Die Houten Klaas JUooiticiaai 'flieuws EGMOND AAN ZEE feuilleton MEDEMBLIK ZWAAG HEERHUGOWAARD GROOTSCHERMER UITGEEST NIEUWE NIEDORP HEEMSKERK niets te beteekenen: zij bracht geen prin- c.'pieele veranderingen in den regeerings- vorm. Intusschen verkeerde ons land in deze jaren financieel in zeer moeilijke omstan digheden, die de grens van een staats bankroet naderden. Het was de conserva tieve staatsman Floris Adriaan van Hall over wien ik vroeger al uitvoerig ge schreven heb die den weg tot oplossing te vinden zijn. Zijn beroemde leening van 117 millioen gulden bracht uitkomst en in deze dagen toonde de Koning, hoezeer hij bereid was, ook persoonlijke offers te brengen om de financiën des lands te red den. De oplossing der financieele moei lijkheden en de definitieve scheiding van België deden echter des te krachtiger de staatkundige hervormings-beweging ont waken en hevig was de teleurstelling, toen in de Troonreden maar steeds gezwegen werd over herziening der Grondwet. Toen greep Thorbecke, de leider der be weging, de koe bij de horens. In 1844 stelde hij in de Tweede Kamer voor, in het Adres van Antwoord op de Troonrede aan te dringen op revisie. Met 35 tegen 17 stemmen werd dit voorstel aange nomen. Maar de Eerste Kamer /er werd in die dagen nog een gezamenlijk ant- woord-adres verzonden) was er tegen. Thor becke zette echter door. Hij belegde de (historische) bijeenkomst der liberale Kamerleden, waar besloten werd tot indie ning van een initiatief-ontwerp tot herzie ning: het bekende voorstel der negen mannen. Maar de Kamer stond tegenover initiatief op dit gebied afwijzend. De con servatieven wilden er over het algemeen niets van weten. Van Hall echter zag de noodzakelijkheid van grondwetsherziening in, en offerde zelfs zijn ministers-zetel op, omdat de Kroon haar medewerking er niet toe verleende. Maar het stond vast, dat er toe zou moeten worden overgegaan. Niet alleen de beweging in ons eigen land, maar de stroomingen en deiningen in geheel Europa dreven met sterke kracht in de richting van meer volks-invloed. De actie der liberalen won aan omvang en diepte. Eindelijk: de Koning gaf toe. Hij zag de noodzake lijkheid in. In de Troonrede van 1847 legde hy er getuigenis van af. Er kwam een tijde lijk kabinet onder liberale leiding. Er werd een commissie benoemd tot voorbereiding der herziening, waarover Thorbecke voor zitter werd. Zoo stond Nederland op den drempel van het jaar 1848, het jaar der groote hervor ming: de hervorming, door velen fel be geerd, door anderen fel bestreden. Wil men hooren, hoe een dichter als Da Costa de bewegingen, de stroomingen, de partijen dier dagen zag en bezong? Moeten wij zoo vroeg hij doelend op de conservatieven: Dicht omwikkeld in den mantel van een angstig zelfbehoud, in gaan sluim'ren op de stapels van het aangebrachte goud? Ons verschansen achter muren van vooroordeel of belang? Zoeken wijsheid tegen d' Eeuwgeest m de scholen van den dwang? Of moeten wij, als de liberalen, zijn aanbidders van den geest der eeuw: .dieners van dien heerscher, sterk door damp en door papier, voor zy'n stelsels, zijn beloften blakende van y vervier medevliegen op zijn stoomschip, medehollen voor zijn kar, zonder reiskaart of bestemming, onder Noord- of Morgenstar? Dan gaf hy het antwoord, als dichterlijke propaganda voor de christely k-his- torischen (anti-revolutionnairen): Geen van beiden! Geen van beiden waarborgt immer Neerlands lot. Neen! geen sluim'ren! Neen! geen [stilstaan! al wat leven mist, mist God. Ja, 't zij leven, 't zij herleven voor dit weer gespaarde volk, maar een leven niet van droomen stout