MactU&ecidUeti De „Kerkplein" behouden in Rotterdam aangekomen. 45-Jarig bestaan Burger IJsclub. CLANDESTIEN GESLACHT. Door de politie was Zaterdagmorgen een persoon op de Nieuwesloot aangehouden, die een versche huid van een kalf vervoer de, welke huid hy van een landbouwer te Egmondbinnen had gekocht. Daar men ver moedde, dat de huid afkomstig was van een clandestien geslacht kalf, is de veekeurings dienst gewaarschuwd. Deze dienst heeft terstond een onderzoek te Egmondbinnen ingesteld en inderdaad bleek toen, dat al daar een kalf clandestien was geslacht. Het vleesch is in beslag genomen, terwyl proces verbaal is opgemaakt. BENOEMING DIRECTEUR VAN DEN WILHELMINAPOLDER. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van vennooten van den Wilhel- minapolder is den heer H. A. Hanken op zijn zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als directeur tegen 1 Sep tember 1936 en de heer Ir. A. Minderhoud, inspecteur van den Wieringermeer, tegen dien datum tot directeur benoemd. VERPLAATSING BRIEVENBUS. De brievenbus, thans geplaatst vóór de villa „Blockhove", Kennemerstraatweg, wordt verplaatst naar de overzijde van den Straatweg. COLLECTE VOOR DE ISR. ARMEN. Op verzoek van het Israël. Armbestuur vestigen wij gaarne de aandacht op de jaarlijksche collecte voor de Isr. Armen, welke zal plaats hebben op Woensdag 12 Februari a.s. JEUGD-POSTZEGELBEURS. Het was gistermiddag in de groote zaal van ,,'t Wapen van Heemskerk" wederom een drukte van belang. Voor de derde maal is de Jeugd-Postzegelbeurs, waarop alle jeugdige philotelisten uit Alkmaar en omgeving gratis toegang werden ver leend, op succesvolle wijze gehouden. Reeds hebben zich ruim 50 meisjes en jongens als adspirant-lid der Postzegel- vereeniging „Alkmaar en Omstreken" la ten inschrijven en wordt voor hen deze beurs eiken Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur in dezelfde zaal voortgezet, die op ver toon voor de adsp.-ledenkaart toeganke lijk is. Voor de vele jeugdige verzamelaars is deze beurs dan ook een bij uitstek ge schikte gelegenheid om door onderling ruilen in het bezit te komen van nog ont brekende postzegels. In ,,'t Wapen van Heemskerk" wordt de algemeene vergadering gehouden, waarop alle beoefenaars der philotelie boven den leeftijd van 16 jaar toegang hebben. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. Rechtbank zijn heden de vol gende faillissementen uitgesproken: lo. L. J. Teileman, ondernemer van een autovrachtdienst, voorheen te Anna Paulowna, thanï te Alkmaar, met benoeming van mr. Krabbe tot rechter-commissaris en mr. Smal tot curator. 2o. J. de Vries, veehouder te Bennebroek, met benoeming van mr. Ubbens tot rechter commissaris en mr. v. d. Loos tot curator. 3o. P. Besseling, vrachtrijder te Hem (gem. Venhuizen), met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter-commissaris en mr. de Lange tot curator. CREMATIE DS. MAKKINK. Onder zeer groote belangstelling (de aula van het crematorium was geheel bezet) werd gistermiddag om half 4 het stoffelijk overschot van ds. Makkink in het crema torium te Westerveld gecremeerd. De baar was met een groot aantal kran sen bedekt, waaronder van den burge meester van Alkmaar, van het curatorium van het Gymnasium, van de Luthersche gemeente, van rector en leeraren van het Gymnasium, van de Gymnasiumvereeniging en van de catechisanten van den overledene. Aanwezig waren: het bestuur van de Luthersche gemeente, het curatorium van het Gymnasium, de rector van het Gymna sium, dr. Hemelrijk, en de heeren dr. van Amerongen, Maschhaupt en Wittop Koning, voorts merkten wij op den heer Bosscher, den archivaris, den heer Dresch, notaris van Toornenburgh, burgemeester Kolb, ds. Boeke en ds. Kuiper. Namens de synode werd het woord ge voerd door ds. Hoevers uit