tegen oorlog en militairisme. DE GEBROEDERS „GOCHEM" and: enJuinêouw Stad en Omgeving Rode van den heer N. J. C. Schermerhorn in het cafó Groot te Koedijk. De wil van de massa is noodig. nm te suggereeren dat de menschen ïTta een week verdiend hebben. Dat is t zoo Dit is misleiding. Als eens een ge adeld'inkomen werd berekend zouden de wel anders uitwijzen. Spr. betoogde, t het geld voor de werkverschaffing te crhoorl logischer besteed zou worden. Na nog eenige besprekingen, waarbij de heer Van den Abeele nog een paar maal probeerde, de zaak der werkverschaffing in den raad ter sprake te kunnen brengen, het geen niet gelukte, werd tot de rondvraag overgegaan, nadat de heeren Van den Abee le en Schrijver hadden betoogd, dat een be spreking zeer zeker kon plaats vinden. Daarna sluiting. De voorzitter der afd. I.A.M.V, de heer p. Zwetsman, sprak een woord van welkom tot de goed gevulde zaal, waarbij hij wees op de dreigende gevaren van onzen tijd, die zeker zullen leiden tot oorlog (overal toeneming der bewapening), waar tegenover het noodzakelijk is zijn plaats te bepalen. Zelfs al zouden wü „er buiten" blijven, is de komende oorlog toch ver schrikkelijk voor onze buurlanden. Spr. gaf hierop het woord aan den heer Schermerhorn. Gij hebt allen weieens gehoord van ka meleons, zoo ving spr. aan, dieren die tel kens van kleur veranderen. Zoo'n kameleon is Benito Mussolini, eertijds een revolution- nair, die zijn groote geestelijke krachten in dienst stelde van de vrijmaking van het pro letariaat en zich ronduit tegen eiken oorlog verklaarde. Spr. citeerde hierbij een uitla ting van Mussolini uit 1912, waarin gewaar schuwd werd tegen het zoeken van kracht in georganiseerd geweld. Heel anders sprak de Mussolini van 1935: „Alleen de oorlog voert de menschelijke energie tot de hoogste spanning op en drukt het stempel van den adeldom op hem, die hem onder oogen durft zien". Hoe is het mogelijk, dat eens menschen hoogste gevoelens zóó kunnen terugwijken voor gevoelens, die wij moeten beschouwen als van mindere waarde? Jarenlang heeft Mussolini systematisch 'den oorlog tegen Abessinië voorbereid, de bereidheid tot den oorlog bü het volk bewerkt, zoodanig dat het zich blindelings overgaf aan den oor- logsroes. Op 24 Sept. 1911 wist Mussolini een sta king in het leven te roepen tegen den oor log in Tripolis, een rooftocht zcoals thans in Abessinië wordt gevoerd. Spr. ging terug in de geschiedenis, om aan te toonen hoe de buitenlandsche poli tiek is, die hij een zwendelarij noemde. Spr. herinnerde dan aan het jaar 1889, toen Abessinië een onafhankelijke staat werd en daarop een vriendschapsverdrag sloot met Italië. Er ontstonden geschillen tusschen beide staten en „het geliefde volk" werd in 1895 geroepen om die uit te vechten. In den slag bij Adoea werd het Italiaansche leger vrijwel vernietigd, waarop in 1896 vrede werd gesloten en Abessinië volkomen onaf hankelijk werd. In 1906 verklaarden Italië, Frankrijk en Engeland dit nogmaals, maar zij verdeelden Abessinië in voor hen elk een invloedssfeer een besluit waarin Abes sinië zelf niet werd gekend. Het lijkt wel een afspraak tusschen inbrekers ter verdeeling van den buit, merkte spr. op. De drie ge noemde staten beloofden elkaar op de hoog te te zullen stellen voor hetgeen mer. van plan was. In 1923 werd Abessinië toegelaten als lid van den Volkenbond en nu kunnen we de waarde van dien bond kennen, zei spr.: een lid poogt een medelid te overweldigen.' De Engelsche diplomatie is bijzonder op haar hoede, omdat het een bedreiging zou worden voor het Britsche imperium als Abessinië een kolonie van Italië zou wor den. Spr. releveerde het „beschavingspraatje" van Mussolini, die in Abessinië ontwikkeling en vrijheid van slavernij wil brengen. Daar tegenover stelde de negus vast, dat in het reeds onder Italiaansch bewind zijnde Tri polis de slavernij nog bestaat! Zeker, zei spr., men moet toch een mooie reden voor oorlog opgeven, men kan toch niet zeggen, dat