BERGEN DeOlympische winterspelen rAlkmai,t' LANGENDIJK HOORN slachtoffer voor de woning stond, zag verd, me een mes zwaaien. De vrouw des huizes, vrouw Wissink, zag verd. eveneens met het mes zwaaien en wel van onder naar boven. Direct hierop zei Greebe, dat hij gestoken was. Twee jongens van 14 en 15 jaar, die aan de overzijde van het huis stonden te kijken, hadden verd. eveneens met het mes zien steken in de richting van het onderlijf van het slachtoffer. Verschillende getuigen hadden verd., zoowel om 12 uur als 's nachts om vier uur op straat gezien, terwijl hij een mes in de hand had. Na het gebeurde heeft de politie het mes, waarmede de steek was toege bracht op verd. bevonden. Verd. beweerde, zich niets van het ge beurde te herinneren, omdat hij erg dron ken was geweest. Het kwam hem zeer on waarschijnlijk voor, dat hij het gedaan zou hebben, want hij had nooit iets tegen het slachtoffer gehad. De officier van justitie eischte de maxi mumstraf, namelijk zes jaar. Mr. Daub, uit Venlo, pleitte vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Mocht de rechtbank het bewijs ge' leverd achten, dan wilde pleiter de uiterste clementie voor zijn cliënt inroepen. Uitspraak 3 Maart a.s. VEROORDEELD WEGENS VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Voor den politie-rechter te Zwolle stond gisteren H. v. d. B. uit IJsselmuiden terecht, wegens valschheid in geschrifte. De man had in 1935 op verzoek van den penning meester der Coöperatieve Veilingsvereeni- ging aldaar, een kwitantie geteekend ten bedrage van 100, hoewel hij wist, dat dit bedrag bestemd zou worden om er de kos ten ad 170 van een uitstapje naar Nij megen van te betalen. Verd. zeide tot zijn daad gekomen te zijn uit vrees voor ontslag. Hij werd veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar onder bijzondere voorwaarden. De eisch luidde zes maanden gevangenisstraf. EEN JALOERSCHE OUD-VERLOOFDE. bestemming Een brief aan onttrokken. zyn Voor de rechtbank te Maastricht had zich te verantwoorden de reiziger W. J. J. te Kerkrade, terzake van het onttrekken van een brief aan zijn bestemming. De zaak had zich als volgt toegedragen. Den 13den November had de postbode M. M. aan het station de daar aanwezige postbus gelicht. Verdachte kwam op hem toe en zei: „Ik heb zoo juist een brief in de bus gedaan onder dat en dat adres naar Val- kenswaard. We hebben de zaak, waarover het ging, verder telefonisch afgedaan, dus feitelijk is die brief nu overbodig. De post bode vond den brief met het aangeduide adres, liet hem aan J. zien, en deze zeide: „Ja dat is hem!" Te goeder trouw gaf de postbode hem den brief, denkende dat de zaak daarmede in orde was. Later bleek de ware toedracht. J. was een tijdlang met het meisje J. V. verloofd geweest, die ver loving was echter afgeraakt en later had het meisje betrekkingen aangeknoopt met een heer uit V. J. die nog altijd van het meisje hield, was den naam en de plaats van den nieuwen verloofde te weten gekomen. Op den bewusten avond had J. gezien, dat het meisje een brief postte in de bus bij het station. Hij vermoedde dat het een brief zou zijn, gericht aan zijn mededinger. De jaloezie maakte zich van hem meester, hij kreeg den brief van den postbeambte, maakte hem later open, scheurde de eene helft er af en verzond de andere helft naar V., zoo kwam de zaak aan het rollen. Het O. M. door mr. Daut- zenberg waargenomen, was van oordeel dat verdachte op slinksche wijze en door valsche voorstellingen den brief van den postbode in ontvangst had genomen en dus aan zijn bestemming onttrokken had. Spreker eischte één maand