Alcmaria Victrix I. V. V. I. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. tfemewtecadeti Zondag a.s. 2 uur: Langs de N.M.V.B.-velden. Onze schaatsenrijders. Kunstrijden. De 2-persoons bobraces. ALKMAAR I STRANDVOGELS I. TERREIN W ESTER WEG. Glimlachje HARENKARSPEL Ook nu weer vele belangrijke ontmoetingen. De kopgroep in de eerste klasse A, tegen elkander in actie. Alcmaria V kan kampioen worden. Er staan weer veel belangrijke ontmoe tingen op het programma en als de weer goden, de volgelingen van King Soccer wat goed gezind zijn, kunnen we weer enkele geheele ofgedeeltelijke beslissingen zien vallen ten aanzien van de bovenste en on derste plaats-bezettingen. Zoo laat de eerste klasse A vier ontmoetingen zien, die ongetwijfeld allen even belangrijk zijn. De ontmoetingen Alkmaarsche Boys IIO. S. V. III en K. V. V. IIIBergen I laten een heftigen strijd zien, getuige onderstaande stand: Alkm. Boys II 12 8 3 1 329 19 O. S. V. III 13 7 3 3 37—26 17 K. V. V. III 11 6 3 2 27—16 15 Bergen I 13 6 3 4 28—26 15 Ontegenzeglijk hebben de kaasmenschen hier wel de beste kans, dochin het rijk van King Soccer gebeuren soms wondere dingen. Bezien we de ontmoetingen van morgen, die, laten we nu eens zeggen een Alkmaarsche en Krommenieërs-nederlaag met zich zouden brengen; dan beteekent dit opnieuw geduchte spanning aan den kop, temeer, daar deze vier ploegen het onderling conract nog niet geheel verloren hehr.en. Om nu nog op de bovengenoemde wed strijden terug te komen. De leiders ontvan gen dus O. S. V. III, waarvan in Oostzaan met 03 gewonnen werd, maar dit zegt geenszins, dat het weer een gemakkelijke Alkmaarsche zege zal worden. In tegen deel! De Oostzaners zullen stellig ge ducht van zich af bijten, dat laat trouwens hun aantal voor goals zien. Daar staat tegen over, dat de O. S. V.-defensie wel 26 maal „lek" bleek te zijn. Zijn de Boys-reserves dan ook nog niet in „doelpunten-honger- staking" gegaan, dan verwachten we na geducht aanpakken van de leiders een Alkmaarsche zege. En nu K. V. V. IIIBergen I! Zouden de Krommenieërs de traditie om op eigen terrein slecht te spelen blijven hand haven? Zouden de Bergenaren revanche kunnen nemen op de eertijds geleden groote (51) nederlaag? Alles is hier mogelijk, doch het meeste een puntenver- deeling. Het treffen voor de onderste plaats is: W. F. C. VVrone I. Verliezen de Wormer- veerders, dan wordt hun positie hopeloos en komen de Vronianen wat uit het gedrang. Daar de Zaankanters ehter met den moed- der-wanhoop zullen strijden, vreezen we voor de mannen uit St. Pancras het ergste Komaan groen zwartende tanden nog eens geducht op elkaar! In de ontmoeting Zilvermeeuwen II K. F. C. IV zullen de Meeuwen wel alles in het werk stellen, om nog meer veilig komen te staan, dochde Koogers hebben ook nog een kleine kans op de bovenste plaats, dusToch geven we de Zaandammers de meeste kans. In de tweede klasse A gaan de Alkmaarsche Boys III een bezoek brengen aan W. F. C. VI en de rood-witten doen er goed aan, om het tot een overwin ning te brengen. Men kan nooit weten! Z. V. V. IV zou zich in eigen omgeving tegen Meervogels III kunnen herstellen, terwijl O. F. C. I het bij Z. F. C. VI heel wat moeilijker zal krijgen, om het tot een goed einde te brengen. Het zou ons niets ver bazen als de Oostzaners een veer zouden laten. In de derby Zilvermeeuwen IIIVerkade II is elke uitslag mogelijk, al stellen we in de koekmenschen het