DE GEBROEDERS „GOCHEM" DIRKSHORN STOMPETOREN TEXEL Zon Aspirientje helpt toch maar! ZUIDSCHARWOUDE OPMEER SCHAGEN WIERINGEN EGMOND BINNEN HEEMSKERK HEILOO BERGEN KOEDIJK POLITIE-STOPTEEKENS voor groententeelt. In 't kort werd nu ver teld hoe de Ned. tuinbouw is ontstaan, hoe het kweeken van onze producten moet ge beuren, het bewerken van den grond, de zaaitijd, hoe men moet zaaien enz. enz. Bij de bespreking der diverse groenten werd door spreker in 't bijzonder aanbevolen de pronkboon die in Nederland nog weinig be kend is. Na de pauze werd een zeer uitgebreide collectie kamerplanten behandelde, welke al len door den heer Sleswerda met de projec tielantaarn op het witte doek werden ge bracht en waarvan de naam, de beteekenis en verdere bijzonderheden door den heer v. d. Laan werden verteld. Dit gedeelte was voor de dames zeer in teressant. Met een woord van dank aan den heer v. d. Laan voor zijn mooie en leerzame uiteen zetting werd de vergadering om ongeveer elf uur gesloten. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Voor den handel in stapelproducten werkte het weer deze week bijzonder mee. Was het reeds weken lang zacht weer ge weest met 'n atmosfeer oververzadigd van vocht, waardoor de kool sterk aan rotting onderhevig was, nu was dat anders. Echt Langendijker weer werd het: droog en vrie^ zend, waardoor de kool in goeden toestand bleef. De handel werd daardoor levendiger, daar er meer vraag naar onze winterkool ontstond. In de tweede helft der week on dervonden de koolprijzen daarvan den gun- stigen invloed. Met de aardappelen bleef alles zoowat bi, het oude. Niet veel vraag en lage prijzen Voor Robijn werd 2.40 betaald. Bevelan ders brachten 2.30 tot 2.40 op. Voor Frl so werd niet meer dan 1.50 betaald; voor Souvenir 1.70. Blauwe Eigenheimers wer den verhandeld voor 2.40 tot 2.70. Deze prijzen wijzen er op, dat er maar heel wei nig voor puike aardappelen wordt betaald Aanvankelijk bleven de prijzen voor de roode kool nog op dezelfde hoogte. De sor teering van 2 tot 3 pond bracht 7 tot 7.50 op, bij hooge uitzondering 8. Toen echter het vriezend weer zijn gunstigen in vloed deed gelden, steeg de prijs tot 8 8.50, terwijl verschillende partijen boven 9 stegen. Kool van iets grootere sorteering tot 4 pond bracht ongeveer denzelfden prijs op. De zwaarste kool werd aanvankelijk voor 6 tot 7 verkocht; later liep ook deze prijs met 0.60 tot 1 omhoog. Voor tweede soort van de eerstgenoemde sortee ring werd 5 tot 7 betaald, later 50 tot 70 cent meer, grootere bracht 6 tot 7 op, terwijl voor het kleingoed 1.60 tot 2.70 werd betaald. De aanvoer was echter niet groot. Ondanks zeer geringen aanvoer van gele kool was de handel aanvankelijk weinig opgewekt. Kool van 2 tot 4 pond, eerste kwaliteit, werd verkocht voor 5 tot f 6, soms tot 6.60, de daarop volgende sortee ring bracht 6 tot 6.60 op. In de tweede helft der week kwam daarin verbetering. De prijs liep ongeveer 1 omhoog. Zater dag bracht de mooiste gele kool aan de Broeker veiling tot 9.70 op, te Noord scharwoude tot 9.40. Voor tweede kwali teit werd 4 tot 6 besteed, later 0.90 1.30 meer. Aan de Broeker veiling werd heel wat veldgele of ruige gele kool ver handeld. Kwaliteit en grootte liepen sterk uiteen, evenals de priizen, die afwisselden tusschen 70 cent en 3.30. Van de