DE GEBROEDERS „GOCHEM" Alkm. Boys-h. R. C. 1-7. Uit het Alcmaria-kamp. Van de Alkmaar-elftallen, Wat de Alkmaarsche Boy9 deden. 4—1 1—0 4—3 3—4 1—8 2—4 3—6 3—0 2—0 43 0—1 4—2 1—2 2—3 3—5 3—4 4 -- 2 2—1 3—2 6—0 2—0 1—5 3—2 DE UITSLAGEN: Afdeeling I. Eerste klasse. xr F. c.R- C. H. Hermes-D.V.S. A. D. O. V. S. V.—Sparta HaarlemAjax XerxesH. B. S. Afdeeling II. Eerste klasse, n W S.Feyenoord VU.C.-D. H. C. ExcelsiorStormvogels Blauw WitH. F. C. D. F. C.—Z. F. C. Afdeeling III. Eerste klasse Enschedesche Boys—Wageningen 3—1 A. G. O. V. V.-Heracles p. E. C.—Z. A. C. S C. H.—Go ahead Tubantia—Enschede Afdeeling IV. Eerste klasse. N. O. A. D.—P. S. V. EindhavenL. O. N. G. A. 3 V. V.—Bleijerheide X. A. C.Roermond Afdeeling V. Eerste klasse. VeendamLeeuwarden Be QuickAchilles HoogezandH. S. C. FrieslandVelocitas SneekG. V. A. V. Afdeeling I. Tweede klasse A. BloemendaalE. D. O. 12 ZeeburgiaA. F. C. afg. XJ. V. V.Kinheim 21 't Gooi—Alcmaria Victrix 5—2 D. O. S.Vriendenschaar 22 Tweede klasse B. Z. V. V.—Velox 1—1 O. V. V. O.Hilversum afg. O. S. V.Hercules 42 B. F. C.—West-Frisia 20 Derde klasse A. K. V. V.—de Volewijckers 36 Alkmaarsche BoysH. R. C 17 Hollandia—Beverwijk 06 HelderPurmersteijn 33 SuccesZaandijk 15 Derde klasse B. AssendelftHalfweg 46 D. E. C.—T. 1. W. afg. De ZeeumeeuwenZ. R. C. 1 3 Ahrend's V. C.S. D. Z. afg. D. W. V.—D. J. K. 13—0 Vierde klasse A. SchagenAlkmaar 15 TexelNieuwe Niedorp 21 Andijk—D. T. S. 2—1 Vierde klasse B. Q. S. C.Zilvermeeuwen 23 ZaanlandiaWestzaan afg., R. C. A.—A. V. V. O. 0—3 S. C. A.—A. D. W. afg. NeerlandiaUitgeest afg. Reserve tweede klasse A. W.. W. C. 2—D. W. V. 2 4—2 Alcmaria Victrix 2D. W. S. 2 44 H. R. C. 2—Blauw Wit 3 4—0 De Volewijckers 2K. F. C. 2 31 Reserve tweede klasse B. H. F. C. 2—O. S. V. 2 6—1 W. M. S. 2V. S. V. 2 afg. A. F. C. 2—T. O. G. 2 1—4 Reserve derde klasse A. Alcmaria Victrix 3Z. F. C. 3 14 Purmersteijn 2—Helder 2 24 W. F. C. 3—Hollandia 2 3—3 H. R. C. 3—K. V. V. 23—2 Beide clubs hebben thans nog drie wed strijden te spelen en Alcmaria heeft nog een voorsprong van drie punten! Zou het voldoende zijn? 't Lijkt er veel op, vooral, waar Kinheim nog twee keer een uitwedstrijd moet spelen. En als Alcmaria thuis nog eens U. V. V. kon kloppen! De rood-witte Alkmaarders hebben een volslagen off day. Als een koude douche viel het einde van bovenstaande ontmoeting de kaasmenschen op hun huid. Het is een voldrongen feit, dat een Hel- dersche zege reeds vrij spoedig te voorzien was, doch dat de wedstrijd een dergelijk slot zou krijgen, hadden stellig wel niet velen verwacht, vooral niet, toen de rood-witte 12 minuten na de rust den 02-achterstand konden verkleinen. Edoch,... dit was tevens vrijwel het keer punt van den strijd, want de Racers, die zich nog niet direct los konden werken, kwamen toch geducht opzetten en hun aanvallen kregen een steeds meer overrompelend ka rakter, zoodat, mede het steeds zwakker worden van de Alkmaarsche defensie, de eindstand nog met groote cijfers kwam. Trekken we nog even de beide voorlaat- 'te ontmoetingen van de Boys in herinne ring en bezien we dan tevens het treffen van gisteren, dan kunnen we gevoegelijk concludeeren, dat de rood-wit geblokten een volslagen off-day