DE GEBROEDERS „GOCHEM" Veertien jaar geëischt voor moord. HARENKARSPEL Tegen den Haagschen slagersknecht, die zijn vroegere verlooide doodelijh verwondde Rechtszaken NIEUWE NIEDORP HENSBROEK RUSTENBURG STOMPETOREN onmiddellijk verdwijnen de pijnen meMKKERs KLOOSIïRBALSEM Het drama in den Nieuwjaarsnacht te Venlo. Uitvoerig weidde spr. uit over de huidige regeering en ging na hoe in 1933 Coly'n, als de sterke man, Nederland tot opbloei zou brengen en de werkloosheid zou doen ver minderen. Veler verwachtingen zijn in deze niet beantwoord. Integendeel, de werkloos heid is nog meer toegenomen. In 1933 be droeg het aantal werkloozen 300.000, in 1934 400.000 en in 1935 500.000. Ziedaar het resultaat. Tijdens deze regeering is geko men inkrimping van den uitvoer en invoer met het gevolg armoede onder een groot deel van de bevolking. Vervolgens ging spr. na het standpunt van Colijn, n.1. „Aanpas sen". Verlaging van de loonen in Overheids bedrijven en ook zijn pogingen tot verla ging van de loonen in de vrije bedrijven en bij dit alles geen verlaging van de vaste lasten. Als de loonen van de arbeiders in Holland zoo laag gesteld moeten worden, dat men kan concurreeren tegen Japan, dan is Holland gedoemd tot verhongering. Het plan van den arbeid beoogt betere levensvoorwaarden te verkrijgen. Het plan van den arbeid is een samenstel van maat regelen om tot betere toestanden te komen. Spr. ging dan na wat in het Plan vervol gens geëischt wordt, n.1. bestaanszekerheid bij een behoorlijk levenspeil. Het crisispro- uitgebracht, hetgeen het ongenoegen van den secretaris dusdanig opwekte, dat hij zich vergat, en na zijn verkiezing aanvaard I te hebben, waarover dr. Heringa zijn blijd schap uitte, verklaarde, dat hij het „ploer tig vond, dat de heer Brouwer, zonder can- werd voor kool van 1 tot 2 K.G. van 5 tot f 9 besteed, sommige dagen iets meer. De sorteering boven de 2 K.G. bracht van 5 tot 7.50 op, al naar gelang van kwali teit. Ook voor deze liepen de prijzen op sommige marktdagen iets hooger. Voor klein HiHonf i "uugcr. VOO te zijn gesteld, een aantal stemmen goed of zoogenaamd stort werd 2. had verkregen. Deze uitlating. Deze uit lating wekte de verontwaardiging van den heer C. Bellis, die het een schande vond, dat van bestuurszijde op die manier ever een vrije verkiezing geoordeeld wordt, waarover meerdere leden zich uitlieten. De heer Speur wilde de salarieering van den pennigmeester en secretaris opheffen, waartegen de heer Brouwer zijn stem ver hief, waarna de pennigmeester den voor steller aanried, eerst eens te onderzoeken, hoeveel tijd met dat werk gemoeid was. Dr. Heringa gaf op den vraag van den heer W. Staatssen een volledig overzicht van de tegenwoordige contributieheffing. Daarna dankte hij de leden voor hun op komst en hoopte, dat ook de jongeren gram behelst o.a. uitvoering van openbare I Het dokterjubileum. I In ons nummer van Zaterdag staat over het dokterjubilée van dr. Groenhart, aldaar, dat dit op 13 Mei is. De datum van het jubi- - -.50 tot f 3.80 betaald. De aanvoer van gele kool was ook niet groot. Ofschoon de voorraden niet groot zijn, was er ongetwijfeld wel een grootere aanvoer geweest, als niet verschillende tuin ders als gevolg van de ingevallen vorst stijgende prijzen hadden verwacht. Kool van 1 tot 2 K.G., eerste soort, bracht aan vankelijk 7 tot 10 op, enkele partijtjes gingen zelfs daar nog boven uit, doch later daalden de prijzen met 1.50 tot 2. De zwaardere soorten van boven 2 K.G. wer den voor 7.70 tot ruim 9 verkocht, doch ook van deze zakten de prijzen met 1.40 tot ongeveer 2. Kleine van tweede kwali- feit brachten 2.50 tot 4.40 op, terwijl leden zullen "toetreden"^?" betreurde het V°°^ de sorteering boven de 3 P°nd f 6'10 incident, hetwelk de stemming had ver- 7 WGrd betaald met 1 *ot 1 1M daar" stoord, dankte de secretaris voor zijn mooi b0,?n °b da gUnS'lge ™rktda«en. jaarverslag en zeide persoonlek