er zooveel uit den Abessi- nischen bodem is te halen en dat er zooveel cultures kunnen bloeien, dank zij het ver schil in klimaat in dat land. Voor de Engelsche belangen ten aanzien van de bezittingen in Afrika is het noodza kelijk te bedenken, dat de Nijl, die den Soedan en Egypte vruchtbaar maakt, in Abessinië ontspringt. Bij verovering dus van dat land zou Italië tevens de ontwikkeling van de beide genoemde gebieden in de band hebben. Vandaar de pogingen van den Engelschen minister Hoare om Italië van den oorlog terug te houden, waarvoor Mus solini echter geen ooren had, omdat hij droomt van een herstel van het oude Ro- meinsche keizerrijk. Spr. schetste het gevaar voor de volks- Zlel, als een man als Mussolini zijn meenin- gen zegt tegenover een niet-nadenkend volk v. aarbij nog komt, dat de bladen tengevol- van strenge censuur ook niet anders mochten melden, zoodat het volk werd jp- gezweept tot een oorlog, die zuiver een ver overing beoogde, maar verdedigd werd op allerlei manieren. Het heette een „nivellee- fin gsproces". Als wij, zoo zei spr., dat nivelleringspro ces ook eens gingen toepassen en in bezit namen wat elders te veel is dan zou men de diplomatentaal vergeten! Een „noodzaak" voor oorlog was de be volkingstoename in Italië, maar Mussoioni heeft nooit anders gedaan dan bevordering van het aantal geboorten te prediken. De Italiaansche minister Rossi en de aartsbis schop van Milaan werden door spr. met name genoemd als mannen, die achter Mus solini s rooftochtplannen stonden, en hij merkte daarbij op, dat men toch, om be schaving te brengen, niet moet beginnen met een volk zooveel mogelijk uit te moor den. Spr. schetste de Italiaansche mentaliteit na de nederlaag van Adoea: men was wraak gierig en vandaar de groote jubel na de overwinning in den huidigen oorlog bij de zelfde plaats. Nu moge de oorlog, welke thans wordt gevoerd, misschien minder bloedig zijn en minder wreed dan er wel eerder gevoerd werden, men moet niet vergeten dat oorlog nu eenmaal oorlog is en dat ieder die naar de wapenen grijpt, de consequentie aanvaardt van het gebruik van elk wapen, omdat in een oorlog nu eenmaal slechts getracht wordt naar vernietiging. Men kan dan niet zeggen, dat dit of dat wapen niet toelaatbaar zou zijn. Het ge bruik van de zeemijnen in 19141918 heeft dit bewezen (honderd jaar geleden wees Engeland dat gebruik af als onmenschelijk.) Tegenover het argument van bestrijding van slavernij stelde spr. vast, dat in Italië zelf de grootst mogelijke slavernij bestaat: iedereen is slaaf van den staat, zelfs de kin deren, want de 8-jarige knapen worden reeds ingedeeld in militaire formaties. Na een korte pauze ging de heer Scher merhorn voort met een reden van poli- tiek-economischen aard aan te geven voor Mussolini om den voorgenomen oorlog door te zetten, het middel, dat wel vaker is toe gepast door een heerscher, als hij zijn macht voelt tanen. En dit nu was wel op Mussolini van toe passing: de toestand van het Italiaansche volk is uitermate slecht en lang niet alles van wat hij bij den aanvang van zijn be wind heeft beloofd, heeft hij kunnen vol brengen. Spr. ging hier nader op in: in groo te deelen van Italië leeft het volk op de grens van den honger (vooral in het zui den.) Dit is oorzaak, dat er groot verzet op komt tegen het regiem van den duce, gelijk wij dat kennen uit Duitschland, waar het verzet tegen Hitier ook toeneemt. Dit verzet nu is voor Mussolini mede een aanleiding geweest om den oorlog door te zetten: niet alleen soldaten, maar ook duizenden arbei ders werden naar Abessinië gezonden, zoo dat er heel wat minder opposanten in het land bleven. Spr. legde er den nadruk op, dat de mobi lisatie in Italië allesbehalve vlot verliep: in vele gevallen werden de soldaten ongewa pend naar de schepen gebracht, die voor vertrek naar Afrika gereed lagen, om op deze wijze een bloedbad te voorkomen. In andere gevallen wierpen de vrouwen zich voor de treinen, kortom velen begrijpen, dat