DE GEBROEDERS „GOCHEM" DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. £and: w Juin&ouw SPORT. De bobtraining mislukt. Na de opening der Winter- Olympiade. Het ijshockeytournooi. Olympiade. kost. Aangezien hij evenwel werkzaam is aan de krant, die de betreffende firma uit geeft, zou hij blanco stemmen. De motie werd hierop verworpen met 32 stemmen tegen, 27 vóór en 16 blanco. De begrooting werd hierop ongewijzigd aangenomen. Bespreking feesten. De voorzitter stelde hierop aan de orde een voorloopige bespreking over te houden feesten, betoogende, dat van een bloemencorso een goede roep uitgaat, dat de medewerking van de vereenigingen uit stekend was, doch dat het bestuur daarvan i voorzitter, burgemeester Lommen, I bij de voorzitter 25 jaar lid van het bestuur leidde den spreker van deze vergadering, is geweest, den heer Hoogerduin, afgevaardigde van de kern propaganda-commissie te Alkmaar, in met te zeggen, dat het geen nieuws is, dat de Nederlandsche Zuivelindustrie thans in groote moeilijkheden verkeert. Doel van deze commissie en dus ook van deze verga dering is te komen tot een grooter verbruik De rekening van den penningmeester gaf aan in ontvangst en uitgaaf 717.63, het batig saldo is 270. De heer P. J. Lammerschaag adviseerde tot goedkeuring der rekening. De heer P. Zwetsman pleitte voor het vrije gebruik van de schoollokalen. Er zal van melk en zuivel. Dit is niet alleen een een krachtig verzoek worden gedaan De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dai de altredende leden, de heeren C. Spaan en P. J. Lammerschaag, met groote meerder heid werden herkozen. De heer C. Spaan werd herkozen als lid op de agenda komen. De heer P. Zwetsman zeide te strijden om nationaal, doch secondair ook een belang voor de melkslijters en bakkers, die hun omzet daardoor kunnen vergrooten. De heer Hoogerduin zeide namens de het vorig jaar had afgezien, omdat het jaar kerncommissie dank voor de goede op-.aia daarvóór de particuliere deelname onbevre- komst. Spr. begon met te zeggen, dat aller van het marktbestuur. Het voorstel kooldui- digend was. Spr. vernam gaarne, hoe de medewerking noodzakelijk is daar anders ven bestrijden werd aangenomen. Er zal vergadering over een corso denkt en hoorde a^e moeiten en kosten tevergeefs zullen 0.30 gegeven worden voor elke duif. ook graag andere denkbeelden. zijn. Het volk zal door middel van pers en Voor de praatavonden met den heer Her- De heer Krom bepleitte het organisee- I Propaganda-commissies worden overtuigd, wijnen kan een ieder zich opgeven, ren van kinderfeesten, omdat men nu een- dat zuivelproducten de meeste voedings- De heer Joh. Blaauboer stelde voor, om de waarde bezitten en het meest goedkoop zijn. salarissen en presentiegelden van de heem- Hierbij wordt de hulp van de melkslijters raadschap-voormannen te verlagen. Dit zal en bakkers ingeroepen. Het crisis-zuivelbu- reau heeft een aantal reclame-artikelen, waarvan diverse exemplaren op de tafels verspreid lagen, laten vervaardigen, welke voor de melkslijters tegen geringen prijs en voor de bakkers gratis te verkrijgen zijn. De reclame zal verder worden doorgezet door het houden van lezingen, het geven van kookdemonstratie en het beleggen van pers conferenties. Na deze uiteenzetting zeide de voorzitter, dat het niét van belang ontbloot zal z;jn ook met de pensionhouders en hoteliers een vergadering te beleggen. Spr. zeide, dat de Hollanders naast zeer veel goede eigen- een schriftelijk ingekomen vraag, dat de I schappen ook deze