prettig met L D?ensclY; ,wlUe k°o1 f zelfs de den heer Witteveen samen te werken Met kleuiien korte verbetering geheel uitgeble- - de verzuchting, dat het niet altiid rozeneeur ven' Eerste kwaIiteit van 3 tot 4 P°nd gold werken. Daarvoor moet drie jaar lang een en maneschijn kan zijn in een vereenidnc f 4-40 tot 4,80i enkele schaarsche partijtjes bedrag van 200 mill. uitgetrokken wor- ging men uitéén. den. Volgens spr. berekening zouden direct en indirect totaal 200.000 arbeiders hierdoor aan het werk kunnen komen. Ook wordt geëischt verlenging van den leerplicht, 40-urige werkdag, vervroeg de pensionneering. Vanwaar toch al dit geld, dat noodig is voor deze plannen? Partijgenoot prof. van - Gelder heeft aangetoond, hoe men dit geld iy ls ter nief Maandag 13 Mei 1936, doch moet verkrijgen. Spr. wees in verband Maanda8 18 Mei. hiermede op de groote deposito's bij de Groote Nederlandsche Banken, welke ge heel renteloos zijn. Lukt een vrije leening niet, dan een gedwongen leening door voor stellen van belastingverhooging, Voorts moet worden gestreefd naar koop krachtversterking, wettelijke verlaging van huren, maar als gevolg daarvan geen ver laging van steunuitkeeringen en ten slotte ook verlaging van hypotheekrente. De over heid moet ook het credietwezen gaan be- heerschen. De productie moet in Holland geregeld worden. Verschuiving van openbare werken van goede tijden naar slechte tijden. Verande ring in belastingpolitiek. Industrialisatie. Scherp liet spr. zich uit over de gruwelijke ambtenarij. Komende tot het landbouwprogram van het Plan, wees spr. op de groote tegenstellingen van hier overvloed van producten en elders gebrek. Opdrijving van de pachtprijzen moet kunnen worden tegengegaan. Wijzende op het groote verschil in levenspeil van de bevolking van de steden en het platteland, deed spr. zich kennen als voorstander van verhooging van het levenspeil van de plat telandsbevolking. In het Plan van den arbeid wordt ook geëischt prijsregeling van de landbouwpro ducten. De export moet omhoog. Een einde moet komen aan de contingenteeringen. Daarvoor moet in de plaats komen een ge ordende ruil van goederen tusschen de ver schillende landen. We moeten hebben een behoorlijke pachtwet en een teeltplan. Snr. drong aan op meer deskundige medewer king en en voorlichting en wenschte geen ambtenarij. En tenslotte wilde hij vaststel ling van de landarbeidersloonen. Het applaus op deze rede bewees hoe de weinige aanhoorders deze duidelijke rede aandachtig hebben gevolgd. Hierna werd nog gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. brachten het tot 5 of een weinig daarbo ven. De zwaardere werden voor 4.30 tot 4.80 verhandeld. Voor tweede kwaliteit kool van 3 pond en meer werd 3 tot 4 betaald. Voor het kleine goed was maar ma tige belangstelling; er werd 1 tot 2 voor besteed, al naar de kwaliteit. Veel minder ruige gele kwam er deze week aan de veilingen. De kwaliteit was niet best. De prijzen waren laag, n.1. f 130 tot f 2.40. Hoewel er een goede vraag naar uien is, blijven de prijzen toch beneden de verwach ting. De prijsstijging, die deze week viel waar te nemen, draaide om een dubbeltje Zoo werd voor prima grove uien 2.50 tot 2.80 betaald, terwijl middelgroote 2.20 tot 2.60 opbrachten. Drielingen golden van 90 cent tot 1.40. Voor nep, waarvan de aanvoer echter zeer gering was, werd 3.50 tot 4 betaald Er werden ongeveer 20 spoor wagons aangevoerd. Peen kwam er de laatste week vrij veel aan de markt. De vraag was ook iets le vendiger. De prijzen liepen op. Er werd nu voor de grove soort 2 tot 2.20 betaald, voor sommige partijen 2.40. Kleine brach ten 60 cent tot 1.40 op. Achteruit liep de aanvoer van bieten. Grove brachten 2.50 tot f 2.80 op, kleine 3.50 tot 4.30, middensoort 3.20 tot 3.50. fcuuL en J-uittAouw Rundveefokvereeniging. I De Rundveefokvereeniging Vooruitgang vergaderde Zaterdag ten huize van den heer H. J. Kossen