Agenda SBtiuteuland £aatste Betichten «stl5; 3-ü bisschopwijding van mgr. j. p. huiberts. 'JUoowciaal 'flieuws beemster grootebroek warmenhuizen heiloo Spoct lüeec&ecicht Stad en Ömqwmq Tunnel te Velsen. Olympische Winterspelen. DE AFDALINGSWEDSTRIJD DAMES EN HEEREN. HET IJSHOCKEYTOURNOOI. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 14 Februari eiken middag van 2 uur af, in het gemeente-museum, ten toonstelling van schilderijen van Dirk Smorenberg. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kleine kolonel (rom.); hoofdrollen Shirley Temple, Lionel Barrymore en Evelyn Ve nable. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd, Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Das Lied vom Glück (klucht); hoofdrol Her- bert Ernst Groh. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, heden Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag, hoofdnummer Mazurka (rom.); hoofdrollen Pola Negri, In geborg Theek e.a. Toegrng boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De roep der inboorlingen (Wildernisfilm), tweede episode; hoofdrol Noah Beery. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 8 Februari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering door „De Stem des Volks" m. m. v. de tooneel vereeniging „Falkland" van Heiloo. Zondag 9 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Bij gebrek aan bewijs" door Het Alkmaarsch Tooneel. Gemaskerd bal zaal Renses te Stompetoren. Dinsdag 11 Februari. Volksuniversiteit, cursus zonnestelsel. Donderdag 13 Februari. 8 uur, Harmonie, propaganda-avond Bond voor Staatspensionneering; optreden ensem ble Louis Noiret. Zaterdag 15 Februari. 8 uur, Harmonie, feestavond gymn.vereen. Turnlust. DIEFSTAL VAN KIPPEN. De politie te Apeldoorn heeft gisteren R T., T. L. en S., allen wonende te Putten, aangehouden terzake diefstal van 70 kippen ten nadeele van een inwoner van Uddel (ge meente Apeldoorn). De dieven hadden de kippen op de markt te Purmerend verkocht. De politie heeft de gestolen partij bij een poelier te Amsterdam opgespoord. BRAND TE GOUDA. Goed werk van de brandweer. Op het bovenhuis aan de Karnemelksloot 10 te Gouda, bewoond door den werkloozen meubelmaker L. D. Brandse, is gistermiddag brand ontdekt. Voorbijgangers en omwonen den zagen rook door de spleten der ramen komen. Zij belden aan de woning doch kregen geen gehoor, aangezien Brandse en zijn vrouw afwezig waren en zich niemand in het pand bevond. De brandweer werd ge waarschuwd. Met twee stralen op de water leiding begon zij de blussching. Het vuur woedde hoofdzakelijk in het alcoof tusschen de keuken en de woonkamer. Binnen een half uur waren de vlammen gebluscht. Het alcoof en de inventaris had den ernstig van het vuur geleden. In keuken, woon- en voorkamer is heel wat water schade ontstaan. Alles bij elkaar bedraagt de schade, welke door verzekering wordt gedekt, enkele honderden guldens. De brand is uitgebroken in een kleerkast in het alcoof. Waarschijnlijk zijn enkele vonken uit de pijp van Brandse tusschen de kleeren gevallen, toen hij er een klee- dingstuk heeft uitgehaald. Spoorlijn zal onder het kanaal worden gelegd. De tunner, die in Vellen onder het Noord- zeekanaal zal worden aangelegd, zal, naar wij vernemen, even oostelijk van den Boschweg, aan den rijksweg HaarlemVelsen, beginnen, en vandaar loopen naar den polder te Velsen- Noord, ten oosten van het daar gevestigde hulppostkantoor. Er zal een epoorlijn doorloopen, een aftak