Alkmaarsche Courant De strafzaak tegen den bankierSchaap. OVERTREDING LOTERIJWET. Eigenaardige houding van den Secretaris der L.C.O. Of dorpspraatjes in Zwaag. Teekens om sneller te gaan rijden Behandeling voor de rechtbank te Haarlem. De voorgeschiedenis. I O De deur moet voor U geopend worden Weet U, dat de de sleutel is, die de deur voor U kan openen? - Gebruikt dan ook l^1 sleutel. !Aechi\<zaken Tegen uitgever van de „Voetbal expert" 1000 boete geëischt. Een 41-jarige uitgever, wonende te Am sterdam, had zich gisteren, zooals wij reeds in het kort hebben gemeld, voor den kat; tonrechter, mr. C. Thors, te Amsterdam te verantwoorden, verdacht van overtreding van de Loterijwet 1905. Verdachte is de uitgever van een blaadje, de „Voetbalexpert", waarin het verloop van de wedstrijden van den K.N.V.B. wordt be sproken. Om het blad aantrekkelijk te maken is er een prijsvraag in opgenomen een verboden lotery, meent het Openbaar Ministerie. Er staan 12 wedstrijden aange geven uit het competitie-programma; achter de clubnamen kunnen de abonné's en losse nummerkoopers invullen wat naar hun meening de resultaten van de wedstrijden zullen zijn. Het cijfer 1 geeft aan, dat de thuisclub zal winnen, 2 dat de bezoekende vereeniging de sterkste zal blijken, en 3, dat er gelijk zal worde gespeeld. Voor de inzen ders, die de uitslagen het meest naderen, zijn geldprijzen van 250, 150 en f 100 be schikbaar gesteld. Hierin ziet het O. M. een verboden loterij. De uitgever erkent de feiten, in de dag vaarding ten laste gelegd, behalve de quali- ficatie „loterij". Verdachte is van meening, dat de menschen die verstand van voetbal len hebben en die geregeld de uitslagen hebben nagegaan, niet maar luk raak in vullen. Zij kunnen invloed oefenen op hun winstkansen, doordat zij met kennis van zaken invullen. Verdachte verklaart, dat oorspronkelijk alleen een prijsvraag door hem was uitgegeven, daaruit is het blad ontstaan. De heer Chr. H. Geudeker, sportjournalist, is door den verdediger als getuige-deskun- dige gedagvaard. Deskundige is van meening, dat invloed op den uitslag van de prijsvraag kan worden geoefend. Een insider kan dikwijls met vrij groote zekerheid voorspellen welke club den wedstrijd zal winnen. Kantonrechter: Maar er zijn in de prijs vraag 12 wedstrijden genoemd; zelfs een insider zal maar van een deel den uitslag kunnen voorspellen. Deskundige geeft toe, dat er geen abso lute zekerheid is. Verdediger mr. Van der Velden: Als zoo'n biljet maar lukraak wordt ingevuld, zal hij dan kans hebben op een prijs? Get. Geudeker: Zeker niet; hoe meer men van voetballen weet, hoe meer kans men heeft. O. M. eischt 1000 boete. De ambtenaar van het O.M„ mr. v. d. Meulen, is van meening, dat op de kansbe paling geen overwegenden invloed kan wor den geoefend. Ten eerste kan de inzender met zijn beperkte kennis van de toekomst onmogelijk voorspellen, hoe een wedstrijd afloopt. De inzenders weten bovendien niet, hoe groot de capaciteiten van hun tegen standers, de mede-inzenders, zijn. Het euvel, dat verdachte en anderen in het leven heb ben geroepen heeft een grooten omvang aangenomen; als een sneeuwbal rolt dit systeem verder. Een hooge geldboete dient te worden opgelegd, mede met het oog op de groote oplage en de verdiensten van ver dachte. Spr. requireerde wegens overtreding van de loterijwet 1905 een geldboete van 1000. De verdediger mr. J. J. van der Velden zeide in zijn pleidooi, dat het hier geen kwestie is van een gok, doch van een kennis van zaken. Pleiter heeft een berekening ge maakt, waaruit blijkt, dat e.a. bij 'n combi natie van 12 wedstrijden niet minder dan 531.441 mogelijkheden zijn. Bij luk raak in vullen door alle inzenders, zou er vrijwel nooit een winnaar zijn geweest. In werke lijkheid zijn er steeds