Agenda gaar KUKEH.KOOPEILCLOECK Jleck School £uchtuaaxl Stad m O WeecAecicht Steun aan de tuinders. 60 Mijnwerkers bedolven. in Hevige sneeuwstormen Zweden. Persen van „Vova" vrijgegeven. Ontheffing teeltheffing. Sted elij k Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, heden Dinsdag, hoofdnummer De zanger van Broadway (revue); hoofdrollen Dick Powell, Joan Blondell, Adolphe Menjou. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7/45 uur, hoofdnummer In duizend gevaren (sens.); hoofdrol Richard Talmadge. Extra-nummer: The kid from Spain (hum.); hoofdrol Eddie Cantor. Toe gang boven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Eva (rom.); hoofdrollen Magda Schneider, Heinz Ruhmann, Hans Sohnker en Hans Moser. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De roode Pimpernel (avont.) hoofdrollen Leslie Howard en Merle Oberon. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 25 Februari. 8.15 uur, De rustende Jager te Heiloo, uit voering door ,,'t Ontluikende Roosje", Woensdag 26 Februari. 8 uur, dancing Harmonie, lezing met lichtbeelden vanwege de Associatie voor lijkbezorging. 8 uur, Harmonie, derde (laatste) abonne mentsconcert H.O.V. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, verg. spi ritistenvereen. Harmonia, rede A. 't Hoen over „Sterven en dan?" 8 uur, De Unie, ledenvergadering oranje- vereeniging. Donderdag 27 Februari. 7.30 uur, café Jb. Groot te Koedijk, verg. afd. I.A.M.V., rede N. J. C. Schermerhorn. Vrijdag 28 Februari. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, rede N. J. C. Schermerhorn voor de vereen. Bel- lamy. waarop hij een pas vertoonde, die natuur lijk valsch moet geweest zijn. De postwis sel bleek geadresseerd aan een gefingeerd persoon in de Pauwenlaan. Na deze „legiti matie" werd de aanbieder van de postwis sel boos, nam de wissel terug en zeide tot de postambtenares, dat hü wel naar het hoofdpostkantoor zou gaan. Men deelt ons mede, dat ook in Utrecht de posterijen slachtoffer van deze sluwe vervalschers zijn geworden. 800.000 uit het landbouwcrisis- fonds, mede in verband met de mislutke kooloogst in Noordhol land. Naar men weet, heeft de minister van landbouw en visscherij besloten, uit het landbouwcrisisfonds steun te verleenen aan de tuinders, die tengevolge van misoogst in moeilijkheden zijn geraakt. Wij vernemen thans, dat voor deze tuinders een bedrag van acht ton be schikbaar is gesteld. De minister heeft tot dezen steunmaatregel besloten, spe ciaal met het oog op de tuinders in Noordholland, wier kooloogst engevol- ge van een luizenplaag mislukt is. Vijftien ervan reeds gered. In de steenkolenmijn van Mikoloz zijn 60 mijnwerkers door het instorten van een mijngang bedolven geraakt. Vijftien konden reeds worden gered. Aan de bevrijding der overigen wordt koortsachtig gewerkt. Het verkeer ontwricht; hier en daar voedselgebrek. Een zeer zware mist en sneeuwstormen belemmeren het scheepvaartverkeer in Zwe den. In het zuiden d?s lands rijden de trei nen met groote vertraging. Verscheidene plaatsen zijn geïsoleerd en in duisternis ge huld wegens het defect geraken van de elec- trische geleiding. Tevens dreigt hier en daar voedselgebrek. De redacteuren op 12 Maart voor het Hof. Zooals men weet, waren de persen waarop „Volk en Vaderland" werd ge drukt en die eenigen tijd geleden door de justitie te Utrecht in beslag zijn genomen, door de rechtbank te Utrecht vrijgegeven. Daar echter in de strafzaak tegen de re dacteuren, die met deze inbeslagneming samenhangt, hooger beroep is aangetee- kend, moest ook de opheffing van het be slag opnieuw worden behandeld. De procureur, mr. W. de Gavere heeft bij request het Hof de opheffing van dit be slag verzocht; de procureur-generaal ver zette zich niet tegen de opheffing van het beslag en het Hof gelastte dienovereen- lcomst de opheffing. De strafzaak tegen de redacteuren van „Volk en Vaderland" die wegens beleedi- ging terecht hebben gestaan, zal op 12 Maart a.s. voor het Gerechtshof te Amster dam, dienen. