faovweiaat 'flieuws STOMPETOREN JUctit&iojkm DE GEBROEDERS „GOCHEM" B. en w. stellen voor het verzoek in te willigen. HEILOO Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. WERVERSHOOF KOEDIJK SCHOORL Kantongerecht te Alkmaar. COMMISSIE VAN TOEZICHT STEDELIJK MUZIEKPARK. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 28: Ter vervulling der vacature van lid der commissie van toezicht op het Stedelijk Mu- ziekpark, ontstaan door het verleend eer vol ontslag aan den heer J. Broeder, bie den wij uwe vergadering onderstaande aan beveling aan, die wij van de genoemde commissie, ingevolge art. 2 der Verorde ning, regelende de samenstelling en den werkkring dier commissie (Gemeenteblad Nr. 1091), hebben ontvangen: 1. Mr. J. P- Bosman, Kennemerstraatweg 11. 2. P. W. Groot, Corfstraat 1. De benoeming geschiedt tot 31 Decem ber 1938. OVERDRACHT RECHTEN GEDEELTE SCHULPVAART. In bijlage no. 15 schrijven B. en W.: Overeenkomstig het raadsbesluit van 22 November 1934, nr. 7, goedgekeurd door Ged. Staten van Noordholland bij besluit van 5 Dec. 1934, nr. 122, zou de gemeente Alkmaar alle rechten, die zij had op net gedeelte van de Schulpvaart, gelegen nabij de Vlooisbrug, onder de gemeente Limmen, kadastraal bekend gemeente Limmen, in sectie A., nr. 689 (ged.), ter grootte van on geveer 220 c.A. aan den Staat der Neder landen afstaan, voor de som van 1 onder de voorwaarden door B. en W. nader met het Rijk overeen te komen. De overeenkomst tot uitvoering van dit raadsbesluit kwam echter wegens wijzi ging in den kadastralen toestand ter plaatse niet tot stand. De hoofdingenieur van den Rijkswater staat alhier zond ons een nieuwe ontwerp overeenkomst ter beoordeel ing toe, welke in beginsel niet afwijkt van de ontwerp-over- eenkomst, opgemaakt ter uitvoering van het Raadsbesluit van 22 November 1934, nr. 7. Onzerzijds bestaat geen bezwaar om eerstbedoelde overeenkomst met het Rijk aan te gaan. B. en W. geven den raad daarom in over weging het desbetreffend besluit vast te stellen. AANKOOP STATIONSGEBOUW EN GROND AAN DEN TIENENWAL. B. en W. schrijven in bijlage No. 27: In verband met de omstandigheid, dat het stationsgebouw aan den Tienenwal sedert de opheffing der tramverbinding Alkmaar Purmerend zijn bestemming verloren heeft, hebben wij ons met de Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg-Maatschappij N.V. in verbinding gesteld om te trachten op den aan de N.V. toebehoorenden grond voor de gemeente de hand te leggen. De Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij N.V. heeft zich bereid ver klaard, aan de gemeente te verkoopen het voormalig stationsgebouw aan den Tienen- wal en het ter plaatse gelegen perceel grond, kadastraal bekend gemeente Alk maar, Sectie B nr. 3870, groot 17 A. 50 c.A., voor den prijs van 9.000,in totaal. Het bezit van dezen grond is voor de gemeente van belang met het oog op een doelmatige bebouwing daarvan, daar deze grond aansluit aan de ter plaatse gelegen aan de geemente toebehoorende terreinen, welke derhalve door dezen aankoop even eens gemakkelijker als bouwgrond te ver kavelen en in exploitatie te brengen zijn. De grond, waarop het voormalig stations gebouw staat. Sectie B nr. 4313, is eigendom van de gemeente. Het ligt in ons voornemen dit gebouw te zijner tijd te sloopen. In overeenstemming met het voor Uwe Vergadering ter inzage gelegd advies van de Commissie van bijstand voor