Dr. FREDERIKSE, Vereenigde Brandstoffenhandel N.V. Polo-Wedstrijden in de Overdekte WERKSTER Dames- en Heerenkapper. Gevraagd net MEISJE, DE FELSTE KOUDE DONDERDAG 20 FEBRUARI andijk Net Meisje donderdag geen spreekuur. een JUFFROUW 's avonds half nfcgen. Entrée f 0.25. ALKMAAR. GEVRAAGD VOOR VRIJDAGS. net Burgerwoonhuis is niet bestand tegen onze prima Belgische en Wales anthraciet soorten. Overtuigt I) hiervan en laat ons Uw volgende bestelling uitvoeren. TELEF. 4141 - 4142. KONINGSTRAAT 6. Brechcokes en industrie IV voor Centrale verwarming. Weee&edcAt aar waarnemingen, verricht in den morgen n van Woensdag 19 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,7 m.M. te Happaranda- Laagste barometerstand 731,8 m.M. te Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 20 Februari: Zwakke tot matige, zuidoostelijke tot zuid westelijke wind; betrokken tot zwaar of half bewolkt; waarschijnlijk eenige regen; jater iets kouder. Weeroverzicht. Aanvankelijk regenbuien; later kouder. Het hooge drukgebied over Finland en Scandinavië nam verder in beteekenis toe. Het breidde zich ook zuidwaarts uit. De vorst werd in het hooge drukgebied iets minder streng wat aanleiding is om tot vrij groote stabiliteit van den hoogen druk- toestand te besluiten. Verder blijft de de pressie, waarvan de kern wat noordwaarts trok, zoodat deze thans over Schotland ligt, den weerstoestand in west-Europa be- heerschen. Over de Britsche eilanden blijft het regenachtig; ook over west-Frankrijk en de Duitsche Rijnvlakte regende het heden morgen; in midden- en zuid-Duitschland en het midden van ons land was het hedenmor gen mistig, in het overige gebied werd be trokken tot zwaar bewolkte lucht aange troffen. Over IJsland, de Britsche eilanden en Frankrijk werd het kouder. De bovenge noemde depressie vertoont een secundaire Golf van Biscaye, welke zich ook nog zuid- westwaarts naar de Azoren uitbuigt. Hoogst waarschijnlijk zal deze secundaire hier te lande nog eenigen regen brengen, ook is eenige afkoeling te verwachten. Voor de verdere ontwikkeling van den weerstoe- ten onzent zal hoogstwaarschijnlijk ook de hooge druk in Scandinavië van belang blij ven, welke ten onzent na aanvankelijke rui ming den wind weer zal doen krimpen en ook 's nachts afkoeling zal geven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.42 uur licht op. Waarnemend notaris. De heer W. Spaander, candidaat-notaris te Schoorl, is benoemd tot waarnemend no taris alhier. Nieuwe hulpprediker. Zondag heeft in het geheel bezette ge bouw van de Ned. herv. Evangelisatie de candidaat W. C. van Unnink van Haarlem, hulpprediker te Enkhuizen, zijn intrede als zoodanig te Andijk gepreekt. fuchtmact GEEN MECANICIENS OP HET EUROPEESCH TRAJECT DER INDIE-ROUTE. Piloot van Dijk ziet er een gevaar voor de veiligheid in. De K.L.M.-piloot Evert van Dijk, die over een opmerkelijke vrijmoedigheid beschikt, wanneer het er om gaat zijn meening te zeggen over de bedrijfsvoering der K.L.M., heeft zich laten interviewen door het Indi sche blad „Het Nieuws van den Dag". In dit vraaggesprek kwam ook de kwestie aan de orde van het vliegen zonder meca- niciën op het Europeesche gedeelte van de Indië-route, welke maatregel bij de leiding der K.L.M. in overweging is. Het gesprek ontwikkelde zich als volgt: „Hoe denkt u over den maatregel, waarbij in de naaste toekomst het traject Amster damCaïro zonder boordwerktuigkundige zal worden bevlogen?" Evert van Dijk verklaarde persoonlijk daar ten zeerste tegen te zijn en achtte dezen maatregel niet juist. „Aan boord van een schip laat je ook geen machinist aan den wal staan