vele prijswinnaars; hieruit blijkt, dat het invullen met kennis van zaken is geschied. De uitgever heeft een enquête onder de prijswinnaars inge steld, waarin o.a. gevraagd werd of zij maar lukraak invulden. Uit de antwoorden blijkt, dat zij in staat waren de oplossing goed aan te geven doordat zij voetballiefhebbers zijn, die óf zelf voetballen óf geregeld de wed- srijden volgen. Het blad geeft bovendien beschouwingen over te houden wedstrijden en maakt op deze wijze de lezers min of meer tot deskundigen. Ook op juridische gronden betoogde pleiter, dat hier geen sprake is van een loterij, zoodat hij conclu deerde tot nietigverklaring van de dag vaarding; subs. vroeg pleiter ontslag van rechtsvervolging, meer subs. vrijspraak. Na re- en dupliek werd de uitspraak door den kantonrechter bepaald op 5 Februari. FLINKE STRAF VOOR DIERENBEUL. Een los-werkman is door den Haagschen politierechter wegens dierenmishandeling veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf. De man had een duif, die op zijn til was ge vlogen, den kop afgetrokken. Het Haagsche Hof had dit vonnis bij verstek bevestigd. Na verzet heeft het Hof dit arrest bekrachtigd. DE MIJDRECHTSCHE STRAFZAAK. Eerste vervolg na de pauze. Verschillende inwoners van Mijdrecht kwamen tijdens de rechtszitting van gisteren te Amsterdam voor het hekje om verklarin gen af te leggen over mevrouw van W., den verd. of de huishouding. „De volksmond zei, dat verd. later geld van mevrouw van Wieringen te wachten had" deelde een van de getuigen mee. De zelfde getuige verklaarde, dat hij op zekeren avond verd. uit het hek van de villa zag komen. Een ander verklaarde weer, dat hij er verd. nooit heeft gezien. Zoo kabbelen de verhooren vrij emotieloos voorbij; verdachte bepaalt zich ertoe som mige getuigenverklaringen tegen te spreken: soms stelt hij zelf een vraag: „was mevrouw niet heel eigenaardig?" en „hebt U niet dik wijls gehoord, dat ik mevrouws vertrouwen genoot.." Erg bevredigend voor verd. zijn de verklaringen van de getuigen niet. Een oogenblik word' de rust verbroken door een discussie tusschen de deskundigen Dr. Brunner blijft erbij, dat hem tevoren is medegedeeld door de raadslieden van ver dachte, dat de overledene alcoholiste was. Hij heeft hiervan ook de sporen in haar handschrift meen^n terug te vinden. Dr. Schrijver interrumpeert: om de nage dachtenis van deze vrouw te zuiveren wijs ik erop, dat van alcoholisme in haar hand schrift niets te bespeuren is. Als dit alcoho lisme chronisch was geweest, dan zou het handschrift beverig zijn geweest, bij acuut alcoholisme zou een affect zichtbaar zijn ge weest. Dr. Röhmer is het met de zienswijze van dr. Schrijver eens. Na het défilé van vrien den en dorpsgenooten van de oude dame, om wier bezittingen door verdachte zoo hardnekkig wordt gestreden, worden eer.ige familieleden gehoord. Een schoonzuster van mevrouw van Wie ringen verklaart, dat de verhouding tus schen de overledene en de familie altijd uit stekend is geweest. Over verdachte heeft zij nooit hooren praten door haar schoonzuster in dien zin, dat hij haar vertrouweling zou zijn. Het tegendeel is waar; zij had verteld, dat de kweeker haar voor f 30.000 had pogen op te lichten. De getuigen a décharge, twintig in getal, worden tegen zessen door den president binnengeroepen, zij kunnen niet meer wor den gehoord. De zitting wordt geschorst tot Maandag 10 Februari. Voor het kantongerecht te Hoorn zoo schrijft men aan de Tel. stond gister een tuinder terecht, die in een bakkers wagen aardappelen naar den burgemeester had laten vervoeren. Zonder geleide-biljet. De man had gezondigd en het O. M. wilde vervolgen. Maar deze tuinder was niet het middelpunt van de zitting van den kanton rechter. Het O. M. heeft, in een zitting die een onverkwikkelijk