GRATIS I JUdtiszakm i'Biunentand EEN HALF POND KOFFIE (VAN DEZELFDE KWALITEIT) N. V. UNIE-WINKEL-MAATSCHAPPIJ u.w. 49-b Filiaal: ALKMAAR, Langestraat 13 Kantongerecht te Alkmaar. DE KONINKLIJKE FAMILIE TE TIROL. r-& VAN MAANDAG, 10 FEBRUARI TJM ZATERDAG, 15 FEBRUARI Bij Aankoop van Fl. 1- winkelwaren*) waaronder een half Pond Koffie BOVENDIEN 15 KORTING Uitgezonderd Suiker, Mar, garine, Roomboter, Slaolie De staatscommtaie Ier vo.rber.Idta, van V™''dr.Teekél; "'0"'^"™. Jhr. de Geerf mLute" Hooykaas, mr. Fruin, prof. de Savornin Lohman, mr. Fredenks, prof. Anema, mr. 1 en dr. ierema. (Zitting van Vrijdag 7 Februari). Een flink op z'n nummer gezette chauffeur kwam in verzet. De koopman Willem W. te Alkmaar, die in den avond van 15 Dec. onder den invloed van sterken drank, hoogst gevaarlijk en onbehoorlijk te Schermerhorn had gereden en deswege tot 10 dagen principale hech tenis en 1 jaar ontzegging rijbevoegdheid was veroordeeld, kwam van dit krasse, maar welverdiende vonnis in verzet, voor namelijk omdat door de ontzegging rijbe voegdheid zijn broodwinning werd getrof fen. De jongeman maakte nu persoonlijk geen ongunstige indruk. Voorts was hij zoo verstandig het feit grootendeels toe te geven, doch de ambtenaar liet zich door niets beïnvloeden. Deze heer vond de straf in verband met het gevaarlijk rijden abso luut niet zwaar en eischte bekrachtiging van het vonnis in vollen omvang. De kantonrechter zal a.s. week vonnis wijzen. Uitkijken. Een automobilist uit den Haag Pieter K., niet volkomen bekend met de situatie op 't Scharloo bij het café van den heer Toon Molenaar maakte aldaar op 1 Sept. een ver- keersfout, waarbij het rijwiel van den kan toorbediende F. Stokman werd aangereden en 3 schade bekwam. De Hagenaar, niet verschenen, werd als- nu schuldig bevonden en veroordeeld tot 7.50 boete of 5 dagen hechtenis alsmede betaling van het gevorderde schadebedrag. Een verkeersknoop op den Westdijk. Een Zaandamsche chauffeur J. N., achtte 't op 12 Nov. berijden van de Westdijk na bij den Schermerweg noodig om te keeren en reed alsnu achterwaarts den Schermer- weg in, echter met gevolg, dat zijn wagen in aanrijding kwam met een vehikel, waar op een reuzengramofoon was geplaatst en behoorende aan den invaliden heer Rouw uit Edam, die met dit instrument langs den weg zijn brood tracht te verdienen. De botsing had tot gevolg dat aan de muziek- auto een schade van 42.92^, werd toege bracht. Waar echter de bezetting van het muzikale vehikel nogal ongepolijst optrad, brak de Zaandammer de conversatie af en reed weg. Bij de Alkmaarsche politie werd aangifte gedaan en heden stond de heer St. terecht. De jonge Piet Rouw, de chauffeur fungeerde als voornaamste getuige, a charge en zei parmantig: Ik ben de aan klager! Neen, riposteerde de ambtenaar, dat b enik! En ik heb de leiding zei de kan tonrechter en U bent getuige! Nadat dus de rollen verdeeld waren, werd de zaak behoorlijk behandeld en ook nog gehoord de slager Duin uit Alkmaar, die buiten de kwestie stond, doch een duidelijke en onpartijdige verklaring aflegde met de conclusie, dat de aanrijding z. i. was toe te schrijven aan een samenloop van omstandig heden. Papa