en aan boord van een vlieg tuig is een werktuigkundige absoluut onmis baar. Maar het is een daad van de directie, die zelf daarvoor de verantwoording moet dra- Ken. In de tóekomst zal moeten blijken, wie Eelijk heeft". Zoo kwam het gesprek op personeelskwes ties, ten aanzien waarvan Evert van Dijk op merkte, dat het één der meest urgente vraagstukken is, welke men te laat onder de oogen gezien heeft.' De K.L.M. heeft mo menteel een minimum aantal vliegers in dienst. De tijd gaat snel en de expansie van de luchtvaart heeft niet gedachte afmetingen aangenomen. En er gaan zeker vijf jaar mee gemoeid, voordat een verkeersvlieger in opleiding voldoende ervaring heeft verwor ven met de moderne vliegtuigen en hun in gewikkelde instrumentenstelsels. „Wanneer je als tweede piloot lui van de Zeevaartschool-opleiding mee krijgt en er bovendien geen mécanicien aan boord is, kom je heelemaal niet meer van den bok af". Adspirant-vliegers worden tegenwoordig zeer streng geselecteerd. Geschiedde de keu ring vroeger alleen door den militairen arts, dr. Brouwer, tegenwoordig worden de can- didaten tevens onderzocht door den beken den Leidschen psychiater dr. van Lennep. Het menschentype, dat de luchtvaart noodig heeft, kan niet gebaseerd worden op de zee vaart. De kalme gemoedelijkheid, welke men den zeeman gaarne toeschrijft, is by de luchtvaart niet op zijn plaats. Daar zijn 'n zekere mate van agressiviteit en een uitste kende psysieke gesteldheid nummer één. En het wordt eerder moeilijker dan ge- makkelijer. Fouten die by de personeels- kéuze voorkomen, zooals de 24-jarige jongè- man, die na één maand actieven dienst, rust werd voorgeschreven, dienen verme den te worden. Het Oceaanverkeer. Ook over het verkeer over den Noord- Atlantischen Oceaan deed de heer van Dijk een duit in het zakje. „Hebt u geen plannen, vroeg de journa list, om nogmaals een Oceaan-vlucht te maken, nu een geregelde dienst over den Atlantic niet meer veraf schijnt te zijn?" „Ja, dergelijke vluchten doe je graak voor een tweeden keer, maar den moeten er spe ciale belangen aan verbonden zyn. Wanneer het alleen om avontuur begonnen is, zie ik er de noodzaak niet van in. Mijn vriend I'ingsford Smith is daarvan helaas het slachtoffer geworden Hoewel dergelijke vluchten ten allen tijde verantwoord zijn, omdat ze altijd hun waarde hebben". Ten aanzien van de verwezenlijking eener luchtverbinding via de Noordroute van den Atlantischen Oceaan is gezagvoerder van Dijk uiterst sceptisch bestemd. „Dat wil ik eerst nog zien. Dat houd ik voorloopig nog voor onmogelijk". De heer van Dijk blijkt in dit opzicht recht tegenover de inzichten van den direc teur der K.L.M. te staan. In diens rede voor het Kon. Inst. van Ingenieurs werd een ge heel ander geluid vernomen. £aud- en Jmm&ouw MERKEN-KOSTEN. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland bréngt onder de aandacht van belanghebbenden, dat volgens de be schikking nr. 3374 d.d. 17 Februari 1936 van den minister van landbouw en vissche- ry de kosten verbonden voor het aan brengen van tatoueermerken en blikmer- ken aan biggen van 30 ct. tot 25 ct. ver laagd zijn. STEUNMAATREGELEN VOOR AKKERBOUWGEWASSEN. Als samenvatting van de reeds ten aan zien van verschillende producten gedane mededeelingen deed men ons van bevoeg de zijde het hierna volgende overzicht van de steunmaatregelen voor de akkerbouw gewassen oogst 1936 toekomen. Evenals in voorgaande jaren zal ten hoogste 1/3 gedeelte van het bouwland met tarwe mogen worden beteeld. Ais tegemoetkoming aan de kleine be drijven is hierop wederom een uitzonde ring toegestaan; op bedrijven