Agenda [Pxooinciaai 'Nieuws SCHOORL Jiidscficiften £uchüfauct £aatste A Stad en 0*n#euUtQ WeecéecUht 'pander. ^tMicaües Jlucqedljke \lattd Drie woningen afgebrand. Felle brand in Brabantsch dorpje. GRAFT ST. MAARTENSBRUG. ZÏÏPE ZUID- EN NOORDSCHERMER Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Broadway Melody of 1936 (revue); hoofdrol len Jack Benny en Eleanor Powell. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, eiken avond tot en met Dinsdag, hoofdnummer Planken koorts (komedie); hoofdrollen Szöke Szakall en Otto Wallburg. Toegang voor alle leeftij den. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Men- schen op een boot (sens.); hoofdrollen Vic- tor Mc Laglen, John Gilbert en Helen Vin- son. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Love me for ever (rom.); hoofdrol Grace Moore. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 28 Februari. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, rede N. J. C. Schermerhorn voor de vereen. Bel- lamy. Zondag 1 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond Alcma- ria Victrix voorheen Stedelijk Muziekkorps. 8 uur, lokaal Vis te Oudkarspel, opvoering Polenbloed door operetteclub Caecilia. 8 uur, bij van Truijen te Grootschermer, optreden van Jasper en Meraike. Woensdag 4 Maart. 8.15 uur, De Unie, concert: zang, viool en piano. trein uit Dieren zijn de reizigers, na te zijn overgestapt, naar Dieren vervoerd. Om kwart voor zes was men nog hard aan het werk om de brokstukken van de vrachtauto, die onder de ontspoorde locomo tief geklemd zaten, vandaan te halen. Daar het treinverkeer op dit traject over enkel spoor gaat, is de verbinding Apel doorn—Dieren geheel gestagneerd. Het ongeval is waarschijnlijk een gevolg van onoplettendheid van den vrachtrijder, daar het uitzicht op den overweg goed is. Een felle brand heeft gistermiddag drie arbeiderswoningen in de Groen' straat te Udenhout (N.Br.) in de asch gelegd. De brand is ontstaan in de woning van de familie Wijters, waarschijnlijk door een defect aan den schoorsteen. In minder dan geen tijd laaiden de vlam men hoog op uit het met een rieten dak bedekte huis, waarna het vuur oversloeg naar de aangrenzende woning van den heer J. Broeder en de wed. Jansen, welke laatste een manufacturenhandel drijft. Men slaagde erin, uit dezen winkel eenig meubilair en winkel goederen te redden. Overigens ging alles in de vlammen op. De brandweer van Udenhout kon niets uitrichten, aangezien de spuit niet in orde was. Men alarmeerde toen de Tilburgsche brandweer, welke na ruim een half uur met een motorspuit verscheen, doch het was toen begrijpelijkerwijze reeds te laat. De woning en winkel der wed. Jansen waren verzekerd, doch de beide andere perceelen niet. De bejaarde wed. van Laak, die aan de overzijde woont, kreeg, toen zij de brand zag uitbreken, van schrik een toeval. Haar toestand is hoogst zorgwekkend. SIGARENMAKERS IN STAKING. 200 man leggen het werk neer. Hedenmorgen is een staking uitgebroken in de Nederlandsche sigarenfabrieken v.h. Spaan Bertram te Amsterdam. Van het personeel, dat ca. 300 arbeiders omvat, heb ben 200 man het werk neergelegd. De christelijke en r.k. arbeiders zyn aan het werk gebleven, aangezien zy de staking ongemotiveerd vinden. De oorzaak van het conflict is het volgende: Wegens overproductie had de directie 6 arbeiders ontslagen. De federatie en de moderne bond verlangden verkorting van den werktijd en stelden soorts den eisch, dat de ontslagenen weer aan het werk zou den worden gesteld, welke eischen niet door de directie werden ingewilligd. OUDE VROUW VERDRONKEN. De familie van H. te Overassel bij Nij megen vermiste gistermiddag de oude moe der. Hedenmorgen heeft men het lijk van de vrouw in een kolk nabij het huis gevon den. VLIEGBOOT MAAKT NOODLANDING. Een lek aan één der radiatoren. Hedenmorgen