gevangenis straf. Mr. van Breukelen meende, dat niet zijn cliënt doch de postbode den brief aan zijn bestemming onttrokken had en pleitte vrijspraak. Uitspraak 2 Maart. aanwezig, zoowel officials als actieve deel nemers, waarbij de schaatsenrijders tusschen het publiek kenbaar waren aan de oranje- biezen op hun donkere sportkleedij. De groote verrassing, die de stad Munchen den jeugdigen deelnemers had bereid, be stond echter in het feit, dat tusschen de plaatsen der deelnemers in, plaatsen vrij waren gebleven, die bij het begin van den avond bezet waren door de meest charman te meisjes van München, die hiertoe waren uitgenoodigd. Het gemeentebestuur had zoo wel de oudere leerlingen der verschillende scholen als leden van verschillende meisjes organisaties verzocht het feest te komen opvroolijken en zoo vond iedere gast een vroolijke Münchensche tafeldame, die den glans van het feest ten zeerste verhoogde. Het was een genoegen te zien naar den ta fel, waar de Japanners opgewekte pogingen deden zich verstaanbaar te maken bij de vroolijke Duitsche meisjes, en ook Fransche Engelsche en Scandinavische deelnemers deden hun best de conversatie met hun charmante tafeldame aan den gang te hou den. Zoodoende werd 't 'n opgewekt feest van opgewekte vreugde waartoe niet weinig bij droeg de intocht van prins Carnaval met zyn gevolg en de vertooning van verschil lende variéténummers door de bekendste artisten van Munchen en Berlijn. Ook vele Duitsche en vooral de Beiersche autoriteiten waren aanwezig. Het feest duurde tot laat in den nacht voort. Schaatsen. „VAN LAER INTRIGEERT." Onthullingen van een Noorsch blad Het Noorsche sportblad „Sportsmanden" publiceert naar het „Volk" 'weet te berich ten, van de hand van den redacteur Oskar Olsen een artikel onder het opschrift „Van Laer intrigeert". Het volgende wordt daarin gezegd: Er is een internationale schaatsaffaire van groote afmetingen aan de orde. De Hollandsche official G. W. van Laer (na zijn optreden te Davos bij de wereld kampioenschappen noemt men hem op min der vleiende wijze), heeft een groot ideaal: Hjj wil voorzitter worden van de interna tionale Eislauf-Verein. Te dien einde heeft hij zich geallieerd met het Finsche be stuurslid van de I.E.V., het jurylid voor kunstrijden, Walter Jakobson, om met Finsche hulp Ulrich Salchow (den tegen- woordigen voorzitter) te wippen en zelf den presidentszetel te bezetten. Van Laer wil Sonja Henie voor het be stuur van de I.E.V. laten verschijnen en hij zal dan bewijzen overleggen, dat zij beta ling heeft ontvangen voor haar optreden in Duitschland en België. Zijn voorstel zal dan luiden: Sonja moet zich volgend seizoen uit alle wedstrijden terugtrekken. Engeland heeft inmiddels zijn protest te gen Sonja en de andere Europeesche kunst rijders ingetrokken. Van Laer's optreden is gemeen. Het is een eenvoudige wraakneming op Sonja, die geweigerd heeft tusschen het Europeesch en Olympisch kampioenschap in Holland op te treden. Van Laer's club is in groote financiëele moeilijkheden, zóó erg, dat de club met faillissement bedreigd wordt. Van daar zijn gebetenheid op Sonja, wier optre den in Amsterdam natuurlijk in één slag de club er bovenop geholpen zou hebben." Uit het feit, dat Oskar Olsen tijdens de winterspelen voor zijn blad in Garmisch vertoefde, blijkt wel overduidelijk, dat de K.N.S.B.