met minder dan 1 y, H.A. bouwland mag steeds V, H.A. met tarwe worden beteeld. Met inachtneming van den richtprijs van 9 per 100 K.G. zal de prijs der door de landbouwers bij de Gewestelijke Tar- we-Organisaties ingeleverde tarwe op de zelfde grondslagen als tot dusver het ge val is geweest worden berekend. De teelt van andere granen en van peulvruchten is niet aan beperkingen on derworpen. De bestaande maatregelen voor rogge, gerst en veldboonen, welke ten doel heb ben aan telers voor rogge en gerst een prijs van 7 k 8 per 100 K.G. en voor veldboonen van 8 k 9 per 100 K.G. te waarborgen; blijven gehandhaafd. De richtprijzen voor peulvruchten vervallen met uitzondering van die voor groente- en kroonerwten, schokkers en bruine boonen, zoodat de telers voor groene- en kroon erwten rekening kunnen houden met een prijs van ca. 9 per 100 K.G. en voor schokkers en bruine boonen van ca. 10.50 per 100 K.G. Voor gele erwten zal geen steunregeling weer worden getroffen. Voor de opbrengst van ten hoogste 3200 H.A. koolzaad is een steunregeling ont worpen met het doel een prijs van ca. 12 per 100 K.G. te bereiken. Met het oog daarop 4al al naar gelang de verkoopprijs een toeslag worden gegeven, varieerende van een bedrag overeenkomende met 125 per H.A. by een verkoopprijs van 6.50 per 100 K.G. of lager, tot nihil bij een verkoopprijs van 12.25 per 100 K.G. of hooger. Ten aanzien van spinazie- en radijszaad kan worden opgemerkt, dat een wijziging van de reeds gepubliceerde regeling in overweging is die geen materieele wijzi gingen voor de betrokkenen medebrengt. Over eenigen tijd zullen hieromtrent na dere mededeelingen worden gedaan. Voor late consumptieaardappelen is wederom een areaal van 100.000 H.A. toe gestaan, terwijl de teeltheffing op 30 per H.A. blijft vastgesteld. Als tegemoetko ming aan de kleine bedrijven is besloten, dat by een uitpoot van niet meer dan 50 are voor 10 are geen teeltheffing behoeft te worden betaald als het den verbouw op klei- en voor 20 are als het den verbouw op anderen dan kleingrond betreft. Voor niet op de consumptiemarkt te plaatsen late aardappelen zal wederom denaturatie mogelijk zijn. Aangaande de hoogte der denaturatievergoedingen zullen t. z. t. nadere mededeelingen worden ge daan. De uitpoot van fabrieksaardappelen wordt evenals het.vorig jaar geregeld naar den normalen uitpoot per bedrijf, met dien verstande, dat het totaal areaal niet groo- ter-mag zijn dan 20.000 H.A., als gevolg waarvan gemidd. 42 van den normalen uitpoot wordt toegewezen. Als gedeelte lijke compensatie voor de sterke inkrim ping van het areaal zal aan iederen teler, die een uitpootvergunning voor fabrieks aardappelen ontvangt, garantie toegewe zen kunnen worden voldoende voor den verbouw van een oppervlakte suikerbie ten, welke ongeveer, overeenkomt met 1/10 gedeelte van de toegewezen oppervlakte fabrieksaardappelen. De verdeeling van de beschikbare sui kerbietengarantie zal geschieden aan de hand van het vorig jaar toegewezen hoe veelheden, met dien verstande, dat de telers' als regel tenniinst 90 van hunne toewijzing in 1935 ontvangen; van de resteerende 10 wordt 5 overgebracht naar de Veenkoloniën, terwijl de rest ter beschikking van de Landbouw-Crisis- Organisaties wordt gesteld, teneinde daar mede zooveel mogelijk kleine onbillijk heden en verschillen te kunnen wegnemen. De garantieprijs voor bieten, geleverd op de gebruikelijke Condities aan groot- scheepsvaarwater en van gemiddeld sui kergehalte zal wederom 10 per 1000 K.G. netto bedragen. Aangaande de teelt van cichoreiworte len kan worden Medegedeeld, dat de tot dusver gevolgde