tintje aan de affaire verleende, getoornd tegen den secretaris van de landbouw-crisis-organisatie voor Noordholland, den landbouwkundige ir. W. J. M. Dekker. In den breede hebben de kan tonrechter en de ambtenaar van het O. M. het onverkwikkelijke van de zaak naar voren gebracht en prettig klonk het niet wat wy te hooren kregen. Er gingen verhalen in Zwaag, dat de bur gemeester aardappelen at, die zonder ge leide-biljet vervoerd waren, en de hoofd plombeerder van de landbouw-crisis-orga nisatie vóór Noordholland hield een oogje in het zeil. En inderdaad, op 4 Februari hield hij voor de deur van de burgemees terswoning den zoon van een kleinen tuin der aan, die in een bakkerswagen vijftig kilogram aardappelen zonder geleidebewijs vervoerde. Voor de woning van den burge meester. De man nam voorloopig zijn maatregelen. De aardappelen moesten in beslag genomen worden, maar daarvoor moest bij beëedigd worden door den burgemeester. Hij be sloot dus eerst eens zijn licht te gaan op steken b ijzijn chef en vroeg een ambtenaar in Alkmaar om raad. Deze zag niet in, waar om hier anders gehandeld zou worden dan in andere gevallen en dus ging de plom beerder naar den burgemeester. Samen gin gen zy naar het raadhuis en de aardappelen werden in beslag genomen. Tot zoover was alles dus gewoon. Het vreemde kwam toen de ambtenaar zijn chef, den secretaris van den landbouw-crisis- organisatie voor Noordholland, den heer Dekker, opbelde. Want deze gaf bevel de aardappelen vrij te maken welk bevel zijn bevoegdheid ver te buiten ging en een geleidebiljet voor verder vervoer te verschaffen, hetgeen administratief onmo gelijk was, alleen al omdat de betrokken delinquent als niet-aardappelteler en han delaar er geen aanspraak op kon maken. De ambtenaar van het O. M. vond dit „op zijn zachtst uitgedrukt vreemd". Waarom getuige Dekker dit besluit genomen had. vroeg hij. Getuige Dekker verklaarde, dat hij op een „dorpsrelletje" niet wilde ingaan. Maar nu werd het 't O. M. nog onduide lijker, want hoe kon de heer Dekker op zijn bureau ruiken, dat hier van een dorpsrel letje sprake zou zijn? Hetgeen bovendien heelemaal niet het geval was. Het O. M. vroeg verder, of getuige familie van den burgemeester was. Neen. Is de vrouw van den burgemeester dan soms familie van u? Een volle nicht, edelachtbare. De kantonrechter fronste de wenkbrau wen. De vrouw van den burgemeester had de dochter van den aardappelenleveran cier, die bij haar diende, gezegd, dat het vervoer van de aardappelen wel niet zulke kwade gevolgen zou hebben. En Zwaag praatte over het geval! De ambtenaar van het O.M. heeft in zijn requisitoir over het hoofd van den schuldi gen tuinder heen afkeuring uitgesproken over den secretaris van de landbouw-crisis- organisatie voor Noordholland, die het ant woord schuldig bleef op de vraag, waarom hij opdracht had gegeven de aardappelen weer vrij te geven. „Er zijn van de zijde van den heer Dek ker dingen gedaan, die niet door den beugel kunnen. Ik weet niet hoe deze zaak verder zal verloopen", zoo zeide hij met nadruk, Snelheidsvermeer-Snelheidsvermeer dering voor ver-i dering voor ver- keer, dat den agentj keer, dat den agent van links nadert. j van rechts nadert. „en daarom wil ik thans in het open baai- vaststellen, dat de noverigen ambtenaren geen blaam kan treffen. Maar de beslissing van den heer Dekker ra, ra, hoe zit dat? Ik weet het niet! Wel weet ik dat de vrouw van den burgemeester een volle nicht van hem is Nadat nog uitdrukkelijk was vastgesteld, dat aangenomen werd, dat de burgemeester geheel buiten deze affaire stond, was het einde van de affaire in deze instantie: een kleine geldboete, subs. hechtenisstraf voor den tuinder, die tuchtrechtelijk al gestraft was. IIET WITTE SPATBORD OVERDAG VERPLICHTEND. De