gegrepen uit de wolk, niet ontvoerd aan vreemde zeden als een nuttelooze roof. Neen! ontwikkeld uit den wortel van Geschiedenis en Geloof! Neen! geen Grondwet zal behouden, hoe vergood eens of vertreên, zoo geen raad bij God gezocht wordt, met verneedring en gebeên. Om, als strijdkreet, het lied te zingen dat nog tegenwoordig de politieke psalm der anti's is: zy zullen het niet hebben D. HANS. Het Witte Kruis. Woensdagavond om half negen verga derde de plaatselijke afdeeling van Het Witte Kruis in.den wintertuin van Het Witte Huis. Pastoor B. A. van Kleef open de deze jaarvergadering met een woord van welkom tot de oude getrouwen, die ook nu weder ter vergadering zyn opgeko men. De heer J. H. van den Berg bracht hier na het jaarverslag van Het Witte Kruis uit. Hieraan ontleenen wij, dat het aantal leden daalde van 347 tot 320. De contribu tie bedroeg 651. Er werden 151 stuks van het verplegingsmateriaal in bruikleen ge geven. De zuster bracht 2161 ziekenbezoe ken en 211 bezoeken voor zuigelingenbe scherming. Zuster de Vries werd 1 April vervangen door zuster A. J. de Grood. De voorzitter wees naar aanleiding van dit verslag op den tijdelijken teruggang van het aantal leden tengevolge van de economische omstandigheden. Naar aanleiding van de verslagen meende de voorzitter te moeten opmerken, dat over de tekorten niet te zwaar gedacht moet worden. De vereeniging drijft grootendeels op subsidies en zooals dit jaar wel geble ken is, worden die zoonoodig wel verhoogd. In kas was en moest zijn 86.98. In te genstelling met de andere afdeelingen boekte Het Witte Kruis een voordeelig saldo van 526.17. De penningmeester mr. Spit werd gedéchargeerd. De heer J. H. v. d Berg bracht uitvoerig verslag uit als afgevaardigde ter algemee- ne vergadering in December te Amster dam. Naar aanleiding van dit verslag werd besloten gebruik te maken van de gelegen heid, die volgens besluit der alg. vergade ring werd geboden om een cursus in huise lijk ziekenverpleging te doen geven. In het bestuur werden herkozen pastoor B. A. van Kleef en ds. J. Nobel, die beiden hun benoeming aanvaarden. By de rondvraag stelde de heer J. Krab voor de boete voor leden, die indertijd be dankten, te verhoogen by toetreding van 2.50 tot 5. De heer P. v. d. Schinkel achtte het wel goed voor onwilligen maar niet voor on- machtigen. De heer J. C. Roodhart zou on- wiligen per cisite willen laten betalen. Voor hen, die onmachtig zyn ware te overwegen de contributie met 5 cent per week te in nen. De meerdere opbrengst kan dan de bode krijgen voor de moeite. Mr. Spit acht' te het een bezwaar, dat juist de armsten dan nog meer moeten betalen dan degenen, die het wel missen kunnen, want die beta len/2 per jaar, slechts enkelen betalen vrijwillig meer. Besloten werd, dat het be stuur deze kwestie nog eens zal bekijken. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat de kwestie van het nieuwe wijkgebouw in het bestuur nader besproken was. Men meende dat de mogelijkheid bestond een gebouw te stichten, waarin dan tevens de zuster zou kunnen wonen. De kosten zou den niet meer dan 4000 behoeven te be dragen en zouden grootendeels gedekt wor den, door huur, die 45 per week zou kunnen bedragen. Men vertrouwde, dat de gemeente op zeer billijke condities den be- noodigden grond zou afstaan, wellicht ge heel gratis. De vergadering juichtte 't zeer toe, als 't plan verwezenlijkt zou kunnen worden. Het materiaal kan er niet behoor lijk meer in bewaard worden, daar het vochtig wordt. Besloten werd, dat het be stuur het plan nader zal afwerken en zoo noodig een speciale algemeene vergadering bijeen