slechte eigenschap bezit-1 voor" het maken van train ingsritten. Veel is uitgetrokken 500 voor feesten niet dienen ten van den kat uit den boom te willen kij- er echter van deze training niet terecht ge- Openluchttheater, dat zichzelf ken. Er zijn vele huisvrouwen die nog nooit komen. De baan bevindt zich nog steeds hebben gehoord van de recepten welke in de diverse folders vermeld staan. maal in den tijd van de kleuters leeft. Spr. bedoeling is, het aantal feestdagen te ver grooten en hij wil die feesten dan ook als aanvulling van het corso. De heer Buckmann verwachtte wel iets van het organiseeren van een hard draverij. De voorzitter was van oordeel, dat dan eerst weer de totalisator op de baan moest komen, waarvoor men in Nederland te deftig is. De heer S. K o s t e r bepleitte het orga niseeren van een wedstrijd op rolschac '-en in de Hoflaan, die z.i. geld in het laatje zou brengen. De voorzitter zegde overweging van dit denkbeeld toe en antwoordde nog op geen subsidie te geven voor het kanalen- plan. Hij achtte dit noodig om in de L.G.C. te bespreken. De voorzitter dacht, dat er wel betaald zal moeten worden. Er zal op de L.G.C. over gesproken worden. De heer P. Hart stelde voor een studie commissie van de provincie voor de cul tures in het Geestmer-Ambacht en provin cie in het leven te roepen in verband met den koolbouw in de Wieringermeer. Ook dit zal op de agenda der L.G.C. komen. De heer Stuffers ried aan zeep-spiritus te spuiten voor draaihartigheid. Het volgend jaar wordt het 25-jarig be staan der vereen iging herdacht. Bij de rondvraag besprak de heer S. Vis ser het gezamelijk verhandelen van pooh- aardappelen. De heer P. Zwetsman wilde den burge meester duidelijk maken het nut van cur sussen. De voorzitter zal een bespreking houden. Hierna sluiting. Nederlandsche bob omgeslagen, G a r m i s c h-P artenkirchen, 6 Febr. In de middaguren konden voor de eerste maal de vier-persoons bobs bemand worden voor het moet bedruipen De heer Schoen was van oordeel, dat het organiseeren van een kindersprookje, ter aanvulling van de vereeni"in"t!«ummers in 't corso, een groote attractie zou vormen. De voorzitter zegde toe, dat ook dit idee zal worden overwogen. Mr. Judell deed mededeeling over een ingekomen aanbieding van een muzikaal poppentheater, dat hem wel iets leek voor het Openlucht-theater. De voorzitter deelde nog mede. dat het bestuur een blijvende attractie over weegt, waarover hij in de volgende verga dering mededeeling hoopt te doen. De heer Monnier was van oordeel* dat men het corso als groote attractie moest handhaven. Spr. vroeg of men de particu liere deelname niet dopr subsidies kon be vorderen, waarvoor hij de geldprijzen van de vereenigingsnummers wilde laten ver vallen. De heer Klomp antwoordde, dat deze wijze van doen verwerpelijk is. De vereeni gingen krijgen weliswaar per nummer 100 subsidie, maar meestal kosten de nummers, die Zij samenstellen, meer afgezien van den aan het nummer verrichten arbeid De geldprijzen voor de vereenigingen zijn een stimulans om grootsche nummers samen te stellen. Bovendien is de toestand zóó, dat dank zi) de medewerking van enkele burgers, die geld en cadeaux beschikbaar stellen, de V. V. V. in staat is, met zulke schitterende prijzen voor den dag te komen, terwijl het de kas niet zooveel kost. Een corso kost een 2600. Steeds lever den de bloemencorso's een klein batig sal do. De verantwoordelijkheid eischt echter, dat de V. V. V. ook bij een grooten tegen slag haar betalingen kan doen. Tot