te Nieuwe Niedorp. Voorzitter was de heer Jb. Kooy Cz. De controleur gaf verslag over het jaar I 1935 betreffende de uitkomsten door de bemoeiingen der vereeniging verkregen. Het gemiddelde over 1935: is: 175 st. in 299 m.d. 65 dr.d. 4552 K.G.M. 162 K.G. Vet 3.56 Het gemiddelde van de vaarzen is: 37 st. in 305 m.d. 60 dr.d. 3370 K.G.M. 121 K.G. Vet 3.59 In 1905 het jaar van oprichting der ver eeniging werd een gemidd. genoteerd van 131 K.G. Vet aldus een vooruitgang van 31 K.G. Vet of pl.m. 25 De ontvangsten hebben bedragen 498,17 en de uitgaven 495,53. Batig saldo 2,64. Voor het bezit is thans nog een boekwaarde genoteerd van 20. Is totaal 22,64. De rekening werd goedgekeurd. Als afgevaardigde naar de bondsvergade ring werd gekozen de heer A. Koopmans met als plaatsvervanger de heer M. Grootes. Als bestuurslid in de plaats van den heer D. Kriller (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer Jn. Pijper. De beschrijvingsbrief voor de bondsver gadering te Hoorn gaf geen aanleiding tot belangrijke besprekingen. Bij de rondvraag bracht de heer Jn. Pij per naar voren om vanuit de fokvereeni- ging aan te dringen om op tentoonstellingen inplaats van twee of drie tallen ook één stuks te kunnen aanbieden, omdat tot heden op de tentoonstellingen iemand die niet meer als één hokkeling of vaars heeft, niet wordt toegelaten, terwijl het toch best mo gelijk is, dat hij een heel goed beest heeft. De voorzitter gevoelde niet veel voor dit idee, omdat de opzet meer is het laten zien van groepen van twee of meer van één vader. Ten slotte ging de vergadering toch met het idee-Pijper mede en zegde de voor zitter toe maatregelen te nemen om zoo mo gelijk in deze richting iets te bereiken. De heer Grootes adviseerde om wanneer een nieuw lid 75 ct. inleg heeft betaald per koe en na twee jaar door onvoorziene om standigheden verplicht is te bedanken, het inleggeld terug te geven. Na bespreking aangenomen. Hij gaf ook in overweging reclame te ma ken voor het toetreden tot lid. De kosten tot toetreding zijn thans niet zoo groot, te meer als iemand lid is van de controle-ver- eeniging van de Zuivelfabriek West-Fries- In den vroegen ochtend van 7 October werd de 22-jarige dienstbode H. P. van der Kaaij in de Juliana van Stolberg laan, na een korte woordenwisseling, door haar gewezen verloofde, den 22 jarigen slagersknecht P. N. de R., met een mes in de borst gestoken en doode lijk gewond. Het meisje is kort na haar aankomst in het gemeentelijk zieken huis overleden. Jongetje gevallen. Door de gladheid van den weg kwam Zaterdagmorgen het zoontje van den heer B. zoo ongelukkig te vallen, dat hij bij om wonenden moest worden binnengedragen. Later is hij naar huis vervoerd, waar de dokter een lichte hersenschudding consta teerde. Tooneeluitvoering. Zondagavond gaf de tooneelvereeni- ging „Nieuw-Leven" haar laatste uitvoe ring in dit seizoen, voor een flink bezette zaal in café Kok. Ditmaal had „Nieuw-Leven" een blijspel I land en daarvoor de monsternemer zelf moet rouwrand om den brief was geteekend gekozen: „Meneer en Mevrouw". Het voort- betalen, hetgeen 1.50 per koe bedraagt, durende gelach bewees wel dat het stuk bij terwijl de kosten van onze vereeniging het publiek zeer in den smaak viel. Het is 2.10 per koe bedragen, waarvoor alles jammer dat er een paar van de oudste le- I wordt gedaan, ook erkenning van papieren den hoogstwaarschijnlijk voor den laatsten enz. heer zijn opgetreden, want hun spel be- De heer Keesom deed nog enkele vragen wees ook nu weer dat zij moeilijk te omtrent erkenning van een stierkalf van De dader, die een volledige bekentenis af' legde, heeft gisteren terechtgestaan. De officier van justitie, mr. P. R. Blok had hem ten laste gelegd: moord, subs, doodslag, maar subs. zware mishandeling, met voorbedachten rade, den dood tenge' volge hebbende. Het getuigenverhoor De eerste getuige, de 25-jarige G. v. d. K. een zuster