Amsterdam, als voorzitter van de synode der Evangelisch- Luthersche kerk. Spr. bracht ds. Makkink een woord van dank voor de liefde en toe wijding, waarmede hij naar zijn beste krachten gewerkt had aan de verbreiding van het, evangelie. Een woord van deel neming richtte spr. tot mevr. Makkink, de kinderen en de familieleden, den wensch uitende, dat God hen de kracht zal schenken, den rouw te dragen, waarin de synode en het kerkgenootschap deelen. Als geloovige menschen, denkende aan het woord van Paulus: „Wij kennen de deelen", zien wij ook het hoogere licht, ook als wij het stoffelijk deel van wie ons lief was, toevertrouwen aan Hem, die alles weet en kent, aan God. Dit zij onze troost. Mej. van den Berg sprak namens den kerkeraad van de Luthersche gemeente te Alkmaar een woord van afscheid tot den predikant en vriend. Wat, zoo zeide zij, zijn wij dikwijls te kort gekomen en hadden wij graag anders gedaan. Veel moois hebben wij samen doorgemaakt en ook onze moeilijk heden hebben wij -gehad, maar altijd was er weer een tot elkander komen. Jij had het zoo- moeilijk met jezelf, met ons en je geheele leven. Het predikambt was voor jon al buitengewoon zwaar. Ik heb je al die jaren zien worstelen en zoeken en het feit, dat je zocht, was het bewijs, dat je het beste wilde en toch geofi vrede had. Diep zijn wij getroffen geweest door het gebeurde van de laatste maand. Wij moesten iets doen om ons vrijzinnig deel op te bou wen. Zelf heb je ons voorgehouden, dat het niet geraden is, iets tegen je geweten te doen. Wij konden niet anders. Maar wat hadden wij nog mooi kunnen samenwerken, ieder voor eigen richting. Het heeft niet zoo mogen zyn. Wanneer de geest en het lichaam, de gevolgen van een sleepende ziekte niet meer kunnen dragen, dan komt de eeuwige rust als uitkomst van Gods barmhartigheid. Uit waarachtige vriendschap voor jou dan ken wij God, dat hy je veel leed heeft be spaard. Jij hebt ons je vrouw en kinderen, die je zeer liefhad, achtergelaten en wij zul len innige banden met hen bewaren. Op deze plaats danken wij je voor je werk in onze gemeente. Hierop speelde het orgel: „Boven de sterren...." van Frans Abt. Mevr. Brunner-Brouwer sprak na mens de gem.-leden en ook als een van dege nen, die ds. Makkink misschien beter heeft gekend dan de groote schare. Wellicht is zyn grootste fout geweest, dat hij zijn ge meente te hoog heeft geschat. Vóór 20 jaar kwam hij als een stralende jongeman met edele idealen, doch de gemeente heeft hem niet kunnen begrijpen en hij heeft niet al tijd de gemeente begrepen. Wie de stille avonden heeft meegemaakt, -'aarin hij ge tuigde van zijn geloof, en zij, die zijn stra lend gelaat en zijn bezielend oog dan heb ben aanschouwd, zij zullen altijd dankbaar blijven voor die uren en die beschouwen als de heiligste van hun bestaan. Hij droeg het geloof uit als een diamant in het volle licht. Rust zacht, de liefde zult u nu vinden en de waarheid zal uw deel zyn. Burgemeester Van Kinschot sprak namens het gemeentebestuur een woord van afscheid, eraan herinnerende, hoe voor 24 jaar ds. Makkink in Alkmaar kwam en reeds een paar jaar daarna benoemd werd tot lid van het curatorium van het stede lijk gymnasium en hoe ds. Makkink lange jaren vol ijver en warme belangstelling als adjunct-archivaris werkzaam is geweest. De kerkelijke geschiedenis van Alkmaar had zyn speciale aandacht en bovendien steun den wij op zyn groote kennis op literair gebied. Namens het gemeentebestuur bracht spr. dank voor alles, wat ds. Makkink voor Alk maar heeft gedaan, den wensch uitspre kende, dat God de weduwe moge sterke om het verlies te dragen. Mr. Ledeboer, president van het cu ratorium van het Gymnasium, sprak na mens dit college, den rector, de leearressen en leeraren en het geheele personeel. Vijf