zal roepen om machtiging te vragen tot uitvoering van het plan. Het bestuur wil niet probeeren in de gemeente geld bij een te brengen door verlotingen, bazar of dgl.. De heer J. C. Roodhart wees nog op het groote succes daarvan te Aalsmeer, waar een schitterend wykgebonw verrees. De vergadering achtte echter den tijd te slechts om weder bij de ingezetenen aan te kloppen om bijdragen. Het benoodigde geld zal dus zonder meer geleend worden en de vereeniging zal de jaarlyksche kos ten, die niet door de huur gedekt worden, voor haar rekening nemen. Hierna sluiting. Jongetje door het ijs gezakt. Met moeite gered. Enkele jongens waagden zich Donderdag middag op het onbetrouwbare ys op de Kleine Vliet. Plotseling verdween een hun ner, de 13-jarige Henk v. d. Wetering in de diepte. Een vriendje zag het, doch kon niets uit richten. Gelukkig waren niet ver van daar enkele personen aanwezig voor het verrichten van opmetingen ten dienste van het kanalenplan. Een hunner wist, op zyn buik over het ijs glijdende den drenkeling zoo dicht te benaderen, dat dezen een lan gen stok kon worden toegestoken. Zoo ge lukte het den waaghals aan den wal to krij gen. Door het ijs was hy nogal aan het hoofd verwond. Samen uit, samen thuis. Vier leerling-verplegers gingen samen uit en waagden zich op gevaarlijk ijs. Alle vier zakten ze er door. Gelukkig kwamen allen weer behouden op den vasten wal terecht en ging het viertal, in doornatte kleeren, naar het Prov. Ziekenhuis. Een jubileum. Dinsdag 11 Februari herdacht de vereeni ging „Volksonderwijs" haar 60-jarig be staan. Het zaaltje van Buis was voor deze gelegenheid feestelijk versierd. De belang stelling was buitengewoon groot, het be stuur moest zelf zyn traditioneele ronde tafel afstaan om ruimte te winnen. Onge veer 7 uur heette de voorzitter, de heer Piekart, in het bijzonder den burgemeester hartelijk welkom, waarna hij het verleden van Volksonderwijs de revue liet passeeren. Was oorspronkelijk, uitsluitend 't doel der vereeniging het behartigen van onderwys- belangen, later breidde dit zich uit tot het houden van lezingen des winters en zelfs heeft zij zich vroeger met politiek bezig ge houden door als kiesvereeniging op te tre den. In 1922 wer dde Floralia ingelaschi. En nu na 60 jaren van wel en wee ziet het tegenwoordige bestuur de toekomst vol illusies tegemoet. Begonnen met 38 leder, telt de vereeniging er thans ruim 80. Daarna dankte de heer Beek het bestuur voor alles wat in het belang van het onder wijs door hen is gedaan en spreker bracht dank voor den steun, welke de vereeniging „Openbaar Onderwijs" in Zwaag onder vindt Voorts wekte spreker op de Nuts- avonden trouw te bezoeken en deze gezel lige bijeenkomsten niet door gebrek aan belangstelling te laten wegkwijnen. Hierna was het feestelijke gedeelte aan de beurt; een afwiseling van muziek en voor dracht deed den avond omvliegen. Aan het einde van den avond had de vereenigiry» nog de gelukwenschen van den burgemees ter in ontvangst te nemen. Spreker hoopte, dat in de toekomst ook nog eens een afdee ling tooneel aan Volksonderwijs zal worden toegevoegd. Na sluiting hield een gezellig bal de aanwezigen nog langen tyd bijeen, Ouderavond christelijke school te Heerhugowaard. Ouderavond der christelijke school alhier op Woensdagavond 12 Februari in het ge bouw der gereformeerde kerk. De voorzitter, de heer J. Gootjes, opende de matig bezette bijeenkomst met het zingen van Ps. 75, voorlezen van een gedeelte uit den Bijbel en gebed. Spr. richtte daarna een openingswoord tot de ouders van school gaande en toekomstig schoolgaande kinde ren. Het doel van dezen avond bestond hoofdzakelijk hierin om den band onderling te versterken. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken dat in de toekomst deze school zal blyven bestaan, ook bij de aan neming van de nieuwe wet. Daarna werd gezongen Ps. 68 lo en het woord gegeven aan den penningmeester, den heer J, Wage naar, die een voordracht hield over „De christelijke school in de richting van de schaduwen van morgen", waarbij een over zicht werd gegeven over de ontwikkeling der christelijke scholen, stijging van het aantal leerlingen, hoe ondanks veel tegen werking na dertigjarigen strijd gelijkstel ling werd verkregen met het openbaar onderwijs met alles wat daarmede verband houdt. Na dit referaat werd gezongen de Lofzang van Zacharias 4 en 5. Mejuffrouw GootjesHoegen las een kleine geschiedenis voor, getiteld: „Kloris Kerstfeest", welke tot strekking had, hoe ook weinig begaafde kinderen kunnen mede helpen tot uitbreiding van Gods Koninkrijk. Zingen Ps. 150 1. Daarna verscheen mejuffr. van Alphen, onderwijzeres aan deze school, op het podium, met een welverzorgde inleiding over de opvoeding en karaktervorming van het kind, getiteld: „Waarom sturen we onze kinderen naar school?" Ter afwisseling hield de heer K. Leeg water een humoristische voordracht, ge naamd: „Eén dag schoolmeester", die met een daverend applaus werd beloond en die duchtig op de lachspieren werkte! Tenslotte las de heer Th. Slendebroek een kort overzicht voor over den school strijd van 20 eeuwen geleden, de ontwikke ling en het ontstaan der scholen, wat enke len de verzuchtig ontlokte, dat dit wel een zeer oude schoolstrijd was. Mejuffrouw GootjesHoegen besloot het programma met het voorlezen van een stukje proza over „Opvoeding", waarna de heer Steensma, hoofd der school, eindigde met dankgebed en gemeenschappelijk zingen van Ps. 72 lo. Tusschen de verschillende bedrijven door werd gelegenheid gegeven tot vragen stellen en den inwendigen mensch te versterken en te verkwikken. Aan de ouders, die hunne kinderen per 1 Mei naar school wenschen te zenden, werd verzocht daarvan vóór 1 Maart opgave te doen met het oog op mogelijke uitbreiding door grooten toevloed van leerlingen. Ziekenhuisverpleging. Donderdag 13 Februari hield de ver eeniging „Steun by Ziekenhuisverpleging en Operatiekosten", haar algemeene ver gadering onder voorzitterschap van den heer M. E. v. d. Laan, ten huize van den heer H. v. Truyen alhier. De secretaris, de heer J. Ouweltjes, ont ving een woord van dank voor zijn jaar verslag, waaruit we het volgende mede- deelen. De ontvangsten in 1935 waren 2547 85, waaronder 2329.29 aan contributie. De uitgaven beliepen 2812.68, waaronder 2042.95 aan verplegings- en observatie- kosten. 448.75 aan operatiekosten en 48.90 aan vervoerkosten. De dienst 1935 leverde alzoo een nadeelig saldo op van 264.82 en de reserve was geslonken tot 949.24 1/2. Echter geven deze cyfers den toestand nog iets gunstig weer, aangezien nog veel betaald moet worden over 1935 en de achteruitgang in werkelijkheid meer dan 400 bedraagt Het aantal leden (personen) voor tarief I bedroeg per 1 Jan. '36 784 en voor tarief H 502, verdeeld resp. over 230 en 153 ge zinnen. 