king van de lijn Haarlem—Velsen. Deze lijn buigt bij de halte Zeeweg van de oorspronke lijke baan af en gaat dan via de buitenplaats „Schoonenberg" en de tunnel naar Velsen- Noord. Wanneer de spoorlijn de tunnel gepasseerd is, gaat zij door den polder, om dan bij het station Beverwijk weer op de bestaande lijn aan te sluiten. De weg die door de tunnel loopt, maakt in Velsen-Noord een bocht naar het oosten en gaat via De Wijkerpijp (Zijkanaal A) verder langs de spoorlijn, om dan later met een link- sche bocht via een brug over de spoorlijn Be verwijk—Uitgeest en over een aantal tuinde rijen te Wijk aan Duin, aan te sluiten op den weg BeverwijkAlkmaar, De tunnel in Velsen komt te liggen ongeveer ter hoogte van de vuilnisbelt te Velsen, aan den zuidkant en nabij de opslagplaats van den houthandel der firma Van Kralingen aan den noordkant. Als strook voor de benoodigde gronden, is een breedte geprojecteerd van om streeks 100 meter, waarvan een gedeelte aan het rijk toebehoort, de andere deelen zullen onderhands gekocht of anders onteigen wor den. Alleen snelverkeer. De tunnel zou alleen voor snelverkeer die nen, waartegen als bezwaar is aan te voeren, dat dan het locale verkeer de dupe wordt, wanneer men tenminste het stoompontverkeer wil inkrimpen. Het Noordzeekanaal snijdt on der Velsen de bebouwde kom vrijwel door midden. Met groote spoed wordt thans aan de voor bereidingen gewerkt. In het begin dezer week zijn op verschillende plaatsen grondboringen gedaan, waarvan de uitslagen gunstig moeten heeten. Scheen het dus eerst, dat er niet veel voort gang mee gemaakt kon worden, thans staan de plannen, op papier althans, vast. (Ongecorrigeerd.) Een goede prestatie van freule Schimmelpenninck van der Oye. G a r m i s c hVrijdag. Op den tweeden dag der winterspelen was het weer aanmerkelijk verbeterd. De morgenzon goot haar stralen over het prachtige winterlandschap. Wolken trok ken langs de bergen omhoog en het zag ernaar uit, dat het een dag met fyne win tersport zou worden. Reeds vroeg trokken duizenden naar het Kreuzeck, hetzij per Zugspitzbahn, per auto, op de ski's en te voet om de afda- lir.gswedstrijd voor heeren en dames bij te wonen, den eersten ski-wedstrijd van een nog komende lange serie. De start voor de heeren vond plaats op het Kreuzjoch op 1719 meter hoogte. De dames hadden een iets kleineren afstand af te leggen, zij vertrokken nl. van Seele op 1580 meter hoogte, doch verder was het traject gelijk aan dat der heeren. De finish lag vlak bij het Kreuzeck-station. Het hoogte-verschil van het parcours, dat in vele kronkelingen er. vaak zeer scherp naar beneden liep, bedroeg voor de heeren ongeveer 1000, voor de dames plm. 800 meter. De lengte van het parcours voor de da mes was 3,3 K.M. Een z.g. N.-strecke ligt in het aan afwisseling zoo rijke Kreuzeck- gebied. Het vergt van den looper niet al leen een hooge mate van staan- doch ook van slinger-vermogen. Op geluk kwam het dus minder aan dan op een volmaakt kun nen en vooral ook op tactisch ski-loopen. De ware beteekenis van de afdaling van den glij-loop, als hooge school voor de "'-niek komt op deze wijze weer tot haar recht. Om half 11 waren de bergen langs het traject met duizenden toeschouwers be volkt. Aan de finish, die feestelijk met vlaggen en vanen versierd was, hadden de officials, radio-omroepers en persmen- schen zich verzameld, die als alle anderen den start van de eerste deelneemsters af wachtten. Een schot in de verte kondigde