sport en wedstrijden; Jitmuieums van 't HOESTEN 7ABDU5L' De competitiewedstrijden van morgen Moest- Griep-Bronchitis-Asthma 1 Verlaagde oriiien Interessante wedstrijden in de Westel-t' eerste klasse. B.V.V. krijgt het heel moei'r Alcmaria en Alkmaar spelen beiden th'^ en moeten beiden winnenl DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS DE ROEP DER INBOORLINGEN. Roxy-theater. Het heeft gisteravond weer erg gespannen in het Roxy-theater, d.w.z. het brullen en krijschen van de dieren uit de wildernis klonk luid en veelvuldig van het witte doek; de leeuw bevestigde zijn koningschap over de dieren, er waren vechtende alligators, enz. En daartusschendoor waren er de zoekenden de menschen die zochten naar „den blan ken jongen in de wildernis", omdat hij een armband droeg bevattend de helft van een recept tegen kinderverlamming. Met veel moeite werd de knaap gevangen, en met hem Mona, de prinses van het keizerrijk Mu, een land achter den vuurspuwenden berg, die het van de wildernis afsloot. Daarheen was ten slotte de tocht, maar men kwam er niet gemakkelijk. Eerst kwam er een uitbarsting van den krater, een groote exodus veroorzakend van de dieren en dan kwamen aan de grens nieuwe moeilijk heden en gevaren, want die grens werd goed bewaakt: door vuur en vlammen door een tunnel moesten de indringers gaan en dan waren ze nog niet waar ze wilden zijn. Menig robbertje moest er nog gevoch ten worden, een onbetrouwbare prins ont maskerd, enz., enz., alvorens de keizer was bereikt, de echtheid van de prinses erkend, de waarde van het recept bevestigd en Jan voorgoed gehuisvest in het paleis. Een zóó sensationeele film, die tevens zooveel mooie opnamen uit de natuur geeft, zagen we nog niet eerder. Zeer zeker zullen allen, die de twee eerste deelen zagen, zich ook de komende dagen niet onbetuigd laten. Het enthousiaste meeleven der bezoekers was reeds gisteravond duidelijk. 't Gebeurde op een avond Als extra-nummer gaat ,,'t Gebeurde op een avond", welke film nog niet zoo heel lang geleden in het City-theater gegeven werd en toen zooveel belangstelling trok, dat de directie haar thans in het Roxy- theater laat draaien. Velen zullen zich over dit besluit verheugen, want inderdaad is dit een zeer aantrekkelijke rolprent met bijzon der veel interessants, een sterke speelfilm. Clark Gable en Claudette Colbert zullen ook deze week stellig weer grooten bijval oog sten met hun speL Wij willen den bezoekers er nog even op wijzen, dat met het oog op het uitgebrei de programma ook een Profilti-journal met nieuws in woord en beeld behoort er nog bij de voorstellingen om half 8 be ginnen, dus een kwartier eerder dan ge woonlijk. DE LAATSTE VOORPOST. Theater Harmonie. Wie aan den wereldoorlog denkt, heeft de herinnering aan de gevechten in Frankrijk en België, maar er is in die jaren niet min der verwoed gestreden in de wildernissen en woestijnen van Afrika, waar volksstam men voor Duitschland of voor de geallieer den vochten en waar de strijd vaak met heel wat grooter inspanning en heel wat primitiever wapenen beslist werd dan in het zoogenaamde beschaafde Europa. In De laatste voorpost zien we den Brit- schen kapitein Michael Andrews (Cary Grant) als gevangene van een groep Koer den, die in Turkschen dienst zijn. Zij bin den hem de handen en laten hem achter een paard loopen en eenmaal op de plaats van bestemming laat de Turksche officier hem in een kerker werpen. Hij ziet door "net venster hoe Koerden en Turken mannen, vrouwen en kinderen bij massa afslechten en laat in den avond, als een Turksch offi cier hem naar buiten brengt, weet hij, dat