het grond bedrijf geven wij U in overweging tot aankoop van het stationsgebouw en den grond over te gaan. weg van de Heilooërbrug naar Texelsche brug langs de singelgrachten is ontworpen, verdient het geen aanbeveling het daarop uitmondende verkeer te vermeerderen of de daarop uitkomende dwarsstraten te ver- breeden. Daarnaast verliezen adressanten uit het oog, dat voor verbreeding van de Druiven- laan aankoop van een drietal woningen noodig is, hetgeen ongeveer 14.000 kost, terwijl straataanleg nog een bedrag van 3000 zou vorderen. Ook wanneer tegen de verbreeding geen bezwaren zouden be staan, als in het onderhavige geval, zou de v raag gerechtvaardigd zijn, of voor verbree ding van een woonstraat in de tegenwoor dige tijdsomstandigheden een bedrag van 17.000 mag worden uitgegeven. Tenslotte zou inwilliging van den wensch van adres santen een precedent scheppen, daar de be woners van het Westerhofje en van de Popelmanslaan in dat geval terecht zouden kunnen vragen om ook die straten te ver- breeden. Om al de bovengenoemde redenen geven wij u in overweging op het verzoek van de bewoners van de Druivenlaan afwijzend te beschikken. van VERFRAAIING UITENBOSCHSTRAAT, BOOMKAMPSTRAAT EN EIKELEN BERGSTRAAT. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 17: vereeniging voor volkshuisvesting i De „Alkmaar" zou de Uitenboschstraat, de Eike lenbergstraat en de Boomkampstraat, ten behoeve van de huurders van de aan haar toebehoorende in die straten gelegen wo ningen willen verfraaien. De vereeniging heeft ons in verband hiermede verzochi haar tegen een canon van 1 in totaal in erfpacht te geven een strook van het bree- de gedeelte van het trottoir in de Uiten boschstraat, welke zij als voortuin aan haar woningen zou willen toevoegen en eerige stukjes grond in de Eikelenbergstraat en de Boomkampstraat, waarop zij eenig plant' soen zou willen aanleggen. Het streven van de vereeniging om de straten, waarin haar woningen gelegen zijn, e verfraaien verdient o. i. alle waardee- ring. VERTROKKEN PERSONEN. A. H. Hart, HAZEA, dienstbode, Kennemerpark 24, naar Heemstede. F. Muller, E.L., winkelchef, en echtg., van Laat 154, naar Leiden. A. M. van den Enden, R.K., dienstbode, van Kennemerstr. weg 55, naar Castricum. G. E. Molenaar, N.H., winkeljuffrouw, van Hekelstraat 3* naar Schagen. W. J. J. Imming, R.K., kappersbediende, van Spoorstraat 40, naar Lisse. D. A. Wittop Koning, geen, z.b„ van Egmonderstr. 14, naar Amsterdam. G. Eenhuizen, geen. rijksambtenaar b/d re gistratie, en gezin, van Lyceumstraat 27, naar Hilversum. C. Schot, N.H., motor schipper, en gezin, van Ingelandstraat 7, naar Haarlem. J. P. Putter, R.K., bakker (h.), van Zeglis 7, naar Haarlem. A. Kroon, N.H., drogist, en gezin, van Station straat 82, naar Heiloo. T. Laan, N.H.. huishoudster, van Stationstraat 82, naar Heiloo. J. Metselaar, R.K., tuinders knecht, van Heilooërdijk 10, naar Limmen. J. A. de Leng, N.H., kappersbediende van Stuartstraat 59, naar Amsterdam. C. M. Schagen, R.K., dienstbode, van Oudor- perdijkje 12, naar Bergen (N.H.) A. P. FisserMooij, R.K., echtgencote van Fi\i ï- circus Johannes Wilhelmus Fisser, van Koorstraat 24, naar Leiden. P. Renses, N.H., huisknecht, van v. Leeuwenhoekstraat 28, naar Heerhugowaard. T. Rab, N.H dienstbode, van Nieuwpoortslaan 148, naar Amsterdam. INGEKOMEN PERSONEN C. C. FrederiksSchouten, r.k., z.b., Oudegracht 154a, van Bergen N.