KIJKENisKOOPELCLOECK Zaterdag 22 Februari a.s. Agenda £aatste Aerichten Siad en OmgemtQ. N, R. V. LEDEN! UW Feest-avond JUoüUidaaC 1lieuws BERGEN ST. PANCRAS Luitenant Van Boven krijgt geen gratie. NOORDSCHARWOUDE SCHERMERHORN SCHAGEN DE RIJP KOEDIJK BEVERWIJK HOORN GROOTSCHERMER TEXEL DIRKSHORN UITGEEST Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, hall acht, hoofdnummer De roep der inboorlingen (Wildernisfilm), derde (laatste) episode; hoofdrol Noah Bee- ry. Extra-nummer; Het gebeurde op een avond (rom.); hoofdrollen Clark Gable en Claudette Colbert. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De hel der dobbelaars (avonturen); hoofdrollen Spencer Tracy, Claire Trevor, Henry B. Walthall. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Gewetenswroeging (dram.), hoofdrollen An na Sten en Fredric March. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, half acht, heden Dinsdag, hoofdnummer De laatste voorpost (dram.); hoofdrollen Cary Grant, Claude Rains en Gertrude Michael. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 18 Februari. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, concert Alk- maarsch Symphonie-orkest, solist Jan Couvée, piano. Woensdag 19 Februari. 8.15 uur. 't Gulden Vlies, viering zilveren tooneeljubilé van Willem v. d. Veer in „Liefde", komedie in 3 bedrijven. Donderdag 2(1 Februari. 8 uur, Bioscoop Harmonie, film Land en Volk van Japan, toegelicht door prof. dr. J. G. Sleeswijk, voor de Volksuniversiteit. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond gemengd en mannenkoor Vocaal Alkmaar. 8 uur, De Unie, muziek- en voordrachten avond. 11 uur, Noordholl. Koffiehuis te Schagen, verg. Bond van landpachters en hypotheek boeren; rede Kamerlid H. van Houten. Zaterdag 22 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, feest N. R. V. NOODLOTTIG LAWINE-ONGEVAL IN COLORADO. Zes personen gedood en twee ernstig gewond. In het gebergte bij Mances in den staat Colorado heeft een lawine plaats gehad, waardoor verschillende gebouwen van een mijnonderneming werden vernield. Zes personen werden gedood en twee ernstig gewond. ERNSTIGE STAKINGSONLUSTEN IN MEXICO. Vier personen gedood en ver scheidene gewond. Te Mazatlan in den staat Sinal o.a. is het gisteren tot ernstige onlusten ge komen. Het gemeentebestuur had zich op het standpunt gesteld dat op het abatttoir niet mocht worden gestaakt in verband met de belangrijkheid van dat bedrijf. De stakers verzamelden zich daarop voor de slachtplaats en toen de politie ingreep ont stond een hevige vechtpartij. Vier per sonen werden gedood en verscheidenen gewond. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Op thuisreis uit Garmisch-Partenkirchen is in den afgeloopen nacht een autobus met I 33 personen bij Pilsting, tfti Oosten van Landhut, verongelukt. De chauffeur reed den wagen tegen een boom, met het gevolg, dat 12 personen werden gewond, waarvan één zwaar. Het schijnt, dat de chauffeur oververmoeid was. slaagde expeditie, waarop men met volle te vredenheid kon terugzien. De heer G. W. A. v. Laer werd door de Nederlandsche journalisten, die de equipe naar Garmisch hadden vergezeld, gehuldigd voor zijn arbeid die hij op velerlei gebied voor hen had verricht. De meeste Nederlandsche officials en deelnemers zullen morgen naar Nederland terugkeeren. ABESSINISCH LEGERBERICHT. Over de groote veldslag. Ras Moeloegeta, de commandant van het leger dat oostelijk van dat van Ras Kassa legert, deelt mede, dat de Italiaansche voor posten op 12 Febr. zijn doorgedrongen tot aan zijn legerkamp. 