jaren, zoo zeide spr., is ds. Makkink de trouwe secretaris van het curatorium geweest en verder heeft hij steeds met zijn gaven het curatorium ten zijde gestaan. Wanneer het door ziekte van den leeraar noodig was dan heeft hij ook steeds onder wijs in de Hebreeuwsche taal gegeven. Hij was het ook, die voor ons voor de promo ties de Luthersche kerk wist te verkrijgen. En voor dit alles zijn wij hem ten zeerste dankbaar. Wij hopen, dat hij de rust zal vinden. Ds. W. J. Kooiman uit Amsterdam sprak namens zijn collega's. Aan deze baar dacht spr. aan het woord van Prof Gunning, aan een groeve van iemand, die vele ^wisselingen Had meege maakt, gesproken: „Deze man is altijd zichzelf gelijk gebleven, want hij heeft im mer God gezocht". Dit woord is van' toepassing op hem, die in zijn leven den strijd gezocht heeft en toen hij meende, den vrede te hebben ge vonden, door God werd opgeroepen. Moge hem de vrede, die God in Christus aan de wereld heeft gegeven, deelachtig worden. Mr. Bruys Tack sprak als vriend. Spr. wist, hoezeer ds. Makkink het predik ambt liefhad. Omdat hij tevens filosoof was, meende hij, dat ambt te kunnen versterken door wijsgeerige denkbeelden. Voor de buitenwereld ging de vernieuwing van zijn denkbeelden vlug, maar toch ging hij nooit over één nacht ijs. Hij dacht alleen vlug. Velen konden hem niet volgen, maar zij, die hem in het diepste van zijn wezen gekend hebben, begrijpen, dat zijn strijd zwaar was en dat het goed is, dat hij rust heeft. Moge de familie de kracht vinden om dezen moeilijken tijd door te komen. De heer Dun, inspecteur van het L. O., herdacht den ontslapene als buurman, dien hij steeds als een blij theoloog zal blijven gedenken. Tot in de laatste week vóór zijn dood is de groote liefde voor zijn ambt hem bijgebleven. Zijn uitgebreide kennis, zijn groot verstand, zijn rijke gaven deden hem een eereplaats innemen in de wereld der theologen, waar hij ver uitstak boven de middelmatigen. Als mensch, zoo zeide spr., zullen wij hem blijven gedenken als een vriendelyken en meelevenden vriend. Wij leven met U, zoo zeide spr. tot mevr. Makkink, en de kinderen mee en wij denken aan de kinderen, die hier zoo ver vandaan zijn, maar die zeker innig meeleven met wat thans hier gebeurt. Twee broeders van den overledene voerden hierna nog het woord, herinnerin gen uit het leven van ds. Makkink naar vo ren brengende, waarna tenslotte de zoon dankte voor de laatste eer, zijn vader bewe zen. Tegen vyf uur werd de plechtigheid, ter wijl het orgel speelde „Rust zacht, myn ziel, uw God is koning", beëindigd. Hei taaiste bedrijf van een bewogen drama van de zee. Midden op de Nieuwe Maas, geklonken aan de boeien, vlak tegenover den mond van de Waalhaven, ligt thans de „Kerk plein", die na het hachelijk avontuur onder de Egmondsche kust in den nacht van Dins dag op Woensdag is vlot gesleept en naar Rotterdam werd gebracht. Het schip is daar gistermiddag te onge veer drie uur na een kalme en ongestoorde reis over zee aangekomen. Aan boord bevinden zich behalve de eer ste stuurman, die het commando heeft over genomen, en de machinist, nog het kranige personeel van v. d. Tak's Bergingsbedrijf aan wier onvermoeiden arbeid en taai door zettingsvermogen het te danken is dat de „Kerkplein" behouden bleef. Zij zullen dezer dagen het schip verlaten, waarna nader over het lot van de „Kerk plein" beslist zal worden. De „Kerkplein" heeft zich in haar onge lukkig lot in ieder geval niet over gebrek aan belangstelling te klagen gehad en na maanden lang een trekpleister te zijn ge weest van het 's winters anders zoo verla ten Egmond aan Zee, trok het schip ook gistermiddag op zijn tocht door den Nieuwen Waterweg allerwege groote belangstelling. Te half drie ongeveer ontmoetten wij, zoo schrijft de „Maasbode" het