aan dat de eerste dame, de Engelsche Evelyn Pinching gestart was. Anni Rüegg had zich vlak voor den start teruggetrokken, de Zwitsersche loopster had zich nl. nog niet geheel hersteld van de blessure. Na Evelyn Pinching vertrok met een minuut tusschentijd Grete Weikert, vervolgens startte de Italiaaansche Paola Wiesing en daarna onze landgenoote freu le Schimmelpenninck van der Oye. Wij hadden ons bij de finish opgesteld om onze landgenoote te zien binnen komen. De tijd, die voor haar genoteerd werd was 6 min. 9.9 sec., een goede prestatie in elk geval. Wij waren nog in de gelegenheid freule Schimmelpenninck van der Oye, na haar aankomst te spreken. Zij was tweemaal op het traject gevallen. Zy vond het traject zeer moeilijk, misschien wel het moeilijkste, dat ooit is uitgezet. Vooral het laatste deel was bijzonder zwaar. Onze landgenoote was niet zoo bij zonder tevreden over haar prestaties, maar toen zij de tijden van haar voorgangster hoorde en later die vernam van degenen die na haar kwamen, bleek duidelijk, dat zij over haar prestaties zeer zeker tevreden mocht zijn. Na freule Schimmelpenninck van der Oye startte de Duitsche Kathe Grasegger en zoo vervolgens met 1 minuut tusschenruimte alle anderen. Een bijzonder fraaie prestatie verrichtte de Noorsche deelneemster Laila Schou Nilsen, die een tijd noteerde van 5 min. 4 sec., een bijzonder prachtige presta- tatie, indien men bedenkt, dat de Duitsche dames Christel Cranz, Hadi Pfeifer en Kathe Grasegger, die allen zeker ongeveer 15 seconden boven den tijd van de Noor sche ski-loopster bleven. Het resultaat van den hedenochtend gehou den afdalingswedstrijd luidt als volgt: dames (afstand 3.2 K.M.): 1. Laila Schou Nilsen (Noorwegen) in 5 min. 4 sec.; 2. Lisa Rechsch (Duitschland) in 5 min. 8.4 sec.; 3. Kathe Grasegger (Duitschland) in 5 min. 10.6 sec.; 4. Erna Steuri (Zwitserland) in 5 min. 20 sec.; 5. Hadi Pfeifer (Duitschland) in 5 min. 21.6 sec. De eenige Nederlandsche deelneemster, freule Gratia Schimmelpenninck van der Oye kwam als 13de aan in den tijd van 6 min. 9.9 sec. Er waren bijna 60 deelneem sters. Garmisch-Partenkirchen, 7Febr. Mrst iCn Van de heden°chtend voor de eerste ronde van het ijshockey-tournooi ge speelde wedstrijden luiden als volgf 3-Sj°6%^; Canada Letland 11-0 (2-0, 1™^hostow»k»=-IMïiS 50 DE SAMENZWERING TEGEN KEMAL ATATURK. Zware straffen geëischt. In het pfoces tegen de personen, die wor den beschuldigd van het beramen van een aanslag tegen het leven van Kemal Ata- turk, is een nieuwe zitting gehouden. Het eerste deel dezer zitting werd met gesloten deuren gehouden. In openbare zitting hield de procureur-generaal zijn requisitoir, waarin hy zeer zware straffen tegen alle beschuldigden eischte. DE WANORDELIJKHEDEN BIJ DE FILMPREMIÈRE. Alle aangehoudenen op vrije voeten. Van de 19 personen, die gisteravond we gens het veroorzaken van wanordelijkhe den bij de feestpremiere van de film „La Kermesse Heroïque" in het theater Tuschinski naar het posthuis aan het Hem- brandtplein zyn overgebracht, zijn er 15 na hun verhoor vrijgelaten. De vier anderen hebben den nacht in verzekerde bewaring doorgebracht, waarna ook zij in den loop van den morgen op vrye voeten zijn ge steld. Programma en regelingen Op Dinsdag 11 Februari wordt de Kathedraal eerst om 8.45 uur geopend. Zonder toegangs bewijs wordt niemand in de Kathedraal, noch in de naaste omgeving toegelaten. Men lette goed op de aanduidingen van de ingangen en de vakken. De