13, 14 en 15 Febr. heb ben ernstige gevechten plaats gehad, welke zich evenwel beperkten tot voorpostenge vechten. De Italianen hebben een geringe terrein winst geboekt, doch hun hoofddoel, het bre ken van de Abessinische belegering van Makalle, is niet bereikt. Ras Moelogeta deelt verder mee, dat de verliezen van de Italia nen aanzienlijk zijn, terwijl de Abessiniërs slechts 75 dooden en 30 gewonden telden. De stad Dessié is gisteren opnieuw ge bombardeerd door Italiaansche vliegtuigen, Er werd geen schade aangericht. Door den hee" P. N. Baltus is aan het gemeentebestuur verzocht hem te ontheffen van de functie van boekhouder-kassier van het Gemeentelijk Woningbedrijf, zulks in verband met de toeneming zijner werkzaam heden als ambtenaar ter secretarie. B. en W. stellen den gemeenteraad voor den betrokkene eervol ontslag te verleenen en in diens plaats te benoemen den heer mr. Q. Rovers, alhier. „Volksonderwijs". 'Vrijdagavond werd in de tooneelzaal van den heer Bouwstra een propaganda- feestavond gehouden van Volksonderwijs. De zaal was tjokvol, bleek zelfs te klein om alle bezoekers een behoorlijke zit plaats te bezorgen. De heer P. de Ruiter, hoofd der o. 1. s., en voorzitter van Volksonderwijs, hield een rede: „Waarom Volksonderwijs". Spreker bracht naar voren de concen tratie der bijzondere scholen. Nu pas is een Staatscommissie bij kon. besl. benoemd. De openbare school is toch het grootste in ons volksbestaan. De vereeniging is op het oogenblik door de activiteit van het bestuur, sterk voor uitgaande, het ledental is vanaf 1 Januari geklommen met 35 leden en is de 120 ge passeerd, in de hoop dat het ledental mag uitbreiden tot 150, sloot de voorzitter zijn rede. Daarna traden op de heeren Daan Pool en Tommy Bouman. Als steeds waren deze voordrachtkunstenaars goed op dreef. Van alles werd den talrijke bezoekers ten gehoore gebracht. Het meest werd ge lachen om de boerenhumor welke Daan voor het voetlicht bracht. Verschillende malen moest worden gestopt om de lach salvo's. Tommy was bijzonder goed op dreef, in heel andere toonvorm geeft deze kunstenaar zijn gave ten tooneele. Het publiek heeft deze avond ten volle geno ten. De muzikale begeleiding van de hee ren v. Twuyver en Stammes was volmaakt in orde Een dansje besloot de avond. „MODERN TIMES" IN DUITSCHLAND VERBODEN. De nieuwe film van Charlie Chaplin, Modern Times, is in Duitschland verboden. Een van de natiorfaal-socialistische autori teiten verklaarde, dat volgens inlichtingen uit. het buitenland, deze film communis tische tendenzen heeft. (Ongecorrigeerd.) Gratieverzoek door H.M. de koningin afgewezen. De luit. ter zee nde Klasse H. L. v. Boven, die door het Hoog-Militair Gerechtshof is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van ruim een maand voorloopige hechtenis Denk om de fietsendieven. Naar wij vernemen is tegen zekeren M. alhier proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van een rijwiel van den heer Koenes te Zuidscharwoude. Er worden hier den laatsten tijd nog al eens fietsen gestolen, doordat vele men- schen hun rijwiel 's avonds en ook 's nachts onbeheerd buiten laten staan. Blindcnavond. *De groote zaal van den heer Schreuder was Vrijdagavond geheel gevuld. Een 300 personen waren aanwezig bij den propa ganda-avond voor den Ned. Blindenbond. Een korte inleiding werd gesproken door burgemeester Meindersma, die de aanwezi gen en vooral den propagandist, den heer Joh. v. d. Berg, 'n welkomstwoord toe sprak. De heer v. d. Berg hield daarop een rede. In gloedvolle bewoordingen herdacht spr. het 40-jarig bestaan van den bond, zoodat deze avond was een jubileumavond. Spr. met ontslag uit den mili j;i ovuiju waa ecu juuueuiuavuiiu. opr. zo er o ettmg uit de zeide hier gekomen te zijn uit hooge evoegdheid om bij de militaire macht plichtsbetrachting; elk mensch die gezond te dienen in verband met zijn gedrag was m°est daarvoor dankbaar zijn en die tyddens de muiterij op de „De Zeven dankbaarheid toonen door liefde en Provinciën