DE GEBROEDERS „GOCHEM" Voor orat verkoudheid eo keelpijn. facvwciaai Tlieuws BERGEN EGMOND A. D. HOEF KOEDIJK WEST WOUD 't ZAND BROEK OP LANGENDIJKj Moor kleine tuinen. wijzing van gènoemde heeren als leden van een commissie voor onderzoek. Dr. Hofstee, de vergadering sluitend, achtte de zaak door de inleiding, de vragen en de beantwoording daarvan duidelijk ge maakt. Hij betuigde daarvoor zijn dank en meende, dat het voor den heer van Aggelen de schoonste belooning zal zijn, indien de oprichting van een borgstelingsfonds een feit zou kunnen worden. Jaarvergadering V. V. V. 1935 een slecht jaar. In de Rustende Jager.werd gisteravond, onder leiding van den voorzitter, den heer C. F. Z e i 1 e r, de door een 80 leden bezochte algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer. Na een kort welkomstwoord en na. goed keuring van de door mr. Judell gelezen notulen, bracht de voorzitter het vol gende jaarvèrslag uit:\ Algemeen overzicht. Het seizoen 1935 was voor Bergen en Bergen aan Zee zeer slecht; dooreenge- nomen wel wel het slechtste seizoen sedert de laatste 20 jaar. De oorzaken van den slechten gang van zaken liggen voor de hand. Zij zijn dezelfde als die der vorige jaren: steeds ongunstiger wordende economische tcestand hier te lande; ongebreidelde uittocht van Nederlan ders naar de valuta-zwakke landen, terwijl buitenlanders ons land mijden wegens den hoogen gulden. Een en ander werd dit sei zoen nog verergerd door het opnieuw dalen van den Belgischen Franc en de attractie, welke de Brusselsche Wereldtentoonstelling op de Nederlanders uitoefende. Hiertegen stond wel is waar het z.g. „Reisseabkommen" met Duitschland, doch Bergen heeft van deze regeling slechts zeer weinig geprofi teerd. Ten slotte droeg ook het Zwitsersche „Hopla" er toe bij. Nederlanders op vrij groote schaal, met speciale treinen, uit ons land te voeren. Een lichtpunt voor de toe komst mag genoemd worden, dat de regee ring thans schijnt eenige maatregelen te willen treffen om het vreemdelingenverkeer te stimuleeren; het is werkelijk de hóógste tijd dat men eindelijk begint in te zien, dat het vreemdelingen-verkeer een algemeen landsbelang is. Aantal gasten. Het totale aantal gasten, dat gedurende het seizoen 1935 deze gemeente bezocht was volgens „De Badbode" 15736 (in 1934 18359; in 1933 20398) en daalde dus ten aanzien van het vorig jaar wederom met 2623. Van dit totale aantal gasten waren 156 buitenlanders (v. j. 111), waarvan 112 Duitschers (v. j. 63), 6 Engelschen (v. j. 4), 7 Amerikanen (v. j. 23), 16 Franschen (v. j. 14), 5 Belgen (v. j. 4), 1 Oostenrijker (v. j. 1), 5 Zwitsers (v. j. 2), 3 Italianen (v. J. 0) en 1 Zweed (v. j. 0). Met uitzonde ring van eenige Duitsche, 1 Belgische en 2 Zwitsersche families, waren deze buiten landers allen slechts doortrekkende gasten, met een verblijf van 1 of 2 nachten. Het grootste aantal gasten, dat in deze gemeente op een gegeven oogenblik tegelijk verblijf hield, was in den nacht van Zater dag 10 Augustus op Zondag 11 Augustus en wel 4633 (v. j. 5110). Deze dag was voor nagenoeg alle hotels en restaurants een zeer drukke dag, waarop men ruimte te kort kwam (Passanten-verkeer), doch vele pen sions waren lang niet bezet. Openlucht theater. Als voornaamste gebeurtenis in ons ver- eenigingsleven dient vermeld de opening van ons Openlucht theater op 15 Juli van dit jaar, welke onder overgroote belang stelling plaats vond. Aantal leden. Het aantal leden bedroeg op het einde des jaars 567, dat is één minder dan het