orde-commissarissen willen gaarne met hun aanwijzingen lerwille zijn; de insignes die zij dragen correspondeeren op de kleuren van de kaarten. Bij de ingangen van de Kathedraal zijn tekstboekjes verkrijgbaar. Deze boekjes bevatten alle wijdings- en mis- gebeden, alsmede den volkszang van de bis schopsconsecratie; zij zijn speciaal voor dezen dag samengesteld en uitgegeven in de ser'.e „Bron van Christelijken Geest", uitg. „Gooi en Sticht" te Hilversum. De plechtigheid begint om 10 uur, doch de houders van plaatskaarten worden verzocht om half tien op hun plaatsen aanwezig te zijn tenzij dit anders is bepaald op dat tijd stip worden de ingangen gesloten. Tusschen 9.30 en 9.45 nemen de hooge kerkelijke autoriteiten plaats op het Hoog koor en de wereldlijke autoriteiten op de speciaal gereserveerde plaatsen. Wanneer zij de Kathedraal binnentreden, wordt men verzocht te gaan staan. Om 9.45 gaan de kleine misdienaars en de zangers en om tien min. voor tien de assistenten en de leden van het Hoogwaardig Kathedraal Kapittel in processie naar den hoofdingang om de bisschoppen te ontvangen. Terzelf der tijd vertrekken de bisschoppen van de Plebanie en van het Paleis en komen ach tereenvolgens in een stoet van twaalf auto's voor den hoofdingang gereden Eerst de missiebisschoppen, daarna het Ne- derlandsch Episcopaat, waarbij de wijdeling mgr. Huibers zich aansluit en tenslotte de consecrator Z.H. Exc. Mgr. P. Giobbe. Wan neer deze in het hoofdoprtaal clerus en volk met wywater zegent, wordt het „Sacerdos et Pontifex" ingezet; de stoet treedt naar voren, geopend door de ceremoniemeesters, waarna terstond volgen de consecrator met (aan zijn linkerzijde) de wijdeling, beiden in cappa magna. De plechtigheid zal ongeveer 3 uren du ren. Het filmen of het nemen van foto's tijdens de plechtigheden is streng verboden Bezoekers met fototoestellen e.d. hebben geen toegang. Na afloop vertrekken de bis schoppen, in omgekeerde volgorde als zijn gekomen, naar het palels; daarna worden de wereldlijke autoriteiten uitgeleide ge daan. terwijl de andere aanwezigen op hun plaatsen blijven totdat een teeken gegeven wordt, om alle uitgangen te openen. De officieele receptie-uren zijn: Dinsdag 11 Febr. des middags 1.452.30 voor priesters. 2.304.— voor religieusen en voor genoodigde leeken die geen orga nisatie vertegenwoordigen. Zondag 16 Febr. des middags 23.30 voor vertegenwoordigers van organisaties en ver- eenigingen e.d. Toespraken worden niet ge houden. De ingang, de zalen en de sacristy van de plebanie zijn op dien dag alleen toegan kelijk voor de officieele genoodigden die daarvan bericht hebben ontvangen en voor de assistenten. Diefstal uit een winkel. Bij den winkelier S. Held, aan den Zui- derweg, heeft iemand zich dezer dagen on gemerkt toegang tot den winkel weten te verschaffen en uit de toonbanklade een bedrag van pl.m. 15.— medegenomen. Het geval is aan de politie in handen gegeven. Brand. Woensdagmiddag is te Grootebroek de zaak in radio en electriclteitsartikelen van den heer Van Westen tot den grond toe af gebrand. Naar men zegt, heeft een spelend kind vuur bij gemakkelijk brandbare stoffen gebracht. Tooneelclub. *De tooneelclub V. O. P., nog steeds een zoogenaamd los clubje, heeft vergaderd en besloten over te gaan tot het vormen van een bestur. De bestuursfuncties zijn verdeeld als volgt: de heer P. Bas, voorzitter; mevr. N. ScvenhuysenBruin, secretaresse; mej. N. Barsingerhorn, penningmeesteresse. Doves jubileert. De