een oorlog nooit in het belang is van de massa. En zoo is het ook, maar men geeft er zich helaas nog te weinig rekenschap van, men blijft rustig en kalm zoolang het in het eigen kringetje nog maar goed gaat. Deze men schen begrijpen nog niet, dat de wereld eigenlyk wordt geregeerd door een handje vol menschen, die niet schromen hun mede schepselen den dood in te jagen, mits er maar aan te verdienen valt. De werkelijke heerschers zijn de petroleum- en katoenko ningen, de wapenfabrikanten en de ban kiers, en als de massa dat inzag, zou zij tot het inzicht komen, dat het toch al te gek is zich door de kapitalisten te laten bestelen en ten slotte te laten vernietigen. We leven in een krankzinnige wereld: cenerzijds bijna grenzelooze weelde en aan den anderen kant onnoemelijke ellende van millioenen. Uit het boek van den Franschen schrijver Antoine Cisca „De oorlog om de petroleum- bronnen" deelde spr. een en ander mede en hij concludeerde, dat wij leven in een sata nische wereld onder het kapitalistische stel sel. Militairisme en oorlog zullen niet eerder geweten, zooals de regeeringen die van hen vragen. Gedachtenwisseling, Bij de op de rede gevolgde gedachtenwis seling zei de heer Schermerhorn nog, dat door middel van verkiezingen nimmer een regeering is te krijgen, die zal weigeren oorlog te voeren. De overwinning van oor log en mllitairisme zal slechts kunnen ko men door den wil van de massa zelf. De heer Frans Wezel betoogde, dat de werkloosheid de massa murw maakt en velen een toevlucht doet nemen tot het mi litairisme. De heer Schermerhorn zag daarin geen teeken van moed, men is dan toch te laf om den drang van eigen overtuiging te volgen. De heer P. Hart meende, dat met den val van het kapitalisme tevens het militai risme valt, zoodat men slechts tegen het eerste heeft te strijden. In de wereld van thans heeft men veel te aanvaarden wat men eigenlijk liever niet zou hebben. Het zal noodig zijn de menschen de oogen te openen voor de omstandigheden van thans, want met een arbeider, die nog niet is afge zakt tot het pauperisme, is het meest te be ginnen. De heer Schermerhorn meende, dat er toch ook een speciale strijd moet worden gevoerd tegen het militairisme, omdat dit meer op het menschelijke aankomt. Zeker moeten wij de oogen der,massa openen voor het ware karakter van het kapitalisme, dat is een leven in strijd met de eischen van kameraadschap en broederschap. Echter, ook in den strijd tegen het kapi talisme kan men weigeren mee te doen aan het militairisme. Spr. noemde in dit verband een voorbeeld van iemand, die zijn betrek king opofferde uit tegenzin om oorlogsma teriaal te vervoeren. Een stem: „En toen was hij nog ver der van huis. Hij offerde zijn gezin op". Deze stem werd verder onverstaanbaar gemaakt door geroep van „hulde voor hem" en handgeklap. De heer Schermerhorn betoogde, dat bedoelde persoon een groote overwin ning had behaald, hij was m e n s c h geble ven, waarbij zijn vrouw hem gesteund had. De heer Zwetsman sloot hierna de vergadering met een opwekking om de dienstweigering te propageeren en hen, die reeds „neen" hadden gezegd, te steunen. KENNEMERLAND. De markt toonde het beeld van het afge- loopen winterseizoen. Wat de prijzen be treft was het maar matig en reageerde de markt op de prijzen der Amsterdamsche markt, waar een lustelooze handel was, met gevolg lager prijzen. Voor le kwaliteit groente werden nog behoorlijke prijzen be taald en die producten, waarvan een klein aanbod was, waren duur. Er is een artikel, waar het al heel slecht mee gaat, en dat is witlof. Amsterdam ioopt geen witlof (al thans geen Holland$?h lof) en dan is het misère. Wat den aanvoer en de prijzen bet treft, willen we melden, dat er geen jaar zoo weinig werd aangevoerd uit eigen tuin en dat de aanvoer voor een zeer groot deel van elders komt. Andijvie werd in afwijken de kwaliteit aangevoerd en gold van 1 3.75 per 100 stuks. Boerekool was niet erg mooi, maar niettemin gewild, de prijzen 4.259.50 per 100 stuks. Gele kool (mooie kwaliteit) gold van 414 per 100 stuks. Groene kool (niet erg mooi) gold van 1.50 tot 3.50 per 100 stuks. Roode kool (middel matige uitschot) gold vrij hoog, n.1. 