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, zal met ingang van 1 Maart de mogelijkheid om restitutie respectieve lijk ontheffing van de betaling van de teeltheffing voor den aardappeloogst 1935 te verkrijgen, vervallen. Verzoeken om teruggave, resp. ont heffing, welke na dien datum inkomen, zullen derhalve niet meer in behande ling kunnen worden genomen. INTERLOCUTOIR ARREST TEGEN DE „VERHUIZERS". 10 Maart voortzetting. In de strafzaak tegen twee recidivisten M. en G., die in de Onneszaak een rol als „ver huizers" zouden hebben gespeeld en die thans terecht hebben gestaan, verdacht van inbraak in het abattoir te Amersfoort, wees het hof een interlocutoir arrest, waarbij be paald werd, dat een nader getuigenverhoor zal worden gehouden op 10 Maart a.s. De procureur-generaal had vrijspraak ge- requireerd; de rechtbank te Utrecht had beide verdachten een jaar opgelegd. INBREKERSBENDE IN DE VAL. Drie personen aangehouden. Door samenwerking van marechaussee, rijksveldwacht en gemeentepolitie in ver scheidene dorpen in de Lijmers en in den Achterhoek is men er in geslaagd een bende inbrekers te arresteeren, die weken achtereen de streek onveilig heeft ge maakt. Het begon met kleine diefstallen, die schier dagelijks werden gepleegd. Daarna volgde ongeveer veertien dagen geleden een volledige inbraak in de zuivelfabriek Hameland te Gendringen, waarbij een groote partij boter werd gestolen, en blijkbaar aangemoedigd door hun succes, zetten de inbrekers in den nacht van Vrij dag op Zaterdag een completen stroop tocht, welke zich uitstrekte over Etten, Ulft en Terborg, op touw. In eerstgenoemde plaats werd door het uitsnijden van een ruit toegang verkregen tot de machinefabriek van de fa. Arends Zn. Het kantoorlokaal werd doorzocht, kasten en lessenaars werden opengebro ken, maar de buit bestond slechts uit een bedrag van ongeveer 10 en een partü postzegels. Daarna hebben de heeren een bezoek gebracht aan Ulft, waar zij de St. Anthoniusschool binnendrongen. Hier vonden zij niets van hun gading, maar in het achter de school gebouwde vereenigingslokaal hebben zij hun hart opgehaald aan bier, waarvan zij een groote hoeveelheid hebben opgedronken, en aan eetbare waar, die zich in het buffet be tond. Daarna zijn de nachtelijke bezoekers ty een inwoner van Terborg binnenge drongen, waar zij een aantal dekens en electrische voorwerpen tot goeden buit verklaarden. Bij het onderzoek in de machinefabriek vond men een aantal vingerafdrukken, terwijl men te Ulft erin slaagde eenige voetafdrukken te nemen. Bij de verdere nasporingen reeds verden king tegen twee jongemannen uit Ulft ,die ongunstig bekend staan. Vinger- en voet afdrukken bleken volkomen te kloppen en toen zij bij het aanvoeren van meer bewijs materiaal in het nauw werden gedreven, volgde al spoedig een volledige bekentenis. In verband hiermede werd gister nog een inwoner van Gendringen gearresteerd, die eveneens >en bekentenis aflegde. Het drietal is gister naar Arnhem overgebracht en daar in het huis van bewaring opge sloten. ZITTING TWEEDE KAMER. Kleinere ontwerpen. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. De wetsontwerpen tot onteigening van gronden te Apeldoorn, voor de rioleering en tot ruiling van gronden onder Meppel worden zonder debat en z. h. s. aangeno men. Bij het verslag der algemeene reken kamer over 1934 verklaart de heer Ame- link (a.r.) een strenger oordeel te hebben gewild over het gebrek aan zuinigheid bij crisisbureaux. De heer Vervoorn (platteland) maakt gelijksoortige opmerkingen. Het verslag wordt goedgekeurd. Eenige kleine wetsontwerpen worden zonder debat en z. h. s. aangenomen. Voortgezet wordt de behandeling van de Indische begrooting 1936. Bij de Zondag gehouden verkiezing voor den notabel der