meeste vertrouwen In de tweede klasse D kan Koedijk I bij D. T. S. II het tot een overwinning brengen en dus de tweede plaats op de ranglijst benaderen. M. E. V. O. IEgmondsche Boys I kan een aardige strijd worden, doch feitelijk onbelangrijk. De Mevoanen kunnen het tot een zege brengen. De derde klasse E zal wel de afdeelings-kampioen laten zien, daar het er niet bij ons in wil dat het tref fen Alcmaria V—Alkmaar III anders dan een Alcmariaansche zege brengt, zoodat hier dan tevens het pleit definitief beslist is. Schoorl IIAkersloot I is van weinig be lang, alleen zouden de Akerslooters voor de tweede plaatsbezetting in aanmerking kun nen komen, omdat ze het stellig toch tot een puntendeeling zullen brengen. In de vierde klasse F hebben de leiders vrijaf. Ursem II moet een bezoek brengen aan Oterleek I en de Ur- semmers zullen het nu wel weer tot .een overwinning kunnen brengen. Alkmaarsche Boys V ontvangt M. E. V. O. II en de jongste zege zou mogelijk door een nieuwe zege opgevolgd kunnen worden. Oudorp IIAkersloot II kan een ontmoe ting worden, waarin de punten netjes ge deeld kunnen worden. De 10.000 meter van Langedijk het hoogtepunt. Ballangrud de sterkste rijder der wereld. G a r m i s c h-P artenkirchen, 14 Febr. Het was vandaag een goede dag voor de kleine Nederlandsche Olympi sche ploeg: goede tijden van de Neder landsche bobbers, prachtige prestaties der schaatsenrijders, waarbij vooral de fraaie tijd van Langedijk op de 10.000 meter in het oog viel. De president van het Nederlandseh Olympisch Comité, mr. A. Baron Schim- melpenninck van der Oye. dien wij na afloop van de schaatswedstrijden nog even spraken, was vol lof over de ver richtingen der Nederlandsche rijders. „Dit is het werk", aldus de heer Schim- melpenninck, „van den heer Van Laer. Maar niet alleen als K.N.S.B.-voorzitter komen hem woorden van lof toe, doch laten wij niet vergeten, dat hij als chef de mission het middelpunt van de Nederlandsche Olympi sche kolonie is geweest. Vóór de Winterspelen en tijdens de Win terspelen hebben hij en zijn echtgenoote enormen arbeid verricht en daarvoor kun nen wij hen niet genoeg dankbaar zijn. Een groote dag der Nederlandsche rijders. „Langedijk was zelf niet over zijn rijden op de 10.000 meter tevreden", vertelde ons de heer Van Laer, toen wij hem bezochten om ons zijn indruk over de Winterspelen als chef de mission in het algemeen, en het schaatsenrijden als president van den K.N. S.B. in het bijzonder, te vernemen. „Hij is zeer nerveus geweest, want hij voelde, dat het vandaag zijn dag zou wor den. Intusschen, wij hadden verwacht, dat Langedijk op de 10.000 meter een door een Nederlander nog nimmer verrichte presta tie zou leveren. Langedijk had gedacht on geveer 25 seconden van zijn besten tijd 17 min. 56.3 sec. - af te halen, doch wy zijn natuurlijk tevreden met de ongeveer 13 seconden. Hij is zesde geworden in het klas sement, maar als men de tijden bekijkt, ziet men dadelijk, dat de snelste ook vlak bij elkaar liggen. Na 5200 meter, d.w.z. dertien ronden, lag Langedijk zes seconden achter op Ballangrud. Naderhand ging het iets min der snel. „Ook van der Scheer heeft uitstekend ge reden", zoo vervolgde de heer Van Laer, „hij haalde vijf seconden van zijn tijd af; hij is dit seizoen goed vooruitgegaan en voor alle vier afstanden tezamen is hij altijd nog onze beste rijder. En tenslotte, Koops heeft ook al drie se conden van zijn tijd