5.50 9.50 per 100 stuks. KnolselÖerie was peper duur, n.1. 6.5010 per 100 stuks. Er was goede vraag naar bosgroente, die, voor zoover goede kwaliteit, duur was. We no teerden voor selderie f 2.504.50, peter selie gold 4.508.50, prei, mooie kwali teit, gold hooger, n.1. 4.509 per 100 bos. Bospeen (prima kwaliteit) gold hoog, n.1. f 1015 per 100 bos. Kropsla, welke niet uitmuntte in kwaliteit, gold 12 per 100 stuks. Spinazie (nog beperkte aanvoer) gold hoog, n.1. 1.301.50 per bakje. Witlof gold bitter weinig, lé soort gold 812, onmogelijk worden dan dat het kapitalisme doch 2e soort slechts' 34.50 per 100 is overwonnen, want oorlog is niet anders dan een commercieele onderneming. De vroegere Amerikaansche president Woodrow Wilson heeft dit ronduit erkend. De massa moet dan toch wel zeer dom zijn, als zij ge looft, dat oorlog gevoerd kan worden voor ideëele doeleinden. Een gelukkig teeken vond spr. het, dat hier en daar verzet tegen het militairisme opkomt. Echter, de menschen zijn te bang voor hun hachje om te strijden voor eigen belang, hoewel zij bij duizenden den dood ingaan voor de kanital'stische belangen. K.G. De overige aanvoer geeft geen reden om afzonderlijk te vermelden. KOEDIJK Ledenverg. Ned. Tuinders bond. Woensdagavond werd door de afd. van den Ned. Tuindersbond een ledenvergade- I ring gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot onder leiding van den heer P. i Hart. Deze wees er op dat van den luizen- steun nog niets is ontvangen. In behandeling I kwam de beschrijvingsbrief voor den Kring Spr. wees erop, dat de Spaansche oorlog N.H. 't Begrootingscijfer is 4625. Het be- in Marokko in 1909 moest eindigen tenge volge van een staking def syndicalistische arbeiders, dat in 1917 de Russische oorlog om dezelfde reden een einde vond en dat in 1918 de Duitsche matrozen weigerden in zee te gaan, toen de regeering juist had be sloten tot het ernstig voortzetten van den oorlog. Spreker wees voorts ook nog op het feit, dat Engelsche en Duitsche ar beiders later dergelijke successen bevocn- ten als de Spaansche werklieden en dat in 1935 arbeiders in Durban weigerden een Italiaansch schip te laden. Hiertegenover stak, zei spr., zéér af de houding van Ne- derlandsche havenarbeiders, die wèl dien sten deden op Italiaansche schepen ten be hoeve van export voor den oorlog. Spr. had vertrouwen in de evolutie der wereld, om te gelooven, dat de massa ein delijk wakker zal worden, dat de mensch- heid zich door allerlei catastrofen zal voort bewegen naar een hooger plan en dan een maal zal komen tot overwinning van oorlog en slavernij. Ieder die begrijpt, dat de cultuur der we reld geheel zal worden vernietigd, als de thans dreigende internationale conflicten tot uitbarsting komen, heeft den plicht ver zet te kweeken tegen het militairisme. Men heeft zich de vraag te stellen: Wat is mijn taak als mensch, wat heb ik als verantwoor delijk persoon te doen? En dan zal men De- grijpen het „neen" van helaas nog maar weinigen tegen elke handeling tegen hun stuursvoorstel is 100 pCt. productiesteun en hierin samenwerken met zustervereen., om mede te werken aan het verkrijgen van be drijfssteun. Verschillende voorstellen zullen behalve in den kring Noordholland, ook bij den Ned. tuindersbond, voor zoo ver zij van algemeen belang zijn, behandeld wor den met de noodige toelichtingen. Het voor stel Koedijk om een studiecommissie voor de cultures in het Geestmerambacht in het leven te roepen, zal krachtig toegelicht worden. Als afgevaardigde voor het district Noord holland te Hoorn werden gekozen de heeren W. Butter en A. Jongsma. Daarna kwam in behandeling de agenda voor den Lande lijken bond, waarin het financieel beleid zeer gunstig te noemen is. Sterk zal worden gewerkt om de oude