De wreede pleegmoeder van Megen. ^Buitenland !BuwenlatuL ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 17 FEBRUARI 1930 Opnieuw een ernstige aanklacht tegen vrouw W, Verkiezing in Spanje. Ontploffing bij bakkerijbrand. Haar controle op voogdijkinderen. Autobus in een sloot. Ondanks de felheid een niet zeer incidentrijke verkiezing. Spanje heeft gisteren zijn verkiezingsdag gehad, een verkiezing die uiterst fel is ge voerd. In Madrid was het verloop ervan kalm, hetgeen men in verband met het heftige karakter van de verkiezingscam pagne niet had gedacht. De sterke, doch niet opvallende ordedienst, waarvoor de veiligheidspolitie had gezorgd, heeft onge twijfeld veel bijgedragen tot de rust, die de verkiezingen kenmerkte. Alle partijen zijn optimistisch en de indruk in de hoofdstad is, dat de strijd zeer fel was, en dat de ver schillen in de stemmen-aantallen zeer ge ring zullen zijn. In alle kiesdistricten in de provincie is het eveneens rustig geweest. Het eenige incident, dat tot dusver gemeld werd, had plaats te La Coruna, waar ci viele garden een communist hebben dood geschoten. Wel hebben hier en daar kleine ongeregelheden plaats gehad - o.a. werden enkele stembussen vernield doch over 't geheel genomen, geschiedde alles in voor beeldige orde. In de provincie is men rechts een weinig optimististischer dan links. Te Sevilla, Bilbao en Santander werd de orde verstoord, waardoor de stemming van eenige districhten ongeldig moest worden verklaard. De politie had nochtans overal maatregelen genomen voor de handhaving van de orde. Te Madrid werd de ordedienst verzekerd door 7400 beambten van de veiligheidspo litie en 1600 rechercheurs. Elk der 1003 stemlokalen van Madrid werd bewaakt door een rechercheur en drie politiebe ambten. Bovendien stonden, behalve 300 auto's, 20 met machinegeweren uitgeruste pantserwa gens gereed. Uit het geheele land werden den geheelen dag berichten ontvangen over 't beloop der verkiezingen. Er werd nauw lettend toezicht gehouden op de kerken, banken, gasfabrieken en electriciteiscen- trales, theaters, bioscopen en andere open bare nutsbedrijven en openbare gelegenhe den. Het publiek werd overal gefouilleerd. Vooral in de kerkgebouwen waren vrou welijke beambten in functie. De secretaris van den voorzitter van den ministerraad, die om 8 uur Zondagavond voor de radio sprak verklaarde o.a., dat de burgerlijke gouverneurs mededeelden, dat de eerste cijfers, die aangaande de verkie zingen bekend zijn geworden, een overwin ning voor de lijsten van het centrum en rechts uitwijzen. Om kwart voor tien Zondagavond werd van het gebouw der volksactie te Madrid het volgende medegedeeld: De linksche partijen gaan aan het hoofd te Cadix, Sevilla, Melila, Jaen, Castellie Malaga, Ceuta en Catalonië. De rechtsche partijen winnen te Toledo, Valencia, Pampeluna, Teneriffe, Ciludad Real, De Balearene Avila, Segovia, Burgos Saragossa, provincie Zamora, Alicante, Murcia, Orense, Santander, Leori en Cace- res. Een bericht van den directeur-generaal der openbare veiligheid om kwart vóór tien Zondagavond gepubliceerd acht een succes der linksche partijen te Cordova, Cadix, Melila, Ceuta en Saragossa waarschijnlijk. Om tien uur Zondagavond gingen te Ma drid, waar de telling der stemming lang zaam vorderde, de linksche partijen aan 't hoofd met meer dan 65.000 stemmen tegen meer dan 63.000 stemmen voor de rechtsche partijen. Deze uitslagen hebben betrekking op in ronde cijfers 550.000 stemgerechtigden. Vergezeld van linksche kiezers uit Cata