-H. J Groet, N.H., z.b. en echtg. Kruisl. 14 v. Anna Paulowna. P. J. Hoorn, geen, sigaren maker, P. L. Takstraat 8 van Roosendaal. H. van der Wal, G.G., boerenknecht, Hoeverweg 15 van Schoorl. C. Rood, r.k., bakker, en echtg., Overdiestr. 73 v. Bovenk, H. A. Wolf, r.k., kleermaker, Spoorstraat 19 van Druten. J. Eggink, r.k., kleerma ker, en gez. Spoorstraat 19 man Druten. H. Bottinga, geen, verzekeringsinspecteur, Oudegracht 219a van 's Gravenhage. J. Groenewegen, N.H., huishoudster, Touis- saintstraat 8 van Weesp. A. Keppel, geen, hulp in de huish., Verdronkenoord 23 van Anna Paulowna. J. Wiggermans, N.H., los arbeider en gez. Wildemanstr. 22 v. Baarn. W. Winter, r.k., onderwijzer, Oudegracht 128 van Texel. P. Tuinbeek, N.H., winkelch. en gez.,Laat 154 v.Harlingen Th. D. IJpelaan, r.k., zonder beroep, Geestersingel 59 van Zaandam. C. F. SietsmaNientimp, geen, zonder beroep, Corf straat 33 van Voorburg. B. Wilke, r.k., schoenmaker, Achterstraat 60 van Til burg. G. Piers, geen, dienstbode, Emma- straat 41 van Heerhugowaard. C. van der Meulen, g.k., dienstbode, Oudegracht 227 van Haskerland. J. Wokke, r.k. zon der beroep, Schermerweg 16 van Heiloo. A. G. de Waard, N.H., dienstbode, Lange straat 83 van Zijpe. C. Deutekom-Schaak N.H., z.b., Kruislaan 14 van Hensbroek. J. J. Koster, H.A., werktuigbouwkundige, Paternosterstraat 5a van Wieringen. G. Blokker, N.H., dienstbode, Kennemerstraat weg 187 van Zuidscharwoude. J. Ma- rees, assistente i. d. huish., Kennemer straatweg 95, van Zijpe. J. C. van Gij- zen, r.k., reiziger en gezin Prins Hendrikstr, 32 v. Heiloo. C. J. Caopoolse, N.H., win kelbediende, Koorstraat 5 van Oude Nie— dorp. C. Vendel, r.k., huishoudster, Wes- terweg 23 van Avenhorn. Balmasqué. De maskeerade Zondagavond gevierd in caé Renses, is een evenement in onze dorps geschiedenis geworden. De gymnastiekver. „Voorwaarts" heeft een deelname als bij de zen keer nog nimmer kunnen boeken. Men zag pakjes zoo orginieel, groepen in velerlei soort, zoodat de jury voor een moeilijken taak werd gesteld. Onder leiding van heeren W. Kreb, F. Briefjes, J. Jol en B. Min. Dames: le pr. danseresje M. Bolde wijn, 2e pr. G. Heep sneeuwkoningin, 3e pr. omderne pierrot M. Koning, 4e pr. gelaarsde kat M. Honing. Heeren: le pr. Richard Wagner K. de Boer, 2e pr. tuinblad A. Imming, 3e pr. vogelver schrikker D. Hop, 4e pr. vogelverschrikker H. Heringa. Origineele costuums Trijn en Gerbrand met de slee op het ijs de heeren J. Schuu ring en C. Hartog, 2e pr. Mina de werkster M. Koning, 3e pr. Het Nieuwsblad G. Vader. Troostprijs Roodkapje Wiesje Verweel. Na het dé-masqué bleef men nog lang in groote vroolijkheid bijeen. Bijzondere ver melding verdienen nog verschillende mede- Werkers voor hun aardig gebarenspel, waarmede het gezelschap van Jacob Hamel de kroon spande. Een jubileum. Zondagavond jubileerde de afd. Heiloo van den Bond voor Staatspensionneering. Hij bestond 25 jaar De Rustende Jager was Zondagavond vol toen de heer T. Kostelijk, voorzitter der afd., het openingswoord sprak. Toen een 30-tal jaren geleden de bond werd opgericht, had men niet kunnen vermoeden, dat het staats pensioen zoo lang op zich zou laten wach ten. Maar hoe het ook zij, wij zullen niet versagen en zullen strijden voor de belan gen van hen die oud en arm zijn. Daarna was het woord aan de A.T.V. „Falkland" die „Mijnheer de Senator", blij spel in drie bedrijven van