zijn laatste uur heeft geslagen. Hij denkt tenminste, dat hij dat weet, maar er ge beurt iets onverwachts. De officier schiet den schildwacht dood, snijdt de touwen om de handen van kapitein Andrews door en maakt zich bekend als een Engelschman in geheimen dienst. Beide officieren vluchten dan en bereiken hun eigen troepen. Tevoren helpen zij evenwel den stam der Balkaris, die de Engelschen goed gezind zijn, aan een overval van de Koerden te ontkomen, door den geheelen stam naar de rivier te drijven. Zij ontmaskeren daarbij nog een Britsch administratief officier, die onder de Balka ris leeft en een spion van de Turken blijkt te zijn. Overweldigend is de vlucht der Bal karis over de breede rivier. Mannen, vrou wen en kinderen en ook hun vee worden in vlotten te water gelaten. Wie niet omkomt, bereikt den overkant en daar begint de groote tocht over de bergen. Kapitein Andrews wordt gewond en naar het hospi taal te Caïro overgebracht, zoodat de levens paden van beide mannen weer uiteen gaan. In het hospitaal wordt Andrews verliefd op de operatie-zuster, die hem evenwel op een afstand houdt, totdat zij ten slotte voor zijn charme bezwijkt en hem haar liefde bekent. Zij vertelt tegelijkertijd, dat zij getrouwd is en dat haar man al drie jaar zonder eenig bericht afwezig en in geheimen Engel schen dienst is. Wie dit leest, begrijpt wel waar de film dan op aanstuurt. Smith, de groote onbekende, die Andrews gered heeft, blijkt in werkelijkheid Stevenson te heeten en de man van de verpleegster Rosemary Hayden te zijn. Hij komt onverwacht met verlof naar huis en dan bekent Rosemary haar liefde voor Andrews, die op een ge vaarlijke expeditie naar een fort in den Soedan is. Stevenson (Claude Rains) be grijpt, dat óf hij óf Andrews te veel is en neemt dienst in den Soedan met het voor nemen Andrews te dooden. Hij vindt hem na veel avonturen in het door wilde volks stammen bestormde fort en de gemeen schappelijk doorstane gevaren brengen hem er toe het vonnis op Andrews nog even uit te stellen. Als het fort door de bezetting verlaten wordt om de toegezegde hulptroe pen te waarschuwen, dat zij in een val loopen, wordt de bezetting op beide man nen na gedood. De aanval der wilden op het fort is een staaltje van massa-regie, ab wij zelden zagen. De wilden steken het bosch in brand en dan begint de vlucht van het ge dierte, olifanten, leeuwen, tijgers en nijl paarden, geweldige kudden, die voor de vlammen uitrennen. Buitengewoon mooi zijn deze natuuropnamen. Ten slotte om weer op het verhaal terug te komen offert Andrews zich op. Hij zal de aan stormende zwarten tegenhouden, terwijl Stevenson de hulptroepen door de onafzien bare zandvlakten tegemoet trekt. Het ge lukt hem de troepen bijtij Is te waarschu wen en dan rennen de ruiters naar de plaats waar Andrews om zijn leven vecht en ko- men nog juist bijtijds om hem te redden Stevenson wordt doodelijk door een lans gewond en zoo blijft er ten slotte nog maar één man voor Rosemary (Gertrude Michael) over en wel de man, die zij boven allen heeft uitverkoren. Een buitengewoon mooie film, waarin wilde volksstammen, en roofdieren in groo ten getale een overweldigend aandeel heb ben. V ooraf gaat veel binnen- en buitenlandsch nieuws, eenige screensongs waaronder een gekleurde een éénacter van een al te handigen colporteur, een prachtopname van een damesorkest en een bijzonder mooie natuurfilm. DE HEL DER DOBBELAARS. City-théater. Jammer, dat een Amerikaansche film titel „Dante's Inferno" vertaald is door „De hel der dobbelaars". Deze naam im meds doet weinig goeds verwachten, ter- Wijl het in werkelijkheid