DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. Verrassingen in Oost en Zuid. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 10 FEBRUAR11936 Kunstrijden voor de Heeren Laatste dag der bob- training. Overstelpende drukte te Garmisch. OLYMPIADE. Feijenoord en Sparta winnen en behouden hun Kampioenskansen. Go ahead en B.V.V. beiden voor den tweeden keer geklopt! DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS W. SPORT EN WEDSTRIJDEN Wereldkampioen Karl Schafer heeft de leiding. G armisch-Partenkirchen, 9 Febr. Zondagmiddag is in het Ijsstadion een aanvang gemaakt met het kunstrijden voor heeren, verplichte figuren, waarbij 60.000 toeschouwers aanwezig waren. Tegen den avond hadden de deelnemers vier figuren voltooid. Op vezoek van den president van de Internationale Schaatsenrijders Organi satie, Ulrich Salchow (Zweden) werden de tusschen-resultaten niet bekend gemaakt, zoodat de definitieve uitslag eerst in den loop van Maandagavond, nadat alle ver plichte figuren zyn afgewerkt, officieel zal worden bekend gemaakt. Van de 37 heeren, die hadden ingeschre ven, melden zich 25 voor den wedstrijd aan. De wereldkampioen Karl Schafer (Oostenrijk) heeft op het oogenblik met 'n garingen voorsprong de leiding. Op hem volgen de Duitsche kampioen Ehrst Baier, de Engelschman Sharp, de Oostenrijker Kaspar, alsmede de Hongaar Pataky en de Canadees Wilson. Het onder ling verschil tusschen al deze rijders is zeer gering, zoodat eerst na het voltooien van de volgende figuren een duidelijker beeld van den stand zal kunnen worden verkre gen. De 25 aangetreden kunstrijders verte genwoordigden 15 landen. De conditie van het ijs was zeer goed. De twee-persoons Nederlandsche bob aan het werk. Geen baan record gevestigd. Garmisch-Partenkirchen, 9 Febr. Aan het voetpad van Garmisch naar de Kreuzeck ligt, een weinig boven het dal, de Reissersee. Op de dagen, waarop de bob wedstrijden gehouden worden, hoort men reeds bij een wandeling langs den oever uit het nabije, tegen de helling gelegen bosch de geweldige stem van den luidspre ker der groote Olympische bobbaan. Deze baan ligt tegen den berg boven de Riessersee. Hedenmorgen acht uur was de training der 4-persoons bobs reeds aangevangen. Bovenaan, aan het begin der baan, waar heen de bobsleden en hun ploegen met be hulp van een kleine kabelbaan gebracht worden, staat het sierlijke starthuisje. In 't huisje zijn de noodzakelijke technische in richtingen voor de startcontrole. In het warme vertrek hadden zich reeds vele bobrenners van talrijke landen verza meld. Helaas misten wij de Nederlandsche bemanning. Zij is door het ongeval thans definitief uitgeschakeld en de drie leden van de be manning moeten nog steeds rust houden in het landhuis van hotel Riessersee Alleen een 2-persoons bob zal aan Nederlandsche zijde starten, doch de training voor deze categorie zou eerst in de middaguren aan vangen. De baan was in uitstekende conditie, daarvan konden wij ons door een wande ling over het voetpad, dat langs de geheele baan is aangelegd, overtuigen. De tijden, die de 4-persoons bobs hebben gemaakt, waren dan ook bijzonder goed, zij lagen al le om de 1 min. 20 sec. met slechts hon derdsten van seconden onderling verschil. Vooral de Zwitsersche bob, alsmede de Amerikaan en Engelschen, voeren zeer snel. Jammer was het, dat tengevolge van