DE GEBROEDERS „GOCHEM" jetneentecadefi provinciaal TUeums OUDE NIEDORP SCHOORL HEILOO KOLHORN ANDIJK OUDESLUIS BROEK OP LANGENDIJK de de heer de Kempenaer tal van aar- Tae goocheltoeren, welke bij de meisjes een 1'fitengewoon onthaal hadden. Op wonder- h rlijke wijze wist deze amateur-gooche laar alle mogelijke en onmogelijke dingen onver- ver- e voorschijn te halen, om ze op even klaarbare manier wederom te doen a wijnen. Na eenige meer algemeen bekende toe ren volgde een reeks interessante proeven, v/aarbü op de meest merkwaardige wijze 0m. konijnen en ganzen uit doozen te voor schijn getooverd werden, natuurlijk tot al ler verbazing. Groote vreugde veroorzaakte het feit, dat eenige leeraressen ten tooneele met open oogen bedrogen werden en telkens en tel kens klonk een hartelijk applaus op. De heer de Kempenaer had een groote hoeveelheid prachtige apparaten tot zijn be schikking en met werkelijk bewonderens waardige vingervlugheid bracht de gooche laar de talrijke aanwezigen in verrukking. In de pauze werden versnaperingen rond gedeeld, waarna wederom de heer de Kem penaer de toeschouwers eenige uren genoeg lijk bezighield. piccolo's verdwenen o.m. in groote kisten, waarna deze met scherpe sabels werden doorboord. Onder scherpe controle van eenige leeraressen verrichtte de goochelaar zijn wonderbaarlijke kunsten en het was ook haar niet mogelijk den goochelaar op frauduleuze handelingen te betrappen. Hoezeer we echter de prestaties van den pianist waardeeren, het komt ons voor, dat, v/aar de heer de Kempenaer niet beschikte over een stem, waarmee hij de geheele zaal kon beheerschen, het accompagneeren van den pianist bij het spreken van den confe rencier, voor de meisjes, die achter in de zaal zaten, een handicap was, omdat voor haar veel van het gesproken woord verloren ging- Mr. v. d. Feen deLille was de tolk van allen, toen hij den heer de Kempenaer dank bracht voor alles, wat hy dezen avond gebracht had. Als blijk van waardeering bood spr. den luiden toegejuichten confe rencier een zilveren kaasdrager aan, waar voor de heer de Kempenaer hartelijk dank zegde. Namens de leerlingen dankte mej. A. d e R e g t voor hetgeen het schoolbestuur aan de meisjes had geboden, terwijl tenslotte de directrice mej. de Glee van haar dank jegens het schoolbestuur betuigde, door er o.m. op te wijzen, dat de leerlingen thans duidelijk gezien hebben, dat de band tus- schen bestuur en school van hechten en sterken aard is. Aan het einde van dezen jubeldag weer klonk een krachtig „Lang zullen ze leven", met een driewerf „hoera!" Het was inmiddels half twaalf geworden en de leerlingen gingen allen accoord met de toezegging, dat de lessen heden eerst om 10 uur zouden aanvangen. BUREAU MEDISCHE SPORTKEURING. Het Bureau voor Medische Sportkeuring hield gisteravond zijn algemeene jaarver gadering op de bovenzaal van het café van Doorn, aan den Kennemerstraatweg. De heer Bulens, voorzitter, opende de bijeenkomst met een kort welkomstwoord, waarbij hij er op wees, dat het verheugend was, dat zoovele afdeelingen waren ver tegenwoordigd. Heet jaar 1935 is een goed jaar geweest voor het bureau. Het aantal keuringen steeg en moet groeiende blijven. Deze keuringen waren belangrijk, want er wa ren nog zes sportmenschen, die geheel af gekeurd werden. Zooals steeds, werkten de doktoren weer belangeloos mee, wat van zeer groot belang is en wat de voor zitter als een zeer belangrijk feit be schouwde. Spr, dankte de doktoren, die moesten eindigen wegens andere drukke werk zaamheden, maar er stonden er direct twee klaar, om hun plaatsen in te nemen. Verder dankte spr. den directeur van het ziekenhuis en zuster Meindersma voor hu.i hulp, evenals den heer Scholten, die ook werkte, waar mogelijk was. t Was een kleine teleurstelling, dat twee vereenigingen bedankten: Quick te Bergen en de hockeyclub Alkaar. Spr. hoopte, dat ze terug