overwegingen van den Hoogen Raad. Zooals reeds medegedeeld, heeft in een dezer dagen gewezen arrest de Hooge Raad het cassatieberoep verworpen van H. H. E. te Groningen, tegen wien proces-verbaal was opgemaakt ter zake van het overdag niet voeren van een wit achterspatbord op de fiets. Deze overtreding is door de Gro- ningsche rechtbank strafbaar verklaard. De Hooge Raad heeft zich in voormelde beslis sing dus met het oordeel van de rechtbank vereenigd. Thans geven wy nog de overwegingen van dit arrest. Deze luiden: „dat uit de omstandigheid, dat de eerste zin van art. 59 van het motor- en rywielre- glement spreekt van een „een rijwiel, waar mede tusschen een half uur nè zonsonder gang en een half uur vóór zonsopgang over een weg of een rijwielpad wordt gereden" en de nieuwe, by art. III van het Kon. Be sluit van 28 Augustus 1935 aangebracht toe voeging van „een rijwiel, waarmede over een weg of rijwielpad wordt gereden" dui delijk blijkt, dat de in den eersten zin voor komende beperking „tusschen een half uur nè zonsondergang en een half uur vóór zonsondergang" niet geldt voor het in de toevoeging gegeven voorschrift, waartegen r.iet afdoet, dat één alinea de verschillende voorschriften omvat; dat wijders het sjot van de nieuwe toe voeging slechts deze uitlegging toelaat, dat, voor zoover het voeren van een reflector vereischt is dus tusschen een half uur na zonsopgang en een half uur vóór zonson dergang, bij gebreke van een lantaarn, de reflector moet zijn aangebracht als in dat slot is aangegeven." Vandaag diende voor de arr. recht bank te Haarlem de geruchtmakende strafzaak tegen den Wormerveerschen bankier L. Schaap, verdacht van dief stal en verduistering van ongeveer een millioen gulden. Midden Juni van het vorige jaar is de Zaanstreek in opschudding ge bracht door een financieele débacle, zooals in een kleine gemeente nog slechts zelden is voorgekomen. De directeur van het oude en goed bekend staande kassierskantoor J. Schaap, de heer L. Schaap, had zich vergrepen aan de bezitttingen van zyn cliënten. Menschen, die in goed vertrouwen meenden, dat hun effecten in de safe van het kassierskantoor veilig waren opgeborgen, moesten tot de ontstel lende ervaring komen, dat hun gehee- le bezit was verdwenen. De kassier had op groote schaal misbruik van het in hem gestelde vertrouwen gesteld. Voor ruim zeven ton aan effecten had Schaap door middel van valsche en ach tergehouden duplicaatsleutels uit de ver schillende safe-loketten van zijn eigen cliënten gestolen en bij verschillende ban ken op prolongatie beleend; met de gelden, die hij op deze wyze van Amsterdamsche banken kreeg, dreef hij zijn andere bank zaken. Deze diefstal, of verduistering de juridische qualificatie zal de rechtbank te Haaarlem aan dit uitgebreide fraudegeval geven is natuurlijk niet in eens gepleegd. De zaken gingen sedert eenige jaren slecht; Schaap trachtte het eene gat met het andere te stoppen. Hij beleende ander mans effecten, loste ze weer in tegen den tijd, dat er door zijn cliënten couponnetjes moesten worden geknipt, beleende andere effecten, enwerkte zich steeds dieper in de misère. De effecten konden vrijwel alle by de Amsterdamsche banken worden achter haald en den dag vóór zy executoriaal zouden worden verkocht, legde de Wor- merveersche politie er beslag op. De ontdekking. De eerste, die tot de ontdtekking kwam, dat er iets niet in de haak was met de za ken van den verdachte, was de heer J. Dekker, president-commissaris van de Stroomverkoop Mij. „Zaanland". Hij was de eerste, die de pijnlijke ontdekking deed, dat zijn safe létég was. Meer dan een maand had Schaap hem aan de praat ge houden; wanneer hij in zijn safe wilde, wist de bankier steeds uitvluchten te be denken. Op zeker oogenblk waren de meer voor de