een wel degelijk zeer aparte film is, waar sensatie en romantiek hand in hand gaan. De schaal slaat mogelijk door naar den kant van sensatie, maar dan sensatie in den goeden zin van het woord, super-sensatie, waar aan men rustig in een stoel gezeten, zoo intens kan genieten, met den geest stap pend van de eene sensatie in de andere. Het is ongetwijfeld een durf geweest van de Fox Film Corporation om een motief als dit, dat niets anders bedoelt is dan 'n reëele kyk op de hel in beweegbaar beeldenspel te brengen. De exotische belichting in deze hel welke voortreffelijk getypeerd is draagt niet weinig bij tot een waardig geheel. Jlm Carter, de ontslagen stoker van een der groote oceaanstoomers is eigenlijk de man, die als een razende de hel weet te ontketenen. Getrapt en verschopt als een echte verworpene der aarde groeit er maar één gedachte in hem: „ééns machtig er. rijk te zijn". Dat is het groote ideaal, waarmee deze energieke man (Spencer Tracy) dag in, dag uit rond loopt. En hij bereikt zijn doel, vraag echter niet hoe! Eerst komt hij terecht in de cir custent van Paps Macs Wade op het groote New- Yorksehe-lunapark, waar deze zijn weinige bezoekers de verschrik kingen van „Dante's hel" toont. Het gaat niet goed en in het brein van Jim rijpt een duivelsch plan, eerst een echte vertoon ing van de hel en dan Zyn onverwoestbare wil hept hem zijn doel te bereiken. Het eene amusements paleis na het andere wordt door hem op gericht, gokhuizen komen in alle hoeken van het Lunapark en „zijn" hel trekt dui zenden en duizenden bezoekers, die allen ih diepe ontroering langs de lugubere ca tacomben wandelen en angstig-gestemd over al het vreeselijke, dat te zien is, het enorme gebouw weer verlaten. Dan komt de eerste, ontzettende krach. De „hel" stort in ondanks een waar schuwing var. eeh deskundige en het aangrijpend gegil uit dit aardsche tranen dal gaat door merg en been. En dan krijgen we een sensatie van de allereerste grootte. Paps is ook, tijdens deze ramp, ernstig gewond en in bewusteloozen toestand ziet hij, wat zich afspeelt in de echte hel. En dat is erger dan wij ooit hadden dur ven droomen. Wij zouden de a.s. bezoekers geen dienst bewijzen, indien wij dit gede tailleerd zouden omschrijven: dat het slot zich op een brandend society-schip af spelt, is alleen om het eind van „Dante's Inferno" pakkend en boeiend te maken. Dat is ook om de eigenlijke draad van het verhaal weer op te pakken om de beide einden aan elkaar te knoopen. Het voorprogramma is iets in den geest van een allerhande. Goed buitenlandsch nieuws, een grappig teekenfilmpje en een klucht, welke echter wel een schril con trast vormt met hetgeen na de pauze ge boden wordt. GEWETENSWROEGING. Victoria Theater. Prachtig hebben Anna Sten en Frederic March de twee zware hoofdrollen in het grootsche werk van Leo Tolstoï gespeeld. Het Victoria Théater gaf gisteravond n.1. de eerste voorstelling van. Gewetens wroeging, een film vervaardigd naar Tol- stoï's beroemde boek: Opstanding. De bekende regisseur Roouber Mamoulian had de leiding en hij is er in geslaagd de tal rijke belangwekkende scenes uit het boek op schitterende wijze op het witte doek te brengen. Zoo b.v. het Russische landleven, de kerkdienst ter gelegenheid van het Paaschfeest, de ontmoeting van Prins Di- mitri en Katulcha, enz. De natuur is vol nieuw leven op het landgoed van Dimitri's beide tantes, als de jonge officier komt en er zijn speelmakker van zes jaar geleden, de jonge Katucha terug vindt. Een groote liefde bloeit op T0™1'". vergeet al spoedig Katucha en in t lan.d?oed wordt weggestuurd en m Moskou