ter hoogte van Vlaardingen. Met een vrij zware slagzij naar bakboord overhellend werd het door de sleepbooten „Titan" en „Argus" de rivier opgetrokken. De sleepboot „Delfshaven" hing achteraan om het vrijwel onbestuurbare gevaarte in de goede richting te houden. Op de onherbergzame, vervelooze en roes tende dekken liggen meters kabel en dikke trossen die dienst hebben gedaan bij de verwoede pogingen om de boot uit het zui gende "zand naar diep water te trekken en de pompen, waarmee het zand is weggezo gen, zijn nog niet gedemonteerd maar han gen onder aan beide zijden van den hoog uit het water oprij zenden scheepsromp. In de ruimen klotst water dat tijdens de reis over zee voortdurend weggepompt moest wor den. Een leek zou zoo zeggen dat het schip meer dan rijp is voor den sloop, maar wie weet wat de knappe reparateurs van onze scheepswerven er nog van maken! Te ongeveer kwart over drie arriveerde de sleep bij boei 24 tegenover den mond van de Waalhaven waar de sleepbooten de „Kerkplein" omzwaaiden. Met den voorste ven naar zee gekeerd, als gereed om weer zee te kiezen en dan met wat meer succes, ligt het schip thans aan de boeien, in af wachting van nadere besluiten omtrent zijn lot. „Het was geen grapje".' Een-en-twintig man van v. d. Tak's Ber-' gingsbedrijf bevonden zich tijdens de slot- acte van dit drama van de zee aan boord- van de „Kerkplein" en onder deze een-en- twintig troffen wij gistermiddag tot onze vreugde, onze vrienden, de bekende duikers Sperling en Pols, die kort na de stranding aan boord zijn gekomen en daar tot het laatst trouw op hun post zijn gebleven. Het was geen grapje zoo leidden zij hun inlichtingen over hun wederwaardig heden in. Maar het was toch niet zoo erg als een jaar of vier, vijf geleden met de stranding van de „Heinrich Podeus" bij Zandvoort, toen wé acht en een halve maand vast hebben gezeten. Die boot was trouwens ongeveer de helft kleiner en op de „Kerkplein" was het in ieder geval heel wat comfortabeler. 's Nachts bij laag water moesten we altijd onze kooi uit om weer te hieuwen. Dat was altyd het geval als er een beetje water stond en de wind gunstig was. Zoo om de vier weken gingen we Zater dags en Zondags van boord om eens even naar moeder de vrouw te gaan kijken. Dat had je dan ook wel verdiend. In het begin toen het schip nog rondom in het zand lag kwamen we er wel eens meer af maar dat hield op toen we over de eerste bank héén waren. Gebrek hebben we in ieder geval niet geleden. Daar zorgden de proviand booten wel voor, nadat het niet meer moge lijk was manden met levensbehoeften langs lijnen aan boord te brengen, zooals dat in het begin gebeurde. We zijn blij dat het zoo goed is afgeloo- pen, en dat we weer thuis zijn. En nu wach ten we maar weer Op de volgende karwei. De laatste bank vlot „genomen". Over het verloop van de werkzaamheden in den laatsten nacht van het gedwongen verblijf aan de Egmondsche kust vernamen we nog het volgende! Dinsdagmiddag was de positie van de „Kerkplein" al zeer gunstig en met behulp van de sleepbooten „Ebro" en „Witte Zeé' zag men kans het schip op de laatste zand bank te trekken die het nog van de vrije zee scheidde. Het wachten was toen weer op hoog wa ter, des nachts te ongeveer twee uur. In zee waren drie ankers uitgezet welke met kabels aan de „Kerkplein" verbonden waren. De felle Noord-Westenwind joeg het water hoog op en alle omstandigheden wa ren gunstig om de uiteindelijke actie te doen slagen. Tegen twee uur begon de „Ebro" in haar eentje te trekken. Er zat on middellijk schot in en in nog geen uur tijds was de laatste hindernis genomen en dob berde de „Kerkplein" zij het dan eenigszins uit het lood geslagen en niet heelemaal zee waardig, in diep water. Tegen één uur kwam men behouden den Waterweg binnen en tusschen Maassluis en Vlaardingen hebben de „Ebro" en de „Wit te Zee" hun met zooveel moeite veroverde prooi overgegeven aan de sleepbooten „Ti tan", „Argus" en „Delfshaven", die de „Kerkplein", aan boei 24 hebben gemeerd. Egmond is zijn winter-attractie kwijt en Rotterdam is er een rijker geworden. Of de „Kerkplein" op haar huidige, lang niet ge makkelijk te bereiken ligplaats even veel belangstelling zal trekken als aan het hooge Noorderstrand lijkt ons echter zeer de vraag. 