is in de marinehaven schellinkwoude te Amsterdam een Dornier- vliegboot van den Duitschen vliegdienst op Zuid-Amerika geland. Het toestel, dat op weg was van Grave- münde naar Las Palmas, kon niet verder vliegen vanwege een lek aan één der radia toren. Het zal morgen hoogstwaarschijnlijk op één motor naar Gravemünde terugvliegen aangezien de onderdeelen voor het reparee- ren van de radiator in Amsterdam niet aan wezig waren. Ziekenhuis ver pleging. In het lokaal van den heer P. Huiberts te Groet hield de plaatselijke vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Draagt elkan ders lasten" hare jaarvergadering. Ruim 50 leden waren ter vergadering opgekomen, wat den voorzitter, den heer R. Wognum, dankbaar stemde. Het vrije vervoer per autobus is wel een bevordering voor een goed vergaderingbe- zoek. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. W. Schoone, merken we op, dat by het begin van 1935 de vereeniging 244 leden en 731 verzekerden telde, en op het einde van het jaar 267 leden met 781 ver zekerden. Het jaarverslag was, wat de financiën be treft, pessimistisch gestemd, wat uit de la-» tere discussies ook wel duidelijk werd. 15 leden waren in de ziekenhuizen verpleegd, met een totaal van 326 ligdagen. Behalve een tweetal dankbetuigingen voor de juiste afwikkeling bij ziektegeval len, was een schrijven ingekomen van mevr. Ha.'ing, waarin het bestuur werd uitgenoo- digd de contributie zoodanig te regelen, dal voor hen die dit willen, tweedeklasse ver pleging in de ziekenhuizen openstaat. Het schrijven was te laat binnengekomen om door het bestuur nog te worden behandeld. Zooals later bij de rondvraag wel bleek, ge voelde niemand hiervoor, zoodat verdere behandeling onnoodig bleek. Vooral de heer Duin achtte zooiets af te raden, daar dit de splitsing zou brengen onder de leden, en het gevoel van samen elkanders lasten dra gen zou schaden. De penningmeester, eveneens de heer Schoone, las hierna de jaarrekening voor. Het saldo van 1934 was 390,57, aan contri buties, inleggelden, renten van kasgelden enz. was ingekomen 1013,85, totaal ont vangsten 1404,42 Voor liggelden was aan de ziekenhuizen «uitgekeerd 992, aan bodeloon, adminis tratiekosten, vervoerkosten, vergaderin gen en bijdrage aan de federatie 194.85, totaal 1186.35, zoodat in kas was een bedrag van 217.57 wat een achteruit gang beteekend van 173. Na 1 Jan. heeft de kas nog weer een veer moeten laten zoodat voorziening op bijzondere wijze van kasverserkting hoog noodig is. Nadat bij monde van den heer Keurschot de kascommissie goedgunstig adviseerde, alles was prima in orde, werd de rekening goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezingen werden de heeren J. W. Schoone en J. W. Damiaans bij acclamatie herbenoemd. Beide heeren bedankten voor het gestelde vertrouwen en namen hun herbenoeming aan. Tot leden van de financieele commissie werden aangewezen de heeren M. de Zeeuw, A. Gutter en het bestuurslid G. Duinmeijer. De heer F. Mosk werd wederom tot af gevaardigde voor de federatievergadering benoemd. Thans kwam aan de orde het bestuurs voorstel tot stijving der kasmiddelen. Het liet de vergadering voor de keuze: a. Een bijzondere contributie van 1 in gedeelten te betalen en terugbrengen van de ver- pleegdagen tot 35; b. één cent per week verhooging van contributie en de verpleeg- dagen op 42 laten. Hierover ontstond een zeer drukke be spreking. Het voorstel b (één cènt contribu- tieverhooging) werd bij stemming aangeno men met 37 stemmen vóór en 14 tegen. Het volgende agendapunt was een be stuursvoorstel, om artikel 6 van het regle ment zoodanig te wijzigen dat het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar het ziekenhuis van de vereeniging zal zijn, doch met ontheffing voor andersdenkenden, terwijl, met moti veering van den wensch, voor een ieder, op