zouden komen en verzekerde, dat f»keSU*Ur deze zÜn best zal doen. Daarnaast traden eenige nieuwe ver eenigingen toe. Thans zijn er nog maar een paar clubs, die niet aangesloten zijn, zooals onze wielerdlubs en een paar kleine voet- balvereenigingen. De propaganda moet weer op rayonwerk gebaseerd worden. De omliggende gemeen ten moeten bewerkt worden in het belang van de sport. Spr. deelde mede ,dat t. o. v. de school- wedstrijden gegevens werden verzameld en het bestuur zal probeeren, dat t. z. t. "iet de commissie voor school wedstrijden contact zal worden gezocht. In Arnhem worden alle leerlingen, die mee spelen, ge keurd door het bureau van medische sportkeuring. Algemeenne zaken. Door de vereeniging Alkmaar (Go ahead) werd schriftelijk medegedeld, dat de boe ken en beschiden in orde werden bevon den en dat de boekhouding keurig in orde was. Ht financiëel verslag werd goedgekeurd en de begrooting 1936 eveneens. Jaarverslag 1935. Een trugblik werpende over 1935,kan het bureau wat betreft de resultaten'van het werk, tevreden zijn. Het zou prettig zijn als het bureau een weinig meer medewer king kreeg van verschillende bestuurde- ren, door bijv. een intensieve propaganda hij de leden, en meer belangstelling bij het nuttige werk van het Bureau. In het afge- loopen jaar is deze zoo onontbeerlijke me dewerking echter veel beter geweest dan in 1934. Twee vereenigingen meenden dat Medi sche Sportkeuring voor hun leden niet noo dig was en bedankten als lid en wel: „Be Quick" te Bergen en de „Alkmaarsche Mixed Hockey Club" te Alkmaar. De n-maersche Reddingsbrigade" is als lid toegetreden, en besloot voor haar leden de keuring verplicht te stellen. Dank werd gebracht aan de doktoren J. Maats, A. W. van Kleeff, G. Straver, A. H. Moolhuijzen, F. J. Frederikse, N. H. Louis, A. V. H. Destree en J. Th. van Leeuwen voor hun medewerking. Dr. G. Straver, Dr. J. Th. van Leeuwen en Dr. J. G. A. Kerssemakers waren door drukke werkzaamheden genoodzaakt voor het Bureau te bedanken. Op verzoek ble ken dr. N. J. Bouma en dr. B. J. Leeuwen berg direct bereid om tot het Bureau toe te treden. Het bestuur was voor 1935 als volgt samengesteld: W. J. Bulens, voorzitter, Jan Jonker, secretaris-penningmeester, A. Hutter, 2e voorzitter, J. G. Kemp, 2e se cretaris-penningmeester, mevr. F. Hilck- man—Jonker, mej. zuster C. Bol en J. Bos, leden. Mej zuster C. Bol heeft door haar ver trek naar Deventer als bestuurslid moeten bedanken, In de medische commissie hebben zitting dr. J. Maats, dr. A W. van Kleeff en dr. J- G. A. Kerssemaker. In 1934 waren 14 vereenigingen bij het Bureau aangesloten. Dit is terug geloopen tot 13 vereenigingen, nl.: gymnastiek: „Kracht en Vlugheid" „Turnlust", „De Halter", „Sport staalt Spieren" te Sint Pancras en „Nederland sche Arbeiders Sportbond"; voetbal: „Alcmaria Victrix", „Alkmaar sche Boys" en „Alkmaar"; korfbal: „K. V. K. V."; krachtsport: „Sport Staalt Spieren" te Alkmaar; zwemmen: D. A. W. en „Alkmaarsche Reddingsbrigade"; diversen: „Alkmaarsche Politie Sport- vereeniging". Deze vereenigingen hebben een totaal van pl.m. 1500 leden. Het aantal keuringen bedroeg in 1935 259, goedgekeurd werden 224, afgekeurd 6, onder conrotle gesteld 20 en alleen ge schikt verklaard voor lichte sport 9 De ontvangsten bedroegen 356.40, de uitgaven 220.82. Het voordeelig saldo is 135.58 De begrooting sluit op een bedrag van 180. Het jaarverslag werd natuurlijk ook goedgekeurd, zoodat de voorzitter terecht dank bracht aan zijn medebestuurderen. Bestuursverkiezing, De nog zitting hebbende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen terwijl gekozen werden de dames JonkerJonker en Waalewijn. Voor de kascontrole werd aangewezen de voetbal vereeniging Alkm. Boys. Vervolgens stelde het bestuur voor om voor de adspirant-leden van aangesloten vereenigingen, waarvan de ouders werk loos zijn, het keuringsgeld