hadden. Het begon al, in de anders tamelijk hechte verdediging en halflinie. Na een ruim kwar tier had Houtkooper het ongeluk om eigen doel op te zoeken en nadien heeft hij vrij wel geen moment meer zijn gewonen vorm terug kunnen vinden, al wist hij voor de rust dan ook nog koppend vanaf de doellijn een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Zijn partner Slikker was wel de beste, als men niet uit het oog verliest dat hij het zeer zwaar kreeg. Doelman Keesen kwam voor een zeer ondankbare taak te staan, heeft zich voor rust van zijn goede zijde laten zien, doch had in de tweede helft mo gelijk een of twee doelpunten kunnen kee- ren. De halflinie, daar zat wel de grootste fouti De Alkmaarsche spil, die er toch heusch wel kan zijn, was er vrijwel voortdurend uit en °ok zijn partner op den rechterkant zagen we vaak beter. Hassing was ook in dezen wedstrijd weer het meest zwakke punt en zoo kon het gebeuren dat dezen halflinie weinig steun aan de verdediging gaf en vaak zeer ver van den eigen aanval verwij derd bleef. En vooral dit laatste was wel oorzaak, dat de rood-witte aanval, ook al in verband met het zeer goede verdedigen van H.R.C., niet op volle toeren kon draaien. Men miste nu eenmaal den stuwenden kracht van achter. En toch, toch hebben de aanvallers nog menige goede en zeer gevaarlijke aanvallen in uitvoering kunnen brengen en vooral voor de rust had men de Heldersche veste stellig een paar maal kunnen doorboren. Iets meer geluk, maar in de allereerste plaats wat meer overleg. Enfin,een volgende keer beter. En H.R.C.? De Heldersche ploeg speelde ongetwijfeld in ongenaakbaren vorm en heeft stellig zich zelve overtroffen. De ver dediging onder anderen hebben we wel eens in een heel wat minder goeden vorm gezien, evenals de halflinie, terwijl de aan val al buitengewoon goed op dreef was. De gevaarlijke vleugels werden om beurten steeds en goed in het spel betrokken en de binnenspelers waren nu eens allemaal pro ductief. Zooals H.R.C. nu speelde, geven we de roodjakken een zeer goeden kans op het afdeelingskampioenschap. Ze hebben stellig een goeden indruk in de kaasstad achter gelaten. Over den wedstrijd kunnen we gevoegelijk kort zijn. Om precies half drie laat scheidsrechter Luijken, die zeer goed voldeed, tossen en zien we de volgende opstellingen binnen de lijnen: Alkm. Boys. Keesen Slikker Houtkooper Brouwer Pater Hassing Indri Kwadijk Schenke v. d. Hilst de Grand O Dissel Gast Zymni Kuiper Sanders Striet Stolk Post Scholten v. Til van Es H. R. C. De Grand heeft voor afwisseling de toss eens verloren en mag eerst het weinige windnadeel hebben. H. R. C. neemt reeds vrij spoedif het leder over en tracht met ge- duchten aanvallen de gastheeren te over rompelen, doch de rood witten houden zeer goed stand. Toch kunnen de Boys een plot- selingen tegenaanval opzetten, doch Schenke kan de moeilijke kans niet benutten. Keesen weet een zeer lastig laag schot op goede wijze onschadelijk te maken en de Grand gaat er meteen van door, doch het leder gaat over. Dan lost plotseling Zymni een kanjer, doch Keesen kan het harde schot zeer mooi stoppen. Een corner op het Alkmaarsche doel levert meteen een uitval van de Grand op, een zeer scherpe