Help Uw Nieren Tumult bij de filmvertooning „Heldenkermis". Negentien personen naar het bureau van politie ie Amsterdam gebracht. Glimlachje LIEFDE EN INBREKERS. Een verliefde jongeling, die een inbreker helpt arresteeren. Als men jong en verliefd is en men is dan met zijn twee, dan wenscht men wel eens te dolen over donkere paadjes, ver van het drukke stadsgewoel. Zoo dacht ook het jonge paartje er over, dat hand in hand drentelde over het onver lichte binnenpad, dat tusschen Olmen- en Iependaal van het Rotterdamsche Tuindorp Vreewijk ligt. Het was er heel donker en het was er heel stil en de twee jongelieden spraken geen woord. Toen opeensDe jongeman bleef staan en hij hield het meisje tegen. Zij blikte naar hem op, stillekens hopend, dat hij haar nog eens zeggen zou, wat hij haar al meer had gezegd, maar dat zij nooit moe zou worden te hooren, teedere Woordjes van liefde en min. Maar hij keek niet naar zijn meisje, hij tuurde naar de plek, waar iets verder op een donkere gedaante bij een keukendeur stond. Het was een mah, die kennelijk bezig was de tuindeur te forceeren. Even later was de deur open en de man glipte naar binnen. De jongeling aarzelde geen oogen- blik, maar offerde het herdersuurtje met haar gaarne op voor het algemeen belang. Hij vroeg zijn meisje zoo snel mogelijk naar de politie te gaan, terwijl hij, teruggetrok ken achter een muurtje op wacht ging staan. Nauwelijks was het meisje weg of in het huis klonk een verschrikkelijk kabaal. Op de eerste verdieping werd een raam opge gooid en uit het venster sprong de dief te voorschijn. Hij kwam op een platje en daarna op den grond terecht. Dadelijk was hij weer overeind en hij zette het op een loopen. De jongeman zette hem terstond na. Achteraf is gebleken, dat de man inder daad had willen inbreken, maar dat de be woners thuis waren gekomen, zoodat zij hem op heeterdaad in hun huis betrapten. De man was toen via het venster van de eerste verdieping gevlucht. Door het nachtelijk stille tuindorp renden twee gedaanten vliegensvlug achter elkaar aan. Plotseling bleef de inbreker staan en hij riep tot zijn achtervolger, dat als deze niet dadelijk rechtsomkeert maakte, hij hem aan zijn mes zou rijgen, waarna hij zijn vlucht haastig voortzette. De achtervolger liet niet af, maar volgde den vluchteling, zij het dan ook op een wat grooteren afstand dan te voren. Via den Smeetlandschendijk en den Breedenweg ging het naar IJssel- monde's grondgebied. Het meisje had inmiddels de politie van een en ander verwittigd en een rechercheur wist bij den Dordtschenstraatweg eerst den jongeling en daarna den vluchtenden dief in te halen. Laatstgenoemde werd gegrepen. Vervolgens hield men een juist passeerende auto aan, die rechercheur, jongeling en ar restant naar het bureau aan de Paul Kru- gerstraat overbracht, waar laatstgenoemde werd opgesloten en het paartje elkaar ten slotte heeft teruggevonden. Vannacht heeft althans één Rotterdam sche schoone met gegronde reden van haar galant als van een held kunnen droomen. (N.R.Crt.) Door «lochle werking ven de NIESEN kun) U lut krijgen van 'i naohn moeien opiiaan, Zenuwachtigheid, Pijn in de Beenen, Duiteligheid, Verliei van Energie, Krampen, Branding. Cyatex voorkomt minder goede werking van de NIEREN en geefl, gegarandeerd, in 8 dagen volledige voldoening, of U krijgt Uw geld terug. Neem Cyatex, Uw apotheker o( drogist heelt het. men met man en macht begonnen met het lossen van de lading lijnzaad. Verwacht wordt dat hiermede een zestal dagen ge moeid zal zijn en eerst daarna kan de „Al- genib", ter vaststelling van de geheele scha de, in het dok worden opgenomen. De „Manoeran" stond gistermiddag te 3 uur droog in het dok by de Nederlandsche Dokmaatschappy. Vertegenwoordigers van de scheepvaartinspectie en het classificatie bureau (Lloyds) waren daarbij aanwezig. Omtrent de oorzaak van de aanvaring staat, ofschoon vermoed wordt dat er zui ging heeft plaats gehad, nog niets met ze kerheid