te halveeren. De vergadering ging met dit voorstel volkomen accoord. Ten opzichte van de propaganda deelde de voorzitter mede, dat het werk en nut van het bureau nog meer bekendheid zou moeten hebben. Het bestuur heeft daarom een circulaire opgesteld, die aan de ver eonigingen zullen worden gezonden. Rondvraag. De heer Rentenaar (Alkm. Boys) zou graag zien, dat gekeurde adspiranten op 16-jarigen leeftijd nogmaals gekeurd moe ten worden. De voorzitter deelde mede, dat dit zeker wenschelijk is en van groot belang is. De vereenigingen kunnen in deze zelf heel veel doen. Daarna sloot de voorzitter de vergade ring met een woord van dank tot allen. Vrijdag vergaderde de raad. Medegedeeld werd, dat blijkens schrijven van 29 Januari door Ged. Staten het pre sentiegeld voor de leden van den raad met ingang van 1 Januari 1936 is vastgesteld op 2 per vergadering. Ingekomen stukken. Een schrijven van de Protestantsche Arm- voogdij te Oude Niedorp, houdende verzoek de vergoeding voor het medegebruik van de raadszaal voor vergadering te verlagen van 15 op 10. B. en W. stelden voor dit verzoek in te willigen ingaande 1 Januari 1936. Goedgevonden. Een schrijven van den minister van sociale zaken, houdende mededeeling, dat de geldigheidsduur van de steunregeling is verlengd tot en met 27 Juni 1936. Een schrijven van 8 Januari 1936 van den R.K. en Modernen Landarbeidersbond, hou dende verzoek aan georganiseerden bij de werkverschaffing 2 cent per uur meer te betalen. De raad besloot afwijzend te beschikken. Er bestaat geen kans, dat een eventueele verhooging goedkeuring zal verkrijgen. Een schrijven van den heer C. J. Hoedjes te Nieuwe Niedorp, houdende verzoek tot teruggave van schoolgeld over het jaar 1934/1935. De raad besloot afwijzend te beschikken. Een voorstel van B. en W. tot overdracht van eigendom, beheer en onderhoud van de Leyerbrug aan de Provincie, tegen een door de gemeente te betalen jaarlijksche bijdrage van 25, alsmede tot opruiming van de schutsluis aan het Verlaat met bijkomende werken uit te voeren door de Provincie en tot overname van een perceel grond bij het Verlaat om niet, onder verplichting van de gemeente tot overname van een gedeelte straat en riool aldaar, na gereedkomen van het werk der provincie. In verband met den aanleg van het kanaal OudkarspelKolhorn is het gewenscht de door de provincie in deze gevraagde mede werking te verleenen. De raad besloot daartoe. Een verzoek van het bestuur der R.K. Bijzondere school te 't Veld om voorschot op de gemeentelijke vergoeding overeen komstig art. 101 der L.O.-wet voor 1936, alsmede aanvrage om de gemeentelijke ver goeding over 1935. B. en W. stelden voor deze verzoeken in hunne handen te stellen voor prae-advies. Aldus besloten. Een voorstel van B. en W. tot wyziging der suppl. begrootingen voor 1934, vastge steld bij besluiten van den raad van 15 April en 16 Augustus 1935. In verband met wijzigingen in de ge meenterekening zyn deze wijzigingen als nog noodig. Hiertoe besloot de raad. Een voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente-rekening over 1934 in ver band met een van Ged. Staten ingekomen verzoek d.d. 1 dezer. B. en W. stelden voor de gevraagde wijzi ging aan te brengen. De raad besloot aldus. Een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een suppl. begrooting voor den dienst 1935, in verband met de afrekening van den rykssteun over 1934. Aldus besloten. B. en W. stelden wijziging voor eener suppl. begrooting voor den dienst 1935, in verband met een van Ged. Staten ingeko men verzoek van 1 dezer, alsmede tot het vaststellen van een suppl. begrooting voor den kapitaaldienst 1935. Aldus besloten. Tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting voor het burgerlijk arm bestuur dienst 1935 werd besloten. Een voorstel van B. en W. tot het invoe ren van een ventverbod en in verband daarmede tot het