Schöntal en Ga- delburg voor het voetlicht bracht. Rossen- backer, de regisseur haalt uit elk stuk wat er in zit en daarin is hij ook ditmaal volko men geslaagd. Er werd gaaf spel gegeven, mimiek, voor dracht en grime, alles was in orde. De dé cors en tooneelaankleeding waren in elk opzicht te roemen. In de pauze sprak de heer Bruin, hoofdbestuurder, van Alkmaar, een woord van waardeering voor het be stuur en voor de oud-bestuursleden Veld kamp, Wilbrink en Oostwouder, die jaren lang hun beste krachten voor den bond ga ven. Het Federatiebestuur zond een keurige bloemenhulde. Het was een geslaagde avond. zaak de rake zetten, de goede zang en de komische uitbeelding, weuken het moeten doen al is deze revue dan werkelijk toch een vlot geschreven stuk werk. Het werken van het duo Wi-Jo is zeer meegevallen. Alles liep van een leien dak je wat voor een non-stop-revue een eerste vereischte is. Hun Westfriesche creatie's hebben de uitvoerenden onder den deu duim en de aankleeding van personen en tooneel mag gezien worden. Mej. ter Burg begeleide de leidjes uit stekend op de piano. We gelooven wel dat al met al de toekomst en goeden naam van het duo verzekerd is. Uitspraken zitting 11 Februari. Auke S., bakkersknecht te Enkhuizen, diefstal van rijwielen, 3 maanden voorw. met 3 proefjaren. Ts. H., zwervend, rijwieldiefstal, eisch 10 mnd.; 6 mnd. voorw. met 3 proef jaren en plaatsing in een jeugdkolonie. Petr. Joh. B., Corn. B. en Joh. B. te Hoog- karspel, overtreding siercentrale, hooger be roep kantongerecht Hoorn; uitspraak aan gehouden; onderzoek geschorst tot 17 Maart. Pieter B., melkrijder te Hoogwoud, over treding motor- en rijwielwet, eisch 60, uitspraak f 30 of 30 dagen. 6. Jan S. en Joh. v. L., diefstal te Zijpe. Vrijgesproken conform den eisch. 7. Anthony Marie Hendr. S. te Groningen, hooger beroep overtreding motor- en rij wielwet, vonnis kantongerecht Hoorn be vestigd, behalve, conform den eisch, ontzeg ging van rijbevoegdheid voor 3 maanden. Een tweetal arbeiders uit deze gemeen te, die verdacht worden zich den laatsten tijd aan meerdere diefstallen te hebben schuldig gemaakt zijn door de politie ge arresteerd. Schoolvo. oond Vrijdagavond werd door de vereeniging Het Schoolverbond haar jaarvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K de Weerd onder leiding van den hoofd der school, den heer C. Stuffers. Er kunnen een twaalftal kinderen de school verlaten, maar het is nog niet zeker dat zij dat zullen doen. Wij het uitreiken der getuigschriften zullen de ouders weer toegang hebben en zal er weer voor gezellige afwisseling zorg gedragen worden. De rekening van den penningmeester gaf aan als ontvangst 310.90, uitgaaf 270,59, saldo 40,31. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat in de plaats van de aftredende leden., de hee ren A. J. Schipper en Jb. Steijn niet her kiesbaar, gekozen werden de heeren P. J. Lammerschaag en L. Visser. Breedvoerige debatten liepen over de te houden schoolfeesten, doch hoewel de kas van den penningmeester klein is, zal men trachten zoo goed mogelijk die feesten te houden. Schoorls fanfarecorps. *De zaal van den heer Timmerman was Zondagacond flink bezet toen Schoorl's fanfarecorps „de Vriendschap" er hare uitvoering gaf. Deze keer was een groot gedeelte van het programma bezet door Nico Slinters tweepersoons revue: „Wat doet het er toe" ten tooneele gebracht door het be kende