de sterke bestraling door de zon, de trai ning, toen juist de Duitsche bobs zouden starten, moest worden afgelast. Vooral de Bayern Kurve leed door de warmte van de zon. Eerst om drie uur kon de training wor den hervat, maar nu door de 2-persoons bobs. Die gedeelten, welke aan sterke zon- bestraling bloot stonden, waren met zeil doeken overspannen en eerst vlak voor den start van de eerste bod werden deze weg genomen. Wij hadden ons een plaatsje veroverd m den bekenden uitzichtstoren, welke bij de Bayern Kurve is gebouwd en van waaruit men een verrukkelijk uitzicht op de omge ving heeft. Recht voor ons lag de 1800 M. hooge Wankberg. Op den top van dezen berg heeft men een schitterend uitzicht, niet alleen op de Beiersche bergen, doch bij gunstig weer ziet men tot ver in de Oostenrijksche en Zwitsersche Alpen. Links van ons lag het dal met het inden sneeuw begraven Garmisch-Partenkirchen. De zon had veel sneeuw op de sparren doen smelten en het zwart-groene der hoo rnen vormde een fel contrast met de in zonnegloed badende blanke sneeuwhel- lingen. Rond de baan en in het bijzonder in de omgeving van de Bayern Kurve, was het een drukte van belang. Duizenden en dui zenden hadden de tocht naar boven onder nomen om van het sensationeele schouw spel, hetwelk de bobraces altijd opleveren, getuige te zijn. Vroolijk wapperden de bon te vlaggen van de 28 deelnemende landen in de winterlucht en de in kleurigewinter- sport kleed ing verschenen toeschouwers voelden zich in feeststemming. Een Zwitsersche 2-persoons bob, be stuurd door den bekenden Capadrutt, sta te als eerste. De luidspreker kondigde aan. De bob had een goeden start, is nu mi he Labyrinth, passeert nu de Waxensteineku - ve, de bob ligt rustig in de baan, daar gaat zij door de Kreuzeck-kurve neemt dc Bayern Kurve uitstekend komt op he rechte eind, daar is de finish, bob is door. De tijd werd bekend gemaakt, 1 nun. 35.35 sec., een vrij goede. De tweede bob van Zwitserland stratte met Feierabend aan het stuur. De tijd was beter dan die van Capadrutt, n.1. 1 min. 29.06 sec., terwijl het baanre cord op 1 min. 25.20 sec. staat. Achtereen volgens vlogen nog Tsjecho Slowakije I, Zwitserland III, Belgie II over de baan. Een angstig moment. Toen kondigde de luidspreker aan, dat Holland zou starten met Govers aan het stuur en Dunlop als remmer. Wij, die slechts een klein, maar ongetwijfeld zeer interessant gedeelte van de baan in den to ren konden overzien, luisterden met groote aandacht naar de medeelingen van den luidspreker. Het eerste gedeelte werd in matige vaart afgelegd, de z.g. looping werd uitstekend genomen, evenals het Labyrinth. Een rate lend geluid kondigde aan, dat de bob on zen uitkijktoren naderde. Daar vloog zij reeds door de Kreuzeck Kurve en in snelle vaart ging het door de Baeyrn Kurve. De bocht werd niet in het midden van de 4 Meter hooge ijswand ge nomen, doch vrij dicht bij de bovenrand. De toeschouwers hielden den adem is, ge vaarlijk dicht vloog de bob bij het uitko men hoog langs den rand, doch met een fiksche ruk aan het stuur zorgde Govers ervoor, dat de slede niet uit de baan ging. Doch door het forsche omgooien van het stuur kwam de slede in botsing met den te genover gelegen ijswand, waardoor zij veel vaart verloor. Het laatste gedeelte werd weer op feillooze wijze afgelegd. In 1 min. 35.81 sec. was de afstand afgelegd. Geen slechte tijd overigens. Na de Nederlandsche bob kwamen Tsje cho Slowakije II en III aan de beurt, die beide een hoogeren tijd maakte. Oostenrijk, Engeland met hun reserve-bobs volgden en toen was het Kilian, de Duitsche bob kampioen, die den besten tijd van den mid dag maakte, n.1. 