hand liggende voorwendsels uitge put en kwam S. met het verhaal, dat net slot stuk was. De schuld werd toen met succes zelfs op Lips geschoven, die maar geen monteur stuurde". Van dag *ot dag werd het openen van de safe en de daaruit voortvloeiende ontdekking van de fraude verschoven. Eindelijk werd het den heer Dekker te bar en in het bijzijn van den burgeeester als hulp-officier van jus titie werd tenslotte de safe geopend. Het resultaat was bedroevend; het loket was leeggeplunderdIn weerwil van deze ontdekking wist de bankier zyn vrij heid te behouden; hij werd niet onmiddel lijk gearresteerd, doch kreeg een respijt van tweemaal 24 uur om het vermiste geld bijeen te brengen. Schaap vlucht. Schaap maakte van de gelegenheid ge bruik; hij verdween spoorloos. Zijn auto werd in een garage te Den Haag gevon den. Intusschen bleek, dat een groot ge deelte van de safe's ledig waren; het gat was niet meer te stoppen geweest. vanP™iVUU gel"ktc het den commissaris van politie van Wormerveer, de heer de Groot, den-voortvluchtigen bankier te Pa rijs aan het Gare du Nord te arresteeren. H'J gmg gewillig mee naar Nederland zoodat geen uitleveringsformaliteiten wer den vereischt. Crediteuren vroegen surseance van be taling aan; het totaal aantal schulden be droeg 1.263.504 en het totaal actief ca. 141.000. De familie van S sprong bij en op 11 Januari is een accoord van 20 per cent aanvaard. De instructie van deze geruchtmakende zaak leverde weinig moeilijkheden op: Schaap legde een vrijwel volledige beken tenis af. De officier van justitie mr. W. M. Paar- dekooper Overman heeft de dagvaarding zeer beknopt gehouden en slechts ten las te gelegd wat Schaap volledig bekent. De dagvaaarding. Primair is diefstal ten laste gelegd en wel dat hy in den loop van de jaren 1932 tot en met het eerste halfjaar 1935 op ver schillende tijdstippen te Wormenveer tel kens met het oogmerk van wederrechte lijke toeeigening uit verschillende ver huurde safeloketten van de in zijn kantoor aanwezige kluiskast heeft weggenomen effecten, obligaties of waardepapieren tot een gezamenlijke waarde van ongeveer zeven-honderd-duizend gulden, toebehoo- rende aan safehouders, welke effecten hij telkens onder zijn bereik had gebracht door die loketten te openen óf door middel en met behulp van sleutels, die hij tot dat doel had laten namaken, óf door middel en met behulp van een sleutel, die hij aan de respectievelijke huurders van de betref fende safeloketten had dienen af te geven, doch met voormeld doel had achtergehou den; subsidiair is de verduistering van deze stukken ten laste gelegd. Vervolgens is hem nog een verduiste ring ten laste gelegd, en wel dat hy onge veer in de maand Juni 1935 te Wormer veer, althans te Amsterdam of elders in Nederland, opzettelijk zich wederrechtelijk heeft toegeeigend effecten, obligaties of waardepapieren, toebehoorende aan de Vereeniging „Het Wilhelminapark" te Wormerveer, althans aan een ander dan aan hem, verdachte, welke effecten hij, als penningmeester der propaganda-commis- sie, voor het Wilhelminapark en uit dien hoofde, althans anders dan door misdrijf, onder zich had. Evenals by het eerste geval somt de dagvaarding de effecten op. Door het O. M. zijn 24 getuigen gedag vaard, w.o. de deskundigen W. H. v. d. Horst en J. v. d. Kreeke, accountants. De verdachte wordt verdedigd door mr. Th. Muller Massis te Amsterdam. Schaap wordt gehoord. De belangstelling voor deze zaak was buitengewoon groot. Mr. Paardekooper deelde mede, dat hy een der getuigen terug trok. Eerste getuige is de commissaris van po litie te Wormerveer, Hy was op 14 Juni 1935 op 't kantoor der firma Schaap, omdat het vermoeden bestond, dat effecten waren, verduisterd. Het bleek, dat de 6afe inder daad leeg was. De waarde der effecten be