lBuitenland de oorlog in oost-afrika. JCeck School tBiwteutamd de kaaskoppen. De Nederlandsche Poode Kruis Ambulance in Ethiopië. Glimlachje Wandelen ne Alkmaarsche Wandelsportvereeniging Jv Kaaskoppen" organiseert den tweeden Paaschdag een afstandsmarsch over 30 {r M waarbij de start zal plaats vinden wi het Sportpark. Het parcours gaat over Alkmaar, Egmond aan de Hoef, Egmond n Zee en Heiloo, wat zeker een uitste kende route langs goede wegen en door een mooie omgeving te noemen is De marsch zal worden opgeluisterd door muziek. De N.V. Ind. Bananenmaatschappij pyffes te Rotterdam zal nJ. met haar mu- ziek-auto de wandelaars volgen en bege leiden, terwijl een' aantal Alkmaarsche fir ma's voor bananen zorgen. Er bestaat voor deze wandeltocht reeds veel belangstelling. Eden zou van zijn regeering opdracht hebben te bemiddelen. Het Giornale d'Italia meldt uit Londen, dat de Britsche regeering Eden heeft aan geraden zich te wyden aan een mogelijke bijlegging van het Italiaansch-Abessinisch conflict, indien zich daartoe de gelegenheid voordoet en in het bijzonder ook in contact te treden met de ministers der overige mo gendheden, ten einde de buiten het Abessi- nische conflict liggende geschilpunten te bespreken. Dessie, Februari 1936. De eerste etappe is volbracht. Ik schreef de laatste maal uit Addis- Abeba, dat wij op het punt stonden, naar Dessie af te reizen. Deze eerste sprong, het binnenland van Ethiopië in, is nu achter den rug. In twee colonnes verdeeld (daar de karavaan anders te groot zou worden), van resp. 235 en 105 muilezels werd 16 Januari de tocht aan vaard, terwyl een derde colonne met onze twee Ford-camions, 4 dagen later langs den auto-weg volgde. Deze auto's bereikten Dessie na 4 dagen, terwyl de muilezelkara vanen 26 en 27 Januari hier aankwamen. Wij met onze muilezels trokken per dag niet meer dan 3040 K.M., wat nog veel is te noemen voor dit moeilijke terrein. Het muilezelpad loopt n.1. practisch gesproken, recht-toe, recht-aan naar Dessie, vermijdt de allerhoogste toppen, maar gaat overigens geen heuvel of rivier uit den weg. De nieuw-aangelegde autoweg echter buigt even buiten Addis rechts-af, en volgt den steilen rand der Danakil-woestijn, daalt er soms in af. .De weg is nog buitengewoon primitief aangelegd; kunstwerken ontbre ken nog veelal, zoodat men steeds in de rivieren moet afdalen; de hoeken zijn meest zoo scherp afgestoken, dat men die slechts met 3 maal omschakelen op achteruit, pas- seeren kan; de weg is zoo smal, dat 1 auto er nauwelijks op staan kan ,en zoo brokke lig, dat men den bodem haast onder de wielen voelt afschuiven. Twee dagen vóór onze camions passeer den, was nog 1 Ethiopische leger-auto, die wat nonchalant reed, afgegleden, en hon derden meters lager in de diepte verplet terd. Gelukkig zijn onze wagens alle onge luksplekken veilig gepasseerd, en we heb ben 24 Jan. Dessie bereikt. Door de Fransche Legatie te Addis-Abeba waren aanbevelingen mede gegeven voor de Fransche relig. missie te Dessie. Toen onze ambulance zich dan ook hier meldde, werd ze door de paters Lazaristen, die hier een missiehuis en hospitaal met school in aanbouw hebben, gastvrij op hun terrein ontvangen. Achter hun gebouwen doch zoo ver, dat ons niet bij vergissing een Italiaansche bom zal kunnen bereiken hebben wij ons tentenkamp opgeslagen. In afwachting, wat beslist zal worden omtrent de nadere be stemming onzer ambulance, inventarisce- ren wij onze uitrusting, houden hier poli kliniek in het hospitaal; terwijl