-voorzitter en vice-precident der I.E.V. in Garmisch Partenkirchen niet be paald populair is. Wandelen. DE VAN WIJK TOCHTEN Naar wij vernemen, is bij autoriteiten de Van Wijk-toch ten voor de Van Wijk-tochten toestemming voor de volgende parcoursen aangevraagd: voor den 20 K.M. tocht: Hoorn, Blokker, (bij Unjerpad linksaf naar Zwaag), Zwaag, (over tegelpad naar Bangert terug), Blok ker en via Schellinkhout naar Hoorn terug: voor 30 K.M. tocht: als boven tot kerk Schellinkhout dan verder langs dijk naar Wijdenes en via Wijdenes en Lage Weg terug; voor 40 K.M. tocht tot Wijdenes uit als boven voor 30 K.M., verder via Hem en den Hout naar Binnenwijzend en via fit tend, Blokdijk en Lage Weg terug; voor 50 K.M.-tocht: tot Hem als boven voor 40 K.M., verder via Hem, Venhuizen en Broe kerhaven langs dijk naar Enhuizen en door de Streek naar Hoorn terug, of door de Streek tot Hoogkarspel en verder als voor 40 K.M.-tocht via Binnenwijzend, enz. naar Hoorn terug. Voor de deelnemers aan den 20 K.M.- tocht zal een gelegenheid tot rusten gezocht worden in Blokker, voor die aan den 30 K.M.-tocht in Wijdenes, voor die aan den 40 K.M. tocht in Wijdenes en in Westwoud, en voor dien aan den 50 K.M. tocht in Hem of Venhuizen en in Hoogkarspel. Het ver trek in Hoorn zal vanuit den Parktuin ge schieden. 'JUouütciaai 'Hieuw* £ucfi(naart Spoct Carnavalsfeest voor te München. Schaken. COMPETITIEWEDSTRIJDEN. Voor de competitie van den N.-H. Schaak bond 2e kl. B reserve speelde Maandag avond te Haarlem het tweede tiental van de Alkmaarsche Schaakvereeniging V. V. V. een wedstrijd tegen het tweede tiental van Haarlem. De uitslag was: Haarlem Alkmaar 1. W. Geuzenbroek B. Veldman 10 2. J. v. Dijk P. Hartog 10 3. J. J. A. Hoeben Jr. K. Munting 10 4. Th. v. d. Bosch J. de Groot 1/21/2 5. H. J. v. Esch H. Booij 1/21/2 6. W. A. Lindeman Dr. L. Lips 1/21/2 H. Vlug 10 J. Kikkert 01 J. Verkerk 01 0—1 W.J. Jolink L. de Jonge R. v. Drielen 7. 8. 9. de deelnemers I 10. Mv. OnvleeLans L. Singor ge- Munchen, 18 Febr. Den dag na de slui- ting der Vierde Olympische Winterspelen te Garmisch-Partenkirchen heeft de stad Mun chen de deelnemers en officials een grootsch Vastenavondfeest aangeboden in het Duit sche Theater. De zaal zelf was met kleurige draperieën en lampions versierd en geheel uitgeruimd, zoodat men over een ruimen dansvloer be schikte, en in de loges en foyers vonden de gasten op hun genummerde plaatsen dekte tafels gereed. Men had de actieve deelnemers aan de I winterspelen verzocht in sportkleeding te verschijnen en de overige gasten in avond- j toilet, zoodat het in de gangen en zalen een bont gewoel was van schitterende toiletten, I uniformen en donkere heerenkleeding, waartusschen de meest uiteenloopende kleu rige sportcostuums der deelnemers wemel den, waaraan meestal ook de nationaliteit der jeugdige sportlieden kenbaar was. Alle talen, die men te Garmisch-Parten kirchen de laatste veertien dagen had hoo- ren spreken, hoorde men hier in een klein bestek bijeen en door elkander. De uitnoodiging aan de deelnemers be vatte tevens bonnen voor een Imbiss, een klein souper, champagne, een reis heen en terug van Garmisch naar Munchen, en een hoeveelheid Beiersch bier, waarbij de kan met inscriptie ter herinnering aan de vierde Olympische Winterspelen als souvenir kon worden meegenomen. De Hollandsche equipe was bijna geheel I Haarlem II won dus met 5 1/241/2. Kolven. LANGENDIJKER KOLFBOND. De wedstrijden van den Langendijker Kolfbond zijn geëindigd. Kampioen is geworden de heer Th. Ry- per Jr. van „Gezellig Samenzijn" te Zuid- scharwoude met 761 punten. Dit is de jong- ste kolver van den Langedijk. De eerste prys in de tweede klasse is ge wonnen door J. J. Reijne van „Op Maat" te Zuidscharwoude met 679 punten. Schaatsenrijden. LANGEDIJK EN KOOPS NAAR NOORWEGEN. Gl»rbnH T' uaar wij verr*emen, de -rlandsche schaatsenrijders Langediik en Koops naar Noorwegen vertrokken, waar zy te Oslo zullen deelnemen aan internatio nale wedstryden, welke aldaar worden ge organiseerd. 