lonië heeft de president der generaliteit Es- cala zijn ontslag aangeboden dat door den voorzitter van den ministerraad werd aan vaard. Omstreeks tien uur des avonds constateer de de secretaris van den ministerpresident in een rede voor de radio dat een linksche overwinning in de stad Barcelona verze kerd is en waarschijnlijk ook in Gerona en Tarragona. Hij voegde er aan toe, dat deze overwinning de regeering voor een pro bleem plaats, daar Catalonië een autonome landstreek is die zich zelf bestuurt, behalve voor zoover het de openbare orde betreft, welke uitsluitend door de regeering te Ma drid wordt verzekerd. Escala, de gouverneur-generaal van Ca talonië en president der generaliteit heeft dit eveneens begrepen. Vandaar zijn ont slagaanvrage. Overwinning van de partijen der linkerzijde. Minister-president Portela heeft per ra dio medegedeeld, dat de gouverneur van Catalonië, die van rechtschen huize is, met het oog op de overweldigende meerderheid welke de linksche partij in Catalonië heeft behaald te Barcelona en in de provincie, is afgetreden. Waarschijnlijk zal reeds Maandag een nieuwe functionaris worden benoemd, die zal behooren tot een partij der linkerzijde Ook in de andere deelen van Spanje heb ben de partijen der linkerzijde een groote overwinning behaald. KANSELPREEK VAN KARDINAAL FAULHABER. Over de rechten der bisschoppen. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig bis schopsjubileum, dat hij op 19 Februari a.s. hoopt te vieren, heeft de kardinaal-aarts bisschop van München en Freising, mgr. M. Faulhaber, Zondag in alle kerken van zijn aartsbisdom een herderlijk schrijven van den kansel doen voorlezen, waarin gehan deld wordt over het bisschopsambt, in het bijzonder over het leergezag, het priester ambt en de kerkelijke bestuursbevoegdheid der katholieke bisschoppen. De kardinaal legt in dit herderlijk schrij ven nog een6 den nadruk op het verbod, door de bisschopsconferentie van Fuldau uitgevaardigd, om bladen of boeken te le zen, waarin het leergezag der bisschoppen wordt aangetast. De geloovigen behooren, aldus de kardi naal, eerder te luisteren naar hun bisschop pen dan naar hen, die ook op theologisch gebied het beter meenen te weten, ofschoon zij op dit punt geenerlei scholing hebben gehad, ja zelfs den catechismus voor kin deren niet kennen. Betreffende de bestuurs bevoegdheden der bisschoppen in kerke lijke aangelegenheden zegt het schrijven, dat de bisschoppen, wanneer zij omtrent de vorming der gewetens, andere rechten der kerk, verordeningen uitvaardigen, geen po litiek voeren, doch niets anders doen dan de rechtmatige rechten der kerk uitoefenen. Tegenover de bedekte en openlijke ver volgingen, waaraan tegenwoordig de bis schoppen bloot staan, verzoekt de kardinaal de trouwe aanhankelijkheid aan hun ker kelijke, leiders. DE ONLUSTEN IN SYRIË. Drie nationalisten leiders en een journalist gearresteerd. De militaire autoriteiten te Damascus in Syrië hebben wederom drie Syrische natio nalistenleiders doen arresteeren, die tezamen met de reeds eerder gearresteerde leiders in arrest zullen worden gehouden tot de alge- meene staking is geëindigd. Voorts is een Amerikaansch journalist om onbekende re denen gearresteerd. Twee professoren van de universiteit zyn op last van den hoogen commissaris wegens begunstiging ontslagen. Tijdens de ongeregeldheden is ook de minis ter van justitie licht gewond. Intusschen hebben geen betoogingen van belang meer plaats gehad. De staking begint thans te verloopen. De speciale