wij, te be ginnen Maandag 3 Februari, in een bijge bouw van het Italiaansche consulaat alhier, polokliniek zullen gaan houden voor offi cieren en manschappen van de Keizerlijke garde. Behalve dit in aanbouw zijnd hospitaal der Fransche Lazaristen zij hebben nog slechts 1 pater en 1 frater hier werkzaam nog géén dokter is hier ook een missie werkzaam der Amerikaansche Adventisten, de z.g. 7de Dag Adventisten, die met zeer groote stiptheid den Zaterdag als rustdag vieren. Heden bezochten wij dit hospitaal, waaraan 1 zendeling, 1 arts en 1 verpleeg- ster verbonden zijn. Hun hospitaal is reeds eenige jaren in werking en zij hebben reeds *fll grooten toeloop van patiënten. Boven dien ligt hun hospitaal naast het Italiaansch consulaat te Dessie, waar een deel van de Garde gelegerd is geweest. Eenige maan den geleden, vóór de Garde uitrukte, heb- zij dan ook druk werk gehad. Voor ons doel was echter de keuze van ons tentenkamp, behalve dat het hier ge heel buiten Dessie ligt, daarom in de buurt der Fransche missie aangewezen, daar onze ambulance onder speciale bescherming der Fransche regeering staat. Gelijk u weet. heeft Nederland geen vertegenwoordiger in Ethiopië, noch op staatkundig, noch op handels-gebied. Om ons dus niet moeder loos, zonder bescherming, hier in dit land te laten rondloopen, heeft het Hoofdbestuur van het Roode Kruis vóór ons vertrek in Parijs om de bescherming der Fransche regeering laten vragen; die ons direct vol komen verleend is. Als vertegenwoordiger der Fransche regeering heeft de gezant van Frankrijk te Addis-Abeba, de heer Bod- dard, ons deze na onze aankomst te Addis- Abeba, in alle opzichten daadwerkelijk ver leend. Dit kan deze met des te meer ge noegen verstrekken, daar hij door een jarenlang verblijf als consul-generaal van Frankrijk te Batavia, in die jaren een groot vriend van Nederland geworden was. Zoo kende hij dr. Winckel nog persoonlijk uit den tijd, toen deze nog geneeskundig Inspecteur v. d. Dienst der Volksgezondheid te Batavia was. Dientengevolge zijn wij, na onze inschrijving als beschermeling der Fransche regeering, op het Legatiegebouw op een uitgebreide lunch genoodigd, waar bij een zeer opgewekte stemming heerschte, en waar bij de gezant kon toonen, dat een gulle gastvrijheid nog steeds een deugd der Franschen is. Ieder, die het optrekken onzer ambulance uit de krantenberichten gevolgd heeft, zal zich wellicht verwonderen, dat nu, ruim 7 weken na ons vertrek uit Holland, nog fei telijk ons eigenlijk werk niet is aangevan gen. Doch men moet zich indenken in de enorme moeilijkheden, die het transport der gewonden en der materialen met zich brengt. Uit de berichten zult u wel verno men hebben, dat nu, in het einde van Jan., terwijl de Italianen zich met volle kracht voorbereiden voor een stoot vooruit, deze operaties uitgeloopen zijn op het verlies van eenige gewichtige posities en zeer aanzien lijk verlies aan materiaal. Behalve muilezelpaden, voor auto's na tuurlijk onberijdbaar, bezit dit land geen wegen. Addis-AbebaDessie heeft een autoweg, maar het feit, dat nu, na enkele dagen van regen, alle camion-transporten reeds dagen lang in den modder vastzitten zegt u genoeg om deze route nog niet als betrouwbaren autoweg te lanceeren. Voorts hebben de En- gelschen met hun camions van hieruit Vol- dia bereikt; doch deze weg heeft veel hel lingen grooter dan 45°. En 15 K.M. ten Noorden van Voldia loopt een diep ravijn, waar men nu pas bezig is, een kunstwerk over te bouwen. Zoodat het geheele Noorden