De Lange De Moraaz Agenda Jjiimwlaitd Bankiers te Alkmaar sinds 1805 ykovinciaal 'Nieuws JCeck ÓL School Weecèedcht Stad en Om „Koop Nederlandsche waar, dan helpen wij elkaar." EGMOND AAN ZEE EGMOND A. D. HOEF HEILOO BERGEN SCHAGEN NIEUWE NIEDORP SCHAGERBRUG ÏÏ3T Ï.V" i- Stedelyk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hall 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, heden Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag, hoofdnummer De zanger van Broadway (revue); hoofdrol len Dick Powell, Joan Blondell, Adolphe Menjou. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer In duizend gevaren (sens.); hoofdrol Richard Talmadge. Extra-nummer: The kid from Spain (hum.); hoofdrol Eddie Cantor. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Eva (rom.); hoofdrollen Magda Schneider, Heinz Ruhmann, Hans Sohnker en Hans Moser. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De roode Pimpernel (avont.) hoofdrollen Leslie Howard en Merle Oberon. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 22 Februari. 2 uur, Harmonie, kindermiddag vanwege de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 8 uur, 't Gulden Vlies, feest N. R. V. Zondag 23 Februari. 1.30 uur, in de Overdekte, bridgewedstrijd. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, concert De Stem des Volks. 8 uur, zaal Mantel te Schoorldam, opvoe ring van „Onder één dak" door de dilettan tenclub Ons Genoegen. 7.30 uur, zaal De Vries te Oterleek, uitvoe ring Kunst naar kracht. „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta. BOTSINGEN IN STUDENTENWERELD. De sedert de demonstraties van begin De- cmber bestaande opwinding onder de stu denten in Peking heeft de laatste dagen geleid tot een reeks daden van geweld tus- schen studenten onderling en tusschen stu denten en hoogleeraren. De opwinding heeft ten slotte geleid tot atreden van het geheele corps van hoogleeraren der Tsing- Hoea-universiteit. Aangezien echter de Chi- neesche overheid den indruk heeft, dat de studenten onder invloed staan van commu nistische agitatoren, heeft zij gisteren de studenten-unie onwettig verklaard en een vergadering der studenten verhinderd Verscheidene arrestaties werden verricht. OVERVALLEN VAN BANDIETEN. In Tuxpan in den Mexicaansche staat Nayarit hebben bandieten een transport loongelden overvallen. Na een hevig vuur gevecht met de bewakers van het trans port, waarbij verscheidene dooden en ge wonden vielen, vluchtten de bandieten met een buit van 18.000 pesos. Naar de „Prensa" meldt maken bandieten ook de omgeving van Tepic in denzelfen staat on veilig. Dezer dagen hebben zij verscheide ne landbouwkolonies overvallen. Tijdens den overal op de kolonie de Mora werden acht bewoners en vier bandieten gedood. De leden der benden zouden hoofdzake lijk ontvluchte strafgevangenen zijn. REEDS VIER MAANDEN REGEN. Groote overstroomingen. In Portugal regent het reeds vier maan den onophoudelijk. De ontzaggelijke neer komende watermassa's hebben het land schap in één groot moerasveld veranderd. Bewerking van den grond is onmogelijk. Duizenden landarbeiders zijn dientengevol ge werkloos geworden. Bij Villa Franca, ten Noorden van Lis sabon, heeft de Tejo den dijk vernield. 150 K.M. vruchtbare weidegrond kwamen on der water te staan. Het vee kon slechts met de grootste moeite in booten gered wor den. Het gebied is volkomen van de bui tenwereld afgesneden. Eenige bewoners moesten zich in veiligheid brengen door in boomen te klimmen. Sedert 27 jaar is een zoo groote overstrooming niet voorgeko men. Op vele plaatsen zijn de spoorlijnen verbroken. Groote overstroomingen in Sevilla De overstroomingen in de provincie Se villa hebben een sinds lang niet voorgeko men omvang aangenomen. Tot dusver zij ruim 2000 gezinnen, die dakloos waren geworden, in noodwoningen Vooral ern*tig getroffen IS de streek rondom