nog toe teekenden particulieren in het garantie fonds voor 500 en de gemeente voor 1000. In al die jaren moest slechts één maal dit garantie-fonds worden aangespro ken. Door den nood der tijden staat het echter zóó, dat de particulieren, die tot nog toe teekenden (het zijn er helaas slechts enkelen) daar thans huivering voor zijn. Spr. wist niet, wat de gemeente zal doen. Wel vernam hij, dat voor het sluitend maken der begrooting een beroep op het Rijk zal worden gedaan en dat met het oog daarop de garantie-post is terugge bracht. Het bestuur kan veel, maar zonder geld kon ook spr. het groote risico, aan een corso verbonden, niet op zich nemen. Met grooten nadruk deed spr. een beroep op den Raad om te begrijpen, dat de wel- vaartspolitiek van Bergen vordert, dat aan de V. V. V. de gelden om die politiek te voeren, niet onthouden worden. Spoedig zullen de besturen van de ver eenigingen worden bijeengeroepen en wan neer tot het houden van een corso wordt besloten, dan hoopte spr. weder op hun me dewerking te kunnen rekenen. Het welzijn van Bergen, zoo zeide hij, vordert, dat door allen wordt samengewerkt. De heer Jimmink stelde bij de rond vraag voor om namens de V. V. V. aan drang bij Ged. Staten uit te oefenen voor de vrije wandeling in het Prov. duinge bied. De voorzitter zeide, dat dit reeds is geschied. Het bestuur wacht op het ant woord, dat de gemeente zal krijgen op haar laatste schrijven en de V. V. V. ver liest de zaak niet uit het oog. Mevr. K r ij n e n had van bezoekers van Bergen aan Zee meermalen vernomen, dat het trammetje zoo haveloos en vuil was, dat zij er niet mee wilden terugkeeren. Spr. vroeg of hieraan niets gedaan kon worden. De voorzitter stemde de haveloos heid toe, doch van vuilheid was hem niets bekend. Ook aan dit punt zal echter aan dacht worden geschonken. Hierop werd de vergadering gesloten. CASTRICUM De Crisls-Zuivelcentrale maakt pro paganda voor het gebruik van melk en zuivelproducten. Dezer dagen werd in de Rustende Jager door de propagandacommissie voor het ge bruik van melk- en zuivelproducten, district omvattende de gemeenten Castricum, bitgeest, de Egmonden, Akersloot en Lim- men een vergadering gehouden, waarbij waren uitgenoodigd de melkslijters en bak kers uit die gemeenten. nog niet in goede conditie, het sneeuwt te veel en het vriest te weinig. De tijden, die ge maakt zijn, waren dan ook verre van goed. Enkele bobs konden de moeilijke Bayern kurve niet halen en sloegen om. Zoo is ook de Nederlandsche bob, be mand met E. van de Pol, Bulten, Met zeiaar en Dunlop, in voormelde bocht omgeslagen. Daarbij blesseerde Bulten zich zoodanig, dat hij naar het speciaal voor de Spelen gebouwde ziekenhuis, gelegen bij het Skistadion, moest wor den overgebracht. Daar bleek, dat hij de rechterenkel zoodanig gekneusd had, dat een gipsverband moest worden aan gelegd. Bulten kon later naar zijn ver blijf in hotel Riessersee worden terug gebracht. Intusschen bleek, dat het omslaan in de Bayernkurve niet alleen tot de Nederland sche bob was beperkt gebleven, want ook de Polen sloegen om, en een der leden van de bemanning werd daarbij gewond. De Oos tenrijker slaagden erin de geheele baan af te leggen, doch hadden tenslotte zoo wei nig vaart, dat zij de finish, waar de draad voor de foto-electrische tijdopneming was gespannen, niet meer konden bereiken. Men gaf den moed echter niet op en de beurt was aan de Roemenen, waarvan de bob be stuurd werd door Papana. Ook deze zeer bekende bobber kon zijn last niet in de