voorzet, doch een alge meen missen behoedt het Racer-doel voor doorboring. Even later had de Grand, juist buiten het beruchte gebied, een vrije schop nemen, doch ook deze mooie kans blijft er onbenut. Dan, als het spel 17 minuten oud is, no- teeren een Helder-aanvtl op links, in de Alkmaarsche verdediging is het even mis en Houtkooper laat juist het leder nog in eigen doel verdwijnen, 0—1. En na eenige weder- zijdsche aanvallen, waarbij H. R. C. echter sterker was, kan Kuiper zich door de ver dediging wringen en de stand is 02. De Racing-druk duur nog wat voort en éénmaal kan Houtkooper juist den bal van uit de doelmond koppen. Eindelijk komen de Boys wat los en het is Scholte die mist, doch van Es is Schenke te vlug af, terwij! ev enlater Schenke een kanjer lost, die van Es juist corner kan werden. Ook deze corner levert niets op. Het Racing-doel ontkomt aan een doorboring als de Grand een corner heeft genomen, van Es z'n hei ligdom reeds heeft verlaten, doch het leder rakelings naast gaat. Nog een paar Hel dersche aanvallen en dan breekt de rust aan. Na rust gaat de strijd aardig op en neer. Zymni schiet uit een misse van Hout kooper jpist naast, terwijl Keesen een cor ner van Sanders goed weg stompt. Op nieuw zetten de Boys eenige goede aan vallen op en het is Schenke die goed door kan breken en na 12 minuten is de stand 12. Meteen bemerken we een hachelijk mo ment voor het rood witte doel, doch het leder gaat naast. Weer is het Schenke die er door gaat, doch nu kan van Es juist on heil keeren. Meteen gaat Dissel er van door, even naar binnen zwenken, een ver raderlijke schuiver die onder den vallenden Keesen doorgaat en het is Kuiper die het pleit geheel beslist, 13. Van nu af aan is H. R. C. steeds de meerdere en de stand wordt geleidelijk op gevoerd tot 17. ALCMARIA 5 KAMPIOEN. We kunnen vandaag beginnen met de tweede kampioen in de Alcmaria gelederen van harte te feliciteeren, namelijk het vijfde elftal dat in Schoorl met 3—2 won en daarmede het kampioenschap in de wacht sleepte. Dit is een keurige prestatie van dit elftal, dat vrijwel de geheele competitie door met dezelfde spelers in t veld is gekomen. S'echts drie of viermaal was er een invaller noodig, en tot nu toe hebben zij slechts één verliespunt, zoodat de volgende opgave is: „Het ongesla gen kampioenschap te behalen." Het vijfde komt nu volgend jaar in de 2e klas se van den N. H. V. B., en we hopen op de plaats van het 4de elftal, dat echter nog promotie-wedstrijden moet spelen. De overige elftallen deden 't niet best. Het eerste verloor, het tweede speelde gelijk (44) tegen D. W. S. 2, nadat Alc maria met 41 vóór gestaan had, maar de laatste loodjes waren hier 't zwaarst, zoodat D. W. S. in een kwartier 3 goals kon maken. De oud-Alcmariaan de Cocq van Delwijnen was als reserve bij D. W. S. aanwezig en spelt ook weder in de lagere elftallen van D. W. S. Het derde verloor (14) van Z. F. C. II en... verdiend. Aanvankelijk met 10 spelers wisten zij stand te houden tot tien minuten voor nat einde en toen was 't ook hier gebeurd en het derde heeft z'n eerste nederlaag op eigen veld te pakken. Alcmaria 4 is uitgespeeld en wacht op de promotie-wedstrijden. Alcmaria 5 behaalde het kampioen