en midden van Ethiopië de provincies Shoa, Godjan, Amhara en Serniem uitsluitend op muilezel transport zijn aangewezen. Zooals ik reeds meermalen schreef, al leen hij die de transportmoeilijkheden zelf aanschouwd heeft, kan zich hierover een juist oordeel vormen. Aan den anderen kant is het een feit, dat de Ethiopiër een enorm weerstandsvermo gen heeft. Het schijnt dat behalve het primi tieve leven, waardoor de kindersterfte enorm groot is, en men alléén te doen heeft met een „survival of the fittest", ook het ruwe bergklimaat en het zware leven in de bergen, dezen menschen een groot over schot aan levensenergie geeft. De hee'e maatschappelijek constellatie is daarom ook berekend op brute kracht op materieele waarden; geestelijke waarden tellen min der; en deze zelfs alléén in de hoogere en hoogste lagen dezer maatschappij. En dit weerstandsvermogen dat ook de gewonde Abessiniër voor heeft, zal het mis schien mogelijk maken, dat wij iets berei ken met ons werk, waar andere stervelin gen, na een primitief gewonden-transport en, na dagen en nachten van koude geleden te hebben reeds lang zouden zijn gestorven, leeft dit volk nog. Doch laat ik, voor we verder gaan, even een korte beschrijving geven van de inrich ting van een karavaan want met zulke ka ravanen, die nu onze materialen opvoerden, zullen we later onze gewonden toegezonden krijgen. En laat ik u dan tevens iets vertel len van den tocht naar Dessie per muilezel. Zooals u bekend zal zijn, is onze geheele uitrusting berekend op muilezeltransport. D.w.z. dat alles verpakt is in kisten van bepaalde maat en gewicht. Van de groote kisten gaat 1, van de kleinere gaan 2 op n muilezel. In Addis-Abeba hebben wij onzen tijd benut, om alle materiaal in 3, ongeveer gelijke, deelen, te splitsen, daar kleine een heden veel sneller te verplaatsen waren. In een minimum van.tijd kunnen wij dus in drie complete colonnes oprukken; zijn daarbij aan geen weg gebonden. De Engelsche ambulance daarentegen heet haar operatiekamer, steriliseerappara- ten etc. ingebouwd in haar camions, zoodat zij slechts in die eenheid werken kan, en óók aan 'n door auto's berijdbaren weg ge bonden is. Het is dus het meest logische, dat onze mobiele afdeelingen zoo ver moge lijk noordelijk trekken; en we hebben dan ook de stellige verwachting, dat aldus be slist zal worden. Ook schreef ik u, dat het eenige weken geleden minder gewenscht was, dat onze af deelingen naar den linkervleugel van het Ethiopische Noorder leger trokken, dus in de richting van het Tanameer. Afgezien van het feit, dat het ons één maand reizen zou kosten, om b.v. Gondar te bereiken, was er in dezen vleugel, gecommandeerd door Ras Emeron 'n schoonzoon van den keizer een bepaalde onrust gaande, die zich ten slotte geuit heeft in den opstand van een zekeren Ras Heilou. Dit opstootje is den kop ingedrukt. Ras Heilou zit nu gevangen, en wacht het lot van eiken oostandigen Ethio piër. Daardoor,is nu in den linkervleugel de rust teruggekeerd; en onmiddellijk hebben de Engelschen daarvan gebruik gemaakt, door van uit den Soedan een Roode Kruis- afdeeling naar de richting van het Tana meer te zenden. Zoodat onze ambulance daar dus niet meer noodig is. Intusschen zou ik u nog een en ander vertellen van onzen tocht naar Dessie. Dit in een volgenden brief. A. VAN SCHELVEN. DE ZAAK-HAUPTMANN. Gouverneur Hoffmann's meening. De gouverneur van den staat New-Jersey, Hoffmann, heeft gisteren verklaard, dat hij twijfelt aan de juistheid van de identifica tie van