Ned. herv. gemeente te Dirkshorn is gekozen de heer J. Smit Az. Benoemd is tot onderwijzeres aan de O. L. S. te Kolhorn mej. R. Hornstra, thans onderwijzeres te den Ham (O.) DS. DRIJVER TE WARDER JUBILEERT. Op _7 Maart a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat ds. F. W. Drijver, emeritus predi- J™4,.161 Ned. herv. kerk, te Warder het taS aanvaardde. Ds. Drijver stond m Warder vier jaren, daarna vertrok hii naar Grosthuizen, van waar hij in 1899 naar Naarden vertrok, waar hij in 19? zijn emeritaat ontving en thans nog woont Van ds Drijver zijn tal van folkloristi- sche publicaties verschenen. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT^" Drie inzittenden om het leven gekomen. Gisteren is boven het eiland Seeland een Deensch militair vliegtuig verongelukt. De drie inzittenden kwamen om het leven. Men neemt aan, dat het vliegtuig in verband met het slechte weer zeer laag heeft gevlogen en in het donker tegen het aardoppervlak is ge- ylogen. DE BRANDWEER BIJEEN. De zaal van Harry London was gister avond weer geheel bezet met bekenden: de groote familie, die zich Alkmaarsche Vrij willige Brandweer noemt en die haar alge' meende jaarvergadering hield. Aan de hoofdtafel zaten, behalve 't bestuur, als gasten o.m. burgemeester van Kinschot, commissaris Walraven, inspecteur Stienstra en drie eereleden: de heeren Slinger, van Dijk en M. Ringers. Verder was er de familie Asma, waarvan het hoofd dezen avond af scheid zou nemen van de vereeniging, waar van hij zoovele jaren een trouw en enthou siast lid was geweest. Na de algemeene onderlinge begroeting sprak commandant Ringers het welkomst woord tot alle aanwezigen. Spr. vond het zeer sympathiek, dat op verzoek van het corps de vergadering indertijd was uitge steld wegens ziekte van hem. Spr. heette in het bijzonder burgemeester van Kinschot, hoofd van de brandweer, welkom, welk welkomstwoord door een krachtig applaus onderstreept werd. Vervol gens heette spr. commissaris Walraven en inspecteur Stienstra, de eereleden van Dijk en Slinger en den oud-brandmeester M. Rin gers en tenslotte den dokter der brandweer hartelijk welkom. Daarnaast werd de heer Borst welkom geheeten, terwijl de ver slaggevers eveneens een zeer hartelijk welkom tot zich' hoorden spreken. Verleden jaar zijn het eerelid J. v. d. Pol en de adjunct-commandant Wigman heen gegaan. Beiden werden even herdacht door een zwijgend opstaan. Toen richtte spr. zich tot de familie Asma en eindelijk tot alle brandweerlieden, waar na het brandweerlied werd gezongen. Jaarverslag. Het jaar 1935 heeft slechts weinig bran den gekend. Echter de werkzaamheden der brandweer waren niet gering. Zoo is een beveiliging ontworpen van den toren der r.k. kerk op de Laat Meerdere beveiligings maatregelen werden genomen. Per 1936 is met Egmond-Binnen een verbintenis aan gaan. Het aantal brandkranen verminderde met een zestigtal, omdat door het moderne materiaal deze brandkranen overbodig wa ren geworden. Belangrijk was de aanschaffing van een nieuwe, zeer moderne autospuit met een capaciteit van 2000 L. per minuut. Er waren in 1935 in Alkmaar 31 branden en in de buiten-gemeenten 6 branden. De eerste kunnen worden onderverdeeld in 10 schoorsteenbranden, 17 binnenbranden en 4 uitslaande branden. In meerdere gevallen kon de politie den brand reeds blusschen. De uitslaande branden waren: 10 April aan de Oudegracht, 22 April in de Boter- straat, 8 Juni aan den Westdijk en 27 Juni in de Mosterdsteeg. De branden in de buitengemeenten wa ren: 25 Febr. te Heiloo, 3 April eveneens te Heiloo, 12 en 16 Augustus te Oudorp en 26 Aug. te Warmenhuizen. De commandant bracht den heer Lutje- harms hartelijk dank voor het uitgebreide jaarverslag, welken dank de vergadering door een krachtig applaus onderschreef. Afscheid Asma. De commandant richtte zich daarna tot den heer Asma, oud-brandweerman, die den 50-jarigen leeftijd