diverse koolsoorten werd van Deensche witte kool het grootste kwantum aangevoerd; de prijzen waren zeer ver schillend. De gunstige invloed van het weer was hierbij nvnder v^rkbaar dan bij de an dere koolsoorten. Eerste kwaliteit, sortee ring van 3 tot 4 pond, bracht 4.40 tot 5, soms een paar dubbeltjes meer op. De zwaarste, boven de 2 K.G., werden ver kocht voor ongeveer 5. Tweede soort was aanmerkelijk lager in prijs: kool van drie pond en zwaarder gold 1.80 tot f 3.50; en kele partijtjes brachten iets meer op» Voor kleingoed werd 70 cent tot 1.40 betaald. Enkele partijtjes, welker kwaliteit te wen- schen overliet, bleken onverkoopbaar. Ofschoon over de vraag naar uien niet te klagen valt, bleven de prijzen ver beneden het bevredigende. Voor prachtige grove uien werd f 2.20 tot 2.50 betaald, soms iets meer. Middelgroote uien brachten 1.60 tot 2 op. Drielingen golden van 70 cent tot 1.20, terwijl voor nep, waarvan de aanvoer gering was 3 tot 3.90 werd besteed. Voor peen werden zeer uiteenloopende prijzen betaald: vraag en aanbod spelen hierbij een voorname rol. Kleine peen bracht 60 tot 80 cent op, groote 1.30 tot 1.60, soms tot 2. De aanvoer van bieten was ook deze week niet groot. Prima kwali teit werd voor 4.50 tot f 4.90 verkocht, kleine voor 3.80 tot f 4.10, middelsoort voor ongeveer 3 en grove voor 2 tot 2.50. yicomnciaai 'tlieuws Vergadering Het Witte Kruis. De afdeeling Harenkarspel van „Het Witte Kruis" vergaderde in het lokaal van den heer Pijper. By de opening herdacht de voorzitter den heer L. Reuvers, het overleden bestuurslid, den heer P. Berkhouwer, als trouw bezoe ker der vergaderingen. Aan'de orde waren de rekeningen van Witte Kruis, Wijkverpleging en T.b.c.-be- strijding. Deze werden goedgekeurd. De voorzitter dankte den penningmeester voor zyn accuraat beheer. Daarna las de secretaris de jaarverslagen van de drie verschillende instellingen, waaruit we aanstippen betreffende Het Witte Kruis: Van het materiaal uit het magazyn is weder behoorlijk gebruik gemaakt. Ook de lighallen hebben in 1935 alle dienst gedaan. Noodig bleek de aanvulling met een ledi kant en enkele matrassen, waarvoor de ma gazijnmeester, de heer Wartenhorst, hee zorg gedragen. Ook het magazijn zelf heet een restauratie ondergaan. Wat de binnen- bepleistering betreft, wordt door den heer Kistemaker opgemerkt, dat deze weinig heeft uitgewerkt, daar de muren al weder afschilveren. De heer Wartenhorst beves tigde zulks en schreef dat toe aan de half- steensmuren. Na eenige discussie werd be sloten de muren van asbestplaten te voor zien. Voorts is in het afgeloopen jaar een moe dercursus gehouden, welke is bezocht door 22 deelneemsters, terwijl thans is aange vangen een cursus in Eerste hulp by onge vallen te Waarland, waaraan deelnemen 31 personen. Betreffende de wykverpleging: Zuster Lan- jouw heeft in 1935 afgelegd in de gemeente Harenkarspel voor ziekte 2647, voor tuber culosebestrijding 181 en voor zuigelingenbe scherming 165 bezoeken, totaal 2993 In de gemeente St. Maarten voor ziekte 809, voor tuberculosebestrydlhg 32 en voor zuigelingenbescherming 98 bezoeken, totaal 939. In 't geheel dus 3932 bezoeken. De wyk- verpleging voorziet hier dus wel in een be^ hoefte en zeer gelukkig mocht de Zuster zich achten, dat zy onlangs haar rybewijs heeft kunnen behalen met 't oog op de vale zware regens van de laatste maanden. Het bestuur besloot dan ook de rytoeslag van de Zuster over 1935 te verhoogen van 30 op 45 gulden. De voorzitter bracht alsnu verslag uit over de algemeene vergadering te Amster dam op 11 December j.1. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd in de vacature Berkhouwer gekozen de heer R. van der Laan. Rondvraag. Dr. Groenhart betoogde de wenschelyk- heid van de aanschaffing van een zuurstof apparaat ten gebruik van gevallen van ver drinking, gasvergiftiging, electriciteitsonge- vallen en zware astthma-patienten, be nevens by andere ernstige ziektegevallen, Door den voorzitter hierin gesteund, zal getracht worden daarin op de best mogc- lyke wyze te voorzien. De heer L. Doekes zou gaarne pogingen zien aangewend om het ledental der wijk verpleging te vergrooten. De penningmees ter was wel in staat, eenige namen van per sonen te noemen, die stellig nog voor het lidmatschap in aanmerking komen. Per cir culaire zal een beroep op de burgerij van Harenkarspel worden gedaan. De voorzitter bracht onder de aandacht een „Ontstellend rapport van mej. dr. Ruys", een pleidooi voor verplichte pasteu- risatie van melk, uitgebracht in de vergade ring van het Genootschap ter Bevordering van Natuur-, Genees- en Heelkunde aan gaande bestryding der tuberculose door verplichte pasteurisatie der melk De strijd tegen de t.b.c. zou hiermee nog effectiever gevoerd kunnen worden dan door die met behulp van consuitatiebureaux, huisbezoek, enz. Naar aanleiding van de hierover gevoer de besprekingen werd besloten, zich oer circulaire tot de gemeentenaren te wenden met de dringende aanbeveling tot het goed doorkoken van alle melk voor het gebruik. Tevens vestigde de voorzitter de aandacht oo een artikel van dr. Byi over het ge vaar voor pokken.,In de jareq 1930 tot 1934 zyn in ons land slechts 6 der geborenen ingeënt tegen pokken. In de jaren 1915 tot 1925 was dit aantal nog tien maal zoo groot, dus 60 In verband met den oorlog in Oost-Afrika verdient deze zaak stellig ern stige overweging. Tydens en na een oorlog doen zich vaak besmettelijke ziekten voor Deze aangelegenheid zal in gedachte wor den gehouden. Daarna sluiting. Esperan to-a vond Zaterdagavond kwamen de leden van de Esperantoclub, benevens eenige bezoe kers uit den omtrek in café Kamsteek bij een, om naar het reisverhaal van den heer Briickenberger uit Zaandam te luisteren, die uit Joego-Slowakye te voet naar ons landje was getrokken. Blykbaar viel het onderwerp in den smaak, de verteller slaag de erin op onderhoudende wyze het gezel schap te boeien. De voorzitter, de heer Leegwater, die den spreker had ingeleid, dankte hem ook na mens de luisteraars. Bedrijfscontrolevereeniging. In café Kamsteeg kwam Vrijdagavond een groot aantal bezoekers ter vergadering om voor het eerst besprekingen te houden over de pasopgerichte bedrijfscontrolever eeniging. De voorzitter van het comité, dat de voorbereiding maatregelen had getrof fen, de heer Jac. Posch, was zeer tevreden over den gang van zaken. Duizend H.A. land konden reeds onder liet toeziend oog van een assistent worden gebracht. Teleurstellend vond spr. het, dat men in de Beemster niet van samenwerking wilde weten, omdat daar alleen akkerbou wers aangesloten zijn, doch de