vast; hierover zal men zich eerst een oordeel kunnen vormen, als partijen door den inspecteur voor de scheepvaart te Amsterdam zullen zijn gehoord. BOERDERIJ-VERKOOP TE APPELSCHA. De toepassing van het hypotheek commissie-besluit: een onverwacht resultaat. Gistermiddag had te Appelscha ten over staan van notaris Kamminga uit Oosterwolde de z.g. palmslag plaats voor de executie van een boerderij met land, in eigendom toebe- hoorend aan den heer A. J. Reinders, waar voor de minister niet de toestemming over eenkomstig het hypotheek-commissie-besluit heeft willen verleenen. Zooals wel te ver wachten was, bestond voor deze verkooping enorme belangstelling. De spanning onder de talrijke aanwezigen was ook zeer groot. Onder anderen merkten wij op het bestuur van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, door welken bond bij deze executie veel actie is gevoerd. De verkooping had echter een normaal kalm verloop. Blijkbaar was vooraf door den heer Reinders ter zake overleg gepleegd, want nadat vrijwel de heele boerderij voor de som van ruim 17,000 was gekocht door den heer P. J. Mulder te Appelscha werd bekend, dat de heer Reinders de plaats van den nieuwen eigenaar had gehuurd. Men verwachtte nu, dat de gevreesde maatregelen thans niet door den minister zullen worden toegepast. Enkele perceelen werden door derden ge kocht voor ruim 10,000. Het resultaat is dus anders geweest, dan verwacht werd. De betrokken hypotheekbank zal vermoedelijk geen schade lijden. De familie van den heer Reiders, die bij deze executie eveneens fi nancieel was geïnteresseerd, heeft echter een schadepost, hetgeen een gevolg van de genomen maatregelen mag worden geacht. Deskundigen verzekerden ons n.1. dat de boerderij onder normale omstandigheden ongeveer 7000 meer zou hebben opge bracht. Opgemerkt wordt nog, dat door de aanwezigen geen enkel woord van sym pathie werd geuit. „Mijn film is niet ernstig bedoeld, het is „une blague", een grap en niets anders", zeide Jacques Feyder, de Fransche regisseur van „Kermesse héro- que" („Heldenkermis") in een inter view van de film, die gisteravond haar ietwat rumoerige première in „Tu- schinkski" beleefde, en helaas is de be doeling van de film niet goed begrepen door een deel van het publiek. Er is over deze film, zooals men weet, al heel wat te doen geweest. In België hebben Vlaamsch nationalisten de film een hoon voor het Vlaamsche volk ge noemd. Ook in Amsterdam is de vertooning niet zonder ernstige ordeverstoringen afgeloopen. Reeds voor de voorstelling een aanvang nam begon het; een auto hield voor het theater stil, waaruit drie personen stapten. Eenige rechercheurs, die een scherpe neus hadden voor a.s. ordeverstoorders, vonden aanleiding om de heeren eens wat nader te bekijken en weldra bleek, dat zij in het be zit van stinkbommen waren. Het politiepost huis is dicht bij en de heeren zaten weldra in de Halvemaansteeg. Ze- zouden spoedig gezelschap krijgen. In de hall werden nog vier mannen aan gehouden, die in het bezit waren van buis jes met scherp riekende vloeistoffen, die be doeld waren om als stinkbommen te wor den gebruikt. Tegen den tijd, waarop het journaal be gon te draaien, had de politie reeds zeven man aangehouden en naar het posthuis ge transporteerd. Stinkbom-„helden". Toen de film „Heldenkermis" begon, werd het ook in de zaal direct onrustig; iemand had een stinkbommet je stukgetrapt in de parterre; inspecteur Heyink en zijn manne tjes zijn er direct bij. In minder dan geen tijd is hij verdwenen; het publiek gaat weer zitten om verder van de uitstekende film te genieten, en minuut of wat is het rustig en dan roept iemand bij een vroolijk scène tje op het doek, dat niet erg vleiend is van wege het minder heldhaftige gedrag van onze voorvaderen: „schande". In minder dan geen tijd is ook hij op weg naar het politieposthuis. De scene, die aangeeft, hoe de Spanjaar den die eigenlijk vijanden zijn, maar die door de burgerij van het stadje