bereikt had en dus moest bedanken. Dit afscheid werd algemeen betreurd. Spr. dankte den heer Asma voor wat hij voor de brandweer gedaan heeft. Hij heeft de brandweer „gediend", zooals dat moest. Gij hebt aldus spr. steeds den goeden geest in het corps gebracht (applaus). Het was spr. een genoegen, dat hij dezen avond namens het geheele corps den heer Asma kon bedanken en een nog grooter ge noegen, dat hij hem 't diploma van de Kon. Brandweervereniging kon en mocht over handigen (applaus). Burgemeester van Kinschot vroeg daarna het woord, om den heer en mevr. Asma toe te spreken. Wij hebben U leeren kennen als een man, waarop men aan kon. Aan mevr. Asma en haar dochter overhandigde spr. bloemen in de stadskleuren. De heer Maarleveld wendde zich daama tot „vriend Asma". Wij brengen U een spontane hulde namens de voetbalvereen i- ging, waarvan gij voorzitter waart en waar voor gij veel, zeer veel hebt gedaan. Spr. wees uitvoerig op het belang van de sport, waarbij de vriendschapsbanden steeds blij ven bestaan en bood den heer Asma een fraaie foto in lijst aan. (Applaus.) Installaties. Vervolgens werden de brandweerlieden Haasbroek Jr. en Ploeger geïnstalleerd. Zij waren per 1 Januari j.L aangesteld. Zij ken nen hun geschreven en ongeschreven ver plichtingen, zullen zich er aan onderwerpeh en werden door den commandant welkom geheeten. Aan het einde van het officieele gedeelte werden door den heer v. d. Horst, foto graaf alhier, eenige films vertoond, die met zeer groote belangstelling gevolgd werden. Wij zagen o.a. de stranding van de Kerk plein en de Drente en de heele geschiedenis van beide schepen, wij zagen onze brand weermannen in hun gewone doen en wij zagen tenslotte een zeer geslaagde film van den brand in Maison Geels, een dus wel zeer actueele film. Na het officieele gedeelte heeft men nog een varieerend programma afgewerkt, waarbij muziek, zang, voordrachten en goochelkunsten van Moretti elkaar afwis selden. DOOR AANRIJDING GEWOND. ter°aPv*H\h0ek Laat-Koorstraat vond de KqorïtfaaTvatf^ GmoteVe* ko mende personenauto. Daar de aan het van rechts komend verkeer niet den voorrang gaf ontstond de botsing, zy rted tegen het achterspatscherm van de auto aan en liep verschillende bloedende wonden op. Door de politie is proces-verbaal opce- maakt. gis- een en in over ko' stei den reed AUTO-BOTSING. Hedenmiddag omstreeks 12 uur had er op den hoek Spoorstr.—Snaarmanslaan 'n aan rijding plaats tusschen 2 auto's. De botsing is waarschynljjk te wijten aan het feit, dat de in de Spoorstraat rijdende auto de andere auto te laat bemerkte. De chauffeur van eerstgenoemde auto reed met vrij groote snelheid op de andere auto in. Beide auto's hadden eenige schBde, welke onderling geregeld zal worden. die' VOOR HET DIEREN AS YL. Bij de ninspecteur van Dierenbescher ming is voor het te stichten dlerenasyl ontvangen 1 voor het plaatsen van ren en 1.50 voor hulpverleening. 'T ONTLUIKENDE ROOSJE TE HEILOO. Tengevolge van een abuis hebben wij i -i./IrtAV rln T* jLeugevuisc v«" gemeld, dat de uitvoering door de reae i. Dnnela t te rijkerskamer 't Ontluikende Roosje -- Heiloo gister zou plaats hebben in De Rus tende Jager aldaar. Dit had moeten zijn: Dinsdag 25 Februari, dus heden, 's avonds 8.15 uur. NED. CHR. VROUWENBOND AFD .ALKMAAR. Gisteren trad voor een goed bezette zaal voor deze afdeeling op ds. Smelik uit den Haa met het onderwerp: De staat der zielen na den dood. Spr. behandelde in den breede de ver schillende opinies, die er bestaan omtrent het voortbestaan der zielen na den dood, b.v. de opvattingen der heidensche volken, de leer van de ziele-slaap, van de ziels verhuizing, van de voorwaardelijke on sterfelijkheid en de Roomsche leer aan gaande het vagevuur; waarbij hij op grond van de Schrift de verschillende bezwaren noemde, op grond waarvan men als Pro- testantsche Christenen deze leeringen moeten afwijzen. Daarop