schap, terwijl 't bij de Junioren rust was. Even willen we nog memoreeren dat 't begin December was dat de B-ploeg speel de. Volgende week ontvangen ze W. F. C. a, en gaat deze wedstrijd door, dat heeft dit elftal dus in 3 maanden niet gespeeld, 't Is toch ongelijk verdeeld. De Adspiranten a hadden zich ook kam pioen kunnen noemen alsze gewonnen hadden. Ze deden 't niet doch speelden ge lijk (00) tegen de Alkm. Boys Adspi ranten a. En dus moeten ze nog steeds twee punten hebben, nu nog uit twee wedstrijden. Wel waren ze steeds in den aanval maar de Boys verdedigden goed en verdedigen is ook spel! Een leelijke tegenvaller voor de A-ploeg en een goede prestatie van het Boys-elftal. De Adspiranten B deden 't beter en won nen van de Boys B met 31. Ze hebben nog een klein kansje, al zal 't klein zijn, op de tweede plaats, maar persoonlijk geloo- ven we niet dat ze 't zullen klaren Adspiranten C verloor van Schoorl A met 2—0, op eigen veld nog wel, terwijl de D-ploeg geen halve maatregelen nam, doch Uitgeest b met huid en haar consumeerde (7-0) Volgende week hier de groo .te match, Koedijk aAlcmaria b: Wie wint, is vrijwel binnen. Alkmaar II was het eenige elftal van de lagere elftallen, dat gisteren in touw was en hoe ze dat gedaan heeft, zal tegen vele verwachting in geweest zijn. Het tweede heeft te laat haar vorm gevonden, want dat zulk een elftal niet op een van de 'on derste plaatsen hoorde zag iedereen. De eeiste 7 wedstrijden hadden maar 3 pun ten opgebracht. Uit de daarop volgende 6 wedstrijden kwamen er 8. Het gaat dus den goeden kant op. Het liet zich gisteren in den wedsrtijd tegen Koedijk I, vooral voor de rust, lang niet aanzien dat het einde nog zulk een groote overwinning zou brengen. Voor de rust wist Koedijk, dank zij een Alkmaar-verdediger, de leiding te nemen. Alkmaar was de eerste 3 kwartier niet erg op schot en waar ook Koedrk het niet tot verdere doelpunten kon brengen, ging de rust in met 1—0 voor Koedijk. Na de thee waren de doelpunten goed- kooper. Het werd spoedig gelijk en daarna volgden de doelpunten wat sneller. Eerst A. er een paar, toen K. weer eens één, doch bij het einde bleek het dat A. er 7 had gemaakt en K nog 2, zoodat de eind stand 73 werd, een uitslag die zeker tot tevredenheid stemt. Het eerste elftal had bezoek van H. R. C. en zou natuurlijk vechten om eenige winst, daar nog enkele winstpunten noodig kun nen zij, om vrij te blijven van de onderste plaats. De eerste elftallers hadden schijn baar een off-day want het was wel een heel groot verschil bij de beide laatste ont moetingen. Het einde bracht hen een 71 nederlaag, waarvan elders een verslag. De tweede elftallers hadden 's morgens bezoek van W. F. C. V en speelden voor al na de rust, ook al een minder goede partij. Toch kon men, dank zij een 30 overwinning voor de beide winstpunten zorg dragen. Het was de Groot, die na 12 minuten met een goed schot uit een scherpe voor zet van rechts in den rechter bovenhoek het doel kon treffen, 10. Wel waren de Boys-reserves technisch de meerderen, doch de Wormerveerders hielden hun doel goed gesloten. Toch gelukte het Poestkoke vijf minuten voor rust, uit een doelschrimma- ge den stand op 20 te brengen. Na rust viel er