Rouw werd ook nog als extra ge tuige gehoord in verband met de schade rekening, groot 44,92 1/2. De ambtenaar begon echter al vrijspraak wegens bewijsgebrek te vragen, dus dat zag er voor papa niet al te hoopvol uit, doch de verdachte bleek niet ongenegen de schade via de assurantie te voldoen. Hij zou zulks direct wel besproken hebben, als de heeren Rouw niet waren begonnen met op te spelen en hem uit te kafferen. A.s. week uit spraak. De arme gemeente Heiloo was de sigaar. De handelsagent C. v. d. V. uit Zandvoort gaf op 21 Nov. geen voorrang aan het van rechts komende verkeer en reed alsnu op den Kanaalweg een lichtpaal van de ge meente Heiloo tegen de wereld. Schade 50. Opgelegd werd aan den niet voldoende on derlegden automobilist 12 boete of 6 dagen. Die lichtpaal komt nog wel! Groote kwajongensgrappen. De heeren Corn. St. en Piet S. te Oude- sluis, die heusch de vlegeljaren al te boven zijn, hadden in den nacht van 15 op 16 December de miserabele aardigheid een vischwagen van den broodvechter Arie Bakker 'n heel eind weg te rijden, zoodat de man, die zijn paard had opgehaald, zich vruchteloos 'n ongeluk zocht. Van de twee flauwerikken, was nu alleen Piet S. ver schenen en dat was nog niet eens de beste, aangezien hij alreeds door den politierechter tot 1 maand gevangenisstraf werd veroor deeld wegens vernieling. Eén lichtpuntje was er in deze kwajongensstreek, dat de ver oorzaakte schade was betaald en deze gun stige omstandigheic, gaf den kantonrechter motief, ieder slechts 7.50 boete of 5 dagen op te leggen. Voetpad niet voor wielrijders. De nog jeugdige weduwe met 2 kinderen mej. Cath. Petronelle Sm. te Winkel had op 31 Januari aldaar in de Dopsstraat op het voetpad gefietst, wat de brigadier der rijks veld wacht natuurlijk niet door de vingers kon zien. De juffrouw wees op haar weduwschap en 2 kinderen, doch de ze omstandigheid gaf haar geen vrijbrief, zoodat de kantonrechter 2 boete of 2 da gen oplegde. Mond houden tegen politie voor deeliger. Mej. Elisaoeth v. L., een jeugdig winkel kapper, die er niet onaardig uitzag, werd in den avond van 14 December in de Langestraat door agent Knol betrapt op fietsen zonder licht en deswege bekeurd. De jongedame, die ternauwernood was op gestapt, nam deze attententie niet in dank aan en voegde de agent allerlei onhebbe lijkheden toe, noemde hem een flinke vent met een mooi pakkie en of ie thuis ook zoo aardig was, enzoovoorts. 'n Dergelijk optreden viel natuurlijk op de zitting niet in goede aarde en werd het meisje, dat er anders met een paar gulden boete wel zou zijn afgekomen, veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen. Verboden borreltjes in voorraad. De verlof houder Pieter W. thans te Wijk aan Zee en vroeger te Schagen, had in zijn verlof-inrichting sterke drank in voorraad gehad, 'n vrijheid die de drankwet niet to- leert en het gevolg had, dat hij heden werd veroordeeld tot 8 boete of 4 dagen met last tot vernietiging van de inbeslag ge nomen spiutualien. Ambtenarenactiviteit is soms ook beneden nul. Een fruit-handelaar te Uitgeest, Gerrit B., had druiven vervoerd zonder lid van de viercentrale te zijn ingeschreven, wel had hij reeds in 1934 