Boom (en meer in het bijzonder door het vrouwelijk gedeelte) als vrienden worden ontvangen, ontlokt weer eenige kreten van afschuw, weer verdwijnen enkele lieden in gezelschap van stevige en doortastend optredende re chercheurs. Er waren er die zich gezellig lieten „uit leiden", er waren er ook, die heftig, doch zonder succes protesteerden. Het grootste deel van dit „opbreng"-tumult speelde zich buiten de zaal af; een inspecteur nam een heer in smoking, die zich verzette, in de kraag en de man rolde weldra de trap af. Dank zij de zachte tapijten bleef de schade beperkt tot een overhemd, dat „uit de plooi" raakte. Toen de dames van het aloude 17e eeuw- sche stadje Boom, waarvan de sfeer door den regisseur uitmuntend is weergegeven, een eereboog opstelden met het opschrift „Welkom aan onze gasten", riep een bezoe ker: „schande, dat zijn onze voorouders niet; ik protesteer!" Ook hem wordt maar weinig tijd gegeven om te protesteeren. Hij verdwijnt, evenals een dame, die met een hooge stem gilt: „ik protesteer óók!" Strooibiljetten. Een oogenblik gaat het licht op; uit de bovenste rangen worden strooibiljetten ge- DE HAAGSCHE VERDUISTERING VAN 95000. Betrekkelijk weinig gedupeerden in de Residentie. In verband met de aanhouding van den effectenhandelaar S. J. V. C. uit de Toma- tenstraat in Den Haag, vernemen wij nog nader, dat hij vermoedelijk vandaag ter be schikking van den officier van justitie zaJ worden gesteld. De geheele speculatiebank, die C. dreef, is in beslag genomen teneinde de boeken aan een nauwkeurig onderzoek te kunnen onderwerpen. Reeds is gebleken, dat noch gelden noch effecten meer aanwezig zijn, zoodat het vast staat, dat zijn uitge breide clientèle gedupeerd is. Het is voorts gebleken, dat in de residen tie slechts betrekkelijk weinig personen slachtoffer van de praktijken van v. S. zyn geworden en dat de meeste gedupeerden in de provincie woonachtig zijn. De gearres teerde gaf een financiëel blaadje uit, waarin de lezers werden opgewekt aan de finan- cieele operaties van de door v. C. geleide syndicaten deel te nemen. Door mislukte speculaties op de Amster- damsche beurs liep van C. evenwel vast. Het is gebleken, dat van de hem door zijn clien tèle toevertrouwde effecten niets meer aan wezig is. Inmiddels duurt het politie-onderzoek nog voort. Er wordt nauwkeurig nagegaan, voor hoeveel ieder der slachtoffers gedupeerd is. DE PADVINDERS-JAMBOREE. Spoedeischende raadsvergadering te Bloemendaal. De gemeenteraad van Bloemendaal houdt Zaterdagochtend een spoedeischende ver gadering ter behandeling van een voor dracht van B. en W., om gedurende drie weken in den zomer van 1937, de Bekslaan, den Vogelenzangscheduinweg en een ge deelte van den Vogelenzangscheweg, voor het openbaar verkeer af te sluiten, ten be hoeve van de Jamboree van padvinders, te Vogelenzang te houden. worpen, waarin wordt aangespoord om te protesteeren tegen „de geschiedenisverval- sching" en tegen de „aanranding van den heldenmoed onzer voorouders". De rust keert weer en een daverend ap plaus onderstreept de meening van het over- groote deel van het publiek: „een goede film". In totaal bevonden zich 19 personen op het posthuis Halvemaansteeg. Dank zij de uitgebreide politiemaatregelen is het niet tot ernstige ongeregeldheden gekomen. In totaal waren meer dan dertig inspecteurs en rechercheurs in de zaal aanwezig onder commando van commissaris Dijkstra van het bureau Singel. Voorts waren aanwezig mr. dr. J. A. van Thiel, de officier van justitie en hoofdcommissaris J. Versteeg. Na de voorstelling zijn den regisseur Jacques Feyder en zijn echtgenoote Fran- Qoise Rosay, die de hoofdrol vervulde, op het tooneel bloemen en kransen aangeboden; hartelijke toejuichingen besloten deze iet wat rumoerige première. Vier personen blijven in arrest. Het overgroote deel der rustverstoorders behoorde, zooals uit de politieverhooren bleek, tot de N.S.B., Dinaso's en Zwart-Fron- ters. Van de 19 gearresteerden