heer M. C. v. d. Laan oordeelde, dat het gebied in de Schermer groot genoeg kon zyn, om zelf standig te werken. De heer van Wees wilde niet een apart bestuur kiezen. Hy achtte het wenschelijk, dat de heeren, welke uit ver schillende organisaties gekozen waren uit het landbouw-, veeteelt- en tuinbedrijf, hun werk, voorloopig voor den tydsduur van een jaar, voortzetten. Het voorstel van den heer Jb. de Boer, de verschillende instanties te vragen om hul]) voor de oprichtingskosten, en zyn mededee- ling, dat de tuinbouwvereeniging „de Scher- meer" besloten had 10 daarvoor uit de kas te trekken by meerdere deelname, vond algemeenen byval. Den heer Commandeur leek het de beste manier om voorzichtig te beginnen en den te benoemen assistent te laten werken zoolang de middelen er zyn. De heer de Vries geloofde, dat de vereeni- ging spoedig grooter zou worden en de heer Broerse antwoordde op een vraag van den heer Wonder omtrent het inleggeld en de contributieregeling, dat men z.i. de kleine tuindertjes niet te hoog moet aanslaan, daar hun bedryf zoo weinig inkomsten bood. De heeren v. d. Gracht en de Vries loten zich daarby aan. De heer v. Wees wilde het laten zooals men in beginsel besloten had. De heer W. Schermerhorn drong aan, om zoo spoedig mogelyk den controleur te be noemen. Besloten werd het eerste jaar het bestuur te handhaven, de penningmeesters van de organisaties zullen de contributie in nen by hun leden en het geld overdragen aan den penningmeester van de bedrijfs controlevereeniging. Spoedig zal dit worden opgehaald, opdat men kan zien, hoe ver men kan gaan. Met een opwekking om zooveel mogelyk door voorlichting nieuwe leden te werven sloot de voorzitter de vergadering. Bal-masciué. Onder leiding van den dansmeester, den heer Th. Groen, en op de tonen van de muziek van de heer v. d. Stok en Smit. dansten Zondagavond in café Renses vele gemaskerde jongelui tusschen het publiek in alleraardigste pakjes. De Jury kende pry- zen toe aan: le pr. Sneeuwkoningin, mej. Gr. Heep; 2e pr. Danseres, mej. B. Gordebroek; 3e pr. Lente, mej. Tr. Weder; 4e pr. Vrede, mej. D. Kregel; 5e pr. Pierette, mej. Gr. Piersma. Voor de orgineelste costumes: le pr. Zigeunervrouw, mevr. M. Kieft— Prins; 2e pr. Schoorsteenveger, mej. A. de Geus; 3e pr. Poes, Dickie Schermerhorn; 4e pr. Kikker, mej. A. Delver; 5e pr. Schop penaas, mej. A. Kaay. Groepen: le pr, de Rebellenclub: de hee ren J. Korver, W. de Geus, D. de Boer, K. Koopman 2e pr. dames J. en R. Kooy en de heer A. Kooi als de Jantjes. Vergadering Witte Kruis. De afd. Texel van het Witte Kruis ver gaderde Donderagavond in De Graaf Lunchroom te Den Burg. Notaris Mulder fungeerde by afwezigheid Van dr. Vellenga als voorzitter. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden was gestegen en thans 1607 groot is. De inkomsten zijh niet hooger geworden dan in het vorig jaar. Het bestuur had be sloten 25 bij te dragen aan de malaria-be- strijding. Hoewel deze ziekte hier niet voor komt, acht het bestrijding van groot be lang. Ook werd voor het Koningin Emma- fonds 10 beschikbaar gesteld. De balans, hierna overlegd had een batig slot van 51,54. Het kapitaal bedraagt 5791,93. De rekening T.B.C.