vorig jaar. Het aantal donateurs bedroeg 30, d. i. 2 minder dan het vorige jaar. Opgemerkt dient echter dat tegen het eind des jaars verscheidene leden voor hun lidmaatschap 1936 bedankten. Reeds in ons vorig jaarverslag werd er op gewezen dat het bedanken voor het lid maatschap der V. V. V. wel het allerlaatste is, waartoe men moet overgaan. Deze V. V. V. is toch immers geen „gezelligheids- vereeniging", doch een economische vereeni ging, die haar uiterste krachten inspant de welvaart der plaats te bevorderen. Dat hotel- en pensionhouders of eigenaars van gemeu bileerde huizen in deze tijden minder vlot verhuren dan vroeger, is te begrijpen. Men kan daar echter moeilijk de V. V. V. een verwijt van maken welke per slot van rekening toch ook geen „verhuurkantoor" is doch die het algemeen belang te bevorde ren heeft. Menschen, die anderen het werk daarvoor laten doen en anderen daarvoor de kosten laten betalen, en zelf daarvan profiteeren, zonder eenig offer hunnerzijds, mogen be denken dat deze wijze van doen op „klap- loopen" begint te lijken! Juist nu de tijden zoo moeilijk zijn en de V. V. V. méér dan ooit haar best moet doen daaraan het hoofd te bieden, verschafte men haar de middelen daartoe. Het vreemdelingenverkeer is nu eenmaal de kurk waarop deze gemeente in hoofdzaak drijft, en waar dus ieder inwoner, onverschillig wie, belang heeft, al ware het alléén slechts in zijn kwaliteit als belasting betaler. Wij roepen dus allen leden toe: in plaats te bedanken als lid, werft leden! En nogmaals: het bestuur wendt zich met dezen oproep volstrekt niet alléén tot de z.g. direct- belanghebbenden als hotel- en pensionhou ders of verhuurders van huizen; doch tot ieder inwoner, omdat een ieder belang heeft bij den bloei dezer gemeente. Contributies. Aan contributie van leden werd ontvangen 1701 en van donateurs 269, totaal 1970, dat is 23 minder dan verleden jaar. Boven dien werd van direct-belanghebbenden en van de gemeente ten behoeve van de com missie voor Noordzeebadplaatsen 170 ont vangen, terwijl de V. V. V. hieraan 17,50 bijdroeg, een en ander gelijk aan het vorig jaar. Financieele toestand. Wij begonnen dit jaar met een saldo aan geldmiddelen van 1998,29, terwijl wy sluiten met een deficit van 274,24. Er is dus 2272,53 méér uitgegeven dan ont vangen. De reden hiervan is U bekend: de stichting van het Openlucht theater. De ex ploitatie van het theater heeft zich bedropen en laat zelfs een klein batig saldo. De alge meene toestand onzer vereeniging is dus niet ongunstig: al is de kas op 't oogenblik uit geput, daartegenover is de vereeniging in het bezit van een mooi Openlucht theater. Informatiebureau. In den loop van het seizoen 1935 werden door het informatiebureau behandeld 2207 schriftelijke, 578 mondelinge en 24 telefoni sche aanvragen; voorts bij den vertegen woordiger der V. V. V. te Bergen aan Zee den heer D. Haasbroek,nog 278 (waarvan 15 Duitsche), in totaal dus 3087 aanvragen tegen 3456 't vorig jaar; dat is weer 369 minder Over de wijze waarop mevr. Even huis, onze administratrice, haar taak ver vult, heeft het bestuur niets dan lof. Geïllustreerde gids. Bij het begin des jaars waren nog 760 exemplaren aanwezig Er zijn 492 stuks ver kocht, zoodat er thans nog 267 stuks resten. Wel is het de vraag of dit voor het a.s. seizoen voldoende zal zijn; maar een feit is dat de verkoop der gids steeds achteruit gaat; ondanks den sterk verminderden prijs worden gemiddeld een 300 stuks minder verkocht dan in vroegere jaren, en Uw be stuur