29 Personen werden in het zieken huis behandeld, ni. 4 personen voor ver pleging en operatie, 20 personen voor ver pleging alleen en 5 personen alleen voor operatie. Het aantal verpleegdagen bedroeg bijna het dubbele van het vorige jaar, nJ. 656. De rekening van den penningmeester, den heer P. Koning, werd keurig in orde bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren v. d. Laan, Boekei en Koning, werden her kozen. Door de minder gunstige uitkomsten kwam het bestuur met het voorstel, voor niet langer dan 14 dagen observatiekosten te vergoeden. Uitvoerig werd dit punt be sproken. De heer Vaalburg wenschte in bij zondere gevallen het bestuur te laten be slissen. Tenslotte werd voor een jaar het bestuursvoorstel aanvaard. De heer Pascha noemde een voorbeeld, dat de observatie-kosten door den Raad van Arbeid betaald hadden moeten worden, doch om de opname te bespoedigen, was op doktersadvies dc opname geschied voor rekening der vereeniging. Geen der bestuursleden was hiermede bekend, doch de voorzitter verzocht dringend dergelijke gevallen onmiddellijk ter kennis van het bestuur te brengen, dat steeds moeit» deze gevallen op rekening van den o 1 van Arbeid te brengen. t*»4 Aan de orde was het bestuursvorm de maximum-uitkeering van verpl "TH ten te verlagen van 196 op 165 gk'*- De heer D. Pascha zou zijn stem W niet kunnen geven en wilde niet door" eene slechte jaar deze ingrijpende ging toepassen. Meerdere leden sloten bij deze zienswijze aan. De heer C. Groot wilde het nog eens een jaartje probeeren. De heer kwam op tegen de hooge liggelden [nT ziekenhuizen. De voorzitter verdedigd® u voorstel, het is een bezuinigings-maat Tenslotte kwam het bestuursvoorstel in stemming, dat met 23 stemmen tegen eenige onthoudingen werd verworpen «1 bedrag 196 blijft aldus gehandhaafd. De voorzitter deed verder eenige nted deelingen betreffende de pogingen, werden gedaan om tot verlaging der kenhuiskosten te komen, echter bleek *,1 dat voorshands weinig viel te bereiken. Op een vraag van den heer W. Ouweltje antwoordde de voorzitter, dat dan alW operatiekosten worden vergoed wanneer d« dokter een bewijs afgeeft dat behandelin, in het ziekenhuis noodzakelijk Is. Specialisten-behandeling aan huis wordt door de vereeniging niet vergoed. De heer MeUing merkte op, dat sinds het bestaan van vereenigingen als deze de dok. toren er spoedig toe overgaan, patiënt^ naar het ziekenhuis te zenden. Op een vraag van den heer Schot, ©t. woordde de voorziter, dat bij wisseling y© nersnneel stj»eH« A» J personeel steeds de 3 maanden in acht genomen moet worden. wachttijd Naar aanleiding van een opmerking y© het bestuurslid den heer Boekei werd no? besloten, dat, wanneer een lid in het hu. ...»i;;u '-1- welyk treedt en zich buiten de ~*-JnL gaat vestigen, ook de echtgenoot(e) als lid kan toetreden. VB Met een woord van dank voor de ©n. gename besprekingen sloot de voorzitter dé vergadering. Water-chocolade Ook te Uitgeest heeft de ijsvreugdt maar kort geduurd en zijn velen, die 1© reden door het ijs gezakt. De een meer dan de ander, doch gekt doorweekt gingen velen op een holkg, naar huis. Erger was de heer De Vrieis aan toe. Deze stond op de baan met e wagentje met chocolade enz. Zijn zaalqt liep goed en hy meende er dan ook te aardig duitje te verdienen doch de uitslag was anders. Met zyn wagentje stond hij 'n stuk op het ijs, meer ten gerieve van dt schaatryders dan van hemzelf en ook hen speelde de plotselinge hevige dooi parten daar plotseling zijn geheel wagentje met inhoud in de diepte verdween en kon hij er niets van redden zoodat het een groote schadepost voor hem werd. Thans hebben eenige ingezeten zich er voor gespannen en met een lijst voor hem gcloopen ten ein de gelden bij elkaar te krijgen om hem de geleden schade te vergoeden. Kotsavend. Op de laatste Nutsavond welke hier is gehouden heeft de Centrale bioscoop on derneming te Oudkarspel voor een geheel gevulde zaal de spannende UFA. film De F. P. I antwoordt niet, vertoond, voorafge gaan door journaal en teekenfilm. Deze onderneming blijkt te beschikk» over een uitstekend vertoon en gelnW* apparaat Het bestuur kan met voldoening op de zen winter terugzien. Veilint Notaris Moens veilde Donderdagmid dag oun. grasland, gedeelten van acht Morgen van Deutz" gelegen in der De Noorderbuiten dijken onder gemeente ter grootte van ongeveer 71/2 H. A. Kooper voor 11340 de firma v' Essen alhier. 