zich aangegeven, doch blijk baar had niemand daarvan notitie geno men. Thans stond de man terecht en werd in verband met de omstandigheden ver oordeeld tot slechts 0.50 boete of 1 dag. heeren ieder veroordeeld tot 1 boete of 1 dag. Een dansleeraar kan niet overal aan denken. De heer Adr. St., bekend dansleeraar te Alkmaar, bleek desgevraagd aan veldwach ter Waterdrinker te Oterleek geen rijbewijs te kunnen toonen, een fout die hem heden op slechts één gulden boete of één dag werd berekend. Als moeder ziek is Een 40-jarig huisvader en tuinbouwer Pie ter Joh. Th. te Harencarspel was verplicht geweest wegens ziekte van moeder de vrouw de kinderen uit de school te houden en stond nu voor dit feit terecht De inlich tingen waren gunstig en de straf werd be paald op 1 boete of 1 dag. Het bekende hengelsportnummertje. De fabrieksarbeider Adam V. uit Wor- merveer had te Uitgeest zonder vergunning in verboden water gevischt: 1 boete of 1 dag. Haken en oogen in de arbeidswet. De slager Jacob K. te Castricum heeft een knechtje dat thuis slaapt, maar bij den baas in de kost is. Hij komt dus 's morgens wat vroeger om tijdig bij het ontbijt present te zijn. De wet laat echter niet toe dat de jon gen vóór aanvangstijd in de slagerij aan wezig is en dus werd proces-verbaal opge maakt, want de overtreding was geconsta teerd en werd heden gestraft met 0.50 boete of 1 dag. Een hooge boete. De visscher Leen BL uit Egmond had in de duinen te Bergen z'n honden niet terug geroepen, 'n verzuim dat de kantonrechter berekende op 15 boete of 10 dagen. Dat was nogal kras! Een Alkmaarsche chauffeur, Jacob B., werd aldaar aangetroffen in een auto, waar van 't stuur een speling van 70 graden ver toonde alvorens effect te geven. Een derge lijke speling werd al te erg geacht en de bestuurder veroordeeld tot 10 boete of 6 dagen. Ze kregen hem niet De heer Ant. O. te Castricum, die bekend staat als een strooper, had op „Duin en Bosch" op verboden grond getippeld. Men is op zijn aanwezigheid in het belang van de konijnen, die men zelf wil uitroeien, allerminst gesteld en proces-verbaal werd opgemaakt, maar aangezien thans bleek, dat strooper in het bezit is van een geldige toegangskaart, bleef er niets anders over dan hem vrij te spreken. Een ideaal verblijf te Igls. Igls, 9 Februari. Onze bij zondere verslagger meldt: Was verle- koningin lijk is er niets te merken, zoodat men ei dagenlang zou kunnen vertoeven, zonder te bemerken, dat het stille dorpje een vorstelijke verblijfplaats is. In het hotel zelf is het op het oogenblik hoogseizoen. Vandaag zijn ongeveer 40 nieuwe gasten gearriveerd, wellicht aange trokken door Je gunstige weersomstandig heden. In het gewone doen van het hotel leven heeft de tegenwoordigheid van de beide vorstinnen geen zichtbare verande ring gebracht, men wijdt zich als tevoren ongedwongen aan de wintersport. De leden der hofhouding mengen zich regelmatig onder de gasten. Nu de natuur het verblijf met zulk een buitengewoon goed weer begunstgt, zal de buitengewoon goed weer begunstigt, zal de rende den voorgenomen tijd te Igls blijven. GEVAARLIJKE STOEIPARTIJ. Jongen in de Drachter Compag nonsvaart verdronken. Zaterdag