al lager en lager zinkt. Di mitri vindt haar terug als zij in de be klaagdenbank komt, beschuldigd van moord op de koopman Smelhoff. Zij wordt veroordeeld: vijf jaar Siberië. Dan komt bij Dimitri het groote berouw. Alles stelt hij in 't werk om zijn fout te herstellen. Doch de straf vai Katucha gaat door en Dimitri offert alles op, om haar naar Sibe rië te volgen en daar jaren op haar te wachten. Anna Sten heeft de figuur van Katucha prachtig aangevoeld en de rol gespeeld met een gloed en temperament, die bewonde ring afdwongen. Niet minder was Fred March, die eerst als de jeugdige Overmoe dige officier, later als de man die voelt hoeveel hij heeft goed te maken en door liefde uitbeelding gaf, die boeide en tot het Gli ftoeit, de slijm banouwt U en meer Wocht niet, morgen kont Ge reeds een bronchitis te pakken hebben Neem vandaag nog Akker s Abdijsiroop, overbekend door hoor eigenschappen taaie s'ijm op te los sen en om hoest te generen, ze werkt reeds no den eersten lepel en vannacht kan dan Uw sloop rustig en verkwikkend zijn zonder benauwd heden. Abdijsiroop woelt de sli|m los en stopt den hoest. Uw ademhalings organen vinden hun veerkracht terug. Het werkzaamste geneesmiddel biji lVértwög3ë^<} '75cen* eind de spanning er in hield. Mede door de sterke bezetting der kleinere rollen is Gewetenswroeging een sterke speelfilm geworden, die zi'n invloed op de toeschou wers niet zal missen. Het voorprogramma bracht een Eclair- journaal en het Hollandsch Nieuws. Ver ..er een leuke tweeacter gespeeld door de bekende kindergroep, een echte Mickey Mous teekenfilm en een fraaie natuurop name van Venetië met ,t Grand Canal' de paleizen daarlangs en de beroemde gon deliers. Een zeer goed programma. FILMAVOND VOLKSUNIVERSITEIT. Land en volk van Japan. Het vraagstuk van Japan en zyn ver houding tot het Westen (Europa en Ame rika) is tegenwoordig aan de orde van den dag. Dit land had zich in 1868 voor het Westen geopend en heeft zich in een halve eeuw tot^een concurrent op velerlei ge bied ontwikkeld. Sommigen zien in Japan als nieuwe groote mogendheid een economisch en mi litair gevaar voor de rest der wereld, an deren meenen, dat het met zijn imperialis tisch streven op verschillend gebied boven zyn krachten leeft en dat dus een instor ting zal moeten volgen. Voorts dat dan een vreedzame regeling van de vraag stukken in en om den Stillen Oceaan (Pacific) mogelijk zal.bfyjken en dat deze in elk geval zoo lang mogelijk moet wor den nagestreefd. Nederland is cjoof dé ligging van den Oost-Indischen Archipel rechtstreeks bij de oplossing dezer problemen geïnteres seerd. Afgescheiden van de politieke zijde dier problemen, is het daarom van zoo veel belang dat wij ons een juiste voor stelling maken van land en volk, opdat wij iets van den geest begrijpen, waar door dat volk wordt bezield. Daartoe bieden twee origineele Japan- sche films, welke professor Dr. J. G. Slees- wijk, die Japan uit eigen aanschouwing en studie kent, op Donderdagavond 20 Fe bruari a.s. in de Harmonie zal inleiden en toelichten, de gelegenheid. De eerste film geeft ons een beeld van de beide vroegere Japansche hoofdsteden, Nara en Kyoto, met hun oude tempels en paleizen en de schoonheden van hun land schap. Nara was de hoofdstad gedurende de 8e eeuw en Kyoto daarna gedurende meer dan duizend jaren (thans is het Tokyo sedert 1868), zoodat in de beide eerstgenoemde steden zich een belangrijk deel der Japansche geschiedenis heeft af gespeeld. De tweede film vertoont ons het leven en werken van het Japansche volk, de klee derdrachten en levensgewoonten en de ve lerlei schoonheden