afgehaald, wel een be wijs, dat het vandaag een beste dag voor onze rijders is geweest". Na Oslo en Davos was Garmisch het hoogtepunt. „Het is jammer, dat de data der Europee- sche kampioenschappen, wereldkampioen schappen en Olympische wedstrijden, zoo dicht pp elkaar lagen. Alle rijders moesten lange reizen maken en telkens lag er onge veer een week tusschen de wedstrijden in Wij zijn bevreesd geweest, dat het wat te vermoeiend voor hen zou worden. Maar aan de Riessersee is veel rust genomen. Maar voor mij is het duidelijk", aldus de heer Van Laer, „dat de Nederlanders na Oslo en Davos hun hoogtepunt van het seizoen heb ben bereikt. Ballangrud topklasse. „En wat is uw meening over Ballan grud?" „Men moet alle wedstrijden op zichzelf beschouwen. Vergelijkingen met Oslo, Davos en Garmisch zijn daarom heel moeilijk. Maar mijn meening is, dat op het moment Ballangrud de beste rijder ter wereld is. Ballangrud is 31 jaar en een goed kameraad der andere rijders, ook van ons Nederlan ders. Merkwaardig is, dat het vanmorgen zou koud was, toen om negen uur gestart werd, dat alle rijders pijn in de oogen had den. Zeer aangenaam was het voor de Ne derlandsche rijders, dat bij eiken wedstrijd zoovele Nederlanders op de tribune waren gezeten, die onze jongens luide aanmoedig den. Dat doet altijd goed, als er in het bui tenland wordt gereden. Overigens dient nog de masseur Poertzgen te worden vermeld. Gedurende ongeveer twee maanden heeft hij een goeden ploeggeest bij de Nederland sche rijders gekweekt. Natuurlijk Was de heer Van Laer zeer te vreden over de prestaties van onze skiloop ster en de tot nu toe behaalde resultaten der bobbers. „Het was", zoo vertelde de heer Van Laer, „in den slalom voor freule Schimmelpenninck van der Oye zeer moei lijk, vooral bij de tweede maal, toen de baan vrijwel verijst was. Toen moest ook een ge deelte verlegd worden. De buitenlanders hebben vooral de elegante wijze van skiloo- pen onzer landgenoote geroemd. Als Nederlandsche chef de mission heb ik met zeer veel genoegen de Spelen bijge woond. Een terugblik toont aan, dat alles goed is verloopen. Men kan natuurlijk niet aan alle eischen, die het publiek en deel nemers stellen, voldoen. Maar in vergelij king met St. Moritz 1928 was Garmisch- Partenkirchen een groot succes en daarbij moet nog eens extra worden vermeld, dat Garmisch-Partenkirchen een betrekkelijk kleine plaats is en dan valt een goede or ganisatie, alle omstandigheden in aanmer king genomen, wel bijzonder op". Karl Schafer Olympisch kampioen. G a r m i s c h-Pa rtenkirchen, 14 Febi. De Oostenrijker Karl Schafer, die het eerste gedeelte van den Olympischen wedstrijd :n het kunstrijden voor heeren, n.1. de ver plichte figuren, heeft gewonnen, heeft thans ook in het tweede deel, de vrije figuren de zege behaald, zoodat hij op den Olympi schen titel heeft beslag gelegd. Het eindklassement luidt als volgt: 1. en Olympisch kampioen: Karl Schafer (Oostenrijk) plaatscijfer 7, 422.7 punten; 2. Ernst Baier (Duitschland) 24, 400.8 pt.; 3. Felix Kaspar (Oostenrijk 24; 400.1 pt.; 4. Montgomery Wilson (Canada) 30, 394.5 punten; 5. Henry Sharp (Engeland) 34, 394.1 pt. 6. Jack Dunn (Engeland) 42, 387,7 pt. Eerste dag. Baanrecord vele malen verbeterd. Goede prestatie van de Nederlandsche bob in dit milieu. G a r m i s c h-Pa rtenkirchen, 14 Febr. Vandaag in de vroegte trokken wij naar „boven", eerst naar de Riessersee en toen nog een