commissie te Aleppo heeft aan den Franschen minister van buitenlandsche zaken Flandin een adres gezonden waarin voor het beëindigen van de algemeene sta king de volgende voorwaarden worden ge steld: Amnestie voor alle politieke gevangenen, die in 1925 en in den laatsten tijd zijn gear resteerd; wederinvoering van de grondwet van 1928, doch zbnder het recht van veto voor den hoogen commissaris en tenslotte het sluiten van een nieuw FranschSyrisch verdrag. De Fransche vertegenwoordiger van de permanente mandaatscommissie zou tijdens een conferentie te Damascus hebben verklaard, dat Frankrijk bereid is over de Syrische verlangens te onderhandelen. ERNSTIGE BRAND IN MONTANA. Vier dooden, drie ernstig gewonden. Bij een brand te Carter (Amerikaansche Montana) zijn vier kleine kinderen levend verbrand. De moeder en twee andere kin deren hebben levensgevaarlijke wonden opgeloopen. De brand was ontstaan door een ontploffing in den kacheL SPOORWEGONGELUK IN NEW-YORK. Negentien gewonden. In het westelijk deel van New-York is een luchtspoortrein op een anderen in een sta tion stoppenden trein ingereden. Negentien passagiers werden gewond. De brandweer moest de passagiers met ladders van de straat af te hulp komen. BRIGITTE HELM NIET MEER OP DE FILM. De Duitsche filmster Brigitte Helm heeft het leven geschonken aan een zoon, ge naamd Pieter Johann. Op verzoek van haar echtgenoot zal Brigitte Helm voortaan niet meer voor de film spelen en ook niet meer op het tooneel verschijnen. NIEUW PLAN VAN SENATOR PITTMANN. De Monroe-leer zou vervangen moeten worden. De voorzitter van de Amerikaansche se naatscommissie voor buitenlandsche zaken Pittman heeft verklaard, dat het niet on waarschijnlijk is, dat de Pan-Amerikaansche conferentie, voor het houden waarvan voor nemens bestaan, zal streven naar vervan ging van de Monroe-leer door een systeem volgens hetwelk alle Amerikaansche staten gezamenlijk aanvallen van buiten moeten afweren. Het departement van staat heeft meegedeeld, dat het niet waarschijnlijk is, dat president Roosevelt dé conferentie, welke vermoedelijk te Buenos Ayres zal bijeenkomen, zal bijwonen. SABOTAGE BIJ ENGELSCHE MARINE? Electrische installatie van de „Cumberland" onklaar gemaakt. Volgens een mededeeling van de En- gelsche admiraliteit heeft een dezer dagen opnieuw sabotage aan boord van een Engelsch oorlogsschip plaats gehad. Thans betreft hetden kruiser „Cumberland", die te Chatham is ge- stationneerd. De admiraliteit deelt voorts mede, dat de zaak momenteel wordt on derzocht en dat het niet in het openbaar belang zou zijn nadere inlichtingen te verstrekken. Naar de „Daily Mail" weet te melden, is de electrische installatie van den kruiser door de sabotage beschadigd. VERKLARING VAN KONING VAN ROEMENIE. „Waar het Fransche leger zal staan, zal zich ook het Roemeensche be vinden". De koning van Roemenië heeft op door tocht door Parijs, na zijn bezoek aan Nor- mandië tegenover Marcel Pays, van de „Excelsior" een verklaring afgelegd, waar in hij o.m. zeide: „Mijn besprekingen met uw-staatslieden hebben de meest volledige overeenstemming aan den dag doen treden tusschen onze beide regeeringen over het geheel der Europeesche problemen. Ik heb kortgeleden tegenover uw collega's van de diplomatieke pers uiteengezet, welke de po litiek van Roemenië was. Ik kan slechts herhalen, dat deze politiek standvastig in rechte lijn voortgaat. Deze lijn, die altijd reeds in de geschiedenis van mijn land ge trokken is geweest, zal nooit afwijken. Ik heb daarvoor eens