schriftelijk verzoek, door het bestuur ont heffing kan worden gegeven. Hierover ontspon zich nogal een tamelijk principieel debat, waarin het goede en kwade van de ziekenhuizen vrij scherp naar voren werd gebracht. Gevraagd werd, wat het bestuur tot dit voorstel bracht. Tot op heden was ieder vrij in de keuze van ziekenhuis. De heer Meedendorp gaf hierop het juiste antwoord door het voorstel térug te brengen op zuiver zakelijke gronden. Men zal met dezen maatregel volgens spr. in de toekomst financieel voordeel kunnen trekken. De voorzitter beaamde dit en deelde ver der mede, dat van de zijde van het Centraal Ziekenhuis in deze nimmer eenigen drang was uitgeoefend. Waar door enkelen werd gevreesd, dat door aandringen van de artsen deze bepaling moeilijkheden zou ontmoeten, antwoordde de voorzitter, dat de zieke, en in laatste instantie het bestuur van deze ver eeniging, zal bepalen, of de patiënt voor een ander dan het Centraal Ziekenhuis in aan merking komt. De arts heeft in deze niets te zeggen. Het voorstel om het reglement in dezen zin te wijzigen, werd onveranderd aange nomen. Rondvraag. Op een vraag van den heer Meedendorp, of iemand lid wordt op zyn 15en verjaardag, of op 1 Januari daarvoor, werd besloten dat iemand lid zal zijn op 1 Juli van het kalenderjaar waarin hij den 15-jarigen leef tyd zal bereiken. Ook op de door den heer P. Kos gestel in »Vfag' ,of Liemand. die ter observatie een ziekenhuis wordt opgenomen recht °P vergoeding heeft, bleek" dat WeHn he! reglement niet voorzag. Tot op heden was hiervoor echter betaald, daar observatie een voorbehoed middel van langere ziekte kan zyn. Men zal op dit pad voortgaan. Nog werd op lagere liggelden' aange drongen. Dit is een goed werk voor het fe deratiebestuur. NATIONALE BOND LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ. Woensdagavond werd te West-Graftdyk in de zaal van het café van den heer C. v. d. Oord een propaganda-avond gehouden van de Nat. Bond van Landbouw- en Maat schappij. Een tooneelvereeniging voerde op het too- neelstuk „De Looden Last". Spr. was de heer Evers, propagandist van genoemden bond, die op duidelijke wijze in zijn rede een en ander omtrent het hui dige boerenbedrijf weergaf. Er was veel animo voor deze vergadering. De brug in de Dorpstraat wordt hersteld. Het herstellen van de brug in de Dorp straat te Graft bij perceel van Maas de Jong is opgedragen aan den heer C. Slooten Jz. alhier voor een som van 82,75. PROV. STATEN VAN NOORDHOLLAND. In verband met het ontstlag nemen van den heer Fedde Schurer (C. D. U.) is door den voorzitter van het Centraal Stem bureau tot lid van de Prov. Staten van Noordholland benoemd verklaard de heer M. de Visser te Amsterdam. Kind in 't N.H. kanaal. Woensdag j.1. geraakte een kind van den brugwachter de G. alhier al spelende in het N.H. kanaal. Op het hulpgeroep van andere kinderen snelde mej. de H. toe en sprong zonder aarzelen in het water, waar zij het kind vastgreep. Inmiddels waren ook mej. K. en de heer R. toegesneld en wisten zij gezamenlijk het kind veilig aan den wal te brengen. Een woord van hulde aan de kranige redders is hier zeker op zyn plaats. Burgemeester hervat zijn werkzaam heden. De burgemeester dezer gemeente, de heer mr. D. Breebaart, die een paar weken in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar heeft doorgebracht, is thans weer in zoo verre hersteld, dat hij zijn werkzaamheden heeft kunnen hervatten. Aanbeveling gemeenteontvanger. Door B. en W. zijn op de aanbeveling voor de functie van gemeente-ontvanger geplaatst: 1. de heer W. Schermerhorn Dz. en 2. de heer D. Heijnis Jbz., beiden te Grootschermer. Bij de N.V. Uitgevers maatschappij Kluwes te Deventer verscheen een handig boekwerkje voor slechts 25 ct. verkrijgbaar gesteld en getiteld: „Wie levert". Het be vat 1001 adressen uit „Vraag en Aanbod". Alle denkbare artikelen zyn alphabetisch opgenomen en achter elk artikel vindt men de adressen in den lande waar het ver krijgbaar is. Voor den handel een onmisbaar werkje. ONZE POSTVLUCHTEN. Zaterdagmorgen 29 Februari zal het K.L. M.