klim om de Olympische bobbaan te bereiken, waar reeds om acht uur de races zouden aanvangen. De bergtoppen weer kaatsten het eerste zonnelicht en in de schaduw was het dan ook zeer koud. Een blik op de thermometer vertelde ons, dat het bijna tien graden vroor. Maar wat deer' de ons de koude, weer stond ons een schoO' ne dag van verrukkelijke wintersport te wachten. Trouwens, met het weer hebben de organisatoren wel zeer veel geluk gehad. Drie-en-twintig bobs voor twee personen waren gemeld, waarbij alleen Nederland en Lichtenstein met een bob uitkwamen. Na dat enkele bobs sporen hadden gemaakt, klonken twee schoten, die wilden zeggen, dat de 2-persoons bobraces der Vierde Olympische Winterspelen waren aangevan gen Als eerste bob startte Frankrijk II, ge volgd door Italië I, België II en Oosten' rijk II. Holland gaat. Als vijfde bob startte de Neder' --d- sche, bemand met Gevers als bestuur' der én Dunlop als remmer. Hij ging direct na den start snel. Bij het uitko men van de Kreuzeck-Kurve lag de bob, wat men noemt, onrustig, doch prachtig ging men door de gevaarlijke Bayern-Kurve, mischien iets te dicht bij den rand, doch meesterlijk bracht Gevers de slede weer in het goede spoor. Het tempo op het nu volgende rechte gedeelte was tamelijk snel, de See- en Ziel-Kurve werden prachtig genomen en in den tijd van 1 min 31,41 sec. werd de finish gepasseerd. Alle vorige bobs hadden langere tijden gemaakt. Zwitserland II met Feierabend, een zoon van den bekenden Zwitserschen construc teur, aan het stuur, ging direct veel sneller en met een tijd van 1 min. 26,34 sec. werd het baanrecord van 1 min. 25,20 sec. in ge vaar gebracht. De wedstrijd is echter nog pas begonnen en het blijkt, dat vandaag op deze baan, die tot op het laatste oogenblik toe het zor genkind der organisatoren is geweest, nog heel wat snellere tijden gemaakt zullen worden. Het begon met de Amerikanen Col gate en Lawrence, die met hun bob Amerika II. het op naam van den Zwitser Capadrutt staande baanrecord met 0*14 seconden ver beterden en het brachten op 1 min. 25,06 sec. Met spanning wachtte het publiek op de bob Duitschland"!, bestuurd door Kilian die rriefdeze baan-aeer bekend is,, als zijn de een inwoner VSh Garmisch-Partenkir chen. Na zijn falen in de 4-persoons bob races hadden de Duitschers alle hoop op hem gevestigd voor de 2-persoons bob. Hij bereikte echter den zeer matigen tijd van 1 min. 27,29 sec. en bleef daarmede ver bo ven het oude record- In den eersten rit bracht de bob Amerika I echter de groote sensatie door het baan record met bijna drie volle seconden om laag te brengen. Na een zeer snellen start ging het met zeer groote snelheid door de Bayern-Kurve, terwijl ook het laatste ge deelte van de baan met groote snelheid genomen werd. Het nieuwe baanrecord van Amerika II werd ruim 20 min. later reeds verbeterd door Amerika I met een tijd van 1 min. 22,50 sec. Het was boven op den Kochelberg, on danks het feit, dat de dag vorderde, nog bitter koud en 't merkwaardige geval deed zich voor, dat uit de tijden van den twee den rit duidelijk bleek, dat de baan snel ler was geworden. In den tweeden rit wer den in het algemeen door bijna elk bob de tijden Van den eersten rit met bijna 2 seconden verbeterd en het bleek, dat de nieuwe records nog lang niet de snelste tij den waren, die op de baan gemaakt kon den worden. In totaal bleven twaalf bobs onder het oude baanrecord. De Britten