heeft te Dra.hten een droevig ongeval plaats gehad. Een tweetal leer lingen van de ambachtsschool n.L Klaas Jongstra uit Ureterp en K. Postma uit Siegerswoude, die uit school kwamen, fietsten huiswaarts. Even buiten Drachten bij het Ureterper Verlaat gekomen, begonnen zij te stoeien. Plotseling geraakten beiden met de fietsen in elkaar verward en kwamen in de langs den weg loopende Drachter Compagnons' vaart terecht. De 16-jarige K. Postma, die niet zwem men kun, wist zich veilig naar den kant te werken. De 17-jarige Klaas Jongstra, zoon van den rijksveldwachter te Ureterp, die als een uitstekend zwemmer bekend staat, bleef op onverklaarbare wijze onder water. Onmiddellijk toegeschoten omstan ders brachten hem op het droge. De le vensgeesten bleken echter reeds geweken te zijn. Des te merk vaardiger is dit geval, daar di vaart ter plaatse slechts 1 meter diep was. Vermoeid wordt, dat de jongen door het koude water bevangen is geworden en kramp heeft gekregen. Als tragische bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat dit de tweede zoon van den rijksveldwachter is, die door een ongeval om het leven is gekomen. en den week, toen de prinses Juliana te Igls aan kwamen, dit plaatsje geplaagd door een nattig warm weer, dat alle sneeuw had doen smelten, zoodat Igls een wintersportplaats zonder winter moest heeten, na een week is dit geheel ver anderd. Nadat sinds Maandag aarze- rende eenige dagen de wind van eeni- lend sneeuw was gevallen, en gedu- ge spaarzame buitjes een dunne sneeuwlaag had gevormd, die de hoog vlakte bedekte, brak Vrijdag de lucht open en werd het heerlijk vriesweer. H. M. geniet thans volop van het zon licht, dat den vleugel van het Hotel, waar- Hij durfde wat. I in hare vertrekken liggen, bestraalt, en zij De vrachtrijder Dirk B. uit Egmond werd maa^t o m- dagelijks 'n korte wandeling in in de avond van 30 September te Limmen de om8eving van 't hotel, waar de dorpe- wegens reflector gemis. Het bngen, die zich zeer bescheiden gedragen, aanrijding had I baar. eerbiedig groeten. Tweemaal in de scheen, dat hij reeds een ondergaan en de reflector was, 1 boet of 1 dag. toen vernield Daar wordt ook op gelet. De chauffeur Corn. T. had op 31 Jan. te Alkmaar riet vervoerd, dat de vér bui ten de wagen uitstak, 4 boete of 2 da gen. Een drukbezochte vergadering. Een ploegbaas te Heerhugowaard Theo- dorus v. d. W. en zijn vriend Pieter Corn. afgeloopen week is een lange autotocht gemaakt, o.a. in de richting van den Bren- ner pas. De prinses wijdt iich met groote liefhebberij aan de skisport, waartoe thans te Igls meer gelegenheid bestaat dan voor acht dagen. Meestal oefent de prinses in de omgeving van Heiligwasser, een be kende bedevaartplaats bij Igls, welke men per auto kan bereiken over een bergweg, die door uitgestrekte sparrenwouden voert. Overeenkomstig den wensch van Hare J. werden in den avond van 11 October al- Majesteit worït heincogni o zeer strenl daar na sluiüngsüjd in een café aangetrof- bewaard, zoodat Hare m!jesteit zich al! den de gecalangee{'d- Heden slon- gewoon toeriste kan bewegen. Het verblijf den de plakkers terecht en beweerde samen der koninklijke gasten is volkomen onon