droeg 80.000. Een paar dagen later was verdachte verdwenen. Vervolgens werd ge hoord de rijksaccountant J. v. d. Kreeke, die verklaart, dat in 1925 de toestand der firma reeds precair was. Het deficit be droeg toen ruim 1 millioen. Getuige had geconstateerd, dat effecten met een waarde van 7 ton waren verdwe nen. De accountant v. d. Horst, die met den vorigen getuige een onderzoek had inge steld, zag dat er fictieve rekeningen voor kwamen. Verdachte Schaap werd* hierna onder vraagd. Hij geeft toe, dat hij ongeveer drie jaar geleden begonnen is effecten te verduiste ren. Hij kon dat doen door de reserve-sleu tels niet af te dragen en aan de cliënten verkeerde sleutels te geven. Verdachte beschikte over obligaties van een liefdadigheidstentoonstelling en die te hebben verduisterd. Verdachte verklaarde, dat de banken her haaldelijk hadden aangedrongen op vol doende dekking der beleende effecten. Hier na werden een aantal safe-houders gehoord. Eén ervan zeide, dat hij op verzoek van verdacht» twee maal van safe was verwis seld. Getuige had dit zonder meer ver trouwd en er was nooit argwaan gewekt. Maar tenslotte kwam de safe-houder tot de ontdekking, dat de sleutels niet pasten. De heer Schaap beloofde dan de sloten te la ten nazien. Den volgenden dag was dit dan ook het geval en ook de effecten bleken aanwezig te zijn, daar verdachte ze intusschen van Amsterdam had gehaald. De meeste safe-houders merkten nooit, dat hun reserve-sleutels niet pasten. Ge- £jl?e rP' ®ekker> pres.-comm. van de N.V. Zaanland deelde mede, dat één der sleutels van de N.V. was zoek geraakt. Eerst ater vond verdachte den sleutel terug en aar oor kwam hy op de gedachte de effec ten tn verduisteren. Staatsloterij. (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lUst Trekking van Donderdag 30 Januari 193$ Hooge PrUzen 100.000.— 7208 f 1000.- 7458 18748 400.- 2013 2517 3781 6270 6666 200.- 214 17018 17219 18901 100.- 3528 4791 4809 4816 6819 77»* 9908 9957 11672 12202 14054 14350 18959 193-35 I9458 Prijzen van 70.— 60 02 129 207 246 292 305 6,. 532 625 667 834 858 965 1047 Hja 1356 1443 1454 1510 1604 1639 1650 1734 1760 1854 1881 2051 2112 2180 2332 2375 2409 2450 2452 2462 2497 2595 2646 2805 2952 2960 3141 3224 3299 3408 3592 3603 3626 3839 3918 3948 4098 4118 4150 4247 4279 4305 4359 4750 4799 4881 5085 5261 5502 5565 5575 5625 5647 5666 58*5 5944 5948 5959 5986 6022 6029 6075 6120 6I35 6242 6244 6378 6595 6622 6707 8748 7012 7042 7143 7248 7267 7278 7416 7429 7636 7642 7700 7919 7928 7952 8609 8691 8',35 8941 8969 9101 9431 9443 9494 9558 9675 9786 9912 9956 10134 10247 10345 10352 10479 10683 10685 10716 10776 10967 11105 IU63 11220 11225 11336 11654 11749 11793 11804 11881 11888 11976 12077 12317 12339 12340 12350 12164 12507 12524 12565 12595 12675 12877 12882 13060 13102 13144 13210 13281 13567 13609 13697 13710 13757 13806 13909 13923 14225 14334 14349 14503 14510 14567 14697 14774 14790 14966 15378 15534 35622 15648 15651 15671 15836 15846 15863 15998 16023 16279 16422 16544 16630 16633 16657 16695 16718 16751 16773 16858 16922 16994 18997 17026 17080 17108 17141 17296 17311 17336 17564 17580 17599 17628 17646 17661 18142 18148 18170 18319 18383 18417 18652 18695 18852 18898 18905 18918 18935 19105 19143 19151 19165 19299 19352 19365 19520 19657 19720 20069 20151 20206 20286 20292 20333 20400 20645 20657 30733 Nieten 34 42 73 75 120 128 137 141 198 212 340 344 371 373 392 399 461 486 510 570 587 610 738 777 780 801 815 838 847 885 942 966 1021 1115 1122 1185 1215 1269 1293 1310 1325 1330 1874 1378 1409 1450 1493 15(8 1523 1550 1576 1623 1643 1652 1653 1759 1941 1944 1993 2023 2026 2030 2065 2082 2094 2134 2170 2245 2283 2330 2363 2383 2388 2392 2396 2435 2437 2440 2500 2596 2603 2604 2675 2714 2738 2741 2785 2810 