toeslagregeling weer in het leven te roepen, zoo noodig met ver beteringen. Verschillende belangrijke vraag stukken den tuinbouw betreffende, bevatte deze beschrijvingsbrief, waarvoor met kracht zal gewerkt worden. Als afgevaar digde naar de bondsvergadering werden ge kozen de heeren P. Hart en W. Butter. Sterk werd teleurstelling uitgesproken over de uitkeering van den luizensteun, zijnde te laag en te laat. Na eenige besprekingen volgde sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. Nederlandsche Tuindersbond. De afdeeling van den Nederlandschen Tuindersbond vergaderde Donderdagavond bfj den heer C. Kuilman, alhier. De voorzitter, de heer J. Klingeier, be treurde in zijn openingswoord de slechte opkomst. Spr. memoreerde hetgeen is be reikt voor de schade door de luizenplaag aangericht. Van deze resultaten plukken ook de niet-leden de vruchten. Behandeld werden hierna de begrooting, rekening en balans van dén beschrijvings brief voor de prov. vergadering te Hoorn. Men ging hiermee accoord. Met de be stuursvoorstellen om te ijveren voor een 100 productie-steun en daarnaast te trachten met de zuster-organisaties via So ciale Zaken een zoodanige sociale steunre geling te verkrijgen dat voor hen, die, door misoogst of andere oorzaak aan bijna geen inkomen toekomen, dit aangevuld wordt tot een bedrag van 750. kon men zich ook vereenigen. Men was tegen het voorstel Wijk aan Duin voor bedrijfssteun tot 1000 per jaar. De diverse andere voorstellen werden behandeld. Men ging met alle voorstellen accoord. Ook de beschrijvingsbrief van de lande lijke vergadering werd hierna nog behan deld. Rekening, balans enz. werden goedge keurd. De heer D. De Geus vroeg naar aanlei ding van een der voorstellen, wat de norm is van het bedrag, dat moet worden ver leend om in aanmerking te komen voor toeslag volgens de nieuwe bijslagregeling. Hierop werd door den heer P. de Geus Jz. geantwoord. Verder sprak men zich uit over de voor stellen en prae-adviezen. Bij de rondvraag vroeg de heer S. de Ruiter hoe de richtprijs voor het volgend jaar berekend is. De voorzitter antwoordde, dat deze strikt geheim worden gehouden. De heer De Ruiter zou gaarne pogingen in het werk zien gesteld om te verkrijgen dat ze bekend werden gemaakt, want dan weet men tenminste op welke voorwaarden men moet beginnen. Een en ander zal op de vergadering te Amsterdam worden bespro ken, in dezen vorm, dat de richtprijzen in kortere termijnen worden berekend en uit betaald. Tot afgevaardigden naar de districts-ver- gadering van den N. T. B. te Hoorn werden de heeren J. Klingeier en P. de Ruiter Cz. gekozen. Crisis-publicatie. STEUNVERGOEDING VOOR ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedena tureerd in het tijdvak van 9 Februari 1936 tot en met 15 Februari 1936 voor de kwali teitsklassen C en D respectievelijk 3.50 en 3 per 100 K.G. zal bedragen; De steunvergoeding voor in datzelfde tijd vak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D, zal respec tievelijk 3 en 2.50 per 100 K.G. bedragen. OUDKARSPEL. Woensdag werd bij den heer C. Vis een algemeene ledenvergadering gehouden van den Nederl. Tuindersbond. De voorzitter, de heer Kaan, opende en zeide, dat het er slecht uitziet, daar, zooals algemeen bekend, bedroevend weinig ge teeld is. Ingekomen was een schrijven, waarin ge wezen werd op den praatavond op Zater dag 29 Febr. in Concordia. Van den burgemeester was een schrijven ingekomen met bericht van verhindering. Behandeling en voorstellen beschrijvings brief provinciale vergadering. Voorstel van het bestuur betreffende steunverleening aan den tuinbouw. Voorgesteld werd o.a. een aanvullende steunregelen tot een minimum inkomen van 750. De heer C. Borst wees er op, dat meerdere voorstellen inzake steun op de agenda voor komen. Het voorstel Wijk aan Duin is een bedrijfssteun met als minimum 1000. Dit lag wel meer in de lijn. Spreker meende echter, dat het bestuursvoorstel de meeste kans van slagen had. Er moet dan echter