wijzigen der verordening op de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambte naren van den burgerlijken stand in de ge meente Oude Niedorp. Voor een ventvergunning voor één dag wordt voorgesteld 0.15; voor een ventver gunning voor onbepaalden tijd 1 leges te heffen. Na eenige besprekingen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. B. en W. stelden voor hen te machtigen tot de uitvoering der noodige verbeteringen van den Ouden Niedorperweg en Rijdersweg over te gaan, waarvan de kosten ongeveer 5000 zullen bedragen, welk bedrag in vier jaar zal worden afgelost. Na ampele bespreking werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Herbenoemd werden tot hooistekers voor 1936 de tegenwoordige hooistekers J. Buis man en D. van Zoonen te Oude Niedorp en P. Wijnker en D. de Groot te Zijdewind. Witte Kruis. Maandagavond vergaderde in het lokaal van den heer Schuyt de afdeeling Schoorl van de Noord-Holl. Vereeniging „Het Witte Kruis". Tegen alle gewoonte in was 'n goed aan tal leden ter vergadering gekomen, wat den voorzitter, baron van Fridagh, bij het openen van de vergadering, voldoening gaf. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuurslid, mevr. FeekenKunst dat ze ter bespreking van het onderwerp: huiselijke ziekenverpleging, a.s. Donder dag te Schoorl zal komen. Dan nog een reglement van E.H.B.O. en een aanbeve ling om de aftredende leden van het hoofdbestuur te herbenoemen. Op advies van het bestuur werd dit door de verga dering goedgevonden. Vervolgens kwamen de jaarverslagen aan de orde, eerst die van de onderafdee- ling: huisverzorging, uitgebracht door de secretaresse dier afdeeling, mevr. Roos Breed. Deze kon geen gunstig geluid laten hooren daar er met verlies was gewerkt. Zij vroeg in deze meer aandacht voor de moreele zijde van huisverzorging daar er veel en goed werk wordt verricht. In 17 gezinnen met 195 ziekendagen werd 398 besteed. Het ledental bleef in tact. Een actie welke nog niet ten einde is, bracht 25 nieuwe leden. Dit jaarverslag werd met applaus begroet. Hierna kwam het jaarverslag van de afdeeling zelve aan de orde hetwelk werd uitgebracht door den secretaris, den heer Joh. Tromp. De toon van dit verslag paarde blijmoe dige met minder gunstige geluiden. Niettemin was de hoofdtoon optimis tisch. Het ledental neemt toe, dank zij de goede zorgen van den heer Huiberts. Van 415 klom het tot 436 terwijl op den dag van heden er 460 leden zijn ingeschreven. De financien zijn goed, ook die van de af deling t. b. c.-bestrijding. Er werd 240 stuks verplegingsmateriaal uitgereikt, aan 135 personen. Een opname had plaats naar een sanatorium. Er zijn 4 ligtenten in het bezit bij de afdeeling, alsmede een zuur- stofaparaat, hetwelk gelukkig nog niet noodig is geweest. Ten dienste van de t. b. c.-bestrijding werden door de zuster 94 bezoeken afge legd bij 8 patiënten. Met genoegen werd gewezen op de op richting van het consultatiebureau voor zuigelingen in Schoorl, hetwelk in een be hoefte voorziet. Teleurstellend was de mislukking om te pogen een plaats voor onze duinstreek te krijgen in het hoofdbestuur. De gedachte van de algemeenevergadering om de plaats te doen vervullen door een vrouw, was oorzaak dat de voorzitter van onze afdee ling niet werd benoemd. Betreurd werd eveneens dat Schoorl nog geen zwembassin rijk is, ten dienste van de onder af deeling: kustbrigade. Met wat meer elkander begrijpen vyas dit toch wel te bereiken. Ook dit goede jaarverslag werd met applaus aanvaard. Hierna de rekeningen. De afdeeling had een ontvangst van 1071.2714 en een uit gave van 829.95, dus een goed saldo van 241.3214 (in 1934 218.58 H). Deze rekening werd goedgekeurd onder voorbehoud dat alsnog enkele kasbewijzen aan den heer K. Wiedijk, den rapporteur van de commissie, zullen worden getoond. Een bedrag van 100 zal aan de reserve worden togevoegd. De rekening van de t. b. c.