had naar men z'ich herin- m^scheüjkheid. nert, een gratieverzoek bij de konin ter, f, ™erden door sPr- eenige gedich- djj ae Konin- ten voorgedragen van Adama van Schelte- ®a o a- »De Stilte" en „Te Wapen". Het glanspunt van den avond was de vertoo ning van de film „Wat wij willen". Voor- kusTecahwert0OndT, Amerika'a w«t- SI m' S r, enz' Daarna werd de be kende blindenfilm vertoond. *n d® Pauze werden door mevr. Moer- bek—Hohne eenige liederen gezongen waarbij zij zelf de luit speelde en de heer Deutcher Kaïser bijeengekomen, waar de N. P. Timmerman de mandoline trip naar de vierde Olympische Winterspe- De heer van den Berg bracht door zijn len te Garmisch-Partenkirchen met een geestige moppen het publiek in een vroo gin ingediend. Naar wij thans vernemen, is dit gratie-v erzoekafgewezen. DE NEDERLANDSCHE EQUIPE. Keert uit Partenkirchen terug. Hedenmorgen zijn de Nederlandsche of ficials en deelnemers te München in Hotel kleine plechtigheid werd besloten. Mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oyen, president van het N.O.C., voerde het woord, waarbij hij deelnemers, officials en hun dames hartelijk dank zegde voor de lijke stemming. Na afloop sprak burgemeester Mein dersma een slotwoord. Spr. noemde dezen avond een onvergetelijken. De geheele zaal heeft respect voor den heer v. d. Berg ge- ondervonden medewerking. In het bijzonder kregen, in wien de Blindenbond een mach richtte hij zich tot de actieven, wier presta ties hij prees en dankte voorts voor de me dewerking ondervonden van de zijde van de officials en hun dames bij deze uitzending. Spr. gewaagde van een uitstekend ge- tigen steun heeft. Met groote voldoening heeft de film ons getroffen, waarvoor spr. hartelijk dank zegde, ook de medewerkers uit het comité en mevr. Moerbeek—Höhne en den heer Timmerman. Geslaagd. Mej. T. Schoorl alhier slaagde aan de handelsschool te Den Helder voor het di ploma machine-schrijven. Kunst na Arbeid. Zondagavond werd vanwege de veree niging Kunst na Arbeid alhier in de zaal van het café Post een openbare uitvoering gegeven. Verschillende nummers werden door de muziekvereeniging ten gehoore gebracht. Een klein tooneelgezelschap gaf even eens een paar aardige voordrachten. Met 'n gezellig bal werd deze avond gesloten. Een adres. Door de tuinbouwvereeniging „de West" is een adres gericht tot het college van Ged. Staten, met het verzoek het ge meente raadsbesluit ongedaan te maken dat bepaalt dat cursisten die het schoollo kaal gebruiken vergoeding moeten betalen voor vuur en licht. Door een belangrijk aantal dagelijksche besturen van plaatselij ke vereenigingen is instemming betuigd. Holl. Bloembollenkweekers Genootschap. Vrijdagavond hield de Beverwijksche afd. van bovengen. Genootschap hare jaar vergadering. Na openings-werkzaamheden volgde het financieel verslag dat sloot met een batig saldo. De heer A. P. Koch die periodiek moest aftreden werd herkozen. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algem. vergadering, welke op 24 dezer in Haarlem gehouden wordt, verliep vlot. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren W. H. P. de Wildt en Jac. Meijer Gz. Rijkstuinbonwwinterschool te Hoorn. Bij beschikking van den minister van landbouw en visscherij is, met ingang van 1 April, aan S. Boot, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als eeraar aan de Rjjks- tuinbouwwinterschool te Hoorn. Keuze genoeg. Voor de betrekking van ontvanger der gemeente Zuid- en Noordschermer, hebben zich 28 sollicitanten aangemeld. De Texelsehe stoombootdienst. Uit de rekening en balans van de N.V. T.E.S.O.' te Texel, die de verbinding Texel— Den Helder onderhoudt, blijkt, dat 1935 voor de vennootschap niet onvoordeelig is ge weest. Het winstsaldo, dat na afschrijving van een bedrag van 15790.31 