van het landschap in de vier seizoenen des jaars. In de lente het feest van de kersenbloe sem, naast de chysanth de meest geliefde bloem van het land. Voorts de cultuur van de rijst en van de thee en de industrie der natuurzijde, het belangrijkste export product. Dan zien wij hoe het volk van Nippon den zomer geniet en hoe het zijn volksfeesten viert. Er is wel geen volk, dat meer gehecht is aan de bloemen dan het Japansche. In het najaar is het daar een weelde van chry santhen. Ook de sport in haar verschillende vor men is er in eere, zoowel die van het land zelf als die van Europa en Amerika. Dan krijgen wij een beeld van het sneeuwlandschap en de wintersport. De wisseling des jaars wordt daar in tensiever gevierd dan bij ons. In de eerste week van Januari heerscht er een vacan- tiestemming, men gaat op naar den tem pel, huizen en straten zijn versierd en ook in de gezinnen gaat het gezellig en feeste lijk toe. Na ten slotte een indruk te hebben ge kregen van Tokyo, dat na de groote aard beving als een moderne Europeesche stad is herbouwd, gaan wij huiswaarts met een levendige herinnering aan dit wonderlijke °"tm?®tin8 van Oostersche en Westersche beschaving deels tot ver- mengmg, deels tot tegenstellingen en con- flicten aanleiding geeft. CINEMA EN THEATER. Voor beden vindt men o.m. in het week blad behalve veel lectuur verhalen 1 fu" T1; Jan Fabrici"s; interessante filmphoto s; Krikjes op Java; Uit de wereld van de sport; „Als we bridgen": 'n liedie van Guus Betlem Jr. J Voetbal. Wij kunnen deze keer geen volledige beschouwing geven over al de eerste klasse-wedstrijden, omdat tijd en plaats ruimte ons dat deze keer beletten. Volstaan wij dus met de belangrijkste ontmoetingen in de vijf afdeelingen. Afdeeling I. Wij mogen veronderstellen, dat Sparta zonder al te veel moeite thuis van H.-D.V.S. kan winnen. Dan blijven er als mogelijke candidaten voor de bovenste plaats nog drie clubs over, Ajax, V.S.V. en H.B.S. Van die drie spelen eerstgenoemde twee in Amster dam tegen elkaar, 't Wordt natuurlijk een zeer spannende wedstrijd met ongeveer ge lijke kansen. Mogelijk, dat Ajax een tikje sterker is, omdat ze technisch beter speelt, maar of dit de schaal zal doen overslaan, moet afgewacht worden. H.B.S.Haarlem wordt voor de Hage naars een vrij lastige wedstrijd, die slechts met groote inspanning gewonnen kan wor den. Veel hangt af van' den vechtlust uer H.B.S.-ers. Xerxes kan thuis van K.F.C. winnen en A.D.O. zal wel kans zien, om R.C.H. met leege handen huiswaarts te sturen. Afdeeling II. Feijenoord speelt nog een van haar meest lastige uitwedstrijden, n.1. tegen het vrij sterke D.H.C., dat tot alles in staat is. De Rotterdamsche ploeg is echter den laatsten tijd zoo op dreef, dat ze veel kan wihnen. En dat moet ook! Blauw-Wit zal het in Zaandam ook niet gemakkelijk krijgen tegen Z.F.C.. dat met haar sterke verdediging wel zoo goed is, dat een gelijk spel bevochten kan worden. Stormvogels wint van V.U.C., D.F.C. heeft thuis een goede kans op de zege. nu D.W.S. de tegenpartij is en dan is hier verder H.F.C. —Excelsior. Twee degradatiekandidaten, waarvan de thuisclub juist de laatste weken op dreef schijnt te komen. Een H.F.C.