-bestryding sloot met een voordeelig saldo van 6,27. Do ontvangsten hiervan hadden bedragen 4235. De controlecommissie adviseerde goed keuring, waartoe werd besloten. Varder werd het besluit genomen, om aan de Alg. Tex. Wijkverpleging een be drag van 100 toe te staan, daar de rijks bijdrage voor deze commissie veel vermin derd is. Over het fonds „Ziekenauto" werd nog medegedeeld, dat dit in kas heeft 149,34, waarvan nog 35 assurantiepremie moet worden betaald. Tot slot bracht de heer S. Eelman nog eens de onverkwikkelijke geschiedenis van het proces C. Boon Pz. ter sprake, en stelde voor een neutrale ^mmissie te benoemen om deze zaak in handen te nemen. De heer Mulder deelde thedté, dat deze zaak in han den is van mr. Langeveld te Alkmaar en spr. was niet voor aanstellen van een "com missie. By de bestuursverkiezing werden gekozen de volgende heeren, voor Den Burg not. Mulder, die eere-bestuurslid is, voor Oude schild de heer J. M. Bakker, voor Oosterend de heer Joh. v. d. Slikke, voor de Koog de heer C. Kuip, voor Den Hoorn de heer P. B. Riteco, voor Cocksdorp de heer J. Barends. Aftredend en niet herkiesbaar waren de heeren J. Mak, S. Keijzer, A. Brans, J. Bruin en P. Boom. Misschien nog wel koorti ookl Aspirin is d* on overtroffen bestrijder van ver koudheid. Na Uw verkoudheid zult U met zo vblen zeggen i Uitfluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulijei ven 30 labl. 70 ets. en orenjezakjei van 3 tabl. k tO cl». groote middenstandsvereenigingen, n.1. de Christelyke, „de Hanze" en de Neutrale, spreker wyziging van het reglement aanbe veelt, ten einde ook de leden van de Hanze in onze verzekering te doen opnemen. Hier over ontspon zich een uitgebreide discus sie. Na voorgesteld te hebben deze kwestie alsnog in deze vergadering te behandelen, hetwelk door staking der stemmen werd verworpen, werd besloten dit het volgend jaar als punt van bespreking op de agenda te plaatsen. Paaschtentoonstelling. *De jaariyksche Paaschtentoonstelling zal te Schagen worden gehouden op Woens dag 1 April. Oliebollendag. De damesclub T.O.N.E.G.I.D.O. alhier organiseert een oliebollendag op Dinsdag 11 Februari ten bate van de kas. De damesclub besteedt deze gelden voor het aanschaffen van grondstoffen voor de vervaardiging van goederen, welke aan be hoeftige gezinnen worden verstrekt. Uitbetaling van melk. De Coöp. Zuivelfabriek heeft het volgende uitbetaald over de eerste helft van Januari: gemiddelde fabriekvetgehalte 33.67; per K.G. vet 1.50; per K.G. melk 5.50; per liter melk 5.67. De Onderlinge Puiglasverzekering hield op Donderdag haar algemeene ledenverga dering in hotel „De Beurs" te Schagen. Voorzitter was de heer J. H. Schene. Uit het jaarverslag over 1935 meldden wij, dat dit jaar voor de verzekering niet onvoordeelig is geweest. Er werden drie nieuwe spiegels, waarvan een gebogen ge plaatst, zes spiegels uit gespaard glas, acht enkel dikke en negen dubbel dikke ruiten. De ontvangsten bedroegen 1075.57, uitga ven 913,57, saldo winst 172. Het bezit was thans 1324,35. Het voorstel om ook over 1936 75 premie te heffen werd zonder h.s. aange nomen. De voorzitter deelde hierna nog mede, dat er in de laatste jaren verscheidene deel nemers verloren gingen, v.n.1. R.K. ver zekerden, in verband met het feit, dat doze leden wel of niet lid zynde van de „Hanze" om van onze puiglasverzekering te kunnen profiteeren ook nog lid moeten zyn van de