en voor al mijn konings woord gegeven". Met ernstige stem en op nadrukkelijken afgebeten toon, voegde de koning hieraan toe: „Wat er ook gebeure, waar het Fran sche leger zal staan, zal zich ook altijd het Roemeensche leger bevinden". „MACHINEGEWEER-JACK" VERMOORD. De vroegere handlanger van Al Capone, McGurn, met den bijnaam „Machinegeweer- Jack", is door leden van een vijandige ben de te Chicago doodgeschoten. Het noodlot trof hem juist op den zevenden jaardag van de bloedige vechtpartij, die destijds tusschen de bende van Al Capone en de Moran-bende plaats vond. McGurn had toen met een ma chinegeweer zeven leden van de Maron- bende neergeschoten. BELGIE EN DE VOORGENOMEN NEDERLANDSCHE REISBELASTING. Onze correspondent te Brussel schrijft: In de kringen van het ministerie van financiën en van het departement van buitenlandsche zaken, die bij de zaak zyn betrokken, windt men zich niet op in ver band met de voorgenomen Nederlandsche reisbelasting, waardoor nochtans het ver keer van Nederlandsche toeristen naar België zou kunnen gehinderd worden. Men is van meening, naar wy vernamen, dat het aantal Belgen, die naar Nederland rei zen, voor andere dan zakendoeleinden, eerder gering is en repressailleaatregelen dus niet kunnen rechtvaardigen. De valu- tabezwaren zijn voor de Belgen overigens zoo groot dat er geen speciale taks dient te worden getroffen om hun dit te beletten. Bovendien zou men eventueel voor Nederland alleen moeiliijk maatrege len kunnen nemen, daar ten opzichte van andere landen die reizen naar het buiten land niet is vereischt, zooals men weet Nog niet lang geleden werd de prijs voor een Belgisch paspoort dat voor Neder land niet is vereischt, zooals weet ver- verhoogd, zoodat een nieuwe verhooging ook al lastig zou kunnen gerechtvaardigd worden. Men heeft hier den indruk dat de voor genomen Nederlandsche reisbelasting practisch zeer moeilijk zal toe te passen zijn en men maakt er zich dus niet bijzon der bezorgd om. De Belgische politiek is echter steeds geweest zooveel mogelijk de buitenlandsche toeristen naar zich toe te halen en van deze politiek zal niet worden afgeweken,' zoo wordt ons uit de beste bron verzekerd. Mochten de omstandigheden dit meebrengen, dan zou zelfs ernstig worden overwogen of ten behoeve van de Neder- lanadsche toeristen niets zou moeten wor den gedaan ten einde hun een compensatie te verschaffen b.v. in den vorm van een gunstig spoorwegtarief. Het is ons niet bekend dat ten bate van Duitsche toeristen b.v. een compensatie wordt verleend op een of andere manier. Doch het aantal Nederlanders dat naar België komt is heel wat grooter, zoodat on getwijfeld de verzekering, die ons werd gegeven, niet dient te worden onderschat. Achtergevel van twee verdiepingen tegen een 3 meter verder gelegen mnnr geslingerd. Te Nijmegen zagen Zondagochtend kerkgangers, die dev. Dulchenstraat pas seerden, rook komen uit de aan die straat grenzende bakkerij Eureka van de firma Beekhoven, die in het aan die bakkerij onmiddellijk grenzend pand hoek van Dulchensraat-v. Goorstraat, een harer vijf bakkerswinkels in die gemeente drijft. Toen de gealarmeerde brandweer kwart voor zeven verscheen, bleken de bakkerij en verdiepingen er boven vol rook te staan en bleek er brand te heerschen in de bak kerij. De onder-commandant van de brand weer, de heer De Rooy en een brandgast, beiden van rookmaskers voorzien, open den om binnen te komen, een zijdeur, waarop een explosie volgde van gassen, die in het gebouw waren opgehoopt. Van twee