-zege dus? Het Oosten. S.C.H. verliest thuis natuurlijk van het verzwakte Go Ahead. dat zelfs weer aan den kop kan komen, als Tubantia zoo vrien delijk is, om thuis Enschedé te kloppen. Wij gelooven niet dat dit gebeurt, maar er is wel een kans op een gelijk spel. A.G.O.V.V. zou met Heracles hetzelfde kunnen doen. De Apeldoomers zijn in de verdediging sterk genoeg, om een gelijk spel te kunnen bevechten. Ensch. BoysWageningen en P.E.C.Z. A.C. zyn yan geen beteekenls voor de perste of tiende "plaats. Het Zuiden. Let eens op: B.V.V. gaat op bezoek o{j Longa enverliest! En Noad gaat op bezoek bij Roermond en.... wint! Bleyerheide speelt gelijk tegen M.V.V. en P.S.V. wint thuis met moeite van Juliana. Zou 't zoo uitkomen? Het Noorden. Tegen Achilles speelde Be Quick altijd moeilijk, maar toch mogen we verwachten, dat Be Quick met 2 punten huiswaarts keert. Sneek zal een vergeefsche poging doen te gen G.V.A.V. Verder is hier niets bijzonders, 't Wordt dus zoo: Be Quick nog steviger aan den kop en Sneek nog steviger onderaan. Alcmaria moet morgen een zeer be langrijke wedstrijd spelen, namelijk te gen U.V.V., dat eveneens moet oppas sen voor de onderste plaats. In Utrecht speelden de beide clubs gelijk en dus mag verwacht worden, dat Alcmaria deze keer een kans heeft om te winnen. En waar er alle kans op is, dat Kinheim weer verliest, daar zou een zege van Alcmaria de withemden bijna definitief buiten gevaar brengen. Juist daarom verwachten wij van Alcmaria een uiterst serieuse poging, om beide puntjes te veroveren. En wanneer wij vragen: Kan het?, dan zouden wij werkelijk niet weten, waarom het niet kan. Maar al weer hangt alles af van de voorhoede, die in de zooveelste sa menstelling verschijnt, 't Is een probeersel, die misschien lukt, maar waarvan vooruit niets te zeggen valt Wij moeten afwachten, of Burgers, die voor 't eerst meespeelt, al direct „wedstrijd-fëhig" is, wij zullen moe ten afwachten, of Hamstra op de mid-voor- plaats zal voldoen, wij zullen moeten af wachten, of Gerritse als linksbuiten produc tief kan zijn. Moge de technische commissie goedgera den hebben. Dan is alles in orde. Voor de rest van het elftal zijn wy niet bang. Middenlinie en achterhoede staan hun mannetje en zullen de tegenscore zoo klein mogelijk houden. De andere wedstrijden. Voor Alcmaria is het van het allergrootste .belang, hoe de ontmoeting Kinheim-Zeebur- gia verloopt. Daar vechten een kampioens- en een degradatie-candidaat tegen elkaar en het zou als een verrassing geboekt mogen worden, als het tot een gelijk spel kwam. We weten wel, dat een kat in 't nauw soms rare dingen doet, maar Zeeburgia's kans is nog steeds niet verdwenen en dus zullen de Amsterdammers alles doen om te win nen. A.F.C. ontvangt eveneens een kampioens- candidaat: E.D.O., dat haar eerste nederlaag uis van de Amsterdammers te slikken Tc ,°V het nu een revanche worden? 't staat er™aar zekerheid daaromtrent be- Vriendenschaar—'t Gooi beteekent den verliezer bijna een kansloos V°°r stryden om de bovenste plaats/Voo"^' Gooi, dat toch al achterstand heeft 1 een volgende nederlaag eenige 'nuU bij kunnen zakken. atstn Voorloopig rekenen wjj maar 0n Vriendenschaar-zege, omdat Vriendensc/^ forscher en sneller speelt. D.O.S. moet natuurlijk thuis vri) Iem kei ük van Bloemendaal kunnen winnen Tweede klas* In de tweede klasse B brengt Velox bezoek aan Hilversum en zal wel met beT punten naar Utrecht terugkeeren. Van meer belang is de wedstrijd Herei.i O.V.V.O., waarbij de eerstgenoemde tuf in het werk zal stellen, om te winnen Wordt hoog tijd ook, maar of het gelukkJ zal.... W.F.C. zal verstandig doen, om thuis te winnen van B.F.C., welke mogelijkheid zeer zeker bestaat. Tenslotte zijn de thuisclubs ln de *ed. stryden West-Frisla en Spartaar)—Z.V.V. voriet. De Alkmaarsche Boys gaan naar Beverwijk en.... Er staat voor de rood witte Alkmaardet» ongetwijfeld een zeer belangrijke ontnxn. ting op het programma. Een "verwinning in Beverwijk immers beteekent praktiach gesproken veilig ten aanzien