is nog niet tot een conclusie gekomen wat in dezen gedaan moet worden. Het schijnt echter wel dat de gids in zijn tegen- woordigen vorm zijn tijd gehad heeft. Folders. Deze werden in 6000 ex. herdrukt en wel 4000 st. voor binnenlandsch en 2000 st. voor buitenlandsch gebruik. Deze vouwbladen vinden seeds gretig aftrek en voldoen uit stekend. Er is op 't oogenblik nog voldoende voorraad. Pensionli.jst. De oplaag hiervan was 4500 ex., doch werd niet geheel verbru:' De ingelegde kaart bewees goede diensten. Huurcontracten. Hiervan werden 833 st. verkocht, dus aan merkelijk minder dan verleden jaar, toen het er 1*117 waren; een bewijs dat verschei dene huizen onverhuurd bleven. Publiciteit. Aan advertenties voor reclame werd 842,44 uitgegeven, ongeveer gelijk aan 't vorig jaar. Bondsvergadering der A.N.V.V. Deze werd dit jaar te Valkenburg gehou den; de heeren Klomp en Roggeveen ver tegenwoordigden daar onze vereeniging, terwijl mr. Judell de secretarisvergadering bijwoonde. Belangrijke besluiten werden op de Alg. Vergadering niet genomen. Als mijn persoonlijke meening wil ik uitspreken (en grootendeels wordt die ook wel door het geheele bestuur onderschreven), dat de A.N.V.V. zich aan de tegenwoordige om standigheden niet voldoende „aaist", d.w.z. zich te weinig bezighoudt met het binnenlandsch verkeer en te veel met het buitenlandsche; niet natuurlijk dat men het laatste gehéél zou mogen verwaarloozen; maar ik ben innig overtuigd, dat wij. met de tegenwoordige abnormale valuta-verhoudin gen, géén noemenswardig succes op 't ge bied van buitenlandsch toerisme kunnen bereiken. Zomerfeesten. Deze beperkten zich in het af ge!-"'en seizoen tot de Verlichtingsavond, welke zeer goed slaagde. Een Bloemencorso moest dit jaar achterwege blijven. Gezien de onder neming van het Openlucht Theater begreep het bestuur niet tè veel hooi op zijn vork te moeten nemen en de vereeniging niet voor een te groot risico te mogen plaatsen. Mocht het blijken, dat het meerendeel- onzer in woners wèl op een bloemencorso gesteld is, dan verwacht het bestuur, dat dit hier op de vergadering tot uiting zal komen; ook hoopte het bestuur, dat de niet-a3nwezigen hun verlangen aan het bestuur zullen ken baar maken. Het bestuur erkende ten volle de groote propagandistische waarde van een bloemencorso; maar dit kan alléén goed werken, indien men dan ook kranig voor den dag komt en daarvoor is niet alleen de steun der diverse vereenigingen, doch ook wel degelijk de medewerking van particu lieren ten zeerste nocdig. Federatie van V.V.V.'s beven Noordzeekanaal. De algem. vergadering dezer federatie op 11 December '35 werd bijgewoond door uw voorzitter, die tot zijn spijt daar wat in de oppositie moest zijn. Bergen wil gaarne medewerken in het algemeen belang van het Noorderkwartier onzer provincie, wat op den duur niet anders dan ook onze ge meente ten goede zou kunnen komen. Dit neemt echter niet weg, dat ons bestuur tot nu toe weinig resultaten gezien heeft van deze federatie. Het is mogelijk, dat zij van veel nut kan zijn voor diverse kleine ge meenten in deze provincie; doch het werk, dat hier gebeurt, doet de V.V.V. Bergen al jaren lang zélf en op veel grooter schaal. Uu voorzitter deed ter vergadering eenige losse denkbeelden aan de hand om te trach ten wat meer succes te bereiken; tew andere zijde een plan geopperd werd be treffende een z.g. kettingtocht door N.