van het slachtoffer, verklaarde, dat verdachte haar zuster herhaaldelijk be dreigd had. Nadat de verloving verbroken was, ging het meisje met een anderen jon gen om, maar met verdachte was ze ook wel uitgeweest, omdat ze niet durfde wei geren. De getuige Cl. T.van der K., ook een zuster van het slachtoffer, legde gelijklui dende verklaring af, evenals haar man, de letterzetter T. Verdachte zeide, dat de laatste getuige hiervan niets kon weten, daar hij geen con tact met het slachtoffer had gehad. Getuige H., verzekeringsagent, zwager van het vermoorde meisje, bevestigde de verklaringen omtrent de bedreigingen door verdachte geuit. Verdachte ontkent ten sterkste, dat hy zooals de getuigen verklaarden het meisje heeft toegevoegd: „als ik je niet krijg, krijgt een ander je ook niet". Volgens verdachte heeft het meisje geen reden wil len opgeven waarom zü de verloving wilde verbreken. De portier v. d. Berg heeft in Mei 1935 omgang met het slachtoffer gekregen. Deze beklaagde zich er over, dat verdachte haar nog steeds lastig viel, b.v. des ochtends, wanneer zij naar haar werk ging. De president toonde een brief met rouw rand uit het dossier door het meisje aan getuige geschreven op 12 Augustus en vroeg den getuige, wat die rouwrand beteekende. Getuige antwoordde, dat het meisje hem had gezegd: als je zoo'n brief van mij krijgt, dan is 't gebeurd". Den vorigen dag was zij door verdachte ook met een mes bedreigd. Getuige kon geen inlichtingen geven op de vraag van mr. Aalberse, waarom de vervangen zijn, hoewel de debutanten die dit stuk optraden goede hoop voor de toekomst geven. In de pauze werd de tradi- tioneele verloting gehouden. Na de pauze werd nog één bedrijf gespeeld. Hierna was er een gezellig bal. een vaarskoe, welke nader werden licht. Hierna sluiting. DE toege- Onderlinge hulp bij ziekte. Maandagavond vergaderde de vereeni- LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Met het goede Langendijker weer is het I nu weer gedaan en de hoop van hen, die nog een meerder of minder groote hoeveel heid kool hadden, is weer verdwenen. De laatste dagen der week was het weer heel slap aan de veilingen, er heerschte een lus- De getuige van A. heeft op een Donder dagmorgen het meisje met verdachte ge zien. Op een gegeven oogenblik liep het meisje weg, althans het maakte den indruk te willen vluchten. JDe loopknecht A. J. Clement heeft op 7 October verdachte met het meisje op het trottoir gezien. Tegen het trottoir stond verdachte's rijwiel. Plotseling zag hij, dat verdachte naar de fiets ging en het deksel van de mand met een vlugge beweging opende, daaruit een mes te voorschijn haal- de en het meisje daarmede in de borst stak. Het meisje vluchtte weg en verdachte ver dween in een huis in de Juliana van Stol berglaan. In de keuken van dit huis heeft getuige verdachte in bedwang weten te houden. Getuige was zelf erg onthutst. Verdachte betwistte, dat deze getuige gezien zou hebben, dat hij het meisje stak. Getuige P. heeft het meisje hooren roe pen: Ik ben gestoken. Getuige Koene heeft eveneens naar het meisje zien steken en hij raapte het mes op, dat verdachte weggeworpen had. Als getuige a décharge werd een vriend van verdachte gehoord, aan wien deze her haaldelijk had verzocht zijn bemiddeling aan te wenden, om de zaak met het meisje in orde te maken. Getuige heeft hieraan voldaan en, naar hij meende, heeft hij suc ces gehad. Verder heeft hij zich niet met de zaak bemoeid. Een vroegere collega van verdachte ver klaarde, dat deze geregeld zijn messen mee nam, om te voorkomen, dat anderen die zouden gebruiken. Ook wanneer de R. uit ging om klanten te bedienen, nam hij om dezelfde reden zijn gereedschap mee. Verhoor van verdachte. De verdachte zeide, dat de verloving in 1934 aangegaan en in November van dat jaar verbroken werd. Later, in April 1935 is de verhouding weer hersteld, om kort daarop weer afgebroken te worden. Ver dacht