Schager Handeldryvende en Industricele Middenstandsvereeniging. De heer Ch. H. Th. Schmalz verdedigde het standpunt, dat waar in den lande ook een onderlinge samenwerking is van de 3 Hulp aan jongeren. Onder leiding van Wethouder Bosker is een comité opgericht tot bestrijding van de werkloosheid onder de jongeren. Verschillende cursussen worden voorbe reid, zooals een cursus tot het bekomen van meerdere kennis van beplantingen en boschbouw; een cursus in verbandleer en een motorcursus. Verder schynen er plannen te bestaan tot aanleg van een nieuwe begraafplaats voor Hippolytushoef en omgeving, terwijl de jonge arbeiders, als de minister aan de plan nen zijn goedkeuring kan hechten, ook zul len worden tewerkgesteld bij wegbeplan- tingen en dergelijke. Werkverschaffing. Door het ministerie van sociale zaken werden de werkverschaffingen: het uitdie pen van vaarten en het verbeteren van den Vennewatersweg, verlengd tot en met 25 April a.s. Loop der bevolking. Per 31 Dec. 1934 bestond de bevolking uit 4635 personen, n.1. 2361 m. en 2274 vr. Zy vermeerderde door geboorten met 57 m. en 61 vr., door vestiging met 102 mr. en 123 vr. en verminderde door sterfte met 11 m. en 14 vr., door vertrek met 125 m. en 178 vr. De algeheele vermeerdering was 159 m. en 184 vr„ tesamen 343; de algeheele vermindering bedroeg 136 m. en 192 vr., te- samen 328. De bevolking nam derhalve met 15 per sonen toe, d.w.z. het aantal mannen ver meerderde met 23, het aantal vrouwelijke personen liep terug met 8. Per 31 Dec. 1.1. telde onze gemeente alzoo 4850 zielen, waarvan 2384 m., en 2266 vr. Het aantal geboorten bedroeg 118 tegen 110 in 1934 en 128 in 1933. Het aantal sterf gevallen bedroeg 25 tegen 31 in 1934. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 32 tegen 29 in 1934 en 16 in 1933 en 22 in 1932. Ingekomen personen. G. P. Apeldoorn en gezin, r.k., L. 37a, v Haarlem. Mevr. C. de JongHof, r.k., C 318, v. Egmondbinnen. Mej. J. van Straalen, r.k., F 181, van Berkhout. M. J. C. Megens, r.k., A 385, van Rotterdam. C. Idema, r.k., H 134, van Alkmaar. Mej. M. Heinis, N.-H., J 132, van Aker sloot. J. C. Wassenaar en gezin, N.-H., A 483b, van Hazerswoude. K. Lek en gezin, N.-H., J 75, van Amsterdam. C. J. Met en gezin, N.-H., J 1, van Oudkar spel. D. G. Boot en echtgen., N.-H., A 410, van Zwaag. Mej. A. Krul, N.-H., J 161, van Bloemendaal. Mej. C. C. Min, r.k., C 248, van Egmond aan Zee. c! Pool, N.-H., J 4, van Amsterdam. Wed. T. Biemanvan der Steen, r.k., C 20, van Alkmaar. P, Visser en gezin, N.-H., E 94, van Alkmaar. - D. C. de Waal en gezin, N.-H,, A 81, van Alkmaar. Vertrokken personen. S. Kaandorp en gezin naar Alkmaar. F. Hoogland naar Limmen. J. M. Hart naar Vught. S. Goezinne en gezin naar Alkmaar. C. N. Kerssens naar Wognum. H. Kapitein naar Zype. H. Kramer n. Alkmaar. Wed. H. SiegmanMater naar Amsterdam. D. Mieldyk naar Alkmaar. L. M. Rietveld naar Den Helder. P. Rustenburg naar Alkmaar. H. Vink naar Amsterdam. L. A. M. Bernards naar Arnhem. P. Th. M. Klingen naar Alem C.a. A. Ots naar Amsterdam. H. A. A. Jansen naar 's-Hertogenbosch. Wed. C. W. Allemanv. d. Weyden naar Krom menie. M. E. van Diepen naar Zype. A. Kossen naar Winkel H. Meuldijk n. Tandjong Priok (N. O. I.), C. Tiebie n. Amsterdam. C. F. Schaap naar Hoorn. J. Swart en gezin naar Amsterdam. G. Denneman naar Bergen (N.