zijn er 15 op vrije voeten gesteld, nadat zij verhoord waren en hun proces-verbaal wegens orde verstoring was aangezegd. Vier gearresteer den, een oud-sergeant, een kruier, een tim merman en een grossier zijn in het bureau Singel ingesloten. Behalve stinkbommen, waarvan de vloei stofsamenstelling. nog niet bekend is, zijn ook doosjes met poeder gevonden. Bij een der gearresteerden werd een lange glazen buis aangetroffen. Deze is naar de politie deskundige, dr. van Ledden Hulsebos, ge zonden om op den inhoud te worden onder zocht. Bij de verhooren hebben allen opgegeven te hebben gehandeld uit protest tegen een h.i. onvaderlandslievende film. Tijdens de voorstelling is ook nog een Haagsch ambtenaar gearresteerd, doch niet wegens ordeverstoring, maar wegens dief stal: men zag n.1. dat hij een aschbak weg nam en in zijn zak stak. Wat hij hiermee voor had, is niet gebleken. Het is niet on waarschijnlijk, dat hij den aschbak als pro jectiel wilde gebruiken. Hij is eveneens in gesloten. Een onderhoud met Jacques Feyder. Wij hebben den heer Jacq Feyder na af loop tijdens het souper, dat in het cabaret La Gaité plaats vond, nog even naar zijn meening over de demonstraties gevraagd. „Het is", zeide hij, „wel duidelijk, dat het hier een zuiver politieke rei betreft, waarvan de vooropgezette bedoeling om de orde te verstoren, al te duidelijk bleek. Ik heb niet den indruk, dat ook maar een toeschouwer tijdens het zien van de film in een soort gemoedsgesteldheid geraakt is, waartoe deze film dan ook geen enkele aan leiding bedoelde te geven. Ik heb het zuiver gezien, als een spel van illusies, een leven worden van de hartige tafereelen van de oude meesters, en ver geet niet welk een mooie rol ik daarbij den jongen Brueghel heb gegeven en al was het dan une bonne farce, ik heb toch zorg vuldig getracht, elk idee van slechts smaak er uit te houden, zoo deelde de heer Feyder ons mede. Na de hetze, die er echter van te voren in de politieke pers tegen deze volkomen on politieke film gevoerd is, ben ik over de wanordelijkheden niet verwonderd, ver volgde de heer Feyder, maar ik ben zeer tevreden, dat 90 pet. van het publiek op duidelijke wijze van zijn reacties in anderen zin heeft doen blijken, zonder daarom min der goede Nederlanders te zijn. DE MOORD TE GEIJSTEREN. Politie looft een premie uit. De moord op pastoor Litjens te Geijsteren blijft nog steeds een raadsel. Nederlandsche en Duitsche politie en justitie zoeken en zoe ken naar de daders maar tot nu toe was al hun moeite helaas vergeefsch. In dit stadium heeft de officier van justitie een bekendmaking gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat een belooning van 750 wordt uitgeloofd, voor hen, die zooda nige inlichtingen kunnen verschaffen, dat deze leiden tot ontdekking, arrestatie en veroordeeling van de daders van den roof overval, in den avond van Zondag 19 Jan. 1936 in de pastorie te Geijsteren. Volgens deze bekendmaking komen als daders in aanmerking eenige personen, die zich genoemden avond omstreeks 10 a 11 uur op rijwielen in de buurt van de pastorie hebben bevonden. Eventueele inlichtingen van weiken aard ook, kunnen behalve aan voornoemden offi cier van justitie worden verstrekt aan den burgemeester van Wanssum, den brigade commandant der Kon. marechaussee te Well of aan de plaatselijke politie, welke deze mededeelingen doorgeeft aan den brigade commandant te Well, in wiens handen het onderzoek berust. NIEUWE VLOOTVOOGD NAAR INDIE VERTROKKEN. Afscheid aan station te 's-Gravenhage. De schout-bij nacht H. Ferwerda, de nieuw benoemde commandant der zeemacht in Nederlandsch-Indië, is gisternamiddag met de Lloyd-Rapide te vier uur van het Hol- landsche Spoorstation te 's-Gravenhage naar zyn bestemming vertrokken. Onder degenen, die den nieuwen vloot voogd uitgeleide deden, waren de luitenant ter zee le klasse Post Piterweer, adjudant van den minister van Defensie, namens den minister, vice-admiraal De Graaff, chef