Triana. DIEVEN OP SOKKEN. Op vier plaatsen ingebroken. Te Heithuijsen (Fr.) werd een der laatste nachten op vier plaatsen ingebroken. In de woning van de gezusters H. werden alle kasten en laden opengebroken. Eenig geld, vleeschwaren en sigaren werden ontvreemd. Bij de wed. Fr. werd een damesrijwiel ge stolen; ten huize van Fr. werd een raampje opengebroken; hier werden de dieven ge stoord; bij K. werden eveneens alle kasten doorzocht; hier was de buit gering. Uit het onderzoek bleek, dat de dieven hier op sok ken, daar barrevoets hebben geloopen. DE ZEEWIER-VISSCHERS VAN TEXEL. Vragen aan den minister gesteld. De heer Drop (S.D.A.P.) heeft aan den minister van waterstaat de volgende vra gen gesteld: I. Kan de minister mededeelen of het verslag der bijzondere commissie die in 1934 is belast met een onderzoek naar de vraag of zeewier (zeegras) visschers op Texel als belanghebbenden in den zin der Zuiderzeesteunwet behooren te worden erkend en waaromtrent in de Memorie van Antwoord begrooting Zuiderzeefonds 1936 is verklaard, dat het spoedig zou worden uitgebracht, reeds te zijner kennis is gekomen? II. Indien vraag I bevestigend kan wor den beantwoord, wil de Minister dan dit verslag ter algemeene kennis of ter kennis van de Staten-Generaal brengen en in dien vraag I niet bevestigend kan worden beantwoord, wil de Minister dan de af doening van deze aangelegenheid ten spoedigste bevorderen? DE BRAND OP DEN ACHTERBURGWAL Heden worden slachtoffers begraven. De justitie heeft gisteren verlof gegeven tot het begraven van de slachtoffers van den noodlottigen brand op den Achterburg wal te Amsterdam. De drie lijkstoeten zullen hedenmorgen tegen twaalf uur van het Binnengasthuis vertrekken. Het stoffelijk overschot van Van der Weyden en dat der drie kinderen van het gezin Eggermond, die elk in een lijkwagen worden geplaatst, zal naar de Oosterbegraafplaats worden gebracht. De aankomst op de begraafplaats is tegen twee uur. Ook de slachtoffers van het gezin Postma (de moeder en drie kinderen) zullen tegen twaalf uur van het Binnengasthuis vertrek ken. Deze slachtoffers worden begraven op „Vredenhof'. TARIEFSVERLAGING DOOR DE P.T.T. Telefoneeren naar Nederland voor halven prijs. Naar het „Bat. Nieuwsblad" mededeelt, is de P.T.T. voornemens tariefsverlagingen in te voeren. Deze verlagingen zullen bestaan in halveering van het woord-tarief voor ge wone telegrammen op Java, verlaging van het recht op een telegram-adres van 60 tot 25 per jaar, en halveering van het tele foontarief naar Nederland. „HELDENKERMIS" TE HAARLEM. Rumoer bij de vertooning. Gisteravond is het bij de vertooning van de film „Heldenkermis" in het Frans Hals- théater te Haarlem tot ongeregeldheden gekomen. De middagvoorstelling was zon der incident verloopen, maar 's avonds was de voorstelling nauwelijks begonnen of het werd rumoerig in de zaal. Eenige bezoe kers begonnen te roepen en te fluiten Na dat het licht was ontstoken, zette de politie de rumoerige elementen buiten het ge bouw. Dit hielp slechts even, want telkens werd er opnieuw geschreeuwd en moest de voorstelling worden gestaakt om de poli tie gelegenheid le geven de ordeverstoor ders te verwijderen. Een aantal bezoekers ging uit eigen beweging weg. Ongeveer 25 personen werden met politie-auto's naar het hoofdbureau vervoerd om verhoord te worden. Op het plein voor de bioscoop was het eveneens rumoerig en moest de politie den geheelen avond optreden om de rust te bewaren. UTSLAANDE BRAND TE HAARLEM. Gisteravond heeft een uitslaande brand gewoed in een tabakskerverij en sigaren fabriek van den heer M. in het perceel Pieterstraat 11 te Haarlem. Gelijkvloers stond een brandende kachel, waarvan de pijp door de vloeren en door eenige houten afscheidingen naar het dak voerde. Ver moedelijk is door een defect aan deze pijp de brand op een droogzolder uitgebroken. De