niet veel moois te aan schouwen en toen de rood witte vlak voor het einde een strafschöp kregen toegewe zen, bracht de Groot met een strak laag schot den eindstand op 30. Het derde team bracht een bezoek aan Zilvermeeuwen III en keerden met een goede 35 zege huiswaarts, terwijl de vijf de elftallers ook al voor de volle winst zorg droegen, door Oterleek I in eigen om geving een 72 nederlaag toe te brengen. De A-adspiranten gaven Alcmaria A de a.s. kampioenen een waardige partij. De rood witte verdediging was zeer goed op dreef en de jeugdige withemdjes kregen geen kans. Wel scoorden de Boys-voor- waartsen een mooi doelpunt, dat de arbiter echter op appelleeren van eenige „gasthee ren,, ten slotte annuleerde, zoodat de eind stand dubbel blank (00) bleef. De B-adspiranten ontvingen Alcmaria b en gingen met 41 ten onder. Hockey. ALKMAAR II WINT! Alkmaar I had een vrijen Zondag en speelt 8 Maart na drie weken rust tegen Leiden haar laatsten wedstrijd. Het elftal benutte grootendeels haar vrijen Zondag met het aanmoedigen van de reserveploeg, die in Bloemendaal H. B. S. II een gevoelige nederlaag toebracht. H. B. S. II verloor met 61! De laatste competitiewedstrijd beteekende voor de Alkipaarders een fraai succes en een even fraai slot van de competitie. Alkmaar II staat met 15 punten op de tweede plaats en kan nog ingehaald worden door Leiden II en Hudito, waardoor beslis singswedstrijden om de tweede plaats, die door de competitie-uitbreiding recht geven tot het spelen van promotiewedstrijden voor de 2e klasse, noodzakelijk zouden zijn. Wint Alkmaar haar protest tegen de eerste goal van Leiden II indertijd in een thuiswedstrijd clean offside gescoord, waardoor de Leide- naren met 21 wonnen, dan is Alkmaar II de gelukkige. Over den wedstrijd in 't kort het volgende: Alkmaar viel terstond aan en hoewel de H. B. S.-reserves niet slecht begonnen, werd de druk te groot en scoorde Alkmaar 't eerst, en spoedig daarna eenige werkelijke fraaie goals. Rust 03. De tweede helft kenmerkte zich door een aanmerkelijk kalmer tempo en H. B. S. zakte ineen, zoodat vrij spoedig de stand 06 was. De Haarlemmers wisten nog een tegengoal te scoren en met 61 voor Alkmaar II kwam het einde. De uitslag ten slotte is absoluut niet geflatteerd, terwijl bovendien de tegengoal niet «noodig geweest was. Alkmaar IIIStrawberries III 5—0 w.n.o. Kegelen. COMPETITIEWEDSTRIJD. Ie klasse: afd. A: O.K.A. 4037; afd. B: Koekoek 3998; afd. C: Gooi geen poedels 5384. 2e klasse: afd. A: Onder Ons 5234; afd. B: Koekoek 3770; afd. C: Victoria 3653; afd. D: Schagen 4695. Dames: Onder Ons 3456; Vredelust 4698. Kampioen le klasse: afd. A: J. de Bak ker 878; afd. B: G. J. Genefaas 881; afd. C: C. v. d. Capelle 1288. 2e klasse: afd. A: Nordemann 1180, afd. B: M. Bak 790; afd. C: C. Kiebert 791; afd. D: D. Wemes 886. Dames: mevr. Berkhout 762; mevr. Dek ker 997. Kampioen: le klasse Koekoek I 1911; 2e klasse Koekoek II 1809; dames: Onder Ons 1626. Persoonlijk kampioen: le klasse C. v. d. Cappele 396; 2e klasse W. Nordemann 387; dames: mevr. Berkhout 391. Uitslag korpswedstrijd: afd. A: 1. Koekoek 432; 2. Alcm. Victrix 424; 3. Koekoek II 411; hoogste korpsgooier L. Boom 153 (20 tr.) Afd. B: 1. Cubo 401; 