heeft het meisje wel eens bedreigd maar hij ontkende, dat hij daarbij ooit een mes toonde. Op Zaterdag 6 October heeft hij het meisje met Van den B. zien loopen. Des Zondags ging hij naar haar moeder, waar hij hoorde, dat het met dezen af was. Om hiervan zekerheid te bekomen, ging hij dien Maandagochtend het meisje opzoeken. Hij werd toen onheusch door haar bejegend en hij geraakte daardoor erg van streek, omdat hij naar hij zeide tot de conclu sie was gekomen, dat zij hem twee jaar lang om den tuin geleid had. Verklaringen van den psychiater. Hierna werd de psychiater dr. Gerritse, die alle verklaringen van de getuigen van nabij had aangehoord, door den president ondervraagd. De deskundige achtte de daad van den verdachte volgens de conclusie van zijn rapport een impulsieve daad. Dr. Ger ritse zeide, dat het veel afhangt van de waarde, welke men aan de getuigenverkla ringen hecht; of men wil aannemen, dat de motieven uit het onderbewustzijn van ver dachte zijn voortgekomen of niet. Hij had zich daartegen kunnen en moeten verzet ten. Deskundige achtte den verdachte dan ook geenszins ontoerekenbaar. De officier eischt 14 jaar gevan genisstraf. De officier van justitie herinnerde aan de voorgeschiedenis van dit drama, waarom trent alle getuigen a charge verklaard heb ben, dat de verdachte het slachtoffer her haaldelijk ernstig heeft bedreigd. De woor den „toch ga je er aan" en andere wijzen er op, dat er een doelbewust plan bij ver dachte bestond omtrent hetgeen hij zou gaan doen. Het meisje heeft voortdurend in grooten angst geleefd, zooals uit de brieven met den rouwrand blijkt. De officier komt dan tot den ochtend van Onverwachts ovsrvallen U de venijnige steken. Wrijf dadelijk met Kloos terbalsem, welke tot diep in de weefsels door dringt. omdat de stoffen die de pijnen ver oorzaken er door worden verdreven. Doosje 35 ct. Potten 68'/» ct. en f. 1.04 7 October toen het meisje bij de ontmoeting den jongen den ring teruggaf met een on vriendelijke toevoeging. De verklaringen door verdachte gegeven wijzen op een te voren beraamd en overwogen plan, dat door een bijkomende omstandigheid tot vol voering is gekomen. Hü had tijdig tot be zinning kunnen komen, doch hij heeft niet de minste moeite gedaan om zich los te maken van zijn denkbeelden. Met betrekking tot den persoon van ver dacht verwees spr. naar het rapport, waar mee spr. zich niet geheel kan vereenigen. Volgens spr. dienen de bedreigingen wel degelijk als bewijs. Ten slotte eischt de officier tegen den verdachte, wiens houding in dit proces hij becritiseerde, wegens moord, veertien jaar gevangenisstraf. Pleidooi. Mr. P. J. M. Aalberse jr. ving zijn plei dooi aan met de betrekking weer te geven tusschen verdachte en het slachtoffer. Daar aan haperde aanvankelijk niets. Integen deel, men mocht den jongen, die naast de zorg voor zich zelf en zijn eigen moeder, ook wekelijks nog het gezin van het meisje tegemoet kwam. Toen hij minder ging ver dienen, moest hij er noodgedwongen over denken zijn uitgaven te beperken. Ging hij aanvankelijk wel eens met het meisje uit, later trachtte hij- haar tot inkrimping van deze uitgaven te bewegen. Nu komt er wrij ving, waaruit een verwijdering ontstaat en die leidt tot een afbreken van de verkee ring, die na korten tijd weer hersteld wordt Verdachte voelt zich weer gelukkig, maar komt dan op zekeren dag tot de ontdekking dat zijn meisje met een ander, den getuige van den B., uitgaat. Hij constateert dat eenige malen en raakt overstuur. Hij ver liest de controle over zijn verstand en over zijn wil. Pleiter verzocht de rechtbank niet te veel waarde te hechten aan de verklaringen van de getuigen a charge. Deze stellen looze dreigementen in een veel te sterk licht. Een gesprek, eenigen tijd voor de daad ge houden, wordt als een „aanslag" uitgebeeld. Ook de kwestie van het mes moet in het juiste licht worden bekeken. Pleiter betwist dat zijn