brandweer bestreed het vuur met vier stralen, doch kon niet voorkomen, dat de bovenverdieping totaal uitbrandde. Door het bluschwater werd een groote voorraad tabak, welke op de eerste verdieping lag, waardeloos, terwijl eenige machines scha de opliepen. Alles was verzekerd. JUBILEUMREIS VAN DE „ORANJE NASSAU". Voor de honderdste maal naar West-Indië. Gistermiddag is het mailschip „Oranje Nassau" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. voor zijn honderste reis naar West-Indië vertrokken. Deze reis geschiedt onder commando van kapitein B. Klip. De „Oranje Nassau", die in 1911 gebouwd werd voor den Koninklijken West-Indi- söhen Maildienst, welk lichaam reeds vele jaren in het bedrijf der K. N. S. M. is op genomen, verkeert ondanks haar 25 jaren nog in uitstekenden staat. Inwendig zijn in den loop der jaren verschillende ver anderingen aangebracht, als gevolg waar van de accomodatie geheel beantwoordt aan de eischen van dezen tijd. Fiets in brand! Woensdagmiddag omstreeks 3 uur kwam de heer B. aan de Dorpsstraat tot de merkwaardige ontdekking dat het rij wiel van een familielid door 2 kwajongens in brand was gestoken. Nadat het brandje was gebluscht volgde aangifte bij de poli tie, welke de baldadige bengels wist op te sporen. De moedercursus geëindigd. Donderdagavond gaf zuster A. Leeg water uit Alkmaar de laatste les van den moedercursus, die het Witte Kruis georga niseerd heeft. Namens de afdeeling bracht de secretaris, de heer J. H. van den Berg dank voor de aangename wijze, waarop zij den cursus gegeven heeft. Dat haar werk gewaardeerd werd blijkt wel uit de trou we opkomst der deelneemsters. Hij sprak voorts den wensch uit, dat de deelneem sters profijt zouden mogen trekken van hetgeen zij op de moedercursus hebben ge leerd en wees voorts op de mooie taak van de moeder, die dan ook vrijwel altijd met liefde vervuld wordt. Een geval, als dezer dagen in de couranten vermeld werd, dat de moeder haar taak verzuimt, komt slechts weinig voor. De moedercursus geeft naast de onmisbare liefde voor haar taak aan do moeder ook de niet minder onmisbare ken nis van behandeling van het kind. Namens de deelneemsters dankte mej. C. Bult de docente voor haar aangename les sen en bood haar als blijk van waardee ring en als herinnering een zilveren lepel met het wapen en den vuurtoren van Eg- mond en voorts 'n mooie vaas aan. Zustér Leegwater dankte bewogen voor de waar deering van haar werk. Muziekuitvoering. Donderdagavond gaf het „Hoever Fan fare" met medewerking van de tooneel- vereeniging „St.-Adelbertus" een uitvoe ring in de tooneelzaal van den heer P. J Mooy. Burgemeester Bos opende als bescherm heer. Het programma vermeldde 6 muzieknum mers, die zonder uitzondering uitstekend werden uitgevoerd. Bovendien blijkt de leider van het corps, de heer W. Wester, niet alleen een uitste kende dirigent te zijn, maar ook een zeer goed tooneelspeler enrevueschrijver. Een buitengewoon aardige revue werd ten gehoore gebracht, opgeluisterd door 'n handig in elkaar gezet orgel, waarin ver scheidene wederwaardigheden uit 't dorp op geestige wijze werden bezongen. Het nummer was een groot succes, er is braaf om gelachen, en meegezongen, want de heer Wester had zelfs voor een refrein ge zorgd. Een paar aardige kleuters, gekleed als matroosjes, gaven een mooi zangnummer tje. De tooneelvereeniging voerde op „Het Elfde Gebod", een vroolijk nummer, wat goed werd gespeeld. Ontwikkelingsavond van de V.V.V. Door verkeerd opmaken is het in ons num mer van gister geplaatste verslagje van den Donderdagavond in de Rustende Jager ge houden ontwikkelingsavond, onduidelijk ge worden. Wij vermelden daarom nog, dat deze avond aan de V.V.V. gratis was aangeboden. Vooral was deze avond van waarde, omdat door de gedraaide films duidelijk werd ge maakt, wat men in het buitenland op folklo ristisch gebied