ontwikkelde ds. Smelik het be grip van den z.g. „tusschentoestand", den staat der zielen tusschen het sterven en den jongsten dag, gelijk dat in den Bijbel gevonden wordt. Hij wees er op, dat de grondige exegese van tal van teksten, die op dit onderwerp betrekking hebben, leert, dat de eigenlijke toestand van eeuwige gelukzaligheid en eeuwige ramp zaligheid pas na het gericht van Christus ontstaan, en dat dus de hemelsche zalig heid, die de gansche schepping (de nieu we hemelen en de nieuwe aarde) omvat, ook dan pas aanvangt mede om den vollen mensch (naar lichaam en ziel) van die heerlijkheid erfgenaam te maken; dat evenzoo de helsche rampzaligheid (de ope ning der plaatselijke hel) pas begint met den oordeelsdag. Tot dien tijd heerscht de „tusschentoe stand", gedurende welken de zielen der verlosten in het „Paradijs" verblijven, dat we ons waarschijnlijk in den hemel heb ben te denken, en de zielen der verlorenen in den „afgrond", een bewaarplaats, tot dat de hel geopend wordt. In dien „tusschentoestand" genieten echter de gezaligden de volle heerlijkheid, ook in onderscheiden graden, welke echter pas in de vernieuwing der wereld tot haar eeuwige intensiteit uitgroeit en onder vinden de verlorenen de vreeselijkheid der helsche angsten, welke evenwel ook pas na den jongster dag de volle persoon lijkheid gaan drukken. Zoo mag de geloovige juichen in wat hem na dit sterven wacht, en op de vraag, door Helène Swarth in een van haar ge dichten gesteld: „Ziet gij nu aard of hemel opengaan?", antwoordt hij, in vol geloofs- v .rtrouwen: „Ik geloof in de vergeving der zonden, de wederopstanding der vleesches en een eeuwig leven!" Nadat spr. na de pauze enkele vragen behandeld had gingen de aanwezigen zeer voldaan huiswaarts. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 1825 Februari 1936. Nieuwe zaken: Den Helder: Manufacturenmagazijn „De Kleine Kapel", Sluisdijkstraat 57, manufac turen. Vischhandel „De Fijnproever", Keizer straat 21, vischhandel en zuurwaren. Heldersche Ontvlek- en Pers-Inrichting tevens kleermakerij, Ruichweg 71. W. Grim, Tuinstraat 60, levensmiddelen- bedrijf. H. A. Mensink, Javastraat 119, makelaar. Wijzigingen: Alkmaar: Frankenberg's Boekhandel en Drukkerij, N.V., bestuurswijziging. Vereeniging van Melkverkoopers „Onder linge Hulp"; bestuurswijziging. N.V. Eichholtz Comestibles en Delicates- senhandel, uittreding en benoeming filiaal houder. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier; bestuurswijziging. N.V. Nederlandsche Landbouwbank; be stuurswijziging. Egmond aan Zee: R. Gul, Zuiderstraat 33, vrachtrijderij; overgegaan aan Gebr. Gul. Heerhugowaard; R.K. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „Onderlinge verzeke ring „St. Seryaas"; bestuurswijziging. Harenkarspel: Th. IJff, Dorpsstraat 122, winkelier in kruidenierswaren, koffiehuis houder, en drogisterij-artikelen; overgegaan aan M. IJff. Nieuwe Niedorp: J. Rutsen, C 41, sigaren- handel; overgegaan aan G. Grootes. Oudkarspel: A. B. Jansen, Dorpsstraat A 382, winkelier in tabak en sigaren; over gegaan aan J. B. Jansen. SPEELTUIN-VEREENIGING D.E.S. De bekende Speeltuin-Ver. D.E.S. was Zaterdag op onverwachte wijze in de ge legenheid de kinderen harer leden een verrassing aan te bieden in den vorm van een tooneel en poppenkastvoorstelling. Om r\l,uur arr'veerden de kinderen der de buurten in optocht aan Het uiterste Wu We'ke ,zaal 8P°edi« tot in de hoeken gevuld was met een blijde naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 25 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 772,0 m.M. te Stensele. Laagste barometerstand 747,9 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 26 Februari: Matige noordoostelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk sneeuw of natte sneeuw; temperatuur om het vries punt Weeroverzicht. Guur weer met natte sneeuw in het vooruitzicht. De