baan houden. De baan was inmiddels dus danig beschadigd, dat voortzetting der trai ning niet verantwoord mocht worden ge acht. De oorzaak van het feit, dat zoovele malen de bobs omsloegen, is waarschijnlijk daarin gelegen, dat bij het nemen van de soms loodrechte bochten de bobs niet ge heel aan zijn bestuurders gehoorzamen. Een rustige dag voor de Nederland sche schaatsenrijders. G a r m i s c h-P artenkirchen, 6 Febr. De schaatsenrijders hebben vandaag niet kunnen trainen. De morgenuren werden ge vuld met het deelnemen aan het défilé, waarbij onze jongens in hun kleurige spor tieve kleeding zeer de aandacht trokken. In de middaguren werd een bezoek ge bracht aan de Riessersee, waar de ijs- hockeywedstrijd CanadaPolen werd bij gewoond. Tusschen de belangstellenden merkten wij ook op den president van het Nederlandsch Olympisch Comité, mr A. ba ron Schimmelpenninck van der Oye. Als is nog even slecht voor de tuinders. Wel zijn I er ijshockey op de Riessersee wordt ge- de prijzen voor onze producten redelijk, speeld, kunnen de hardrijders niet trainen, maar door den misoogst, ontstaan door de zoodat het dus vandaag een rustige dag luizenplaag, is over het algemeen zoo weinig voor de Nederlandsche rijders is geworden, geteeld, dat van een redelijke opbrengst in Wij hebben het landhuis, waar de Neder- geld per oppervlakte geen sprake is. Wij landsche schaatsenrijders zijn onderge- hebbën steun ontvangen. Velen van ons zijn bracht, eens bekeken. Het behoort tot het in de baggerregeling, maar al die maatrege- groote hotel Riessersee en ligt op een voor- len zijn maar net voldoende om ons en onze uitspringend gedeelte. Men heeft er een Het is dus noodig, dat deze reclame-artikelen zoo ruim mogelijk verspreid worden. De men- schen moeten overtuigd worden v*" het voordeel, dat zij door het gebruik van zoo veel mogelijk zuivel en melk kunnen be reiken. Dan werd nog gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarbij sommigen de moeilijkheid opperden, dat de melk en de zuivel te duur zijn. Anderen verklaar den, dat het distributieapparaat de melk ie duur maakt enz. enz. Al deze moeilijkhe den worden weerlegd. Het is niet dè prijs die het gebruik van de zuivel en melk in den weg staan, doch alleen, dat de Hollan der zijn melk niet kent. In Nederland wordt per hoofd en per dag 1/10 liter melk ge bruikt., In Zwitserland 1 liter. In Amster dam is een proef genomen. Gedurende 13 weken werd de melk goedkooper verkocht. De eerste vijf weken steeg de omzet eenigs- zins, doch daarna daalde deze weer of schoon de prijs even laag bleef. In den prijs zit het dus niet. De Hollander moet dus nog leeren melk en zuivel te gebruiken. Ondanks de bezwaren verklaarden allen zich bereid mede te werken met de recla mecampagne. In iedere gemeente zal een der leden van de propaganda-commissie een monster van de totoale serie reclamemateriaal ont vangen met een lijst van de prijzen. De be langhebbenden, melkslijters en bakkers, kunnen daar hun bestellingen doen. Aangewezen werden de volgende heeren: voor Uitgeest de heer C. Jongejans, voor de Egmonden de heer H. van 't Woud, voor Akersloot de heer J. P. Kraakman, voor Limmen de heer Commandeur en voor Cas tricum de burgemeester. De voorzitter dankte de vergadering voor de belangstelling en den heer Hoogerduin voor de uiteenzetting en sprak den wensch uit, dat de actie veel resultaat zal opleveren. KOEDIJK. Tuinbouwvereen. „De West". Woensdagmiddag werd door de tuin- bouwvereenigng „De West" de jaarvergade ring gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot onder leiding van den heer W. Visser. De voorzitter opende met een woord van welkom. Het is een jaar geleden, aldus spr., dat wij hebben vergaderd. Wij schrij ven 1936. Het jaar '35 heeft ons ook niet ge bracht, wat wij hadden gehoopt. De toestand gezinnen van het allernoodigste te voorzien. Op onze bedrijven zijn allerlei beperkingen ingevoerd, waar wij ons aan moeten hou den. Dit wordt allemaal gedaan om onzen toestand te verbeteren, Kwam die verbete ring dan ook maar eens! Wij moeten ons bij dit alles neerleggen en dankbaar zijn, dat alles gedaan wordt, om onzen toestand dragelijk te maken. Er is ons verlaging van belasting beloofd. Ik heb er nog nooit iets van gezien. Er is ons be loofd steun per oppervlakte voor den misoogst. Er wordt gezegd, het komt vast, maar de verschillende commissies, die het moeten regelen, hebben erg lang werk, zoo lang, dat onze bedrijven en gezinnen in een toestand geraken, dat er bijna geen redden meer aan is. En toch i meten wij weer be ginnen te wroeten op onze bedrijven en maar weer hopen, dat onze arbeid wordt beloond. Er is moed voor noodig, veel moed, maar toch mijne vrienden, wij moeten weer aan den gang, met de hoop dat de arbeid, dien wij weer zullen beginnen, vruchten zal dra gen, welke onze zorgen mogen verlichten. Wij zijn de regeering dankbaar voor hare hulp, maar wij willen ons zelf zijn. Hiermede verklaardde spr. de vergade ring voor geopend. (Applaus.) Er is weer bloemkoolzaad verkrijgbaar bij het bestuur. De aanvraag om formulie ren voor de luizensteun is nog niet bekend. Ook zal er krachtige actie gevoerd worden voor oppervlakte-steun. De heer C. Spaan deelde mede, dat de klachten zullen onderzocht worden over de teeltvergunningen. Het jaarverslag meldde, dat het ledentaJ is 168. De vereeniging bestaat 25 jaar, waar- prachtig uitzicht tot ver in het dal, met op den achtergrond de trotsche Waxensteip en bij goed weer kan men hier ook de Zug- spitze zien. Het Beiersche interieur van het landhuis is smaakvol en gezellig ingericht. Hier gevoelen alle gasten zich onmiddellijk thuis. Behalve de Nederlandsche rijders eh bobbers zijn nog andere landen hier onder gebracht, en het behoeft dus ook geen ver wondering te wekken, dat er des avonds een kameraadschappelijke stemming in dit internationale milieu heerscht. Vroeg gaan des avonds de lichten uit. Hier zijn de actieve sportlui ondergebracht, en dan gelden de strenge regels der trai ning. Over Olympische en Duitsche groet. De dames in het défilé. G a r m i s c h-P artenkirchen, 6 Febr. Temidden van een dichte sneeuwjacht, die den geheelen dag heeft voortgeduurd, is dan vandaag de Winter-Olympiade 1936 ge opend. De nabeschouwingen hierover in de Duit sche pers dragen een feestelijke toon, even als de welkomstwoorden vooraf. Het is dui delijk, dat ieder zijn beste beentje voorzet om den vreemdeling vooral te doen voelen, hoe men zijn aanwezigheid op prijs stelt en hoeveel genoegen het verblijf in Duitsch- land hen kan verschaffen. Dit kwam vanmorgen ook tot uiting in het applaus, waarmede elke ploeg van elk deelnemend land werd begroet. Niettemin mochten sommige ploegen zich in een bij zonder luid applaus en een meermalen her haald „Sieg Heil" verheugen. Dat viel in de eerste plaats den Franschen ten deel, toen zij bij het passeeren van de eeretribu ne de groet brachten door het heffen van den rechterarm of de Fransche équippe de klassieke Olympische groet wilden brengen of de tegenwoordige Duitsche