-H.) M. v. d. Molen naar Groningen. - J. Dwo- raczek naar Duitschland. Ingekomen personen. J. A. Glorie, R.K., kweeker, Colnotweg 8 van Sint Pancras. M. M. Belleman, R.K., dienstbode, Bergerweg 94 van Egmond-Bin- nen. P. M. van Keulen, N.H., masseur, Bergerweg 32 van Alkmaar. W. Visser (wed. H. Hoek), N.H., z.b., van Bergerweg 82 van Alkmaar. H. P. Heesterbeek, R.K., kruidenier, Prlnsesselaan 20 van Schagen. M. de Ridder, geen, z.b., v. Blaaderenweg 20 van Amsterdam. G. Breed, N.H., z.b., Zuidlaan 14 van Schoorl. M. de Goede, G.K,, landarb., v. Blaaderenw. 14 v. Emmen. B.S. Staude (wed. P. Pilkes), E.L., z.b., Rus- senpl. 5 van Alkmaar. J. G. Geval, H.A., chauffeur, Midden-Geestweg 6 van Amster dam. A. van Tiel (wed. M. Bakker), N.H., huishoudster, Kruisweg 48 van Alkmaar. C. H. Janssens, R.K., d.b., Studl. van Surck- laan 14 Van Amsterdam. G. H. S. Swart, R.K., stucadoor, Karei de Groote laan 22 van Beemster. H. J. Koene, N.H., kinderjuffrouw, Jan Jacoblaan 15 van Alk maar. A. Baars, N.H., koopman, Midden- Geestweg 6 van Amsterdam. J. Schilder, R.K., vischventer, Dorpsstraat 114, van Edam. Vertrokken personen, M. J. Verver, R.K., dienstbode, naar Lim men. M. W. Schreutelkamp, N.H., z.b., naar Vinkeveen. C. Dames, geen, stuca door, naar Zuid-Afrika. W. H. Dames, idem, idem. J. H. Wittebrood, N.H., d.b., naar Amsterdam. T. Dekker, idem, naar Hoorn. - M. L. de Reus, N.H., z.b., naar Rheden. A. A. Mischka, geen, huishoud ster, naar Krommenie. J. J. Slauerhoff, N.H., arts, naar Italië. E. H. Ruiter, R.K., schilder, naar Hoorn, M. C. F. Hooft, geen, werkmeisje, naar Amsterdam. A. Osse- naarde, geen, film-operateur, naar 's-Gra- venhage. J. W. de Vries, N.H., z.b., naar Hilversum. Chr. D. van \hiet, N.H., bank werker, n. Amsterdam. J. E. Tabakspin- der, geen, geleidster, naar Amsterdam. P. J. Koopman, R.K., landman, naar Haar lem. E. van Heyst, N.H., z.b., naar Har- derwyk. H. M. Bruin, N.H., huishoud ster, naar Alkmaar. D. Stroomer (wed. P. Noë), N.H., z.b., naar Zaandam. S. van der Galiën, ger., slager, naar Utrecht. P. A. van Amerongen, N.H., kantoorbed., naar Zaandam. E. P. A. van Amerongen, N.H., caféhouder, naar Utrecht. J. G. van der Steen, R.K., metselaar, naar Zuid-Afrika. L. van der Leden, geen, loodgieter, naar Alkmaar. J. P. Visbeen, R.K., chauffeur, naar Wormerveer. G. M. Freek, E.L., dienstbode, naar Zandvoort. K. Kossen, N.H., z.b., naar Alkmaar. Ingekomen personen. D. Zuurbier, van Alkmaar. A. Nieuw- land, van Medemblik. Vertrokken personen. N. Heeman, naar Winkel. A. G. de Moei, naar 's-Gravenhage. P. Brander en echt- genoote, naar Alkmaar. i t f Voor verkeer, dat den agent van achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van voren en achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van voren nadert. 119. Vrouw Pummels, die op het geschreeuw der jon gens naar buiten was gekomen, riep de jongens toe om op te houden. Toen dit niets gaf, pakte ze hen beet en gaf hen beiden een flinke aframmeling. 120. Waarvan zij echter zelf de pynhjke gevolgen van moest dragen. Ze had namelyk haar handen zoodanig bezeerd aan de pennen van den egel, die nog in de broe ken der jongens staken, dat ze dagenlang met haar han den in verband li?p

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7