van den Marinestaf, de secretaris-generaal van het departement van Defensie, de heer Van Ginkel, de chefs van de afdeelingen Mate rieel en Personeel van het departement van Defensie; de chef van de 6e afdeeling (Mili taire Zaken) van het departement van Kolo niën, de oud-minister Van Dijk, de chef van de afdeeling Comptabiliteit van het depar tement van Defensie, de onder-commandant der Marine te Amsterdam, kolonel Meijer Ranneft, de aangewezen commandant van den nieuwen kruiser „De Ruyter", overste v. d. Sande Lacoste, de voorzitter van de Algemeene Rekenkamer, de heer Zuyder- hoff, en voort vele officieren van de Zee macht. ORDENING GARAGEBEDRIJF. Te Amsterdam. Een ieder, die taxi's wil verhuren, wordt daarin door niets en niemand belet. Hij mag dat doen tegen welk tarief hem dat goeddunkt. Aan deze vrijheid komt spoedig een einde omdat de gemeenteraad gistermid dag een ordening op het garagebedrijf met 26 tegen 15 stemmen heeft goedgekeurd. Wanneer deze ordening in werking treedt, moet men, als men met motorrij tuigen tegen betaling publiek wil ver voeren, vergunning hebben van B. en W. Deze vergunning wordt verleend, wan neer men aan zekere bepalingen voldoet. De houde rvan zulk een vergunning mag niet meer motorrijtuigen bezigen dan waarvoor hem door B. en W. vergunning is verleend. Ook het tarief waartegen ge reden wordt, heeft de goedkeuring van B. en W. noodig Met dit alles ging de Amsterdamsche raad mee. Echter tegen de bepaling, dat deze auto's onderweg geen passagiers mo gen opnemen, had de gemeenteraad ern stige bezwaren .Vele leden meenden, dat hier de belangen van het publiek ernstig in het gedrang kwamen. Wanneer bij plot seling slecht weer velen van een taxi zou den gebruik willen maken, zou dat niet kunnen, omdat zij dan alleen waren aan gewezen op de zoogenaamde „blokban- den". Op zulke oogenblikken zijn deze niet op de standplaatsen te vinden. Men zou van alle voorbijrijdende leege wagens geen gebruik mogen maken, om dat het verboden is onderweg passagiers od te nemen. Aanvankelijk hadden B. en W. bezwaar om in dezen wijziging te bren gen omdat deze ordening toch gaat tegen het zoogenaamde „snorren", waardoor de blokbanden, die op zware lasten zitten, de sterke concurrentie ondervinden. Eenige amendementen om aan die bezwaren te gemoet te komen werden ingediend. Ten slotte hadden B. en W. geen bezwaar tegen voorstellen van de sociaal-democraten. Deze voorstellen komen hierop neer, dat B. en W. een aantal motorrijtuigen van den houder van een vergunning kan toestaan op den openbaren weg passagiers op te nemen. Deze auto's zullen een bepaald on- derscheidingsteeken voeren. Wanneer een garagehouder een dergelijke vergunning voor een aantal van zijn taxi's wil hebben, zullen de arbeidsvoorwaarden der chauf feurs, werkzaam in die onderneming aan zekere voorwaarden moeten voldoen. Bovendien zal de geheele stad niet wor den vrijgegeven voor het snorren van deze taaxi's. Het is wederom aan B. en W. om te bepalen welke wegen zijn uitgezonderd van dit snorren. Een comissie van deskundigen zal B. en W. van advies dienen bij de uitvoering van bovengenoemde bepalingen. OVERTREDING CRISISZUIVELWET. Frauduleuze margarine uit Lands meer. Tevens een vangst voor den ontvanger van accijnzen. Toen gistermorgen eenige rechercheurs van de Crisiszuivelcentrale te Amsterdam een bodewagen uit Landsmeer controleer den, troffen zij daarin eenige doozen aan, welke bij onderzoek frauduleuze margari ne bleken te bevatten. De bode, die te goe der trouw de doozen in opdracht van een boterhandelaar te Landsmeer vervoerde, gaf als bestemming van deze zending een adres op in de Kanaalstraat te Amsterdam. Toen de ambtenaren in dit perceel even eens een onderzoek instelden, troffen zij hier een belangrijke hoeveelheid gesmok keld cigarettenpapier aan. Vervolgens werd nog een ander perceel in het centrum van de hoofdstad aan een onderzoek onderwor pen, waar nog een flinke hoeveelheid clan