op schepen en gebouwen, overblijft bedraagt 16261.99 (in 1934 17768.86). Nadat hiervan aan rente aandeelhouders, en tantièmes voor directie en personeel is afgetrokken zal in het reservefonds een bedrag van 10575,78 gestort worden. Een eigenaardig verschijnsel is, dat terwijl het rijwielen- en personenvervoer in 1935 drukker zijn geweest dan in het voorgaande jaar, de ontvangsten hiervoor in 1934 67367,12 en in 1935 65865.81 waren. Rei zigers, die tweede klasse reisden waren er dus meer dan in 1934. Hierin wordt dus ook de zuinigheid betracht. Door ons, voor ons. Een ledenvergadering werd gehouden -van de vereeniging „Door ons, voor ons" te Harenkarspel in het café van den heer D. Swager te Dirkshorn, onder leiding van den heer C. Bregman. De rekening van den penningmeester, den heer A. Kistemaker, gaf aan over 1935 een ontvangst van 1154.33, tegen een uitgaaf van 1407.63, nadeelig saldo 253.30, het welk uit de reserve kan worden gedekt. Herkozen werden de heeren C. Bregman en K. Doekes, resp. als bestuurslid en com missaris der vereeniging. Tot lid van de financieele commissie voor 1936 werd be noemd de heer A. Pancras. Medegedeeld werd, dat het aantal leden is gedaald van 146 tot 139. Bespreking van een leeftijdsgrens. Het bestuur had verwacht en gehoopt, dat met 't oog op dit punt meerdere leden ter ver gadering zouden zijn gekomen. Op verzoek van het bestuur gaf de heer Kistemaker een toelichting. Als oorzaak van het nadeelige saldo werd beschouwd het ongewone werk met als ge volg meer ongesteldheid, in verband met den gemiddeld hoogen leeftijd der leden. Jonge menschen melden zich, mede in ver band met de Ziektewet en de lage ver diensten, niet meer aan, waardoor de veree niging in nood zal geraken. Het bestuur meende daarom te moeten voorstellen, dat leden, die den 65-jarigen leeftijd hebben be reikt en niet meer in staat tot werken zijn. °°r ilchamel'jke gebreken, 't zij door wordenng Van hUn bedriJf. lid kunnen worden geroyeerd. ni?aartTkÏeaanS wkln^ W6rd ecn dusda" g artIkel aan het huishoudelijk reolp 1OTB M°7eT0Cgd- In werkingtreding j jjj 1936. Met algemeene stemmen werd dit he langryk besluit genomen. 1 be~ Bij de rondvraag stelde de heer J. Paarl. berg voor, een poging te doen, het aantal beproefd Vergrooten' Dit worden Een voorstel van den heer A. Pancras om de contributie met één cent per week te verhoogen, werd niet ondersteund. Uitvoering Onderlinge Oefening. Zaterdagavond gaf de harmonie Onder linge Oefening een openbare uitvoering in het hotel de Ooievaar alhier onder leiding van haren directeur, de heer A. de Vries. De groote zaal was geheel bezet. Ook de cursisten lieten zich hooren. Ook thans heeft de heer De Vries weer doen zien wat een plaatselijke vereeniging kan doen met leden die iets presteeren willen. Na de pauze werd opgevoerd het klucht spel in één bedrijf Knalgas. Er is van de prettige momenten veel genoten. De avond werd vervolgens gesloten met een gezellig bal. ALKMAARSCH KLEEDING- EN DEKKINGCOMITE. Een zeer mooi bewijs van samenwerking is wel het kort geleden tot stand gekomen Alkmaarsch Kleeding- en Dekkingcomité, dat zich ten doel stelt om materieele noo den van de minderbedeelde stadgenooten te lenigen. In dit comité zijn vertegenwoordigd de verschillende diaconieën, het R. K. Par Armbestuur, het Isr. Armbestuur, de Gem Instelling voor Maatsch. Hulpbetoon, de Commissie voor Maatsch. Werk v- d. Inde- pent Order of Odd Fellows, de Ver. van Wijkzusters der Ned. Herv. Kerk. Ook andere instellingen kunnen zich nog aansluiten, mits zij niet zelfstandig inzamelen of magazijn houden. Het comité is beslist neutraal. Voor de goederen moet een geringe prijs worden betaald. Dit bedrag kan óf door den aanvrager zelf óf door een instelling van weldadigheid worden voldaan. Er zit