verdiepingen boven de bakkerij werd de achtergevel weggeslingerd tegen den blinden muur van een 3 Mtr. verder gelegen pand. Aan den voorgevel der bakkerij sloegen twee deuren weg, terwijl van de bovenver diepingen de ruiten tengevolge van den luchtdruk, braken. De heer De Rooy en de brandgast sloegen tegen den grond en in de v. Dulchenstraat ondervonden de heer Rauch, commandant van de brandweer en een politie-agent de kracht van den luchtdruk. Geen van hen kreeg echter lichamelijk letsel.. Dadelijk na de ontploffing sloegen de vlammen fel uit. Na een half uur was de brandweer met drie slangen het vuur, dat beperkt bleef tot het gebouw, waarin de bakkerij zich bevindt, meester. Het nablusschenen het slooplngswerk vorderden nog enkele uren. De bakkerij en de magazijnen op de verdiepingen zijn grootendeels uitgebrand. De oorzaak van den brand staat niet vast, waarschijnlijk moet zij worden toegeschre ven aan het op den dubbelen oven bewaren van 600 K.G. oud brood, dat zou zijn gaan smeulen. Alles is op beurspolis verzekerd, de bak kerij ook tegen bedrijfsschade. Het nadere onderzoek, dat op last van den minister van justitie inzake de ernstige kindermishandeling te Megen is ingesteld, heeft aan het licht gebracht, dat het niet de eerste maal is geweest, dat mej. W. zich aan mis handeling van de aan haar zorgen toevertrouwde voogdijkinderen heeft schuldig gemaakt. Het is n.1. gebleken, dat de vrouw zich reeds eerder aan pleegkinderen heeft ver grepen. De zaak blijkt een treurige voor geschiedenis te hebben gehad, welke thans door burgemeester van Vlokhoven geheel tot klaarheid is gebracht. Een achttal jaren geleden vestigde zich de ongehuwde mej. W. te Megen, waar zij een huis aankocht, teneinde daar in haar onderhoud te voorzien door het houden van een pension voor de studenten van het aldaar gevestigde seminarie en gymnasi um. Het gelukte haar evenwel niet pen siongasten te krijgen en de vrouw besloot zich daarop aan te melden als pleegmoeder voor voogdijkinderen. Inderdaad werden haar door de vereeniging Kinderbescher ming van St. Vincentius a Paulo, gevestigd te 's-Gravenhage, een tweetal jongens ter opvoeding toegewezen. Gedurende vijf ja ren zijn deze jongens bij haar verpleegd, waarna zij, volwassen geworden, naar el ders werden gedirigeerd om bij landbou wers het boerenvak te leeren. Zoo ver huisde een der jongens naar Huissen, ter wijl de andere te Altforst (gemeente Ap- peltern) terecht kwam. Toen lekte het reeds uit, dat de jongens bij mej. W. een allesbehalve prettig leven hadden gehad, terwijl er al spoedig te Megen geruchten de ronde deden, dat de kinderen door de pleegmoeder werden mishandeld. Zeker heid hieromtrent was destijds niet te ver krijgen, daar er van bevoegde zijde geen onderzoek naar de waarheid van genoem de beweringen werd ingesteld. Zelf ver klaarden de jongens tegen hun respectie velijke werkgevers, dat zij thans van de hel in den hemel waren gekomen. Het verwekte te Megen dan ook algemeen ver wondering, dat spoedig daarna opnieuw een meisje qan de hoede der vrouw werd toevertrouwd. Dit kind werd na veertien dagen door de vereeniging om tot nog toe onbekende redenen naar een gesticht ge zonden. Nadien kwamen de beide meisjes H. bij de vrouw in huis en opnieuw doken de geruchten op, dat de vrouw zich aan mishandeling dezer kinderen schuldig maakte. Tot dat een buurman van vrouw W. 