doet om vreemdelingen te trekken. Wij hopen daarom, dat men door de lezing van den heer Geusch en de toe lichting van den heer C. ten Bruggencate, zal zijn aangespoord om de hier aanwezige mogelijkheden te benutten hetzelfde te doen. Dat er ten bate van het reizen in ons land ook iets te organiseeren valt, weet een ieder, die de lezingen en filmavonden van onzen Nederlandschen folklorist den heer v. d. Ven uit Oosterbeek heeft bijgewoond. Ons land heeft op folkloristisch gebied en land- schapschoon ook veel te bieden. Daarvan zal men straks kennis kunnen nemen op de filmavonden, die de heer Beets uit Amster dam, in samenwerking piet de Algemeene Nederlandsche Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer, in verschil lende plaatsen zal vertoonen. De V.V.V. te Heiloo zal o.i. goed doen, om voor haar le den ook een dergelijken avond te organisee ren. Vrijdagmorgen he^f^ t?k gev^ndcn3^61"1'811'!31 e°n óngeval Plaats gevonden, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Vanuit de richting Alkmaar zekeren TcT^T*' door een zekeren J C. S., wonende alhier, welke auto beladen was met 35 balen turfmolm Doordat de bestuurder bij het nem«ii van de bocht niet had bijgeremd, vielen 7 balen van de auto af, welke gedeeltelijk op de juist passeerende 29-jarige weduwe B. terecht kwamen, tengevolge waarvan deze eenige kwetsuren opliep en haar rijwiel geheel vernield werd. De inmiddels verschenen geneesheer Dr. Blok verleen de eerste hulp en op zijn advies werd de dame naar haar woning aan de Wilhelmi- nalaan vervoerd, waar zij eenigen tijd ge dwongen rust zal moeten houden. Tegen den bestuurder der vrachtauto werd pro cesverbaal opgemaakt. en 750 afdeelingen telt. Spreker wees er op, hoe in die jaren de arbeiderspartij in eco nomisch, politiek en technisch opzicht is vooruitgaan. Men heeft gekregen steunrege ling en werkverschaffing en diverse sociale wetten, als woningwet, ziektewet, ongeval lenwet enz. Verder waarschuwde spreker voor net fascisme, dat hy den ouden vijand met het nieuwe gezicht noemde. Tenslotte wekte hij op tot vernieuwden strijd om uit de crisis te geraken en om zooveel mogelijk te wer ken inplaats van te stempelen, zooals het Plan van den Arbeid dit leert. Hierna dankte de voorzitter de verschil lende medewerkenden en bood het Klein- kunst-gezelschap een mand fruit aan, mede in verband met de 102de en officieel laatste opvoering der revue. De heer C. Nannis, wethouder van Zype, dankte vervolgens het hoofdbestuur voor het mogelijk maken van dezen avond en het federatiebestuur voor de zes ontspan ningsavonden, in dit rayon gegeven. De heer Nannis, die sprak namens de afdee lingen Schagen, Dirkshorn, St. Maarten. St. Maartensbrug en Oudesluis, sprak boven dien woorden van dank tot het Kleinkunst- gezelschap en bood het eenige vrouwelijk lid van dit ensemble, mej. Rita Ross, een mooi bloemstuk aan. Het slot van dezen geslaagden avond was een geanimeerd bal, dat tot ongeveer 2 uur in den nacht duurde. Brand. Donderdagavond omstreeks 7 uur brak brand uit in de boerderij, bewoond door den heer R. Schoen aan de Nesdijk te Schagen. De boerderij werd geheel een prooi der vlammen. Van den inboedel werd niets ge red. Het vee, bestaande uit 7 koeien wist men te bevrijden. De oorzaak wordt gezocht in een schoorsteenbrand, waardoor het rieten dak vlam vatte. Verzekering dekt de schade. De boerderij was eigendom van den heer Portegies alhier. Verpleegster benoemd. Tot leerling verpleegster aan het pro- vinicaal ziekenhuis te Santpoort is be noemd onze plaatsgenoote mej. Koos Besoo. Landarbeiders. Donderdagavondwerd in „Het Wapen van de Zype" te Schagerbrug een bijeen komst gehouden, uitgaande van de Federa tie N.