-vliegtuig „L ster" van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning zal bestaan uit de heeren L. Sillevis (gezagvoerder), H. Fuchs (2de bestuurder), C. den Blanken (werktuigkun dige) en H. Doné (radio-telegrafist). De Kieviet (uitreis) is uit Karachi ver trokken en in Johdpur aangekomen. De „Sperwer" (thuisreis) is gisterenna middag te Rome aangekomen en daar ge bleven. Heden (Vrydag) ochtend wordt de reis voortgezet. De „Oeverzwaluw" (thuisreis) vloog gisteren van Medan naar Rangoon. De „Koetilang" is op de uitreis te Athene geland. (Ongecorrigeerd.) die de opnieuw ingestelde censuur onge wijzigd hebben kunnen passeeren, is in den toestand te Tokio hedenmorgen opnieuw een ernstige wending gekomen. Den geheelen morgen werd geen enkel telegram uit Tokio ontvangen, en daarna werd het bekend, dat de muiters geen uit voering hadden gegeven aan hun. belofte, zich voor 8 uur vreedzaam over te geven, en dat hun hiertoe nog tot uiterlijk 12 uur 's middags den tijd was gelaten. De marine scheen de zaak in handen te hebben genomen, en mariniers aan land te hebben gezet, die elk verkeer in de nabij heid van het Hibiya-park, waarin de meeste der bezette openbare gebouwen zyn ge legen, stopzetten. Men geloofde, dat operaties tegen de muiters op h stonden te beginnen. Een der laatste uit Tokio ontvangen, doch nog niet bevestigde berichten meldt dal generaal Araki, die van 1931 tot 1984 mi nister van oorlog was, een militaire dicta tuur heeft ingesteld. ZITTING TWEEDE KAMER. Binnenlandsche zaken aan de beurt Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Voortgezet wordt de behandeling der In dische begrooting voor 1936. Aan de orde is het wetsontwerp betref fende het departement van binnenlandsche zaken. De heer van Boetzelaer van Dubbeldam (c.h.) bespreekt de bestuurshervorming in de buitengewesten. Voor Nieuw-Guinea geeft spreker de voorkeur aan het gebruik van werkkrachten uit het land zelf. Invoer van werkkrachten in groote getale zou de zelfde bezwaren opleveren als in Dehli zijn gebleken. De heer van Kempen (lib.) juicht het toe, als in Nieuw-Guinea eenzelfde ontwikke lingsgang wordt gebracht als elders. Er is daar behoefte aan continuïteit in het be stuursbeleid. Spr. hoopt, dat het werk op Nieuw-Guinea zeer nuttige vruchten zal af werpen. De heer Cramer (s.d.a.p) waarschuwt te gen misleidende reclame onder Europeesche werkloozen voor kolonisatie op Nieuw- Guinea. KABINETSZITTING TE TOKIO Weinig geruststellende berichten Het kabinet is om 10 uur in buiten gewone zitting bijeengekomen. Men gelooft, dat de regeering krachtige maatregelen zal nemen, indien de mui ters zich niet onverwijld overgeven Gemeld wordt, dat de minister oorlog, generaal Kawasjima, zich het paleis heeft begeven. Om 8 uur boden de straten der nooia- stad een verlaten aanblik, en nergens zag men een spoor van de muiters. Een ernstige wending? Te oordeelen naar de weinige berichten, van naar hoofd- de punt AUTO IN BRAND. Toen de heer W. Kroonenburg uit Alk maar, die bijna elke week op de markt te Schagen aanwezig is met koolvisschen, gister weer met een auto beladen met visch op reis naar Schagen was, geraakte deze auto eensklaps in brand, welke brand zoo vlug om zich heen greep dat van de lading visch niets was te redden en de arme han delaar zag zijn auto en visch geheel verlo ren gaan. Daar auto noch lading verzekerd waren is dit voor den betrokkene 'n groote ramp. UITDEELINGSLIJSTEN GEDEPONEERD. Ter griffie van de arrondissements-recht- bank alhier zyn gedeponeerd de uitdee- lingslijsten in de faillissementen van: Fa. Coevert en