't Is overigens welletjes geweest! DE STEM DES VOLKS. De Arbeiders Gem. Zangver. „De stem des Volks" zal met medewerking van de Arb. Tooneelver. „Falkland" te Heiloo een openbare uitvoering geven in 't Gulden Vlies alhier op Zaterdag 8 Febr. te 8 uur. EEN JUBILEUM AAN HET SLACHTHUIS. Heden herdacht de heer J. Zeeman 't feit, dat hij voor 25 jaar aangesteld werd als boekhouder bij het Gem. Slachthuis. Naar aanleiding van dit heugelijke feit vond hedenmorgen op het laboratorium van het Slachthuis een huldiging plaats. Hierbij waren aanwezig de burgemeester jhr. v. Kinschot, de gem. secretaris mr. Koelma, de directeur de heer Voorthuijsen, de oud-directeur de heer Keizer, thans dir. van het gem. slachthuis te Haarlem en de wethouder van de bedrijven de heer Bonsema. De heeren Grondsma en Govers waren als leden van de commissie van de bedrij ven aanwezig. Het woord werd gevoerd door wethouder Bonsema, die den jubilaris namens de ge meente de zilveren medaille en een enve loppe met inhoud aanbood. Verder voerden het woord de heer Voorthuijsen, de heer Govers en de heer Keizer. Namens het personeel sprak de heer De Boer, die den jubilaris een fraai geschenk en een mand bloemen offreerde. Namens de Alkmaarsche slagers, die door een deputatie waren vertegenwoordigd, sprak de heer J. de Wit en namens de paardenslagers, ook door een deputatie vertegenwoordigd, sprak de heer G. de Wit. Beide sprekers offreerden den jubilaris een mand met bloemen. Bloemstukken mocht deze voorts ont vangen van de kinderen van den heer Voorthuijsen, van de familie Keyzer en van de fotografenclub De Zandruiter. Feestavond in de „Harmonie". De alom bekende vereeniging „Burger IJsclub" bestaat dit jaar 45 jaar en om dit feit op waardige wijze te gedenken, was gisteravond in de „Harmonie" een feest avond belegd .De belangstelling hiervoor was in tegenstelling met de verwach ting matig, doch de aanwezigen hebben zich met het gebodene uitstekend geamu seerd, getuige de vele malen weerklinken de applaus j es. Het is duidelijk, dat ook hier de crisis haar stempel op het geheel gedrukt had, want een avond als deze zou in de goede jaren zeker een stampvolle zaal gebracht hebben. De vodrzltter, de heer H. K o o r n Jr., heette- in> z'n openingswoord de aanwezi- gen.welkom. De B. IJ. C. neemt onder de vele ver- eenigingen hier ter stede, aldus de voor zitter,'wèl éen zeer bijzondere plaats in en houdt daarbij een goede oud-Hollandsche traditie in eere. Als er een echt Hollandsch vermaak en een echt populair Hollandsche sport is, dan is het wel het ijsvermaak en de schaatsensport. Daar komt nog bij de liefdadigheid. De Burger IJsclub heeft op een geluk kige wijze deze twee eigenschappen weten te combineeren en alzoo reeds 45 jaar niet alleen veel vermaak gegeven aan vele stadgenooten, maar ook bovenal veel ze gen gebracht aan vele minder bedeelde medeburgers. Bij gunstig ijs worden jaarlijks wed strijden op schaatsen gehouden, waarbij prijzen worden toegekend, bestaande uit levensmiddelen en brandstoffen. Deze prijzen worden afgestaan aan de minder-bedeelden. De leden ontvangen een lidmaatschap- kaart met bon, tegen betaling van contri butie van slechts 1.10 per jaar. Door den houder wordt deze bon afgegeven aan een behoeftige, die volgens hemzelf daarvoor in aanmerking