in deze wijze van verstrekken een niet te onderschatten paedagogische waarde. Want men hecht nu eenmaal grooter waarde aan hetgeen men zelf koopt dan aan wat men zoo maar krijgt. Ook is deze wijze van het zich verschaffen van klee ding geen „bedeeling". Bedeeling werkt neerdrukkend. Uit de ontvangen gelden worden eeni- germate de onkosten, verbonden aan op haaldienst, herstelling der goederen enz., bestreden. Daar de nieuw gekochte goederen voor een aanmerkelijk lager bedrag worden beschikbaar gesteld, teert men natuurlijk in.. Vandaar dat financieele hulp dankbaar wordt aanvaard. Het comité is als volgt samengesteld: A. Bergsma, le voorzitter, tevens com missaris van materieel. S. E. Leuw, secretaris-penningmeester. J. W. Bastmeijer, 2e voorzitter. H. G. Preijer, 2e secr.-penningmeester. Mevr. de Vriesde Ruijter, administra trice. Mej. A. Koener, plaatsvervangend ad ministratrice* Er zijn drie B.-commissies gevormd: Controle-commissie (voor het onderzoe ken van klachten): J. W. Bastmeijer, Mevr. HallfDorrepaal, P. Melgers. Beoordeelings-commissie (om na te gaan o.a. aan de hand van rapporten, gevraagd aan den Armenraad, of de aanvrager in aanmerking komt): A. Bergsma, J. W. Bastmeijer, E. v. d. Heuvel, Mr. A. J. M. Leesberg, S. E. Leuw, Mevr. de Vries de Ruijter. Een financiële commissie: A. Bergsma, F. J. Feijen, S. E. Leuw, P. Melgers, H. G. Preijer. Steunt dit comité door uwe goederen er aan af te staan. Het Leger des Heils heeft zich belangeloos bereid verklaard, den op haaldienst voor de extra inzameling te verzorgen. Overigens kan men aan de volgende adressen bericht zenden, wanneer men goederen heeft. Hofdijkstraat 10. telef. 2264. Westerweg 55, telef. 2019. Doelenstraat 30, telef. 3894. Ook geldelijke bijdragen zullen gaarne door den secretaris-penningmeester in ont vangst worden genomen. Laat de mede werking algemeen zijn, dan kan het comité in de eerste week van Maart zijn werk op goeden grondslag beginnen. Het comité verzoekt ons ten slotte den volgenden oproep te willen publiceeren: Morgen (Woensdag 19 Februari) zal de inzamelingsdag van het kleeding- en dek king-comité worden gehouden. Kunt u medehelpen tij het ophalen der kleeding, enz. enz., zorg dan Woensdag morgen om 9 uur of Woensdagmiddag om 2 uur op de Groote Steenenbrug te zijn. Vandaar vertrekken de wagens. Uw hulp wordt zeer gewaardeerd. naar waarnemingen, verricht in den morg«n van Dinsdag 18 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,0 m.M. te Heisin gfors. Laagste barometerstand 729,8 m.M. te Valentia. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 19 Februari: Krachtige, later afnemende zuidoostelijke tot zuidelijke wind; betrokken met kans op regen; later opklarend; iets zachter. Weeroverzicht. Aanvankelijk somber, later op. klaring te verwachten. De hooge druk in het noordoosten nam toe en breidde zich vooral zuidwaarts uit. De depressie in' het wrften heeft zich wel eerst over Frankrijk uitgebreid en daardoor weer zuid-oostelijke winden veroorzaakt, maar daarna heeft zich een krachtige daling naar de Noordzee verplaatst, zoodat vochtige en warmere winden de vorstkans voor de eer ste dagen verdreven. In Scandinavië bleef het overal vriezen, in het noorden iets minder streng, terwijl in Duitschland weer op vrij veel plaatsen vorst optrad. Op de Britsche eilanden valt veel regen, bij krachtige tot stormachtige zuid oostelijke, in Ierland noordelijke winden. Ook west-Frankrijk had veel regen, verder in Frankrijk is de lueht betrokken of neve lig; in Biarritz steeg de temperatuur weer door Föhn-invloed; Duitschland heeft nog zeer veel mist met strenge vorst in Memel, maar in het zuiden temperaturen boven nul graden, tot 2300 M. met Föhn in de Alpen. Na krachtigen zuidenwind met regen is hier te lande eenige