1 min. 27.52. De tweede Duitsche bob sloeg om, gelukkig echter zonder dat er ongelukken plaats vonden. Alle bobs konden slechts éénmaal trainen, daarna werd de baan gesloten. Zij blijft ook Maandag dicht en Dinsdag zullen dan de eerste werkelijke races voor 4-persoons bobs worden gehouden. We wandelden na afloop langs de Ries sersee naar Garmisch terug en genoten van het onvergetelijk schouwspel. De laatste zonnestralen goten haar licht over het landschap. In het dal viel de duisternis in. Alleen de witte toppen der bergen kleurden rose-rood in het prachtige Alpen- gloeien. Rust voor de Nederlandsche rijders. Garmisch-Partenkirchen, 9 Febr. Vanmorgen hebben de Nederlandsche schaatsenrijders met uitzondering van Blaise op de Riessersee getraind. Lang duurde deze training niet. In de middag uren S>erd een flinke wandeling gemaakt, terwijl de avond op een rustige, gezellige wijze werd doorgebracht. Maandag ligt de training geheel stil, Dinsdag zal dan de 500 Meter verreden worden. Garmisch-Partenkirchen, 9 Febr. Kennismaking met het „Ein-Topf- gericht". Vandaag vonden wij bij het middageten op onze spijskaart de aankondiging: Olym pisch Sportgerecht. Met opvallende gelijk vormigheid bleken ook alle andere restau rants dezelfde gelegenheidsschotels aange kondigd te hebben. Zelfs bleek met den besten wil ter wereld nergens iets anders te krijgen. Onder deze aanlokkelijken naam kregen n.1. alle ter Olympiade aanwezige vreemdelingen het gebruikelijke „Ein-Topf -gericht" voorgezet, dat gedurende den winter een aantal Zondagen verplichtend is gesteld, opdat het bedrag van het aldus door deze versobering gespaarde geld ten goede komt aan de Winterhulp. Zoo heeft de Winterhulp dus profijt ge had van de Winterspelen. Overigens heeft het „Ein-Topf-gericht" van heden de taak van restaurants en ca- fé's aanzienlijk vereenvoudigd en verlicht. Het bleek wel haast onmogelijk de gewel dige drukte, die hier heerscht, te verwer ken. De drukte bij den openingsdag werd verre overtroffen door den geweldigen aan voer van menschen, die van den vroegen ochtend af uit het station het stadje bin nenstroomden en zich naar de verschillen de strijdplaatsen waar de Spelen zich af wikkelen, verspreidden. Alleen reeds uit de richting München kwamen bijna 50 extra treinen binnen, die meer dan 50.000 bezoekers naar Garmisch brachten. Ook het aantal bezoekers, dat van Oostenrijksch gebied over de grens naar Garmisch kwam was legio en weldra waren straten, pleinen, café's en restau rants dan ook gevuld met een dichte me nigte, die door het verkeer nauwelijks ver werkt kon worden. In de ochtenduren ging de grootste stroom naar het Skistadion, waar de salon voor heeren werd geloopen. Alle tribunes, doch ook alle hellingen in de omgeving, zagen zwart van de toeschouwers, die met daverend gejuich de mededeeling van de Duitsche overwinningen begroetten. Ook voor het IJshockeystadion bestond in de ochtenduren groote belangstelling. Des middags verplaatste deze belangstelling zich voornamelijk naar de Riessersee