destien vervaardigde margarine werd ge vonden. Het onderzoek, dat te Landsmeer werd voortgezet, leverde ten huize van ver dachte niets meer op, doch toen de ambte naren bij een broer van verdachte, even eens boterhandelaar, een onderzoek instel den, werd een geheel nieuwe, op zichzelf staande margarine-bereidplaats ontdekt. Een groote hoeveelheid margarine was even eens aanwezig. De zaak werd in beslag ge nomen. Het cigarettenpapier werd overge geven aan den inspecteur van invoerrechten en accijnzen. HULP GEWEIGERD BIJ VERDRINKING. Proces-verbaal tegen kapitein. Tijdens het verdrinkingsgeval in de Zuid- Willemsvaart, waarbij de handelsreiziger J. Toncman om het leven kwam, riep een automobilist den sleepbootkapitein J. H. aan, om te trachten nog hulp te bieden. Deze voer echter door. Even later keèrde hij evenwel terug, doch toen had men zijn diensten niet meer noodig. De politie heeft tegen hem proces-verbaal opgemaakt we gens het weigeren om hulp te verleenen, waar zulks noodzakelijk was. KINDJE GEVALLEN MET SCHAAR. Ernstig gewond opgenomen. Een tweejarig kind dat gisteren in een woning aan de Valkenierstraat te Amster dam een schaar wist te bemachtigen, kwam daarmede zoo leelijk te vallen, dat het de scherpe punten in het hoofd kreeg. Met een ernstige hoofdwonde is de kleine naar het Ned. Israëlietisch ziekenhuis over gebracht. Na hier te zyn verbonden, kon het kindje weer naar huis worden vervoerd. DE SCHEEPSBOTSING IN HET NOORDZEEKANAAL. Steven van de „Manoeran" werkte als een ijsbreker. Lading lijnzaad van de „Algenib" wordt gelost. Omtrent de zware schade welke het vrachtschip „Algenib" van Van Nievelt Goudriaan te Rotterdam opgeloopen heeft na de eergisteravond in het Noordzeekanaal plaatsgehad hebbende aanvaring door het vrachtschip „Manoeran" van de Stoomvaart mij. „Nederland", vernemen wij nader, dat de overhangende steven van laatstgenoemd schip bjj de botsing als 't ware als een ijs- breker gewerkt heeft, tengevolge waarvan aan stuurboordzijde in het voordek en in den sdneepswand ter hoogte van ruim I van de „Algenib" een geweldige scheur is ont staan, welke zich van boven naar beneden heeft voortgeplant en aan de bovenzijde het grootst is, terwijl de „Manoeran" aan den onderkant van den steven schade opliep. De scheur in de „Algenib" loopt tot eenige voe ten onder water en dientengevolge is een groot deel van de lading lijnzaad in ruim I doordrenkt geraakt. Het lijnzaad is daar door gaan uitzetten en de enorme kracht, die hierbij ontwikkeld werd, is in staat ge weest, de schilden van de luikbedekking in enkele uren tijd reeds een voet naar boven te doen buigen! In den loop van gisteren zijn een aantal vaartuigen langszij van het in de Oude Houthaven liggende schip gekomen en is DE INBRAKEN TE CAPELLE AAN DEN IJSEL EN OMSTREKEN. De politie van Capelle a. d. IJsel heeft in het huis van bewaring te Rotterdam een verhoor afgenomen aan den 21-jarigen C. P. en den 22-jarigen A. W. v. L., schil dersknechts te Rotterdam, aldaar opge sloten wegens diefstal met braak, te Hille- gersberg gepleegd. Zij hebben thans bekend, ingebroken te hebben bij den heer A. de Geer te Capelle a. d. IJssel, terwijl zij ook nog verschillen de inbraken in de omgeving van deze plaats op hun geweten hebben. JEUGDIGE BOEFJES. Te Leiden. De politie te Leiden heeft twee jongens uit Oegstgeest aangehouden, een van 16 jaar, de andere 17 jaar oud, die een dame een taschje met een inhoud van 80 hadden ontrukt. Het geld hadden deze boefjes in Rotterdam opgemaakt. KONINGIN EN PRINSES BEZOEKEN INNSBRUCK. H.M. de koningin en H.K.H. prinses Ju- bana zijn gisteren tweemaal naar Innsbruck gereden om inkoopen te doen. Ook hebben de koningin en de prinses een bezoek ge bracht aan de oude hofkapel met het be roemde grafmonument van Maximiliaan I. „Ik zou graag een maalmachlne willen hebben die een ratelend geluld maakt als ze stil staat." (Passing Show).

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9