regeling in zooverre wordt gewijzigd, dat door de Nederland- sche Akkerbouw-Centrale toewijzingen zullen geschieden overeenkomstig de ga- rantietoewyzing voor suikerbieten, met dien verstande, dat ten hoogste 12.240.000 K.G. cichoreiwortelen in de steunregeling kunnen worden opgenomen. De voor 1935 getroffen steunregeling voor vlas zal voor 1936 eveneens eenige wijziging ondergaan, in dier voege, dat de vlasuitzaai door het afgeven van teeltver gunningen wordt beperkt tot 15.000 H.A. De teeltpremie zal afhangen van de prijzen van gerepeld vlas en wel zoo, dat by een gemiddelden prijs van gerepeld vlas van 5cent per K.G. of lager een steun overeenkomende met een bedrag van 100 per H.A. zal worden uitgekeerd; bij een gemiddelden prijs van 8 cent per K.G. of hooger zal geen steun worden gegeven, terwijl bij een gemiddelden prijs, liggende tussrhen deze grenzen het steunbedrag naar evenredigheid zal worden vastge steld. De bewerkingspremie blijft onveranderd. Evenals voor het gewas van den vori- gen oogst het geval is geweest zal voor het snijden, zuiveren en schoonmaken van bladrietvelden ten steun van 12.50 per H.A. worden verleend. De velden moeten regelmatig onderhouden zijn, terwijl hout opslag tot en met een ouderdom van 4 jaar r.'oet zijn verwij .terd. De overname door de Nederlandsche Akkerbouw-Centrale van 40 van de productie matriet en 25 der productie eerste soort dekriet zal op dezelfde voor waarden en tegen dezelfde prijzen als voor den vorigen oogst het geval is geweest, mogelijk zijn. Voor 4-jarige grienden (gewas 1935) wordt eenzelfde steun gegeven als voor het gewas 1934 is uitgekeerd, terwijl de voor waarden om voor steunverleening in aan merking te kunnen komen in zooverre zijn gewijzigd, dat de minimum-opbrengt voor de laagste klasse 550 bos moet be dragen als de grienden niet, en 600 bos als zij wel voor omzetting in andere cul tures geschiktzjjn. J(unst £H Wetenschap ALKMAARSCH SYMPHONIE-ORKEST. En voor het orkest èn voor Kohier, den dirigent, is het gisteravond een goede avond geweest toen men in 't Gulden Vlies voor een flink bezette zaal een uitvoering gaf. Het was het vijfde donateursconcert dat aanving met de uit zeven nummers bestaande Suite in b. kleine terts van J. S. Bach, voor strijk orkest met fluitsolo. Hier en daar een onef- fenheidje niet medegerekend, kwam men dadelijk al goed voor den dag. De bij som mige nummers aangebrachte fluitsolo, door den heer J. J. Hillen gespeeld, deed hooren met hoe weinig middelen, mits ze maar met kennis van zaken zijn aangebracht, men een mooi klinkend ensemble kan verkrijgen. Het was misschien in 't voordeel van den fluitist geweest wanneer zyn plaats meer vóór op het podium was geweest, het strijkorkest over- heerschte de solo nogal eens. Echter komt er nog iets bij, wat men by de volgende nummers voor het volledig ensemble ook op merkte. Do hobo o.m. klonk ook zwak, de vleugel die Couvée bespeelde ('t lag niet aan het instrument) eveneens en dat schrijf ik toe aan het aan alle kanten met gordijnen behangen podium. Men neme later eens de proef met die afsluiting niet toe te passen. De vertolking van Schubert's Onvoltooide Symphonie en daarvan het eerste deel kan men tot het best geslaagde van den avond rekenen; het 2e deel had niet overal goed geslaagde momenten, onzuiverheid was nog al eens een beletsel daarvoor. Na de pauze de eerste Carmen suite van Bizet en een Slavische Rhapsodie van Friedemann, die de indrukken in het eerste programmadeel ver kregen voortzetten. Het applaus was voor Kohier aanleiding een vroolijken marsch als toegift aa dat pro gramma toe te