-Hol- land; een en ander zal nader worden uitge werkt. Uw bestuur besloot voorloopig een afwachtende houding aan te nemen. Commissie voor Noordzeebadplaatsen. De vergadering dezer commissie, waar van de burgemeester en nw voorzitter deel uitmaken, werd door mij bijgewoond. De loco-burgemeester was, door dringende Ver gadering hier ter plaatse, tot zijn spijt ver hinderd mee te gaan naar Den Haag. Ook deze vergadering was weinig belangrijk. Er werd geen enkel bepaald besluit genomen en nieuwe frissche denkbeelden kwamen niet naar voren; nu is dit ook zéér moeilijk in den tegenwoordigen tijd! Maar uw voor zitter heeft hetzelfde bezwaar in dit onder deel der A.N.V.V. als in 't algemeen: men Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. klampt zich m.i. te veel vast aan den tijd die voorbij is en die ook in de naaste toe komst niet terugkomt. Men geeft zich tè veel moeite en getroost zich tè veel kosten voor 't buitenland, o.a. Engeland en Ame rika. En 't staat bij mij als een paal boven water: buitenlandsche gasten zullen het lam geslagen vreemdelingenverkeer in ons land niet kunnen redden, zoolang deze abnor male valuta-verhoudingen blijven bestaan. Wil men van het vreemdelingenverkeer nog iets redden voor vele ondernemingen, zoo wel voor het hotel- als verkeerswezen is het al te laat! dan zal men zijn uiterste krachten moeten toeleggen op het binnen landsch verkeertot tijd en wijle dat er orde in den internationalen chaos is gescha pen en- dat kan lang duren! Het aanstaande seizoen. Dit brengt mij van zelf tot eenige alge meene beschouwingen en verwachtingen voor het a.s. seizoen. Steeds wordt gezegd: de Nederlandsc'ne hotels, pensions, café's, restaurants, zijn te duur. Ik durf hierop zeer stellig te antwoorden: dat is niet waar. Zij allen hebben zich „aangepast", tot het uiter ste. De prijzen zijn thans in 't algemeen (ik spreek niet van enkele uitzonderingen) als vóór den oorlog, soms zelfs lager. Maar de Overheid heeft zich niet aangepast; de las ten zijn steeds hooger geworden! Thans be dragen de exploitatiekosten het dubbele van vóór den oorlog enhet verkeer is tot op de helft geslonken. De g u 1 d e n is voor den buitenlander te duuren daar door zijn de francs, de marken, de ponden, de "lires voor den Nederlander te goedkoop daar zit de fout en men behoeft die ner gens anders te zoeken. Meen niet, vergade ring, dat ik hier in mijn jaarverslag een pleidooi zit te leveren voor devaluatie; ten eerste hoort dat in een jaarverslag van een vereeniging als de onze, niet thuis; en ten tweede acht ik mezelf niet competent om over dit ingewikkelde vraagstuk, dat het algemeen belang des lands betreft te oor- deelen. Ik wensch, in verband met het vreemdelingenverkeer hier uitsluiterd en alléén vast te leggen, waarom de buiten landers in een groote boog om ons land heentrekken en waarom de Nederlanders op ongekende schaal naar 't buitenland vlie gen; en te constateeren dat met deze bewe ringen van „duurte" op ons middenstanders en zakenmenschen een blaam gelegd wordt, die wij niet verdienen, omdat de oorzaken van onze z.g. „duurte" buiten onze macht liggen die te veranderen. Mijn verwachtingen voor het a.s. seizoen zijn dan ook vrij somber. Toch geloof ik dat wij mogen hopen in 1935 het allerlaagste punt bereikt te hebben hetgeen nog niet wil zeggen dat wij nu in stijgenden lijn zul len gaan! Als wij échtèr maar niet dieper zakken, zooals de laatste jaren steeds het geval was, zien wij" tenminste een licht puntje. Er zijn enkele factoren die daar op wijzen. De regeerihg begint thans eindelijk 5Vi te zién, dat 'er "foch iets gedaan moet