maakten in den tweeden rit den fraaien tijd van 1 min. 23.85 sec. Even later brachten Ivan Brown en Allan Wash- bond met Amerika I hun baanrecord van 1 min. 22.50 sec. terug tot 1 min. 21.02 sec. Men dacht reeds, dat hiermede de snel ste tijd van den dag was bereikt, vooral toen de geduchte Zwitser Capadrutt een tijd van 1 min. 23.69 sec. maakte. De Hollandsche bob maakte in de tweede serie een sneller start en ging met veel grootere snelheid dan den eer ste keer door de Ritter van Hall-Kur- ve en de Waxenstein-Kurve. Deze ge heele rit was in elk opzicht beter dan de eerste. Baron Gevers stuurde niet te hoog in de bocht van de beruchte Bayern-Kurve het lastigste en ge vaarlijkste punt van de geheele baan en kwam er met een behoorlijke snel heid weer uit. De tijd van de Holland sche bob bleek aanzienlijk beter dan den eersten keer en bleef 1 m. 24.99 sec. zelfs onder het oude baanrecord, dat vandaag echter practisch geen rol meer speelde. De groote verrassing was de prestatie van den Zwitser Feierabend in deze tweede serie. De bob had onmiddellijk na den start een groote vaart en bijna zonder tem po te verliezen, ging het door alle bochten heen. Onder luid applaus van het inmiddels vrij talrijk geworden publiek kondigden de luidspreker aan, dat Feierabend het zoo juist gevestigde baanrecord der Amerika nen had gebroken en teruggebracht tot 1 min. 20.31 sec. Deze prestatie werd piet meer overtroffen ZOXIIAC; A.S. 2 (JUK. en had Feierabend in zijn eersten rit een beteren tijd gemaakt, dan zou hij misschien voor Amerika I geklasseerd zijn. Thans bezetten de Amerikanen Brown en Washbond de eerste plaats, gevolgd door Zwitserland II met Feierabend en Beerley, Amerika II met Colgate en Lawrence en Engeland met McEvoy en Cardno. Met spanning worden thans de twee laatsten series verwacht, die morgenoch tend om acht uur zullen beginnen en die een spannenden strijd om het Olympisch record op deze baan kunnen opleveren. Prinses Juliana weer te Garmisch. G a r m i s c h-Pa rtenkirchen, 14 Febr. Het schijnt, dat onze prinses bijzonder veel genoegen schept in hét feestelijk verkeer der Olympische Winterspelen te Garmiseh- Partënkirchen. Het was althans voor de derde maal binnen een week, dat H.K.H. de Olympische Wintersport met een bezoek vereerde, al was het publiek, evenals de vo rige keeren, zich daar niet van bewust, om dat van het strenge incognito niet werd af geweken. Voor de eerste maal maakte de prinses de reis van Igls naar Garmisch geheel per auto, Een Nederlandsche hofauto arriveerde via Mittenwald, tegen den middag te Garmisch, Evenals gisteren gebruikte de prinses de lunch geheel onopgemerkt in hetzelfde hoekje van de groote Gaststube van het hotel „Zur Post". Vervolgens begaf het gezelschap zich ook heden weer naar het Kunstijsstadion, om een gedeelte van het vrije kunstrijden voor heeren, waarbij vooral de prestaties van den Oostenrijker Schafer en den Duitscher Baier groote bewondering wekten, bij te wonen. Ditmaal had de prinses plaats genomen in de loge van het I.O.C., waar de voorzit ter vart het N.O.C., mr. A. baron Schimmel penninck van der Oye, den president van het I.O.C. graaf de Baillet Latour aan de prinses voorstelde. Te ruim vier uur vertrok de prinses uit het Kunstijsstadion en begaf zich per auto naar het fraai aan den buitenkant van Par- tenkirchen gelegen hotel Gison, waar het Zweedsche kroonprinselijke paar tijdelijk vertoeft. Hier werd