hooge druk handhaafde zich in Scan dinavië en nam in het zuidwesten toe, ter wijl vooral over de Britsche eilanden de barometer nog stijgt. Bij IJsland verscheen daarentegen een vrü diepe depressie die noord-oostwaarts schijnt te trekken. De noord-oostelijke luchtstroom uit het vorstgebied in Scandinavië heeft in west- Europa overal afkoeling gebracht. In Dene marken begint de vorst weer toe te nemen en in oost-Frankrijk en zuid-Dultschland vormde zich een opkiaringsgebied met lichte vorst De geheele Duitsche Oostzeekust is weer met sneeuw bedekt en in noord- en midden- Duitschland duurt de sneeuwval voort Ook Maastricht meldde hedenmorgen sneeuw. Op de Britsche eilanden nam de wind af en klaarde hier en daar de lucht iets op; in Rrankrijk valt alleen in het zuid-westen nog regen; op IJsland is de temperatuur nog stijgende. Ook indien de bij IJsland verschenen de pressie de hooge druk in noord-Scandinavië aantast zal voorloopig de noordoostelijke strooming daar aanhouden en waarschijnlijk sneeuw bij een temperatuur om het vries punt brengen. LICHT OPi Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.52 uur licht op. kinderschaar, in spanning wachtend op de dingen die komen zouden. Na 'n kort openingswoord door den voor zitter, die de jeugd tot stilte aanmaande, ging 't doek op om de kleinen kennis te laten maken met het gezelschap „Het Drietal" uit Amsterdam. Allereerst werd de poppenkast vertoond en zulks op een sublieme wijze. Het vertoonde stond zeer hoog en had een opvoedkundige strekking. De jeugd leefde geheel mee en de luide toejuichingen en het applaus waren zeer zeker verdiend. De samenzang met de kinderen ging er in als koek en het is wonderlijk hoe gauw dit gezelschap een liedje aan de jeugd leert. Vooral de liedjes over hat verkeer waren zeer leerzaam. De clou van den middag was wel het tooneelstukje „Janus moet behangen". Wat is er onbedaarlijk gelachen om die domme Janus. Het geheel werd subliem vertolkt en stond op hoog peil. Het extra bedankje door den voorzitter en het tot wederziens was dan ook alles zins gerechtvaardigd. Te ongeveer half vijf gingen de kinde ren in optocht, onder behoorlijk geleiden, weer naar de diverse buurten, nog napra tende over het genotene. D.E.S. kan met genoegen op dezen mid dag terug zien. CARNAVALSFEEST IN „T GULDEN VLIES". Bal-masqué van het dansinstituut- A. Englander met groote enthousiasme gevierd. Het eenige bal-masqué, waarop Alkmaar zich dit jaar kan beroepen, is gisteravond in ,,'t Gulden Vlies" en onder auspiciën van het dansinstituut-A. Englander met grooten luister gevierd. De belangrijke factor, welke mogelijk in het nadeel zou kunnen werken, n.1. een bal-masqué op Maandagavond, is door zooveel factoren-ten-voordeele over vleugeld, dat het niet in het minst op de uit bundige feestvreugde van invloed is ge weest. Integendeel, reeds lang vóórdat het dé masqué plaats vond, heerschte er in de ge heel gemetamorphoseerde groote zaal, welke daardoor een artistiek aanzien had ver kregen, de echte, onvervalschte carnavals stemming en toen tenslotte tegen het vroege ochtendgloren de feestvreugde een einde moest nemen, was dit tijdstip voor velen zoo niet voor allen nog véél te vroeg- De voorbereiding tot dit luisterrijk feest heeft voor een niet gering deel bijgedragen tot het doorslaand succes. Dat waren vooral de met zorg gekozen en met vaardige hand geteekende wandversieringen van den teeke naar Langereis, de wanden van de groote zaal waren n.1. weggewerkt door groote, smaakvolle carnavalsteekeningen, terwijl in de champagne-bar een geheel daarbij aan passende wandversiering aan dit intieme zitje een eigen cachet gaf. Ook de verlich ting was in overeenkomstigen zin aange bracht en het geheel vermocht een ieder alleszins in een bal-masqué-stemming te brengen. De beide bands (Siem Spruit met zijn

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2