't zich een plicht achtte burgemeester van Vlokhoven van zijn bevindingen op de hoogte te stellen en hem mede te deelen, welke mishandelingen deze meisjes van 8 en 5 jaar moesten ondergaan. Hiermede was het geval aan het rollen gebracht en een uitgebreid onderzoek volgde, dat tot gevolg had, dat vrouw W. eenige weken Een goed afgeloopen ongeluk in den mist. Hedennacht te half één is een auto bus van de firma Maarsse en Kroon, die op den Sloterweg, uit de hoofdstad komende, in de richting Haarlemmer meer reed, met een twintigtal reizi- geds in een sloot geraakt en omgesla gen. Het ongeluk had plaats ter hoogte van perceel 600; een dichte mistbank schoof over den weg en deed den autobusbestuur der het goede spoor bijster worden. Tot groote ontsteltenis van de inzittenden sloeg de bus rechts van den weg in de sloot, waar zij op haar kant terecht kwam. Zoodra men zich had gerealiseerd, wat er gebeurd was, trapten de door elkaar ge worpen passagiers de ruiten van de bus in en krabbelden met bemodderde en ge scheurde kleeren, dan wel kletsnat door de ramen naar buiten. Verschillende reizigers liepen hierbij snijwondjes op. Een jonge man echter had het ongeluk een pees van zijn rechterhand door te snijden; hij moest naar het Wilhelmina-Gasthuis te Amster dam worden overgebracht. Omwonenden en voorbijgangers, die op den slag en het angstgeschreeuw waren toegesneld, hielpen zooveel mogelijk de onfortuinlijke reizigers. De autobusonder neming liet taxi's aanrukken om de passa giers verder te vervoeren, terwijlsommigen door particuliere auto's naar hun woningen of de door hen opgegeven adressen wer den vervoerd. DS. VAN DUYL NAAR INDIE? Een nieuw orgaan van de N.S.B., dat te Soerabaja verschijnt, en getiteld is „De Nationaal-Socialist", maakt melding van plannen tot het houden van een Indischen landdag, welke dan ook zal worden bijge woond door ds. Van Duyl en overste Hogewind. In verband hiermede kan Aneta-Hol- land nog mededeelen, dat de heeren Van Duyl en Hogewindd voornemens zijn in Juni a.s.- naar Indië te vertrekken voor het voeren van propaganda. SMEDERIJ UITGEBRAND. Te Beetsterzwaag. Zondagavond te omstreeks acht uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de smedrij van den heer Van Apel doorn te Beetsterzwaag. Het vuur vond gretig voedsel in een voorraad mastiek. Na een uur was men den brand meester. Het geheele pand is uitgebrand. Niets kon worden gered. De schade wordt door ver zekering gedekt. geleden terzake van kindermishandeling voor den politierechter te 's-Hertogen- bosch 6 maanden gevangenisstraf tegen zich hoorde eischen. Het spreekt vanzelf, dat nu ook een onderzoek werd ingesteld naar de gedra gingen van deze vrouw tegenover haar vroegere pleegkinderen. De beide jongens werden in hun tegenwoordige woonplaats aan een verhoor onderworpen en toen bleek maar al te duidelijk hoe de wreed® vrouw het leven van de toch reeds zoo be klagenswaardige voogdijkinderen had vergald. De verklaaringen, welke door de pupillen die sindsdien in geenerlei contact meer met haar hebben gestaan resp. voor den burgemeester van Hui» sen en Appeltern werden afgelegd, waren gelijkluidend en zóó bezwarend voor vrouw W., dat opnieuw een aan klacht wegens kindermishandeling tegen haar is ingediend. De beide jongens verklaarden, dat zij meerdere malen op ergerlijke wijze waren mishandeld. De vrouw had zich niet ont zien de jongens met een waschbord duch tig toe te takelen terwijl het herhaaldelijk voorkwam, dat zij zonder eten naar bed werden gezonden. Verder was het hun toegediende voedsel van dien aard dat het meestal oneetbaar wasa Door de mishan delingen zijn de knapen verschillende malen bloedend aan lichaam en gelaat ver wond. Zij waren echter zoo beangst voor hun pleegmoeder, dat zij hiervan niets aan anderen durfden te vertellen.