duo Wi-Jo uit Schoorldam. Als altijd kon ook nu de muziek ons be koren. Ook na de pauze werden eenige nummers gegeven welken allen voldoende bewezen dat het korps, onder de goede leiding van den heer Anderson, vorderin gen maakt. Het moet voor deze vereeni ging wel een voldoening zijn dat ze steeds sterker de aandacht van het publiek gaat trekken. Ze heeft hier volkomen recht op. Van de revue valt als van elke revue niet veel na te vertellen. Het zijn in hoofd- Zitting van Vrijdag 14 Februari '36. Een gelegenheidsstrooper. De 21-jarige W. H., losarbeider van be roep, die de vorige week al terecht had ge staan, had vanwege het loopen op verboden grond, oftewel stroopen, met zijn verweer het succes, dat zijn zaak heden weer werd behandeld om de verbalisanten B. de Win ter en J. Zonneveld te hooren, maar daar de getuigen vrij pertinent in hun verklarim gen waren, werd hij nu veroordeeld tot 12 boete of 12 dagen gratis logies. De kanton rechter wilde nog eens goed over de zaak nadenken en zal volgende week schriftelijk vonnis wijzen. Steel geen boerenkool De 28-jarige Nico V., arbeider te Zijpe, had eenige struiken boerenkool van zijn dorpsgenoot G. D. gestolen, die aangifte deed met het schadelijk gevolg voor ver dachte, dat hij heden 12 boete of 10 dagen tegen zich hoorde eischen. De kantonrech ter maakte er 8 of 6 dagen van, tevens be klaagde den raad gevende zulks niet meer te doen, wat dan ook prompt werd beloofd Automobilisten let op! Cornelis v. S., koopman te Velsen, stond oor 3 overtredingen terecht. Op 30 October was hij met z'n auto onderweg en werd aan de Noordervaart aangehouden door den altijd overigen rijks veld wacht en kon toen gen nummerbewijs toonen. Voorts kwam tevens aan het licht, dat; de remmen lang r.iet in orde waren en was er geen spiegel aan den wagen bevestigd. De ambtenaar van het O.M. vond het nogal ernstig en vorderde 2 of 2 dagen voor het nummer bewijs; 5 of 5 dagen voor de vergeten spie gel en 15 of 10 dagen voor de remmen. Verd. vroeg beleefd om clementie, waarna de kantonrechter 1 of 1 d. plus 2 of 2 d. plus 10 of 8 d. oplegde. Had hij het maar geweten. De 30-jarige grondwerker Pieter K. te Alkmaar was door den agent van politie Florijn gesnord, omdat hij geen reflector op z'n rijwiel had, althans niet op de goede plaats. Daar verdachte echter in de tekort koming direct had voorzien, werd hem deze nalatigheid niet zoo zwaar aangerekend en kwam er dan ook met 1 boete of 1 d. trommen heel goedkoop af. Voor een vreemdeling is uitkijken noodzakelijk. De 21-jarige kapper J. S., sinds korten tijd hier ter stede, was het Fnidsen ingereden met zijn rijwiel. Dit ernstige feit gebeurde den 2en Januari '36 's avonds elf uur. Heden terecht staande beriep de kapper zich er op, dat hij niet wist, dat dit niet mocht en dat hij het bord niet had gezien. De ambtenaar vroeg 4 boete of 4 d. Uit spraak 2 of 1 d. Een leep schoenmakertje. Gerrit S., van beroep schoenmaker en wonende in Broek op Langendijk, was op Februari te Egmond aan Zee geverbali seerd, omdat hij met schoenzolen liep te venten. Hij verweerde zoch, door te zeggen, dat hy de schoenen maakte na eerst de zolen te hebben geleverd. De vlieger ging echter niet op, temeer daar bleek, dat ver dachte al meer voor het verboden venten terecht had gestaan. Eisch 3 of 3 dagen hechtenis. Uitspraak 1 of 1 d. Waar zijn toch de rijwielpaden voor? Op 6 Februari was een 