komt. Dus hij bepaalt zelf wien hij wenscht te bedeelen. Minstens éénmaal per jaar heeft zoo'n uitdeeling plaats. Wat is het heerlijk voor een offer van slechts 1.10 een lichtstraaltje te kun nen laten vallen in het zoo vaak zoo trieste leven van een medemensch. Wij hebben in dezen tijd van grooten nood en armoede versterking van ons ledental noodig. Verschuilt u niet achter de algemeene crisis en zegt ook niet, dat er reeds zoo vele offers voor allerlei gevraagd worden. Gij zijt nog bevoorrecht boven velen, die het allernoodigst moeten mis sen, die te weinig hebben van te leven en te veel om te sterven. Het doet er niet toe, welke schaats gij rijdt. In 't leven worden soms heele rare schaatsen gereden, waaronder groote krab belaars zijn en dat veroorzaakt soms groo te ongelukken en levert niemand voordeel op. Maar bij ons rijden allen, zoowel krabbelaars als schoon- en hardrijders voor het schoone doel ter leniging van den nood der armen. Spr. richtte daarna een woord van dank aan zijn mede-bestuursleden en feestcom missie. Onder de bestuursleden zijn een tweetal veteranen en wel de heeren Merxs en Jonker. De heer Merxs is 45 jaar lid, terwijl de heer Jonker reeds 30 jaar secretaris is ge weest van de B. IJ. C. Een avond van hulde voor deze beide bestuursleden voor hun groote werkkracht aan de belangen van de B. IJ. C. gedaan. De heer Merxs als penningmeester en als raadgever in vele zaken getuige zyn ervaring op 't gebied van instellingen van liefdadigheid, terwijl de heer Jonker het secretariaat met groote toewijding waar neemt. Gaarne wenschte spr. dat de tijd moge aanbreken, dat zij nog mee mogen maken het 50-jarig bestaan der vereeni ging. Verder bracht spr. dank aan den heer en mevr. Verschoor, den heer en mevr. de Lange en aan de pers. De uitdeeling zal op 13 Februari 1936 in 't lokaal van den heer Berkhouwer 's avonds 7 uur ingang Magdalenenstraat gehouden worden. Deze uitdeeling aan de bedeelden zal dit jaar een bijzondere zijn, omdat de porties zullen bestaan uit: 1 K.G. dik vet gerookt spek, 1 witte brood 8 ons, 1 tarwebrood 4 ons, 1 pond groene erwten en 1 pond beste rijst. Wie wel eens zoo'n uitreiking van gave in natura heeft bijgewoond, zal kunnen be grijpen met hoeveel liefde en zorg de leden van 't bestuur de verschillende werkzaam heden hebben geregeld en voorbereid. Zoo werkt de vereeniging bewust of onbewust mede aan de instandhouding van de sa menleving. (Applaus.) Binnengekomen was een telegram van burgemeester van Kinschot met geluk- wensch, terwyl oud-burgemeester Wende- laar de vereeniging een belangrijke gift had doen toekomen. Hierna werd in vlot tempo het pro gramma afgewerkt. De humorist Harry Woodward wist de aanwezigen langen tijd gezellig bezig te houden, terwyl een journalfilm, een tee kenfilm en de bekende film „Bleeke Bet" met Aaf Bouber in de hoofddrol, het ge heel uitstekend completeerden. Na afloop werd een gezellig dansje ge maakt met de muzikale medewerking van The Rhythm Stormers o. 1. v. Siem Spruit. Moge deze avond, mede uit propagan distisch oogpunt, zijn uitwerking niet missen. DE PLANNEN DER RECHTZINNIGE LEDEN DER EV. LUTH. GEMEENTE TE ALKMAAR. Het was te verwachten, dat na de vor ming van een afdeeling Alkmaar van de Ver. van Vrijzinnig Lutherschen, ook de rechtzinnige leden niet werkloos zouden blijven. Er is dezer dagen uitgaande van de heeren J. A. Veenhuizen, secr. diaken der Ev. Luth. gem. en G. Mylhoff, oud kerke- raadslid - thans een circulaire aan de rechtzinnige leden gezonden waaraan wij het volgende ontleenen: Blijkens één door 4 kerkeraadsleden op gesteld stuk, werd het vrijzinnig gedeelte opgeroepen een actie op touw te zetten om het vrijzinnig karakter der Gemeente te be waren. Wij rechtzinnige leden eveneens tot die Gemeente behoorende, wenschen