van de onder ste plaats. Want een Alkmaarsche zegt geeft de Beverwijkers in totaal 5 verlies, punten meer, met nog slechts drie wed- stryden voor den boeg. En juist daarom doen de kaasmenschen er goed aan, dit treffen tot een goed einde te brengen. Hoe staan de kansen op een Alkmaar»^ zege?Als we van beide ploegen nu eva de laatste twee wedstrijden bezien, dan be- merken we van de aardbei-menschen ee 25 nederlaag tegen H. R. C. en gevolg door een dito 62 in Amsterdam tegt Volewijckers, terwijl de Westerweg-bewo- ners zich aanvankelijk van de onder» plaatsbezetting vrij maakten door Succes met 30 te slaan, terwijl een zeer joedt zege (62) op Purmersteijn volgde. Dus moreel staan de Alkmaarders sterker en., het is vooral de laatste overwinning die zeer goede gezichtspunten liet zien. Nim mer te voren toch zagen we dan aanval zoo actief. De beweglijkheid, het ..positie" kie zen, de gevaarlijke aanvallen over beide vleugels en het resolute schieten, dat alles' sorteerde effect en stichtte geweldig veel verwarring in de vijandelijke defenda. V We kunnen dan ook gevoegelijk kort lijn en alechta dit zeggen: „Alkmaarsche Boyi, speelt morgen in Beverwijk, zoosls ge het huis tegen Purmersteijn deed!"... En dan weer datzelfde elan, dat werkelijk willen! Stellig verhuizen dan de beide winstpun ten naar de kaasstad en staan de rood witte praktisch gesproken, veilig. Alkmaariebe Boys het kan, dus!... Good lucklt De opstelling der Boys is: Al km. Boys. Keesen Slikker Houtkooper Brouwer Pater Hassing Indri Kwadijk Schenke v.d. Hilstde Qtm Stellig de meest belangrijke ontmoeting ten aanzien van de bovenste plaats is hier: H. R. C.—Volewijckers! Een nederlaag van de bezoekers zal wel beteekenen, weg Am- sterdamsche kans! Doch als de Volewijc kers winnen, dan kunnen de mannen van even boven 't IJ door ook de achtsHBjj" lige ontmoetingen in overwinningen om zetten met de Racers gelijk komen. is een feit, dat H. R. C. momenteel sterk speelt en Volewijckers geducht »F" men opzetten. Mogelijk kunnen de W°" jakken het in verband met terrein* deel in elk geval toch tot een J verdeeling brengen. 1JB Zaandijk kan nog wat in de running ven, daa r we de Zaankanters in staat ten, van het bezoekende Helder te wiiu> Purmersteijn zal in eigen huis W Hollandia een kans wagen, zoo mogeU) onderste plaats te verlaten, een mogeUJ heid, die wel denkbeeldig Is. - v V. Succes zal in eigen huis tegen K. geducht van zich af bijten en aan ne - poging doen, om ook iets verder van d* derste plaats af te komen. Hoewel. Krommenieërs ook niets voor de gev^e plaats zullen voelen en stug in verdeOJl kunnen zijn. meenen we toch, dat lC Wieringers zal lukken met K. V. V. in r*" tental gelijk te komen. Alkmaar ontvangt Strand vogels kan de leiding nemen! ook De groen witte Alkmaarders kom -0. in actie en krijgen bezoek van - 1 jn gels. Slechts een magere 10 zege. n. de afdeeling de leiding te gaan ster. Maar,... we hopen niet, dat deze j/o weg-bewoners het bij deze beangs ig nQ0. zullen laten. Trouwens, het is ook ni ^cn dig! We zagen de runners uo onlang moge* Texel ook een der sterkste ja ziet, lijk wel de sterkste ploeg, in actie c hier kwam zelfs een Alkmaarsche^ omdatde Alkmaarders „wil len En waarom zou het nu tegen de wat ger geplaatste Strandvogels nlC witten, royaler gaan? Kom aan groen maakt er een goede zege van en. dan tevens de leiding. Proficatüjnjg Niewe NiedorpSchagen is van.» belang, evenals de ontmoeting B- je Andyk. In beide wedstrijden zU gastheeren wel aan het langste ein ken, \x/t Beverwijk—Alkm. Boys (J. J. H.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6