en naar de bobbaan, waar getraind werd, ter wijl op de Riessersee het gebruikelijke ver tier was van de ijshockey wedstrijden, die daar plaatsvonden, doch bovendien van de schaatsenrijders, die er trainden en vooral van de sierlijke kunstrijders en rijdsters, die daar hun pirouetten draaiden of in gra cieuze zwenkingen op het ijs walsten. In den namiddag nam bij het station de drukte zoodanig toe, dat van tijd tot tijd 't station moest worden gesloten tot de reizi gers met de beschikbare treinen waren ver trokken. Dan werden de perrons weer opengesteld en stroomde het station op nieuw vol. Dit ging zoo door tot omstreeks negen uur, toen eindelijk de ergste drukte achter den rug was en de laatste extra treinen met groote vertraging in de verschillende rich tingen, doch voornamelijk naar München, vertrokken. (Van onzen R.-redacteur). Garmisch-Partenkirchen, 9 Febr. Het bezoek van Prinses Juliana aan de Olympische Winterspelen is Zaterdag zoo zeer in alle stilte geschied, dat vele landgenooten er pas van hebben gehoord, toen de Prinses al weer was vertokken. Het was bekend, dat H. K. H. het voorne men had van Igls naar hier over te komen, doch niemand wist wanneer. Tijdens de slalom wedstrijd voor dames werd zij toevallig opgemerkt op het balcon van het Olympiahuis, waar vandaan men uitziet over het Ijsstadion en tevens een tamelijk goed gezicht heeft op de baan van de slalom daarnaast. Des middags in het ijsstadion is de Prin ses evenzeer onopgemerkt gebleven. Ge heel overeenkomstig haar wensch, volgens welke zij volkomen in cognito wilde blij ven. Naar wij vernemen, heeft de Prinses het voornemen te kennen gegeven nog eens van Igls uit naar de Olympische Winter spelen te komen kijken. Wanneer dit twee de bezoek zal plaats hebben, staat nog niet vast. Het bezoek van Zaterdag zal zonder twijfel verband hebben gehouden met de deelneming van freule Schimmelpenninck van der Oye en den dien morgen gehouden slalom wedstrijd voor dames, het vervolg op den afdalingswedstrijd, die Vrijdag ge houden was. Na afloop daarvan zagen wij, dat de Prinses, die zelf ook immers te Igls de ski- sport beoefent, zich met freule Schimmel penninck onderhield. Onze Nederlandsche Olympische skiloop ster kan over het resultaat van haar deel neming aan den gecombineerden afda- lings- en slalomwedstrijd tevreden zijn. Het is waarlijk geen kleinigheid om dezen ingewikkelden tocht er goed af te brengen. Het eindresultaat was, dat zij van den ge- combineerden wedstrijd de veertiende plaats bezette. Een uitslag waarmee ons land, waar de skisport niet inheemsch is zeer gelukkig kan zijn. Voor de bob wedstrijden maken de Duit- scher goede kansen. De baan schijnt nu langzamerhand wel in orde te zijn gekomen en geregeld wordt er op geoefend. Daarbij blijkt telkens weer opnieuw, hoe gevaarlijk of deze baan is, met zijn zestien bochten en zijn groote snelheid. Eiken dag bijna ge beuren er ongelukken, die weliswaar gedeel telijk aan eigen onvoorzichtigheid zijn te wijten, doch ook veroorzaakt worden door de constructie van de baan. Zondag is een lid van de bemanning der Roemeensche vier weer een ernstig ongeluk overkomen. De bob had een nieuwe stuur inrichting en de Roemenen zijn er zonder te remmen de scherpste bocht mee ingegaan. Toen ze goed en wel in de bocht zaten begonnen ze pas te remmen met het gevolg, dat