2. de Burg 392; 3. Koekoek 389; hoogste korpsgooier: Meijer v. Putten 150. Aid. C: Victoria 351; Houthakkers 341; hoogste korpsgooier A. Koster 134. Korps dames: Touwtje 378; Onder ons 367; Vredelust 340; hoogste korpsgooister mevr. de Lange 133. Jubileum: Afd. A. C. H. de Lange 163; Jac. van Spanje 163; L. Boom 157. Afd. B: J. van Maarleveld 158; M. Bak 154; J. Smit 152. Jubileum dames: mevr. de Lange 151; mevr. v. d. Heuvel 135; mevr. Berkhout 124. Negenprijs: C. H. de Lange 13 x 9. Dagprijs: afd. A: A. Köllman 156; afd. B: D. Pot 144; dames: mevr. v. d. Heuvel 135. Vaste baan: afd. A: C. H. de Lange 7 x 45; J. de Bakker 4 x 45; G. J. Genefaas 2 x 45 en 4 x 44; Afd. B: C. Sieuwers 1 x 45 en 2 x 43; F. Rike 1 x 45; Hoekmeijer 2 x 44; Dames: mevr. v. d. Heuvel 1 x 45; mevr. de Lange 3 x 41; mevr. Boom 1 x 39 en 38. Verrassingsbaan: D. M. Postma 10 x; J. Balet 9 x; L. Prins 5 x. Dagprijzen: Balet, D. M. Postma, L. Prins, B. Koster en Timmerman. Kolven. LANGENDIJKER KOLFBOND. De einduitslag. Thans is de eind-uitslag van de wed strijden van de Langendijker kolfbond officieel bekend. Kampioen van den Langendijk werd Th Rijper Jr. van Gezellig Samenzijn met 761 punten. Korpsen. Eerste klasse. Op Maat van Zuidscharwoude met 2069 punten; 2. Ge zellig Samenzijn te Zuidscharwoude met 2060 punten; 3. Vriendenkring Noord- scharwoude 2055 p. Tweede klasse: 1. Op Maat Zuidschar woude 1907 p.; 2. Onder Vrienden, Oud karspel 1835 p.; 3. Vriendenkring, Noord- scharwoude 1737 p. Derde klasse: 1. Ons Genoegen, Noord- scharwoude 1992 p.; 2. Gezellig Samen zijn, Zudscharwoude 1611 p.; 3. Op Maat, Zuidscharwoude 1589 p. Personeele wedstrijd: Eerste klasse: 1. Th. Rijper Jr., Zuidscharwoude 761 p.; 2. P. Molenaar, Zuidscharwoude 724 p.; 3. C. Langendijk Pz., Noordscharwoude 699 p. Tweede klasse: 1. J. J. Reijne, Zuid scharwoude 679 p.; 2. K. Kat, Noord scharwoude 674 p.; 3. P. Kist, Noord scharwoude 651 p. Derde klasse: 1. P. van Dam, Noord scharwoude 628 p.; 2. M. Vlug, Zuidschar woude 617 p.; 3. W. Bergen, Zuidschar woude 615 p. Zwemmen. WIJLEN JOOP STOTIJN HERDACHT. Onder zeer groote belangstelling, voorna melijk uit de zwem wereld, is gistermiddag op Oud Eik en Duinen te Den Haag een ge- denkteeken onthuld ter nagedachtenis van den enkele maanden geleden ontslapen Ne- derlandsch kampioen schoonspringer Joop Stotijn. Het monument is ontworpen door den heer T. Keuzenkamp, lid van de Haagsche zwem- en poloclub en bestaat uit een lig gende zerk met achtergrond en pilaster, bo ven welke het embleem der H.Z. en P.C. is aangebracht. Op den achtergrond is te le zen: „Hier rust Joop Stotijn; hij diende de zwemsport en was ons aller makker. Zwem mend Nederland". Het monument, dat uit Fransche kalksteen is opgetrokken, is uit gevoerd door de Steenhouwerij en Natuur- steenhandel G. Keuzenkamp. Tegenwoordig waren o.a. de heer J. de Vries, voorzitter van den Kon. Ned. Zwem- bond, vergezeld van de bestuursleden mevr. Triebels-Koens en de heeren Blitz, Biet en Alting. Nog waren aanwezig de voorzitter van H.Z. P.C., de heer G. le Cointre met het vrijwel voltallige bestuur en zeer vele leden, de heeren van der Vlugt en Brou wer, resp. voorzitter en lid van het college van commissarissen