voegen. Onze stadgenoot Jan Couvee speelde mees terlijk de sonate „das Lebewohl" van Beet hoven en een Fantasie van Chopin. Alle eigenschappen die een solist in staat stellen den inhoud van het te spelen werk voor de hoorders als 't ware aanschouwelijk te ma ken bezit deze pianist. Ook zijn succes was groot en wel verdiend. Aan 't begin van den avond sprak een lid van het orkest een propagandawoord opwek kende tot 't nog in grooter getale toetreden van donateurs en werkende leden. A. K. ^fcheepsüidUujen Kon. Ned. Stoomboot Mij. Fauna 17 Febr. v. Hamb. n. A'dam. Nereus, Spanje n. A'dam, pass. 18 Febr. v.m. 3 u. 25 Lydd. Merope 17 Febr. v. Belize n. Puêrto Barrios Orion 17 Febr. v. Barcelona n. Genua. Pluto 17 Febr. v. Aalborg n. Gothenburg. Poseidon 17 Febr. v. Palermo n. Triëst Ajax 18 Febr. van Stettin te Amst. Vesta 18 Febr. v. Middl. Zee te A'dam. Amazona 15 Febr. v. N. York n W.-Indië. Cottica 15 Febr. v. N. York n. W.-Indië. K. N. S. M. Agamemnon 18 Febr. v. Danzig n. Kopen hagen. Barneveld 18 Febr. 16.00 Terceira gepass. Fauna 18 Febr. te Amst. Ganymedes 18 Febr. 20.00 Ouessant gepass. Nereus 19 Febr. te Amst. Orpheus 18 Febr. te Stettin. Pluto 18 Febr. te Gothenburg. Rhea 18 Febr. van Aarhus n. Kopenhagen. Stuyvesant 18 Febr. 11.00 van Paramaribo n. Madeira. Trajanus 18 Febr. te Alexandrië. Triton 18 Febr. v. Amst. n. Hamburg. Ulysses 18 Febr. te Istanboul. Mij Nederland. Poelau Tello (uitr.) 19 Febr. te Port Said. Chr. Huygens (uitr.) 18 Febr. van Algiers. Marnix (uitr.) 15 Febr. van St. Aldegonde te Sabang. Tawali (uitr.) 14 Febr. te Belawan. Poelau Bras (thuisr.) 15 Febr. van Sabang. Johan de Witt (thuisr.) 16 Febr. v. Sabang. Tarakan (thuisr.) 15 Febr. van Batavia. Johan van Oldenbarnevelt 18 Febr. te Am sterdam. Enggano, Amst. n. Macassas, 18 Febr. te IJmuiden vastgemaakt, wegens machine- schade; wordt *met eigen middelen gere pareerd. Kon. Holl. Lloyd. Salland 177 Febr. nam. 6 uur van Breme'-s- haven naar Hamburg. SilverJavaPacific Lijn. Tabian 16 Febr. van Calcutta te Los An- geles. Mapia (Silver Java Pacific Lijn) van New Orleans 14 Febr. Kota Agoeng (Silver Java Pacific Lijn) v. Dahilan 16 Febr. Tosarri (Silver Java Pacafic Lijn te Soe- rabayya 15 Febr. HollandWest-Afrika Lyn. Maaskerk thuisr. 17 Febr. te Havre; ver trekt 18 Febr. n.m. naar Rotterdam. HollandAmerika Lyn. Edam 18 Febr. van Rotterdam te IJmuiden om ijzer te laden by de Hoogovens. Binnendijk uitr. 16 Febr. van Tampico. Boschdyk.15 Febr. van New Orleans naar Rotterdam. Delftdyk 13 Febr. van Seattle naar R'dam. Leerdam, Rotterdam naar New York was 16 Febr. 12 uur 25 nam. 15 mylen O. van Niton. Breedyk, Rotterdam naar New Orleans, was 15 Febr. 1 u. 40 nm. 90 mijlen W.Z. W. van Bishop Rocks. Rott. Lloyd. Dempo thuisr. 18 Febr. vm. 7 uur te Mar- seille. Modjokerto thuisr pass. 18 Febr. vm. 9 u. Perim. Kertosono 18 Febr. v. Hamb. te Vlissingen. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alphacca thuisr. pass. 17 Febr. Ouessant; wordt 19 Febr. v.m. 7 uur te Rotterdam verwacht. Alpherat uitr. 17 Febr. te Montevideo. Alcyone thuisr. 17 Febr. v. Montevideo. Halcyon Lyn. Stad Zwolle Seriphos n. Rott., pass. 14 Febr. Gibraltar. Flensburg, 17 Febr. v. Narvik te Vlaardingen Stoomv. M(j. Oceaan. City of Hereford 17 Febr. v. Port Swetten- ham naar Rotterdam. Perseus Japan n. Rott. 15 Febr. te Londen. Antenor 15 Febr. v. Dairen n. Rott City of Perth Japan n. Rott. pass. 17 Febr. Perim. Deucalion Japan n. Rott. pass. 18 Februari Perim. Memnon 14 Febr. v. Yokohama n. Rott. Alcinous Java n. Amst. pass. 16 Febr. Perim. Bencleuch 18 Febr. v. Japan te Rott Kon. Paketv. Mij. Roggeveen 14 Febr. v. Synchelles n. Sin gapore. Nieuw Holland 15 Febr. v. Melbourne naar Singapore. JavaNew-York Lijn. Tabinta 14 Febr. v. Philadelphia te New- Orleans. Ned.