den persoon Hauptmann door den getuige charge Joseph Ferrone. Getuige Ferrone, die van beroep taxi chauffeur is en te New-York woont, heeft in Mei 1932 voor het gerechtshof te Bronx beweerd, dat Hauptmann de man is ge weest, die hem op 12 Maart 1932, d.i. korten tijd voor de uitkeering van het losgeld, den brief zou hebben gegeven, die de instructies bevatte aangaande de uitbetaling van het losgeld. Hoffmann verklaarde voorts, dat zulks niet onvoorwaardelijk geloofwaardig is, om dat de getuige h charge Ferrone reeds in verschillende personen den overbrenger van den brief heeft meenen te herkennen. In dit verband is een door twee staatspo- litiebeambten onderteekende verklaring van getuige Ferrone veelzeggend. Hij, Hoff mann, heeft deze verklaring zelf ontdekt tusschen de documenten. De verklaring is door Ferrone afgelegd in Mei 1932, kort na zijn verhoor voor het gerechtshof te Bronx. Ferrone verklaarde dat hij in zijn taxi een passagier naar City Island heeft gebracht, waar hij dr. Condon heeft zien praten met een man, in wien hij den brenger van bovengenoemden brief heeft meenen te herkennen, n.1. Hauptmann. Het signalement van dezen man paste evenwel, evenmin als de andere signale menten op Hauptmann. RELLETJES IN BOEKAREST. Ruim 50 personen gewond. In verband met het proces tegen een aan tal communisten, die van hoogverraad wor den beschuldigd, hebben linksche groepen te Boekarest protest-betoogingen gehouden, waarbij het tot ernstige ongeregeldheden kwam. De politie zag zich tenslotte genood zaakt van de vuurwapens gebruik te ma ken. RICKET NAAR DEN NEGUS. Via Mussolini? De „Daily Express" meldt, dat de financier Ricket, die het vorig jaar door zyn Abessinische petroleum-con- cessie bekendheid heeft verworven, he denmorgen vroeg van het vliegveld Hanworth nabij Londen naar Addis Abeba vertrekt. Te Rome zal hij een tusschenlanding maken om een onderhoud met Musso lini te hebben. Dit bericht van de „Daily Express" wordt tot nu toe nergens bevestigd. PROCES TEGEN MAY WEST. Tusschen den acteur Frank Wallace en de bekende filmster May West wordt te Holly wood een zonderling proces gevoerd. Wal lace heeft May West voor de rechtbank ge daagd, om haar te beletten, te ontkennen, dat zij zijn vrouw is, en buiten haar echtge noot om te trachten, echtscheiding te ver krijgen. LEZING IN DE DOOPSGEZINDE KERK. Maandagavond a.s. om 8.15 uur wordt in de Doopsgezinde kerk alhier een belang wekkende lezing gehouden door ds. O. L. van der Veen, doopsgezind predikant te Amsterdam. Ds. van der Veen zal spreken over Hedendaagsch Heidendom in verband met de propaganda voor een nieuwe religie (los van het Christendom) in het tegen woordige Duitschland. Hij zal daarbij in het bijzonder aandacht wyden aan het be kende boek van Alfred Rosenberg De Mythe van de 20ste eeuw. Alfred Rosenberg is een van de leidende figuren in het moderne Duitsche geestesleven. Speciaal de jeugdbe weging is door zijn ideeën sterk beïnvloed. Op de ontwikkeling van de gebeurtenissen met betrekking tot de roomsche en protes- tantsche kerken in Duitschland is de in vloed van Rosenberg's werk van beslissende beteekenis geweest. Ds. van der Veen heeft van dit onderwerp veel studie gemaakt, zoo dat een bezoek aan deze lezing ten zeerste kan worden aanbevolen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 1 MAART 1936. ALKMAAR. Kapelkerk, 10 uur, ds. Warners (Bedie ning H. doop); 6 uur, ds. G. Lans Jr. van Huizen; 7.30 uur, Jeugddienst door ds. Fin- kensieper. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. J. Ph. Makkink, van Leiden. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. P. J. Grasz, em.-predikant te Utrecht. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von Meijenfeldt; (10 uur openbare belijdenis en voorbereiding H. avondmaal). Herst. Apost. Gem. ,Toussainstraat, 10 u. en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, (Ver warmd); 10.30 uur, ds. van Mullem van Akersloot (voor ds. Deetman). (Onder werp: „Naar de haven van volk en vader land). Vrij. Ev. Gem. Geesterweg la, 10.15 uur, ds. Ruys. Onderwerp; „Leugen en waar heid"; 12 uur, Zondagsschool; 7.30 uur, ds. Ruys, onderwerp: „Verloochenen". Maan dagavond, 8 uur, de heer H. Meijerink van Rotterdam, biduur voor 't gewas. Leger des Heils, stichter William Booth, Limmerhoek 40; Zaterdagavond, 8 uur, openlucht-samenkomst op de Steenen Brug; Zondagmorgen, 7.30 uur, opwekkings-bid- Stond; Zondagmorgen, 10 uur, heiligings- dienst; Zondagmiddag, 3 uur, verbindings dienst; Zondagavond, 8 uur, reddingsavond; Dinsdagavond, 8 uur, soldaten-samenkomst; Donderdagavond, 8 uur, heiligingsdienst. Al deze samenkomsten worden geleid door de eigen officieren. Stads-evangelisatie, Laat no. 56, 10 uur, wijdingsdienst; 8 uur en Donderdagavond 8 uur, openbare-samenkomst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 7 uur, ds. van Mullem. BARSINGERHORN, 2 uur, ds. Eikema. Doopsgezinde Gemeente, geen dienst. BERGEN, 10 uur, ds. van der Kieboom. Ger. kerk, 10 uur en 5uur, hulpprediker J. H. Slager. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Elderkamp van Amsterdam. BURGERBRUG, geen dienst. DIRKSHORN, 7 uur, n.m. ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, ds. Kastein. EGMONDBINNEN, 10 uur, ds. Nobel. GROET, 10 uur, ds. Boeke; 11.15 Zon dagsschool. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, ds. Boe- rendonk. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff (Tekst Matth. 19 22. Onderwerp: „Bedroefd heen gaan"). Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. W. G. Gravemeyer, van Amsterdam. LIMMEN, 2 uur, ds. van Mullem. NIEUWE NIEDORP, 7 uur n.m., ds. van Dijk. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, de heer A. de Croix, cand. te Amsterdam. OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDE SLUIS, 10 uur, ds. Witkop. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, ds. v. d. Veen. OUDORP, 9.30 uur, ds. Baar. OTERLEEK, geen dienst; Donderdag 5 Maart, 7 uur n.m., ds. van Mullem. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, 7 uur, ds. Eikema (collecte). SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHERMERHORN, geen dienst wegens vacature beurt. SCHOORL, zie Groet. SINT MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur en 3 uur, ds. Molenaar. STOMPETOREN, geen dienst wegens vacature beurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer A. van der Kaay, van Amsterdam. URSEM, 10 uur, ds. Boers. VEENHUIZEN, 10 uur, ds. van der Kan. WARMENHUIZEN, 10 uur ds. de Leeuw. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHERMER, geen dienst. MELKPRIJSVERLAGING. De georganiseerde Amsterdamsche melkhandel heeft besloten de verkoop prijs van de melk met ingang van Zon dag 1 Maart a.s. met 1 cent per liter te verlagen. TWENTSCHE BANK N.V. Dividendvoorstel van 3 pCt. Naar wij vernemen zal aan de op 25 April a.s. te Enschede te houden alge- meene vergadering van aandeelhouders van de Twentsche Bank N.V. worden voorgesteld over het jaar 1935 een di vidend van 3 pCt. uit te keeren. AUTO MET INZITTENDEN TE WATER GEDUWD. Laffe daad van opgeschoten jongens. Donderdagavond werd een in de Leek bij Groningen langs de Hoofdvaart parkeeren- de auto, waarin een viertal jongelui zaten, door twee jongemannen in beweging ge bracht. Voordat ingegrepen kon worden, was de auto in de Hoofdvaart verdwenen. Dank zy het kordate optreden van een aan tal toegeschoten personen slaagde men erin, het viertal spoedig op het droge te brengen. Eén der daders van dezen laffen streek, de 18-jarige V. Kloosterman uit de Leek, werd nog 's nachts van zijn bed gelicht en in ar rest gesteld. Naar den anderen dader, een 20-jarigen slagersknecht uit Zevenhuizen, wordt nog gezocht. De auto is later door een kraanwagen op gehaald. AUTO'S TEGEN ELKAAR. Te laat het gevaar bemerkt. Hedenmorgen heeft te Heerde (Gld.) een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto en een auto der posterijen uit Zwolle. Ter hoogte van de Viersprong nabij huize „de Enk" stond aan de linker zijde van den weg een vrachtauto van den expediteur G. Marskamp uit Heerde. De be stuurder van de vrachtauto, R. v. d. Meer uit Zwolle, komende uit de richting Heerde, wilde deze vrachtauto passeeren, doch kon door de verblindende verlichting (het was ongeveer 5.30 uur hedenmorgen) welke de vrachtauto voerde, zich niet voldoende oriënteeren, zoodat hy eerst op het laatste oogenblik zag, dat hy niet meer rechts voorbij kon komen. Om een aanrijding te voorkomen, gooide hij het stuur naar links om en daarbij werd de 58-ajrige G. J. Marskamp, de vader van den vrachtautobestuurder, die op zij was gesprongen, aangereden en tegen een boom geslingerd. Hij brak een been en eenige ribben en werd naar het ziekenhuis te Zwolle ver voerd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Zoowel de post- als de vrachtauto werden ernstig beschadigd. VERDUISTERING VAN EFFECTEN. Onderzoek in vollen gang. Naar wij vernemen is het onderzoek naar de manupulaties van den Woensdag te Am sterdam aangehouden 40-jarigen commis- sionnair in effecten, nog in vollen gang. Tot dusverre kon niet definitief uitgemaaxt worden of er in dit geval sprake is van verduistering van een partij effecten ter waarde van 40 tot 50 mille of van een civie le kwestie. Wel staat vast, dat het hier een particuliere aangelegenheid van bedoelden te Bussum wonenden commissionnair be treft. waar zyn kantoor derhalve buiten staat. Gistermiddag zijn in verband met deze zaak nog eenige huiszoekingen verricht en de commissionnair bevindt zich nog in ar rest. Nader wordt gemeld, dat de Amsterdamsche commissionnair in effecten, die gearresteerd was op vermoeden van verduistering (ten nadeele van een familielid) van effecten ter waarde van plm. 50 mille, gisteravond weer op vrije voeten is gesteld, 't Justitieel onder zoek in deze zaak duurt inmiddels voort. DE NOODLOTTIGE BRAND. De inzameling. Het totale bedrag van de giften voor de slachtoffers van den brand op den O.Z. Ach terburgwal is thans de 4000 gepasseerd Iemand schonk 300 ineens. Op 1 Maart sluit de inzameling. DE A.V.R.O.-DECIBELS ZIJN NIET MEER Een uiteenzetting in de „Radio bode". Een dezer dagen hebben wij een simpel bericht gepubliceerd, melding makende van het feit, dat de „A.V.R.O.-decibels" per 1 Maart a.s. bij de A.V.R.O. zullen ver trekken in verband mat omstandigheden, welke dit ontslag rechtvaardigden. In de „Radiobode" van deze week lezen we een uitvoerige motiveering hiervan, waaruit wy het volgende overnemen: Het leven van een A.V.R.O.