een vergadering te hebben gehouden. Die vallend. Natuurlijk weet ieder in Igls van daar na sluitingstijd in een café aangetrof- bewaard, zoodat Hare"MajesteiT zich als gewoon toeriste kan bewegen. Het verblij der koninklijke gasten is volkomen onop vnllortrl "NTni<i<,j;:i. j. _i mop werd nogal aardig gevonden en de het verblijf der hooge gasten, doch uiter- ONTROUWE WINKELBEDIENDE. Te Amsterdam. Een winkelbediende van een groote krui denierszaak in de Transvaalbuurt te Am sterdam, die met kwitanties en een bedrag van 60 aan wisselgeld werd uitgezonden is niet bij zijn patroon teruggekeerd. De politie heeft hem te Rotterdam aangehou den en op transport gesteld naar Amster dam, waar hij in het bureau Linaeusstraat is ingesloten. Van het wisselgeld was zoo goed als niets meer over. Wat er van de kwitanties is terecht gekomen wordt nog onderzocht. VOORSTELLINGEN IN „TUSCHINSKI" RUSTIG VERLOOPEN. Bjj de beide voorstellingen" die gister avond in het bioscooptheater Tuschinsky gegeven zijn van „La Kermesse Héroïque", is het zeer rustig geweest. Alleen bij de eerste voorstelling moest de politie een juffrouw verwijderen. TUSSCHEN AUTO EN MUUR BEKNELD. Brandmeester aan beide knieën gekwetst. Zaterdagmiddag geraakte de brandmees- te. R. Ph. Frese, te Enkhuizen, bij het ge reedmaken van de brandweerauto voor de oefeningen bekneusd tusschen 'n muur en de auto, die plotseling vooruitschoot. Hij kreeg een breuk in de rechterknie, ook de linkerknie werd zwaar beschadigd. BROEK OP LANGENDIJK (Januari). Geboren: Jan, zoon van C. Wit en v G. Schuitemaker. Bert, zoon van C. de Vries en van A. Tiel. Nelly Albertha, d. van P. van der Molen en van C. Slot. Nelly, dochter van J. Molenaar en van R. Butter. Overleden: Trijntje Leegwater, 67 jaar, weduwe van Jan Kreijger. oud ALKMAAR. INGEKOMEN PERSONEN. D. van Wijk, Ger„ magazijnbediende, As- terstraat 17, van Maartensdijk. A. Maas. dam, N.H., koopman in lompen, en gezin, Omval 5, van den Helder. Ph. Mollen», N.H., koopman galanterieën, en gezin, Lief. delaan 22, van 's Hertogenbosch. C. Hoog. land. R.K., kapster, Stationstraat 31, van Zaandam. W. J. Petri, R.K., broeder on- derwyzer, Nassaulaan 30, van Roosendaal.. W. J. Dik, D.L„ banketbakker, Langestraat 39, van Amsterdam. A. Veul, R.K, dienst- bode, Verdronkenoord 101, van Haarlem... L A. Groeneveld, R.K., loodgieter, en ochtg, Bisschop Bottemannestraat 48, van Wijk aan Zee en Duin. J. MulderJUK, uitv„ en gezin Regulierslaan 20, van Heerhugowaard. A. L. A. Pekelharing. R.K, etaleur, Langestng 38, van Rotterdam. J. H. Rutten, Rt, kleermakersleerling, Spoorstraat 19, m Druten. A. W. Hettema, geen, opzichte rijkswaterstaat, Westerweg 12, van Zijpe. - W. B. Janssen, R.K., slagersknecht. Spooratr. 54, van Zijpe. M. Schilder, R.K, dienst bode, Kennemerstraatweg 122, van Zijpe.- A. M. U. Meijknecht—Bisping, R.K, z.b, Emmastraat 12, van Enkhuizen. M. Scha per, R.K, verpleegster, van K\ rdingstate 18, van Grootebroek. J. F. Hagmeistar, geen, z.b., en schoonzuster wed. C. Blok— Fikke, Baansingel 12a. van Oudorp. K. Withaar. N.H., rijksklerk, en echtg.. Oude gracht 220a. van Amersfoort. A Schouten, R.K.. dienstbode, Spoorstraat 6, van SchoorL J. Slot, N.H., smid, en gezin. Gcestosta- gel 15. van Winkel C. H Ammeriaan, R.K, leerl verpleegster, van EvcrdingeMtr. 