wórden, wil de déÉaclé nog niet grooter worden. Het Comité van Actie onder ex- min. Posthuma schijnt dan toch dit resul taat wel bereikt te Rebben. Niet, zooals sommigen schijnen te meenen, dat door de ze actie een soort reisbelasting zou komen ten einde de Nederlanders binnen de gren zen te houden; deze meening is volkomen onjuist. Actie hieromtrent is door bevoegde instanties (ook al om psychologische rede nen) ni e t gevoerd; de minister zélf heeft deze belasting voorgesteld en wel als zui ver fiscale maatregel; een soort luxe-belas ting, ten bate der schatkist. Hoe deze belas ting zal werken en zal worden uitgevoerd, weet nog niemand; belanghebbenden, wier taak het schijnt te zijn, Nederlandsch kapi taal naar 't buitenland af te voeren, schreeu wen al vóór zij geslagen worden. Een lichtpuntje voor het a.s. seizoen is wellicht ook datde Brusselsche ten toonstelling achter ons ligt, alhoewel de Olympische Spelen te Berlijn daartegen over staan. Zooils u uit de bladen bekend is, heeft de regeering een speciale commissie ingesteld ten einde te bestudeeren hoe het buiten landsche vreemdelingen-verkeer naar Neder land zou kunnen worden bevorderd. Onbe grijpelijker wijze hebben in deze commissie géén vertegenwoordigers van het Hotelwe zen zitting, die toch deskundigen bij uitstek genoemd mogen worden. Naar verluidt, zou den de Hotel-organisaties er buiten beslo ten zijn, omdat zij belanghebbenden zijn. Voor dit standpunt ware desnoods wat te voelen, hoewel de vraag rijst: wie heeft er géén belang bij het vreemdelingenverkeer? en nog vreemder lijkt het, indien men verneemt dat het verkeerswezen wèl zit ting heeft in deze commissie. Laten wij inmiddels hopen dat een en an der een verlichting in den toestand moge brengen en met dezen hartgrondigen wensch besluit ik dit jaarverslag. (Applaus.) Uitvoering. Dinsdagavond gaf de tooneelvereeniging „St. Adalbertus" een uitvoering in café Palsma. Opgevoerd werd „Mijnheer Klaproos", een blijspel in drie bedrijven, een stuk, dat waarschijnlijk voldoende bekend is, zoodat we over den inhoud niet zullen spreken. Er werd uitstekend gespeeld door allen zonder uitzondering. Er is gelachen om de manier, waarop Klaproos zich uit alle moeilijke situaties wist te redden. Alle lof vooral voor den leider van de club, den heer Valkering, die met voldoening op zijn opgeofferden tijd kan terugzien. Het geheel was een gezellige, huiselijk gemoedelijke avond. Burgemeester Bos dankte de spelers, dat zij in dezen benarden tijd de menschen nog weer eens wisten op te vroolijken. Kooltelling. *De op 3 Februari 1936 gehouden kool telling der tuinbouwvereeniging „de West" gaf tot uitslag dat aanwezig waren: 46 wagons roode, 8005 K.G. gele, 50 wagons Deensche witte kool, 6 wagons uien, 1 wa gon peen. Melkprijzen. De directie van de Coöp. Zuivelfabriek Eureka heeft over het afgeloopen tijdvak uitbetaald 5.30 per 100 K.G. melk of 5.46 per 100 liter, gemiddelde noteering. Sleutelbeen gebroken. *Een zoon van de wed. J. alhier, was zoo ongelukkig door het zolderluik van een schuur te vallen, tengevolge waarvan hij een sleutelbeen brak. Dokter Boerma, alhier, verleende ge neeskundige hulp. Jaarvergadering Begrafenisvereen. „De Laaste Eer". Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in het lokaal van den hêer C. Vijzelaar, onder leiding van den heer A. Kz. Jaarsma. Meegedeeld werd een besluit der be stuursvergadering om de echtgenoote van den overleden penningmeester A. Schoon vrij te stellen van contributie in verband met de vele werkzaamheden verricht voor de vereeniging. Dit werd goedgevonden. Uit het jaarverslag bleek, dat 21 begrafe nissen hebben plaats gevonden, waarvan 9 voor leden en 12 voor niet-leden. Het leden tal bedraagt 851, waaronder 69 kinderen van huisgezinnen welke geen contributie beta len. Het financieel overzicht gaf een ontvangst aan van 800,44 en een uitgaaf van 823.81, nadeelig saldo 23.37, waardoor het bezit op 1 Jan. 1936 werd 2138.32. Aan achter stallige contributie was nog te vorderen 16.52. De heer C. Kloosterboer Dz. bracht ver slag uit van de gehouden bondsvergadering. Naar aanleiding daarvan betreffende een voorstel om het bondsbestuur te brengen <"p" 5 personen, werd besloten om hiermede niet accoord te gaan, daar de noodzaak er niet van wordt ingezien. Tot afgevaardigden werden benoemd de. heeren F. v. d. Molen en G. Heinis. De heeren L. Molenaar en F. v. d. Molen werden in het bestuur herkozen, terwijl in de plaats van wijlen den heer A. Schoen werd gekozen de heer P. Stammes. Bij de rondvraag werd gevraagd naar het verschil in prijs aangaande het vervoer per lijk-auto of lijkwagen vanaf het ziekenhuis" te Alkmaar. Meegedeeld werd, dat een lijkauto wel goedkooper zal zijn, maar dat men te dien- opzichte ook rekening dient te houden met den heer Wolfswinkel, die steeds zijn be-- spanning er op na houdt, ook mede ten ge rieve der vereenigingen. Men blijft echter daarin geheel vrij. Nog werd opgemerkt, het loopen ever versche graven, waarbij het gebeurt, dat men weg zakt in de modder. Verzocht zal worden, dat de graszoden van een nieuw gedolven graf overgebracht worden op het laatst daarvoor gedolven graf, waarmede dan het euvel is verholpen Hierna sluiting. Proces-verbaal opgemaakt. Door de plaatselijke politie is proces verbaal opgemaakt tegen enkele personen, die zich Vrijdag hebben te verantwoorden tegenover den rechter-commisaris te Alk maar, wegens het stroopen van ruige gele kool van verschillende akkers. Warme bakken. Wie in het bezit is van een of meer bak ken kan daarin reeds de eerste groenten- soorten zaaien en planten. Om zeer vroeg te oogsten kunnen we deze bakken nog kunst matig verwarmen door het aanbrengen van broeiend materiaal, waarvoor versche paar- denmest met strooisel het meest geschikt is. Deze mest wordt eerst goed losgeschud en daarna aangetrapt. Een laag ter dikte van 40 c.M. is voldoende. Kunnen we er eerst een laag droog blad onder aanbrengen, zoo veel te beter; de broei zal dan langer aan houden. Na het aantrappen dekken we de mest af met een dun laagje humusryken tuingrond, leggen we de ramen op den bak en dekken we zoonoodig tegen koude. We omgeven deze bakken met een dubbelen wand, met een tusschenruimte van ongeveer 25 c.M. In deze tusschenruimte komt droge turfmolm of droog blad. Wanneer de mest gaat broeien brengen we een humusrijke aardlaag aan ter dikte van circa 20 c.M. Op lage gronden moet de bak nogal hoog zijn daar de mest niet in het grondwater mag komen te liggen. Op droge gronden kan men grootendeels in den grond weken. We leggen deze bakken op een beschut lig gend hoekje met eenige helling op het Zui den. In deze bakken planten we nu krop sla op 25 c.M. afstand of zaaien er zomer- peen waarvoor soorten als Amsterdamsche bak of korte duivik het meest geschikt zijn. Tusschen beide gewassen kunnen we radijs zaaien. We kunnen er ook slaplanten in zaaien, die na eenmaal onder glas ver- speend te zyn in Maart in den volle grond kunnen worden uitgeplant. Alle gewassen komen dicht bij