van de Zwem- en Bad inrichting „De Regentes"; mevr. Braun, mej. Rie Mastenbroek, mevr. van Wijckhui- se en de heer H. Tordoir Dzn. Vertegen woordigd waren o.a. de vereenigingen Z.I. A.N., de Haagsche Chr. Zwemvereeniging, de Onderofficieren Zwemvereeniging, de Haagsche Politie-Sportvereeniging en de Haagsche Reddingsbrigade. Ook werden op gemerkt de heeren C. J. Driescher, inspec teur van de Gemeentelijke Sportterreinen, J. J. Th. de Kok, secretaris van den kring Den Haag van den K.N.Z.B. en de heer R. N. Blokbergen, voorzitter van de afdeeling Den Haag van de Vereeniging van Gymnastiek leraren. In de rouwkapel heeft allereerst de heer J. de Vries, voorzitter van den K.N.Z.B. het woord gevoerd. Spr. begon met er aan te herinneren dat het nog slechts luttele maan den geleden was, dat Joop Stotijn naar zijn laatste rustplaats gebracht werd. De tijd brengt berusting maar doet ook des te beter beseffen welke plaats de overledene in onze harten en in onze organisatie innam. Het eenvoudig huldeblijk, dat straks onthuld zal worden, geeft uiting aan de gevoelens, die allen jegens hem koesterden. Uit het ge heele land, zelfs uit het buitenland, kwamen gaven binnen voor dit monument, een be wijs, dat het aller instemming had. Spr. eindigde met den wensch, dat de familie Stotijn dit gedenkteeken wel wil aanvaar den, haar de verzekering gevende, dat Joop zal blijven voortleven in de harten van al len, die hem gekend hebben en dat zijn na gedachtenis steeds in hooge eere zal blijven. Het woord was hierna aan den heer le Cointre, voorzitter van de Haagsche zwem en poloclub, die zeide, dat „Hij diende de zwemsport en was ons aller makker", het geen op het gedenkteeken te lezen staat. Joop ten voeten uit teekende. Namens de familie dankte spreker het comité, dat zich voor dit monument had gevormd, den heer de Vries voor zijn gevoelvolle woorden, de firma Keuzenkamp die het ontwerp heeft uitgevoerd en allen, die de uitvoering heb ben mogelijk gemaakt. De aanwezigen begaven zich vervolgens naar het monument, waarvoor bloemen neergelegd waren van den Kon. Ned. Zwem- bond en van de Haagsche Zwem- en Polo club. Na eenige oogenblikken van eerbiedige stilte, ter eere van de nagedachtenis van Joop Stotijn, was deze sobere doch indruk wekkende plechtigheid geëindigd. Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. De Antwerpsche Zesdaagsche, Vrijdag avond begonnen, heeft tot nog toe grooten strijd gebracht. De stand luidt op het oogenblik. 1. RonsseSchön; 2. LonckeBilliet; 3. CharlieDepaeuw. Op 1 ronde: Pijnen burgSlaats; 5. WalsPellenaars; 6. Aerts- Magne. De rest is meer dan een ronde achter. 141. En Pieterse maakte met hun buit en vischgerei rechtsomkeert. Ze konden haast wel huilen van nijd. „Dat komt nou door die mooie uitvinding van jou", mopperde Pit. „Pieterse is natuurlijk op 't geklingel van die bel afgekomen", zei hij, en slaakte een diepe zucht. 142. Hij keek meewarig naar een oude stroohoed, die op het water dreef. Plots verhelderde zijn gezicht. Die stroohoed zou uitkomst brengen. Hij vischte het ding uit het water op en zij bewerkten het samen met kleine touwtjes, waaraan haakjes van uode spelden.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7