deze over den kop sloegen en een der inzittenden zeer ernstig in de borstkast werd gewond. Men weet, dat de Nederlandsche vier na het ongeluk van de vorige week is terugge trokken. De twee oefenen regelmatig en maakte weer mooie tijden. Over belang stelling hebben de Nederlandsche sports- lui niet te klagen. De chef d'equipe van de schaatsenrijders, de heer Eecen, werd on langs opgebeld uit een hotel in de omgeving waar een landgenoot zat, die van het on geval met de vier gehoord had en zich nu kwam aanbieden, om de gewonde te ver vangen. Hij had vroeger wel eens gerodeld en meende dat hij best zou kunnen invallen. Alsof er bij zulk een wedstrijd op zulk een baan niet nog wat meer noodig is! De schaatsenrijders. De schaatsenrijders, die ook in hotel Ries sersee logeeren komen Dinsdag aan de beurt met hun wedstrijden. Zondag hebben ze voor het laatst ge traind en na afloop hébben we ze even ge sproken. De stemming onder het groepje hardrijders dat onder de hoede staat van mr.. Eecen was bizonder goéd en zij gaan de komende wedstrijden met vertrouwen tege moet, al weten ze wel dat ze op een Olym pisch kampioenschap geen kans hebben. Volgens den heer Eecen maakt van de Ne derlanders van der Scheer de beste kan sen voor de 500 M., van der Scheer en Langendijk voor de 1500 M. en Langendijk voor de 5000 M. en 10.000 M. Natuurlijk vroegen we den rijders ook, welke concurrenten zij de beste kansen gaven voor de vier Olympische kampioen schappen. Ballungrud (Noorwegen) is wel sterk favoriet, vooral als het ijs te hard blijft als het Zondag was. De 1500 en de 5000 M. zijn waarschijnlijk wel voor hem en ook wel voor de 10.000 M. geven we hem een goede kans. Voor dezen laatsten afstand evenwel kwamen ook in aanmerking Stipl (Oosten rijk). Vasenius (Finland) en Mathisen (Noorwegen). De Amerikaan Freisinger heeft de meeste kans ei de 500 M. naast Lamb (Amerika) en Engastangen (Noor wegen en zijn landgenoot Krog. Voetbal. Gelukkig, dat de meeste terreinen gisteren bespeelbaar waren, anders hadden wij nog meer stagnatie in het programa gekregen! Nu werden ^r slechts drie velden afgekeurd: een in Amsterdam, een in Rotterdam en een in Enschedé. Het zal wel de vorst geweest zijn, die de terreinen onbespeelbaar heeft ge maakt. In dit verband moeten wij nog wij zen op een merkwaardigheid: in Alk maar werden voor den K. N. V. B. de terreinen afgekeurd, zoodat Alkmaar en Alcmaria III vrij waren. En.... beide velden waren des middags in buitengewoon goeden staat! Is men hier niet al te haastig te werk ge gaan? Vooral voor onze vierdeklasser was het jammer, dat zij niet mochten spe len. Zij had feitelijk het rijk alleen en had ongetwijfeld op dezen fraaien Zondagmiddag een groot aantal be zoekers getrokken. Een al te haastig besluit van den consul beteekende in dit geval niet alleen een verloren Zondag, maar ook een financieele klap. Wat nu de wedstrijden van gisteren be treft, Sparta en Feijenoord deden uitste kend werk, door hun wedstrijden te win nen. Daarentegen liet Go ahead zich ver rassen door Tubantia en moest ook B. V. V. voor de tweede keer in dit seizoen een nederlaag slikken. In beide gevallen be- teekent dit nieuwe kampioenskansen in af- deeling III en IV! Afdeeling I. Sparta had bezoek van H. B. S., dat op vreemd terrein nog niet verloren had. Het is een zeer spannende wedstrijd geweest tusschen twee gelijkwaardige ploegen, en dat Sparta won kwam eigenlijk alleen door het niet al te sterke spel der H. B. S.