18, van Noordwijk. M. C. Heemskerk, R.K., leerl. verpleegster, van Kverdingenstr. 18, van Noordwyk. K Kosscn, NH., z-b. Spoorstraat 21, van Bergen (N.H.) H. M. Bruin. N.H. pensionhoudster. Spoorstraat 21, van Bergen (N.H.) C W. Vermeulen, N.H., arbeider. Laat 150, van Anna Paulow- na. H. J. Putter. R.K., z.b„ Zeglis 7, vut 's Gravenhage. W. Vader, N.H. tb, Kruislaan 14, van Bussum. P. den Har- tigh, G.K.. handelaar in aardappelen groenten, en gezin. Ridderstraat 12, van Hu* versum. D. Blokdijk, geen. fabrieksarbei der. Uitenboschstruat 34, van den Helder.-- S Goezinne, geen, handelsagent, en gesBi Lindelaan 100. van Heiloo. J. H. Schotte, R.K., dienstbode, Bisschop Bottemannestraat 78, van Duitschland. Zdun, R.K., dienstbode. Langestraat 94. van Duitschland. K. Fallmann. Isr. vUlm beroep, Langestraat 34a. van Duitschlan A. Ueberlacker, R.K., dienstbode, Kruisla* 1, van Duitschland. S. E. de Groot, banketbakker. St. Annastraat 25, van sterdam. T. J. P. Borst. R.K., rjjllj®^ wachter, en echtgenoote, Staringhstr»**. van Ursem. M. A. Verver. R.K. bode. Bergerweg 78, van Limmen. Bloemraad, geen, Kennemerstraatweg van 's-Gravenhage. A. Niederlana»t R.K., dienstbode, Egmonderstraat 13, v Oostenrijk. P. Robens, R.K., hulp >n huishouding, Maclaine Pontstraat - Duitschland. - A. Dekker, O.C., dienstww Houttil 58, van Egmond aan Zee. wed. van C. Ruiter, R.K., zonder 0 Lindegracht 3, van Heerhugowaard. Kleef, R.K., zonder beroep. Druivm'aan van Bergen op Zoom. A. Kaptein, dienstbode, Nieuwstraat 13, van Paulowna. T. J. A. Kueter, R b... gieter, Laat 138, van Doetinchem. A. Spruijt. R.K.. kappersbediende, LK straat 87. van Gouda. L. v,asblon!' «er- zonder beroep, St. Annastraat 23, van togenbosch. R. Pronk. R.K.. win e ^e. groenten en fruit, en echtgenoote on ren, Leeghwaterstraat 1, van vP ter, waard. G. Nagelhout, R.K., verp e Koorstraat 49, van Amersfoort. zon. Wijden, geen, echtgenoote van L. ster- der beroep, Lyceumstraat 48, van ug. dam. C. M. Hoogland, R.K., «>noe roep, Laat 171, van Hoorn. C. vo machinist groote vaart, Koornlaan Roemenië - P. Boekei. R.K.. dieT^T. Snaarmanslaan 78, van Beverwijk. en A. van Struijk, R.K., zonder 'cr,°gg' van echtgenoote en dochter, Emmastran gerjjjn, Breda. A. Lancée, wed. van 4, N.H., werkster, en zoon, **ocbda.jS depó'" van Oudorp. A. Wientjes. N. jn(jereO» houder, en echtgenoote, N.H., en - n.iin—irn^a i s van Haarieu» KOEDIJK (Januari). G eb oren: Willem, z. van Lourencius van Duin en van Aaltje Broertjes. Overleden: Albert de Goede, 39 jaar, echtgenoot van N. Honingh. Guurtje Leyen. 58 jaar, echtgenoote van G. Glas. Getrouwd: Anthonius Zonneveld en Engelbertha de Vries. geen, van Houtenkade 13, van r.K H. Dekker, echtgen. van J- H. 'inc, ,'j van zonder beroep, en kinderen, Wolf pa Den Helder. W. T. M. DunckeE boekhoudster, Dr. Schaepmanka e geen, Amsterdam. L. van der Le kjnCjeren. loodgieter, en echtgenoote en Spanjaardstraat 9a, van Bergen ,Iei]00ër- J. C. Kaandorp, R.K., dienstbode, n dijk 31, van Graft.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8