Klompmaker en G. Coe- vert te Alkmaar. Uitkeering in beide gevallen aan concur rente schuldeischers nihil. DIEFSTAL UIT EEN KLEEDKAMER. Bij de politie is aangifte gedaan van de ontvreemding van een bedrag van vier gulden uit een broek die in een kleedka mer van de Rochdaleschool hing en waar van de eigenaar deelnam aan de gymna stiekoefeningen te omstreeks 10 uur gis teravond. Door de recherche wordt nanr den dader een onderzoek ingesteld. INLIJVING VAN DE ZEEMACHT. Op 2 Maart a.s. zal de inlijving plaats hebben van de dienstplichtigen van de le ploeg der lichting 1936, bestemd voor de Zeemacht. (Deze dienstplichtigen moeten dienen tot 31 ctober 1936 of tot 30 April 1937, naar gelang zij zijn aangewezen voor een eerste-oefening van 8 of van 14 maanden). DE INVENTARIS VAN DE DRENTE VERKOCHT. De openbare verkooping van den inven taris van de „Drente" heeft Donderdag onder groote belangstelling plaats gehad. Niet alleen handelaren, maar ook een film operateur en fotografen waren opgekomen. Deze unieke verkooping moest op de ge voelige plaat worden vastgelegd! Dankbaar profiteerden de fotografen van de aanwezig heid van burgemeester Eyma, schipper Jan van der Plas en enkele leden van de beman ning der Egmondsche reddingboot, van wie zelfs één als afslager fungeerde. Er werden heel wat plaatjes gemaakt. Stuk voor stuk ging de inventaris van de beroemde sleepboot in vreemde handen over, hetzij als winstobject of als souvenir. Twee compassen voor zestig gulden, de ge- heele radio-installatie voor zeventien gul den, het was waarlijk niet te duur. Vijftien navigatielantaarns, de masten, de ankers, de kettingen, het een na het ander kwam onder den hamer en vond zijn kooper, al of niet na deze en gene een aardig strijkgeld te hebben opgebracht En alsof het nog niet genoeg was, dat de „Drente" een handels object geworden was en de inventaris open baar geveild werd, menig stuk vond onder hands nog weer een anderen kooper en bracht zijn eersten eigenaar al direct een zoet winstje! Een combinatie van zeven op- koopers maakte blijkbaar reeds dadelijk zulke goede zaken, dat er een gift voor de Reddingmaatschappy op kon overschieten! Ook deze film is dus weer afgedraaid. Voor het laatst heeft de „Drente" in het mid delpunt der belangstelling gestaan. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 28 Februari. Medegedeeld door net Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 780.8 m.M. te Myggbukta. Laagste barometerstand 740.1 m.M. te Brest. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 29 Februari: Meest matige, oostelijke tot noordooste lijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; wellicht nog eenige neerslag; temperatuur om het vriespunt 's nachts; overdag weinig verandering in temperatuur. Weeroverzlcht. Kans op koude nachten met be trokken weer overdag. De hooge druk boven het Poolgebied reikt thans bijna tot Schotland en sluit in het westen aan bij dat van de Azoren. Terwijl de Arctische luchtmassa zich over het noordwesten over den oceaan beweegt en Schotland en Ierland nog juist vry laten, stijgt de atmosfeer-temperatuur in centraal- Europa door Föhnwinden over de middel gebergten en het oostel"k deel der Alpen. De overwegend betrokken lucht was oor zaak, dat op het continent de temperatuur hier en daar en slechts even onder het vriespunt daalde. Daarentegen nam de vorst toe in Lapland, en daalde de temperatuur in Engeland en Schotland. In het westen en noordwesten vielen op ver uit elkaar gele gen plaatsen zware regens. In Duitschland viel geen neerslag van beteekenis. Het is te verwachten, dat de oostelijke wind in onze omgeving nog genoeg koude zal aanvoeren om de temperatuur tijdens perioden van opklaring in den nacht onder het vriespunt te doen dalen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen e~ andere voertuigen 6.02 uur licht op. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Nijmegen waarschuwt tegen venters, die trachten het medelijden van het publiek op te wekken door te verklaren een betrekking bij de N. V. Dobbelman te Nijmegen te zullen krijgen, wanneer zij een bepaalde hoeveelheid zeep per week verkoopen. Dit is absoluut bezijden de waarheid. Ook biedt men zeepproducten aan, z.g. afkom stig van de firma Dobbelman te Nijmegen, waarmede deze firma in het geheel niets uitstaande heeft. EEN BLOEMENTENTOONSTELLING TE BERGEN AAN ZEE. In de heden gehouden buitengewone ver gadering van de V.V.V. te Bergen, deelde de voorzitter mede. dat het bestuur van de Bouw Exploitatie Maatschappij te Bergen aan Zee de beschikking had gekregen over het prachtig gelegen Parnassiapark voor het organiseeren van een bloemententoon stelling van 28 Mei tot 20 Juli. Een werkcommissie onder leiding van den heer B. Hoek, directeur van de Gemeente plantsoenen te Alkmaar was samengesteld. Voorzitter van de commissie is H. L. Baron Taets van Amerongen, secretaris de heer J. H. Roggeveen, directeur van gemeentewer ken, penningmeester de heer C. F. Zeiler en hd de heer D. A. Klomp. Beoogd wordt een expositie van in de volle grond en open lucht groeiende gewas sen, die in het tijdperk waarin de tentoon stelling geopend is hun grootste sierwaarde bezitten. Ook tuinmeubelen enz. kunnen ge- exposeerd worden. Inschrijvingen voor de tentoonstelling worden vóór 1 April ingewacht by den se cretaris van de commissie. Aan de deelname zyn geen kosten ver bonden, terwijl reeds een aanvang is ge maakt met het aanbrengen van de ge- wenschte grondsoort en mest in het expo sitiegedeelte van het park. Met algemeene stemmen werd het be stuursvoorstel om als V.V.V. voor 200 in het garantiefonds te teekenen, aangenomen. Van de na afloop der vergadering gebo den gelegenheid om in het garantiefonds te teekenen werd dermate gebruik gemaakt, dat thans reeds voor 1000 is geteekend. CONCERT ALCM. VICTRIX. Alcmaria Victrix ditmaal niet de voetbalvereeniging maar de muziekver- eeniging uit het aloude Stedelijk Muziek corps voortgekomen zal Zondagavond een feestavond in Het Gulden Vlies hou den. Een humoristisch goochelaar gooche laars zyn trouwens meestal humoristisch namelijk de heer Wil. van Houten zal het concert met zijn onnavolgbare toeren opluisteren. Hij is evenwel niet in staat een goed batig saldo in de kas te goochelen als er geen publiek in de zaal komt Zoowel om het goede spel der vereeni ging, als om den gezelligen avond is het daarom te hopen, dat men in grooten ge tale deze uitvoering komt bijwonen. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN „WEST". Het Hoofd van het gemeentebestuur van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat van 2 tot 30 Maart a.s., ter secretarie der gemeente ter inzage is gelegd een ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan „West", vastgesteld bij Raadsbesluit van 15 September 1032, nr. 14, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij hun besluit van 20 December 1932, nr. 142, welk her- zieningsontwerp betrekking heeft op het gebied ingesloten door de Zuidelijke be grenzing van den Bergerweg, de Weste lijke begrenzing van de Houtvaart, de Zuidelijke begrenzing van de Krommesloot en de Zuid-oostelijke begrenzing van den Hoeverweg, zooals een en ander op de by het ontwerp behoorende kaart is aange geven. Alkmaar, 28 Februari 1936. Het Hoofd van het gemeentebestuur, F. H. VAN KINSCHOT. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Pieter Hendrik Sneek en Catharina Wil* helmina Buurs. GEBOREN: Nicolaas, z. van Theodorus Cornelis Hoo- geboom en Anna Goudsblom. Jan He"* drik, z. van Jan Hendrik Kruijt en Grietje Spaans. Dirk Martien, z. van Jan Lam mes en Antje Buisma.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2