niet in strijd gewikkeld te worden over richtings verschil, daar de praktijk heeft geleerd dat zulks immer tot gevolg heeft „heete hoof den, koude harten". Integendeel, meer dan ooit hebben wij thans een andere roeping te vervullen, n.i. door schouder aan schouder te staan en al les in het werk te stellen wat kan leiden tot de verkondiging van Gods Woord ons door Jezus Christus geopenbaard. In verband met het bovenstaande wil het ons noodzakelijk voorkomen, zoo spoedig mogelijk over te gaan tót mëer centralisa tie van ons rechtzinnigen en lijkt ons de aangewezen weg daartoe pogingen aan te wenden tot oprichting van een afdeeling Alkmaar van het Nederlandsch Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zen ding. Allen die sympathiek staan ten opzichte van het doel, hetwelk door het Luthersch Genootschap wordt nagestreefd, noodigen wij vriendelijk doch dringend uit om op Vrijdag 7 Februari 1936 n.m. 8 uur te ko men in een der bovenzalen van de Wilhel- minaschoal aan de Doelenstraat, waar ds. W. J. Kooiman, Evang. Luth. Predikant te Amsterdam ons nader het doel en de wer king van dit genootschap zal uiteenzetten en waarbij hij tot onderwerp heeft gekozen: „Het uitbreidingsplan van de Godsstad", terwijl vöorts nog 2 ons bekende broeders van den kerkeraad te Utrecht, hopen aan wezig te zullen zijn. Wie verhinderd is en toch met het doel sympathiseert, worden verzocht hun naam te willen opgeven. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Febr. 1936. Op de heden gehoud enaardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2.502.80, eigenh. 22.10, Bevelan ders 22.10, poters f 1.802; Noord- hollandsche eigenh. 1.902.10; Fr. Bor- gers 22.20; Friesche redstar 2.20 2.40; Andijker blauwe en bonte 2.20 2.40; Drentsche zandaardappelen 1.90 2.40; Duinzand aardappelen 3.503.75. Aanvoer 123.900 K.G. HOORN, 6 Febr. 1936. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 stapels kleine fabriekskaas f 18. Totaal 1 stapels, wegende 881 K.G. De han del was goed. SCHAGEN, 6 Febr. 1936. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 27 Paarden 100f 350; 10 Geldekoeien (mag.) 90130; 20 Gelde- koeien (vette) 150—210; 8 Kalfkoeien 150—185; 4 Vaarzen 110—125; 79 Graskalveren 512; 60 Schapen (vette) 16—22; 131 Overhouders 9—f 12; 5 Bokken en geiten f 37; 13 Varkens (mag.) 2022; 23 Varkens (vette) per K.G. 34—36 cent; 75 Biggen 9—15; 22 Konijnen 0.251 en 21 Kippen 3070 ct. BROEK OP LANGENDIJKJ, 6 Febr. '36. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 32000 K.G. Roode kool f 2.908.40 14000 K.G. Gele kool 2.30—8.50; 30000 K.G. D. witte kool 0.70—5.40; 19000 K.G. Uien: gele 1.602.30, grove 1.202.60, gele drielingen 11.20; 2100 K.G. Breekpeen 1.301.70, alles per 100 K.G. en 3800 st. Ruige gele kool 1.202.90. NOORDSCHARWOUDE, 5 Febr. '36.3900 K.G. Uien: grove 2.302.40, uien 1.90 2, drielingen 0.901; 500 K.G. Peen 1.20, kleine Peen 60 cent; 2700 K.G. Roode kool (doorschot) 47; 1300 K.G. Gele kool 4.70—6.40; 17400 K.G. D. witte kool 25, doorschot 1.604.30, alles per 100 K.G. PURMEREND, 5 Febr. 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aard appelen: blauwe 89 cent en borgers 5361 cent per kist, 25 K.G.; Witlof 0.40f 1 per 8 K.G.; Roode kool 2—15.60 en Savoye kool 19.40 per 100 stuks; Spruitkool 1.152.45 per 15 K.G.; Boerekool f 0.86 1.56 per kist, 10 K.G.; Andijvie 4284 cent per 100 kist; Rapen 60 cent per kist; Bieten 70 cent; Wortelen 3147 cent; Uien 26—54 cent per 25 K.G.; Uien drielingen 16 cent per 25 K.G.Prei 4.80—f 11.60 per 100 bos. Druiven (aanvoer 13 pond): Alicant 1.80—1.95 per K.G. Appels: Westlandsche Bellefleur 3—/ 9, Zoete Bellefleur f 4— 11 en Present van Engeland f 7f 20, alles per 100 K.G. Peren: IJsbouten 8f 14 per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3