- Zulk een behandeling hebben de jongens vijf jaar moeten verduren. Thans heeft burgemees ter van Vlokhoven bij het ingestelde on derzoek verschillende personen gevonden, om in deze zaak te getuigen, zoodat de si tuatie voor de verdachte die een onver schillige houding aanneemt, steeds hache lijker wordt. Onwillekeurig vraagt men zich af, hoe het mogelijk is geweest, dat deze wantoestand zoo lang heeft kunnen voortdurend en er van de zijde der betref fende vereeniging geen maatregelen zyn getroffen ter voorkoming van dit euvel. Wel werd er geregeld door een inspecteur controle uitgeoefend, doch daar de be zoeken tevoren werden aangekondigd, be hoeft het geen betoog, dat de zaak prima in orde was als de inspecteur ter plaatse verscheen. Het eigenaardige van het geval is voorts, dat er ter plaatse namens de vereeniging ook controle moet worden uit geoefend, doch dat thans niemand weet, wie met dit werk was belast. De een schuift de schuld op den ander. Thans zal vrouw W. zich ten tweede male voor den rechter te verantwoorden hebben. Hoe ook de uitspraak moge zijn, het gebeurde heeft geleerd, dat beter toe zicht op de verpleging van het voogdijkind als geen overbodige luxe behoeft te wor den beschouwd. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. In het ziekenhuis te Sittard is Zondag middag overleden de 59-jarige Offermans uit Berg, gem. Urmond Offermans, die ongehuwd was, kwam Vrijdagavond, terwijl hij per ry'wiel in de Koestraat te Urmond reed, in botsing met een vrachtauto van S. te Sittard, bestuurd door R. v. K. Bij den val werd Offermans ernstig ge wond. Geneeskundige en geestelijke hulp waren spoedig ter plaatse. Dr. Dols uit Geleen constateerde zware verwondingen aan het hoofd en gelastte direct overbren ging naar het ziekenhuis. Rijks- en gemeentepolitie maakten pro cesverbaal op. Het lijk is voor nader on derzoek in beslag genomen. MILITAIR GEDOOD BIJ AUTO-ONGELUK. Tegen de boomen gereden. Zaterdagmiddag is op den Soesterberg- sche straatweg een auto-ongeluk gebeurd, waarby de adspirant-reserve-officier- waarnemer Koenderink uit Amsterdam het leven verloor. Vijf adspirant-reserve-officieren te Soesterberg waren in een gehuurde auto op weg naar Amsterdam. Zy reden met groote snelheid in een der bochten, waar door de wagen door de gladheid van den weg slipte. De bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt, waardoor de wagen tegen een vijftal boomen botste, alvorens tegen een boom tot staan te komen. De heer Koen derink werd uit den wagen geslingerd en in deerniswekkenden toestand opgenomen. De bestuurder kreeg slechts lichte kwet suren. De overige inzittenden, de heeren Sand- berg, Van Rees en Peetoom, ook allen te Amsterdam woonachtig, bleven ongedeerd. Door de doktoren VeldhuizenVan Santen en Stroband werd de eerste hulp verleend, waarna de gewonden naar het militaire hospitaal te Amersfoort werden overge bracht. Bij aankomst bleek Koenderink te zijn overleden. NA DEN NOODLOTTÏGEN BRAND. Toestand der overlevenden redelijk wel. Naar wij vernemen, was Zondagavond de toestand van de vier overlevenden van den noodlottigen brand op den O.Z. Achterburg wal, die in het Binnen-Gasthuis verpleegd worden: de 44-jarige A. Postma, zijn zeven jarig zoontje A. Postma, de 39-jarige Egger- mond en diens 36-jarige vrouw, redelijk weL

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9