1"'- Nog werd verkocht grasland naa® „De Sluiskamp" van Gerbrand Klaasy" grootte van 2.83.80 H.A. weder aldaar ge legen. Kooper voor 3710 de heer C. Havft^e Zaandam. In massa werd kooper Naar het Engelsch vaa, ^door J. L en CHARLOTTE M. YONGE E. A. H. HOOFDSTUK V. De plichten van zijn Lordschap. De veertien dagen, die volgden, brachten allerlei vreemde en nieuwe ervaringen. Lord Northmoor zat weer heele dagen op het kantoor, over de papieren gebogen en leek weer zoo geheel de oude, dat mr. Bur- ford zich in den regel vergiste en hem een voudig Morton noemde, zóó natuurlijk en gewoon, dat na dien eersten keer de kler ken er niet eens meer over gichelden. Sir Edward kwam hem daar opzoeken en bij een onderhoud op zijn zitkamer bo ven het kantoor vroeg hy hem te dineeren met mr. Burford. Dit werd echter geen succes, want Morton voelde zich steeds in tegenwoordigheid van zijn chef en had niets te zeggen, vooral omdat George en Freda met zulke critiseerende blikken naar hem keken, of de gedachte: „die hou ten Klaas" hun steeds op de lippen zweef de, al spraken ze die natuurlijk niet uitl Het eenige oogenblik, dat Frank even uit de plooi kwam, was, toen lady Kenton en hij in de schemering een wandeling in den tuin maakten en hij de rozen bewonderde, waarna hy iets vroeg over de beste soor ten en er meteen by vertelde, dat de tuin in Northmoor zeer verwaarloosd was en dat hij dien nu weer goed in orde wilde laten maken „dat wil zeggen", verbeter de hU dit, „als we daar kunnen wonen". Lady Kenton merkte wel dat „we" en het speet haar, dat ze nu juist gestoord werd in het gesprek. „We zullen niets uit hem krijgen, tot we hem alleen hebben", zei ze bij zichzelve. „We moeten hem nog eens vragen zonder Burford". Voordat dit echter kon plaats hebben, zouden ze hem eerst nog ontmoeten op een party, die de Burfords op hun villa gaven, om de menschen daar uit den omtrek in de gelegenheid te stellen kennis te maken met zijn Lordschap die zich nu minder dan ooit in staat voelde een woord tegen hen te zeggen. Lady Kenton vroeg aan mrs. Burford of die haar wilde voorstellen aan miss Mars hall, daar zij er geen oogenblik aan getwij feld had of Mary zou hier tegenwoordig zyn. „O, lady Kenton, ik geloof toch waarlijk niet dat die dwaasheid aanmoediging ver dient. Miss Lang en ik zijn 't er over eens, dat het veel beter voor hem zou wezen, als die betrekking verbroken werd". „Is er iets tegen haar?" „O, neen, dat niet! Maar het arme kind is geheel ongeschikt voor die positie en onder ons gezegd: in aanmerking genomen de conditie, waarin het landgoed verkeert, is zijn lordschap wel verplicht een dame van fortuin te trouwen. Op zijn leeftijd moei hij nu maar alle romance aan kant zetten", voegde zij er glimlachend bij, want in waarheid was zij minder beschaafd dan haar echtgenoot. Zy was juist degene, die het meeste plichtplegingen maakte te genover den man, dien zij tot nog toe als een ondergeschikte had behandeld; van daar dat haar beleefdheden juist zoo iets pijnlijks hadden voor Frank Morton. Onder heel het gezelschap waren sir Ed ward en lady Kenton degenen, met wie hy zich juist het meest op zijn gemak voel de, want zij waren heel gewoon tegen hem, konden zonder eenige verandering van op treden hem