- achterhoede. De krachtige H. B. S.-voorhoede was zeer gevaarlijk en ze kon zeer verdiend de leiding nemen. Toen begon ook Sparta zich danig te roeren en maakte gelijk. Met 11 kwam de rust. Na de thee was er langen tijd van krachtsverschil niets merkbaar, totdat een zwak moment der Haagsche backs werd uitgebuit; Sparta nam de lei ding en behield die. Met 21 won de Rotterdamsche club. Ajax trok naar K. F. C., dat op een moeilijk veld lastig te overwinnen was. Voor de rust was Ajax sterker, maar ze hield het spel te kort en daardoor kon het gebeuren, dat hun zwakkere K. F. C. de leiding nam. Direct daarop volgde de ge lijkmaker. Na de thee speelde Ajax een j veel meer open spel en kon toen de leiding overnemen. Toen ging K. F. C. wat meer aanvallen, maar de gelijkmaker bleef uit. Zelfs kwam het succes aan den anderen kant, zoodat Ajax met 31 won. Het Xerxes-terrein werd afgekeurd. Sparta 13 7 5 1 36—25 19 Haarlem 14 6 4 4 37—29 16 H. B. S. 14 7 2 5 34—29 16 Ajax 13 6 3 4 36—23 15 V. S. V. 12 6 2 4 25—25 14 A. D. O. 13 7 0 6 30—31 14 R. C. H. 13 4 5 4 26—24 13 K. F. C. 14 4 3 7 16—28 11 Xerxes 13 2 4 7 3039 8 H. D. V. S. 13 1 4 8 18—35 6 Afdeeling II. In afdeeling II werd het D. W. S.-veld afgekeurd, zoodat hier alleen de wedstrijd D: F. C.Feijenoord gespeeld werd. En dit werd een éclante Rotterdamsche zege. Deze dankte de groote zege hoofdzakelijk en vooral aan het fraaie spel der midden linie, die een gave partij voetbal demon streerde. Daardooor kon Feijenoord voort durend aanvallen en in de eerste helft een 20-voorsprong nemen! Pas toen de stand 40 was, begon D. F. C. flink aan te vallen, maar het was veel te laat. En Feijenoord won met 50, en had nog tal van kansen gemist! De stand is: Blauw Wit 13 10 2 1 30—10 22 Feijenoord 12 8 2 2 3913 18 D. F. C. 13 6 3 4 24—23 15 Stormvogels 14 6 3 5 3422 15 D. H. C. 14 6 2 6 42—31 14 D. W. S. 14 5 4 5 29—27 14 Z. F. C. 13 3 6 4 17—25 12 Excelsior 13 3 3 7 2036 9 V. U. C. 13 2 3 8 2141 7 H. F. C. 13 1 4 8 1442 6 Het Oosten. Go ahead verloor! Zonder Leo Halle bleek de Go aheadverdediging minder ze ker dan anders en daarvan heeft Tuban tia, het zwakke Tubantia, geprpfiteerd. Reeds in de eerste helft nam Tubantia een 20 voorsprong en spoedig na de hervat ting wérd het 30 voor de Hengeloërs. Fas daarna redde Go ahead de eer, maar ze verloor de eerste plaats. Dat laatste kwam ook door de Enschedé zege op Wageningen. De Sportclub moest weliswaar direct een kleinen achterstand boeken, maar ze wist spoedig gelijk te maken en de leiding te nemen. En slechts enkle minuten later had Enschedé een 3i voorsprong. Na de thee werd het via 14 nog 24-en dus won de Sportclub de zen zeer lastigen uitwedstrijd. Heracles en P. E. C. speelden een enthou- sast partijtje, waarin beide verdedigingen sterker bleken dat de voorhoede. En dus eindigde men zooals men begon: 00. Z. A. C. deed S. C. H. den das om. De thuisclub nam al gauw de leiding en wist die, ondanas alle pogingen van S. C. H., te vergrooten tot 20. Ook na de rust bleef de thuisclub productiever en bracht den voorsprong weldra op 40. Toen kreeg Z. A. C. een inzinking en daarvan profi teerde S. C. H., dat den eindstand op 42 bracht. Er is nu weinig of geen hoop meer