het glas. Door de broeiing krimpt de mest en ontstaat al spoedig vol doende ruimte voor de groei der planten. Deze bakken worden vooral zorgvuldig gedekt opdat geen warmte verloren kan gaan. In een dergelijke bak kunnen we om streeks half Februari ook verschillende bloemsoorten zaaien, als: Petunie, Verbena, Lebelia, Ageratum, Salvia, Anthirrinum, Nicetiania, Begonia, Nemesia, Schizantus, Penstemen en vele andere. Het beste kunnen we deze zaaien in zaalpannen of kleine kist jes die we dan in de bak plaatsen. Al deze soorten worden minstens eenmaal in een zelfde bak verspeend, liefst weer in kistjes of zaaipannen. Daarna worden ze of in potjes of in den vollen grond van den bak uitgeplant en in elk geval tot omstreeks be gin Mei, onder glas gehouden, totdat geen nachtvorsten meer zijn te vreezen. HEILOO (Januari). Geboren: Franciscus Gerardus, z. van Johannes Tromp en Geertruida Kunst. Cornelia Geertruida Catharina, d. van Jo hannes Wittebrood en Margaretha Bras. Margrietha, d. van Jan Adrianus Brand en Josina van Dierendonck. Ruth, zoon van Ruth Keff en Johanna Bouwman. Anna Maria, d. van Johannes Haazelager en Cla- sina Elisabeth Hagen. Alexander Corne- lis, zoon van Teunis van der Pol en Roelfi- na Jantina Meijers. Jacobus Willebror- dus, zoon van Johannes Kraakman en Kla- sina Oudt. Overleden: Neeltje Sijbecarspel, we duwe van Dirk Groenland, oud 85 jaar. Jan ter Buurkes, weduwn. van Gerritje Wissink, oud 65 jaar. Cornelia Borst, weduwe van Dirk Schenk, oud 71 jaar. Jantje Schuiemaker, weduwe van An- dries Geerlink, oud 79 jaar. Nicolaas Groen, oud 3 maanden. Jacob Coenraad Bijl, echtgen. van Adriana van Dijk. 60 j. Ondertrouwd: Cornelis Rozing te Zaandam en Catharina Elisabeth Karskens. Adrianus Karei Snel en Cornelia Mar- gartha van Tongeren. HARENKARSPEL (Januari). Geboren: Cornelis Johannes, z. van Mattheus Hoogeboom en Margaretha Pronk. Bregitta Anna, dochter van Wilhelmus Ruiter en Cornelia Zütt. Theodorus, z. van Petrus Wever en "Grietje Degeling. Johannes Jacobus, zoon van Hendrik Da- nenberg en Catharina Groot. Maria, d. van Johannes Barwegen en Fintje Hoog- stra. Anna Martha, dochter van Pieter Smit en Martha Anna Botman. Jan, z. van Pieter van der Rijt en Jantje Baas. Geertruida Maria, dochter van Frederik v. Schagen en Agatha Dekker. Jacobus Maria, zoon van Cornelis Schilder en Ca tharina Jong. Andreas Cornelis, zoon v. Cornelis Dekker en Agatha Veldman. Ondertrouwd: Cornelis Jacobus Mee- reboer en Jannetje Smit. Gerardus Jo hannes Dekker en Anna Cornelia Gieling. Jacob de Groot en Geertruida Houtman. Gehuwd: Tjipke van Dokkenburg en Geertje Reins. Cornelis Jacobus Meere- boer en Jannetje Smit. Gerardus Johan nes Dekker en Anna Cornelia Gieling, Overleden: Catharina Maria Kruijer, oud tien maanden, d. v. Adrianus Kruijer en Guurtje Maria Boon. Dorette dé Vries, oud vijf en veertig jaren, echtgenoo te van Arie Wink. Aaltje Bijpost, oud tachtig jaren, weduwe van Pieter Gootjes. Albert de Groot, oud vijftien jaren, z. v. Albert de Groot en Ida de Groot. 113. Hij bekeek het dier eens goed, en bepeinsde hoe hij Pat de poets welke deze hem gebakken had, be taald zou zetten. Voorzichtig manoeuvreerde hij de egel op een tuinschpp en toog ermee naar de boerderij. 114. Achter de melkerij ontdekte hij Pat, die op een schommel zat en rustig aan Pit's koek zat te knabbelen. Pit bleef staan en overlegde wat hij nu zou doen. Daar viel zijn oog op den regenton. „Gevonden", dacht Pit.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7