-decibel bui ten de studio schenkt den wijn van een, soms bedwelmende adoratie, waartegen sterke karakters nauwelijks zijn op gewassen. En nu hebben twee Decibels zich in den Haag misdragen met twee Vlissingsche meisjes. Deze decibels, niet ongevoelig voor vrouwelijk charme en aangemoedigd door nadrukkelijke attenties van twee jonge meisjes in Vlissingen, hebben de fout begaan, die meisjes een uitgaansavond aan te bieden. Aangezien deze meisjes 17 jaar oud ble ken te zijn, een jeugd, welke men haar op het gezicht oordeelend, niet zou toe- schatten, construeert de wet uit dezen uit gang een delict, waarop straf kan staan. De 2 Decibels hebben aan misstap en opschudding hun ontslag te danken. Zij zijn dus al zwaar gestraft en voor de overige leden van de band waren zij een baken in zee. Dit baken vermocht echter niet een tweede schipbreuk te verhoeden. De maat van hetgeen oirbaar is, was nu vol Overwegingen, die hieruit voortvloei den, deden ons besluiten de Decibels met ingang van 1 Maart uit het A.V.R.O.-ver- band los te maken, onder het schenken van een ruime gelegenheid zich in het particuliere vermaakleven een nieuwe positie te verwerven. Aan de vertrekkende Decibels zij de lof niet onthouden, dien zij met hun pittige dansmuziek terecht verwierven en de beste wenschen op hun verderen levens- we vergezellen hen (Het spijt ons, dat het met deze lang zamerhand goed ingewerkte band zoo ge- loopen is, zy had in korten tyd een vaste plaats in den aether veroverd. Red.) NEDERLANDSCH SCHIP ERNSTIG BESCHADIGD. In aanvaring met spoorbrug bij Boom Donderdagavond heeft zich bij de spoor brug van Boom te Antwerpen een eigen aardig ongeval voorgedaan, waarby het Ne derlandsche motorschip „Zuidland" vrij aanzienlijke schade heeft opgeloopen, doch waarbij gelukkig geen persoonlijke onge lukken te betreuren zyn. De brug stond open, toen het motorschip Zuidland, dat 526 br. ton (263 netto ton) meet en thuis- behoort te Rotterdam, naderde. Men sloot op dat oogenblik de brug, zoodat het schip er onder werd vastgeklemd. De brug werd door het schip ten deele opgelicht, tenge volge waarvan de spoorrails werden ver wrongen. Het spoorwegverkeer tusschen Antwerpen en Gent ondervond hierdoor ge- ruimen tijd stagnatie. HARDNEKKIG IN DE BOOSHEID. De trouwlustige juffrouw Ossendrecht. van Mej. N., die op 19 Februari met haar aan staande, zonder het voorgenomen huwelijk te voltrekken, met dezen op sensationeele wijze naar Antwerpen vertrok, werd een dezer dagen weder in haar ouderlijk tehuis te Ossendrecht teruggebracht. Gistermiddag om 12 uur wist zy weder om te ontkomen: zij vertrok met de electri- sche tram van Ossendrecht naar Antwerpen. Zoodra de vader dit bemerkte, begaf hy zich naar den burgemeester van Ossen drecht om hem van dit voorval in kennis te stellen en hem te verzoeken te trachten ten tweede male zijn dochter terug te krijgen. Ouders en familieleden van het meisje zijn zeer onder den indruk van dit tweede voorval. VROUW DOOD AANGETROFFEN. De politie van de Stadhouderskade te Amsterdam heeft zich gisteravond door for ceering van de deur toegang verschaft tot een woning in de Ruysdaelstraat aldaar en daar een 58-jarige vrouw dood naast haar stoel aangetroffen. De vrouw, die geheel alleen woont, was sinds_ enkele dagen ziek en aangezien de buren geen geluid meer hoorden, hadden zy de politie gewaarschuwd. Het stoffelijk overschot is naar het Bin nengasthuis vervoerd. De verkouden hoornblazer.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11