voor S. C. H. Het Ensch. Boys-veld werd afgekeurd. De stand is: Enschede 13 10 1 2 39—18 21 Go ahead 13 9 2 2 36—12 20 Heracles 13 9 1 3 28—14 19 P. E. C. 13 6 3 4 25—15 15 A. G. O.V.V. 12 7 0 5 25—25 14 Tubantia 13 3 4 6 2026 10 Wageningen 13 3 3 7 1328 9 Z. A. C. 13 3 3 7 22—38 9 Ensch. Boys 12 3 2 7 2029 8 S. C. H. 13 1 1 11 16—39 3 Het Zuiden. In het Zuiden trok B. V. V. naar Bleijer- heide. B. V. V. begon uitstekend en nam weldra de leiding. Daarna begon de thuis club vlotter te spelen en het gelukte haar den kleinen achterstand nog voor de rust in een 31-voorsprong om te zetten. Toen spoedig na de hervatting de stand 32 werd, leek het er op, dat er hoogspanning zou komen, maar in plaats van 33 werd het 42 voor Bleijerheide, met welken stand het einde kwam. N. A. C. deed zeer verstandig: Ze had een zeer lastigen uitwedstrijd tegen Eindho ven, maar bleek zeer productief en tech nisch zoowel als tactisch de meerdere. De rust kwam met 41 voor N. A. C. en na 24 werd het eindelijk 2—6. Roermond bleek zeer zwak en was zelfs thuis niet opgewassen tegen Juliana, dat in de eerste helft een 20 voorsprong nam en in de tweede helft een groöte overwin ning noteerde: 't werd 61 voor Juliana. M. V. V. ontving P. S. V., dat slechts matig speelde. Toch was er weinig krachts verschil en pas in de tweede helft wist M. V. V. een 31 voorsprong te nemen en met die cijfers te winnen. De stand is hier: N. A. C. 15 7 6 2 34—19 20 B. V. V. 14 7 5 2 30—24 19 M. V. V. 15 7 4 4 34—26 18 Juliana 15 5 5 5 2726 15 P. S. V. 13 3 7 3 19—19 13 Bleijerheide 13 4 5 4 2021 13 Eindhoven 14 5 3 6 26—30 13 Longa 11 3 5 3 22—14 11 Roermond 14 4 2 8 1532 10 N. O. A. D. 14 2 2 10 21—37 6 Het Noorden. De groote strijd in Groningen, Veendam Be Quick, is uitgelodpen op een 20 zege voor de stad-Groningers, die nu snel op weg zijn naar den titel. 't Werd een spannende wedstrijd, waarin Be Quick in beide helften een keer doelpuntte. Ze won dus met 20 en heeft nu een vrijwel onbereikbaren voorsprong genomen. Velocitas had weer eens een ander elftal en wist het daarmee thuis tegen Achilles niet verder te brengen dan een gelijk spel. 't Werd 11, nadat Achilles langen tijd de leiding had gehad. G. V. A. V. maakte korte metten met Leeuwarden. In de eerste helft wist ze weliswaar met groote moeite een 10 voorsprong te nemen, maar daarna ging het beter en werd het 61! Friesland stelde zich practisch in veilig heid door thuis piet 5—0 van H. S. C. te winnen en Hoogezand hielp haar door een 32 zege op het bloed-arme Sneek. De stand is hier: Be Quick 13 12 1 0 53—10 25 Veendam 13 9 1 3 3828 19 Velocitas 13 6 4 3 32—18 16 Leeuwarden 13 7 0 6 3331 14 G. V. A. V. 14 5 3 6 38—28 13 H. S. C. 13 5 2 6 31—42 12 Friesland 14 5 2 7 28—40 12 Hoogezand 12 4 1 7 22—27 9 Achilles 13 2 4 7 22—36 8 Sneek -2 1 0 11 12—19 2 Groote overwinningen van D. O. S. en Hercules. De leiders in 2 A hebben gisteren een onverwacht groote overwinning behaald tegen A. F. C. in Amsterdam. Met niet minder dan 51 ging de club van Lungen aan den Wandelweg er onder. Hierdoor is D. O. S. opnieuw twee punten uitgeloopen. Zeeburgia liet zich door de andere Utrechtsche ploeg niet verrassen. De hoofdstedelingen wisten hier tegen U. V. V. een 21 zege uit het vuur te slepen en verdrongen Vriendenschaar daardoor naar

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9