6 Behalve onze beide landgenooten, zullen te Oslo de Amerikanen Freisinger, Schroe- der en Petersen, de Oostenrijkers Stiepl en Wazulek en vanzelfsprekend de sterkste Noorsche rijders aan den start komen. Waarschijnlijk zullen Langedijk en Koops na Oslo nog enkele malen in Noorwegen uitkomen. Data en plaatsen zijn hiervoor nog niet vastgesteld. De trip, welke onze beide landgenooten in Noorwegen nog zul len maken, zal ongeveer drie weken duren. ONZE POSTVLUCHTEN. De Nachtegaal (thuisreis) vloog gisteren van Medan naar Rangoon. De Oeverzwaluw (uitreis) is gisteren uit Bagdad vertrokken en in Jodhpur aange komen. De Perkoetoet (thuisreis) is te Medan geland. DE PLANNEN VOOR EEN ZEPPELIN-DIENST NAAR JAVA. Een Reuter-bericht uit Singapore meldt dat de heer Bronsing, de voorzitter van 't comité dat is gevormd in verband met de plannen van een zeppelindienst op Neder landsch—Indië, daar van de opening van een geregelden luchtschipdienst van Euro pa naar Java heeft gesproken. De heer Bronsing, die op weg is naar Java, zou verklaard hebben dat de opening van den nieuwen dienst het volgende jaar zal plaatsvinden. By informatie te bevoegder plaatse werd ons medegedeeld, dat het onwaarschijnlijk is, dat de heer Bronsing de in het Reuter- bericht genoemde verklaring zou hebben afgelegd. VERANDERING INDEELING K. L. M.-BEMANNINGEN. Door ziekte van eenige vliegtuigbestuur ders is een wijziging gekomen in de indee ling der bemanningen van de Indië-vlieg- tuigen op de thuisreis. Tengevolge van de ziekte van den tweeden bestuurder van de Lijster, de heer van Bal kom, bevindt zich de heer Brinkhuis (oor spronkelijk tweede bestuurder aan de Nach tegaal) aan boord van de Lijster, die den 12den Februari met den heer van Dijk als gezagvoerder uit Indië vertrok. De Nachtegaal (gezagvoerder de heer Hulsebos) is den 15den Februari zonder den heer van Balkom uit Bandoeng vertrokken, aangezien deze nog niet hersteld was. Ge zagvoerder Hulsebos hoopte te Rangoon den 2den bestuurder van de Sperwer (gezag voerder de heer Parmentier) te kunnen overnemen, doch werd ziek te Medan en kon de reis niet alleen voortzetten. De bemanning van de Sperwer heeft daar om te Medan de Nachtegaal overgenomen en vertrekt heden, den 18den Februari, dus met twee dagen vertraging, uit Medan naar Nederland. De heer Hulsebos was weer zoover her steld, dat hij den 17den Februari de Sperwer naar Singapore gevlogen heeft en heden te Bandoeng verwacht wordt. De terugvlucht van 19 Februari ondergaat geen verandering en den 22sten Februari zal de Sperwer met de heeren Hulsebos, van Balkom, Molenaar en van der Smagt naar Nederland vertrekken. !Puê(icaties DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van Neeltje Schoen, alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Nieuwpoortslaan nr. 107. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een ieder schriftelijk bezwaren te gen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 19 Februari 1936. Burgemeester en wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. HINDERWET. By besluit van 18 Februari 1936 is aan den heer B. Hulskamp, alhier, vergunning verleend tot het oprichten van een fabriek voor zuivelgereedschappen (koper- en blik slagerij), met plaatsing daarin van 2 elec- tro-motoren, resp. van 2 en 1/4 P.K., voor nLaan, ï^mg van diverse machina, in het ÏÏf U nr' 6' «IMer. Alkmaar, 19 Februari 1936 A. KOELMA, secretaris burgemeestar- •«♦omobW.t y d^lljfc vertellen, ho«ve»| kf/om«<#r air uur rijn w.g.