29-jarige groen- tenhandelaar te Alkmaar bepaald in de war, want hij peddelde genoegelijk op de Kennemerstraatweg netjes op de autobaan. Hij mocht van geluk spreken, dat hij er nog zoo goedkoop af kwam; nml. 3,50 boete of 2 dagen. Fietsen onmogelijk gemaakt. Jacobus O., loopknecht te Alkmaar, had op 8 Februari zijn fiets tegen het trottoir in de Langestraat gezet en werd hiervoor geverbaliseerd. Verdachte wist niet, waar hij dan naar toe moest, want op het trottoir mag die ook niet staan en 'n standaard zou ook niet baten, want wanneer hij z'n fiets zou parkeeren, kwah hij ook in overtreding door het verkeer in gevaar te brengen. De heeren van de rechtbank zaten met het ge val ook en konden niets anders doen dan verdachte wel schuldig te verklaren, doch geen straf op te legen. De kantonrechter zei echter ook nog, dat dit geen vrijbrief was voor wielrijders om nu hun fietsen maar neer te knikkeren. Op verboden grond geloopen. Vervolgens presenteerden zich de beide bejaarde arbeiders te Oudkarspel Corn. BI. en J. B., die als samen keuvelend op 'n stuk verboden grond te Nrd-Scharwoude terecht waren gekomen. De ambtenaar, die de beide heeren niet voor stroopers aanzag, temeer daar op die plaatsen geen konijnen zijn, vroeg 3 of 3 d. De kantonrechter vond voor elk der ver dachte 1 boete of 1 4. wel genoeg, zoodat de oudjes getroost en niet ontevreden weer druk keuvelend inrukten. Je moet het maar durven. De 19-jarige bloemenventer Gerard P. te Limmen had zich op z'n rijwiel bevonden in de Langenstraat zonder bel. Eisch 4 of 4 dagen. Uitspraak 1 of 1 dag. Al weer de remmen. Corn. K., chauffeur te Heiloo, was op 8 Februari aangehouden met zijn motorrijtuig en bij gehouden remproef bleek, dat z'n wagen wel 27 meter doortufte. Wij kregen wel een technische uitleg van een vuiltje wat terecht was gekomen in de olieleiding, maar zoo mooi kon Cornelis niet praten dat de ambtenaar hem geloofde en vroeg dan ook 10 of 10 dagen. De kantonrechter maakte er echter 5 of 3 dagen van. Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 14 Februari 1936. Overtredingen van de motor en rijwielwet: J. S. te West-Graftdijk, C. B. te Amsterdam, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. K. te Barsingerhorn, P. H. K. v. d. W. te Schagen, C. J. P. te Am sterdam, J. V. H. te Wijde-Wormer, P. J. K. te Akersloot, A. M. A. te Bergen, J. R. te Alkmaar, J. H. te Limmen, G. de J. te Alk maar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. K. te Heiloo, P. Tj. P. te Alkmaar, J. C. L. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Th. M. v. A. te Den Helder, B. D. te Broek op Langendijk, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. v. d. S. te Purmerend, G. S. te Oudorp, A. Z. te Amsterdam, C. M. te Limmen, ieder 6 boete of 6 dagen hech tenis. E. S. te Zijpe, 4 boete of 2 dagen hechtenis. C. W. R. te Egmond-Binnen, 4 en 3 boete of 4 en 3 dagen hechtenis. D. Z. te Sint Pancras, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. A. Z. te Amsterdam, P. C. te Castricum, ieder 10 boete of 8 dagen hechtenis. C. D. P. te Breezand, 12 boete of 8 dagen hechtenis. D. K. te Barsingerhorn, 3 -f 8 2 boete of 2 -|- 6 -f- 1 dag hech tenis. Overtredingen van de politie verordeningen: H. J. V. te Amster dam, C. E. te Zutph^n, J. B. D. te 's-Graven- hage, Sj. B. te Franeker, Th. S. te Rotter dam, P. J. V. te Kolhorn, A. J. de R. te 's- Gravenhage, A. S. te