gymnastiekver. Doves gaf Donder dagavond een jubileum-uitvoering want SJST-4 10 "et aantal donateurs o dt zoo groot dat men de uitvoerincen over 2 avonden moet verdeelen. ^oic D^v..d'.,it?liV„0"de" l-avondan Dow. jfiw leven. Van den feestavond was veel werk gemaakt. Het tooneel was aan drie deelen gescheiden. Nog voor het doek open ging werd de vaandelgroet gebracht. Toen het scherm uiteenging, stonden de adspiranten met hun trommels en vlaggen klaar. D&ves-lied weerklonk, onderbroken Een en aangevuld met trommelgeroffel. Nog een scherm week en daar stonden ze allen, klein en groot, benevens de voorzitter, de heer J. L. Groot en de sympathieke directeur, de eenvoudige Jaap Heinis, de ziel vai Doves. De voorzitter gewaagde van d successen door Doves verworven. Dat heb ben we kunnen bereiken door het onver moeid streven van den heer Heinis. Eei dankwoord werd gebracht voor de mede werking en voorbereiding en toen begon de oefening voor klein en groot. Het pro gram had veel van een bonte-avond. Wat zegt ge van Trien en Hannus, die in Volen- damsch costuum naar Heiloo zijn gekomen en die zingen van „oud" en „jong" Volen dam? Er kwam een schuit, een Volendam sche botter, op het tooneel, bemand met Volendamsche jongens en meisjes, op hun klompen nog wel, die bij hun lading even een bezoek aan het sportgebouw brachten. Natuurlijk trokken zy in hun „eiland plunje" de aandacht omdat ze ook een club wilden oprichten. Men ziet ze later werken, niet met halters dat kan ook met hun klompen en het gaat al best Later zullen ze Doves klop geven. Zoo gaat het door. We noemen maar een num mer. Het is een feestavond geworden die klonk als een klok. Katholieke kring: In tegenstelling met den vorigen kring- avond was de avond van Woensdag een echt vroolijke. Was de vorige maal het onder werp zeer ernstig, ditmaal was de avond gewyd aan Vlaamschen humor. Lode van Gent sprak over dit onderwerp en deed de zaal vaak hartelijk lachen Zeer mooie verhalen over den zin van humor werden de aanwezigen gedaan. Humor, geheel iets anders dan moppen tappen, of humoristisch zyn, is een fijne op merkingsgave om 't een of ander feit in beeldspraak weer te geven. Humor kan een lach beteekenen maar evengoed een traan Vandaar dat de Vlamingen humor heb ben en humor uiten zoowel in het alledaag- sche leven als bij feestelijkheden, zoowel bij een gouden bruiloft ala bij een begrafe nis. Vandaar dat deze voordracht zoo veel zijdig het Vlaamsche volksleven belichtte. Het gewone volk toch is de drager van dit heerlijk voorrecht In andere landen heeft de conventie ontzettend veel weggenomen van de gezonde humor, maar in Vlaanderen- land heeft wat wij zouden zeggen juist het „lagere" volk deze beschaving bewaard, want ook de voorouders waren vol humor, dit bewijzen de overtalryke opschriften op de graven. De serken in de kerken uit den tijd dat nog in de kerken begraven werd, geven in een paar woorden, vaak meer te verstaan dan de langste levensbeschrijving. 