeltelijk verantwoordde als van B of C te hebben ontvangen, welke afnemers niet vlot betaalden en gevaar liepen, geen goederen meer van de fa. te zullen ontvangen. Hierdoor werd dit gevaar voor hun afgewend, maar dit moest tenslotte toch uitkomen. Op deze wijze heeft Van H. de firma volgens de voorloopige gegevens voor 3600 benadeeld, ten gunste van deze slechte betalers. Zaterdagmorgen werd het onderzoek met kracht aangevangen. Men kwam te weten, dat Van H. zijn vrouw ge telegrafeerd had, dat hy om 14.34 in het station te Roosendaal zou zyn, waar hy zijn vrouw verzocht te komen. In overleg met den off. van justitie te Alkmaar heeft men toen den commissaris van politie te Roosen daal aanhouding verzocht. De beide veld wachters zyn per auto naar Roosendaal ver trokken, waar zij Van H. in verzekerde be waring aantroffen. Op hem werd een -be drag van 240 francs gevonden met een kof fer, inhoudende diverse kleedingstukken, alle nieuw gekocht te Amsterdam, ter waarde van 150. Met den arrestant werd de terugtocht naar Noordscharwoude aanvaard, waar men te ruim twaalf uur arriveerde en den ar restant voorgeleidde voor den hulp-officier van justitie. Zondag werd het verhoor afge nomen, waarbij de verdachte bekende, de verduisteringen te hebben gepleegd. Toen verdachte naar Parijs vertrok, had hij een bedrag van ongeveer 1900 bij zich. Op het station in Parijs maakte hij kennis met een Duitschen heer, die een praatje met hem m. akte en hem verzocht, hem naar de Folies Bergères te geleiden, omdat de Duit- scher den weg niet wist. Van H. wist het ook niet, maar op aanwijzing van een poll- tie-agent werd aan het verzoek voldaan De Duits :her bood Van H. toen, naar deze ver klaarde, een kop koffie aan, maar toen hy in de inrichting was, is hij den Duitscher kwijt geraakt en in handen gevallen van vrouwen, die hem zijn geheele hebben en houden hebben afgenomen. Slechts 25 had hij nog over gehouden. Voorts erkende hij, een relatie te hebben te Amsterdam, welke hem ook geld gekost heeft. Volgens de thans bekend zijnde gegevens heeft Van H. 2400 ten eigen bate aangewend. Toen Van H. dus geen geld meer had, heeft hij zijn vrouw het bovengenoemde telegram gezonden met het hierDoven ge schetste gevolg. De verdachte is Maandag naar het Huis van Bewaring overgeb'acht. Voor de beide veldwachters is dit vlugge verloop wel een succes. Dat de verdachte niet uit armoede zoo handen' bl«kt- ala men weet. dat hij 300 per maand salaris genoot, met vrye reis- en verblijfkosten. Aan het blad, waarin z(j adverteert, 1 Kent SM» da betekenis van de zaak. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 28 Januari, Medegedeeld door het Ken. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoopte barometerstand 767,f m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 733,6 m.M. te Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 29 Januari: Meest matige, zuidwestelijke tot zuidelijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt; aanvanke lijk nog kans op regen; iets kouder, Weeroverzlcht, De depressie op den oceaan trok noord waarts en wordt minder diep, maar een se cundaire ligt bij het kanaal en dringt tot in zuid-Frankrijk door. De hooge druk in Scandinavië is belangrijk toegenomen, de vorst begint zich om de Finsche golf uit te breiden. De Britsche eilanden hebben krach tige tot stormachtige zuidwestelijke winden, met regen om het Kanaal. In de Golf van Biscaye stormt het uit zuidwest en in Frankrijk valt veel regen. Duitschland heeft regen in het oosten en mist in het westen. In noord-Scandinavië klaarde de lucht op maar nam de vorst iets in strengheid af, al werden nog temperaturen tot onder 25 gr. C. gemeld. In verband met de toenemenden hoogen druk in Scandinavië en de daling van den barometer in zuid-Frankrijk zyn krimpende winden met eenige daling van temperatuur te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen BAL-MASQUE. Men schrijft, ons: Het is voor Alkmaar als centrum-plaats van Noordholland van groot belang, dat het ook op amusementsgebied een vooraan staande positie inneemt en blyft Innemen. Daarom valt het te loven, dat er telkens weer organisatoren opstaan om ook in Alk maar leven in de brouwerij te brengen. Hoewel een bal-masque nu niet zoo'n schokkende gebeurtenis is, komt een derge lijk Carnavalsfeest toch voor op het win ter- programma van elke stad van beteekenis. Ook dit jaar zal Alkmaar zijn bal-masqué hebben en wel op initiatief van het dans instituut A. Englander Jr. Maandag 24 Februari a.s. kunnen de in woners van Alkmaar en omstreken in alle zalen van 't Gulden Vlies de bloemetjes buiten zetten, want op dien dag zal door bo vengenoemd instituut 'n gemaskerd bal ge houden worden, dat zal klinken als een klok. Niet minder dan twee uitstekende Bands zullen zich afwisselend laten hooren, terwyl de zaal een speciaal Carnavals-aanzien zal krijgen. Allen, die een echt vrooüiken avond wil len meemaken, kunnen dezen datum nu reeds daarvoor reserveeren. VAN HUIS WEGGELOOPEN. Sinds Zondagmiddag wordt te Zuid- scharwoude vermist het 13-jarig zoontje van den heer J. Dirks. Zondagmiddag is de jongen het huis uitgegaan. Maandagavond was hy nog niet teruggekeerd. Verscheidene personen hebben hem Zondagmiddag nog zien wandelen tot aan Alkmaar toe. Nadien heeft men niets meer van hem gehoord. Men vermoedt, dat hij met de een O"' an dere auto is meegereden, wie weet waar heen? Zooals begrijpelijk is, verkeert het gezin van den heer D. in groote ongerustheid. Door de politie zijn overal nasporingen ge daan, per radio is het signalement omgeroe pen, doch tot heden zonder resultaat Heden werd ons nader gemeld: De Jongen is gisteravond laat met een vrachtauto thuis gekomen. Hij bleek een bezoek te hebben gebracht aan familie in Zaandam. Hy was naar Alkmaar geloopen vandaar per autobus naar Uitgeest gegaan en was vandaar op een motorrijwiel meege reden naar Zaandam. IR. COOLS VOOR DE AFD. ALKMAAR DER HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW* De Belgische landbouwingenieut Cools, die gisteren te Schagen voor de vereettigmg van oudleerlingen der landbouwwinter- school- een lezing hield over de gevolgen van de devaluatie voor den Belgischen boer, herhaalde deze lezing gisteravond voor de afd. Alkmaar der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De belangstelling was niet zoo groot als verwacht werd, maar de ruim veertig'per sonen hebben zeer aandachtig de interes sante uiteenzetting van ir. Cools aange hoord. De heer D. J. Covers heette den spréker hartelijk welkom en dankte hem na zijn rede voor de genomen moeite. Van de gelegenneid tot vragen stellen werd door enkele heeren gebruik gemaakt. Op een vraag hoe de heer Cools over deva luatie voor den Nederlandschen landbouw tenlander niet over mocht en kon oordeelen. (Voor de lezing van ir. Cools zie men onze courant van gister.) 131

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2