„ h..h, m..r ,|.c^ weinigen weten, hoeveel meter x. wel noodlg hebben om met die veert te «toppen I Oliebollendag. Dinsdag a.s. zal de r. k. vereeniging voor wijk-, kraam- en huisverzorging een oliebollendag in de gemeente houden waar bij ten bate dezer vereeniging oliebollen ten verkoop aan de huizen zullen worden aangeboden. Volontair gemeente-secretarie. De heer D. J. A. Pronk, wonende al hier, is als volontair ter secretarie dezer gemeente tewerk gesteld. Herdenking dooden wereldoorlog. Op Zondag 8 Maart zullen op de kerk hoven van verschillende gemeenten, waar onder ook Bergen, vanwege de Reichsdeut- sche Gemeinschaft eenige plechtigheden met kransleggingen plaats vinden ter na gedachtenis van de in den wereldoorlog gevallen en op genoemde kerkhoven be graven Duitsche krijgslieden. Het Witte Kruis. Dinsdagavond had in het Oranje-hotel een algemeene ledenvergadering plaats van de afd. Bergen der Noordhollandsche Veree niging „Het Witte Kruis". Met de bestuurs leden waren 27 leden aanwezig. De voorzitter, de heer Taapken, memo reerde, zonder op de verslagen van den se cretaris en penningmeester te willen voor- uitloopen, dat ondanks de kommervolle tij den, de vereeniging met voldoening op het afgeloopen jaar kon terugzien, het aantal leden vermeerderde met 27, het batig saldo nam met plm. f 450 toe. Hoewel in het aan gevangen jaar meer van de Vereeniging zal worden geëischt, kan de toekomst met gerustheid worden tegemoetgezien en spr, achtte de afdeeling sterk genoeg om finan- cieele inzinkingen te kunnen doorstaan, Door dr. Blok werd het jaarverslag over 1935 uitgebracht Hieruit teekenen we aan, dat het aantal leden op 1 Jan. 1935 bedra gende 810, in den loop van het jaar we gens bedanken als lid verminderde met 36; wegens vertrek uit de gemeente werden 15 leden afgeschreven, terwijl 2 leden overle den. Tegenover deze vermindering van 53 werden 80 nieuwe leden ingeschreven, zoo dat op 1 Jan. 1936 het aantal leden 837 be droeg. De aanwezige ligtenten werden ge regeld gebruikt, aan alle aanvragen om ver- plegingsartikelen kon worden voldaan. Het verplegingsmateriaal werd steeds uitgebreid en waar noodig vernieuwd. In het afgeloopen jaar werden 6 kinde ren voor rekening der afdeeling gedurende 6 weken naar herstellingsoorden en vacar.- tiekolonies uitgezonden; twee daarvan voor den dubbelen verplegingstijd. In enkele ge vallen werden voor zwakke kinderen ver sterkende middelen verstrekt. In 1935 wer den 4 patiënten naar een sanatorium uitge zonden. De kosten dezer verpleging bedroe gen 2231.50, waarvan door de gemeente werd bijgedragen 1756.50, door de Noord- holl. Ver. tot bestrijding der t.b.c. 450 en door één der patiënten 25. Dank zij de be langrijke opbrengst van de Emmabloemcol- lecte ad 269.70, kon de afd. t.b.c.-bestry- ding nog een saldo kweeken van 162.08, Bepaald werd dit jaar de Emmabloemcol- lecte te houden op Woensdag 20 Mei. Hierna werd tot de verkiezing van 2 be stuursleden overgegaan ter voorziening in de vacatures mevr. Baretta en den heer Vrasdonk; laatstgenoemde, die aan de beurt van aftreding was, wenschte zich in verband met zijn leeftijd niet meer herkiesbaar te stellen. De voorzitter bedankte den heer Vras donk, die 't volgend jaar 70 jaar wordt, na mens de vereeniging voor al hetgeen hij tijdens zyn 16-jarig bestuurslidmaatschap in 't belang der vereeniging had gedaan Voor de benoeming van bestuurslid stel de het bestuur in de vacature-mevr. Baretta candidaat mevr. Voute en in de vacature- J. Vrasdonk den heer P. Leering. De voorzitter deelde mede, dat