opklaring te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.40 uur licht op. Een kunstzinnige jury heeft de beschik king over tal van fraaie prijzen, zoodat al met al dit eerste bal-masqué van de dans- school-Englander een groot succes belooft te worden. Zij, die nog geen kaarten heb ben, moeten zich haasten. JUBILEUM—WILLEM v. d. VEER. Woensdag zal de bekende tooneel- speler Willem van der Veer met een door Jiet de Boerv. Rijk-ensemble op te voe ren tooneelspel „Liefde" van Willem v. d. Poll in ,,'t Gulden Vlies" zijn 25-jarig too- neeljubileum vieren. Waar velen dezen grooten acteur in Alk maar hebben zien spelen en dus commen taar overbodig is, vragen wil vanaf deze plaats de bijzondere aandacht voor dit ju bileum. Willem van der Veer verdient een volle zaal. Aan de Alkmaarders de eer om hier voor zorg te dragen. HET A.S. BAL-MASQUE, Voor het eenige bal-masqué, dat dit jaar met grooten luister in Alkmaar gegeven zal worden, bestaai, naar wij vernemen een groote belangstelling. Zooals bekend gaat dit bal-masqué uit van MANNENKOOR „ORPHEUS". De jaarlijksche feestavond van het be kende mannenkoor „Orpheus" heeft gister avond in ,,'t Gulden Vlies" plaats gehad. De zaal was uitstekend bezet en het strijk je van Melchert Schuurman verzorgde vóór de opening de entré acte-muziek, zoodat er een gezellige sfeer heerschte. De voorzitter, de heer C. Velthuys, heette de aanwezigen van harte wel kom en sprak er zijn spijt over uit, dat da heer v. Beek door ziekte verhinderd was, op dezen feestavond aanwezig te zijn. Immers, „Orpheus" en de heer v. Beek zijn één en het is jammer, aldus spr., dat de heer v. Beek niet getuige kan zijn by de dank woorden, welke thans gesproken worden wegens zijn groote verdiensten voor het mannenkoor „Orpheus". In het lied zoekt en vindt de heer v. Beek het hoogste en het eere-voorzitterschap komt hem in de eerste plaats toe. Namens directeur en leden bood spr. de aanwezige familieleden van den heer v. Beek een fraai boekwerk en een rookstel aan, den wensch uitsprekend, dat een spoe dig herstel hem weer spoedig tot „Orpheus" moge brengen. Mevr. v. Beek ontving voor haar enthou siaste medewerking onder luid applaus een prachtige bloemenmand. Dank werd verder gebracht aan de heeren Aster en de Vries, benevens aan den heer Schuurman, die eenige viool-soli ten gehoore zou brengen en aan den heer Mooy voor de welwillende medewerking aan dezen feestavond. Hierna werd een aanvang gemaakt met een uitgebreid programma, bestaande uit zangliederen van „Orpheus", viool-soli van Melchert Schuurman en het optreden van den humorist Bob Bleyenberg uit Utrecht. Hptl^n'J1StnUUt tA' E!JgllndeJ Jr" zoodat Een Programma, dat bij de aanwezigen zee de leiding m vertrouwde handen is. We zullen niet te veel op de dingen voor- uitloopen, doch mogen thans wel melding maken van het engageeren van een tweetal bands nl. The Rhythm Stormers (o.l.v. Siem Spruit) en The Hot and Sweet Players (o. 1. v. Harold Klaver), die het muzikale gedeelte zullen verzorgen er borg staan voor uitste kende dansmuziek. Verder heeft de teeke naar Lagereis uit Heiloo op zich genomen ir,0Cif ?en 'raa'e versiering in te staan, terwijl zaa^Ho artist'ak aan te kleeden midden- gericht 66,1 ampaSne"bar zal worden in- in den smaak viel, getuige het groote ap plaus. Vooral de humorist Bob Bleyenberg heeft de harten van de toeschouwers voor zich gewonnen en zyn optreden droeg niet wei nig bij tot dezen succesvollen avond. De directeur, de heer N. Hoogerwerf, heef' eveneens een groot aandeel in dit succes c hem komt voor zijn onvermoeid werkt zeker een hulde toe. Een geanimeerd bal onder leiding v' Melchert Schuurman besloot dit luister' feest, dat bij allen in prett'ge herinr zal blyven.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2