-afdeling, uit- gbracht door den heer Kaag, wees een ontvang aan van 188.6614 en een uitgave van 887.10, dus een batig slot van 601.56K (in 1934 562.4614). Deze reke ning werd goedgekeurd. Zuster de Looper bracht verslag van de afd. huisverzorging. Hier een ontvang van 438.97 en een uitgave van 413.40, hier een schuld van een tweetal voor dus een batig saldo van 25.57. Echter is schotten van de afdeelingskas, waardoor in feite een nadeelig saldo van ruim 100 is te constateeren. Ook deze rekening werd aanvaard onder dank voor de bemoeiin gen van de penningmeesteresse. De kustbrigade had eveneens een gun stig financieelen toestand, doch gaf geen blijk van leven bij gemis aan oefenbad. Op een vraag van den heer Meedendorp of bij plaatsing in een sanatorium de bij drage van de zijde van den patiënt ver schillend is, deelde de voorzitter mede dat dit afhangt van den financieelen welstand van de verpleegde. Hierna kwam de financieele toestand van de afdeeling „Huisverzorging", een be langrijk onderwerp. De heer Zuurbier stelde voor om de contributie te verhoo- gen. Dit werd gesteund door den heer Kaag, welke er 1.50 van wilde maken (thans 1) te innen in 6 termijnen van 0.25. Mej. KlaverGreeuw wilde leenen als er iets moet gebeuren, de verpleegdagen terug brengen van 14 op 10. De heer Zuurbier zoü bij de maatrege len willen aanvaarden èn contributiever- hooging èn vermindering van verpleeg dagen, aangezien anders huisverzorging het leven wel niet zou houden. Het voorstel van mëj. KlaverGreeuw, vermindering van verpleegdagen werd met 14 tegen 4 stemmen aanvaard en dat van den heer Zuurbier, verhooging van contri butie, met 15 tegen 3 stemmen verworpen. Er zal tevens een oliebollendag worden georganiseerd. De begrooting 1936, ingediend door den penningmeester den heer N. Kaag, in ontvang en uitgaaf sluitende met een be drag van 961.62 y, werd met algemeene stemmen aanvaard. De afd. Huisverzor ging vaart wel bij de besprekingen daar zy 3.50 meer zal ontvangen. De bode, de heer Huiberts, zal in den vervolge 10 ct. per kwitantie ontvangen, zulks op voorstel van den heer Mosk. Dit beteekent verhoo ging van salaris. Indien hy, wat waar schijnlijk is, zal worden belast met het op halen van de contributie voor huisverzor ging, zal hij hiervoor per kwitantie 5 ct vergoeding krijgen. De heer -bier bracht verslag uit van de alg. vi ming te Amsterdam. Bij de ro .vraag informeerde zuster de Looper hoe het stond met zwemgelegen- heid voor de kustbrigade. Het bleek uit de beantwoording dat deze afdeeling niets meer hieraan doet en afwacht wat het ge meentebestuur denkt te doen. Het Ontluikende Roosje. „Polly Perkins" een spel van list en liefde in 3 bedrijven door Gerard Nielen was het laatste stuk, dat ,,'t Onluikende Roosje" in dit seizoen gaf. Oudergewoonte was de zaal van de Rus tende Jager vol. Het stuk is weinig bekend, daarom een korte beschrijving. Mevrouw Wilson, een jong weeuwtje heeft een minnaar afgewezen en na zijn dood wordt zij niettemin zijn erfgename, doch onder voorwaarde dat zij trouwt met een neef van den erflater. Als de „hij" zal komen om met de „Zij" kennis te maken besloot zij zich als kamermeisje te verklee- den en zoo komt zij met hem in kennis Hij, de ronde Canadees valt meer. Hij wordt verliefd op het kamermeisje en la ter volgt de ontknooping. Zonder ieders rol aan critiek te onder werpen kunnen wy zeggen, dat er over 't algemeen uitstekend spel is gegeven. Grim- meering en costummeering waren als steeds ook weer goed verzorgd. Jan Smit en zijn zand zorgden voor het muzikale gedeelte. Een gezellig bal besloot de avond. Verdwijnende molen. Wij vernemen, dat de oostelijke molen te Kolhorn, welke eigendom is van het heem raadschap de Schag^r Kogge, voor afbraak is verkocht. Gestrande schip losgekomen. De vrachtboot „Hunze 14", die Zaterdag bij Andyk was gestrand, is op eigen