voor gewerkt worden. De heer K. Borst wees er op, dat dan ook dit voorstel met hand en tand verdedigd moet worden, want het zal wel niet zoo zijn, dat de regeering het direct maar aanvaardt. Voor het voorstel Oudkarspel, dat ook toeslag vraagt voor den alleenwerkenden tuinder, werd verwezen naar het bestuurs voorstel. Besloten werd by de behandeling van het bestuursvoorstel een aanvulling te vragen voor het geval als de proefregeling weer mocht ingaan deze uit te breiden tot de zelfstandige tuinders. Het voorstel Oud karspel werd in dit geval ingetrokken. De heer Jb. de Boer vroeg of men bij misoogst geen vrystelling van grondlasten kan krygen. De voorzitter: Men kan vrijstelling krij gen. Zy wordt gegrond op onmacht van betaling. Gemakkelijk te krijgen is ze niet. In verband met den extra-steun zal het ons ook niet verder brengen. De heer IJff zeide dat er een saldo is van 50. Het bestuur stelde voor 10 bij te dragen voor het propagandafonds. Als afgevaardigde naar de provinciale vergadering werden gekozen de heeren C. Borst en L. Kalverdijk. Plaatsvervangers de heeren G. IJff en K. Borst Jr. HEEMSKERK. Bloembollencultuur. Met den wensch dat 1936 nu eens de zoo lang verwachte verbetering in het bloembollenvak mag brengen, opende de voorzitter de jaarvergadering. Het financieel verslag noteerde een kas saldo. De periodiek aftr. bestuursleden, de hee ren P. v. Essen en M. D. W. Rozenbroek werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de e. k. algem. vergadering werd benoemd de heer Jac. Tuin Gz. Rest nog te melden dat goedgevonden werd om aan de commissie voor eene be tere waterafvoer in de duinstreek op haar verzoek eene bijdrage te verleenen voor haar bemoeiingen welke zoo zeer ver band houden met de belangen van het bloembollenvak. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Onder buitengewone belangstelling werd Woensdagavond ten overstaan van notaris Luyckx te De Rijp verkocht het tuinders- bedrijf van wijlen den heer J. Schmidt te Heiloo, zijnde een woonhuis met 14 per- ceelen bouwterrein aan de Kromme Laan en den Hoogeweg. Voor 14 perceelen bouwter rein, groot 54.70 aren, werd slechts f 2040 geboden. Voor het woonhuis met schuur en kapberg, groot 10.20 aren, 1550. Het ge- heele bedrijf, groot 64.90 aren, werd afge- mijnd op 120. Kooper werd J. Liefting te Egmond-Binnen voor 3710. Eenige jaren geleden werd voor hetzelfde bedrijf nog 6500 betaald. Uitslag veiling, gehouden by opbod, op Woensdag 26 Februari 1936 ten overstaan van den notaris M. C. Roos, van de volgen de huizen en erven te Alkmaar: 1. Heerenhuis met voor- en achtertuin aan de Emma- straat No. 19, gr. 2 A. 42 c.A. 5550. 2. Heerenhuis met erf, aan de Spoorstraat No. 49„ groot 1 A. 10 c.A3710.— 3. Huis en erf, aan de Nieuw- poortslaan No. 48, groot 1 A. 50 c.A2100.— 4. Huis en erf, aan de Nieuw- poortslaan No. 73, groot 1 A. 21 c.A. met 1/6 in een steeg 1900. 5. Huis en erf aan het Achterom No. 1, groot 47 c.A650. 6. Huis en erf aan het Achterom No. 2, groot 47 c.A590. 7. Huis en erf aan het Achterom No. 4, groot 47 c.A600.— 8. Huis en erf, aan de Wester burgstraat No. 10, gr. 71 c.A. 1495. 9. Heerenhuis met erf, aan den Geestersingel No. 16, groot 48 cA4150. 20745.— Totaal De afslag en combinatiën blyven bepaald op Woensdag 4 Maart a.s. des avonds 6 uur (7 uur beginnen) in het Hotel Toelast, aan de Langestraat, te Alkmaar. 149. Ze zochten hun plunje bij elkaar en stopten deze in het karretje waarmede zy uit de ouderlyke woning waren vertrokken. Ze namen afscheid van iedereen, ook van Dumpey, hun hond, die op de boerderij achter mocht blyven, en vertrokken welgemoed. 150. Na eenige uren geloopen te hebben, werd even uitgerust om de boterhammen op te peuzelen die vrouw Pummels meegegeven had, waarna de tocht werd voort gezet en ze eindelyk in den middag in een stadje aan kwamen. Voor een huis met een uithangbord bleven ze eindelyk doodvermoeid staan.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7