-Ind. Tankstoomboot Mij. Macuba 15 Febr. v. Cura?ao te Alexandrië. Rapana Curagao n. Malta pass. 14 Febr. Gibraltar. Emzetco Lyn. Jonge Jacobus 12 Febr. v. Burriana naar Valencia. Jonge Elisabeth 17 Febr. v. Antw. te Port Talbot. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HollandAfrika Lijn. Nykerk thuisr. 16 Febr. v. Zanzibar. HollandBritsch-Indië Lijn. Streefkerk thuisr. 17 Febr. te Madras. Mij. Nederland. -AtatktQ>ecichten AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 19 Fe*br. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 298.800 K.G. AMMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 19 Febr. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 260 Vette kalveren, le kw. 56 60 cent, 2e kw. 4854 cent, 3e kw. 40J46 cent per K.G. levend gewicht; 80 Nuchtere kalveren 36; 227 Varkens, vleeschvar kens 90110 K.G. 4445 cent, zware var kens 4243 cent en vette varkens 4142 ct. per K.G. slachtgew. BROEK OP LANGENDUK, 19 Febr. 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 450 K.G. Aardappelen: Friso 1.90; 5000 K.g. Roode kool 4—8.20; 6300 K.G. Gele kool 3.90—8.60; 17000 K.G. D. witte kool 0.70 5.50; 25000 K.G. Uien: gele nep 3.90, gele drielingen 6070 cent, gele uien 1.90 2.10, grove 2.30—2.70; 1500 K.G. Breekpeen 2.302.40, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 18 Febr. 1936. Roode kool le s. 6.80—8.70, 2e s. 4.20—8; Gele kool le s. 6.70—8.50, 2e s. 4.10— 7.20; D. witte kool le s. 5.105.70, 2e s. 25.10; Drielingen 0.901; Uien 1.702; Grove uien 2.30f 2.50. Aanvoer: 41500 K.G. Roode kool; 7300 K.g. Gele kool; 21100 K.G. D. witte kool en 6150 K.G. Uien. 19 Febr.: Aangevoerd 300 K.G. Uien, waarvan de prijs 2.40. NOORDSCHARWOUDE, 18 Febr. 1936. 1300 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 2.90—3, Friso 2.30; 24600 K.G. Uien: grove 2.10—2.50, uien 1.80—2.30, drie lingen 0.601.10, gele nep 3.304; 6500 K.G. Peen 2.102.30, kleine Peen 0.80—1.10; 400 K.G. Kroten 3.90; 46700 K.G. Roode kool f 7.109.50, doorschot 5—9; 18000 K.G. Gele kool 5.60— 9.50, doorschot 5.30—6.30; 84000 K.G. D. witte kool 3.205.60, doorschot 2 4.90, alles per 100 K.G. Adueclejtliën De Heer en Mevrouw VELTHUIJS—VAN BOGAERT geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun ZOON. 18 Februari 1936. Gent, België. Patijntjestraat 45. Hiermede geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon HANS. J. v. d. MOLEN Jr. L. v. d. MOLEN—v. EETEN. Kennemerstraatweg A 402. 19 Febr. '36, Heiloo. voor de morgenuren gevraagd, niet ben. .17 jaar. Adres Mevr. BUIS, Bergerweg 89. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon TRANS. W. ZIMMER. A. Th. ZIMMER—PELS. Alkmaar, 18 Febr. 1936. Laat 8. 1 Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, dezer dagen ondervonden. J. BLAAUBOER. A. BLAAUBOER— ROOTJES. Ritsevoort 42. ACHTERWEG 27a. SPOED. Wegens ziekte hij P. PRINS, te WEST-GRAFTDIJK, gevraagd een flinke Uitstekend vakman. van goede getuigen voorzien, niet beneden 18 jaar, tot des middags 4 uur. Aanmelden na 8 uur VAN DIJK, Lange&fraat 42. Ullu«» gtcil fUui wacsiueii WUi den adressen verstrekt van advertenties onder letter. GEVRAAGD: voor kantoorwerk, goed kunnende schrijven en rekenen, op de hoogte met boekhouden. Eigen geschreven brieven met referenties en verlangd salaris onder letter L 146, aan het bureau van dit blad. IK lil I K Drebbelstraat 4. Adres: SINT ANNASTRAAT 11.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3