groet, weten wij niet, doch algemeen nam het Duitsche publiek dit laatste aan en begroette met luid gejuicht dit als een hoffelijkheid der voormalige tegenstanders opgevatte gebaar, En daarna wachtte men in spanning af, wat de Oostenrijkers zouden doen en brak opnieuw een daverend gejuich los toen ook deze groep den arm ten groet omhoog hief. Op verschillende plaatsen klonk de kreet: „Unseren Brüder aus Osterreich Sieg Heil". Ook uit andere overwegingen verdienden de Oostenrijkers wel een extra-applaus. Niet alleen vormden zij de grootste ploeg, die er in de roode uniforme sportdracht keu rig uitzag, ongetwijfeld ook de schilder achtigste door haar groepen deelnemers aan het als demonstratie ingelaschte ijsschie- ten in haar karakteristieke drachten uit Tirol, Vorarlberg en Stiermarken. Was het misschien om het bovengenoemde misverstand te vermijden, dat verschillende andere ploegen, waaronder ook de Neder landers, de Belgen, de Zwitsers en de Scan- dinaviërs, bij het voorbijmarcheeren der eeretribune de groet brachten door het stram naar rechts draaien van het hoofd? Groote belangstelling trok de jongste deelneemster, de 11-jarige Jaransche kunst rijdster Etsuko Ipada, die in haar witte trui als nietig figuurtje moeite had de forsche stappen der keurig geuniformde Japansche ploeg bij te houden. Haar populariteit wordt vooralsnog echter verre overtroffen door die van haar Westersche kunstzuster Sonja Henie, die in wit défilécostuum met de Noorsche ploeg meemarcheerde. Hoewel iedereen haar herkende meende iedereen zijn buurman te moeten wijzen: „Kijk, kijk, Sonja Henie!" En men mag de publieke be langstelling nauwelijks kwalijk nemen de onhoffelijkheid jegens haar landgenoote, de Noorsche kunstrijdster Nanna Egedius, die schier onopgemerkt, naast haar marcheerde, naast de beroemde Noorsche, die de ster van de hier aanwezige schaatsphenomenen is. Ook de Amerikaansche dames trokken algemeen de aandacht, niet zoozeer door hun bekendheid, doch door de fel-roode kleur, waarmee haar lippen ondanks de sportieve uitrusting, geschminkt waren. In het algemeen vormen de dames, zoo wel onder de deelnemers als onder het pu bliek, een kleurig element. De vele Duitschers, die uit de omgeving naar Garmisch gekomen waren, troffen h byzonder, dat zij deze middaguren getui. konden zijn van de ijshockeymatch Duitse landVer. Staten, hoewel het hen wel t leurgesteld zal hebben, dat met een klein overwinning de Amerikanen den zege weg droegen. G a r m i s c h-P artenkirchen, 6 Febi Hedenmiddag is een aanvang gemaakt mt het Olympisch ijshockeytournooi. De resul taten luiden: Eerste ronde: Groep A: CanadaPolen 81 (5—0, 21 1-0); Groep B: Vereenigde StatenDuitschlan 1—0 (1—0, 0—0, 0—0); Groep C: HongarijeBelgië 112 (11 2—0, 8—1); ZwedenJapan 20 Groep D: 0—0, 1—0). (1-0, (Van onzen R.-redacteur). G a r m i s c h-P artenkirchen, 6 Febr Hoe lang heeft men niet in Garmisch op sneeuw zitten wachten en er om gesmeek i en alle weerheiligen aangeroepen om toch maar te zorgen, dat de Winterspelen der Olympiade van 1936 werkelijk in den win ter zouden gehouden worden. En nu zijn de gebeden verhoord, maar blijkbaar zijn ze zoo krachtig geweest, dat de weersom standigheden thans naar den anderen kant overdrijven. Sneeuw moest er komen, doch er was geen ophuden aan en zoo is de openingsplechtigheid evenals de andere Olympische gebeurtenissen van den eer sten dag gehouden in een staag vallende sneeuw, doch gelukkig met een paar gra den vorst, zoodat de witte waden overal goed