mevr. Voute zitting had in de commissie van toe zicht op de vacantiekolonie van het Cen traal Genootschap, en haar contact met het Centr. Genootschap in verband met het uit zenden van kinderen van nut kon zijn. Voor de vacature-mevr. Baretta was nog ingekomen de candidatuur van mevr. Ham, en voor die van den heer Vrasdonk de can didatuur van den heer L. van der Velde, Uitgebracht waren elf stemmen op mevr! Voute, zestien stemmen op mevr. Ham, 6 op den heer Leering, 19 op den heer van der Velde, één stem op den heer N. van den Berg, terwijl één stem blanco was, zoodat mevr. Ham en de heer van der Velde wer den gekozen. Op de vraag van den voorzit ter verklaarde eerstgenoemde staande de vergadering de benoeming aan te nemen, terwijl de secretaris werd uitgenoodigd den heer v. d. Velde met zyn benoeming in ken nis te stellen. De voorzitter wenschte mevr. Ham geluk met haar benoeming. De penningmeester bracht hierna het financieel verslag uit. Op 1 Jan. 1935 be droeg het batig saldo van de afd. „Het Wit te Kruis" 3444.24, de totale ontvangsten 14694311 f 1918'42, de totale uit8aven Over 1935 bedroeg het batig saldo halve 448.99, zoodat het batig saldo ultimo Dec. 1935 bedroeg 3893.23. De ontvangsten over 1935 van de lfb,c.:^dinÜ bedroegen in totaal t ,«tt' waarvan f 14-26 batig saldo op 1 Jan. 1935, de uitgaven 2913.36. Ultimo Dec. 1935 bedroeg het batig saldo 162.08. Hierna werden de rekeningen goedge keurd onder dankzegging aan den penning meester. Door den heer Jimmink werd erop aan gedrongen een lid, wien door het bestuur geen vrijstelling van contributiebetaling was verleend, alsnog vrij te stellen. Na toe zegging van den voorzitter, dat naar de financieele omstandigheden van het gezin een nader onderzoek zal worden ingesteld, werd goedgevonden de beslissing aan het bestuur over te laten. con«r K°?"iUer vond het feit> dat inzage de gedaan11 eregeling.slechts één klacht werd het bost.66*1 ^?JTipliment aan het adres van be,tuur* Hi*nia kwamen de begrootin gen voor 1936 der afd. van Het Wittë~KrTi en de onderafd. t.b.c.-bestryding in hak1"8 deling. natl' De heer Monnier stelde voor aan den m» ningmeester voor de vele werkzaamhedT een vergoeding van 50 toe te kennen. Op voorstel van den voorzitter goedgevonden dit bedrag te ramen h* voorstel om prae-advies in handen van h bestuur te stellen en de beslissing tot d volgende vergadering aan te houden. De begrootingen werden hierna góeds keurd: die der afd. van het Witte Kruis ontvangst en uitgaaf f 5498.23, met een k"1 tig saldo van f 3900. a* De begrooting voor de afd. t.b.c.-bestrii ding was in ontvangst en uitgaaf in totaal 1827.08 met een batig saldo van 60 Hierna bracht de heer Monnier, die h afd. had vertegenwoordigd op de algemeen6 vergadering van de Noordholl. vereenigin6 Het Witte Kruis een uitvoerig verslag Ujf By de rondvraag stelde de heer Monnier voor het afgetreden bestuurslid, den heer Vrasdonk, als eerelid te benoemen. By ac, clamatie werd hiertoe besloten. De voorzit, ter wenschte hem met deze onderscheiding geluk. Dr. Blok bracht nog ter sprake de ge. dragslyn die het bestuur moest volgen wanneer doktoren een briefje voor verplegingsmateriaal afgaven aan personen die geen lid van Het Witte Kruis zijn. Spr deelde mede, dat die personen zich dan wel als lid opgeven, doch als de kwitantie werd aangeboden en zij op dat oogenblik geen verplegingsartikelen noodig hadden, de kwi- tantie weigerden. Hij meende, dat derge. ltjke praktijken moesten worden tegenge. gaan. De vraag rijst of het niet gewenscht is verplegingsartikelen te weigeren alvorens de contributie is