volkomen als hun gelijke be handelen. Ze dwongen hem ook niet om deel te nemen aan het algemeene gesprek, zooals hun gastheer dit deed, al was dit dan ook met de beste bedoelingen. Toen miss Burford een oogenblik later aan de piano zat, vroeg lady Kenton hem, of ze miss Marshall eens mocht opzoeken. Hij kreeg een kleur van dankbaarheid en genoegen, terwyl hij antwoordde: „Heel graag! Dat zullen wij ten zeerste op prijs stellen". Lady Kenton wist genoeg van den gang van de school, om te weten, wanneer zij haar bezoek moest brengen, zoodat zij eerst nog een onderhoud kon hebben met miss Lang, die zij immers al kende. Zij werd ontvangen in een van de salons, terwijl de openslaande deuren naar den anderen gesloten waren. „Ik heb tegen miss Marshall gezegd, dat die kamer altijd te harer beschikking is, om er lord Northmoor te ontvangen, of schoon Hij steeds na kantoortijd komt". „Hy gedraagt zich uitstekend". „Zeer achtenswaardig, maar die arme miss Marshall bevindt zich in een wan hopige positie". Ja? Is zij niet gelukkig in zijn standvas tigheid?" „Ze verkeert in pijnlijke onzekerheid en wij weten haast niet, wat wij haar raden moeten. Ze is overtuigd van zijn genegen heid, maar ze schrikt er van terug om een positie te aanvaarden, waarvoor zij zoo weinig geschikt is". „Zou ze er waarlijk zoo weinig geschikt voor zijn?" Miss Lang draalde even: „Ze is geheel een dame, en zulk een door en door goed en consciëntieus persoontje, als er misschien geen tweede bestaat! Maar, ziet u, lady Kenton, ze heeft haar heele leven hier doorgebracht, van haar zestiende jaar af; ze is om zoo te zeggen nooit buiten het schoollokaal geweest, dus, hoe zij ooit de taak van hoog-adellyke da me zou moeten vervullen, begrijp ik niet! Dit kon wel op een groote teleurstelling uitloopen, voor haar en voor hem ook". „Heeft ze een goed verstand?" „Ongetwijfeld. We kunnen ons geheel verlaten op haar tact in den omgang met de meisjes en ze is een goede onderwijze res, maar ze is in het geheel niet aange legd om te willen schitteren". „Iemand, die verlangde te schitteren, zou in dit geval misschien maar lastig zyn". „Dat is mogelijk. Zijn lordschap zelve verlangt zeker ook niet te schitteren, maar daarom juist moet hij iemand hebben, die hem wat naar voren te halen weet, hem een weg zou weten te banen in de groote kringen", „Dat kon wel niet bevorderlijk voor zyn huiselijk geluk!" _ft „Misschien niet. Maar uw ladyschap n niet gezien, wat een onbeduidend tje het is, ofschoon wij beiden zeer op gesteld zyn en het ons een verlicn i wezen, als wy niet langer hoefden e ken, dat wij haar In haar gewetens ren zouden moeten sterken. Wan zij hem om zichzelfswille ook 0P6e '^a3j zou haar 't hart breken! Zal 1 aan nu roepen? O,..." toen een stem den anderen kant van de deuren deljjk verneembaar werd; „ze tcnv zoek te hebben!" een „Toch niet lord Northmoor H^.as een vrouwenstem en een luide". Er jjeed klank in die stem, die lady Ken voortgaan: „De menschen zijn er steUn gauw bij: het is zeker iemand die komt aankloppen". «er van „Ik vrees, dat het een scho"n7_ zaCj1ter hem is", zei miss Lang, zelve w ^jds uaa ftq uaiza3 suaa .jbbi( qali II jk ka0 uitvoering van het kerkkoor en''t'it,en ifl' niet zeggen, dat ze een heel gu druk op my maakte!" een an* „Misschien dat ik beter doe gen- deren dag terug te komen", zei *n» ton. „Het lijkt nu wel of wy j^mer Toen de bezoekster in de an woor' afscheid nam, werden duidely den gehoord: „Jou sluw, listig schepsel, da Je schijnt er op uit te zijn den ondergang te brengen! je bcnl(! (Wordt vervi ol

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10