de thee gebruikt met kroon prins Sybille, de twee prinsessen von Wied en prinses Kyra van Rusland. Te ruim vijf uur vertrok de prinses, na hartelijk afscheid van de Zweedsche kroon prinselijke familië en het overige gezelschap te hebben genomen, met haar klein gevolg per auto naar München. Dammen. D.O.S. (St. Pancras) SPEELT. D.O.S. van Sint Pancras speelde Donder dag tegen D.O.S. van Zuidscharwoude. De uitslag was: Jb. KooyP. Beers 02 Jb. ToepoelJ. v. d. Welle Jr. 11 K. de Ruiter—P. v. d. Welle 0—2 F. KunstP. Schuffelen 1—1 D. Kloosterboer Cz.G. Balder 02 P. PeereboomW. Kuiper 20 P. BooyP. v. d. Molen 02 Tj. KoelemeyJ. Pluister 2—0 C. IvanghA. Goudsbloem 11 Jb. MadderomT. de Haas 02 Jn. OudJ. Grootjes 20 G. NieuwlandG. Haitema 11 Jn. Kloosterboer Pz.J. Haitema 20 H. Wied ijkW. Kuit 2—0 K. Bakker Tz.J. Bekker 20 G. HooglandC. Schuffelen 11 D. Buisman—J. v. d. Welle Sr. 20 K. Kieft—A. Klaver 2—0 A. MeereboerJ. Weel 20 J. SchuitD. Mulder 20 P. NieropK. Witsen 11 A. HooglandF. Kwaks 0—2 Jb. Duif—G. Bakker 1—1 J. BuschërJ. Ver kroost 02 C. Groen Pz.—W. Jonker 2—0 K. Bakker Az.J. de Boer 20 St. Pancras won dus met 3121 De onderlinge competitie. De onderlinge competitie om het club kampioenschap te St. Pancras is thans ge ëindigd. Kampioen le klasse werd P. Booy, kampioen 2e klasse J. Oud. ^•v "K-: 1 's 'O V - 6 o Imu Een Noorman uit wandelen met zijn eerstgeborene. De raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag half drie in het gemeente huis. Alle raadsleden waren aanwezig. Voorzitter was de heer H. Nolet, burge meester. Ged. Staten berichtten, dat niet tot ver hooging van de jaarwedden van de wet houders kan worden overgegaan. De ver ordening op de heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting was goedge keurd. Besloten werd, over te gaan tot de op heffing van de drie bestaande commlssiën van schoolverzuim en instelling van één commissie voor de geheele gemeente. De heer Molenaar had eenige aanmerkingen op de aanbeveling van B. en W. voor deze commissie. Er is geen arbeider bij de voor gedragen nummers één. Spr. adviseerde daarom te stemmen op no. 2 van de voor dracht, die een arbeider was. De belangen van het arbeiderskind behoorden ook te worden behartigd in de commissie, zoodat het gewenscht is, een arbeider te benoemen. Na nog eenige besprekingen werden ge kozen de heeren P. J. Tijm, C. Dekker Mz., P. Danenberg, H. Dekker en R. van der Laan. Vervolgens was aan de orde een adres van de afd. Harenkarspel van den Ned. Tuin- dersbond, houdende verzoek, een tegemoet koming te verleenen in de te betalen con tributie voor het doktersfonds. Dit adres was ter afdoening in handen van B. en W. gesteld. B. en W. stelden nu voor, afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat in het geval, dat tuinders in te groote financieele moeilijkheden komen te verkeeren, er ge legenheid bestaat, dat deze in de werkver schaffing worden opgenomen en dan na verzoek automatisch worden opgenomen in de regeling voor toeslag op de doktersfonds- contributie. B. en W. achtten het niet ge wenscht deze toeslagregeling verder uit te breiden, in verband met de gemeente-finan- ciën. Op voorstel van den heer K. Doekes zal met de behandeling van dit adres de vol gende vergadering worden afgewacht, om dat spoedig een vergadering van het Zie kenfonds zal worden gehouden in Dirks- horn, waar de heer dr. Straver, voorzitter van het fonds, een rede zal houden. Als