kracht vlot gekomen en heeft de reis naar Rotter dam vervolgd. Alhier zal een nieuw hulppostkantoor met woning worden gebouwd. Het werk zal worden uitgevoerd door den heer K. Kreijger, aannemer alhier. Langendijker Groentencentrale. Een vergadering van de L.G.C. werd Dinsdagmiddag gehouden in het betaalkan- toor onder leiding van burgemeester Slot. Medegedeeld werd, dat de vragenlijsten voor bijzonderen steun misoogst zijn behan deld en verzonden. Over de keurlijst werden geen op- of aanmerkingen gemaakt. In de maand Januari was het vorig jaar geveild voor 74.740.42 en nu f 84.782.31. waarvan voor Broek op Langendijk 19.804.18, Koedijk f 20.170.80, Sint Pancras 11.392.92, Sint Pancras Zuid 2760.34, H.- hugowaard f 5268.26, H.hugowaard L.T.B. 9418.77, Zuidscharwoude 8401.10, Zuid- scharwoude L.T.B. 2680.30, Hensbroek 1649.45, Ursem 443.98, Oterleek 658.01, Schermeer 1404.04, Diversen 730.16. Ingekomen was een schrijven betreffende het telen van vervroegde eigenheimers. Zij die teeltvergunning bezitten moeten voor 1 Mei 1936 een lijst teekenen op het betaal- kantoor met opgaaf der te betelen opper vlakte, daar men onder dezelfde regeling valt als voor de vroege aardappelen. Een verzoek van den kring van corres pondenten P.Z.D. om subsidie, werd goed gevonden 25 toe te staan voor 1936. Van de vereeniging „de Koophandel" was er een verzoek om toepassing van het juiste gewicht op het bordje, evenals zulks in Warmenhuizen geschied. Ook mede daar om dat knoeieryen bij het wegen achterblij ven. Zal als voorstel geplaatst worden op de agenda der algemeene vergadering. Ingekomen was het accountantsrapport van de rekening van den penningmeester over 1935 met exploitatie-rekening. Na afschrijving van 6348.62 op gebou wen, sloot de rekening met een saldo van 733.26. Besloten werd het interieur der veiling te laten schilderen in Mei a.s. Tot afgevaardigden naar de vergadering van het Centraal bureau werd benoemd de heer S. de Boer en gekozen de heeren C. Spaans en W. Visser. Bij de behandeling van de agenda van het Centraal bureau werd uitvoerig van ge dachten gewisseld over het voorstel betref fende toepassing landbouw-uitvoerwet inza ke verzending goede kwaliteitsproducten voor export. Uit de discussie bleek, dat men wel voor de uitvoering der wet is, maar gevreesd werd voor de toepassing. Daar dit echter voor 't behoud der export mogelijkheid welke alreeds klein is, een groot belang geacht mag worden, werd be sloten voor het voorstel te zijn. De heeren Glas en Koning wenschten geacht te worden er tegen te zijn op grond daarvan, dat zij er geen verbetering inzien door de tweede kwaliteits-producten en de ambtenarij aan de uitvoering der wet ver bonden. Betreffende de overige voorstellen kon men zich vereenigen met de prae-adviezen van het groepsbestuur. Bij de rondvraag werd door den secretaris verzocht opgave te doen van het aantal le den der vereenigingen en wie afgevaardig den zijn voor de algemeene vergadering. De heer J. Glas vroeg of er al iets bekend is van den steun welke half Februari zou verstrekt worden. De heer Moerbeek vroeg of alleen tuin bouwers in aanmerking komen voor het te len van blauwe eigenheimers en niet zij die onder de landbouw-crisis-organisatie vallen. Geantwoord werd: wanneer deze 'n teelt vergunning hebben. De heer Jb. Bakker sprak er zijn onge noegen over uit, dat de één wel in aanmer- -__3 147. Na verscheiden maanden bij boer Pummels te hebben gewerkt, begon het de broers te vervelen en ze belegden een conferentie. Ze zouden den boer om opslag vragen en als ze dat niet kregen, zouden ze vertrekken. 148. Dus gingen ze naar Pummels, om te vragen of ze wat meer weekloon konden verdienen. Deze zette een bedenkelijk gezicht en zei dat de tijden zoo slacht waren dat het er niet af kon, waarop de broers besloten om te vertrekken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7