-Hollands Noorderkwartier van den Bond van arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. Deze bijeenkomst (de zaal was vol) werd geopend door den heer Burger uit Hoorn, tweede voorzitter van de federatie. Daarna werd door het Modern Amster- amsch Kleinkunst-Ensemble onder leiding van Is. Romijn opgevoerd „Vereenigt U", een revue in 1 proloog en 2 bedrijven <»e- zeischap. De revue, die uitmuntend werd b'ii S^rekte tot Propaganda voor aansluiting by de organisatie en viel bijzon der in den smaak van het publiek. Vervolgens hield de heer Hillinea lid va".hat hoofdbestuur, een toespraak waar in hy herinnerde aan het feit, dat 35 jaren geleden te Leeuwarden de eerste grondslag werd gelegd voor den Modernen Landar- beidersbond, welke momenteel 29000 leden DE KERK IN NOOD. Dat de crisis in Noordholland steeds meer om zich heen grijpt, ontwaren vooral de verschillende administraties. Ook het beheer van de Ned. herv. kerk te Dirkshorn ondervindt de nadeelige gevol gen. Door de zeer verlaagde pachten der landerijen, naast nog steeds hooge lasten, kon het kerkbestuur de traktementen en toe lagen niet langer handhaven op het be staande peil, niettegenstaande de laatste jaren ongeveed 400 aan vrijwillige bij dragen werd opgebracht. Ofschoon ook het onderhoud der gebouwen tot het meest noodzakelijke wordt beperkt, kan geen evenwicht worden verkregen tus schen ontvangst en uitgaaf. In zijn laatste vergadering hield zich dan ook het college van kerkvoogden en notabe len ernstig met deze zaak bezig. Op aan drang van het provinciaal college van toe zicht op het beheer der kerkelijke goederen, te Haarlem, welk college zyn goedkeuring van de rekening hiervan afhankelijk stelde, heeft het kerkbestuur te Dirkshorn een ver ordening vastgesteld, waarbij een hoofdgeld van de leden wjrdt geheven. Weldra zal met de invordering van dit hoofdgeld een aanvang worden gemaakt. Bij reclame en gebleken onvermogen kan geheele of gedeeltelijke ontheffing worden verleend. AFD. LIMMEN VOLKSONDERWIJS. Dinsdagavond werd alhier een vergade ring gehouden, uitgeschreven door het be stuur van „Volksonderwijs", afd. Limmen voor de leden dezer afdeeling, ouders van schoolgaande kinderen en belangstellenden. Nu het onderwijsbezuinigingsontwerp in de Eerste Kamer is aangenomen, had het be stuur gemeend deze vergadering te moeten uitschrijven, om de gevolgen welke er voor de openbare school alhier uit voortvloeien, onder het oog te zien. De voorzitter lichtte toe, dat door dit ontwerp wy ook zouden vervallen tot een eenmansschool. Besloten werd om een request aan den gemeenteraad te sturen, met verzoek om een kweekeling met acte aan te stellen, te willen steunen. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER. De wethouder, de heer Bonsema, is ver hinderd op Maandag a.s. zijn spreekuur ten Stadhuize te houden. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 22 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770.3 m.M. te Danzig. Laagste barometerstand 745.4 m.M. te Brest Verwachting (geldig tot den avond van 23 Februari): Zwakke tot matige oostelijke tot zuidelijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt; kans op regen, vooral in het zuidwesten; tempera tuur om het vriespunt tot lichte dooi in het noordoosten; anders weinig verandering in temperatuur. WeeroverzichL Toenemende regenkansen bij lage temperatuur te verwachten. De hooge druk begint meer en meer af te nemen en heeft zich alleen in Polen ver sterkt. De nieuwe depressie in de Golf van Biscaye werd vrij diep zoodat de oostelijke wind zich nog in een groot deel van Europa handhaaft, zoodat geheel Scandinavië onder de vorst bleef en de vorst in noord-Duitschp land nog deed toenemen. Door een tijdelijke afneming van de windkracht in onze omge ving is de vorst hier te lande niet verder dan de oostgrens gekomen en d.e.t. hebben door opklaring enkele stations in Engeland vorst gemeld. In Frankrijk is de temperatuur ge stegen en valt in het westen regen, evenals in zuid-Engeland. In onze omgeving kwam veel mist voor. Nu de hooge druk in beteekenis afneemt ,en de depressie in het zuidwesten nog toe neemt, zal deze onze weerstoestand beperken en vermoedelijk in het westen regen bren gen, hoewel in het noord-oosten de vorst nog even uit Duitschland kan doordringen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 17.46 uur licht op. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de deze week gehouden vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen" wer den 24 aanvragen behandeld, waarvan er 3 moesten afgewezen worden. Voor de 21 an dere gevallen werd toegestaan aan giften en rentelooze voorschotten een totaalbedrag van f 711.25. NIEUWE SIGARENZAAK. In de Houttil 13 is vanaf heden geopend een speciale sigarenzaak onder den naam „De Oude Tijd". Deze zaak is gespecialiseerd voor goede eigen-merk-sigaren tegen de laagste prijzen. Het interieur ziet er alles zins keurig uit en wij kunnen een bezoek san dezen winkel aanbevelen. Tit de groote sorteering zal dan zeker een keus gedaan kunnen worden. RIJWIELVERKEER BERGERWEG. *Ged. Staten van Noordholland hebben naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van B. en W. besloten het voor het algemeen ry verkeer bestemde gedeel te van den Bergerweg in de gemeente Ber gen, tusschen den voormaligen tol en den Nesdijk, gesloten te verklaren voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen. Ged. Staten overwogen bij hun besluit dat de Bergerweg, vooral des zomers, zeer druk wordt bereden, zoodat het in het be lang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer gewenscht is, dat de wielrij ders uitsluitend van de rijwielpaden ge bruik maken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat tengevolge van dit besluit het berijden van den hoofdweg voor wielrijders strafbaar is en dat bij overtreding van het verbod door de politie procesverbaal zal worden opgemaakt V. P. R. O.-JUBLEUM-DIENST. Als merkwaardig voorbeeld van den invloed van het werk der dezer dagen jubileerende V. P. R. O. moge er op gewe zen worden, dat in het Hervormde kerk gebouw alhier naast den gewonen mor gendienst 's avonds om kwart voor zeven een openbare radio-godsdienstoefening wordt aangekondigd, waar de jubileum- dienst vanuit Hilversum onder leiding van dr. Fedder uit den Haag zal worden doorgegeven. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Het derde abonnementsconcert onder di rectie van Frits Schuurman met Maria Neusz als viool-soliste, zal plaats vinden Woensdag 26 Febr. in de Harmonie. De soliste zal het vioolconcert spelen van Beethoven, het concert der concerten. Om dat te hooren van een zoo begaafde kun stenares moet de zaal van de Harmonie stampvol doen stroomen. Het programma bevat verder werken van Weber. LEZING MET LICHTBEELDEN DOOR DE ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING Door de Associatie voor Lijkbezorging hier ter stede wordt in de „Dancing" van de Harmonie een lezing met lichtbeelden georganiseerd. Deze lezing behandelt de begrafenis van af de oudste tijden, en is reeds in verschil lende deelen van ons land gehouden en trok overal groote belangstelling. In het tweede deel wordt de moderne uitvaart behandeld. Tenslotte worden verschillende misstan den inzake grafbedekking op de begraaf plaatsen aangetoond. EVANGELISCHE LUTH. GEMEENTE. Tydens de vacature door het overlijden van ds. H. Makkink zijn benoemd tot con sulenten: Ds. mr. D. G. Hoevers, Evangel. Luth. pred. te Amsterdam tot eersten consulent, en ds. C. H. Brandt, Evangel. Luth. pred. te Haarlem tot tweede consulent. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de Arrondissements rechtbank alhier is gedeponeerd de uit- deelingslijst in het faillissement van Pieter Blom, timmerman te den Helder, met een uit keering aan concurrente schuldeischers van nihiL

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2