't Was een mooie avond en ongetwijfeld sprak de heer Klaassen ieder meening uit toen hij in zijn slotwoorden den heer Lode van Gent een hartelijk tot weer ziens toe riep. Aan het blad, waarin zij adverteert, Kent men de beteekenis van de saaie. Turnen. UITVOERING „ADVENDO". Een programma van hoog gehalte. In de groote zaal van de Harmonie heeft de Alkm. Chr. Gymn. Ver. „Advendo" haar jaariyksche uitvoering gehouden, waarvoor een groote belangstelling bestond. De zaal was zoo goed als geheel bezet, toen de voorzitter, de heer K. ter Burg, dezen avond opende, nadat de aanwezigen vers 1 van psalm 89 hadden gezongen en spr. in gebed was voorgegaan. Er zal wel niemand zijn, aldus spr., die het nut van gymnastiek zal ontkennen en ook op christelijk terrein is hier een taak weggelegd. By onzen directeur, den heer F. G. Nol, is dat in bekwame handen en wy prijzen ons gelukkig hem als leider van Advendo" te hebben. Spr. bracht daarna dank aan de verschillende dames en heeren, die bij de lessen zoo welwillend assisteer den. Een bijzonder woord van welkom aan den heer Adriaonse, die wel door andere banden dan bondsbanden alleen naar Alk maar was gekomen. Verder aan de verschil lende afgevaardigden (Schagen, Den Helder, Andük, Enkhuizen, de ver. Odis, Kracht en Vlugheid, Patrimonium) woorden van welkom. Met den wensch, dat ieder tevreden moge zijn met hetgeen geboden zou worden en dat het voor hen, die zich nog niet had den aangesloten een aansporing zou zijn om het mooie werk van „Advendo" te steunen, besloot spr. zyn openingswoord. Hierna werd in vlot tempo een zeer uit gebreid programma afgewerkt. Het is on doenlijk elk nummer apart aan een bespre king te onderwerpen. Het is een avond geworden van goede sport, die ln velerlei opzicht voldoening ge geven heeft. Er was volop enthousiasme en werklust, de Juiste factoren om een avond als deze te doen slagen. De vrije les voor meisjes werd correct uit gevoerd. Maar attractie school er ook in de knotsoefening voor dames (1ste afd.) Zeer goed waren vervolgens de halteroefeningen voor jor.gens. Het was soepel en levendig en deze groep toonde de dikwijls zware oefen stof behoorlijk te beheerschen. Achtereenvolgens demonstreerden de dames en meisjes ringen, paardsprlngen en brug. Dit alles getuigde van een serieuze training en het geheel was zeer voldoende. .Advendo" heeft getoond over goede krach ten te beschikken. Zij maakt 't zichzelf (b.v. vrije oefeningen) niet gemakkelijk en dat pleit voor haar. De aanwezigen hebben zich dan ook met applaus niet onbetuigd gelaten en de avond droeg een allerhartelijkst karakter. Natuurlijk werd er wel eens een foutje gemaakt, doch dat kan bij een zoo uitgebreid programma niet uitblijven. Bestuur, directeur en leden kunnen op een zeer geslaagden avond terugzien en het s emt tot groote voldoening, dat de presta- rr>a\ct*n "Advendo" in sterk opgaande lijn te registreer en zijn. naar waarnemingen, verricht in den m» van 7 Februari. gei> Medegedeeld door het Kon. NederL Meteorologisch Instituut te De Bildt Verwachting (geldig tot den avond 8 Februari): a Vï« Meest matige Noordoostelijke tot Oog lijken wind; helder tot licht bewolkt* weer; matige vorst 's nachts, overdag w| vorst tot temperatuur om 't vriespunt. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk wordt I het hooge noorden aangetast door een HiJü depressie, die gistermiddag westelijk^? IJsland passeerde en thans storm uit ZuSl west veroorzaakt en de barometers dalen van Schotland tot hoog in het den langs de Noorsche kust. De hooge druk nam nog in betea)m|] toe; de as van den hoogsten luchtdruk thans gevonden van Groningen tot in Zuirt Zweden. In Frankrijk hield de stijging 7," den luchtdruk op. Zij gaat nog door inT Baltische staten en in Oost-Europa. In pj-. dinavië bleef de vorst zeer streng. Op h»i continent komt alleen in onze omgevingjb in de hooge streken van Frankrijk m52l vorst voor. In de Middelgebergten en faT Alpen houdt de ijzig koude storm