cliënt het opzet heeft gehad om het meisje te dooden. Hij deed dit impulsief en benam daarmede het leven van iemand, die hij liefhad. Van moord is hier geen sprake, wel van het toe brengen met voorbedachte rade van zwaar lichamelijk letsel. Bij de strafbepaling moet rekening worden gehouden met het rapport. Volgens pleiter is verdachte ontoe rekenbaar. Kan de rechtbank deze opvat ting deelen, dan verzoekt spr. in ieder ge val uiterste clementie. De rechtbank zal 3 Maart uitspraak doen. Tegen dader zes jaar geëischt. De ofifcier van justitie te Roermond, mr. dr. Rieter, eischte Dinsdagmiddag zes jaar gevangenisstraf tegen den 31- jarigen, te Coevorden geboren en te Venlo woonachtigen arbeider J. J. S. ter zake dat hij in den Nieuwjaarsnacht van dit jaar te Venlo den 33-jarigen P. J. H. Greebe uit Venlo zoodanig met een mes in den buik stak, dat deze kort erop aan verbloeding overleed. Verd. vierde met enkele vrienden oud en nieuw ten huize van 't echtpaar Wissinlc in de Wijngaardenstraat te Venlo. Het gezel schap had een stevig glas bier gedronken en was in een vrooleijke stemmin, totdat er om half vijf 's morgens iets ernstigs ge beurde. Een der aanwezigen ging om dien tijd even naar buiten, gevolgd door Greebe en verd. Buiten maakte verd. een hatelijke op merking aan het adres van Greebe, die op zijn beurt verd. van repliek diende. Over dit antwoord schijnt verd. verbolgen te zijn geworden en stak Greebe pardoes met een mes in den buik. De arbeider Canton, die mede feest vier de én op dat oogenblik met verd. en het 6®g „Onderlinge hulp bij ziekte" in cafér Renses. Dr. Heringa zeide verheugde te zijn telooze stemming, ook al doordien het bui- °ver de flinke opkomst en wenschte dc tenland zoo goed als niet aan de markt ver leden en hunne gezinnen een gelukkig jaar. scheen. Het verslag van den penningmeester, den I Voor aardappelen werden prijzen e heer P. Leegwater, was niet opwekkend. Door verlaging van de gemeentelijke subsi die, vermindering aan onkomen door dona teursbedankjes en de groote langdurige uit- keeringen, was men ettelijke honderden guldens achteruitgeboerd. De voorzitter antwoordde op een vraag van het lid J. Brouwer, hoe af de vereeni ging staat tegenover het contributievraag- stuk der zuivelbewerkers, dat men hoopt, dit in een buitengewoen ledenvergadering, in April te houden, onder de oogen te zien, tegelijk met het voorstel van bestuurszijde over de te heffen contributie in het alge meen. Bij de vrije bestuursverkiezing werd dr. Heringa en de heer Witteveen gekozen. Op den heer J. Brouwer werden acht stemmen die maar weinig afweken van vroeger, dat wil dus zeggen, dat ze laag bleven. Voor Friso werd f 2.10 tot f 2.40 betaald. Eigen heimers brachten f 2.20 tot 2.40 op en I blauwe Eigenheimers f 3.10. Verschillende partijen, die uit de hand werden verkocht, doch over de veilingen betaald, werden voor j ongeveer dezelfde prijzen verhandeld. De aanvoer van roode kool week maar weinig af van dien der vorige weken. Aan vankelijk werd voor eerste kwaliteit voor de sorteering van 2 tot 3 pond tot 10 be taald, soms 10.30 tot 10.70; de iets zwaar dere brachten ook tot 10 op en de zwaar- ste 8 tot 9. Later echter zakten die prij zen weer in en daalden tot het oude niveau, J wat ongeveer een verlaging van 1 tot 2.50 beteekent. Voor tweede kwaliteit 133. Op een mooie Zaterdagmiddag kregen Pit en Pat zin om te gaan visschen en beiden gingen op stap. Pit gewapend met een hengel en Pat met een vischmandje. Toen ze een tijdje aan een breed water gehengeld had den, werden ze slaperig van de warmte. 134. „Ik vind visschen een mooie sport", zei Pat geeu wend, „maar je moest er bij kunnen maffen". „Kan ge beuren", zei Pat, „als je even hard naar de melkerij loopt en die bel van de plank haalt". Pit snapte wel niet wat daarmee gebeuren moest, maar deed toch wat hem gevraagd werd.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7