Beverwijk, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. G. S. te Hoorn, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 453 van het wetboek van strafrecht (open bare dronkenschap): C. E. te Zutphen, N. B. te Berkhout, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. L. F. S. te Sint Pancras, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de vissche- r ij w e t: J. E. M. te Bergen, W. S. te Am sterdam, B. V. te Amsterdam, J. W. te Am sterdam, F. H. B. te Amsterdam, M. J. te Amsterdam, J. F. v. K. te Amsterdam, J. B. te Amsterdam, H. T. te' Amsterdam, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de arbeids wet: J. B. te Noord-Scharwoude, 2 x 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis. Jan ADRES BEWONERS DRUIVENLAAN. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 16: iNaar aanleiding van het in uw vergade- om advies gestddT'ad^es' van °de%ewonw,s Zwart deden de muzikanten hun ^cht en danste men m de zaal, die bijna te klein was, om alles tot zijn recht te doen komen. Prijswinnaars waren: Paren dames: le pr. bruid en bruidegom, de dames Tr. Weder en A. Kloosterboer; 2e pr. St. Nicolaas en Piet de dames M. Schuuring en S. Nieuw- land, 3e pr. fantasiematrozen de dames Beets, 4e pr. de dag en de nacht de Kluft. Paren heeren: le pr. duivels H. Kooyer en Stipriaan; 2e pr. Tyroler paar N. Bruyn en A. Slooten, 3e pr. koolboertjes Afke Heep en Geer Woerdeman, 4e pr. zusters uit het besjeshuis Klaas Verweel en Cor Ens. Groepen: 1ste pr. Kippen en Haan, dames C Noorman, A. Kooij, M. Weder, J. Kaay, R Kooy en J. Kooy; 2e pr. Het kinderkoor van Jacob Hamel, de heer L. Schuuring en de dames Brouwe., Vlaming, Verweel, dames van de Druivenalan, houdende verzoek om deze straat te verbreeden, berichten wij u het volgende: Inderdaad is, zooals adressanten opmer- °n, een rooilijn voor de Druivenlaan vast gesteld bjj Raadsbesluit van 28 Mei 1931. Een rooilijn in dit geval de voorgevel- rooilijn is volgens de Woningwet een hjn, die bij het bouwen, het geheel vernieu wen of veranderen, of het uitbreiden aan de wegzijde niet mag worden overschreden. Geenszins schept dus een rooilijn, zooals adressanten schijnen te meenen, voor het gemeentebestuur de verplichting om de straat, waarvoor de rooilijn is vastgesteld te verbreeden of aan te leggen met inacht neming van de desbetreffende voorgevel rooilijnen. Toegegeven moet worden, dat het door adressanten bedoelde gedeelte van de Drui- Schuuring, ra g, venlaan zeer smal is, n.1. pl.m. 2 M. Ver- Verweel, Kooy, Wit en Vader; 3e pr. boer breeding zou voor adressanten wellicht van I met koe, de heeren C. van Leyen, S. Biak belang zijn, maar nu de nieuwe verkeers- en H. Brouwer, 4e pr. straatmuzikanten de 131. Toen het gat diep genoeg was, zette de wegwerker het lawaaimaken voort en Pummels begon zich door de opening te werken. Bert stond nog steeds krom van pleizier. Hij vond zichzelf buitengewoon geslepen. 132. Maar zijn pleizier was gauw bekoeld, toen hij op eens een stevige hand van Pummels in zijn kraag voelde en de andere hand zijn zitvlak bewerkte. Pummels schoof de grendel van de deur en toen zag Bert tot zijn schrik ook den wegwerker te voorschijn komen. „Zie zoo", zei Pummels, „we zullen je leeren konijnen stelen en oude menschen voor den gek houden. We zullen je netjes bij den veldwachter brengen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7