aan. <v zeer groote hoogten werd de temperatuur echter belangrijk hooger bij zeer groot» droogte. Hoewel de lucht in het Oosten betrokka blijft, viel er geen sneeuw van beteekttk meer. I In het stormgebied op de Noorsche Zh vallen zware regens. Het einde van den toestand van helde vorstweer met des nachts matige, wellich plaatselijk strenge vorst en overdag tempt, ratuur om het vriespunt, is nog niet in zich* LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andtn voertuigen hedenavond te 5.22 uur licht o& DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 46.000 KG. De prijs was gelijk aan dien van de vorige week 18.50 hoogste, 17 gemiddeld. Ook in handelskringen dringt de wenicfa naar voren naar opheffing van de contin- genteer ing. Het Crisis-zuivelbureau overweegt een nieuwe regeling en heeft aan de betreffen- de organisaties een verzoek geridtf om vóór 2 Maart haar wensch en kenbaar te maken. De groote moeilijkheid is echter dat niet ons land de con tin gen teering kan opheffen en dat hiervoor de buitenlandsche regee ringen een woordje meespreken. Een lichtpunt is dat in het buitenland het inzicht sterker wordt dat men er met de contingenteering niet komt Grooter woidt de overtuiging dat wij door het diepste punt van de crisis heen zijn. Voor ons land met zijn half millioen werkloozen en het groot aantal zonder staatssteun niet meer te besturen gemeen ten is dit wel zeer wenschelijk. Ook de landbouw verlangt terug naar een vrije bedrijfsvoering. Of die echter wel geheel zal wederkeeren, betwijfelen wij. ONTDUIKING VAN DE CRISISWETTBl Proces-verbaal opgemaakt tegen overtreder. De crisisweten ten voordeele van de# Landbouw, waardoor verschillende heila gen worden geheven op diverse product* geven degenen, die hiervan willen profit*" ren en er niet tegen op zien, de wetten overtreden, gelegenheid om een extra ver* dienste te maken. In Heerhugowaard werd dezer dagen d°°r de centrale crisis controle-dienst in samen werking met den rijksveldwachter aids»1 een opsporing verricht, waarbij een com plete boterfabriek werd ontdekt. Twee deze omgeving gestationneerde crisisambte naren hebben met den rijksveldwachter ontdekking gedaan van veel belang. In de* fabriek werd nl. een mengsel vervaard»!* dat zeer veel op boter geleek en do01!. betrokken persoon werd verkocht, hetzü boter hetzij als margarine voor een prijs **jj ruim veertig cent per pond. Dit meng»* werd vervaardigd met behulp van z.f. kersvet, wat boterkleursel, zout en W®*T Op het gezicht af leek het precies de Hoi- landsche boter. De eigenaar van deze boterfabriek een zekere G. utt Utrecht, die in He*® gowaard een huis had gehuurd, waarin zijn bedrijf uitoefende. (h- Aan verschillende personen werd <*T smering verkocht. In Bergen werd AooT. ambtenaren een flinke party by een sin mer in beslag genomen. Tegen den overtreder werd proce*"v** baal opgemaakt. .k Behalve met deze bedriegiyke nam8kt van boter heeft G. zich schuldig aan ontduiking van een andere wetsbep ling. In hetzelfde huis, waar Wj d* fabriceerde heeft G. twee koeien 8e51"®. zonder hiervan aangifte te doen en er (k natuurlij* lasting voor te betalen. Dit Is h«» ook niet geoorloofd. Een gedeelte van vleesch van deze koeien werd in beslsg r nomen. Voor de ambtenaren en de politie mooi succes. CREMATIE DS. MAKKINK. Onder de aanwezigen by de cremati® ds. Makkink dient nog vermeld ds. J> .Warners, Ned. herv. predikant alhier.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2