de raadsleden hier naar toe gaan, zullen zij 'n beter inzicht kunnen opdoen over deze ma terie. De gecombineerde besturen van de plaat selijke arbeidersbonden verzochten het adres van het H. B. dier bonden in ernstige overweging te willen nemen. Tevens verzochten zij te willen bevorderen, dan aan hen, die in werkversch. werken, 'n gereedschapsvergoeding wordt gegeven. B. en W. merkten op, dat de meeste maatre gelen welke worden gevraagd, voorzoover mogelijk zijn ingewilligd. Verschillende heeren voerden hierover nog het woord, waarbij tot uiting kwaïn, dat bij het z.g. slooten geen vergoeding werd gegeven voor het gereedschap, ter wijl dit in de baggerregeling wel het geval is. Er werd gesproken over de vraag, wie er voor het materiaal moet zorgen, de werkgever of de werknemer. Daar in de gemeente verschillende methoden worden toegepast, zal door B. en W. nog een nader onderzoek worden ingesteld. Ingetrokken werd art. 2 van de verorde ning tot vervanging van belastingbedragen voor de personeele belasting. Dit betee kent in dit geval, dat de grondslag voor de personeele belasting voor paarden is terug gebracht op het wettelijke minimum, nl. op resp. 6, 10 en 10. Ten aanzien van een voorstel van B. en W. om aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen inzake de controle van B. en W. op de instellingen van weldadigheid, maar niet aan Ged. Staten de machtiging te ver leenen, deze administratie te controleeren. stelde de heer Francis voor, dit wel toe ie staan, daar men toch zoo ongeveer bij het Rijk in den kost is. De heer K. Doekes was ook voor controle door Ged. Staten. In stemming gebracht werd het voorstel Francis verworpen met 8 tegen 3 stemmen, die van de heeren Beemsterboer, Doekes en Francis. De rekening-courant-over eenkomst met de Bank voor Ned. gemeen ten werd verhoogd met 15000 in verband met de enorme betalingen welke de ge meente moet doen voor de werkverschaffing welke bedragen moeten worden voorge schoten. Bij de rondvraag vestigde de heer Doekes er de aandacht op, dat zoo lang geleden was vergaderd. Spr. zou wel eens een keertje meer bij elkaar willen komen. Er zijn al adressen bij van November. De voorzitter antwoordde, dat wanneer het noodig is, er een raadsvergadering wordt uitgeschreven. Verder werd uitvoerig besproken het door B. en W. opzeggen van verschillende tuin dervoorschotten. Aan een 40-tal tuinders was aanzegging gedaan, dat zy hun cre- dieten moesten aflossen. Dit werd door verscheidene raadsleden niet de juiste me thode gevonden in dezen benarden tijd. Anderen keurde het optreden van B. en W. goed. Bij deze besprekingen kwam tot uiting, dat er wel menschen by zijn ge weest, die credieten aanvroegen en kregen, maar dit heelemaal niet noodig hadden. Er was wethouder Dekker zelfs iemand be kend, die het op de Boerenleenbank had geplaatst. Dat noemde hij een schande. De voorzitter gaf een nadere toelichting Van de 250 credietnemers waren er een 40 tal uitgepikt, die men dacht, dat ze wel in staat zouden zijn, af te lossen. Hij legde er echter den nadruk op, dat wanneer iemand kon aantoonen, dat hy niet kon aflossen, dezen niets zal gebeuren. Het valt echter voor B. en W. moeilijk te zeggen, wie wel en wie niet kan aflossen. Het is dus aan de tuinders om te bewijzen dat zij onmachtig zijn. Aan het blad, waarin zy adverteert, Kent men de beteekenis van de zaak.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7