betaald. De heer Jimmink zou wel de soepelheid willen betrachten. Een algemeene weige- ring in alle gevallen achtte spreker niet wenschelyk. De voorzitter meende, dat elk geval op zichzelf moest worden beoordeeld. Een gezin, dat eenigen tijd voor een kind versterkende middelen had bekomen, be weerde bij aanbieding van de kwitantie voor contributie, zich nooit als lid te heb- ben opgegeven. Van een ander gezin was een zoontje voor de afd. naar een herstel- lingsoord uitgezonden, den vader was zelf» eenig lijfgoed voor zyn zoontje voor reke ning van het Witte Kruis geleverd, terwijl na thuiskomt aan het kind langeren tijd versterkende middelen waren gegeven. Nochtans weigerde de vader zelfs 1 con tributie te betalen. De heer Jimmink meende, dat bij derge lijke gevallen gerust de namen van de men- schen mochten worden genoemd. Dr. v. Gelder vond hetgeen zyn collega Blok ter sprake had gebracht moeilijk. Het Witte Kruis maakt geen reclame; de zieke menschen maken de propaganda. Algemeen was men wel voor een soepele toepassing, toch zal misbruik tegengegaan moeten worden. Na eenige discussie werd deze kwestie aan het beleid van het bestuur overgelaten. De heer Monnier bepleitte nog het houden van een tentoonstelling als propagandamid del; de heer Jansen wilde de nieuw ingeko men gezinnen laten bezoeken om hen als lid te bewerken. De voorzitter zeide, dat het bestuur deze wenken in overweging zal nemen. Hierna sluiting. Vergadering gascommissie. De boekhouder aan de gem. lichtbe* drijven van de Langendijker gemeenten en St. Pancras heeft velen gemoederen in be weging gebracht. Raadsvergaderingen wer den er door verlengd. „The man in the street" wist er het zijne van te vertellen en over het algemeen werd de gascommis sie becritiseerd over het genomen besluit om een „boekhouder" te benoemen, met diverse capaciteiten van boekhouden en ervaring op het gebied van de gas-admini- stratie, etc. De oproeping had reeds plaats gehad met gevolg dat een 80-tal sollicitanten zich aanmeldden. Van verschillende zijde werden bezwaren geuit tegen dezen gang van zaken, naar aan leiding hiervan werd door een vijftal leden van de gascommissie een vergadering van deze commissie aangevraagd, om het geno men besluit te herroepen. Deze vergadering heeft Dinsdagmiddag plaats gehad. Naar wy vernemen is in deze vergade ring het eerstgenomen besluit ingetrokken. Thans heeft men besloten 'n assistent voor den directeur te benoemen. Het reglement geeft de commissie dit recht, zoodat een en ander niet aan de gemeenteraden behoeft te worden voorgelegd. Het salaris voor deze functie is f 1600 tot 2300, terwyl by dit salaris de ook op de oudere salarissen toegepaste kortingen in mindering zullen worden gebracht. der per afd. Bazar. De vereenigingen „Tot Steun", „Vacan- tiekolonies", „T. B. C." en „Kinderhulp" al hier hebben in onderlinge samenwerking een groote driedaagsche bazar geopend in de Parkzalen, waaraan van alle zijden uit de stad krachtig te medegewerkt. Heden- De officieele opening had plaats door burgemeester mr. Leemhorst, die wees op de groote medewerking, waarbij het vele werk van den heer Penning in het bijzon der werd vermeld. Vervolgens trad een dameskoor op °n" der leiding van mej. Wessemius. De liede ren vielen bijzonder in den smaak. Daarna werd de bazar in oogenschauw genomen en werd druk gebruik gemaakt van de verschilende attracties. Ontslag. Met ingang van 1 April 1936 is aan den heer S. Boer, op verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijkstuinbouw- winterschool te Hoorn.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8