2816 2818 2895 2942 3008 3046 3019 3061 3108 3112 3256 3202 3209 3218 3211 3311 3372 3393 3440 3450 3504 3566 Ml 3604 3667 3692 3709 3715 3794 3822 3M0 3847 3854 3883 3892 3899 3902 3910 3936 3944 3990 3994 3995 4081 4172 4340 4366 4398 4401 4423 4428 4429 4459 4476 4497 4499 4507 4524 4544 4659 4655 4758 4771 4825 4853 4918 4950 4982 5045 5078 5091 5099 5131 5140 6143 5170 5209 6239 5249 5300 5371 5443 5450 5452 5476 5499 5545 6582 6589 6637 5652 6676 6696 5709 6757 5766 5779 5797 5835 6846 6930 5996 6040 6131 6152 6171 6223 6238 6344 6506 6524 6526 6571 6573 6600 6644 6664 6682 6899 6755 6795 6855 6880 6946 6949 6953 7006 7020 7031 7034 7076 7231 7235 7236 7262 7330 7373 7374 7449 7469 7472 7473 7511 7576 7593 7631 7640 7651 7664 7671 7729 7744 7747 7759 7873 7893 7894 7909 79» 7960 8073 6098 8141 8143 8147 8231 8239 8254 8261 8290 8314 8319 8355 8368 8377 8387 8394 8408 8435 8494 8499 8520 8533 8562 8565 8572 8621 8846 8883 8968 9041 9053 9060 9089 9102 9123 9124 9146 9148 9168 9193 9201 9212 9244 9293 9319 9333 9451 9520 9606 9628 9630 9670 9674 9710 9731 9847 9854 9866 9867 9875 9927 9964 10000 10008 10056 10065 10117 10153 10159 10162 10173 10192 10200 10233 10243 10244 10269 10297 10351 10444 10480 10508 10582 10610 10613 106» 10632 10674 10832 10835 10851 10660 10940 10947 10950 10971 10976 11003 11066 11102 11110 11141 11161 11172 11187 11233 11234 11254 11387 11484 11490 11493 11494 11501 11518 11610 11675 116» 11712 11717 11782 11790 11791 11792 11819 11865 11882 11886 11926 11971 11972 12007 12029 13051 12076 12174 12208 12209 12262 12268 12286 12315 12319 12374 12403 12455 12466 12575 12601 12734 12739 12755 12759 12771 12784 12823 12834 12865 12895 12900 12910 12912 12913 12919 12929 12938 1297) 12986 13027 13057 13103 13118 13128 13148 13204 13231 13260 13311 13381 13414 13437 13457 13458 13474 13475 13504 13507 13552 13557 13578 13634 13626 13728 13761 13798 13852 13898 13928 13967 14004 14010 14016 14042 14047 14061 14111 14136 14148 14156 14198 14204 14219 14245 14264 14279 14348 14398 14482 14512 14524 14527 14656 14631 14597 14607 14648 14677 14696 14720 14740 147* 14764 14769 14772 14802 14881 14982 15022 15093 15103 15132 15169 15188 15251 15271 1529» 15328 15373 15376 15379 15403 15479 15523 15594 15576 15579 15603 15637 15656 15769 15775 158» 15829 15903 15939 15963 16041 16211 16227 16234 16305 16354 16379 16382 16399 16429 16466 16471 16498 16507 16522 16536 16594 16602 16634 16640 16646 16692 16786 16787 16812 16828 16904 169» 16950 16957 17002 17008 17014 17069 17101 171» 17130 17168 17189 17233 17249 17325 17339 17396 17397 17398 17443 17611 17617 17701 17741 17759 17769 17816 17896 17910 17960 17989 180» 18055 18069 18084 18096 18123 18136 18141 18141 18184 18234 18235 18261 18263 18289 18381 18400 18430 18535 18629 18647 18657 18754 18763 18771 18799 18858 18891 18912 18920 18946 18958 19040 19107 19172 19180 19223 19293 19376 19407 1941» 19420 19434 19435 19470 19509 19545 19548 195M 19587 19606 19608 19632 19634 19649 19675 197W 19707 19712 19724 19828 19837 19838 19884 199» 19969 19970 19974 19977 10989 20003 20080 20085 20130 20143 20184 20234 20259 20283 20319 20»! 20375 20378 20390 20404 20487 20507 20527 205» 20603 20642 20685 20705 20706 20734 20776 307» 20841 20843 20869 20012 20924 20958 20973 Verbeteringen 5de klas, 7de lijst: 3236 m. 3238; 3327 m. z. 13327; 4408 m. a. 14408; 199» m. z. 19923 f 70; 20255 m. z. 20255 f 70. Tegen Schaap 6 Jaar geëischt. Aan het einde van het verhoor na afloop van het requisitoir cischte de officier wegens diefstal met behulf van valsche sleutels 6 jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest eö met last van afgifte van de gestolen stukken aan de eigenaars.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10