bleven liggen en de straten voor hen die geen spijkers onder hun schoenen hadden schier onbegaanbaar waren Wat een verschil met Nederland waar men op zoo'n dag met sneeuw telkens den ken moet aan de vieze rommel die er over morgen van zal overgebleven zijn. Hier blijft de sneeuw overal als een witte mas sa liggen als dikke watten, waar geen menschen komen en als een gladde en in- eengestampte laag op de plaatsen waar geloopen of gereden wordt. Doch er is nu genoeg gevallen en de prachtige opening waarvoor het skistadion met zijn 80.000 zit- en staanplaatsen meer dan volge- estroomd was zou nog prachtiger geweest zijn, indien de zon had geschenen. De Führer was er voor naar hier ge komen. Zijn komst was al voorafgegaan door een ware invasie van allerlei soorten met Nationaal-Socialistische troepen. Het waren lange rijen van knaapjes beneden 12 jaar, die als leden van het Jung-Volk dapper door de sneeuw marcheerden. Een afdeeling Hitier-Jugend van den leeftijd van 12 en 18 jaar, met muziek, die al vroeg de straten vulde en een serie vrachtauto's met zingende leden van den arbeidsdienst, daarbij voegden zich een afdeeling van de Schutz-Staffel. De Nationaal-Socialistische keurtroepen in hun zwarte uniform met zwarte helmen en karabijnen. Tenslotte nog een afdeeling van de Reichswehr die een algemeen bewonderen de zegetocht met muziek voorop maakte van het station door het heele dorp Par- tenkirchen heen naar het ski-stadion. De spoorlijn van hier naar Mittenwald en verder naar Innsbrück loopt vlak langs de plaats waar de openingsplechtigheid ge schiedde. Men had daar een perronnetje aangelegd en de extra-trein waarmee Hit- Ier met zijn gevolg de reis maakte zette hier den kostbaren inhoud af. Men had in het dorp gehoopt, dat de leider aan het gewone station zou aankomen en dan per auto naar de plaats van de plechtigheid zou rijden, doch de vele wachtenden langs den weg zijn bedrogen uitgekomen. Beter troffen het degenen, die bij het Olympia- Haus stonden voorzoover zij hun leider zien konden door de haag van militairen en S.S.-mannen, die met gepresenteerd ge weer een heele escorte vormden van het perronnetje tot aan den ingang van het hoofdgetouw. Armen werden gestrekt en het Heilgeroep ging over in een ovatie. Zoo was het ook in het stadion toen de officieele personen op het balcon van het Olympia-Haus verschenen. Het heele pro gramma werd keurig op tijd afgewerkt en kort nadat het Duitschlandlied en het Horst Wesselied hadden weerklonken werd de Olympiamarsch ingezet en nam het de- filé der deelnemers een aar vang. Sommi ge groepen brachten daarbij met gestrekte armen den Olympiade groet, die door de Duitschers onder het publiek voor de Duitsche groet van het derde rijk werd aangezien, zoodat deze in hun oogen een sympathieke beurt maakte. De poli tiek, die bij de Olympische Spelen ge bannen heet te zijn, kwam toch nog' om den hoek kijken bij de begroeting van de Oostenrijksche, Hongaarsche en de Poolsche deelneming, die alle om verschillende re denen werden toegejuicht. Binnenlandsche •i r- -...j 115. Voorzichtig sloop hij den hoek om en plaatste den tuinschop met den egel erop in schuine richting op d e ton; doordat de steel tegen den muur van de melkerij rustte, bleef de schop inevenwicht. 116. „Zoo Patje", zei hij opeens, „zit je lekker te knab belen?" Pat keek verschrikt op en op het zelfde oogen- blik gaf Pit een fiksche duw tegen don schommel, zoo» dat deze hoog de lucht in vloog

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7